Lyžařské školy - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyžařské školy

Nalezené položky: 62 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

22.02.2010 18:36:56 #1 

garfield muž

Kvalita lyžařských škol a kvalita instruktorů v lyžařských školách v lyžařských střediscích…

22.02.2010 23:39:42 #2 

HOnza muž

>> #1, garfield, 22. 02. 2010 18:36:56

… no a co, jako? Je to tak trochu jako „Kvalita politických stran a kvalita politiků v politických stranách v jednotlivých zemích EU“… – doufám dostatečná odpověď :o).

www.vl-snow.cz

23.02.2010 17:23:16 #3 

garfield muž

adresát odpovědí nejsem já,ale hlavně zde čtoucí forum, No hlavně je to koukám píchnutí do vosího hnízda… Na lyžařskou školu VL trochu zbytečně podrážděná reakce ne?…nebo jsem se Vás osobně něčím dotkl ?… zatím jste tu za garf

23.02.2010 18:00:41 #4 

HOnza muž

>> #3, garfield, 23. 02. 2010 17:23:16

Z formulace tvýho úvodního příspěvku není jasný nic – je to nedokončená věta – jen naznačený téma – a tak jsem se zeptal – no a co, jako? abych z tebe dostal, co vlastně žádáš… To co jsem napsal dál je poměrně jasně formulovanej názor na lyžařský školy, ne? Aktivity VL jsou v podstatě reakcí na činnost lyžařskejch škol. Není to lyžařská škola, je to přátelský „pracovní“ setkání lyžařů. Takže vůbec nevím čím a jak by ses mě mohl dotknout – to téma, když se tu rozvine, může bejt i pro mě dost zajímavý :o)…

www.vl-snow.cz

23.02.2010 22:30:31 #5 

garfield muž

Vskutku může to být dost zajímavý:
HOnza: VL „Není to lyžařská škola, je to přátelský „pracovní“ setkání lyžařů.“

No,.. zajímali mne spíš přispěvatelé z řad laické,nebo lépe řečeno ,–zde web sledující lyžařské veřejnosti,jaké oni mají zkušenosti s lyžařskými školami, a případně s instruktory…dobré-či špatné… VL je spíš vedlejší produkt zájmu… začíná se to však -díky tvé bystré reakci rýsovat,jako využívání webu ,ke sjednávání platících klientů VL,termínů a míst výuky sjezdového lyžování,mimo slalom na „Liazu“-Dobré Vodě,taky VL4 a tak podobně…,pokra­čuj tedy…

P.S: desítky majitelů komerčních lyžařských škol odebírají Snow…,stovky instruktorů Apul 400?-600?jsou odběrateli časopisu…,tu a tam -asi jen – zkouknou forum…,ale nikdo z nich ,co jsem si všiml a vysledoval,tu nesháněl klienty,nekon­taktoval je nesliboval jim výuku,termíny,výuku slalomu ,přestože všechny školy mají tu možnost pokročilé klienty odučit… docela je překvapivý co si nechá snow na stránkách líbit,aniž by to označili za placenou inzerci…

23.02.2010 23:47:10 #6 

Tom_

>> #5, garfield, 23. 02. 2010 22:30:31

Taky jsem z tvého prvního příspěvku nepochopil, o co ti vlastně jde. IMHO HOnza docela vtipně zareagoval.

Moje zkušenost s komerční lyžařskou školou je špatná. Jako pokročilý lyžař-smykař jsem si minulou sezónu zaplatil individuální výuku carvingového oblouku v komerční lyžařské škole. Carvingový oblouk jsem se však nenaučil.

Na začátku letošní sezóny jsem v diskuzi na tomto webu kontaktoval Kraba z týmu VL a domluvil si individuální konzultaci. Během jednoho mrazivého prosincového dopoledne mě Krab na mírné sjezdovce zasvětil do úvodu carvingového oblouku metodou VL. A ono mi to začalo fungovat! Proto jsem se následně zúčastnil VL mini a VL4. Dnes můžu říct, že na modré sjezdovce carvuju celkem bez problémů, na modro-červené zatím jen při ideálních podmínkách. Každopádně si to ale na hraně užívám.

Předpokládám, že mezi snow a VL probíhá oboustranně domluvená spolupráce, takže buď v klidu. Doufám, že ti to potvrdí někdo odpovědný. A že se tady prezentují akce VL je proto v naprostém pořádku. Že se nejedná o komerční akce pochopí myslím každý, kdo si přečte podrobnosti o organizaci na stránkách VL. Odkaz na ně je i na tomto webu.

P.S. Že se tu neprezentují lyžařské školy přece není chyba VL.

It's only skiing

24.02.2010 00:08:24 #7 

garfield muž

Moje zkušenost s komerční lyžařskou školou je špatná. Jako pokročilý lyžař-smykař jsem si minulou sezónu zaplatil individuální výuku carvingového oblouku v komerční lyžařské škole. Carvingový oblouk jsem se však nenaučil.

No a jsme u toho,u jaké lyžařské školy?Jsem -li nespokojen ,mám možnost sdělit svou zkušenost ostatním,a na to jsem se ptal…jaká to byla škole,nebo alespoň kde? garf

24.02.2010 00:20:38 #8 

HonzA_ muž

>> #7, garfield, 24. 02. 2010 00:08:24

A Garfielde, jakápak je tvá zkušenost s lyžařskými školami? Poděl se s námi…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

24.02.2010 01:02:54 #9 

ivan

Věřím, že kdyby některá z těch lyžařských škol přišla s podobným produktem, vydavatelé SNOW a majitelé příslušných webových stránek by jej bez problému podpořili. Zdůrazňuju „podobným produktem“. Tedy ne klasickou komerční výukou podle sazebníku (vůbec nic proti ní, ani proti snaze majitele školy živit se a vydělat třeba na jachtu nebo letadlo), nýbrž netradičním setkáním na sněhu, v podstatě nevýdělečným. Nikdo jiný s něčím takovým ale nepřišel, až HOnza to především svou osobní angažovaností dal do kupy a dotáhl až na sníh. Úsilí, čas a know-how do toho posléze vložili i další, časopis dal zajímavému projektu určitý prostor.

Tak to prostě je. Někdo má nápad a uspěje s ním. Žil bys raději ve společnosti, kde se nápadům nedaří a uspět s nimi nejde?

24.02.2010 08:07:22 #10 

HOnza muž

>> #7, garfield, 24. 02. 2010 00:08:24

Myslím, že díky příspěvkům, který se tu objevily a ještě asi objeví, nebudu muset obhajovat výtečnej tandem časopis Snow-Vylepšovací lyžování. Ona ta myšlenka pořádat lyžařský workshopy vznikla právě TADY V DISKUSI SNOW – a já jsem se jí pouze chopil a dotáhl k uskutečnění. Vylepšovací lyžování je teď už docela důležitou součástí diskuse tady – aktéři bohaté diskuse, která koncem zimy ani zdaleka nekončí (jako je tomu většinou jinde) jsou teď už většinou účastníky VL. Mohu ti, Garfielde, garantovat, že mezi účastníky VL není ani jeden, kterej by za dva-tři dny nedokázal využívat carvingový lyže k tomu, k čemu mají sloužit – ke svižný jízdě na hraně !!! A CO VÍC – ONI SE TO MNOZÍ Z NICH ZÁROVEŇ I NAUČÍ UČIT!!!!! – a to díky kombinaci zde probíhajících diskusí se vzájemnou a velmi přátelskou spoluprací na sněhu. To naše „zázračný“ know-how je symbiózou hromady podnětů za desítky let mýho intenzivního a přemejšlivýho lyžování. Podněty jsou z dávna a hlavně od lidí, který bych tu rád jmenoval – Karel Hampl (můj trenér z let 1963–67) Mirek Volf (trenér z let 1967–72 se kterým jsme poprvé pilovali jízdu na hraně!!!), pak to byla dlouholetá vlastní zkušenost trenéra mládeže (od 1972 dosud) a stálej kontakt se špičkovými závodníky po celý moje lyžařský období… V těsně předcarvingové a ranné carvingové době to byly především vzájemný konzultace s těmi, kteří tady v Česku byli o celou dýlku napřed – s Milanem Trnkou a Ivanem Sosnou… No a v neposlední řadě to jsou teď už VŠICHNI ÚČASTNÍCI DISKUSÍ NA SNOW A ÚČASTNÍCI VL. Myslím, že by se v Česku těžko hledal někdo (respektive skupina lidí) s tak zeširoka vybudovaným, osobně prakticky zažitým a přitom jak facka jednoduchým know-how :o). Nerad používám předložku nej a tak napíšu, že jsme v tom, jak lidem pomoci, aby lyžovali opravdu kvalitně, velmi dobří :o). Taky ty, Garfielde, se o tom můžeš 8. – 11.dubna na Dvoračkách přesvědčit :o).

www.vl-snow.cz

24.02.2010 09:35:18 #11 

milan2

Garfielde mám trochu pocit z Tvých příspěvků jestli k nám nemluví převlečený jára ze skiplusu. Osobně jsem absolvovoval částečně dvě z VL akcí a můžu říct i přes počáteční nedůvěru jsem během 1 roku udělal největší lyžařský progres za mých 30 let lyžování a snahy o zlepšení, tentokrát správným směrem(ověřeno na závodech i ve volné jízdě). HOnza je člověk, který se na Tebe podívá a bez zbytečných ohledů Ti řekne co děláš blbě. Jeho know how je fantasticky jednoduché a funkční nezatížené nejednoznačnými pojmy a znásilněnou fyzikou. Navíc disponuje několika triky, které to ještě zjednoduší a nikde jinde je neuslyšíš. Např jeho volant na vnější to je prostě taková síla do špičky, že mám někdy pocit pocit, že by klidně udržela ještě jednoho vola. Mezi VL účatníky jsou i Ti, kteří mají právě s lyžařskými šlolami negativní zkušennosti. Když se podíváš na interski a vidíš, že učitelé lyžování nejsou schopni se shodnou ani na základních lyžařských prvcích tak co asi mohou naučit? Pokud chceš něco víc než jen stát na lyžích nebo třeba závodit je VL ta nejlepší cesta jak se dostat ke kvalitním základům a je jen na tobě kam se až dopracuješ. Navíc je to úlně jiná atmosféra a cena je mnohem nižší.

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.

24.02.2010 09:58:34 #12 

CzechSkier

Ahoj, taky jsem po zveřejnění příspěvku netušil, o co jde. Ale po vysvětlení mi to nepřijde jako špatný nápad. Stejně jako se tady doporučují lyže – různé typy, délky, značky, asi není od věci postupně sem dávat svoje pokud možno konkrétní zkušenosti s lyžařskými školami, kurzy, atd. Někomu nemusí vyhovovat komerční škola, někomu akce VL, jinému pravidelný trénink v klubu nebo sportovním oddílu. A myslím, že pro zákazníka není orientace jednoduchá. Takže pokud někdo zkušenosti máte, nebál bych se je předat. Akorát by možná bylo lepší z toho udělat téma spíše než příspěvek. I.

www.juniorsports.cz

24.02.2010 17:51:58 #13 

garfield muž

>> #9, ivan, 24. 02. 2010 01:02:54

Jedinej o kom vím z lyžařských škol,že vydělává na letadlo je Theo Bohinský…piloťák má,a upřímě řečeno přál bych mu – třeba novou cessnu 162… Ne tak tendenčně ,málo kdo v současné situaci /z majitelů komerčních škol/vydělává na jachtu..,hodně tendenčně směrováno…,ale možná z tebe taky vypadne konečně něco zajímavýho,ne jen " mi se smějem za bukem,jak se učitelé perou s tím Járou"…DOTOHO… garf

24.02.2010 17:53:51 #14 

garfield muž

>> #12, CzechSkier, 24. 02. 2010 09:58:34 Díky,první , a doufám,že ne poslední kdo pochopil…Skutečně je to TEMA garf

24.02.2010 18:14:25 #15 

garfield muž

>> #11, milan2, 24. 02. 2010 09:35:18 Tvůj pocit je milný, nejsem ani Jára ,ani ze skiplusu, jsi-li spokojený klient VL,není nic jednoduššího ,než pogratulovat oběma stranám ,VL jako vyučujícím,kli­entovi ,že je spokojen, tečka… Zatím je to tu jen o VL,takže dalším gratuluji podobně…

Ta otázka zněla proč,nebo co je tedy špatně v lyžařských školách, a ve kterých,že nedokážou ,dle Vás,naučit… Stojí to moc peněz ?,nevěnovali se dostatečně klientovi, instruktor nebyl schopen vysvětlit ?ukázat,naučit… to je to oč tu běží garf

24.02.2010 18:37:23 #16 

HonzA_ muž

>> #14, garfield, 24. 02. 2010 17:53:51

A ty máš nějakou zkušenost s LŠ o které chceš mluvit? Tak začni a svěř se.

Jinak je hezký že tu otevíráš tohle téma, může být pro lidi užitečný, ale upřímně řečeno nemám tušení co tě k tomu vede. Většinou, když chceš nastartovat diskuzi, bývá zvykem taky alespoň naznačit proč. Tak naznač, možná to pomůže, protože zatím je ochota napsat něco k věci nevalná.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

24.02.2010 19:14:25 #17 

garfield muž

>> #10, HOnza, 24. 02. 2010 08:07:22 Tos měl kliku,že tě netrénoval třeba starej Holický… ten mě před lety zval, abych se u něj na Ještědu svezl ,že mě něco „naučej“…

Jinak zásadně nevěřím na předávání ,,zkušeností,, bezplatně ,i finanční úřad z toho „zadarmo“ umí vyměřit daň… .. netradičním setkáním na sněhu, v podstatě nevýdělečným… pracovním setkáním lyžařů…se i ..... naučí jezdit oblouky po hranách.. budiž..a ještě to potom to i učit …

Spíš se jedná o marketingovou díru na trhu se 100% využitím snow webu…/proč ne/ ,kterou lyžařské školy nemohou využít,nebo z nějakého důvodu nevyužívají… Asi těžko mě někdo přesvědčí,že v komerční lyžařské škole… jsou tak neschopný instruktoři ,že nedokážou naučit jízdu oblouků po hranách u pokročilého klienta /za podmínky vhodného terénu,lyží,někdy pravda i klienta/… jestli o takové lyžařské škole víte…?, garf

24.02.2010 19:48:14 #18 

Jenos

>> #17, garfield, 24. 02. 2010 19:14:25

Přátelé, vůbec nechápu o čem tu vlastně mluvíte…Sice se tu pořád hovoří o VL, které je určitě dobrý počin, ale jestli má někdo zkušenost, že ho v komerční LŠ nenaučili za řekněme jeden den carvovat, tak by mě docela zajímalo kde. Pro pokročilého lyžaře, zvyklého smýkat, když se svěří do rukou profesionála, je to otázka pár jízd a řezat se naučí každý. Nedramatizujte to prosím nebo uveďte příklad…

24.02.2010 21:02:27 #19 

Petris

Ještě před cca 5 lety bylo cílem LŠ klienta něco naučit, měl jsem ve skupině max.4 lidi . Dnešní doba je někde jinde, dnes nezkušení instruktoři dostanou cca 12 studentů a nikoho to nezajímá. Mnohdy instruktor „mává“ svým vzděláním, ale jak to umí prodat je vedlejší. Často ti co mají vysoké vzdělání lyžují i špatně a výuku neumí přenést na své studenty. Vzniklo mnoho nových LŠ, které berou jakéhokoli instruktora, mnohdy bez žádného vzdělání, stačí jim, že umí na první pohled lyžovat. Na druhou stranu jsou i LŠ, které na trhu působí již nějakou dobu a chtějí lidi opravdu něco naučit. To samé tady v Rakousku, Jenos jako člen jedné z LŠ určitě o tom ví své. I tady se najdou LŠ, které toho moc nenaučí, ale i takové, které se Vám budou věnovat a těch ti je podstatně více. Pomalu ze svahu mizí oni opálení 60-ti letí matadoři v čelenkách a nahrazuji je mladí dravci ve věku 30-ti let kteří opravdu umí a je radost je při výuce sledovat. Nenaučit pokročilého lyžaře za 1 den základy carvingu, tak to musí být velmi špatný instruktor, který tuto techniku možná ani neovládá. A krize, která se pomalu začíná dostávat i mezi LŠ. A tak klient zváží komu dá peníze a věřím, že právě zvítězí kvalita nad kvantitou. Omlouvám se za dlouhý a možná pro někoho nepříjemný příspěvek.

24.02.2010 23:07:03 #20 

Jenos

>> #19, Petris, 24. 02. 2010 21:02:27

Rozdíly mezi školami opravdu jsou stejně jako mezi jednotlivými instruktory. Je to vždy otázka kvality LŠ, pravidelných povinných i nepovinných tréninků a rovněž přístupu šéfa školy, jaké instruktory komu přidělí. Především v menších školách se může stát, že ani nemají patřičně kvalifikovaného instruktora a přidělí méně kvalifikovaného třeba i pokročilému lyžaři. Dobrá LŠ má ale vždy kvalitní a i vysoce kvalifikované instruktory, které si spolehlivě „poradí“ i s velmi dobrými lyžaři, vč. carvingu, jízdy ve volném terénu, boulích apod. Jinak alespoň tady v Rakousku je kvalita lyžařské kvalifikace vysoká a každý Landeslehrer prostě už na tom musí umět stát…Otázka spíš je, že většina Čechů lituje peníze za kurz a upřednostnují lyžování podle kdejakých rad z netu, časopisů apod…

24.02.2010 23:11:13 #21 

garfield muž

Když už to tu tedy považujete za vlastní tak úryvek
z web stránek VL : .............­.............­.............­.............­..... http://snowschool.webnode.cz/ To co děláme, děláme právě proto, že máme dost kritický pohled na činností různých „oficiálních“ lyžařských škol – bez ohledu na jejich členství ve strukturách SLČR nebo APUL. Moc hezky to vyjádřil Krab ve svém připravovaném spisku o lyžování. Ani nevím, má-li Krab nějaké lyžařské vzdělání, ale co vím jistě, že dokončuje spisek, kterej lyžování a jeho výuku popisuje daleko líp než všechny knihy renomovaných autorů, které mi kdy přišly do ruky. Dovoluji si zde Kraba citovat: "… účelem komerční lyžarské školy není naučit, ale učit. .............­.............­.............­.............­...... jste tedy VL oficialní lyžařská škola nebo neoficialní ? díky garf

25.02.2010 00:28:33 #22 

HOnza muž

>> #21, garfield, 24. 02. 2010 23:11:13

Garfielde, už jsem to psal a znovu to zopakuju – aktivity VL nejsou aktivitama lyžařský školy. Nabízíme lidem, kteří mají lyžování rádi a chtějí se v něm zdokonalit, možnost setkat se a formou workshopu zopakovat si ty zcela nejdůležitější základy lyžování (sjíždění) a na nich vybudovat předpoklady k rychlýmu zlepšení. Je to forma jakési svépomoci se skromnou úlohou facilitátora, kterým nemusím být a také nejsem vždycky jenom já. Není to pozice učitel – žák, ale zásadně pozice partnerská. Přesně podle mnou neustále opakovanýho rčení „Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat, každej se to musí naučit sám“. A ještě zopakuji, Garfielde, můžeš se sám přesvědčit svojí účastí… No a taky by nepochybně bylo přinejmenším slušný, kdybys konečně vystoupil z anonymity a představil se :o) – my nejsme nikdo anonymní.

www.vl-snow.cz

25.02.2010 00:52:31 #23 

HOnza muž

>> #19, Petris, 24. 02. 2010 21:02:27

Asi není dobrý dělení na dobrou a nebo špatnou lyžařskou školu. Myslím ale, že existuje dobrej a nebo špatnej přístup ke klientovi danej vzděláním, lyžařskou dovedností a hlavně individuální schopností školitele. No a ta může bejt hodně odlišná… Ještě je třeba mít na paměti, že zatímco v „lyžařsky rozvinutých zemích“ si lyžařskýho instruktora najímají i pokročilí nebo dokonce velmi dobří lyžaři, tak v Česku službu lyžařskejch škol využívají téměř výhradně jen a jen začátečníci. Takže – když v Česku není zájem, nemůže tu bejt logicky ani dostatečná zkušenost s konzultacema pro pokročilý, nebo dokonce výborný lyžaře. Oni jsou z různejch netovejch diskusí a nebo různejch úzce specializovanejch „carvingovejch“ kurzů velmi často zmateni zcela zavádějícími informacemi (už jsme to tu několikrát diskutovali)… I těmto pokročilým a nebo i výtečným lyžařům je proto třeba zdůrazňovat znovu a znovu především ty úplně obecný základy lyžování – ověřujeme si to opakovaně právě na VL.

www.vl-snow.cz

25.02.2010 08:08:10 #24 

Lafi muž

>> #17, garfield, 24. 02. 2010 19:14:25

To, že nevěříš je jen tvoje duševní záležitost, že pořád něco opovídáš jen známkou toho, určitá inteligence nemusí být známkou chytrosti. Což je bohužel často zneužíváný problém anonymity něčím frustrovaných jedinců, kterým nejde o to získat informace, těch už tady proběhlo dost. Každý člověk, tedy i lyžař má na výběr, podle odvahy a sebevědomí se může zkusit zdokonalit v lyžařské škole nebo ve VL. Vzhledem k tomu, že do VL se hlásí lidé, kteří se na svazích pohybují i desítky let a vidí úroveň (některých) LŠ a i ve části jiných kde jsou znalosti a skušenosti jde jen o práci, záměrně neříkám byznys. Takže najít někde nějakou LŠ a pokaždé zkoušet jestli umí oni víc a hlavně jestli to umí i vysvětlit a podat je asi velká ztráta času a ještě větší peněz. Záležitost VL kde pod dozorem né jedněch očí můžeš konzultovat svoje poznatky z jízdy své i ostatních, se zkušeností a znalostmi, které asi nejsou (ať se vy všichni instruktoři LŠ neurazíte nic proti vám nemám)úplně standartní v každé škole a ještě si při tom dobře zalyžuješ a poznáš, že nejsi postižený sám.
Takže když to zhrnu: rozdíl mezi LŠ a VL není jen ten, že se neplatí, ale ten že není žádná alternativa v takové kvalitě(jako tréningové kempy) pro lyžaře v jiných zemích.

25.02.2010 09:00:01 #25 

Jetson muž

Tak k tématu LŠ. Mám osobní zkušenost z ledna 2008. Chtěli jsme aby naše dvojčata začala lyžovat a když se mi stále nedařilo je to naučit, tak jsme se rozhodli, že dáme vydělat odborníkům.

První lyžařská škola (nevím jméno, ale sídlila v Malé Úpě pod sjezdovkou) nám dokonce dala na dvojčata slevu a tak jsme zaplatili jen 600,– plus za každé dítě 50,– za provázek u školního palouku. Táhnul jsem krámy skibusem (jiná možnost v MÚpě není) a také pěšky s výsledkem, že se instruktor ani nesnažil nenaladěné děti zapojit. Prostě pohoda. Za 700,– jsme odložili děti na 5 minut.

(NE)Poučili jsme se a cestou z LŠ jsme navštívili další LŠ, která sídlila v budově infocentra, kde jsme si na další den domluvili celodenní kurz, kdy děti předáme a zmizíme z jejich dohledu. Ráno jsme !!naložili!! pana instruktora u LŠ a odvezli ho i s dětmi asi 2km na místo lyžování. Děti se tak dostali k dalšímu studentovi, co si chtěl přivydělat. Tentokrát alespoň instruktor nevykazoval známky potřeby zvracení z malých dětí a tak se nám podařilo rychle odjet. Žena ale byla stále nervózní, takže jsme asi s 2 hodinovým předstihem vyhlíželi naše děti u LŠ. Snažili jsme se kvůli dětem nebýt viděni, což se nám i podařilo. Na základě rozhovoru, který jsme vyslechli, však nebyl důvod děti dále nechat sedět v kanceláři LŠ. Tedy jsme za cca 2000,– pořídili každému dítěti jedny hranolky k obědu, trochu sáňkování, jednu stavbu sněhuláka a pár hodin sedění v boudě vleku, které by bylo vystřídáno po obědě seděním v kanceláři LŠ.

Jména LŠ neuvádím jen z důvodu, že už si je po 2 letech nepamatuji a také čísla nemusí být přesná (bylo to podle mého víc, ale nechci nafukovat).

