VIDEO - líbí nelíbí? - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VIDEO - líbí nelíbí? (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 85 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

01.12.2010 19:10:30 #31 

lukinRS muž

Když mě nejvíc baví tady ty střední.. Ok slibuji :D natočím něco a dodám.. Budu rád za každou radu.. Já sem dal, jen co sem zrovna našel.. Jen se těď již budu víc snažit tlačit nohy do jazyků… kurnik už ať to začne

Umění žít, znamená: Poznat včas na co se vy..at.

02.12.2010 21:34:54 #32 

HonzA_ muž

>> #31, lukinRS, 01. 12. 2010 19:10:30

Asi jsme se špatně pochopili – střední, krátké nebo dlouhé označuje poloměr oblouku. To jezdi jak chceš.

Zavírání oblouků znamená jak velká je změna směru – malá změna je oblouk otevřený, velká je oblouk zavřený. Třeba schafa ve svém videu nahoře oblouky pěkně zavírá.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

03.12.2010 08:05:39 #33 

CzechSkier

Ahoj,

je pravda, že jezdec na videu moc nezatáčí a je taky pravda, jak píše HonzA, že jedna věc je poloměr oblouku a druhá jeho tvar (otevřený/uzav­řený). Nicméně v daném okamžiku, kdy mám pocit, že je potřeba se zaměřit na správné zahájení oblouku, bych snahu o větší uzavírání oblouků nedoporučoval, protože z uzavřeného oblouku se samozřejmě zahajuje obtížněji, a v malé rychlosti to ani moc nejde. Díky tomu by naopak ještě mohlo dojít k prohloubení stávající chyby. Svoje doporučení jsem už napsal, zvolil bych pro ně vhodný mírnější terén a oblouky otevřené. Až se to zažije, teprve bych se snažil oblouky ve druhé fázi více utáhnout. I.

www.juniorsports.cz

03.12.2010 10:32:52 #34 

Harry

*>> #33, CzechSkier, 03. 12. 2010 08:05:39 ma problem uz od uvodu obluku,ktory zahajuje vzadu,a hlavne pre toto ma problem obluky uzavierat,lebo v postoji v akom je, je to obtiazne,Od utahovania oblukov je este daleko,najprv odstranit zakladne chyby.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

03.12.2010 16:50:07 #35 

lukinRS muž

Dobrá, vím, že se tohle téma v jiném vlákně probíralo mockrát.. Já si to pročítal,ale nejsem s toho vůbec chytrý. Mohl bych tudíž poprosit o vysvětlení jak mám začít oblouk špičkou?? Nějká technika (finta) jak zůstanu ve správném postoji a nebudu takhle moc ,,sedět". Zítra bych to rád skusil.. Tak budu rád, za vysvětlení které pochopí i blbec ( JÁ ) :D

03.12.2010 18:48:25 #36 

schafa muž

>> #32, HonzA_, 02. 12. 2010 21:34:54

Děkuji alespoň za jedno kladné hodnocení :-D už jsem si myslel, že fakt lyžuju uplně tragicky :-D trošku mi to přijde, jakože pokud tu člověk nepředvede čistou racecarv techniku, tak je trochu mimo… nicméně zítra jedu do Jánek a zkusím dát kamarádce foták a zkusím něco lepšího zajet, aby se líbilo i „rejskarverům“ 8-) (příspěvek brát trochu méně vážně, děkujiii ;-)

Chovej se tak, abyses za sebe nemusel stydět.

03.12.2010 19:32:50 #37 

HOnza muž

>> #36, schafa, 03. 12. 2010 18:48:25

Takhle si ta „hodnocení“ neber… Tvoje jízda je senzační ve srovnáním s 95% lidí na kopci… – to je sice pravdivý, příjemný, ale bezcenný sdělení.

Ty se přece ptáš co ti chybí. No a v tom případě je třeba napsat: jedeš na ideálním povrchu, na ideálním sklonu, na samotočkách a tak toho moc vidět bejt nemůže. Vem si na nohy delší – opravdu lyže, na kterejch budeš muset zatáčet TY – abychom se alespoň něco o tvejch dovednostech mohli dozvědět. TAKŽE:

• buď se chceš něco o svém lyžování dozvědět a pak se podle toho zařídíš (viz výše
  • a nebo budeš škemrat o pochvalu a vlezeš zase na takovou upravenou placku na podobnejch samotočkách, necháš se natočit ostrou kamerou a lidi se pak tady budou snažit hledat na tvojí jízdě nepodstatný hnidy…

Řekl bych, že tohle co ti píšu je dost obecný doporučení – asi pro všechny kdo budou chtít poradit podle videa nebo fotek…

www.vl-snow.cz

03.12.2010 20:07:30 #38 

schafa muž

>> #37, HOnza, 03. 12. 2010 19:32:50

Hele v pohodě, já lyžuju pro svojí radost a kritiku beru, na samotočkách jezdím rád a na těchto je to fakt zábava, ale na druhou stranu sou někdy dost nekompromisní a dokážou málem položit na záda, ale když potřebuješ, tak se na ně můžeš 101% spolehnout, starý fišerky a co sem jezdil na Luštovkách, tak promíjely víc chyb, to video bylo točený pro kameru jen na pokoukání a sem jsem to dal asi abych slyšel pochvalu, aby mě někdo poplácal po ramenou, že jezdím krááásně :-D :-D 8-)

03.12.2010 20:39:18 #39 

Harry

*>> #35, lukinRS, 03. 12. 2010 16:50:07 uz si nieco spomenul,ze budes tlacit do jazyku lyziarok.To je dobre,ale musis ist dopredu celym telom/panva,trup/ aby si zatazil predky lyzi,a tym by mala lyza zacat sama krojit obluk.Nesmies sa bat jazdit vpredu,to je zaklad spravneho postoja/zaklad­neho/.A ak budes mat pocit ze uz si dost vpredu,ver mi ,este stale to bude malo.Chce to trpezlivost a riadit sa radami CzechSkiera.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

03.12.2010 20:50:57 #40 

Harry

*>> #38, schafa, 03. 12. 2010 20:07:30 vies ze nelyzujes tragicky,pochvalili Ta viaceri.Ovsem neviem ci si si vedomy,aki chalani Ti odpovedaju na Tvoje vlakno.Niektori su velmi dobri lyziari s bohatou pretekovou minulostou,ktori vedia o lyzovani vela.A treba si vazit ze svojimi radami sa snazia prispiet aj ostatnym aby o lyzovani vedeli viac.Takze aj ich naroky su vysoke,ale poradia Ti len dobre.Ak mas pocit ze lyzujes vynikajuco,a oni Ta zje..,lebo Ti zavidia ako Ti to ide naschval,tak to je omyl.A HOnzo Ti dobre pise,ze kvalitne obracky Ta prevetraju,pricom zistis ako na tom technicky si.Tak hor sa do dalsich videi.Cau

03.12.2010 21:10:03 #41 

CzechSkier

>> #35, lukinRS, 03. 12. 2010 16:50:07 To jsem ti psal v příspěvku #25 v tomto vlákně…
Optimální by bylo, kdyby ses mohl natočit, jak ti tohle cvičení jde.

I.

www.juniorsports.cz

03.12.2010 21:17:11 #42 

schafa muž

>> #40, Harry, 03. 12. 2010 20:50:57

Nedovolil bych si pochybovat o radách a názorech zde popsaných a napsaných od lidí, kteří vědí a umějí… Jen se neberu až tak moc vážně…

03.12.2010 21:18:27 #43 

lukinRS muž

>> #39, Harry, 03. 12. 2010 20:39:18

Právě sem se vrátil ze svahu :) Páč sem nad tím pořád přemýšlel až sem nakonec vyrazil na svah.. Musím říct, že je všechno jinak.. Sice se na jízdu musím moc soustředit a neustále myslet na to, že mám bejt vepředu, ale lyže se chovaj uplně jinak.. Zítra to budu skoušet na lepší sjezdovce, tak sem zvědavej.. Rozhodně to nechám natočit i se všema chybama, ať je co rozebírat.. :D teda koho :D :D

03.12.2010 21:19:47 #44 

HOnza muž

>> #38, schafa, 03. 12. 2010 20:07:30

Jo – tak to jo – v tom případě to bylo opravdu hezký :-) a plácám tě po ramenou. No a může to bejt ještě hezčí, když bude kameraman trošku líp zaostřovat :-).

www.vl-snow.cz

03.12.2010 21:50:32 #45 

schafa muž

>> #44, HOnza, 03. 12. 2010 21:19:47

Děkuju a klaním se a červenám … :-D Kameraman je dobrej, ale bylo to natáčený na fotoaparát za 1700kč, takže žádný zázraky se čekat nedají, hledám zběsile po netu nějakou vhodnou kameru… 8-)

03.12.2010 22:01:52 #46 

Harry

*>> #43, lukinRS, 03. 12. 2010 21:18:27 si dobre.Sam ucitis ,ze ked sa budes tlacit dopredu,lyze sa budu inak chovat.Ale znovu opakujem,toto je len uplny zaciatok,lebo tych nedostatkov je tam dost.Chce to trpezlivost,velke sustredenie na kazdy obluk,skusat co sa meni ak menis postoj,nejazdi rychlo a stale rozmyslaj na vleku o tom co si v jazde spravil a ako to citis.A ak moc nechapes aky cvik od Teba CzechSkier vyzaduje,tak napis,pokusia sa Ti to jednoduchsie vysvetlit.Lebo aj vnutorna noha je u Teba problem.

03.12.2010 22:05:35 #47 

lukinRS muž

>> #46, Harry, 03. 12. 2010 22:01:52

Zřejmě tuším co se po mě chce.. CzechSkier mi to napsal celkem pěkně.. já to zkoušel,ale je to celkem boj.. sem rád, že se snažít mi poradit.. páč se chci opravdu naučit lyžovat tak abych s toho měl radost…

03.12.2010 22:13:10 #48 

Harry

*>> #47, lukinRS, 03. 12. 2010 22:05:35 este som zabudol,casom napis na com lyzujes/lyze,ly­ziarky/,lebo aj to dost ovplyvnuje jazdu.

04.12.2010 08:59:09 #49 

lukinRS muž

lyže sem psal. Tento rok mám Fišerky RC4 155 R 15 a boty mám Nordica GP.

04.12.2010 12:41:18 #50 

Harry

*>> #49, lukinRS, 04. 12. 2010 08:59:09 ma ten nas vajda/ivan/ sere.Jasne ze v reakcii na Tvoju jazdu ako prve uviedol vliv lyziarky,a my sme po tejto stope nesli.Nordica GP Ta uz len z principu nenauci dobre lyzovat,lebo je to sme..,s nizkym flexom.Zaklad je dobra lyziarka ,ktora Ta do zaklonu nepusti len tak lahko,co predmetna lyziarka urcite nie je.Ak chces aby Ti lyzovanie prinasalo radost,budes musiet investovat.

04.12.2010 17:06:45 #51 

CzechSkier

>> #50, Harry, 04. 12. 2010 12:41:18

Ahoj,

omlouvám se, ale s tím nemohu moc souhlasit. Ty boty neznám, koukal jsem na web a vypadají úplně normálně. Ale tady je evidentně rezerva v technice. Navíc bych v tomto případě spíše uvažoval o nevhodných botách, kdyby byly příliš tvrdé, než naopak. I.

www.juniorsports.cz

04.12.2010 17:52:12 #52 

ivan

>> #35, lukinRS, 03. 12. 2010 16:50:07

>> #39, Harry, 03. 12. 2010 20:39:18

Cvik v post ♯25 je zlatej a když ho budeš dělat pořádně a přiměřeně pomalu, pochopíš, co je technika zahájení a přechodu.

Abys procítil, co je opravdu být vepředu: představ si, že jsi zavěšený někde v ramenou a můžeš se vykyvovat dopředu a dozadu (možná pomůže představa „obráceného kyvadla“, to je i příslušný terminus technicus). Jako kdyby ses držel nějaké hrazdy někde u brady. Takže vestoje na lyžích ti nohy s lyžemi najíždějí dopředu i dozadu, klouzáš = kýváš se tak. Můžeš si přitom všímat, jak se ti ve vztahu k hlavě/očím a trupu (těžiště) dostávají boty s vázáním dozadu-dopředu.

Pak si totéž zkus při pomalé jízdě skoro na rovince a pak i při pomalém traverzu, tedy jízdě šikmo svahem. A ta přední poloha je (když to děláš pořádně, s mírnou nadsázkou) tím, co je „být pořádně vepředu“. Není to jenom „zatlačit bérci do jazyků“, ale dostat dopředu celou masu těla, poněkud abstraktně těžiště.

Lidé mají tendenci stát na lyžích podobně jako bez nich, tedy s tlakem promítnutým za střed chodidla někam blízko patní kosti (vestoje je to biomechanicky naprosto racionální ekonomické řešení a přes patu zahajujeme krok při chůzi a máme to proto sakra zažité), ale to je pro zahájení oblouku na lyžích špatně.

>> #50, Harry, 04. 12. 2010 12:41:18

Botu a ramp angle jsem uváděl spíš obecně jako jedny z důvodů, jež se taky podepisují na chybách a zůstávají často nedetekovány, protože tímto způsobem nejsou učitelé ani trenéři systematicky školeni (kým taky, žejo).

„Nezáklon“ (pravil by se mnou pan president) by neměl být výsledkem boty, která lyžaře dozadu nepustí, nýbrž proaktivního zachovávání optimálního tzv. úhlu neutrální polohy ve smyslu osy x. Lidsky řečeno, bota lyžaře podrží v extrémních situacích, ale základem je, aby stál předozadně správně i bez této pomoci.

Kdysi se jezdívalo na měkkých botách, které nepodržely, a taky to šlo. Podobně třeba sjezdování na běžkách. Pamatuju borce, kteří sjížděli z Plání do Svaťáku na běžkách a s báglem v dobách, kdy úprava byla skoro nulová a nejezdili všichni a vždycky jen turistickou…

05.12.2010 01:51:10 #53 

Harry

*>> #51, CzechSkier, 04. 12. 2010 17:06:45 ked si nahodim do google lyziarky Nordica GP tak mi vyhodi lyziarky s flexom 40–45.Snad sa nemylim a su to ony ,a tym padom je to tragedia.To je flex mojej papuce pri televizore.A velmi ma mrzi ,ze clovek ktory lyzovaniu rozumie tak ako Ty,sa mi chce omluvat.Berem to ako recesiu z Tvojej strany.To ze tam su rezervy v technike,su uplne nepopieratelne veci.Kedze sam som sa podujal naucit lyzovat? mojho bratranca ,a za boha som ho nemohol dostat dopredu,sam som prisiel na to co robi bota do flexu 70.Preto som riesil ako zaklad dobru vystroj. Prepac trosku pomudrujem.Mas uplnu pravdu,ze je lepsie mat pre jazdca typu Lukin meksie boty ako tvrde.problem je v tom,ze on nie je lyziar,ktory ma predozadnu rovnovahu v sebe zazitu,a tym padom nebude vediet s mekkou lyziarkou pracovat,lebo jeho logika obluka ho bude tlacit dozadu.Lebo to je to lahsie.Mekka lyziarka nespravi velky problem dobremu lyziarovi.Ten vie s nou pracovat.Lebo uz presiel aj velkym flexom.Ivan,a ak chces pochopit o com hovorim,daj si tieto lyziarky na nohu.Pochopis.

21.12.2010 12:48:25 #54 

PavelKo

>> CzechSkier, 01. 12. 2010 16:21:53 Zkus si cvičení, že při jízdě z traverzu zvedneš spodní lyži.

>> ivan, 04. 12. 2010 17:52:12 Cvik v post ♯25 je zlatej a když ho budeš dělat pořádně a přiměřeně pomalu, pochopíš, co je technika zahájení a přechodu.

Ivanové, co je na tomto cvičení nejdůležitější? Zkoušel jsem si ho v neděli, po několika pokusech jsem byl schopný sjíždět jen na vnější lyži víceméně celou dolní modrou část sjezdovky U slona na Dolní Moravě, tj. asi 600 m. Nejsem si ale jistý, co bych u tohoto cvičení měl hlavně sledovat, proto ta otázka. Moje postřehy z cvičení:

1. Už jen samotný fakt, že udržím stranový balanc na jedné lyži déle než pár metrů, je určitě potěšující, ale tuším, že v tom cvičení má jít asi o víc.
  2. Zkoušel jsem, abych po vnější nejel až po zahájení oblouku, ale i samotný přechod. To se mi sice nepodařilo pokaždé, ale většinou ano
  3. Byl jasně vidět/cítit rozdíl v chování lyže, když jsem měl váhu vpředu nebo se flákal vzadu. Ve druhém případě lyže do oblouku hezky klouzala mírným smykem, zatímco při váze vpředu bylo hned cítit, jak zabírá špička a pak lyže pokračuje po hraně. Odhaduji, že tohle bude asi ten nejdůležitější přínos cvičení, mýlím se?

21.12.2010 18:38:03 #55 

Harry

*>> #54, PavelKo, 21. 12. 2010 12:48:25 tomto cviceni je najdolezitejsie dostat do hlavy,ze obluk zacina vonkajsou lyzou.Cize aby jazdec nezahajoval obluk na vnutornej lyzi a zalomeny,lebo vlastne zalomenim bojuje proti tej vnutornej nohe,a to je neziaduce.Bod 3, sa tohto cviku netyka,jazdec by mal automaticky tlacit telo a panvu vpred ak chce zahajovat obluk od spicky lyze.

02.03.2011 22:33:27 #56 

Mirek muž

Zkusím přidat i své video ke kritice a hlavně radám. Jedu po červené sjezdovce na Sporten AHV GS 181cm/23m. Chyb tam mám víc než dost a nějak nevím, na co se zaměřit a co zatím nechat plavat.

03.03.2011 10:02:58 #57 

rco muž

Ahoj, ja neviem, človeče, asi tam môžeš vylepšiť všeličo, ale mne sa to zdá ako strašné vozenie sa, žiadna paľba, taká pohodička, doprava-doľava, vystretý, žiadna práca tela, tuhé ruky, totálny spoľah na to že lyže zatočia aj sami, stačí nahnúť hranu. Taká vegetná jazda. Žiadna agression, dynamics, speed…Úprimne, keby som bol nad Tebou na sedačke, tak si ťa nevšímam.

"Ski to the max!"

03.03.2011 10:40:28 #58 

TNS muž

>> #57, rco, 03. 03. 2011 10:02:58

Ahoj,

Mirkovi si moc nepomohol.Treba si uvedomiť,že na každého nemôžeš brať rovnaký meter,ako napríklad na seba.On nikdy netvrdil,že chce obchádzať všetky dostupné preteky.Skús sa niekedy z tej sedačky pozrieť dole a uvidíš,že Mirko by na tom so svojim jazdením nebol ani zďaleka najhorší na svahu.Myslím samozrejme jazdcov bez závodnej minulosti/prí­tomnosti.

Ber to v dobrom Radko,ale je to tak,že ak by nad tebou na sedačke sedel niekto iný a toto ti povedal…hmm,potešil by si sa?

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

03.03.2011 10:47:43 #59 

Pavlos muž

>> #57, rco, 03. 03. 2011 10:02:58

Jestliže jede na lyžích s R23 červenou, tak podle mě jede určitě pod rádius lyže. Takže „nějaká“ práce tam určitě bude…

Hodnotit nebudu. Nerozumím tomu. Já se na lyžích jen vozím :-)

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

03.03.2011 10:55:27 #60 

˘Ö˘Krab muž

>> #58, TNS, 03. 03. 2011 10:40:28
Sem se videa nedávají kvůli pochvale, ale kritice a nástinu cest ke zlepšení.

TO Mirek: Všechno špatně, na těch GS dokonale vylezly všechny chyby, které jsi si vybudoval na svých předešlých speedski (nereznou jim v tom autě hrany?).

Podíval jsem se na to „políčko po políčku“, několik oblouků z každé jízdy a vezmu popořadě:
- vezení se do spádnice
- „kročný pohyb“ pánví do (pozdního) začátku nového oblouku
- přisednutí nad vnitřní lyži místo odklonu

Co z toho vylezlo: zahajuješ oblouk na nedokonale zahraněné vnitřní lyži, vnější pak celou dobu táhneš za sebou, mnohdy se Ti lyže rozjíždějí, protože Ti více zatáčí ta sice méně zahraněná, ale více zatížená vnitřní. Navíc jsi častokrát v novém oblouku nejdříve rameny. Holí pícháš pozdě a musíš se, vzhledem k nedobrému postoji, natahovat strašně dopředu.

Celou oblast kolem spádnice se pouze přizpůsobuješ okolnostem a nepracuješ (ujíždí Ti vnitřní dopředu, resp. vnější dozadu, sedáš si). Těsně za spádnicí je jakýsi krátký náznak zatočení (hodně po patách), pak se zase vezeš po vrstevnici a do dalšího oblouku.

Přesto se, v kontextu rekreačního lyžování, jedná o „celkem pěknou jízdu“, jak by pravil náš Jeník.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Nalezené položky: 85 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 08:30:47 od ˘Ö˘Krab

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]