Salomon snad nezávodí? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Salomon snad nezávodí?

28.02.2010 04:09:20 #1 

RadKov

Váhám nad koupí bot zn. Salomon. V té souvislosti mě zajímají různé (i méně podstatné) věci s touto značkou související. A všiml jsem si nyní v olympijských přenosech, že se závodní sjezdové boty Salomon na této vrcholné soutěžní úrovni prakticky vůbec nevyskytují (alespoň jsem žádné nezaregistroval). Je to celkem s podivem, když v běžeckém lyžování je tato značka téměř etalonem. Čím to může být? Je to strategií výrobce, nebo snad nejsou v této oblasti natolik kvalitní?

28.02.2010 08:57:18 #2 

HonzA_ muž

>> #1, RadKov, 28. 02. 2010 04:09:20

Já jsem viděl spoustu závodníků na Salomonech (jak lyžích tak i botách). Měl jsi se lépe koukat. Pravda je že na pódiu v alpských disciplínách poslední dobou moc vidět nejsou. Co si vzpomínám, jezdí je třeba Zuzulka a nebo ve Skikrosu Tomáš Kraus a spousta dalších.

Můžeš si projít startovní listiny k závodům na fis-ski.com – třeba Maribor . U Olympiády tam nehledej značky, nejsou tam zřejmě kvůli „Olympijským ideálům“.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.02.2010 13:13:59 #3 

ivan

Salomon poté, co přešel pod křídla Ameru, nezadržitelně směřuje spíše do freeskiingu. V rámci úspor přestaly existovat samostatné závodní lyže Salomon, zbylí závodníci dostávají lyže Atomic v designu Salomon.

V rámci orientace na freeski šel Salomon do skicrossu, takže vybavuje Krause i Šafáře (i boty a vázání).

V alpském lyžování to na mě dělá dojem, že si drží pár závodníků nějak spojených s důležitými trhy, zejména francouzským, aby byl pro sjezdovkovou cílovku pořád vidět.

Jestliže je v závodění tak málo lyží Salomon, je i málo bot, protože používání bot je skoro u všech značek svázané se značkou lyží.

Koupě bot bych se ale jenom proto nebál, vždycky byly dobré. Pokud ti tedy nejde o to, abys měl „medailovou“ značku.

Komerční lyže sice přestaly být hodně „ostré“, ale pořád na sjezdovce jezdí slušně. Modely směřující také/spíše do terénu jsou pak ještě lepší. MHO.

Boty nedokážu posoudit.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

21.02.2017

SNOW tour 2016/17: Herlíkovice – sportovní svezení se sladkou tečkou

Krkonošské Herlíkovice jsme navštívili v naprosto a...
21.02.2017

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní špindlerovské ledárium

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošs...
21.02.2017

Rodina Krejčových vyšlapala Areál Monínec doslova ze země

Monínec už dávno není místem, kde se pouze lyžuje. ...
20.02.2017

Funline Tour 2017 - Pec pod Sněžkou

V neděli 26. 02. 2017 proběhne ve SkiResortu ČERNÁ ...
20.02.2017

Sporten Dark SNOW Monínec již v pátek!

Jediný sjezdový večerní závod v Česku se blíží. Pro...
19.02.2017

SNOW tour 2016/17: Mariánky – lyžování po lázeňsku

Mariánské Lázně nejsou známé zrovna lyžařským věhla...