Kaunertal VL - report - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kaunertal VL - report

26.11.2010 15:08:59 #1 

Ludanek muž

>> HOnza, 25. 11. 2010 22:30:53 – VIDEO – líbí nelíbí?

Děkuji HOnzovi za pochvalu a ostatní si možná vzpomenou, že jsem tu před časem řešil pořízení FIS slalomek a těsnějších bot. Dostalo se mi zde cenných rad a nakonec jsem zavítal na VL, takže dlužím pár řádek o tom jak to dopadlo :-)

Začnu od začátku, tedy první jízda, letos poprvé a ve fungl nových botech a poprvé na závodních slalomkách ..... no hrůůůza! :-D stál jsem na tom jak sněhulák a každá chybička, zaváhání v noze, se okamžitě bleskurychle přenášela do lyží, takže za neustálého střílení lyží do všech stran a nesnesitelných kompresí jsem se nakonec probojoval dolů k vleku, kde jsem si pomyslel, že to balím, páč na to zkrátka nemám!

Jako jedinej způsob jak přežít, navíc s mizernou fyzičkou, se ukázalo hledat při jízdě polohu, kdy je jízda nejmíň namáhavá. To se povedlo (dokonce bez VL-pomoci poněvadž jsem byl ztracen ve středisku :-D) a po třech hodinkách jsem i s minimem sil na slalomkách lítal jak kdybych byl gumovej a zažíval extáze :-D

Gymnastické cvičení na SL jsem tedy zvládl, myslím, poměrně slušně a nastal čas lyžovat :-) Přesedlal jsem na „babské“ Sporten AHV06 GS 181/23 a ejhle zjistil jsem, že vůbec neumím lyžovat! Postoj vzadu, protirotace, lyže nezatáčely, padal jsem dovnitř, jízda po vnitřní, no děs běs. Naštěstí zafungovalo VL – tedy vzájemné pozorovnání a HOnzovy velmi jednoduché, ale účinné rady (křik) :-)

Po spoustě trpkých jízd, kdy trpělo tělo i sebevědomí, se mi nakonec podařilo vykroužit pár příjemných GS oblouků i se svižným přehraněním jako odměnou – úžasnej pocit! Deficit zkušeností, jistoty, odvahy a vyježděnosti budu odstraňovat ještě nějakej pátek.

Ačkoliv jsem byl doteď zapřísáhlým fanouškem krátkých lyží, GS lyže mě toho hodně naučily a budu je dál vyhledávat. Uznávám, že jsou to výborné učitelky, rozhodně se nejedná o nějaké mrchy, které by pro turistu jako jsem já měly být zapovězeny – cenná zkušenost.

Závěrem bych ještě zmínil, že se našeho zájezdu účastnil výborný kluk Boris Tichanovský – vynikající masér a léčitel. „Trošku“ mi srovnal obratle a promasíroval záda ⇒ nosím se teď po Praze s vypnutýma prsama jako nějaký pantáta a cítím se jako nový člověk! :-D Díky Borku!

Díky všem za super zážitek!!!

Luďa

26.11.2010 16:02:03 #2 

Harry

*>> #1, ludek.stepan, 26. 11. 2010 15:08:59 ted si HOnzovi pomastil brucho.Dobre sa to cita,a aj pre neho je to co tu pises velka odmena.Znovu sa len potvrdzuje,ze to co sa tu preferuje,ma aj realne zaklady,ktore su proste nemenne pre kazdeho lyziara ,ktory tymto pri odbornom pohlade prejde.A nove lyze a boty a prvy sneh,/to je velky problem/pricom pochvala od HOnzu,tak to uz si musel nieco ukazat.Ovsem musim Ta upozornit,bacha na kompromisy ku ktorym Ta nuti fyzicka.To moze byt v buducnosti problem.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

26.11.2010 16:45:05 #3 

Ludanek muž

>> #2, Harry, 26. 11. 2010 16:02:03

Díky za reakci, no měl jsem problém tedy spíš s kondicí – tzn. výdrží. Na noze, když je správně postavená, toho udržím naštěstí docela dost :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

21.01.2017

Lyže Head v sezoně 2016/17

Etablovaná, prestižní značka rakouského výrobce lyž...
20.01.2017

Lyžařské oblečení Salomon Whitefrost

Bílý mráz? Bílý a zmrzlý? Název nového lyžařského k...
20.01.2017

NORDIC 41 - leden-únor 2017

Další číslo časopisu NORDIC bude opět nabito zajíma...
19.01.2017

Aktuálně: prašanové sjezdovky a mrazivé slunce

V Česku bude o víkendu převážně mrazivé slunečno – ...
19.01.2017

Objevte nové technologie v lyžařských brýlích Scott

Počasí a světelné podmínky nelze ovlivnit ani uprav...
19.01.2017

Razula: nejlepší lyžování za poslední léta

Půl metru sněhu, azurová obloha a teploty jen těsně...

Diskuze o lyžování

jaký páteřák a vyplatí se vůbec?

dnes 18:29:01 od johnycek

Jaké komerční GS vybrat?

dnes 17:07:03 od skacel99

Spatne lyze, namazani nebo snih

dnes 16:42:42 od MTB_Petik

Pomoc s vyberem sjezdovych lyzi

dnes 15:02:56 od fischerbl

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:33:56 od fischerbl

Bílá a Mezivodí.