Vysočina-úroveň lyžování - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Vysočina-úroveň lyžování

08.03.2010 09:18:50 #1 

wondr

Dobrý den, chtěl by jsem se s Vámi podělit o zkušenosti ze středisek na Vysočině. Na žďársku asi nejznámnější Harusák v NM n M. Podle Jízné za 14, sjezdovka krátká, uprava sněhu mizerná- nic co by stálo za návštěvu těch kvant lidí co občas v neděli jsou. Hlinsko v Čechách? Celkem efektní přemostění silnice sjezdvkou, dvě tratě ale taky dost krátké. A hlavně ta delší je po přejezdu silnice hodně prudká na to jak je uzoučká. No a ty ceny, snad jenom to večerní lyžování za 150 ale jinak nic moc. Svratka kátká, drahá k večeru strašný terén. Tam snad pro mluví jenom Ta obsluha vleku příjemná, když máš defekt na vybavení ochotně pomůžou a zdarma seřídí- ze skušenosti. Vysoká u Havlíčkova Brodu- Snad jediná sjezdovka Na Vysočině kde jsem byl spokojen s poměrem cena -výkon. Dopolední lyžovačka za 200 i odpolední. Sjezdovka v zhledem že tam jezdí pramálo lidí tak i v celku dobře upravená.
Celkově vzato myslím si že by se měli vlekaři na Vysočině nad sebou zamyslet jinak jim v budoucnu hrozí odliv zákazníků. Sjezdovky zde jsou krátké, jízdné drahé a přidružené služby drahé nebo špatné. Možná je mmůj názor trochu zkreslený, idealistický. Jsem Lyžař začátečník. Představuji si že za svoje peníze dostanu hodně muziky. Jaký je Váš názor

08.03.2010 09:55:24 #2 

hombre

>> #1, wondr, 08. 03. 2010 09:18:50

Zdravím,
je to holt Vysočina, nejsou to hory. Máme tady jenom kopce a kopečky. Takže sjezdovky už tady delší nebudou.
Máš pravdu, že úprava sjezdovek je mizerná. V Pá jsem byl na Harusáku a po necelejch dvou hod. jsem mazal pryč. Nejenom spousta lidí, ale sjezdovka byla jedna ledovica. To bylo už o strach. Ale nevím jestli stím rolbař něco může udělat. Večer břečka, že jsou už kaluže, v noci mráz –8.
Co se týče cen, to je diskutabilní. Mluvil jsem se známým z jinýho střediska na téma zisků a ten mě povídá:
„vyděláme na sebe, ale na zbohatnutí to není“
A že by hrozil odliv návštěvníků, tak tomu už vůbec nevěř. Tahle situace se opakuje rok co rok. Ten kdo se chce rozhejbat, zalyžovat si jenom dopoledne, nebo večer po práci, nepojede přece 4 hod. na sever, nebo na jih. Žádný středisko na Vysočině není na lyžování na celej den. Ani ten Harusák, i když to takto propagují.
Toto je zase můj názor
Skol

08.03.2010 11:48:34 #3 

Pavlos muž

>> #1, wondr, 08. 03. 2010 09:18:50

Vysokou a Hlinsko neznám. Nejezdím tam. Harusák je dobrej pokud nejsou velké výkyvy teplot a pokud nejsou prázdniny v Brně nebo na ve Žďáře nad Sázavou. Pokud budeš chtít vyzkoušet dobře upravenou sjezdovku na Vysočině, doporučuju Nový Jimramov nebo Šacberk u Jihlavy.

Šacberk bych přirovnal cca. ke sjezdovce v Mladých Bukách. Kratší prudký severní svah . Mesvítí na něj, takže celý den jsou tam ± stejné podmínky.

Ad ceny. Na regionálních sjezdovkách se jezdí za bodové jízdné. Prostě si nabiješ kartu a jezdíš. O permanentkách si můžeš nechat zdát.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

08.03.2010 14:26:12 #4 

waran

No s tou dýlkou sjezdovek na Vysočině to prostě lepší nebude. Co se týče sjezdovek v okolí Žďáru nad Sázavou, tak bych asi nejkladněji hodnotil sjezdovku v Novém Jimramově a v Hlinsku. Nový Jimramov je asi nejprostornější svah v okolí Žďáru vůbec, na Vysočinu je tam i dost variant kudy se dá jet a v počtu občerstvení na kilometr délky je to tady hodně na špici :). Taky je tady poměrně slušný Snowpark. Jako nevýhoda by se dala uvést absence nějáké restaurace, nejlepší co se tady dá dostat je smažák a klobása. A taky mi to tady připadá dost drahý – když nejsou lidi a trochu to švihám tak tady projedu 400–500 za dopoledne. Letos tady zavedli časové jízdné ale oproti bodovému se to vyplatí když se lyžuje absolutně bez fronty.

V Hlinsku je to cenově výrazně lepší – dá se tam koupit 3hodinová jízdenka za 150 a celodení za 250. Sjezdovky zde jsou vcelku úzké a prudké, ale není to zase tak hrozné. Zdá se mi, že i když je tu hodně lidí že fronta celkem odsejpá a sjezdovky nejsou zas tak přeplněné. Když je opravdu plno, dá se jezdit na nejzadnější pomě, která je sice krátká a svah je dost prudký, ale skoro nikdo tam nejezdí.

Ostatní sjezdovky v okolí mě moc nezaujaly – Harusák je se svou cenou a pomalou lanovkou suveréně nejdražší a bývá nejvíce zalidněný, Svratka je krátká a hodně mírná a je tam horší dojezd autem – je to hodně do kopce a často tam někdo uvízne a celý se to tam zacpe. Letos jsem byl ještě jednou na Dalečíně a tam je to velký zhruba jako v tý Svratce a navíc tam ty pomy byly nějáký nízký a lano vleku mě mlátilo do hlavy takže taky nic moc. Ale všechny tyto sjezdovky k menšímu dopolednímu sklouznutí stačí a jsem rád, že je tady máme. W.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

26.04.2017

Zažijte bikový závod s J. Ježkem a další akce ve Velkých Karlovicích

Víte, že Velké Karlovice žijí nejen v zimě? Jestli ...
26.04.2017

SNOW tour 2016/17: Hannibal – největší soudobá show v Alpách

Každý lichý rok v dubnu se na söldenském ledovci Re...
24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...
20.04.2017

SNOW tour: Hannibal v Söldenu – show s vrtulníkem nad hlavou

Po pravidelné dvouleté pauze se Hannibal opět vydá ...

Diskuze o lyžování

Rozteč Tyrolia Raceplate

dnes 15:58:18 od opc

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

dnes 12:52:19 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:36:18 od Vvladimir

zvedající se pata

dnes 11:07:32 od PetrAT

Vyplnění skeletu

dnes 09:11:45 od PetrAT

Strojove vs. rucni voskovani