OD SOUSEDŮ - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

OD SOUSEDŮ (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 63 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

02.04.2010 19:00:48 #31 

˘Ö˘Krab muž

TO HonzA_ #11 „…U funcarvingu se, kvůli specifickým cílům (ruce/tělo na sníh)…“ A na to jsi přišel kde? To nejsou cíle, pouze tak v (záměrně) pokřivené podobě. To jsou základní prostředky! Pro fun je to elementární dovednost, bez které to jednoduše nejde. (Tak jako třeba pro GS nadriftování do oblouku.)

Ale nemáme jen jedny sousedy, vyjma exitem ohroženého Ski+ je tady třeba ještě interski.cz. A tam se vám dějí věci. Jak se asi IvanoviV líbí nejnovější odpověď VUVD – Velkého Ukončovače Všech Diskuzí, velmistra dvojhmatů CtrlC&CtrlV ? A co na to Zelený Raul?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.04.2010 20:11:31 #33 

HonzA_ muž

>> #31, Krab, 02. 04. 2010 19:00:48

„A na to jsi přišel kde? To nejsou cíle, pouze tak v (záměrně) pokřivené podobě.“

Krabe, moc dobře víš že nejsem žádný funař – a na tohle jsem přišel dlouholetým čtením si „u sousedů“. Takže určitě budu rád když to doplníš a vyvedeš mně z bludu :-)

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

02.04.2010 20:38:44 #34 

Krabice žena

>> #18, HOnza, 31. 03. 2010 20:39:59 Nojo – von s tím lyžováním začíná a potřebuje se svěřit se svejma poznatkama – „tam“ ho za takový rady nikdo nenapadne – ať napíše cokoli… – tady ty pitomosti psát nebude

Já vím, že je to s Adamem pořád dokolečka, ale měj s ním trpělivost. Možná by bylo lepší říci, že jeho pitomosti nenecháme bez komentáře :-?

>> #28, adam 1, 02. 04. 2010 17:44:06

Tohle skoro vypadá jakoby ti došly argumenty, což mě mrzí. Ještě jednou dík za podporu. Ale to, co ti tu radí opravdu funguje! Stačí vyzkoušet. Je jedno, čím začneš, ale nesmíš u toho ustrnout. Žádná lyžařská pravda není absolutní.

02.04.2010 20:53:43 #35 

HOnza muž

>> #34, Krabice, 02. 04. 2010 20:38:44

Jejdda Krabice – teď teprve jsem si uvědomil, že co jsem napsal „…tady ty pitomosti psát nebude“ by mohlo bejt chápaný jako kategorickej zákaz!!! – pardon,pardon,par­don!!! – to není můj styl – to bylo vyjádření naděje, že se nesmyslům nadále vyhne… Jinak jsem rád, že sem píše a usmívám se tomu, jak reagují u sousedů :-)… – to je hezké :-).

www.vl-snow.cz

02.04.2010 20:55:03 #36 

˘Ö˘Krab muž

Ještě jednou >> adam 1:
Je nepopiratelné, že lidský pokrok je poháněn válkami a v době mezi nimi nespokojeností určitých jedinců. Konkrétně třeba TomáSovo sebeodhalení pramenilo právě z touhy se zlepšovat, najít chyby, na jejichž odstranění by bylo možno pracovat.
Máme každý své chyby a chybky, víme o nich, pracujeme na nich. Když zmizí, najdeme si další, když nenajdeme sami, požádáme někoho jiného.
Pokud někdo tvrdí, že žádné chyby nemá, že mu vlastně nevadí a podobně, je to jedinec neskonale šťastný (pak nezbývá, než mu tiše závidět), nebo, a to mnohem častěji, naprostý ignorant.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.04.2010 08:44:12 #37 

adam 1

>> #34, Krabice, 02. 04. 2010 20:38:44 Vidím ,že jakýkoli „můj“ příspěvek tady rozpoutá nebývalou debatů a odezvu?!„Jinak krásný film s nádhernýma panorama.“To že na jakékoli fora můžou psát i „laici“ to beru v dnešní době jako zcela normální.Ikdyž někdo napíše názor který zvedne ze židle „odborníky“-o tom to je!Mě by zajímalo jaké „blbosti“máš na mysli?Argumenty mi nedochází jak už někdo poznamenal výše jsem fakt „odolný“. S poslední větou 100%souhlasím a podle mého jsem přece „můj“ názor nebo spíše zkušenost nikomu nevnucoval!!!nebo ano!? měj se

03.04.2010 10:32:39 #39 

ivan

V uplynulých dnech jsem si ještě poznamenal pár věcí k tématu, a tak je sem přičiním. Trošku se tam možná pár věcí překrývá s už porůznu napsaným, ale považoval jsem to za důležité.

„vnitrni nebo vnejsi s tim si moc nelam hlavu, az zacnes klopit do funu, tak se vnitrni sama prihlasi, kdyz pujdes do race (nohy sikmo, telo svisleji) tak to je spis o obou nohach“

„neřešit vnitřní ,vnější -to příjde“

Jasně, spoustu věcí lze „neřešit“ a některé lze provozovat „neřešeně“ po celý život. Amatér si koupí foťák, dneska už totálně blbuvzdorný kompakt, a pak už jenom mačká a nic neřeší. A i tak udělá plno obrázků, které jemu i rodině udělají radost. Proč ne.

Jenže jsou to rady dobré? (Nejsou to žádné oficiální rady funařského webu, nýbrž anonymních přispěvatelů.)

Co to vlastně je „když půjdeš do race, tak to je spíš o obou nohách“? Přijde to „samo“, nebo se to má cíleně dělat? A co? „Přijde to“ opravdu, přijde to každému, jenom někomu, nikomu? Kdy? Atd.

Rádcové by se měli kouknout na skiplus na hocha s nickem j3rry. To je bývalý velice dobrý funař (jeho „lehací“ obrázky by někde měly být k dispozici), který se už delší dobu usilovně snaží zkrotit delší lyži, snad obřačku. Ačkoliv je dobrý lyžař, dokonce instruktor, stále není schopen zbavit se „prokletí vnitřní lyže“, tedy takřka určitě návyku z funu. Ne že by jel špatně a spoustě lyžařů by to víc než bohatě stačilo, ale on zarputile cvičí a prosí o kritiku předváděného. Není spokojený, ví, co by měl a neměl, a přesto mu to nejde.

A pak ať jemu nebo nám někdo vypráví, jak o tom „nepřemýšlet“ a že to správné „přijde“. Houby přijde. Dokonce ani to špatné není schopno odejít (čti „špatně se toho zbavujeme“).

A takových, kdo se učili nejprve na krátkých lyžích/lyžičkách a nyní se u nich projevují typické chyby, které se tu na několika místech popisovaly, není tak málo. Jasně, většina z nich to neřeší, kloužou si pro radost a jsou víc nebo míň spokojení.

Jenže:

1. proč se něco učit blbě, když to lze správně?
  2. co když někdy zatouží po tom „správně“?

Důležité je to zejména u dětí. Je kruté, když je (nezorientovaní nebo zmanipulovaní či dokonce zacílení) rodiče nasměrují ke specifické technice, vedoucí ne sice nutně do slepé uličky funu po vnitřní, ale přesto takřka určitě do problémů, jež nyní tak komplikují lyžařský život j3rrymu.

Můžeme se pak divit, že nad tím v Alpách vrtí hlavou a že Jenos považuje pilné Holanďany za lepší lyžaře než vyježděné Čechy? Partičku funařů s dětmi bych mu při nějakém tom „family freeridu“ skutečně nepřál…

03.04.2010 10:45:20 #40 

Martin47 muž

>> #28, adam 1, 02. 04. 2010 17:44:06

Dal jsi správný link? Nějak se pořád nemůžu ani poučit, ani pobavit.

03.04.2010 11:02:48 #41 

ivan

A ještě posledních z mých dílčích poznámek k „sousedům“:

Závěrem si neodpustím poznámku k již citovanému úsměvnému výkřiku o zakrnělých šoupačích, co vůbec neví, jak se krájí. Ona je to sice pro toho, kdo se v lyžování trochu orientuje, sranda, a pro toho, kdo do věci vidí ještě o něco víc, jasná účelová strategie, ale vlastně to tak úplně legrační není.

Jednak je to hodně nečistá forma konkurenčního boje. Ano, není to autentické tvrzení webu či lidí stojících za provozovatelem carvingových kursů (PEMAX s.r.o. , Hybrálec 142, 586 01 Jihlava, Akreditace MŠMT : 5459 – 2009 – 50), nýbrž výkřik anonymního nicku, ale je jím opravdu nějaký pomatený hošík?

Kdyby si člověk z takového evidentního blábolu něco dělal, byl by to potenciálně i urážlivý nepravdivý výrok dotýkající se kvalifikovanosti některých napadených lidí včetně těch s trenérskou licencí.

Jasně, soudný člověk to tak brát nebude. Ale i když se zasmějeme, pořád je to svinstvo. Pomatené nebo účelové, ale malé zlé svinstvo.

Otoh, jestli to ten blábolil myslí vážně, tak je mi ho vlastně skoro líto. O LYŽOVÁNÍ zjevně neví skoro nic a při své fanatické zabedněnosti se asi ani nedoví. Ovšem autor takové hlouposti míněné vážně by nutně byl tak hloupý, že by řadu věcí stejně nepochopil. Jeho smůla.

Ale bohužel taky smůla těch, kdo se na „jediný správný carving“ nechají nalákat. V jejich případě jsem ale trochu rozpačitý.

To nikomu nepřijde divné, když jim jedna obskurní partička (jakkoli a bohužel „přikrytá“ ministerskou akreditací) nabízí kurs jaksi „proti všem“ s tím, že oni jsou, na rozdíl od ostatních, ti jediní spravedliví? A všichni ostatní se mýlí nebo klamou?

Cožpak dneska už není spotřebitel dostatečně poučený, aby mu něco takového nebylo podezřelé?

Ale proč se vzrušovat, když to nevadí MŠMT ani profesním kolegům?

Je fakt, že dopad této funové sekty je omezený. Její některá tvrzení jsou tak absurdní, že se skuteční profesionálové s větším než úzce českým rozhledem něčím takovým nebudou seriozně zabývat.

Svět je nakonec plný různých podivínů hlásajících ještě mnohem bizarnější bludy.

03.04.2010 11:56:01 #42 

Pavlos muž

Ivane co si budeme povídat. Sousedský carv web byl před vznikem SNOW.CZ a fóra na něm jediným zdrojem informací. (Interski bylo pro laika hodně složité). Ať už špatných ale i dobrých. Spousta z nás na něm „vyrostla“ a pokud jela v proudu nic se nedělo. Horší bylo, když se někdo dostal s DK do sporu nebo jen nesouhlasil s jeho názorem.

Sám jsem se několikrát do takové situace dostal. Moje příspěvky rychle vaporizoval a/nebo do mě začali šít jeho „kamarádi ve zbrani“. Sám dobře víš kolik špíny na Tebe naházel po odchodu z fóra.

S příchodem SNOW.CZ se spousta věcí změnila a myslím si, že na carv chodí už jen takové tvrdé jádro nebo někdo, kdo tam zabloudí z vyhledávače. On má totiž carv v seznamu pro hledání klíčového slova „carving“ číslo 1 ve výsledcích. V Googlu je to č.2 . Proto by bylo i v zájmu SNOW.CZ být na místě č.1.

BTW – při vyhládávání klíčového slova „lyžování“ není carv v obou nejběžnějších vyhledávačích ani na první stránce.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

03.04.2010 15:27:48 #43 

Krabice žena

>> #37, adam 1, 03. 04. 2010 08:44:12 Ahoj.
Já nepsala nic o blbostech, jen jsem citovala HOnzův příspěvek a snažila se ho upozornit, že to vyznělo příliš zákazově, za což on se okamžitě omluvil. Chce to číst pořádně, co kdo píše a pokud možno celé vlákno, nejen odpovědi pro tebe. ;-) Zkus si znovu přečíst, co psal HOnza Jenosovi ve vlákně „lyže a boty pro rekreační lyžařku“ o začátích na hraně.
Nebo třeba Pavlos o příspěvek výš. S tím plně souhlasím (zdravím Pavlosi, pamatuji si tě od sousedů, ty mě asi ne, to jsem ještě napsala, jen četla).

Jinak film Krakonoš a lyžníci samozřejmě dobře znám, našly by se hezčí úryvky, kdy to pašerák kalí dolů po hraně :-P , ale nevím, co jsi tím chtěl naznačit ostatním a co to má společného s předchozí diskuzí.
Jinak dnes po jedenácté, když už mi to na slalomkách vůbec nešlo, mě nejmenovaný despota nemírným nátlakem postavil na dlouhé a málo točivé lyže. Teď lituje, že nenatočil mé reakce, po dojezdu k vleku, když jsem si vulgárně nadávala, že jsem to nezkusila dřív :-D . Už to tu zaznělo mockrát, v dlouhém oblouku máš víc času soustředit se na odstranění chyb.

03.04.2010 19:13:55 #44 

adam 1

>> #43, Krabice, 03. 04. 2010 15:27:48 Ahoj Krabičko ,číst celé vlákno ?to je na „mě“ moc -přiznávám!!!Tady viz.Ivan jsou tak odborné výklady že to asi „podle mě“ nebude bavit nikoho???!!!!nebo joooooo???? Jinak podle mě asi budem mít stdejne názory????? Aspoň to tak vypadá???Ahoj

03.04.2010 19:32:51 #47 

alv

>> #44, adam 1, 03. 04. 2010 19:13:55 pises myslim spatne krabicko, je to od kraba ne od bedny. i kdyz dat dohromady slova bedna krab nebo krab na bednu by vypadalo taky hezky. a nejlip by vyznelo, ze na vl5 krab prinesl bednu sampicek.

04.04.2010 11:19:01 #48 

Pavlos muž

aneb Jaký pán takový krám

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

04.04.2010 12:54:02 #49 

ivan

>> #48, Pavlos, 04. 04. 2010 11:19:01

Klídek, Pavlos. Objevilo se tady pár věcných příspěvků, které opět a na poměrně dost čteném fóru objasnily, co je ten „carving“ à la carv.cz zač, jakou strategii a proč tam používají a v čem jsou jeho problémy. Není tedy divu, že na to následuje nějaká reakce. Jsou to ale výkřiky, na něž ani nejde seriozně reagovat. Argumenty už padly.

Za sebe si myslím, že tradiční, takřka periodická kolize je tím za námi. Po nějaké době se holt zase vytvořila situace, kdy bylo záhodné upozornit na to, jak se věci mají z pohledu současného vědění a současné teorie i praxe. Připomínám, že to bylo vyprovokované „vnucováním“ některých funcarvingových zásad tomuto fóru, sám od sebe tady nikdo aktivně tuto diskusi neinicioval.

04.04.2010 17:10:41 #50 

fricino

>> #48, Pavlos, 04. 04. 2010 11:19:01

moc nechápu proč si tam na to takhle reagoval, je v tom aspoň pokus o vtip narozdíl od těch výkřiků před tim… akorát si tim asi někomu udělal radost, že se dokážeš takhle lehce vytočit:))

04.04.2010 17:19:23 #51 

HOnza muž

>> #50, fricino, 04. 04. 2010 17:10:41

No však on ho už Dan vymístil a tím opět zachoval všeobecnou jednotu v názorech i ohlasech jejich fóra. Pavlos si tam nadále už ani neškrtne :-).

www.vl-snow.cz

04.04.2010 17:32:47 #52 

Martin430

>> #51, HOnza, 04. 04. 2010 17:19:23

budu se tam muset registrovat, mezi váma všema vyhozenejma se pak cejtim blbě. Méněcený. Ještě že jste staří zakrnělí šoupači, to mi nalévá do žil novou chuť do života.

04.04.2010 18:11:25 #53 

Pavlos muž

>> #50, fricino, 04. 04. 2010 17:10:41

Reagoval jsem jak jsem reagoval. Jestli jsem pisateli udělal radost, tak je mi ho upřímě líto. To, že tam můj post dlouho nevydrží mi bylo jasné. Protože na tamtom webu platí Kdo necarvuje s námi, carvuje proti nám .

04.04.2010 19:18:32 #54 

TNS muž

>> #52, Martin430, 04. 04. 2010 17:32:47

Martin,ak si ešte u susedov nedostal ban,akoby si ani nebol lyžiar:)Napíš im tam.Buď slušný,vecný,napíš iba holú pravdu a snaž sa o konštruktívnu debatu.Ban istý.

..inak som rád,že si sa ozval ešte pred Decembrovým snežením.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

04.04.2010 21:17:09 #55 

Martin430

>> #54, TNS, 04. 04. 2010 19:18:32

Ahoj,

dám teda na Tvoji radu. Ale víš jak to bude pro mě těžké ? Neprozradit se. A přitom úplně popřít svou náturu (letora – hehehe) a bejt slušný, věcný, konstruktivní a pravdomluvný… To bude fuška.

No třeba pomůže, že řeknu, že mne k nim doporučují ivan, HOnza, Pavlos a Ty …uvidíme.

…ozval, ale kvůli obavě z regulace fóra, zas dám pokoj, neboj…:o)

04.04.2010 21:17:47 #56 

HonzA_ muž

>> #53, Pavlos, 04. 04. 2010 18:11:25

Pavlosi, máš to špatně – heslo Carv.cz by mohlo znít „Kdo necarvuje s námi, lyžuje proti nám.“

24.01.2015 20:59:10 #57 

fischerbl

Utratil jsem dost peněz za servisní výbavu, spoustu času trávím v lyžárně. Přitom by to mělo být podle Dana tak jednoduché:

„Já už žádný "svoje“ lyže roky nemám, takže vždycky vemu, co zbylo z testovacích a nikdy sem si je nebrousil, ani si nepamatuju, že bych mazal, jsem líný, přimazávám na kopci, až když to nejede … Už dávno jsem si ale všiml, že vnitřní hrana, když je na ní většina váhy, tak neumí podklouznout ani na ledě. Je to ale podmíněný tím, že je na sjezdovce dost místa (šířka), aby to mohl člověk rozbalit a nepřetěžoval odstředivkou oblouky, jinak vnitřní lyže odskakuje. Zkrátka platí určitý poměr mezi odstředivkou a rychlostí a je lepší jet rychleji a méně zkracovat oblouky. Týden sem nikdy led nehobloval, ale nejvíc brousí racecarveři, protože vnější lyže normálně podkluzuje, vnitřní drží i tupá … Dá se to demonstrovat i normálně doma na běžné podlaze v botách, či naboso, při naklonění do oblouku a opření rukou o stůl – vnější má snahu odjet, vnitřní se nechce."

Jinej gang...

24.01.2015 22:22:35 #58 

HonzA_ muž

>> #57, fischerbl, 24. 01. 2015 20:59:10

vidíš, celou dobu jezdíš blbě ;-)

A teď všechny skiservisy zkrachujou.

24.01.2015 22:25:35 #59 

PetrAT muž

>> #57, fischerbl, 24. 01. 2015 20:59:10

Buďme rádi, že alespoň fyzikální zákony v této zemi platí
Už to objevili i fun carveři ;-)
.
Nevím co Dan vystudoval
Ale myslím, že středoškolák z průmyslovky má tyto věci vyjasněné

17.11.2016 09:55:36 #60 

fischerbl

Jinej gang...
Nalezené položky: 63 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
06.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o zájezd do La Normy

CK Beta tour připravila soutěž o jednodenní lyžařsk...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 14:02:27 od AntonByckov

Oprava lyžiarok

dnes 12:44:33 od TomáS

Klínovec: [Středisko]

dnes 07:59:31 od t603

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

06.12.2016 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží