Nové lyže jako nástupce Rossignol Radical 8S Oversize - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Nové lyže jako nástupce Rossignol Radical 8S Oversize

16.02.2017 09:55:50 #1 

RiPi

Zdravím všechny,

ty moje současné Rossi (jsou to přesně tyto v 165cm délce http://www.bikestore.cz/…cm-41537.htm) mi celkem vyhovují, ale už zřejmě mnoho dalších servisů nesnesou a navíc jsou již jednou opravované, poohlížím se po náhradě.

Měřím 183cm a vážím cca 73,5kg, je mi 36let a lyžuju cca od 5 let. Začal jsem jako všichni v tom věku smýkaným obloukem. Ty Rossignoly byly a jsou moje první a jediné carvingové lyže na kterých jsem se začal učit jezdit po hraně. Myslím, že mi to i docela jde, byť na poměry zdejších přispěvatelů jsem nejspíš přinejlepším průměrný lyžař, a mám určitě v technice nějaké rezervy. :-)

Na lyže se dostanu cca 3–4× do roka. Většinou ČR nebo Slovensko +1× ročně většinou Francie/Itálie na 6 dní. Jezdím převážně na sjezdovce, mimo do prašanu se podívám jen zřídka. Jezdím rád krátké až střední oblouky spíš ve středních rychlostech a preferuju spíš svahy s nižším sklonem.

Odpusťte mi, pokud se nevyjádřím přesně, ale hledám nějakou „sportovnější“, ale ne extrémně náročnou lyži na celodenní/celo­týdenní lyžování, ale zase nic vyloženě rekreačního, na čem bych se nudil. Jsem zvyklý jezdit celý den spíš dynamicky a nevadí mi se trochu zapotit, ale zase nemám žádné závodní či jinak extrémní ambice. Lyže hledám zase spíše točivější (ty současné mají rádius 13m, což mi vyhovuje, ale snesl bych i o něco málo větší).

Aktuálně se mi poměrně líbí Lusti SCTw (166 nebo 171cm), ale mám trochu strach, abych si nevzal velké sousto a nebyl z nich po celém dni hotový, tak zvažuju i CCT/CCTw. Taky jezdíme spíš březnové termíny, kdy už to odpoledne může být menší oranice, takže ať se ta lyže dokáže poprat i s tímto. Určitě uvítám i jiné nápady a doporučení po čem se dívat a co naopak radši vynechat. Nejsem úplně zvyklý měnit lyže často. tak bych rád, aby mi to chvilku zase vydrželo.

Cenově bych se rád pohyboval i s vázáním tak max do 13,5 tisíce.

Co třeba tyto? https://www.fischer-lyze.cz/…yze-142.html?…

Předem moc díky za rady!

16.02.2017 10:02:44 #2 

Vvladimir muž

Nikdy bych si nekoupil mimořádně lehké lyže. SCTw 166 i 171 cm ti budou strašně krátké. Žádné běžné lyže nemohou být velké sousto pro 31 let lyžujícího chlapa.

16.02.2017 10:07:57 #3 

RiPi

>> #2, Vvladimir, 16. 02. 2017 10:02:44

Když on je právě dneska ten výběr tak široký, že už se v tom dost ztrácím. Navíc je těžko poznat, kde končí realita a pokračuje jen marketing :-) S tou délkou je pravda, že mi na Lusti webu vyskočí po zadání parametrů 177cm, ale mám asi zbytečnou tendenci držet se zpátky kvůli délce současných lyži a moc študuju ten rádius asi :-)

16.02.2017 10:11:47 #4 

Myval muž

Z SCTw nebudes urcite po celodennim jezdeni unaveny, jsou to pohodove lyze a rozhodne z nich nebudou bolet nohy vic nez ze slalomek, spis naopak (v oranici urcite). Na CCTw se vykasli a na delky 166 taky. Jdi minimalne do 171, lepe 176cm. Vsechno osobni zkusenost, momentalne mam doma SCTw 176 a CCTw 171, ale ty druhe jsem prenechal synovi (vazim zhruba stejne, ale jsem o hodne starsi, takze fyzicka nic moc).

Ty Fisherky jsem nejezdil, ale trosku me desi „superlehke jadro technologie AIR TECH“, ja osobne dam prednost poctivemu kusu dreva + 2 plechy.

EDIT – realita konci u prurezu lyzi, ten napovi hodne, ty ostatni kecy jsou uz jen marketing. Delky a radiusu se neboj, jezdim s lidma co maj 165cm slalomky R12 a nemam problem jet jejich stopu na 176/R15. On by to byl rozdil az nekde kolem 180/R21 nebo 185/R24 ;-)

Oblibena rada na zaver – testovacka. Lusti jednak pujcuje lyze a navic je i par testovacek na svahu, treba zacatkem brezna Paseky nad Jizerou. Svezes se na vic kouscich a uvidis.

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

16.02.2017 10:28:58 #5 

Vvladimir muž

>> #3, RiPi, 16. 02. 2017 10:07:57

Srovnáváš slalomky s uneversálkama.

16.02.2017 13:56:04 #6 

RiPi

>> #4, Myval, 16. 02. 2017 10:11:47

Děkuju moc! Z toho, co píšeš ty i Vvladimir mi vychází, že se těch SCTw a podobných sportovněji laděných lyží s titanalovou výztuhou nemusím bát. Já z toho měl prostě trochu respekt, protože nemám moc s čím srovnat a ty Rossignoly, co mám mi připadají spíš poddajnější, což mi i docela vyhovuje.

Testování by samozřejmě bylo ideální, ale při své práci a dětech se k tomu letos určitě nedostanu.

Ještě jednou moc díky!

16.02.2017 14:07:58 #7 

RiPi

>> #5, Vvladimir, 16. 02. 2017 10:28:58

Jsem měl zato, že by ta kratší lyže byla točivější, proto jsem se díval spíš po kratších, než by asi bylo vhodné. Omlouvám se, jsem na tohle dost lama a v konstrukci lyží a jejích reálných dopadech se vyznám asi méně, než by se teď hodilo. Proto jsem dotaz položil tady, kde mají přispěvatelé zpravidla naježděno x-krát tolik na kdečem, abych se nenechal zviklat nějakým marketingovým blábolem :-) Každopádně moc děkuju – začíná se to trochu zjednodušovat. Nějaká alternativa k těm Lusti SCTw?

16.02.2017 19:52:12 #8 

Vvladimir muž

Já třetím rokem jezdím m.j. tyhle. http://www.hope-sport.cz/…-11/d-73853/

Jsou mnohem lepší než je jejich cena. Nemají sice titanaly, ale na mých 75 kg jsou v pořádku, výborné na rozbité sjezdovce, velmi dobře drží i na upravené, pěkně přehraňují i při středu 87 mm. Klasický sendvič. Mínus je asi design, mohly by být i o 5 cm delší. Osobně mi připadají zábavnější než mé CCTW 171 cm, které jsou taky kvalitní lyže, ale nejsou moc hravé ani živé. Jinak by se našli i další modely Lusti, Sporten, Volkl…, které by za to stály, výběr je fakt velký. Chce to něco zkusit, pocit bude vždy jiný než u tvých slalomek.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

21.02.2017

SNOW tour 2016/17: Herlíkovice – sportovní svezení se sladkou tečkou

Krkonošské Herlíkovice jsme navštívili v naprosto a...
21.02.2017

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní špindlerovské ledárium

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošs...
21.02.2017

Rodina Krejčových vyšlapala Areál Monínec doslova ze země

Monínec už dávno není místem, kde se pouze lyžuje. ...
20.02.2017

Funline Tour 2017 - Pec pod Sněžkou

V neděli 26. 02. 2017 proběhne ve SkiResortu ČERNÁ ...
20.02.2017

Sporten Dark SNOW Monínec již v pátek!

Jediný sjezdový večerní závod v Česku se blíží. Pro...
19.02.2017

SNOW tour 2016/17: Mariánky – lyžování po lázeňsku

Mariánské Lázně nejsou známé zrovna lyžařským věhla...