25.02.2010 13:43:51 #27 

TomáS muž

>> #1, garfield, 22. 02. 2010 18:36:56

Ahoj garfielde, o lyžařských školách si obecně nemyslím moc dobrého. Stačí se podívat u nás na úroveň instruktorů. Pro pokročilého až velmi pokročilého lyžaře, je otázkou jestli se nechat učit od někoho za 800–1200 na hod, když je zřejmé, že instruktor nelyžuje o moc lépe nebo dokonce hůře než žák. Určitě ve školách budou i skutečně dobří lyžaři, ale průmě není moc dobrý, řekl bych. Navíc kdo je tím instruktorem, většinou dobře lyžující student, který absoloval týdenní kurz a umí kváknout anglicky nebo německy. Pro začátečníky je tato úroveň dostačující, ale pro velmi pokročilé lyžaře dost nedostatečná. S našim začínajícím mladým mám naopak dobrou zkušenost, instruktor naučil, byl příjemný a dokonce i uměl lyžovat. Na to aby škola získala pokročilé žáky chybí, řekl bych osvěta o vzdělání instruktorů a jejich zkušeností. Kdyby však školy musely otevřít karty a ukázat, že chtějí 1000 a více za 1 hod studenta s týdenním kurzem… toď má odpověď, prostě bych si instruktora klidně zaplatil, dokonce jsem o tom už několikrát přemýšlel a volal do škol, ale bojím se koho mi za ty peníze pošlou. Dalším problémem pro dobrého lyžaře u nás je to, že nechci platit 1000 na hod za instruktura a pak stát 15min frontu na Medvědíne, to je skutečně problém a tím se cena instruktura oprati Alpám dostává do jiný cenový relace. Tak a teď je to vše, co si myslím o školách u nás. Tvé téma garfilde chápu, ale nechápu proč se stále navážíš do VL … Másine jak sem ti minule radil na malým hangu ve Svaťáku, tak na to prosím tě zapomeň, nebo tady garfiel na tebe pošle berňák, že si čerpal službu. Jo a já jsem už úplně zapoměl, cos mi říkal o tý vnější noze, nebo to byla ta vnitří?…radši mi to neříkej, musel bych vyplnit daňový přiznání…Výhodou VL je to, že se sejdou lidi, kteří jsou otevřený a mají společný cíl zlepšit se a jsou připraveni na to sami pracovat. Pak spolu třeba jezdí jezit, jako my s Másinem a vzhledem k jejich úrovni jsou vzájemný konzultace velkým přínosem, možná stejným jako s instruktorem.

25.02.2010 14:24:17 #28 

HOnza muž

>> #27, TomáS, 25. 02. 2010 13:43:51

Větší přínos Tomáši – protože tě to nutí pozorovat, vciťovat se, napodobovat, ukazovat a hlavně – přemejšlet!!!

www.vl-snow.cz

25.02.2010 15:37:41 #29 

garfield muž

>> #25, Jetson, 25. 02. 2010 09:00:01
Jasně, stručně, to je to, o co mi jde, i šlo , jasně popsáno -dali jste děcka do školy a stálo to za slušně řečeno..houby…To i věřím kdo to mohl učit /škola/ asi víme …to tak podstatné není…

díky za příspěvek,konečně jsme se pohnuli správným směrem.. Tristní stav a situace,kdy klient už se do žádné lyžařské školy „nepohrne“… dokázal by jste řekněme /i když , asi laik, tak lyžující.. / popsat -ten hlavní problém? a případně s těmi dvojčaty někdy ještě zkusit lyžařskou školu/ je to,jak píšete už pár let/ díky garf

25.02.2010 15:53:53 #30 

Jetson muž

Ale ano, hlavní problém byl absolutní nepřipravenost na malé děti ze strany LŠ. Materiální a pedagogická. V tomto případě nemá cenu řešit nějáké lyžařské schopnosti instruktorů.

Jak to má vypadat jsem viděl ve Francii a například na Lipně mají podle dostupných informací dobře nakročíno.

Každopádně já už LŠ nee. Děti jsem nakonec základům naučil sám a teď už vím, co po nich (a třeba také po sobě) dál chtít. Za cenu hodiny pro dvojčata máme všichni skipass na celý den.

Nalezené položky: 62 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo