Vyrábí Volkl v Číně? - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Vyrábí Volkl v Číně? (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 96 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

23.10.2010 00:48:15 #31 

TNS muž

Dobre,keď už si nadhodil to renomé.Pre tradicionalistov bude lepšie znieť Atomic,než Vist.Aj keď v doskách by sa situácia otočila.Celkom zábavné:) A Tecnica?Trochu ma rozladilo,keď požrali kopu iných značiek,ako Nordicu a Blizzard.Ten nepríjemný pocit,že pri ďalšej veľkej kríze napr.Nordicu pochovajú tam je.Ale asi lepšie,než by mali patriť nejakému šejkovi z Kuvajtu.

Tradície zatiaľ predávajú dobre,aspoň v Európe.

..len zo žartu:pamätá si ešte niekto ako vyzeralo staré logo Blizzardu?

..to stratené vlákno retro tu fakt chýba:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

23.10.2010 08:42:00 #32 

ivan

>> #31, TNS, 23. 10. 2010 00:48:15

Mně naopak přijde na Tecnice zajímavé a sympatické, že malá firma „zpoza hor“ nezanikla jako většina italských a prosadila se bez spojení s „velkým“ kapitálem včetně toho naftového. A i ta tradiční Nordica se v jejích pařátech vyjímá líp než pod Benettonem.

Jestli někdo udělal paseku, tak velikášství „United Colors“ v podobě jejich neúspěšného projektu Benetton Sportsystem. Schlamstli a nemilosrdně zařízli takovou legendu jako Kästle, to jim nikdy nezapomenu.

Jak to bylo s Nordicou přesně, nevím, co když prostě Vaccari 1989 neodolal lákavé nabídce na prodej? Pak ji zase koupil zpátky (možná měl opci?) a bohatší o lyže hned bouchnul Tecnice, jestli si to pamatuju dobře. To mi připadá jako dobrý kšefty ze strany zakladatelské rodiny, na „požrání“ to moc nevypadá. A Zanatta (= Tecnica) se tváří, že chce pěstovat jak Blizzarda, tak Nordicu. Z tradicionalis­tického hlediska by mi lyže Nordica coby kanibalistický umělý produkt Benettonu nechyběly, Blizzardy ano.

Jejich staré logo pamatuju. Protože ale moje první slušné lyže byly Kästle, je mou srdeční záležitostí jejich staré logo. Vlastně třetí z pěti, první, které mělo velké „Kästle“ v názvu a užívalo se snad do 68, kdy fabriku spolkl Fischer. Ten si s tím Ferchovým trojúhelníkem vystačí už přes 50 let – taky stabilita a nadčasovost. Geniálně se trefil i Kneissl.

23.10.2010 09:16:01 #33 

ivan

>> #28, ivan, 22. 10. 2010 22:59:29

Reaguju na sebe schválně, neboť následující je dodatek k odkazovanému.

Ještě bych upozornil, že se často zdůrazňuje „ruční“ práce, zejména u těch malých, a dává se do kontrastu s velkými fabrikami, kde jako kdyby existovala jen „neruční“.

Kontrast sedí v případě, kdy se do profilu levných lyží natlačí PU pěna. Tam se samozřejmě žádných iks dílů do kazetky ručně neskládá. Jenže to je jiný proces, asi jako když hračku někdo vysoustruží/vyřeže ze dřeva a jiný vylisuje z plastu.

Ale když se dělají plnohodnotné sendvičovky, je to v principu stejná práce ve velké fabrice i ve stodole. O moc víc té „ruční“ tam garážista dát nemůže, mnohdy spíš proto, že nemá (na) určitý stroj.

A ještě něco. Nebývalý boom garážových freeskiingových značek v této dekádě znamenal, že se během krátké doby lidé, kteří se dělat lyže teprve učili, díky kamarádům a cool imagi dostali na trh s produkty, které leckdy nebyly dost zralé a kvalitní. Docela otevřeně o tom na svém webu píšou např. 4FRNT. Kde by taky všichni tihle vzali know-how a zkušenosti? Měli kliku, že mainstream ze začátku nereagoval na představy téhle scény dost pružně (velké kolosy pomalu mění směr), nenabídl jim včas to, co chtěli, oni i díky tomu o to víc páprdovské značky dost odmítali a sáhli po lyžích „nicmoc“ – srovnání mnohdy stejně neměli, resp. mít nemohli. A butikovka, která dělá teprve chvíli třeba jen 100 párů ročně, ve mně nijak zvláštní důvěru nevzbuzuje. Jistě i proto, že nejsem mlamoj, který hlavně chce mít hustey brand, aby roštěnky zíraly.

To ale neznamená, že se časem nenaučí. Milan Luštinec nakonec kdysi byl zámečník na šachtě, pak si to zkusil s Hoyt snowboards a nakonec si sám postavil všechny mašiny potřebné k výrobě i těch sendvičovek. Roland Voigt byl tuším ekonomem v Germině, tedy nestál u ponku, pak zprivatizoval nevyužitou fabričku a naučil se tak, že dělal i ty Bognery.

Btw, není svým způsobem legrace, že 4FRNT si získaly tak rychle renomé i díky lyžím vyráběným v Tunisku (2006, 2007)? Že tak frčí lyže Movement vyráběné tamtéž?

A myslí si někdo, že ty lyže z Tuniska, určitě vyráběné o dost levněji než ve vyspělé Evropě, jsou pro koncového zákazníka přiměřeně levnější?

Když navážu na to, jaké náklady má velká fabrika a jaké garážista-stodolista, jsou cenově „nepřiměřenější“ srovnatelné lyže od prvého, nebo od druhého? U prvého zaplatíme spoustu různého, od vrátného přes Maiera po kreativce reklamní agentury, u druhého zase za image a coolness factor, případně i nějakého toho lehce podporovaného týp­ka.

23.10.2010 09:28:36 #34 

TomáS muž

>> #28, ivan, 22. 10. 2010 22:59:29

Hele ja snad vezmu tisícovku a pošlu jí všem velkým Atomicům, Volkům a ostatním…Úplně si mě rozbrečel, jsou to fakt chudáci:-) Necpu tady lidem do hlavy, aby si kupovali Bognery za 50k+ tam už jde více o luxus než o výkon, ale sendvičkovky z malej továren co stojí cca 30k. Jako příklad jsem uved Volky TigerPowerSwitch za 35k a vedle toho třeba CrossOver od Vistu za 30k. Pro mě tedy kvalita jednoznačně na straně Vistu. Na straně Volků je především Marketing. A bohužel když si člověk kupuje masovky, tak VELKÁ částka ceny je za MARKETING, kdežto u těch malých dáváš peníze lidem, co svou výrobou žijí a věnují se tomu trochu JINAK. To že velký firmy umí udělat sendvič, o tom nepochybuju…ten skutečně dobrej, ale lidem moc neprodávají… A já dám vždy taději svoje peníze těm, kteří to dělají trochu JINAK, než těm co lžou v MARKETINGU, aby mohly prodat německý lyže z Číny. Chápu, že je to prakticky nutnost k přežití, ale mám raději ty druhý a mám to tak se všema výrobkama.

23.10.2010 10:23:44 #35 

ivan

>> #34, TomáS, 23. 10. 2010 09:28:36

Ale jo, já chápu, že sympatie jsou u Jacometa, Carpaniho, Panatty a kupy freeski-malovýrobců. A ne u těch, kdo cpou do zákazníků hlavně svou stories k „inovacím“. To jsme si tady přece nedávno taky psali.

Ale zase nejde srovnávat komerční vylomeniny s táhly (když už vytahuješ Power Switch) s poctivě udělaným „obyčejným“ sendvičem. Když si pořídíš racestock obřačku od Volklu, budeš z ní nejspíš unesenej podobně jako ze srovnatelné lyže od několika dalších firem včetně toho Vistu. A stojí o dost míň než paursviče, grizzlyové apod. Nebo třeba široké sendvičové Legendy od Dynastaru.

Problém samozřejmě je, že běžná produkce velkých tyhle „obyčejné“ nejlepší konstrukce nejsou – to si může dovolit ten, kdo vyrábí výběrově top segment, ne ale fabrika, která zásobuje celý trh. A branže i lyžování jako takové je živo především levnými lyžemi pro masy a někdo je dělat a dodávat musí. Butikáři to nebudou.

Tím neříkám, že jsou velcí chudáky, protože „musejí“ vyrábět low-end. Jasně, na low-endu za 15 – 30 euro/pár rozhodně nezchudnou (podobně jako nezchudnou na sendvičovce za 150 euro prodávané i za 800 – 1000).

Sympatie podle toho, jestli někdo dělá lyže čistě jako byznys (bohužel realita, viz vlastnictví většiny velkých firem), nebo na koleně s láskou, je samozřejmě emoce, která do lyžování patří. Ale občas, myslím si, neuškodí podívat se na to věcně a právě bez těch sympatií a emocí. To je taky motivem toho, co a proč tady píšu.

23.10.2010 12:45:32 #36 

Pavlos muž

>> #34, TomáS, 23. 10. 2010 09:28:36

Nechci ti tady do toho moc kecat, ale srovnáváš nesrovnatelné. Když už chceš srovnávat, pak srovnej babský GS racestock od Voelkelu s obřačkou od Vistu. A cena je jáká? IMHO srovnatelná a kvalita ± taky. Problémem toho Voelkelu a ostatních velkosériových výrobců je to, že musí udržet výrobu i jiných lyží než těch z kategorie >25 tisíc. To třeba zrovna ti malosérioví výrobci nemusí. A ne každý zákazník je ochoten a schopen si na pár dní na sněhu kupovat Stockli, Bognery nebo Duely. Nemluvě o tom, jestli by je BFU vůbec zvládl.

To, že pár lidí skočí na marketingový blbosti typu PowerSwitch, Mutix, nově třeba i IQ Power Booster od Blizzardu je věc každého zákazníka. Pokud by tyto blbinky, které zvyšují cenu mnohdy víc jak o 30%, nikdo nekupoval, tak by je taky nikdo nevyráběl.

Když to přenesu do výroby aut, tak třeba Nissan vyrábí hlavně „masovky“ pro lidi, ale třeba taky GT-R, které se vyrovná třeba i Ferrari F430 nebo Porsche Carrera Turbo a to za poloviční cenu. Jen prostě nemá takovou image.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

23.10.2010 13:08:21 #37 

TomáS muž

>> #36, Pavlos, 23. 10. 2010 12:45:32

Nesrovnávám nesrovnatelné, ti malý dělají jenom lyže „kvalitní“ u těch velkých musím šáhnout k racestocku, abych měl kvalitu, ale jenom závodní. Když chci univerzálku pro lidi v kvalitě racestocku, tak prostě není. Za to je marketing. Źe to lidí žádají, je věc jiná…Topmodely masovek stojí 25–35k moje milovaný maloseriovky 30–40k. Poměr cena/výkon u top modelů univerzálek je pro mě jasná. Normální lama ani neví, že racestock existuje, jako můj soused, co má Atomici ze svěťáku a jeho děti taky…Není to tak černo/bílé, ale můj obecný pohled na věc je prostě takový…

23.10.2010 14:38:41 #38 

Paco muž

→ Ivan: Mě na hodinách mikroekonomie a manažerského účetnictví vždy učili, že se zvyšujícím se objemem produkce se náklady na jednotu (u nás pár lyží) snižují. Takže v ceně masovek bude položka nákladů zastoupena daleko menší měrou než u těch malosériovek. Takže já bych je moc nelitoval. Vždy po sezóně a nebo před začátkem nové se koukám na výprodej lyží a ty ceny jsou opravdu neuvěřitelné. Někdy se stane, že je to třeba sleva až 70%!! (a to pořád obchody vydělávají). Ale co mě opravdu vadí na gigantech jsou ty fíčury a dělání z lidí hlupáky. Raději zaplatím za lyže výrobci, který je má opravdu v ruce, než Tebou zmiňovanému vrátnému, marketingovému pracovníkovi… Jasně, výzkum a vývoj musí fungovat i v lyžování, ale opravdu za každou cenu a musí se cpát za těžký peníze na/do lyží kdejaká hovadina u které je přínos diskutabilní, ne-li naprosto nulový???

23.10.2010 14:51:19 #39 

TNS muž

>> #37, TomáS, 23. 10. 2010 13:08:21

Ono prísne vzaté,ak by sme chceli porovnávať spravodlivo,museli by sme sa držať len v danej kategórii výrobcov.Obračka(A) 191cm=>obračka(B)­.Potom by to ako dopadlo?Tuším,že bežný lyžiar by ich ohodnotil rovnako.Ale trochu „iný“ jazdec by možno komerčnú malosériovku „zotrel“.Lebo aj 191 cm je len komerčná lyža.A cena fungel nového racestock obyč. vs racestock malosériový bude jednoznačne v prospech veľkého výrobcu.

Veľký bežný výrobca nerobí okolo závodných lyží halo.Ako si aj sám písal,je to športové náradie a spotrebák.Uzná­vam,že nie je v katalógoch a človek neznalý naň nenarazí.

Ak pristúpim na tvoju verziu hry,tak je fajn,že malosériový výrobcovia existujú a zásobujú určitý počet ľudí kvalitnými lyžami.

Ak sa pristavím pri cene,tak úprimne 30–40k je moc.Do tejto ceny prosím nezapočítavajme kvalitu,pretože to tam podľa mňa nepatrí.Ale výlučne značku/výnimoč­nosť.Jasné,že aj ja mám pokrivený pohľad na lyže ako také o cenách ani nevravím.

Ak mi je niekto sympatický,tak Váš Lusti.Závodné lyže,ktosi spomínal,že sa dá objednať aj tvrdosť+kamarátsky reálne ceny.

A ruku na srdce,myslíš si,že sú komerčné sendvičovky pre bežného užívateľa tak zlé?Nemyslím „marketingové cingrlátka“,len holú lyžu.Moc som ich za posledné sezóny nevyskúšal,ale neboli márne.Mäkké,ale na pohodové športové jazdenie viac než dostatočné.A mys­lím,že aj pár sezón bežného používania vydržia.

Ty vieš,že to nemyslím v zlom,len debatujeme.

..inak,byť Tebou,tak ten liter Másinovi pošlem.Chalan má Atomic a to je tuším tvoja najobľúbenejšia firma:)))

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

23.10.2010 15:45:45 #40 

Martin430

Tak až Tomáši zjistíš číslo účtu, taky něco pošlu.

Díky Ivane za Tvoji reakci, víš že si Tvých názorů vážím. To ovšem neznamená, že vždy a se vším souhlasím.

Já jsem se u obhajoby velkých musel smát. Propána, tak proč to teda dělají ? Nezlobte se, kamarádi, to neberu. Čistička, a tak, jo ?

Nemluvíme tu (aspoň já teda NE) o srovnání racestoku s malosériovou lyží. Téma bylo Volkl z Číny. Nevím o tom (a nevím samozřejmě spoustu věcí), že by se racestock Volklu (nebo třeba Atomic) běžně prodával na krámu, ani kolik stojí. Ne pro oddíl, ne pro závodníka s registrací nebo „konexemi“, nýbrž pro člověka „z ulice“. Takže tohleto nám, myslím, odpadá. (Btw. jestlipak si taky třeba Voelkl nechává dělat racestock v Číně, když je to tam vlastně tak dobrý) …

No, odhlédněme opravdu od emocí (V debatě, ne u lyží. Tam pro mě emoce tvoří rozhodující impuls.). Jestliže jsme si to pověděli, jak veliké náklady mají velicí, o co jim klesají tyto položky v Číně ? Za předpokladu, že budeme věřit tomu, že firmy respektují lidská práva, legislativu, enviroment a elementární lidskou slušnost, tak jak by samozřejmě měli všude na světě ? Asi o mzdy, můžeme si říct. Jsem si ale docela jistý, že to BOHATĚ vyváží náklady s dopravou.
Takže, když odhlédneme od toho, že samoúčelná přeprava působí obrovské škody na životním prostředí, ekonomicky tu bude nula od nula pošla, troufám si tvrdit.
Tento postulát samozřejmě neplatí, protože by se to v praxi nedělo. Tak kde bude háček ? Proč se to vyplatí ? Riskovat ztrátu „dobrého jména“, v podstatě lhát spotřebiteli, ohrožovat léta budovaný brand a zároveň svoje nemalé peníze, které do „upevnění“ brandu druhou stranou cpu prostřednictvím marketingu a předražených sportovních pseudocelebrit, co jezdí na jiných lyžích s podobným top-sheetem … A tady bych použil Ivanovu metodu (Ivan se snad zlobit nebude)… Proč si myslíte, že to tak je ???

23.10.2010 15:48:43 #41 

marko muž

Pamatuji si dobu těsně po 1989,kdy se sem hrlo zboží tkzv. ze západu.To si kdekdo koupil dvojče,ryfle,video atd a chlubil se svému okolí jak že je germáncky vybaven.Po chvíli ,ale přišlo do podvědomí veřejnosti jak to vlastně s těmito výrobky je.To že na nich chybí nápis made in germany(austri­a),ale místo toho tam bylo jen made in italia,nebo thaiwan.No co masa se s tím smířila a žila dál,jen si dávala pozor na to co kvalita je a co krátkodobý spotřebák.Dnes se výrobní síla přemístila až do číny a nezbývá, než si zase hlídat onu kvalitu,protože rozhodnutí firem kde budou vyrábět ovlivníme, leda odmítnutím koupě takových výrobků(ale co bychom poté koupili že!) Je tady ovšem také ta cena!!Dát za dva kousky lyže 25–60tk,není opravdu adekvátní,vůči tomu co skutečně fyzicky dostaneme!!!To by v té lyži musel být použit materiál jako čistá chirurgická ocel,titan či co,aby dávala smysl.Pracovní postupy se jen mírně liší stejně jako skladba materiálu.Čili cena je jen pro odlišení vrstev lidí(povah).Že budou lyže typu VOLANT tkzv. In Exclusive je mi fuk,ať klidně taková kategorie existuje pro odlišení,ale pověste mě čím jsou tak vyjímečné krom ceny?

Za krásné sjezdovky třikrát zdar-nazdar!

23.10.2010 16:10:30 #42 

TomáS muž

>> #39, TNS, 23. 10. 2010 14:51:19

Hele Másinovi litr nedám, furt po mě něco chce:-) Včera sem třeba vezl lyže k Pavlíkovi do Montany. Porovnání cena racestocku není fér, protože si nikdy lyže za plnou cenu nekoupil. Schvalně zjisti kolik je full cenovka a uvidíš, že to bude přes 30K. Že je za to NIKDO nekupuje, je věc jiná, já jsem za Lange WC150 taky nedal 17.900 ale 150USD:-)

Že udělat lyži pro vítěze OH v SG je trochu složitější a bla, bla je jasný a to jen tak nějaká malosériovka nedá, to je jasný…

Ke komerčnímu sendviči jsem se už nedostal, protože jsem byl Atomicman a pak Voelklman, když jsem skočil na sendviče, byl ale rozdíl obrovský, včetně měření životnosti, který jsem prováděl.

Másin si na Vistách na Tuxu chrochtal a hned by je bral, říkal, že se mu jede líp:-) Což je sice subjektivní, ale aspoň se mi neleze ze skluznice lepidlo, jako jemu:-)

Lusti jedny mám, jsou fajn. Design je strašný! Při návštěvě Pavlíka v Montáně ovšem vyplynulo, že zámky pod skluznicí od hrany se odlepují, protože nesnáší teplotu při žehlení. To mi třeba dost vadí…

23.10.2010 16:44:52 #43 

Másin muž

>> #42, TomáS, 23. 10. 2010 16:10:30

Hele ty pohádko, nechtěj abych zveřejnil za kolik ty Visty máš ty vydřiduchu, za tu cenu bych je taky bral, ale za 30 litrů bych musel bejt fakt padlej na hlavu. Na Tuxu sem si chrochtal vo tom žádná, ale že by rozdíl v chrochtání na tvojich a na mých stál za rozdíl v ceně cca 20+ koliků, to fakt že ne.

Když tady Ivan zmiňoval výrobní cenu sendvičovýho racestocku nějakejch 150 éček (pokud nekecám), tak za 300 bych je bral, ale za 1200?

23.10.2010 17:11:31 #44 

Martin47 muž

>> #42, TomáS, 23. 10. 2010 16:10:30

Tomáši, a co když mají ti výrobci malosériovek perfektně zvládnutej marketing postavenej právě na výlučnosti?

23.10.2010 17:30:46 #45 

TomáS muž

>> #43, Másin, 23. 10. 2010 16:44:52

Hele tak za 30k si koupit lyže, bych musel bejt padlej taky. Uváděl jsem jenom regálový cenovky pro porovnání. Snad žádný lyže se za takovou cenu neprodávaj a úplně všechny mají cca –30% slevu jak přijdou na krám. Otázka další koupě je pak staří a modelu. Navíc u Vistu pak neplatíš znova a znova za vázko:-( Původní regálová cenovka tvých Atomiců bude stejná jako těch mých, to se vsadím…Takže smůla, My Friend… Schvalně si to někde dohledej…

>> #44, Martin47, 23. 10. 2010 17:11:31

Marketing založený na výlučnosti mi vadí méně než marketing založený na lži. Vlákno na gerety na naho_no si založil sám:-)

23.10.2010 17:44:19 #46 

Martin47 muž

>> #45, TomáS, 23. 10. 2010 17:30:46

Mrknul jsem na web Vistu http://www.vist.it/…ny/Home.html a hned úvodní postavy na homepage mě omrkly a řekly mi, že jsem tam určitě zabloudil omylem :-)

23.10.2010 18:01:46 #47 

VojtěchV muž

>> #46, Martin47, 23. 10. 2010 17:44:19

Ono je tam těch postav víc, když bys dával obnovit F5, třeba by sis nějakou vybral :-D

23.10.2010 18:08:40 #48 

Martin47 muž

>> #47, VojtěchV, 23. 10. 2010 18:01:46

Jo, to jsem postřehl. Všichni byli móóóc kchůůůl ale spíš ve mně evokovali luxusní bar než sport. A to víš, já mládí trávil na horách v pajzlech IV. cenové skupiny. Tak se na návštěvě v tak luxusním prostředí cítím tochu nesvůj.

23.10.2010 20:13:06 #49 

Martin430

>> #36, Pavlos, 23. 10. 2010 12:45:32

Tak jo, pojďme to udělat.

Napiš tady, kolik stojí v prodejně sportu racestock babská obřačka od Voelklu… Díky.

TomaS : kolik stojí obřačka od Vistu já vím, ale napiš to tu Ty.

Pavlos tu vyzývá ke srovnávání podobných lyží, tak začneme cenama, ať se bavíme kamarádsky, ale korektně.

OK, kluci ? Jste pro ?

23.10.2010 20:14:17 #50 

Martin430

>> #44, Martin47, 23. 10. 2010 17:11:31

Marketing postavenej na výlučnosti je přece pravdivý a tím pádem v pořádku…

23.10.2010 20:22:02 #51 

Martin430

A ještě jedna poznámečka. Vúbec by mě nepřekvapilo, kdyby racestocky dělal někdo úplně jinej než ctihodná firma, která zachraňuje blaho lyžařů chrlením mnohonásobně předražených low-endů. (na tomto místě se možná někteří zasvěcení smějí – Ivane ?)

Ve shodě s Tomášem jsem taky bejvalej Atomicman. A o kvalitě a trvanlivosti tzv. race řad – tzn. nejvyšších a nejdražších řad komerce vím svoje. A o sendviči leda zdát … to spíš v SubWay

23.10.2010 20:26:57 #52 

TomáS muž

Tohle mi našel google: Volkl Race Tiger GS Světový pohár skladem lyžování je jedním z top závodní lyže…Maloobchodní cena: 895,00 dolarů

Je to cena holé lyže v USA, kde jsou ceny většinou levnější než v Evropě: Teď je kurz USD 17,5 před třema měsícema 21,5. Cena je tedy cca 17 – 18.000 Kč holá lyže.

Vezmu-li obřačku Vist bude stát holá, 30k set – 8k vázko a 4k deska = 18.000 Kč

Tak velká snobárna to zase není, co?

23.10.2010 20:39:35 #53 

Martin430

>> #52, TomáS, 23. 10. 2010 20:26:57

Jj, já to chtěl jen za Tebe. A ne z USA z netu.

Pro Visty do USA nemusíš. Ale díky.

Tak jo, půlku máme.

Teď Pavlos, za kolik je babská GS racestock Voelkl v Praze na sportovní prodejně na regále bez slevy – holá bez desky ?

23.10.2010 21:25:47 #54 

Martin47 muž

>> #50, Martin430, 23. 10. 2010 20:14:17

Co když pod mystériem výlučnosti prodávaj úplně stejný lyže jako ostatní, co když horší, jak by se to potom nazvalo?

23.10.2010 21:54:44 #55 

Martin430

>> #54, Martin47, 23. 10. 2010 21:25:47

Pokud jich u vás na place nepotkáš každý týden pět a ve frontě jich nestojí 12 vedle sebe stejných – je to v pořádku.

Výlučnost neznamená vyšší kvalitu, ale řekněme ojedinělost. A to by splňovaly, i kdyby nakrásně byly horší.

Smiř se prostě s tím, že ve lhaní zákazníkovi jsou velké značky nedostižnými mistry.

Ale když už ses podnětně ozval, přidej nám sem svoji zkušenost, kolik aktuálně stojí pro turistu jako jsem třeba já -nákup racestocku GS od Elanu v nějakém volně přístupném sportovním obchodě v ČR, jezdíš m.j. i na nich, že ano ? Nebo Fischer třeba …

Přidáme to k Pavlosovým Voelklům a Tomášovým Vistům. Ať nám vznikne solidní základ pro solidní diskuzi.

23.10.2010 21:58:00 #56 

Pavlos muž

>> #53, Martin430, 23. 10. 2010 20:39:35

Něco bych ti řekl, ale nejsem sprostej. Nechápu tvoje pohnutky. Neřeším tady k.rva DOSTUPNOST lyže, ale KATEGORII (cenovou a výkonostní). Pro GT-R si taky musím dojet do Německa kdežto Carreru koupím v autosalonu v ČR.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

23.10.2010 22:10:37 #57 

Martin430

>> #56, Pavlos, 23. 10. 2010 21:58:00

No to se zase nežinýruj a jen do mě …

Já zas nechápu tebe. To TY sem taháš demagogický bláboly o srovnávání malosériovky s babským racestokem. Já se tu celou dobu bavím o tom, jak si stojí topmodely velkosériovek proti malým značkám.

Cenově, zejména, a i výkonostně. A tím srovnáním jsem ti nabídnul férovou platformu k diskuzi. Jetli ji nechceš – neber.

ad Porsche : to právě vidím jako prima srovnání. A právě proto jsem tu platformu chtěl ustanovit.

GT-R = VIST (malá série, veřejně nabízená, pro spoustu lidí drahá možnost, většina je nikdy v životě nepoužije v hranicích jeho možností.

Okruhový speciál GT-3, GT-2 = racestock, neschválený a nepoužitelný pro běžný provoz, naprosto nedostupný lidem bez licence, astronomická cena, kterou vlastně nikdo přesně nezná, protože ji fyzicky nikdo de-facto sám neplatí.

Boxter = tzv. race řady – vrchol produkce běžně dostupné laické veřejnosti – jako auto je to pro lidi, co by chtěli Porsche a nemaji na ně peníze (lepší případ), nebo se nechají zmást příslušností ke značce a vizuální podobností s legendárním autem (horší případ).

A to s tou Bratislavou přesně vystihuje chování některých s Čínou. Takže paralela je to bezvadná.

já bych moc chtěl srovnávat kolik stojí a jaké je GT-R a Boxter. Protože začínají být za velmi podobné peníze. A furt se mi tam plete nějaký okruhový speciál, o kterém nikdo mluvit nechce. Teda já ne.

Tak a znova (jaks to říkal ? kurwa ?) do mě …

23.10.2010 22:17:02 #58 

Pavlos muž

>> #57, Martin430, 23. 10. 2010 22:10:37

Jenže srovnat topmodel velkosériovky s nejlepší malosériovkou je tak trochu mimo mísu.

Takže budeme srovnávat řekněme Mercedes CLS s Artega GT. Cena stejná, jen zaměření trošku jiné.

23.10.2010 22:30:19 #59 

23.10.2010 22:34:53 #60 

TomáS muž

Elánku koupíš třeba tady : 1350 USD s vázkem. Ostatně jsou tam skoro všechny race stocky. Nejdražší je Róza a Dynastara za cca 1.550 USD.

Nalezené položky: 96 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo