Tak nám zavřeli hubu na Interski - strana 4 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Tak nám zavřeli hubu na Interski (diskuze strana 4)

Nalezené položky: 194 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

06.11.2010 22:17:16 #92 

Paco muž

Chtěl bych vám poděkovat, že jste mi ukázali o čem byla ta debata, kterou vymazali, teď už si jí umím představit. :-D Zároveň se taky omlouvám, že jsem to tu spustil, když jsem se na to tak pitomě ptal:) Moc se do diskuze nepouštím, ale zato čtu doslova každé slovo. Souhlasím s již uvedeným, že rozdílnost názorů je prospěšná, je však nutné, aby diskuze byla věcná a pokud možno vedla k nějakým výsledkům,ale to už mi v tomto vláknu jaksi chybí:( Čekal jsem spíš nastínění rozdílnosti názorů v metodice výuky a v technice jako takové.

06.11.2010 22:42:45 #93 

medvěd muž

>> #88, garfield, 06. 11. 2010 21:29:52

No, že umíš vztekle prskat, už bylo jasné. A že to děláš rád taky. A že přínos toho je nulový taky. Tak jsem zvědav, co tam máš dál nového… . Jen upozorňuju, že novinky z demagogie už byly minule. M.

06.11.2010 23:04:00 #94 

Martin47 muž

>> #83, garfield, 06. 11. 2010 20:10:50

Jde mi o to, že z tvých příspěvků čiší na 100 honů jen a pouze agresivita (viz. tvá reakce na TomaSe) Takhle umí reagovat každej idiot. V tom je pro mě problém (když pominu takovou drobnost, že stylistika tvých příspěvků je pro mě značně „jazykově komplikovaná“).

06.11.2010 23:08:56 #95 

Martin47 muž

Krabe, nerad bych aby to zapadlo v tomhle svinčíku. V příspěvku #55 mám prosbu na tvůj názor a rád bych se ho dozvěděl.

06.11.2010 23:12:04 #96 

Martin47 muž

>> #75, Martin430, 06. 11. 2010 18:12:10

Tak ti nevím jestli jsme zrovna my dva, vzhledem k tomu že máme auru dohromady víc než –500, ti praví žadatelé.

06.11.2010 23:17:02 #97 

Pavlos muž

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

06.11.2010 23:36:27 #98 

Martin430

>> #96, Martin47, 06. 11. 2010 23:12:04

No jasně že jsme. O tom nepochybuj.

Museli jsme prudit léta, pomalinku, polehounku, než jsme se doprudili slušných mínusových Auror.

Přece si to nenecháme jen tak vyfouknout.

Jsem ale ochoten (a myslím že hovořím i za Tebe) položit svoji Auroru na oltář čistoty metodiky lyžování a kvalitu této diskuze a nechat se zabanovat taky. Tož ať je to spravedlivé, kuwa, ne ?

to Krab, HonzA_ : hihihi

to ivan : HIHIHI

to Pavlos: proč jsi sem dal moji fotku (vlevo v helmě) s Pánem Aurory při každodenním rozjímání nad novými trendy v APUL ?

06.11.2010 23:41:39 #99 

Pavlos muž

>> #98, Martin430, 06. 11. 2010 23:36:27

To není fotka z posledního VL?

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

06.11.2010 23:58:32 #100 

Martin430

>> #99, Pavlos, 06. 11. 2010 23:41:39

nene, tu mám v avataru.

Si všimni :

• frontální postavení
  • žádná rotace ani protirotace
  • těžiště hodně vpředu
  • synchronizovaná, dynamická práce s holemi
  • a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat … chápeš

… původně jsem tuto fotku chtěl poskytnout k otištění na zadní straně taháku VL v posledním čísle časopisu SNOW. Nakonec jsem ale od této myšlenky upustil. Honorář za fotografii by způsobil cca osminásobné zdražení tohoto oblíbeného periodika a to já nechci. Přeji si, aby bylo každému příjemným počtením a zdrojem poučení a inspirace. A bylo (slovy redakce) „multinázorovou platformou“, stejně jako web.

07.11.2010 10:45:02 #101 

TomáS muž

Uvádíš-li přetížení jako nějaký příklad, abys smáznul ivana, tak bys ses měl v danné problematice přivzdělat.

„helma testovaná na 300G je z tvý hlavy nebo sito zkoušel na sobě, normální lidi snesou 7–8G ,trenovaný pilot max 10G ,nad 40km/H sice helma vydrží,ale to v tý helmě při nárazu né“

To co pišeš je naprostá hloupost! Ano je pravda, že pilot v tlakovém obleku vydrží přetížení třeba 12G a normální člověk, by už ztratil vědomí. Nicméně, tady se bavíme o působením dlouhodobém, kdy krev stihne opustit vlivem síly mozek (laicky řečeno). Tj. přetížení trvá řádově sekundy!. Při nárazu vzniká samozozřejmě velké přetížení, ale působí, pouze setinky vteřin. Takovéto krátkodobé přetížení jsme schopni přežít obrovské NÁSOBKY tebou uvedených hodnot. Dle tvé teorie by byl každý učastník dopravní nehody nad 40km/hod mrtev. A co potom piloti formule jedna, kde při nehodě působí krátkodobě přetížení v řádech 100G a stále žijí… Prostě JEDNODUŠE, tvoje teorie NEFUNGUJE… Tj. dlouhodobě 10G je hodně, krátkodobě je to nic.

Ještě bych poupravil tvůj příspěvěk, kde to vypadá, jako že by lama strčená do letadla, při 10G umřela. Není to pravda. Neumřeš, pouze ztratíš vědomí. Což je způsobeno odlivem krve (tedy ztrátou tlaku krve) z mozku. Před ztrátou vědomí se nejdříve objevuje postupné zmenšování zorného pole vidění. Speciální tlakový oděv pilotů vlastně jenom nafouknutím stáhne dolní kontěčity. Tím zvýší krevní tlak v nohách, který při působení přetížení, pak více brání odlivu krve z horní části těla. Lamy s oblekem či bez, by tedy nejdřív špatně viděli a pak by omdlely, při návratu do normálu, by se krevní oběh vrátil, krev natekla do hlavy a zase by se probraly.

Zase jsem se přesvědčil, že píšeš sice hodně, ale o podstatě věci vétšinou moc nevíš.....

07.11.2010 11:47:16 #102 

ivan

>> #101, TomáS, 07. 11. 2010 10:45:02

Zajímavý!

Já jsem tu informaci získal ze zdroje, který mi přišel přiměřeně seriozní na to, abych ji použil. Ovšem můj smrtelný hřích byl v tom, že jsem při psaní údaje podržel „shift“ příliš dlouho a po čísílkách se tak z „g“ stalo „G“.

K tomu no comment, škoda dalších slov.

07.11.2010 19:26:15 #104 

Mirek muž

Jen pro dokreslení jsem spočítal jaké zrychlení bude působit na tvou hlavu při nárazu kolmo do zdi v přilbě s deformační zónou 2cm. Při 20km/h je to 75g, při 30km/h je to 173g a pro 40km/h je to 308g:-P. Když vynásobíš příslušné zrychlení v g hmotností tvé ctěné hlavy, vyjde ti síla v kp, kterou příslušná zeď bude působit na tvou hlavu při dané rychlosti. Pokud máš raději Newtony, vynásob vypočtenou sílu 10 a máš výsledek v [N]:-D.

07.11.2010 19:39:45 #105 

Mirek muž

>> #103, garfield, 07. 11. 2010 18:35:10

Milý garfielde, ten tvůj automobil by muse mít deformační zónu 3m.:-D

07.11.2010 20:10:19 #106 

TomáS muž

>> #103, garfield, 07. 11. 2010 18:35:10

Podívej, když budu narážet hlavou do čehokoliv v jakýkoliv rychlosti, budu to dělat raději s přilbou na hlavě. Je snad každýmu jasný, že ochranný pomůcky musí mít větší odolnost než chráněná věc, jinak by moc ochranný nebyly, ne? A o kolik by měly tak být odolnější. Co třeba 10×? Mezní hodnota mozku je cca 30g, tak proč by neměla přilba vydržet třeba 300g? Kdyby vydržela jenom 10g, byla by dost zbytečná, ne?

>> #104, Mirek, 07. 11. 2010 19:26:15 Musíme si uvědomit, že dokonalý náraz jen tak neprovedeš. A že většinou není úplně přímý nebo je třeba zmírněný další deformační zónou (ruka, rameno). Jen málokdo to trefí tak dobře, jako nebohý bobysta sloupek na ZOH:-(

07.11.2010 20:30:13 #107 

Mirek muž

>> #106, TomáS, 07. 11. 2010 20:10:19

Máš pravdu, počítal jsem to, aby bylo jasný že 300g není mimo mísu. Přilba musí také vydržet náraz na ostrý kámen, víc nárazů po sobě atd. Proto musí vydržet víc, než hlava v ní.

07.11.2010 22:08:45 #109 

Tomáš Roba - SNOW muž

Chtěl bych poprosit garfielda, aby se vzdal osobního napadání diskutujicich a používání sprostých slov, jinak bude vyloučen z diskuze.
Snažíme se nechat diskuzi spíš volný průběh než do ní přespříliš zasahovat, ale invektivy garfielda již přesahují pravidla této diskuze. viz. bod č. 2: Diskutující přirozeně spolu mohou nesouhlasit, je to koření každé diskuse. Vzájemné napadání osob nebo skupiny osob však tolerováno nebude.
Díky za spolupráci.

Potká Venuše Zemi a ptá se: "Proč se drbeš?", "Ále, chytil jsem lidi!", "Neboj, to přejde...". :-)

07.11.2010 22:57:21 #110 

Mirek muž

>> #108, garfield, 07. 11. 2010 20:55:58

Garfielde, neřešil jsem co vydrží člověk, ale co vydrží přilba. To, že 300g vydrží přilba neznamená, že to vydrží i člověk. Co se stane lyžaři při pádu ve vyšší rychlosti závisí na náhodě, může se zabít při rychlosti 10km/h, nebo přežije bez úhony pád ve 100km/h. Jsou případy, kdy člověk přežil pád z několikakilo­metrové výšky, nebo z desátého patra paneláku, ale také jsou lidé, co se zabili když zakopli na chodníku. Přilba ti nezaručí, že se nezabiješ, nebo že se nezraníš, jen zvyšuje tvou šanci na přežití bez následků. To snad ví, každý normální člověk :-).

Ve fyzice se běžně používá pojem zrychlení a nerozlišuje se, zda se pohyb zrovna zrychluje nebo zpomaluje. Když hodíš kámen svisle vzhůru, působí na něj nejdříve gravitační zpomalení a potom gravitační zrychlení? Prostě na něj působí gravitační zrychlení. Tvému mozku je taky jedno, zda jedeš a narazíš přilbou do překážky, nebo jestli stojíš a narazí do tebe jiný lyžař, pokud na něj bude působit stejné zrychlení, dopadne to stejně :-).

Pásy se u některých aut při nárazu napínají patronou, aby ke zpomalování došlo co nejdříve a samotné pásy jsou vyrobeny tak, aby se silou, kterou na ně působí tělo natáhly a zůstali natažené. I při nárazu v autě se člověk nejdříve brzdí, ale potom zase zrychluje zpět, proto jsou v autě opěrky hlavy, aby sis při zpětném rázu nezlomil vaz. V průběhu nárazu na tebe působí pořád to samé zrychlení, které tě nejdříve brzdí, ale potom urychluje zpět. :-)

Všechny ochranné pomůcky ti můžou pomoct, ale nezaručí, že se ti nic nestane. :-)

08.11.2010 06:35:46 #113 

Martin47 muž

>> #110, Mirek, 07. 11. 2010 22:57:21

Kurnik chlapci, o čem to tady vlastně „vědecky“ diskutujete, čtyřletýmu dítěti přece musí být jasné, že je lepší narazit do stromu hlavou v helmě než holou. Jestli se něco dál stane nebo ne je mimo sféru našich vlivů.

08.11.2010 06:41:30 #114 

Martin47 muž

>> #98, Martin430, 06. 11. 2010 23:36:27

Špatně ti slouží paměť a s někým si mě pleteš. To nemohu být já. Oba jsou oblečeni do racing kombinézy VL a tu já na sobě nikdy neměl :-)

08.11.2010 07:25:58 #116 

˘Ö˘Krab muž

>> #57, Martin47, 05. 11. 2010 15:47:19

Napiš prosím, v čem se Guay a Cuche od pasu dolů (zcela rozhodující věc, postavení rukou nehraje roli) zásadně liší od sebe a od ostatních.

Ještě se k tomu asi časem vrátím, ale mám za to, že postavení a činnost rukou roli hrají. Odpozorováno mám, že lidé, kteří jedou z mého ichtylího úhlu pohledu technicky lépe, si příliš rukama nemusejí při volné jízdě pomáhat.
Pokud mají nohy podobné (ale ze svahu nejezdí jen nohy, ale celý lyžař :-?), pak mám následující vysvětlení:

1. buď jeden z nich (nápověda:ten více rozevlátý) jede jinou – nechci říci horší – technikou
  2. ani ve volné jízdě se nedokáže oprostit od závodních „manýrů“ v brankách
  3. nejde o volnou jízdu, ale o nějaký dril

Ale teď naposledy Němky máchaly prádlo, Italky jely jako z partesu … a kdo vyhrál? Při chvíli času se na to podívám hlouběji, začíná mě to zajímat.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.11.2010 07:29:51 #117 

˘Ö˘Krab muž

A CO DĚLAJÍ NAŠE VĚDECKÁ PRACOVIŠTĚ? MLČÍ!

„Vy se bláhově domníváte, že Akademie věd je tady od toho, aby něco objasnila? Nikoliv, akademie je tady od toho, aby fakta zamlžovala!“ Tak pravil ve značné nadsázce jistý pán (tituly před i za jménem) na jedné z přednášek. Od té doby aspoň vím, co dělá akademie věd a nemám v tom ohledu přehnaná očekávání. Co se týká základní výuky lyžování, nesnažil bych se tedy, krom jejích příležitostně lyžujících zaměstnanců, hledat mezi lyžováním a výstupy AV žádnou příčinnou souvislost. Avšak dalším, kdo má bádání takříkajíc v každodenní náplni, jsou vysoké školy, resp. některé jejich příslušné katedry (a nemyslím tím lyžařské kurzy v rámci výuky tělocviku na katedrách ostatních). Co ony? Pomohou rozseknout spor? Vnesou jasno? Mlčí.

Na Interski se diskutovalo poslední dobou výhradně o České škole lyžování – národním výukovém plánu, který sestává z několika linií. Dvě hlavní (a nevylučující se) je možno zjednodušeně identifikovat s hlavními protagonisty: APUL (pluhová) a Ski+ (vlnovková). Že došlo k vážným a vyhroceným sporům, které bylo vhodné vyřešit právě na půdě Interski, už víte. To, jak to dopadlo, také. Očekávali jste debatu ostatních členů? Marně. Copak ten spolek má nějaké další členy?

Kupodivu má, třeba právě několik VŠ pracovišť, ale vyjadřovat se k takovýmto podružným věcem je zřejmě naprosto pod jejich úroveň. A proč by také, mají své jisté. Ski+ i APUL se musejí na volném trhu docela činit. Aby ekonomicky vzkvétali nebo alespoň uspokojivě vegetovali, snaží se jít s dobou, naplňovat potřeby klientů. Zato VŠ jsou nutnosti udržet se na trhu do značné míry zbaveny právě výměnou za výuku a vědeckou činnost. Učí – učí, zkoumají – zkoumají. Tak kde je chyba? Nezapojují se, soudruzi, nezapojují. Kdyby se tak nějak více zapojili…

Při pohledu do příslušné právní normy zjistíte, že VŠ pracoviště jsou ze zákona akreditovanými zařízeními. Smějí udělovat licence (a udělují), očekávalo by se, že budou zkoumat a rozvíjet metodiku – to se tak na VŠ obvykle dělává, občas dokonce i smysluplně. Dále by asi mohli vydávat odborná stanoviska v případě odborných pří a měli by vytvářet aktualizované publikace a výstupy pomáhající MŠMT udržovat národní výukový plán v souladu se všeobecným technologickým a metodickým pokrokem.

Vystupováním některých členů udělaly APUL a Ski+ možná Interski trochu ostudu, ale mlčící většina v důsledku ještě mnohem větší! Tedy nikoliv věční a výhradní diskutéři, ale právě oni pasivní členové na seznamu. To mlčení v případě VŠ beru jako docela luxus za peníze daňových poplatníků :-D, nemyslíte? Ostatním členům ale současný stav věcí evidentně také vyhovuje. Dva bojují, ostatní mimo zorné pole pospávají a kují pikle.

(Nechci ponoukat, ale … najmout tak dobrého právníka- doporučuji jistého M. Kindla- možná by šlo mlčícím pro nečinnost pozastavit členství, následně je zbavit akreditací a nakonec je úplně zrušit pro nadbytečnost. Pak Interski CZ jako takové rozpustit. Rozkulačit pěkně po stalinsku :-? .)

A co v tom vůbec dělá MŠMT? Mlčí. A co zelený Raul?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.11.2010 09:45:36 #118 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #117, Krab, 08. 11. 2010 07:29:51

Dlouho jsem váhal, zda se pustit do další diskuze někde jinde, neboť „diskuze“ na interski už opravdu byla jen dohrou dvou dohasínajících komiků bavících se drobnými nuancemi, jak zde někdo ze začátku trefně poznamenal. Mohou za to obě strany, ale jak jistě mnoho z vás ví, diskuze s VUVD není moc diskuze ale jen udržení dobytých pozic a tedy i soutěž lepší a lépe zamířené rýpnutí. Nicméně pointa celé té diskuze se dávno ztratila a ted ji zcela bravurně vystihl Krab, kterého neznám, tuším, že na pár věcech se asi neshodneme, ale za tento příspěvek se před ním hluboce skláním.

On totiž Apul zcela určitě netlačí na převzetí vedoucí role, vedoucí metodiky, atd. Apulu naopak do určité míry zabírá dost času, že musí kopírovat metodiky ze zahraničí, tvořit systém dětského vzdělávání a vymýšlet dětské metodiky (vyjde v prosinci), protože národní výukový systém nefunguje a není pro potřeby Apul vyhovující. Navíc není aktualizovaný, jelikož VŠ buď nezkoumají – za což jsou placeny, a nebo převzali metodiku Apul – viz třeba Masarykova univerzita Brno.

Půda Interski je ideální pro taková řešení, jenže tato organizace je na české půdě do určité míry nefunkční. Možná i proto, že téměř všem současným členům tento stav vyhovuje. Kromě velmi uvolněného národního výukového plánu, do kterého se „vejdou všichni a vše“ nejsou nijak moc limitováni ani úrovní vydávaných licencí, ani délkou jejich školení. A kruh se uzavírá, neboť instruktoři a cvičitelé vyškolení podle metodiky-nemetodiky (neboť do ČŠL se vejde vše) a vyplyvnutí na trh školící organizací, která pouze vydává licence, ale už nemá pro absolventy využití pak přijdou žádat logicky o práci do komerčních lyžařských škol sdružených pod Apul či Aplš. Jenže pro ně je licence sice platná, nicméně nepoužitelná. Jediné, co o té licenci většinou víme, že byla vydána po absolvování kurzu vedeného pod křídly ČŠL, tedy metodiky, do které se vejde každý a vše, už jen pro to, že MŠMT ani nepraví, které publikace ji reprezentují. Zbývá nám tedy jen známý třícestný bublifuk, do kterého se opravdu vejde vše.

Díky Krabe za perfektní a jasné vystižení situace v ČR, které se mi nepodařilo za poslední rok na interski.cz ať už díky své vlastní ješitnosti, nebo lítému boji s proslulou ješitností VUVD.

www.skiwithme.cz

08.11.2010 09:51:42 #119 

Martin47 muž

Začínám mít neblahé tušení, že hned několik nadšených amatérů ze zdejší diskuse by v oblasti tréninku a metodiky lyžování natrhlo vysokým školám pr_el

08.11.2010 14:50:14 #120 

˘Ö˘Krab muž

>> #118, Ondřej, 08. 11. 2010 09:45:36
Těším se na dětské metodiky. Doufám, že budou stát za to, protože většina těch dosavadních dělá z dětí (i instruktorů) naprosté blbce.

>> #119, Martin47, 08. 11. 2010 09:51:42
To bude nejspíš tím, že je neprudí žádní dotěrní studenti a ministerští úředníci – nanejvýš zákazníci nebo šéf. P.S. Kukni na #90.

Nalezené položky: 194 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo