Pokusy o GS oblouk - Másin - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pokusy o GS oblouk - Másin (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 77 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

05.05.2011 13:27:27 #61 

MirekP

Cus,

v rychlosti jsem si take dovolil, kdyz jsi z toho Bydzova :-D a treba to na tom Kaunertalu k necemu bude…

1/Ty veci z lonska co jsem ti dal asi stale plati (hlavne ten vnitrni bok, ale ta souvislost je i s vnejsim,ale co je vejce a co slepice nevim) Konec koncu clovek v podstate dela stejne chyby. Ale dobre je, ze alespon v teto jizde to vidim na tu horsi stranu zlepsene, resp ne tak viditelne oproti lonsku

2/Prisednuti ci jiste umele snizeni vic jako by vertikalne nez stranove

• chces se asi jakoby se dostat to tech vytouzenych rozsahu, ale ve skutecnosti trochu umele a tak se snizujes a nadzvedavas, bez onoho adkvatniho tlaku (mozna ho i tim snizeni trochu zrusis nez vybudujes)
  • proste tam spis spadnes dolu doprovozeno mozna trochu vystrcenim zadku :-D (kompenzace az mozna prehnaneho predklonu pro danou jizdu )
  • Milan na YT v tech jeho GS neni tak nizko a predklonen…(rekl bych ze to trat a situace to nevyzadovala tak proc jet ve drepu :-D, presto drzi ty principy – postoj, natazena vnejsi, “vlomena panev” , uhel hraneni, rychly prechod prehraneni podporen predchozim tlakovanim…)

3/Do L, vtlaceni kolen (hlavne vnitrni,je pak to co vsem vadi opticky, ale je to uz na urovni toho vnejsiho kolene), ale boky tam vlastne tak nejdou (a ty by mely primarne, toceni na urovni vlomeni panve ne kolen), mozna i proto vetsi rotace trupu dovnitr do L oblouku

4/Mozna s tim souvisi ta sirka stopy a mozna vetsi predsun vnitrni do L (pokud neklame kamera)

5/ty ruce, nejsou podstatne (tedy nejsou core), ale take me rusi a mozna by pomohly lepsimu celkovemu postoji (skoro bych rekl koukni jak je drzi Milan na netu a Ivan na tech VL videiich youtube)

6/protahaovani

• pomuze,ale neni to ten bottleneck
  • spis to zamer smerem at ti ty cviky na suchu pomohou trochu nacvicit spravny pohyb (ne ve smyslu jogin Masin udela placku a pak bude lyzovat jak buh , ale ve smyslu naucit to telo – hlavu, kloubni spoje, postupne a spravne zapojeni segmentu, delat to spravne, nebot na suchu myslis jen na to…)

7/s cim vsim ta L strana souvisi a co je core (1 vec) je tezke rict, ale celkove mi bohuzel prijde,ze ten pohyb je komplexne jiny nez do P (a rekl bych,ze je to ta debata jez jsme meli k Tr Pluhu, viz muj bod 3)

• (skoro) myslim ze TrPluh je to spravne korekcni cviceni (nebot ten impuls zataceni “vlomenim” je to co to tve lyzovanicko mozna posune jinam)
  • vlnovka/zvyraznena vlnovka ci jak to nazvat (abych nedostal) vychazedjici z panve v zakladnim postoji kde myslis na totez je dalsi jak mozna zacit fixovat spravny pohyb
  • to Milanovo cviceni (zluta bunda), oblouk paralelne, ale duraz na to toceni vnejsi je dalsi co to podporuje
  • nemohu si pomoct,ale ty detske/rozumne (nizke…) treninkove obraky je to co potrebujes jako jeden z dulezitych treninkovych prostredku kdyz uz do toho tak jdes (I feedback abys nevymyslel nejakou ptakovinu jako replacement neceho co co momentalne nevis jak, samozrejme volba lyzi dle trati, myslim i Milan ma SX11 na to YT a ne GS 191)

8/Jinak ty stranove rozsahy mi prijdou ok k dane jizde, mozna/pravdepodobne by se jeste s tim vlomeni zvetsili

9/ Dodatek

• jeste vysvetleni proc pouzivam Milan (a Ivan), oba mi prominte, ackoliv nekdo muze namitnout,ze to nejsou jeho vzory a kouka na WC vzory tak myslim,ze pro vetsinu z nas je to stale jeste stadium pres ktere se tam musi projit a tak pouzivam primerenejsi motivaci na ktere jsou spolecne prvky s WC mnohem civilnejsi a tedy i motivace dosahnout je bliz a realnejsi (presto z hlediska techniky nic proti nicemu…)

Treba jsem ti nejak pomohl tak good luck (ci good lucký :-D) a peknou vikendovou lyzovacku

05.05.2011 20:06:46 #62 

HOnza muž

>> #61, MirekP, 05. 05. 2011 13:27:27

Dobrý postřehy a návody… Dopoledne jsem hochy informoval o tom, že s sebou beru kloboučky, protože to, co v týhle už velmi slušný úrovni je potřeba, je zatáčení ve vyznačený trati… Tam se každá dobrá rada při dobrým provedení velmi zřetelně projeví snadnějším a samozřejmějším průjezdem…

www.vl-snow.cz

11.05.2011 20:58:06 #63 

Másin muž

Vašku, Míro, Harry, chlapci, díky vám za cenné postřehy. I když sem si všechno přečetl až po Kaunoši, zase mám teď pocit, že už mi to aspoň v kebuli začíná trochu docházet. Je super, že sem zase na konci sezóny nakopnutej k dalšímu ježdění a snad i zlepšení… Konečně aspoň tuším, jak bych měl zatáčet impulzem z pánve a ne z nohou.

Závěr víkendovýho Kaunoše sem byl trochu rozpačitej, že mi to (i když sem snad věděl co bych měl dělat) prostě nejde, ale pak mi kucí cestou zpět řekli, že se mi jeden oblouk doleva povedl. :-) Když sem to pak viděl na videu, opravdu to bylo lepší a kdybych se ještě k tomu dokázal zalomit, správně se nasměrovat do oblouku a uměl to na obě strany, byl bych spokojenej. :-)

Závěrem bych ještě doplnil, že pokud k nějakýmu zlepšení došlo (snad aspoň trochu jo), velkou zásluhu na tom mají postřehy Milana, nejen v rámci této diskuze, ale i díky osobní komunikaci s ním. Díky jeho analýze videa už někdy z února, kdy sem se snažil jeho postřehy pobrat a ve spolupráci s výborným analytikem Vaškem ;-) i teď dvakrát se zpožděním uvádět v praxi. Už se těším na další ježdění…

14.05.2011 19:24:26 #64 

Harry

Masine,omluvam sa ze som Ti vliezol do vlakna.

Ale poprosim Teba a ostatnych co boli na Kaunertale,dajte sem info ako bolo,ako ste boli ubytovani,na kolko dni ste tam boli,a co takato sranda vyjde.

Som pevne rozhodnuty ,tam niekedy s Vami ist.Tak ma prosim podporte./A zenu stahujem z inzeratu,uz je ticho,potom Vam poviem co ju ukludnilo,bol to kus roboty!/

Caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

16.05.2011 14:37:30 #65 

Másin muž

>> #64, Harry, 14. 05. 2011 19:24:26

Zdarec, sorry za opožděnost. Bylo azůro, první den tvrdo do 2, druhej do půl jedný, třetí do půl dvanáctý. Ivan pak říkal, že pondělí bylo stejný jako čtvrtek, tzn. tvrdo celej den. Lidí dost, ale kopce sjízdný bez nutnosti vyhejbat se někomu na SG či GS. Ubytko v tento termín docela komplikovaný sehnat, ale 1 z 10 se ozval a tak sme bydleli ve Feichten (poslední vesnice pod ledovcem) v ubytování, který sme pojemnovali – lednice. Na balkóně bylo na kraťasy a triko, v naší lednici na mikinku, ale jinak v pohodě, dvě tři pivka, lok kořalky a seš jak na Havaji.

Když nepojedeš v nejfrekvento­vanější termíny, tak ubytko seženeš v pohodě za nějakých cca 20 EUR/noc, nebo můžeš po vzoru Ivana a HOnzy zůstat na parkáči na ledovci gratis. No, co dál? Jezdilo se od 7, byli sme tam zase všichni (Vašek, Tomáš, já, HOnza, Karolína, Ivánek, Zuzulka, Jaerbyn, Neureuther a další WC borci) :-)

Ještě s Tomášem chceme jednou vyrazit, podle počasí jde do úvahy i nadcházející víkend, takže směle do toho, seš vítán.

Jo a tahle sranda výjde v závislosti na tvých potřebách a rozmarech, hodně ekonomická verze se podle mě na 3 dny (ubytko + permice a nějakej ten rohlík s máslem, bez cesty) dá pořídit do 150 EUR. Pokud si potrpíš na místní kuchyni, vypiješ metr piv a povezeš domu suvenýrů na kila, sme už malinko jinde. :-)

Kdyžtak se ptej dál, pokud sem na něco zapomněl.

16.05.2011 22:50:59 #66 

Harry

>> #65, Másin, 16. 05. 2011 14:37:30

Dik.

Co su to tri dni?/piatok ,sob,ne,vecer odchod?/

Tento rok uz to nema cenu,dva mesiace uz mam pavuciny na ski,ale buduci rok chcem s Vasou partou ist.Pre sameho to nema cenu.

Naroky nemam vysoke,zaujima ma len lyzovacka,dokonca som schopny vydrzat aj bez piva,aby som nemal hlavu sprostu,to za to nestoji.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

16.05.2011 23:32:40 #67 

Másin muž

>> #66, Harry, 16. 05. 2011 22:50:59

Jak práce dovolí, většinou čt-ne (ve čt po práci odjezd tam, v ne po lyžování odjezd zpět), nebo pá-po. Byli sme už i jen pá-ne (2 dny ježdění). Prostě podle situace a dohody. Nemá moc cenu jezdit jinak než na počasí, takže dost podle toho.

18.05.2011 14:39:52 #68 

ivan

>> #65, Másin, 16. 05. 2011 14:37:30

Tvůj kámoš Jarbyn tam byl až do úterka, furt volně na holčičích sjezdovkách, furt sám. Hrozně jsem chtěl zkusit, o kolik by mi ve sjezďáku na těch plackách ujel, ale pořád jsme se míjeli. Jednou jsem za ním vyjel, ale on slezl na výstupu „für ungeübte Skifahrer“ a zase jsem ho nechtěl stíhat jako žárlivá manželka. Chtěl jsem mu nabídnout, že když ho předjedu, skončí kariéru, když ne, bude pokračovat :-D Takže nakonec tomuto osudovému testu unikl a jak mi říkal, když se balil, jezdit dál bude.

V úterý tam zase byla trénovat SG Viki Rebensburg, dobře to zalamovala, holt ty zatáčky děvče umí. Frňák nahoru neměli ani Taliáni od Nordicy s ní a i ona byla příjemná při krátkém pokecu u aut (stáli vedle mě).

Zkušenosti s obřačkami z víkendového (7–8/5) testování dám časem do blogu.

19.05.2011 09:42:51 #69 

tomas_PCB muž

Ciao, dejte pls. vědět kdyby se jelo ještě teď v květnu či na začátku června, rád bych se přidal :-)

T.

27.05.2014 21:35:09 #70 

Másin muž

Naše duo blbců by nebylo kompletní bez dalšího videa mojí maličkosti při trapných pokusech o jízdu na již nefisových obřačkách viz následující odkaz na Másinovu trapnou jízdu na GS

Myslím, že na lyžích od posledního videa snad působím trochu uvolněnějším dojmem, sem o 1–1,5% víc vepředu, rozsahy mám taky o pár promile lepší no a nakonec to nejlepší na mojí jízdě – mám nový zeleňoučký kalhoty. Slušnej pokrok za ty roky. :-)

No a proč to sem zase vůbec uploaduju, no pořád bojuju s levým obloukem, což se samozřejmě projeví hlavně na prudších svazích. Prostě furt na 100% nevím co mám s tou vnitřní lyží v oblouku dělat. Zahájím tak nějak divně se širokou stopou a pak to začnu už s křížkem po funuse rovnat. Drilly zatím moc nepomáhaj, asi to má ta moje kebule hluboce fixnutý no a asi budu i trochu svalově asymetrickej což se projevuje při balančních cvičeních. Kdybyste někdo s orlím okem a bystrou myslí přišel na cestu (rozuměj pohyb, cvik, drill,…), kterou se vydat, máte u mě pivo a rum.

Užívejte jaro, pokud možno na lyžích. ;-)

28.05.2014 15:22:09 #72 

VojtěchV muž

Nějak se mi to Tomášovo video líbí víc :-) Trochu tam u tebe postrádám poslední fázi oblouku, takové to uzavření a rychlý přechod přes lyže. Jak popisuješ problémy s levým obloukem, tak v tom teda pro změnu silně poznávám svůj oblouk doprava. Takže doufám, že nějaká kapacita sem hodí instantní radu, co sakra s tím :-) Nějak jste mě, chlapci, nahlodali, jestli sem nedat i svoje video.

29.05.2014 09:10:10 #73 

orim muž

>> #70, Másin, 27. 05. 2014 21:35:09

Másin máš moje absolutórium! Takýto prístup k lyžovaniu, to je super príklad aj pre ostatných laikov. Ja mám pocit, že pri Tvojej jazde je príčina horšieho oblúku v ľavo v tom, že sa „bojíš padať“ na túto stranu. Myslím to o páde v ľavo všeobecne, nielen na lyžiach. Moja rada – nauč sa padať aj na túto stranu. Znie to možno bláznivo. ale trochu alibisticky sa odvolávam na Ivanov príspevok: Vzpomínám si, jak po nás kdysi dávno na základním trenéráku chtěl Petr Jireš slyšet, co hodnotíme jako nejvíce fascinující pocit při jízdě v oblouku. Vnucovali jsme mu především „tah“, „zrychlení“ v druhé fázi vedení, kdežto on chtěl slyšet „pocit padání do oblouku a ztráty rovnováhy“. Až o dost později jsem pochopil, že tu odpověď nedostal především proto, že jsme asi nikdo pořádný úvodní náklon do oblouku nedělal. Pokiaľ sa nezbavíš strachu z pádu v ľavo, nezískaš istotu a taktiež ani sebavedomie v tom, že oblúk v ľavo dokážeš vykrojiť správne. Skús lyžovanie na vode, alebo jazdu na kolieskových korčuliach dolu svahom resp. niečo podobné. S pozdravom Na svah.

29.05.2014 10:07:18 #74 

TomáS muž

>> #72, VojtěchV, 28. 05. 2014 15:22:09

Ahoj Vojto, jeden z tvých nejlepších příspěvků tady na Snow:-))))))

29.05.2014 10:12:22 #75 

TomáS muž

>> #73, orim, 29. 05. 2014 09:10:10

No tak tohle padání před a zároveň mimo lyže do oblouku, kdy se tam tělem položíš, máš pocit, že padneš a až pak tě chytne hrana vnější…přesně na to jsme trochu s Másinem přišli na posledním výjezdu poslední den. Zatím tedy ve fázi pocitů, ale slibuju si od toho hodně, tudy asi vede cesta k dynamice oblouku.Tělo dopředu a do oblouku, pád, záběr hrany, rebound a vše na druhou stranu.....:-)

Zkoušeli jsme to i na SG, ale moc to nešlo. Já vždycky skončil na vnitřní a málem si rozbil hubu. Takže máme zase na čem pracovat.

29.05.2014 11:10:52 #76 

orim muž

>> #75, TomáS, 29. 05. 2014 10:12:22

Už sa teším na Tvoje a Másinove videjko o rok.

29.05.2014 12:28:47 #77 

VojtěchV muž

>> #74, TomáS, 29. 05. 2014 10:07:18

Věděl jsem, že tím aspoň jednoho potěším. Dokonce jsem si říkal, že v tvém vlákně by se to vyjímalo ještě více :-)

>> #73, orim, 29. 05. 2014 09:10:10

Myslím, že to popisuješ správně. Jakmile si na tu stranu nevěříš, tak to fungovat nebude a člověk se tam bude jistit tou nohou a dopadne to přesně tak, jak popisuje Másin. Nejhorší je právě sladit tu psychiku a techniku, jinak to na prudkým člověka pěkně vytrestá.

Nalezené položky: 77 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek