montáž vázání - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

montáž vázání

21.04.2010 18:09:57 #1 

kutill

Zdravím všechny. Mám,nebo možná nemám problém s montáží vázání..Potřeboval bych vyjádření k tomuto- V jednom zatím nejmenovaném obchodě jsem koupil freestylové lyže spolu s vázáním a toto si u nich nechal namontovat. Dnes jsem si je vyzvedl a doma zjistil, že na jedné lyži je posunutá špička vázání do strany cca o 3 milimetry. To znamená, když přiložím pravítko k podložce tak je na jedné straně 1,2 mm a na druhé pak 1,7. Na druhé lyži to je v pohodě. Otázka je zřejmá- Má toto vliv na funkci rostlináře a mám reklamovat, nebo to nemám řešit. Dík za pomocnou radu! skol

21.04.2010 18:36:48 #2 

ivan

>> #1, kutill, 21. 04. 2010 18:09:57

Pokud chceš nechat MB předozadně tam, kde je, a nejsi ochotný ho posunout minimálně o centimetr, nemůžeš s tím dělat nic. Tedy mohla by se vyvrtat velká díra na hmoždinku/insert, která by snad vyšla správně doprostřed, ale borcům, co nedokážou umístit vázání doprostřed, bych už lyže radši nedával do ruky. Tohle by kdyžtak měli udělat někde, kde to opravdu umí.

Jestli měli šablonu, jsou naprostí břídilové. Jestli ne, taky – měli si to odměřit přímo na lyži tak, aby díra byla z každé strany stejně daleko od kraje lyže. Možná spolehli na dekor na topsheetu, ale ten je někdy nalepený trochu šejdrem, takže je třeba poctivě vyměřovat. Zejména u širokých lyží, kde jsou otvory od boků lyže poměrně daleko a kontrola pohledem nestačí.

Myslím ale, že by to nemuselo vadit, zejména je-li lyže široká, bootout nehrozí a bude jezdit převážně v měkkém. Na slalomce by to bylo blbé (ale tam by se vázání, pokud vůbec, montovalo do desky, nejspíše už předvrtané).

Jak píšu výš, žádnou opravu bych si od nich udělat nenechával. Ale taky ne být za blbce, který to nechá plavat. Šel bych jim to omlátit o hlavu, zdramatizoval bych závadu (jedna lyže zničená, pojede šejdrem, neprodáš je atd.) a chtěl bych od nich třeba vrátit peníze za montáž nebo třeba nějaké vosky nebo materiál jako odškodnění s tím, že jim v takovém případě nebudeš dělat ostudu a antireklamu. (Tlačit podle vývoje dialogu.)

21.04.2010 19:10:50 #3 

kutill

Díky za bleskovou odpověď! Lyže mají střed 84, takže moc široká právě není. Asi to budu muset vyřešit jak píšeš-posunout to o cm níž. Samozřejmě ne u nich. Každopádně udělám vítr a napíšu jak jsem dopadl. ještě jednou díky!

21.04.2010 19:21:20 #4 

ivan

>> #3, kutill, 21. 04. 2010 19:10:50

Promiň, zapamatoval jsem si chybně, že jde o lyže freeridové, proto ty moje „divné“ vývody o šířce a měkkém. U freestylovky dopady takové montáže nedokážu posoudit, ale nejspíš by dobře vycentrovaná být měla. O to víc jim to omlať o hlavy.

Držím palce!

22.04.2010 11:12:50 #5 

kutill

Takže dnes proběhla tato akce..Ráno jsem vzal lyže a zavezl do jiného servisu, kde standardně brousím lyže, co k tomu řeknou u nich. Odmontovalo se vázko, přiložila se šablona a hned bylo jasno. Na patě díry ok, ale díry na špičce nejenže všechny doleva- navíc i posunuté dozadu, takže totálně mimo osu! Po zhlédnutí té šablony absolutně nepochopím jak je toto možné?! No nic.. Technik akučkem naznačil, kde se mají díry správně nacházet a jelo se na místo činu. Je jasné, že jediná náprava by byla převrtat to níž aspoň o 2 cm, na což nejsem ochoten přistoupit, takže řešení jasné- vyměnit za nové. Koukali na to, měřili a samozřejmě řeči typu „nechápeme jak se to mohlo stát“ atp. Jelikož jsem je zasypal všemožnými argumenty a volil ostřejší tón konverzace, vypadá to, že se dohodneme v míru a lyže budou vyměněny. Jak to dopadlo uvidíme příští týden. Držte palce:-)

22.04.2010 13:51:45 #6 

PetrAT muž

Ivane a čím se řídí šablona? Co bere jako základnu? Předpokládal bych, že vychází od hran

27.04.2010 09:25:18 #7 

kutill

Tak záležitost vyřešena..Zítra budou nové lyže. Uznali, že je to jejich bota, takže jsem rád, že to takhle dopadlo. Zkusím (laicky) odpovědět Petrovy. Servisman vybral šablonu podle šířky lyže a přiložil na střed (byl na lyži vyznačený). Po boku jsou gumové válečky, které obepínají hrany, takže je šablona napevno a v podstatě nemůže uhnout ani na jednu stranu. Proto jsem nepochopil, jak jim to mohlo tak ujet, když to údajně podle šablony dělali. Snad je to trošku srozumitelné. Dodávám, že se jedná o twintip lyže, nevím jestli je postup stejný i u obřaček atd.. Dodatečně se ještě omlouvám, za ne moc šťastně zvolený nadpis a asi i sekci. Mé prvotní nasrání se podepsalo. Mějte se:-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

dnes 22:21:35 od m3

Úplně nový typ lyží

dnes 21:08:15 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:18:04 od johnycek

Obertauern: [Středisko]