Pár upřesnění okolo obřaček - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pár upřesnění okolo obřaček

Nalezené položky: 137 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

23.02.2010 07:11:20 #1 

Tichy muž

Dneska jsem se po celém dnu ježdění na nádherně upravených sjezdovkách, jsem se konečně rozhoupal koupit obřačky. Mimochodem nechápu jak někdo dokáže celej den odjezdit na slalomkách. Jasně dneska jsem to taky zvládnul, ale odpoledne už to bylo jen takový ploužení nebo věčný zastavování na sebraní sil do další pořádný jízdy. Tak to bylo jen takový odbočení. Chtěl bych se konečně pořádně na lyžích prolítnou a tak je jasná volba obřaček. Měřím 183cm, 70kg, 25let nejsem závodník, ale řekl bych, že velmi dobrý lyžar. Takže první otázka, výška lyže 185cm je v pořádku? Na lyže chci určitě VIST speedlock desku, nejspíš Race? Už mám favorita Volkl Racetiger GS 08/09 model 185cm r23. Nebo je Volkl špatná volba a mám se poohlédnout jinde? Po dlouhém dumání jsem došel k tomu, že FIS lyže je už na moje nároky trošku přehnané( nechci závodit), je to tak?

Ski Now Work Later

23.02.2010 07:42:26 #2 

HOnza muž

>> #1, Tichy, 23. 02. 2010 07:11:20

V podstatě uvažuješ správně. Můžeš ale klidně popustit uzdu odvaze – sneseš eventuelně i o trošku delší GS lyže, neboj se opravdovejch závodních modelů. Ale co se týká značky, je to v podstatě fuk zdali Voelkl nebo cokoli jinýho (i když asi není nad produkty švýcarskejch a italskejch trpaslíků (info Olda nebo TomáS))…

www.vl-snow.cz

23.02.2010 08:00:15 #3 

˘Ö˘Krab muž

>> Tichy, 23. 02. 2010 07:11:20 V podstatě uvažuješ správně. Máš rozumnou váhu, můžeš si vybírat. Je potřeba vyzkoušet: i závodní lyže jsou nečekaně rozdílné. Zvláště vyzkoušej Stöckli, Duel – obojí velmi pohodové, Blade – zaniklá značka, můj top favorit; pak třeba Sporten – úplně jiné, rychlé a tvrdší – třeba Tě chytnou, Lusti 191 – takové elastické, a samozřejmě závodní modely všech běžných značek (nezapomeň na Dynastar a Elan a …).
Zásadní volba bude asi nakonec aktuální chlapská R>27 vs. dámská/starší 21–24m. S 21 m něco utočíš i na menší sjezdovce, dámské budou měkčí, ale plně dostačující, 27+ už chce místo a rychlost.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

23.02.2010 08:14:25 #4 

Tichy muž

>> #2, HOnza, 23. 02. 2010 07:42:26

>> #3, Krab, 23. 02. 2010 08:00:15

Jeste delsi by eventuelne byli Volkl Racetiger GS 187 r27 to uz jsou, ale FIS lyze a trosku se bojim, abych je dokazal proslapnout? Nemam totiz nejmensi poneti, jak jsou takove lyze tvrde.

Pak me jeste padli do oka Vist 185cm r21m take FIS uz s race deskou VIST, ale je to model 05/06 co vy na to?

Momentalne uz se mi moc nechce testovat. Chci jezdit a to na svych lyzich. A taky v pujcovnach tady zrovna nevladnou GS lyzemi…

Ski Now Work Later

23.02.2010 10:14:54 #5 

HOnza muž

>> #4, Tichy, 23. 02. 2010 08:14:25

Pak tedy jasně ty Visty – na ročník nehleď :o)… – a už asi posté – nebojte se závodních lyží!!!!

www.vl-snow.cz

23.02.2010 11:00:28 #6 

TomáS muž

>> #4, Tichy, 23. 02. 2010 08:14:25

Ahoj, takže … pokud vím seš v Kanadě. Lyže můžeš koupit velmi levně na odkazech, který jsem ti kdysi posílal. Visty tam koupíš za cca 10k i s deskou. Což je cena, kterou jsem ti nabízel když si byl tady. Budou ale o rok starší než jsou ty moje. O nich nic nevím. O těch svých vím to, že jsou měkčí než ty další modely. Obzvláště Superfront1 černé s pruhem, jsou dost tvrdé. Teď k délce, nejsem závodník ale taky ne trotl, s tvojí vahou bych ti skutečně doporučil délku 180cm u Vistu. Je jen málo dní, kdy opravdu zatoužím po delší lyži (vážím 90kg). Lyže je dost ostrá, ostřejší než Atomic race stock 183 46/36. Tj. je pocitově hodně podobná jako GS 185 měkčí kousky. Výhledově si koupím delší, ale svou si určitě nechám, protože jakmile jsou lidi, tak je potřeba se vyhýbat a pak jsem rád za kratší a taky hlavně R21. U Stöckli můžeš jít do délek o dost delších. Lyže jsou podstatně měkčí a já měl pocit, že CrossPro (což je v podstatě malinko rozšířená obřačka) ve 188 je pořád méně náročná než Vist 180. Ošahané mám ale jenom modely červené a šedivo červené. Ty poslední v designu tvé slalomky ne. Výhodou delší lyže je pouze větší stabilita v rychlosti, ale ta už je tak veliká, že na sjezdovce tak rychle mezi lidma stejně nejedeš (180ka v 90% případů stačí) a delší lyže lépe tlumí nerovnosti. Horší je zejména při potřebě změny směru (to mezi lidma potřebuješ často) a je o dost víc náročnější na podmínky. Jen málo rozjetá sjezdovka je už cítit (protože má lyže delší páku) a potažmo také na boty. Řekl bych, že odpovídající bota k obřačce 185–193 je pouze a jenom plug. I přesto, že mám svoje 120 docela těsné s dlouhou lyží bylo hned hodně cítit, všechny vůle a reálnou potřebu těsnější boty, zejména ve chvíly, kdy sjezdovka začínala být rozježděná. Řešil si problémy s uzavíráním oblouku na slalomce, na obřačce je to o ligu jinde. Dlé mého nejlepšího svědomí a vědomí a zkušeností ti radím, kup si Vistu GS 180, ne 185. Nebo jo, protože pak ji se mnou budeš chtít vyměnit:-)))) Ostatní ti tady budou říkat, že delší lyže je lepší, ale oni jsou závodníci s vytříbenou technikou a dost často nelyžujou dýl než pár jízd (tak hodinku, hodinku a půl). Navíc je potřeba mít před sebou pořád nějaký mety. Když koupíš 191 rovnou, o čem budeš ty roky přemýšlet. Takže poslední věta, u Vistu je to rozhodně 180 u jiných značek můžeš jít 185, ale dej pozor na tvrdost.

23.02.2010 13:23:02 #8 

ivan

Ve 185 cm byla ta felklovka Racetiger GS R (Race Edition), tedy vlastně „méně závodní“ model než Racetiger GS Racing WC (ty byly 183, 187 a 193 cm). Ta R 23 byly holčičí, 106–67–89, a bude tedy asi poměrně měkká. Alespoň. Mužská 185 (104–67–85) jistě bude tvrdší, ale i tak se pamatuju, že 05/06 nebo 06/07 měla až nepřirozeně měkkou špičku a skoro nadměrnou točivost.

Pamatuju 190 cm 08/09 a byla fajn, ale TomáS má pravdu, že honit celý den takovou mezi lidmi není to pravé. Ale tohle si musí každý uvážit sám, podle sebe i podle tratí a jejich zalidněnosti.

Letošní 187 byla v průměrné tvrdosti taky dobrá, takový obřákový standard, řekl bych. Nevím, jak z hlediska životnosti (kolovaly špatné zvěsti o slalomce), ale z hlediska jízdních vlastností určitě dobrá volba. Jen asi budou v Kanadě drahé, za mořem je Volkl za bavoráka, za nějž se platí. Podobně zřejmě i Stockli a taky Heady jsou v Kanadě, na rozdíl od nás, drahé jako prase.

Ty staré Visty byly taky dobré, taková nenápadná lyže, ale Jirka Čermák na nich ještě ve 45 letech zle proháněl mlaďochy na župních závodech (měl tedy ještě o něco starší, ale byly furt stejné). Ty by kvůli stáří měly být levné.

Napadá mě ještě jedna legrácka. Pokud se JMENUJEŠ Tichý, ozvi se na www.tichyracing.com Milošovi nebo Martinovi, hlavně s Milošem můžeš česky. Třeba by pro tebe coby jmenovce něco mohli mít? A kdyžtak ho ode mne moc pozdravuj.

23.02.2010 19:57:58 #9 

Tichy muž

>> #6, TomáS, 23. 02. 2010 11:00:28

Jsem momentálně v Kanadě. Možná tady zůstanu do další zimní sezony, ale to se ještě uvidí. Tvoje lyže jsem chtěl vzít, ale v tu dobu jsem netušil, jak to bude s penězi. Za supr peníze jsou bohužel jen délky 178 nebo 185. Mám teď takovou myšlenku, že koupím ty 185 i s deskou, když je nebudu zvládat sundám desku, lyže prodám a koupím jiný. Například ty Volkl nebo proběhne ta výměna stebou :). U těch Vist mě teda děsí to stáří, protože mi přijde, že o 3 roky novější Volkl musí být přece lepší, ne? S proplejtáním mezi lidma s delší lyží je opravdu větší problém, ale když bude na svahu moc lidí seberu slalomku a je po problému. Tady s proplejtáním rozhodně problém nebude horší to bude u nás. Tady si ti většinou stane, že máš před sebou úplně volnej kopec nebo jen dva tři lidi proto si taky říkám, že je to jedinečná příležitost se pořádně prolítnout.

Ad boty. Na botách mám teď ještě dost rezervy v přezkách tak si myslím, že by to mělo stačit. Pocitově jsou na mě zatím ty 120 dostatečné.

>> #8, ivan, 23. 02. 2010 13:23:02 Jsem Ticháček..:) Právě i ty Volkl se dají koupit za pěkný peníze. Je ale pravda, že u nás jsem je viděl za podobnou cenu. Tedy okolo 9tis. Nakonec asi opravdu vyzkouším ty Vist GS a doufám, že se hned první jízdu nebudu proklínat. :)

Ski Now Work Later

23.02.2010 20:31:40 #10 

TomáS muž

>> #9, Tichy, 23. 02. 2010 19:57:58

Hele, pravděpodobně jsou ty Visty stejný jako ty moje. Bavíme se o těhle. Udávaná délka je 180, ale v reálu jspu 178cm (i ty moje). Už si nepamatuju kolik vážíš, ale své jsem už napsal. Když sundáš desku, co budeš pak dělat s navrtanou lyží? Stáří podle mě v tomhle segmentu nehraje vůbec žádnou roli. Podle mě jsou lyže (SL, GS) pro nás obyčejný lidi pořád stejný. Koupit tu GS za 10k i s deskou, která stojí sama 3,7k je směšná cena.

23.02.2010 21:12:07 #11 

Tichy muž

>> #10, TomáS, 23. 02. 2010 20:31:40

Jasný přesně o těhle se bavíme. Tak si mi zase trošku hodil brouka do hlavy a ještě zvážím tu délku. Vážím cca 70kg.

I navrtana lyže se myslím dá prodat. Samozřejmě to by byla až ta nejhorší varianta, kdybych je hned musel prodávat.

Ski Now Work Later

23.02.2010 21:48:53 #12 

TomáS muž

Dělej jak myslíš, se 70kg se fakt do 185cm necpi. Kdybys vážil aspoň 80kg. Škoda, že jsme se na Javoru nepotkali, nemusel bych ti to takhle vysvětlovat, ale rovnou bys to vyzkoušel. Pro mě je to zcela jasný ani o tom vteřinu neuvažuju, že 178cm je pro tebe fajn. Věř mi, že se hodně zapotíš, až se ti rozjedou z kopce a budeš je muset krotit. Ještě mi pak napíšeš tady veřejně děkovnej dopis.

23.02.2010 21:50:51 #13 

ivan

Všechny ty lyže jsou dobrý. Věku 05/06 se neboj. Jestli byly slušně skladované a nemají poškrábanou skluznici a narezavělé hrany, uvnitř jim nic není. Nanejvýš by pak potřebovaly přejet na kameni, aby se strhla zoxidovaná vrchní vrstvička skluznice. Obavy z toho, že se nějak rozeschnul vnitřek a zapracovala lepidla, bych měl až tak u lyží desetiletých (pokud celou dobu nestály ve výloze na slunci).

Myslel jsem si, že na manžestru v Kanadě takový nával nebude. Kamarádka z Calgary líčila, jak ji pořád všichni tahali do moguls. Menší zalidněnost nahrává i lyžím delším (jak je i U NÁS trochu volněji a dobře vidět, beru nejraději superobřačky), ale zase vzorný manžestr unese i lyži kratší. Takže vlastně máš velký prostor k volbě. Kvůli lyžím by ses proklínat neměl. Důvod k tomu bude kdyžtak v tobě.

Kupovat 4 roky starou obřačku 180ku s tím, že ji kdyžtak s dírama bez desky zase prodám, je blbost. Špatně prodejná. Nenech se mýlit atmosférou tohoto webu a názory zdejších nejčastějších diskutérů. Jsou atypickou skupinkou vyhraněných expertů, ale obecné mínění je někde jinde. Ne že by se taková lyže nedala prodat, ale podle mne těžko a blbě.

23.02.2010 21:53:47 #14 

TomáS muž

>> #13, ivan, 23. 02. 2010 21:50:51

Já bych jí pak možná koupil (za babku).T :-)))))

23.02.2010 23:16:57 #15 

ivan

>> #14, TomáS, 23. 02. 2010 21:53:47

Jo, jeden, možná a za babku. To je tedy naděje : – (

24.02.2010 02:39:34 #16 

Tichy muž

>> #12, TomáS, 23. 02. 2010 21:48:53

Vím, že bys mi blbě neporadil. Na délce 185cm se mi líbí to, že budou určitě ještě více klidnější než 178cm. Zase se nechci na lyžích vyloženě trápit. Vážně škoda toho Javoru to bych měl hned jasno. Možná to ještě přehodnotím a pořídím ty Volkl 185cm. Akorát co jsem koukal, tak bude celkme problém tady sehnat Vist speedlock desku. :( Zatím jsem na ní nikde nenarazil.

>> #13, ivan, 23. 02. 2010 21:50:51

Ty jejich boule mě tak maximálně dokážou vytočit. Nejlepší když třeba jedeš po upraveným svahu a za horizontem na tebe čekají boule. Samozřejmě označené to je, ale dá se to lehce přehlídnout. Chybu vždycky budu hledat u sebe, ale nechci si koupit lyži, kterou bych nedokázal ani v budoucnu zvládnout. Rád se zlepšuju a snad i nějaké ty geny k tomu mám. :) Takže teď tu mám zase dilema s délkou. Moje přeposlední vlastní lyže byli 205cm, ale to ještě nebyli carving lyže a já jezdil smýkanej. Měl jsem je moc rád a v té době mě ani nenapadlo řešit jejich délku.

Ski Now Work Later

24.02.2010 11:14:38 #17 

TomáS muž

>> #16, Tichy, 24. 02. 2010 02:39:34

Nikdy jsem tě neviděl jezdit, ale rychlost, kde bych cítil potřebu většího klidu jsem na normální sjezdovce s lidma ještě nedosáhl. Na pozvolných boulích „nerovnostech“ je stabilita delší lyže cítít (ale myslím jenom proto, že měli měkčí špičku). R21 je příjemný, dokonce bych řekl, že když chceš jezdit čistě po hranách a uzavírat oblouky (nesmýkat, nedriftovat) úplně optimální. Tu hodnější Völku jsem v prodejně jenom mačkal, asi by to šlo. Osobně bych šel za tu cenu do Visty. Je to pořád ze všech mejch lyžích ta „jedna“ nejzamilovanější. Už k ním vztah, takže možná nejsem objektivní, ale znova opakuju 70kg a Vist 178cm pro nezávodníka bude až, až. Stabilitu v rychlosti podle mě neoceníš (bude malý rozdíl) za to později oceníš, menší náročnost na podmínky a lepší ovladatelnost.

25.02.2010 15:59:53 #18 

puyol

*>> Tichy, 24. 02. 2010 02:39 Jestli umíš alespoň trochu slušně jezdit a myslíš si, že dokážeš vyjet obřákovej oblouk, tak jednoznačně minimálně 185cm dlouhý…a rádius bych taky volil větší než 21m..Abych ti pravdu řekl, tak nejlepší svezení pro mě je na SG lyžích, který jsou dlouhý 205cm a mají rádius 33..jde jen o to, mít pěknou červenou sjezdovku a hlavně bez lidí…a k té tvrdosti. Myslím, že se ti bude lépe jezdit na měkčích. Sice tak dobře nedrží a tak trochu vlajou při jízdě, ale pro tebe jako nezávodníka se 70-ti kily bude jednodušší na ovládání. Ale té délky se neboj, 180 cm se mi zdá málo a pod 180 úplná hloupost.

25.02.2010 21:20:50 #19 

TomáS muž

>> #18, puyol, 25. 02. 2010 15:59:53

Nechci znova oponovat, hrát si na chytrýho nebo tak. Ale doporučením SG lyží a co nejdélší délky dobrou službu tazately neděláš. Je potřeba říci i B, to jest využitelnost a použitelnost. Jako 6-tý lyže si SG koupím, jako druhý ne. Jako 5-tý lyže si „dlouhou“ a náročnou obřačku koupím, jako druhou ne. Stojíme tu před volbou jestli pořídit 185 měkčí nebo 178 tvrdší. Z mých zkušeností zatím vítězí tvrdší a kratší. Proč by chlap se 70kg nutně musel dlouhou lyži. Většina holek ve WC jsou pěkně narostlý a namakaný kočky, co maj váhu právě někde mezi 60 a 75kg. Jejich technika je dobrá a chlapský lyže nemají (kromě Vonnový) a nejezdí mezi lidma. Osobně si nejsem jist jestli je Volka ve 185cm dost měká. Červená a šedivo červená Stockli budou určitě ok. Už mě to nebaví…

25.02.2010 22:22:39 #20 

ivan

Diskutované dilema ale přece pánové není testovou otázkou, kde lze zaškrtnout jedinou správnou odpověď, tedy doporučení. Dobré řešení je někde od – do a může se do něj vejít jak lyže kratší, tak i delší – tím spíš, že do hry vstupuje i tvrdost lyží a v neposlední řadě i osoba jezdce, kterého nikdo z nás nezná ani osobně, ani třeba z videa.

Musím říct, že si TomáS s vyargumentováním svého doporučení dal opravdu velkou práci. Osobně bych sice taky inklinoval k délce větší (a moje chvalozpěvy na SG 210 a GS 190+ tu jsou dostatečně známé), ale pokud dostatečně upozadím SVÉ hodnocení a maximálně se vcítím do TAZATELE, musím tu TomáSovu logiku respektovat. U 178 cm se sice hodně ošívám, ale jsou určité lyže, které dokážou „jet jako delší“, a tak se neodvážím tuhle psí délku pro potřeby tazatelovy (sebe přitom musím maximálně pominout) paušálně odmítnout.

A argument dalšího vývoje a dozrání k lyži delší se mi velice líbí.

25.02.2010 23:03:12 #21 

TomáS muž

>> #20, ivan, 25. 02. 2010 22:22:39

Sem zvědav, co chlapec koupí a co pak napíše:-))) nemá to jednoduchý s tou nalejvárnou tady. Na lyži je napsáno ivane 180, to tě třeba uklidní. Od delší lyže obecně neodrazuju, od Vist GS 185 pro 70kg ano a proč to dělám, protože mám tu konkrétní zkušenost. PS: když jsme byly na Tuxu na pánský jízdě, tak mou obřačku jezdil velmi dobře lyžující kámoš (80kg). Zdála se mu super, ale moc dlouhá…Říkám mu, kratší už se nedělá, budeš se muset zlepšit:-)). Já se svými 90kg lyži letos zvládám úplně hravně (za dobrých, tvrdých, vodivých) podmínek a postupem času si pořídím dlouhou, jenom ještě nevím jestli za předpokladu, že si nechám tuhle nepůjdu rovnou do krátké SG. Chystáme se ještě letos vyzkoušet pár dlouhých obřaček, takže tě s Másinem asi budeme muset někam vytáhnout:-))))

Poznámka k dozrání: ke svojí obřačce jsem zrál tři sezóny. Je fakt, že obzvlášť první jsem byl dost indisponován po úrazovým stavem, ale i tak mi šla z lyže dost hlava kolem. Obzvlášť na tvrdé červené. Jezdil jsem v Obertauernu červenou u kabinky na Volkách a liboval si jak mi to jde. Pak jsem vytáhl GS a ronil slzy, protože jsem nevěděl co mám dělat s rozjíždějící se lyží, která nešla zastavit:-))) K lyži jsem dozrál a teď ji dokážu skutečně asi z 80% využít. Stabilita v rychlosti mi nechybí vůbec, lepší tlumení nerovností bych bral. Potřebu delší lyže vidím spíš ve „zvědavosti“ a potřebě „další učitelky“. U Vistu bych ale 191 nebral, 185 by na další dva roky bohatě stačilo.

25.02.2010 23:31:12 #22 

TNS muž

Od Vistu som skúšal len SF One 2009/10(teraz som vygooglil),chcel som napísať tú čiernu s bielym pásom:)191cm.Ne­prišla mi ničím náročná.Nie zlá,taká nijaká.Dosť točivá.Ja ale nedokážem posúdiť lyže objektívne,okrem toho s jedným testovaným párom budem určite znalec na Vist.tak ma nepovažujte za bernú mincu.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

25.02.2010 23:56:44 #23 

ivan

Vždyť je to furt o tom samým: být dost vepředu, zahájit oblouk od špičky, zahranit, včas vypustit a přitom si nenechat lyže ujet.

Všechno na dvou řádcích, 98 znaků i s mezerami.

Ve volné jízdě zvládnutelné i pro smrtelníka. Akorát je málokdo tak motivovaný a poměrně obtížně se to zvládá bez externí korekce.

26.02.2010 08:58:48 #24 

Tichy muž

>> #21, TomáS, 25. 02. 2010 23:03:12

Co chlapec koupí jsem sám zvědavej, ale chtěl bych je objednat zítra. Až budou na cestě dám vědět na jaké padla volba. Jsem asi blázen, ale rozhoduju se mezi 178 Vist a 185 Vist a popravdě se více kloním k 185cm. Doufám, že jsem se úplně nezbláznil a nějak si spolu porozumíme. A když náhodou ne, tak se svět taky nezboří :o) Každopádně ještě nejsem plně rozhodnut. Už pár dní kvůli tomu špatně usínám :)

Kluci děkuji za trpělivost a snahu poradit, ale nakonec se stejně musím rozhodnout sám a jestli rozhodnutí bude správné ukáží až první jízdy. Když to nepůjde hned, tak se v klidu vrátím na modrý a postupně se propracuju na vyšší mety.

Ski Now Work Later

27.02.2010 08:52:55 #25 

Tichy muž

Tak vítěz je 185cm Vist s Race speedlock deskou od Vistu. Až jí projedu poreferuji jestli volba byla správná. Pevně věřím, že ano.

S koupí přichází další otázka. Až lyže přijdou, půjdou a formátovací kůru /doufám, že najdu nějakej slušnej servis, kde budou vědět co dělají :( /. Slalomky mám 88/0,5. Mám obřačky taky nechat nabrousit na 88/0,5 nebo je lepší 87/0,5?? Jestli na 87 tak mě moc nepotěšíte, protože budu muset koupit další úhelník, ale co bych pro dobré svezení neudělal že :)

Ski Now Work Later

27.02.2010 09:17:03 #26 

HonzA_ muž

>> #25, Tichy, 27. 02. 2010 08:52:55

Obřačky asi klidně na 88. A asi by pomohl větší odklon od skluznice na špičce a patce – já mám 0,5 po celé délce a lyži se moc nechce do smyku, když potřebuju.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

27.02.2010 13:15:11 #27 

ivan

Myslím, že časem přejdeš na 87 na obou lyžích. Zatím klidně nech 88.

Souhlasím s HonzOu, zkus na koncích (cca 15–20 vepředu a 5–10 cm vzadu) POSTUPNĚ zvýšit odklon, zejména na „malíkových“ hranách (což znamená držet levou a pravou lyži). Jen malinko, pro začátek pár tahů pilníkem, ani nemusí být ve vodítku, jen trochu přitlačit. Ale bylo by dobré mít předtím zjištěné, o kolik je na těch koncích, hlavně ve špičce, hrana SKUTEČNĚ (tedy ne deklarovaně ze servisu nebo od výrobce) odkloněná. Většinou nemá to, co se píše nebo co si objednáš, nýbrž méně = lyži se chce hůře do oblouku, v zahájení se vnitřní kouše, je obtížnější ji „udriftnout“. Když si dobře doladíš ty konce, budeš zatáčet líp, snáz a ovládat lyže bezpečněji.

28.02.2010 08:08:22 #28 

Tichy muž

>> #26, HonzA_, 27. 02. 2010 09:17:03

>> #27, ivan, 27. 02. 2010 13:15:11

Ok dám na vás a zatím zůstanu u 88 jako u slalomek. Se zvětšováním odklonu zkusím později laborovat. Děkuji za rady. Už se nemůžu dočkat na první jízdu. :)

Ski Now Work Later

01.03.2010 11:14:56 #30 

puyol

Podle mě si zvolil dobře. Známý má právě ty 185cm dlouhý, tak jsem je na tři jízdy vyzkoušel. Lyže je snadno ovladatelná, oproti mým headům. Ale o něco pomalejší. Nevím přesně jaký má rádius, ale přišla mi i točivější(na svých mám 27,8) a měkčí. A k úhlu 87° bych se přikláněl více. Nevím tedy kde jezdíš, ale na tvrdé podložce určitě lepší volba. Ale asi má ivan pravdu, že pro začátek bude lepší 88°. Nejspíš se ti lyže párkrát zařízne a možná spadneš na hubu, ale až si na 87 zvykneš a zjistíš jak to krásně točí i na „betonu“, nebudeš chtít jinak..

Nalezené položky: 137 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

včera 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

včera 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

09.12.2016 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo