Jak vybírat dětské lyže, boty a hole [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Jak vybírat dětské lyže, boty a hole [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 35 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

28.09.2010 20:32:29 #31 

Martin47 muž

Ta, jak že to má být správně? Za-raná – asi to projde, LžiDnes je normální prodejná dě-ka. Jakmile se její testy otřou o cokoliv, v čem se vyznám a mám zkušenosti, hned je jasno. Typické byly třeba motorové pily.

05.10.2010 16:38:09 #32 

hanka a igor

Taky mně výše uvedený článek zvedl ze židle.Debata se však rozhořela a proto přinesu svou trochu do mlýna.Souhlasím s Ivanem ( díky za diagnózu naší rodiny), že článek byl psán pro širší veřejnost, která nelyžuje pravidelně a před jediným výjezdem na hory hledá informace.Ty ale většinou hledají na serverech pro děti a pro maminy a bohužel nikoliv na lyžařských stránkách.Vím to jistě, protože každoročně na našich pobytech rodičů s dětmi od 3 let s výukou lyžování je těch rodin kolem 150ti s více než 250ti dětmi ve věku 3–10 let.Tady se dohadujete o tom jestli páteřák ano, nebo ne, ale rodiče je nutné naučit, jak dítě obléknout na lyžování.Nesmějte se, stále převládá názor, že pokud dítěti narvou troje tlusté ponožky do přezkáčů, tak mu bude tepleji.Stejně jako kilometrové šály kolem krku a přes pusu při –1°C.Díky tlusté šále nejde od prsou nahoru zapnout bunda a dítě se nemůže ani otočit do stran.Také zastrčení prachovky od oteplováků do přezkáčů je chuťovka.Přála bych Vám vidět ty puchýře na holeních a lýtkách u prťousků.Ru­kavice, zakoupené u číňanů a ještě k tomu prstové jsou pro 4–5ti leté dítě také skvělá věc.Výborné je udělat holčičkám pod helmy vyčesané culíky a vlasy jim přichytit 10ti sponkami s panenkou.Víte jak je to tlačí do hlavy? Jo a zapomněla jsem, že rodiče netuší, že u sjezdových brýlích, které dětem dávají na helmu je nutné zcela povolit gumu, aby je to netlačilo.Takhle bych mohla pokračovat dlouho.Hned první večer děláme rodičům přednášku, jak obléknout dítě na lyže, jak se nasazuje helma, že se pod ní nedává čepice ( maximálně tenká kukla), jak dát brýle na helmu, jaké rukavice dětem vybrat, jak zapnout přezkáče ( že to nemusí být tolik, kolik tatínek zvládne utáhnout)....­.Budete se divit, ale ani nedutají.Jsou to pro ně velké novinky.Netuší, že existují krémy na obličej do mrazu a pokud použijí letní hydratační, mohou dítěti způsobit i omrzliny obličeje.Také přednáška o tom jak se chovat na sjezdovce je pro ně plná novinek.Takže nějaký páteřák bych vůbec neřešila.Vaše děti ( těch co tu diskutují) je stejně už většinou mají a lyže vyberete pro nejmenší stejně víc podle obrázků a barvy.Ty poloměry u nich zase takovou roli nehrají. K instruktorům snad jen tolik.Není problém si zjistit jaké školení instruktoři mají,jakou školu učí a podle toho zvolit.Moc mně zaujal článek o Opičce Apu, kde by se všechno dětské lyžování mělo sjednotit.To se mi líbí a velkou pochvalu APULu Bohužel se ale setkávám s názorem, že školička sbírá staré rovné lyže a učí na nich děti, protože jim to na nich jde snadněji.To beru jako profesionální propad a určitě bych takovou školu nikdy nezvolila.Navíc se dětem staré opráskné lyže ani nelíbí a kvůli tomu nechtějí lyžovat.To ale rodič neví a pak vznikají útoky na instruktory viz výše.I když v takovémto případě oprávněné. Většinou tito instruktoři mají titul učitel školního lyžování ap.Nikdy nemají APUL zkoušky.Pro ty, co se v tom nevyznají se v APUL učí podle rakouské školy a Čechy ( pokud se nepletu) spadají pod Tyrolsko a jsou členy ISIA. S touto zkouškou Vás přijmou v celém světě do všech lyžařských škol.A takových instruktorů je u nás cca 1500. HOnzovi jen odpovím, že při výuce dětí, zvláště těch nejmenších posíláme rodiče pryč, neboť jsou velkou brzdou pro většinu dětí.Bez rodičů to jde rychleji a s menším pláčem.Rodiče nebrat. Pro Kraba – učit vlastní dítě je největší pitomost.To mi nikdo nerozmluví.Otcové typu Záhrobský, Kostelič,Zeman ap. vždy byli, jsou a budou, ale na učení je lepší dát dítě do školičky nebo dát jinému instruktorovi či trenérovi.A to i přes všechny znalosti, které v tomto máme.Lepší je učit vždy cizí dítě než vlastní.Pro oba. Alespoň začátky ( nemyslím tím ovšem chůzi po rovině, ale jízdu).S rodiči se i tak dítě najezdí dost a dost.

06.10.2010 14:18:30 #33 

iHonza muž

Ahoj, jen kratka reakce, nemyslim ze APUL po prostudovani vsech jejich materialu je take jediny lek, ona jednoliniova vyuka no trochu pokulhava za svycary, italy ci francouzy o jinych kontinentech nemluve! A to me utvrzuje v tom co pises „že školička sbírá staré rovné lyže a učí na nich děti, protože jim to na nich jde snadněji“ pluh se samozrejme lepe uci takto ! Ale ona existuje i premejsi cesta k lyzovani po hrane a to prave kolegove z Apulu v metodice nemaji tak jako rakusane.

06.10.2010 19:15:29 #34 

iHonza muž

Jeste jedna reakce na: „Pro Kraba – učit vlastní dítě je největší pitomost.To mi nikdo nerozmluví.Otcové typu Záhrobský, Kostelič,Zeman ap. vždy byli, jsou a budou, ale na učení je lepší dát dítě do školičky nebo dát jinému instruktorovi či trenérovi.“ Ono z pohledu provozovatele lyzarske komercni skoly ktera ma hlavni zajem – zisk je jasny ze povazujes za pitomost aby ti nekdo bral praci :) Ale az instruktori budou alespon sahat po kotniky Zahrobskemu atd. velice rad sve deti jim sverim :) ale nechat si je kazit blbostma ktere 99% komercnich skol ucit to fakt ne !

07.04.2014 14:28:15 #36 

novottom

Pěkný článek, shodou okolností jsem nedávno řešil výběr helmy na kolo pro dítě a nemohl jsem se rozhodnout, jakou. Prošel jsem řadu článků, návodů a nakonec spojil vše dohromady a vyrazil do kamenné prodejny na zkoušení. Máte někdo zkušenosti s nákupem přímo na internetu?

Nalezené položky: 35 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:07:56 od Vvladimir

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo