Tak nám zavřeli hubu na Interski - strana 5 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Tak nám zavřeli hubu na Interski (diskuze strana 5)

Nalezené položky: 194 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

08.11.2010 15:40:12 #121 

koukal muž

>> #118, Ondřej, 08. 11. 2010 09:45:36

8-O tak to teda opet koukam Ondro. Mozna i domaci „hvezdy“ (prevzato od Tomatase) by zaujalo doplneni

1. co ze to APUL za poslednich 5 a 10 let modernizoval v jednotne a dusledne jen privratne metodice/linii uceni zatacek na kopci 8-O
  2. proc ostani 2 linie CSL odmita a „modernizaci“ CSL vidi v jejich zruseni

(Ski+ povazuje vsechny 3 linie za paritni s vyuzitim podle podminek – umoznuji moderni individualiza­ci vyuky)

08.11.2010 15:48:13 #122 

Martin47 muž

>> #116, Krab, 08. 11. 2010 07:25:58

Ruce hrají výraznější roli jen tehdy, pokud začnou ovlivňovat činnost trupu a tím trupu seberou jeho nezávislost. Jinak velmi dobře slouží ke korekci rovnováhy. Zjednodušeně – od pasu dolů tělo lyžuje, od pasu nahoru se veze a co nejmíň do toho kecá. Můj názor na GS Stars… je ten, že od pasu dolů jedou jeden jak druhý jedou stejný úhledně sterilní uniformní jednodruhový oblouk velmi hezky provedený, na který je radost se dívat.

08.11.2010 15:51:21 #123 

˘Ö˘Krab muž

>> Martin47, 08. 11. 2010 15:48:13 I tak se na to dá dívat, akorát jeden si k tomu zřejmě musí pomáhat rukama. A třeba zrovna tenhle stejný úhledně sterilní uniformní jednodruhový oblouk mi připadá pěknější – protože možná ne jetý tak okatě na efekt, než páně Bergerův. A krom toho předvedou ještě mnohem víc v závodech. I na ty se rád podívám.

Na úrovni WC je to asi jinak(nemohu soudit), ale při mém ichtylopohledu na běžné lyžaře nadbytečná práce rukou jednoznačně indikuje nedostatky v práci nohou/pánve. Při volné jízdě bych ideálně ruce ke korekcím velmi rád vůbec nepoužíval a zhůvěřile totéž očekávám od ostatních.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.11.2010 16:22:59 #124 

Martin47 muž

>> #123, Krab, 08. 11. 2010 15:51:21

Ano, je to paradox, Cuche s nejvíce úspěchy tam vypadá nejhůř. Rukama si ale nepomáhá. Je to jen nestandardní pohyb, nijak ale nenarušuje trup zafixovaný v rovnovážném postavení a tím pádem nekecá do práce od pasu dolů. Ten pohyb je nezávislý a probíhá jen v úrovni paží. Kromě toho i dost zatahuje hlavu mezi ramena.

08.11.2010 16:25:37 #125 

˘Ö˘Krab muž

>> #124, Martin47, 08. 11. 2010 16:22:59 Takže je to, dejme tomu, ona „závodní manýra“? Zkrátka se mu nechce vypadnout z techniky jízdy, která je jinak tak úspěšná a perfektně individualizovaná… něco jako ty Němky v Sőldenu.
Jiná otázka je, nakolik je kopírování takovéto techniky bez patřičné souvislosti směšné nebo prospěšné na nižších úrovních.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.11.2010 16:53:23 #126 

TNS muž

>> #125, Krab, 08. 11. 2010 16:25:37 Manýra?Veľmi pravdepodobné:-D

Smiešne?To bude asi dosť individuálne.Určite to bude pôsobiť smiešne,ak bude mať dotyčný jazdec zároveň od pása nadol nedostatočnú techniku.

Prospešné?Áno,ak to použiješ na udržanie rytmu a nebude sa Ti stávať,že pomocou rúk „prerotuješ“ inak dobré postavenie.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

08.11.2010 17:08:35 #127 

TomáS muž

>> #124, Martin47, 08. 11. 2010 16:22:59

Pro mě jedou všichni krásně, jenom oproti taháku VL mají všichni dost širokou stopu, která se mi líbí. Prostě tak akorát…Tuším, že tahák říká něco u úzký stopě…abych přiživil diskuzi, rotace x protirotace…

08.11.2010 17:14:15 #128 

Martin47 muž

>> #126, TNS, 08. 11. 2010 16:53:23

Trefils klinček na hlavičku. Pokud je jízda od pasu dolů tak perfektní, přebije to zbytek. To je rozhodující moment. Takhle hýbat rukama umí většina rekreačních lyžařů od přírody a dobře to nevypadá. Jelikož je to ale každopádně nestandardní prvek, není důvod ho přebírat. Navíc, pro slalomáře je to úplně k ničemu, nebude trvat dlouho a budete mít skluznici na chráničích na hůlkách a budete je mazat :-). Tam je trend práce rukou úplně opačný než dávat ruce k sobě, ne?

08.11.2010 17:17:17 #129 

Martin47 muž

>> #127, TomáS, 08. 11. 2010 17:08:35

Asi nečetli tahák. Mazej s tím do vlákna Správná technika. Tam se v tom můžeme s chutí pohrabat.

08.11.2010 18:13:28 #130 

TNS muž

>> #128, Martin47, 08. 11. 2010 17:14:15

He,Komperdell už na nás myslí.Sklznicu to ešte nemá,ale inak všetko.Keby si ma videl na obráku,by si sa nasmial,keby som vyštartoval vonkajšou proti tyči:)

Nedávno som pozeral paralelný slalom z Moskvy.Sezóna 2008.Všetci išli na slalomkách,lenže brány boli obrákové.Herbst si to napálil dobrou slalomovou technikou do tých GS tyčí.Treba vidieť.Neúspech bol zaručený:)

08.11.2010 18:47:17 #131 

HonzA_ muž

>> #130, TNS, 08. 11. 2010 18:13:28

„Herbst si to napálil dobrou slalomovou technikou do tých GS tyčí.Treba vidieť.Neúspech bol zaručený:)“

Máš někde link?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

08.11.2010 18:53:25 #132 

TNS muž

>> #131, HonzA_, 08. 11. 2010 18:47:17

Mám to na DVD,neviem či je to na webe..

08.11.2010 19:02:25 #133 

Martin47 muž

>> #130, TNS, 08. 11. 2010 18:13:28

…máš prapor přes obličej?

08.11.2010 19:15:06 #134 

TNS muž

08.11.2010 19:15:44 #135 

Martin430

Tak se nám to, chlapi, sune nějak malinko jinam, to vlákno.

Nabízí se otázka, zda neoddělit diskuzi o metodice, APUL, ČŠL, MŠMT, SKI+ atc. a neposunout tohle téma jinam. Myslím, že otázka, kam se ubírají směry v lyžování, a jak to kdo vidí, je natolik zajímavá a důležitá, že by si svoje vlákno rozhodně zasloužila. Zvlášť, když se nám tu nově objevili lidé, kteří mají jistě k tématu co říct.

Jsem rád, že tu píšeš Ondřeji. Tvoje přítomnost spektrum názorů nepochybně obohatí a věřím, že pozvedne i úroveň příspěvků. Tvůj krásně čitelný, stylisticky vybroušený a řekl bych až diplomatický styl psaní v diskuzi moc vítám. Velmi ostře to kontrastuje s prvním příspěvkem Tomatášovým, na stranu druhou – hned druhý jeho příspěvek se této úrovni podivuhodně blíží.

Čili : Následkem zániku diskuze na interski osobně pozoruji několik nových příchozích, které z interski-fóra znám. Jejich úroveň zajisté bude různá, ovšem pokud se zde bude zvyšovat, jako v případě výše zmíněném, nelze jinak, než se těšit.

Redakce mnohokrát deklarovala svůj záměr tvořit „multinázorovou platformu“. Pomožme tomu tedy i my v diskuzi, pokud se zapojí lidé, kteří jednotlivé proudy buď přímo reprezentují, nebo určité názory zastávají.

Už teď mne napadá spousta otázek a jistě nejsem sám, kdo by se rád ptal. A pokud je i někdo, kdo je ochoten odpovídat – mohlo by vzniknout i vlákno trvalejší hodnoty.

Tak co na to říkáte, dámy a pánové ? (Ne)Stojí to za vlákno ?

09.11.2010 00:24:34 #136 

ivan

>> #122, Martin47, 08. 11. 2010 15:48:13

Cituju schválně:

„Ruce hrají výraznější roli jen tehdy, pokud začnou ovlivňovat činnost trupu a tím trupu seberou jeho nezávislost. Jinak velmi dobře slouží ke korekci rovnováhy. Zjednodušeně – od pasu dolů tělo lyžuje, od pasu nahoru se veze a co nejmíň do toho kecá. Můj názor na GS Stars… je ten, že od pasu dolů jedou jeden jak druhý jedou stejný úhledně sterilní uniformní jednodruhový oblouk velmi hezky provedený, na který je radost se dívat.“

Schválně proto, že při doplnění-upřesnění „od pasu nahoru se veze A VYVAŽUJE…“ (ev.„vyrovnává“, „stabilizuje“) podepíšu každé slovo.

Kdysi potřebovaly lyže k zatočení mnohem větší rotační impulsy dodané vnitřními silami lyžaře. Bylo nutné zapojit všechny možné segmenty včetně těch vzdálených (paže), aby se podařilo nasmýknout lyže do žádaného směru. Takže se využily mocné zdroje rotační a později protirotační, kdy se napětí vzniklé protichůdnou orientací dolní (nohy a pánev) a horní části těla přeneslo na lyže (odsun patek, Fersendrehschub rakouské techniky). Nyní je spíš pánev a vršek těla vyvažovacím tzv. kompaktem, pod nímž značně samostatně pracují nohy. Role paží je i proto menší, už hlavně stabilizační a rytmizační. Proto souhlasím, že je třeba hodnotit hlavně to, co „jede“.

Nicméně taky s Krabem, že čím horší technika, tím víc může aktivita paží poznamenat a poškodit i „spodek, který jede“.

Ještě k videu WC stars. Moc věcí nevíme: jsou všechny jízdy 2005, nebo je to jen rok vzniku té kanadské kompilace? Je to rozjíždění před závody, volná jízda na požádání, dril (jak zmíněno)?

Osoby: původně sjezdař Cuche, do 25 let obřák „neuměl“, malý, robustní, 2005: 31 let, možná méně pružný (somatotyp, věk). Guay, taky sjezdař, ne obřákář. Grandi – nesjezdař. Nyberg – čistý obřákář. Zralé osobnosti, individuální styly.

Kdyby z nich mohlo jezdit jenom torzo od pasu dolů, velmi podobná.

Ad Bergerova aj. sterilita: on je placený a uznávaný za to, že zajede to, co se mu řekne včetně etalonových oblouků. Bylo by špatné, aby jezdil nesterilně pokaždý trochu jinak. On naskládá na kopec sto stejných oblouků i jako mrtvej. Ale když bude chtít, udělá každej trochu jinak.

09.11.2010 08:02:10 #137 

HonzA_ muž

>> #117, Krab, 08. 11. 2010 07:29:51

Máš pravdu Krabe, je věčná škoda že se v diskuzi na Interski neobjevily pohledy a názory z míst, odkud ČŠL přišla. Opravdu škoda že lidé z akademického prostředí nemají (a nebo nechtějí) nic říci ke svému „dítěti“.

Jinak k tomu co píšeš dál:

„Na Interski se diskutovalo poslední dobou výhradně o České škole lyžování – národním výukovém plánu, který sestává z několika linií. Dvě hlavní (a nevylučující se) je možno zjednodušeně identifikovat s hlavními protagonisty: APUL (pluhová) a Ski+ (vlnovková).“

Asi jsi zjednodušoval až moc a vypadlo při tom to podstatné – ČŠL (a tedy i Skiplus) razí použití vhodné „linie“ (způsobu) podle podmínek (svah, lyže, osoba lyžaře, …) a cílů. V ČŠL jsou k dispozici 3 různé linie, ze kterých je možné volit. A ano, Skiplus v optimálních podmínkách preferuje tzv. přímou linii – tedy přes vlnovku a s budováním tzv. základních a rozšířených pohybových dovedností (což jsou základní pohyby dostatečné a nutné k zatáčení danou technikou).

Přístup APULu je trochu jiný – pokud vím tak razí postup pevné metodické řady přes pluh, přívrat, základní paralelní oblouk, atd. Tedy v podstatě postup víceméně shodný s metodikou ČŠL v cestě k paralelnímu oblouku přes pluh, přívrat. S tím že výuka jde převážně přes průpravná cvičení.

09.11.2010 08:42:54 #138 

HonzA_ muž

Ondřeji, byl bych moc nerad aby se FLAME dotáhnul i sem. Proto se, jako jeden z účastníků diskuze na Interski, nebudu, na rozdíl od tebe, nijak vyjadřovat k osobní charakteristice jednotlivých účastníků a jejich podílu na stavu do kterého se dostala. Po přečtení tvého příspěvku vidím jaká je škoda že si lidé nemůžou historii diskuze přečíst a udělat si vlastní názor na celou záležitost. Ale což.

Píšeš: „Kromě velmi uvolněného národního výukového plánu, do kterého se „vejdou všichni a vše“ nejsou nijak moc limitováni ani úrovní vydávaných licencí, ani délkou jejich školení.“

Vím že obhajuješ vizi té jediné správné cesty a přicházíš z oblasti komerční výuky, která je dost specifická. Na druhou stranu národní výukový plán pokrývá 3 oblasti výuky lyžování – komerční (lyžařské školy), školní (školní kurzy) a spolkovou (lyžařské kluby). Každá z těchto oblastí má odlišné cíle, pracuje v jiných podmínkách a zaměřuje se na jinou cílovou skupinu. A i v rámci jedné skupiny se podmínky velmi často liší. Já tohle celé chápu jako výhodu a flexibilitu a ne jako nevýhodu a slabost. Chápu že v komerční sféře se dá odlišnost podmínek ve značné míře snížit a je tak možné (i když asi ne nutné) celou metodiku zůžit a unifikovat. Je to ale argument k tomu sebrat všem ostatním možnost přizpůsobení se podmínkám a učit tak efektivněji?

A pokud píšeš o chybějících limitech pro úrovně vydávaných licencí, jaksi jsi zapomněl zmínit že existují požadavky na zkoušky dané MŠMT. A také že existují minimální požadavky na délku trvání školení. To byla náhoda a nebo jsi to vynechal úmyslně?

Na závěr ještě jedna otázka – kolik času většinou lyžařská škola obvykle věnuje nově příchozím instruktorům před tím něž začnou učit? Moc by mně to zajímalo, ale zatím jsem neměl možnost se dozvědět nějaké bližší info.

09.11.2010 09:16:19 #139 

PetrRx

>> #138, HonzA_, 09. 11. 2010 08:42:54

Ahoj diskuze je k viěení na interskidisku­sion.eblog.cz bohužel ne celá. Je řazená od nejstaršího k nejnovějšímu a myslím že je to jen jedna linie.

09.11.2010 12:01:39 #140 

˘Ö˘Krab muž

DALŠÍ NEBEZPEČÍ NA NAŠICH SVAZÍCH !

Praha, Velké Krokvice (jpp) – Dvojitý agent Moshe Krokwitz je na stopě největšího lyžařského objevu století. Jak jistě víte, poslední dobou se v tisku rozmnožily zprávy o pozorování stop Yettiho dokonce i v našich horách. Nedalo nám to a podrobili jsme tyto informace důkladnému zkoumání.

Výsledky vědeckého výzkumu nám doslova vyrazily dech. S jistotou můžeme potvrdit, že se nejedná pouze o jeden druh! Kromě přehlíženého dlouhodobě perzistujícího a již téměř zdomácnělého druhu Gorilla funcarvens KUCH., uprchlého v minulém století ze zvěřince podivínského profesora, se nově objevily i stopy přítomnosti invazního druhu Apu hopkalensis BERG., jehož areál výskytu se donedávna nacházel jižně od našich hranic, ale který se nyní s autochtonními druhy masivně kříží.

To však není to hlavní, hrůzné zjištění mělo teprve následovat. Výše zmíněné druhy jsou v podstatě neškodné a neagresivní, tedy pokud nejsou samy napadeny. Podle nepřehlédnutelných krvavých otisků na sněhu jsme však usoudili na přítomnost ještě dalšího, většího a mnohem nebezpečnějšího druhu. Agent Krokwitz se vydal po stopách jejich původce a dospěl k šokujícímu zjištění, které otřásá samotnými základy světového lyžařského byznysu.

Zřejmě v důsledku zanedbání bezpečnostních opatření při každoročním oprašování uprchnul z přísně střeženého sejfu utajované polostátní výzkumné organizace unikátní primát, o jehož existenci doposud široká veřejnost neměla mít ani nejmenší tušení.
Svými ošetřovateli byl familierně nazýván Kročej nesmrtelný – v odborných kruzích je známý spíše jako Pasquilus nonsensus CEP..
O tomto druhu se, krom znalosti jeho náklonnosti ke sněhu a hrůzných potravních zvyklostí, mnoho neví. Na špionážních fotografiích pořízených Moshem s nasazením života během pronásledování jsou záběry, kdy Kročej stíhá svou lidskou kořist přímo na svahu. Ponechali jsme na nich původní vysvětlující popisky, ale upozorňujeme , že se jedná o opravdu drastické záběry .

Nevíme přesně, kdy k uprchnutí došlo, podle spolehlivých zdrojů však v tomto ohledu nejde o první incident. V novém světle se tak mlčení odborných pracovníků na veřejnosti dá vysvětlit i jako snaha opakovaná závažná pochybení s nedozírnými následky ututlat. Míru osobního zavinění prošetřuje nezávislá ministerská komise.

Pokud náhodou během zimního období kdekoliv spatříte Kročeje nebo stopy jeho přítomnosti, kontaktujte neprodleně Horskou službu. Pomůžete tím zachránit mnoho nicnetušících lyžařů!

09.11.2010 12:27:34 #141 

ivan

>> #117, Krab, 08. 11. 2010 07:29:51

>> #138, HonzA_, 09. 11. 2010 08:42:54

Katedry fungují tak, jak jim jejich VŠ dovolí. Netlačí na sepětí s praxí a na takové výstupy? Stačí jim akademická „věda pro vědu“? Pak to tak vypadá.

Role a fungování akreditační komise MŠMT se zdají být žalostnými. Nemají tam náhodou hlavní slovo právě lidé z VŠ sféry?

Od začátku carvingové éry VŠ stíhají rozjetý vlak, který je pořád kus před nimi. Psal jsem už 2004, že vášnivě žijí carvingem, zatímco Německo už má učebnici freestylu. Určitou výjimku tvořili ideoví Kuchlerovci, ale jejich filosofie funcarvingu je menšinovým proudem.

Je jasné, že skutečně odborné zpracování problematiky nelze vyplivnout stejně rychle jako populární článek nebo knihu. Ale stejně. Např. obhajovat 2007 disertaci o srovnání jízdy na klasických a carvingových lyžích je práce pro doktorát, ne pro život a praxi. A paskvil Štanclův jsem nedokázal neokomentovat v blogu, viz tam.

Mnohé VŠ žijí v určité splendid isolation. Schvalují si práce, otitulovávají se navzájem, pracují s omezenými prameny, leckdy jen zprostředkovaně, ne ad fontes. Chápu, že mají i finanční problémy s obstaráváním zahraniřní odborné literatury, ale bez toho se moderní know-how neobejde. Jistě tam mnohdy funguje i jazyková bariéra, zejména u starších.

Nelze říct, že by se flákali. VŠ nutily učitele publikovat i kdysi a dneska jistě víc, jakkoli asi o „p or p“, „publish or perish“, natvrdo nejde. Jenže jaká je struktura publikovaných věcí, jaká úroveň v mezinárodním kontextu, použitelnost v praxi?

Udělali třeba lyžování tělesně postižených. Jak dobré, nevím.

Praktici z APUL vytýkají českým akademikům nedostatečnou lyžařskou zdatnost. Posoudit neumím.

Prestižní FTVS UK Praha: žalostné je zastoupení lyžování v časopisu TVSM. Ještě horší u „dorostu“, tedy na Studentských vědeckých konferencích: za poslední 4 roky ŽÁDNÁ práce! A to najdeme např. témata Zapojení zádových svalů u valčíku, Gender a ženské tělo, Single Girls in the Single World, Odezva pohybové soustavy jezdce na vybrané lokomoční režimy koně. (Nesměju se ničemu, třeba ten kůň je asi důležitý pro skvělou hipoterapii.)

Chybí osobnosti. Kdo šel z opravdu vrcholového lyžování dělat vědu na VŠ? Od 70. let mě napadá jedině doc. Blahutová (Anna Droppová, Haničko, kdyby ses náhodou proklikla až sem, AHOJ!) v Blavě. Snad ještě Táňa Navrátíková, ale jaké má výstupy? Nikdo z repre, ti spíš trénují (Zeman, Samohel, Horáček, Šedová, Šafář, Němec, Sochorová, nakonec i Charvátová, jíž zřejmě akademickou kariéru „překazil“ L. 1989). Po Miloši Příbramském pustina. To byl „poster boy“ katedry, fakulty i ČŠL, nenáviděný i obdivovaný, i jako lyžař.

Nakonec je nejplodnější bývalá skibobistka (už docentka) Jandová-Vodičková, která kdysi u Miloše využila němčinu a stáž v Rakousku a drží si ty kontakty. Publikuje i u Müllera, před nímž stojí v pozoru i Bergerové, ale jaký je benefit pro (autoritu) ČŠL? Proč? Přitom je v komisi mládeže Interski.

Co s tím?

(Je to jen rychlý nástřel, heslovitě, nezábavně, zasloužilo by si dokonalejší zpracování. Jenže takové téma mě neživí, a tak nechť se třeba ozvou ti, které ano.

Že by se třeba nějaký akademik ponížil a z pohodlné klece své alma mater se odvážil do džungle „aplikovaného lyžování“? Vždyť si nás stejně čtou, přinejmenším v printu. (Žasl jsem, kolik odkazů na populární časopisy ba výkřiky na webu jsem v jedné doktorské disertaci našel…)

A ano, jsem pro, aby se třeba Krabův, Ondrův a tento příspěvek staly základem nově zřízeného „speciálního“ vlákna. Za zkoušku by to stálo.

Můj pohled, v mnohém jistě nepřesný.

09.11.2010 13:46:07 #142 

ivan

>> #140, Krab, 09. 11. 2010 12:01:39

Moc hezky napsané, skoro škoda jen do diskuse.

Budu ale za suchara. „Zkřížená lateralita“ není nic jiného než Kuchlerova Kreuzkoordination, u něj časopisecky nejpozději 1988, knižně poprvé 1989. Lokomoční princip člověka při chůzi i běhu, kdy se koordinovaně přes střed těla pohybuje protilehlá noha a ruka. Snad dokonce obecný princip u řady obratlovců, z hlediska vyváženosti pohybu a stability má u tělesa jako je lidské tělo (s přibližně identickou levou a pravou polovinou) logiku.

Funguje i při jízdě na lyžích – kdyby ne, dělali bychom při zahájení oblouku komické výpady paží nad vnitřní lyží, asi jako šermíř v akci. Díky tomu jakžtakž držíme ono frontální postavení.

09.11.2010 16:41:51 #143 

˘Ö˘Krab muž

>> #142, ivan, 09. 11. 2010 13:46:07 Ono mi šlo spíš o ty 4 předchozí linkované obrázky …

09.11.2010 19:13:11 #144 

vykUK

Ha ha ha! Dobře se bavím čtením Vašeho zdejšího tlachání. Mám hodně bohaté zkušenosti z akademického prostředí. Pokud si myslíte že se s běžným plebsem budou kdesi ve veřejné diskuzi bavit VŠ odborníci a diskutovat nad technikou nebo metodikou a její inovací, žijete v bludu. Ale pokračujte klidně dál, pro zasvěceného je to vážně humorné čtení.

09.11.2010 21:21:43 #145 

TNS muž

>> #144, vykUK, 09. 11. 2010 19:13:11

Pre mňa nie moc zaujímavá debata nabrala správny smer až s Tvojim vstupom do diskusie.Prosím napíš niečo podnetné k danej téme Pane z bohatými skúsenosťami z akademického prostredia.Aj ja sa chcem pobaviť ako Ty.

09.11.2010 21:51:59 #146 

HonzA_ muž

>> #120, Krab, 08. 11. 2010 14:50:14

„Těším se na dětské metodiky. Doufám, že budou stát za to, protože většina těch dosavadních dělá z dětí (i instruktorů) naprosté blbce.“

Krabe, můžeš být konkrétnější a napsat jaké současné metodiky máš na mysli?

10.11.2010 09:28:53 #147 

˘Ö˘Krab muž

Můžeš hádat třikrát.
Nápověda: Když vezmeš krátké carvingové lyže, libovolné dítě alespoň trochu motoricky schopné – nejlépe už bruslící, jezdící na koloběžce nebo na kole, velmi mírný svah a dva až tři dny času, co se stane? Většinou se naučí lyžovat na téměř paralelních lyžích a přibrzdit pluhem samo od sebe.
Už jsem tady několikrát zmínil setrvačnost lyžařských škol. A, jakkoliv se všichni ohánějí didaktickými a biomechanickými přístupy, skutky jsou v půlce minulého století. Jestli má někdo u nás propracovanou metodiku pro děti – odhlédnu-li od jeho cílů, tak je to nejspíš carv.cz. Ještěže děti nemusím učit já – a komerčním školám to rozhodně nezávidím.

10.11.2010 10:05:05 #148 

˘Ö˘Krab muž

DALŠÍ HUSARSKÝ KOUSEK SEVEROČESKÉHO PODNIKATELE

Brusel, Jablonec nad Nisou (jpp) – V době krize a škrtů ve státní správě zápasí všechna vědecká pracoviště o holé přežití. Kromě toho byl vynuceně ukončen klíčový výzkumný projekt domácí vědy „Efekt bipedie“ po uprchnutí zkoumaného objektu Kročeje nesmrtelného ze sejfu, jak jsme vás informovali v příspěvku #114.

Známému soukromému podnikateli se však povedl vskutku husarský kousek. Ze strukturálních fondů EU v rámci programu „Věda a výzkum pro inovace“ obdržel grant ve štědré výši 458.000 EUR na dokončení zásadního několikaletého výzkumu. České lyžování se tak opět vrací na výsluní světového lyžařského pokroku, kam právem patří. Nyní dáme slovo přímo podnikateli.

„Peníze budou použity na dokončení mého projektu nazvaného Kvadripedický princip. Kořeny myšlenky lze vystopovat již v 80. letech u progresivního kreativce ing. Chuby, který chtěl pomocí zkracování končetin na jedné straně těla ovlivnit dostihové výsledky svých koní. Já jsem ale zašel mnohem dál. Po pečlivém pozorování náklonů těla domácích i divokých zvířat při zatáčení jsem dospěl k závěru, že když mohou jezdit plyšáci na dovolenou do Egypta, proč by nemohli naši čtyřnozí miláčci s námi lyžovat. A zdaleka nemusí jít jen o psy: šlo by to u koček, prasat, koz, krav, ovcí i koní – pokud nebyli přeškoleni na mimochodníky. Pilotní modul Lyžování psů bude od příštího roku zásadním rozšířením modernizované ČŠL, ausbilderem této metodiky je můj osrstěný svěřenec Chcíp.“

Pokud vám není jasné, o co jde, můžete si Kvadripedický princip včetně pověstné zkřížené laterality snadno ověřit sami na sobě – postačuje k tomu dostačující dávka alkoholu, dodává agent Krokwitz.
Dotazem na renomovaného experta ing. Chitrého jsme si ověřili, že na nový trend s předstihem zareagovali jak domácí výrobci lyží a vázání, tak i zahraniční producenti dopravní techniky. Speciální sedačky pro lanovky jsou již v posledním stádiu testování, u vleků je ještě nutno doladit drobné technické detaily.

10.11.2010 11:39:32 #149 

Lafi muž

>> #145, TNS, 09. 11. 2010 21:21:43

Jenom nevím, jestli nebude třeba zajistit pro příchozí z akademického prostředí překladatele odborných textů do lidštiny. I když je pravda, že překládat bych potřeboval někdy i sám sebe. Abych si rozumněl. Asi jsem taky vědec.

10.11.2010 12:34:25 #150 

˘Ö˘Krab muž

>> #149, Lafi, 10. 11. 2010 11:39:32 Že by další schizoid s více osobnostmi? Tož vitej, ogare.

Nalezené položky: 194 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 13:34:43 od CzechSkier

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Alpine Ski World Cup 16/17