Vyrábí Volkl v Číně? - strana 4 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Vyrábí Volkl v Číně? (diskuze strana 4)

Nalezené položky: 96 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

24.10.2010 10:15:53 #91 

Pavlos muž

>> #89, TomáS, 24. 10. 2010 10:07:30

Posílal jsi info M. Luštincovi? Myslím, že tohle je věc, kterou by určitě měl vědět.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

24.10.2010 10:51:34 #92 

Martin430

>> #88, Pavlos, 24. 10. 2010 09:19:52

Marker je podle mých informací tuzemský výrobna.

Spletlo tě to, že je to tu samej Vietnamec…

24.10.2010 11:04:00 #93 

TomáS muž

>> #90, TNS, 24. 10. 2010 10:15:12

Taky by mě zajímalo v čem spočívá technologie desek pro WC. Neřekl bych, že se na tom kusu plastu dá něco obzvlášť vychytat, aby to ostatní nedokázali. SpeedLock je už vychytanější a pro moje potřeby zcela perfektní. Vist to koupil patent od Nordicy.

>> #91, Pavlos, 24. 10. 2010 10:15:53

Pavlík se vyjadřoval, ve smyslu, že je to známá věc, takže to ve fabrice asi vědí.

24.10.2010 11:06:17 #94 

ivan

Člověk se chvíli stará o barák před zimou a už tady naskáče příspěvků, že se skoro nedá reagovat. Udělal jsem si pár poznámek počínaje postem # 37 a tak, jak šla diskuse, se budu vyjadřovat.

1. TomáS: „topmodely masovek 25 – 35k“:

to je snad trochu přehnané, jsou to spíš excesy. Např. Atomic nejdražší D2 race pod 24k včetně vázání DIN 12 s nadprůměrným podílem kovu.

2. # 38 Paco: „moc bych je nelitoval“ (velké výrobce):

copak je lituju? Čti pořádně, pozorně a nejlépe i články, třeba loňskou sérii. Troufám si říct, že o moc víc už firmy – de facto zprostředkovaně inzerenty – „hanět“ nelze. Zkus nějakou takovou kritiku najít v lyžařských magazínech kdekoliv na světě. Kromě toho si všimni, že tady „nenápadně“ v diskusi pouštím do světa třeba výrobní nebo dovozní ceny. Atd.

3. dtto: „se zvyšujícím se objemem produkce se náklady na jednotu (u nás pár lyží) snižují“:

ano, ale musí být určité množství. „Masovka“ neznamená, že se z jedné formy nafláká 300 000 párů. Každá délka každého rozdílného modelu znamená samostatnou kazetu – vynásob si až několik desítek modelů krát 4 délky. Kdežto garážník dělá i doslova pár specializovaných modelů. Některé masovkovy modely jsou nosné, vyrábí se hodně párů, jiné jsou spíš okrajové. Okrajové jsou i některé délky. Takže ta masovka zase při detailním pohledu tak masová není. Plechová kazety pro pár garážníkových kousků se pořídí už od cca 2500 euro, pořádná pro velké série je mnohem dražší. Atd., o inovovací mánii a neustálých (imo zbytečných) výsledných nákladech jsem popsal papíru dost, lze číst.

4. # 40, Martin430: „Nevím o tom (a nevím samozřejmě spoustu věcí), že by se racestock Volklu (nebo třeba Atomic) běžně prodával na krámu“:

jasně, že se neprodává, ale to je věc obchodu, ne výroby. Obchodník si na krám nevezme lyži, kterou by dost možná neprodal. Ale u řady značek není problém objednat, viz také nabídku internetovou.

5. dtto: „Riskovat ztrátu „dobrého jména“, v podstatě lhát spotřebiteli, ohrožovat léta budovaný brand…“:

je otázkou, kdo a jaké množství to tak cítí. Nezdá se, že by Čína nějak zničila K2 dobré jméno, stejně tak Tunisko 4FRBT a Movementu. Nezapomeň, že obchodník musí hlavně obchodovat a když dostane včas dobrý produkt za dobrých podmínek, bere. A lyžař opravdu loajální ke „své“ 4FRNT ji koupí třeba i z Tramtárie.

6. # 41 marko: „čím jsou tak vyjímečné krom ceny?“ (Volanty):

dneska už ničím, dřív třeba tím, že tenhle od začátku průserový prodělečný projekt držel 12 let nad vodou miliardář-mecenáš.

7. # 41 TomáS: „Uváděl jsem jenom regálový cenovky pro porovnání. Snad žádný lyže se za takovou cenu neprodávaj a úplně všechny mají cca –30% slevu jak přijdou na krám.“:

to byste ale měli srovnávat lyže stejného roku a ceny aspoň velkoobchodní. Co si s nimi udělá maloobchodník, je další věc. To, že nějaký jouda na webu napíše nějakou „doporučenou“ cenu (mám pocit, že dnes už se spíš uvádí „obvyklá“), neznamená, že taková skutečně je/byla. „Rotstiftaktionen“, slevy někdy už před sezonou, jsou známá bolest branže.

8. # 51, Martin430: „Vúbec by mě nepřekvapilo, kdyby racestocky dělal někdo úplně jinej než ctihodná firma…“:

afaik, velké značky si skutečně dělají samy, resp. společně se sesterskou značkou (Atomic = Salomon, Dynastar = Rossignol, krátký čas kdysi Dynamic = Atomic). Dělat si nechává Kneissl (snad u Fischera, nejsem si jistý, může se měnit), Vistu a Hartu je dělá Panatta/Blossom, v začátcích byly Visty Gamperův Black Thunder. Nordica je dělá v Blizzardu, prý na vlastní lince a s vlastním R.D. Elan má určitě svoje, Fischer a Head taky, Volkl rovněž. Zaregistroval jsem sice cosi že prý Panatta…, ale spíš na neurčité úrovni JPP.

24.10.2010 11:09:49 #95 

ivan

9. Ceny USA apod.:

rozdílná cenová politika, může (ekonomové – ?) souviset i s kursem dolaru? Kdysi jsem odebíral Ski Canada. Nejdražší lyže tam byly Stockli a Heady, ty druhé přitom u nás cca průměr.

10. S tím souvisí i někde nadhozené „proč má Lusti takové ceny“:

• protože si Milan dovolil risknout atypickou cenotvorbu
  • protože žil a žije především z výroby pro Gaspo, takže začal skládat sendviče jen tak bokem, zkusmo, pro Šáfu a Danu Markovou, neživily ho. Plus žádná reklama, žádné obchody…

Otoh, cena přece zdaleka není jen zrcadlo nákladů. Je to taky instrument strategického positioningu, kdy jí vytvářím nějaký obraz značky a tluču ho do hlav své cílové skupiny. Když potřebuju dát najevo, že výrobek je kvalitní, musím ji odpovídajícně nasadit, samozřejmě i podle konkurence (cen substitutů).

Byl jsem u toho, když se řešilo, jakou dát cenu tehdy nové slalomce AHV 06. Lyže se povedla, líbila se, byl to sendvič se vším všudy. DSporten, do té doby jasně inferiorní „značka levných lyží“ potřebovala komunikovat fakt, že dlouholetý tradiční výrobce překonal historicky podmíněné období „láce“ (od znárodnění do cca 2002) a začal dělat lyže srovnatelné s ostatními renomovanými. A tak i cena šla sice o trochu níž než známnější konkurence, ale ne o moc.

Existují průzkumy, že řada zákazníků preferuje o něco dražší produkt, protože doufá v menší zklamání a slibuje si větší uspokojení. Hlavně jde o subjektivně pociťovanou oprávněnost ceny a vybudovanou loajalitu.

11. # 51, TomáS: „Vezmu-li obřačku Vist bude stát holá, 30k set – 8k vázko a 4k deska = 18.000 Kč:

Nesouhlasím. U sestavy přece nelze počítat plné ceny samostatných částí. Navíc jsou 4k za desku snad trochu moc, taky 8k je až snad za 816ku (odhaduju z hlavy popaměti). Ověř si třeba u Stockli (holá versus osazená), dovozce je týž.

12. „Malosériovka“ může být jak profesionální (Panatta, Carpani), tak poloprofi (Grigoletto/Duel) a ještě hodně amatérská (všichni bez zkušeností v určité fázi začínání). Už jsem to psal, garážový začátečník může mít nádherné designy, ale blbé lyže. Kromě toho, jen omezené množství garážistů dělá lyže na sjezdovku a jen pár špičkové na sjezdovku. Jinak je to všechno freeski, jejich obecnou úroveň posoudit neumím.

13. Stockli je malý velkovýrobce. Je plnosortimentní, dělá pro všechny cílové skupiny, výrobu si i zadává jinde. Specifické jsou menší objem výroby a způsob distribuce.

14. Pro zasmání z jednoho z linků: „Sidecut Top Secrect Austrian National Secrect.“

Když se zkombinuje marketingový blábol a český brebta, aspoň se člověk zasměje.

15. Desky Vist a Tyrolia: kromě evidentního, že je to „doma“, mě napadá (ale spekuluju, nevím) ještě

• náhrada okopírovanými vlastními poté, co stále tenčí desky už ztrácejí něco ze své původní účinnosti, když to bývalo hodně materiálu (jo, když jsem měl Powerplate 27 mm…). Stejně mám pocit, že dneska už jsou to jenom „ňáký“ kousky plastu jako držáky vázání. I když na jaře na ledovci měla Niki Hosp jedny obřačky s pístovou deskou, která mi silně připomněla stařičkou Öl-Pumpe z poloviny 90. let
  • co třeba otázky poolů? Od 70. let přece platilo, že ve WC jezdí jenom značka, která je v poolu příslušné země. Ale jestli to platí i pro desky, nevím
  • mailnu dotaz Pospovi, třeba přidá nějakou insider-info, i o těch vázáních. Mohou tam být ještě nějaké úplně jiné důvody.

16. Milanu Luštincovi jsem mail poslal už v noci, ale myslím, že se k poště dostane až zítra.

24.10.2010 12:33:49 #96 

Paco muž

>> #95, ivan, 24. 10. 2010 11:09:49

máš pravdu. Moje příspěvky v místní diskuzi jsou jen momentální názory. Není nad to, nechat si vše vysvětlit odborníkem! Tvé články samozřejmě čtu. A to již od dob Tvého webu skisport což už je pěkná řádka let. Některý mám i vytisklý:))

Jinak jsem velmi zvědavý na odpověď pana Luštince.

Nalezené položky: 96 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:18:04 od johnycek

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:10:14 od TomáS

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]