Rukavice Leki - které - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Rukavice Leki - které

08.12.2010 15:20:04 #1 

johny_r

Zdravím, chci si pořídit nové rukavice od Leki s Trigger S systémem a váhám které. Chci za ně dát jen tolik, kolik bude nezbytně neutné, takže určitě nemířím na nejvyšší race série. Zatím mám jakési laciné no-name rukavice, které se vyznačují tím, že pokud prší nebo sněží, tak promoknou zvenku a pokud je sucho, tak se v nich zpotím a výsledek je stejný. Být v tom celý den prostě nic moc. Přemýšlím proto o rukavicích a Gore-texem, které by zůstaly celý den suché. Co si o tom myslíte? Je „goráč“ nutný nebo i non-goretexové rukavice od Leki mají nějaké řešení, které mne udrží v suchu?

Docela se mi líbí Leki Core S, které mají membránu, ale za podobné peníze se dají sehnat i Griffin S, které mají možná lepší konstrukci, ale zase myslím nemají gore-tex.

Nebo se mám vykašlat na intergované Trigger S poutko, a vzít nějaké, kam připnu poutko dodávané s hůlkou? Jaké jsou s tím zkušenosti?

Díky za rady

08.12.2010 15:49:08 #2 

johny_r

A teď jsem ještě našel Active S a Pegasus S. Stojí méně, vypadají dobře, mají trigger i gore-tex. Tak které? :-) Díky

08.12.2010 19:38:36 #3 

johny_r

A kdyz uz jsem v tom ptani, zeptam se i na hole. Vazne Leki konci na 135cm? Merim 192 a 135ky jsou mi dobre, kdyz stojim v obyc botach. Na lyzich a v prezkacich mi to prijde kratke. Delaji treba aspon nektere modely delsi nebo se budu muset spokojit se 135kami? Diky za nanzory.

08.12.2010 21:33:10 #4 

cenek.svatos muž

Na co delší hůlky? Jestli nejsi freerider, tak víc než 135 cm na tvou postavu je nesmysl. Obecně platí, že čím lepší lyžař, tím kratší hole potřebuje. Navíc na strmější svahy jsou kratší potřeba. A rukavice Leki s očkem pro trigger S je senzace. Sám mám rukavice LEKI Worldcup Racing Titanium společně s karbonovými holemi Leki a na svahu je to luxus. Určitě se vyplatí do toho investovat. Jinak bych jako hodně dobrou volbu považoval griffiny.

08.12.2010 22:03:54 #5 

ivan

>> #4, cenek.svatos, 08. 12. 2010 21:33:10

„Obecně platí, že čím lepší lyžař, tím kratší hole potřebuje.“

Mohl bys vysvětlit, proč to platí a jaké to má výhody? V kterých relevantních zdrojích je tato zásada definovaná? A dodat nějaké konkrétní příklady, třeba ze Světového poháru (když už tedy „čím lepší…“)?

Díky.

08.12.2010 22:12:36 #6 

CzechSkier

>> #3, johny_r, 08. 12. 2010 19:38:36

Ahoj,

obvykle se doporučuje, aby při držení holí byl v lokti pravý úhel, nicméně u vyspělých lyžařů hrají svoji roli osobních preference. S tvrzením že „čím lepší lyžař, tím kratší hole potřebuje“ bych nesouhlasil.

Leki dělá i délku 140 cm, možná i delší. Já jsem o kousek menší a mám hole 135 cm.

S rukavicemi se taky těžko radí, záleží, jak je kdo citlivý na zimu. Já třeba často jezdím v tenkých rukavicích. Když je velká zima, beru si LEKI Worldcup Racing Titanium. Mám je ale kvůli tomu, že mají chrániče na hřbetech. Kdybych nepotřeboval chrániče, vzal bych si s Gore-texem. Jsou prodyšnější, což je velká výhoda. Neprodyšné rukavice zadržují více vlhkosti a když pak přituhne, zebou konečky prstů. Řekl bych ale, že každý to má jinak…

I.

www.juniorsports.cz

08.12.2010 22:23:59 #7 

vašek2

No to, že čím lepší lyžař, tím kratší hole potřebuje, bych rozhodně netvrdil. I ty klucí závodnícký je maj furt v délkách přiměřených. V porovnáním s běžnou populací spíš trošku delší…

>> #1, johny_r, 08. 12. 2010 15:20:04

Dát za rukavice (ale i hůlky) od Leki „jen tolik, kolik je nezbytně nutné“, je lehce furiantský. :-) Doporučuju zkusit jednoduchý vložky do rukavic nebo tenké rukavice (obojí z funkčního vlákna – Moira atd.). Ta vlhkost vyvzlíná dál od kůže a komfort bude mnohem vyšší. Samotná nelevná nášivka Gore-tex spásu přinést nemusí. Nicméně chápu, že poutko Trigger rulezzz.

08.12.2010 23:50:05 #8 

TNS muž

Na strmšie svahy kratšie palice? Ak na výstup,tak súhlasím,ale na zjazd? To si nechám rád vysvetliť.

Leki nechcem práve kvôli systému trigger.Keď mi vyrazí palicu z ruky,chcem,aby mi ostala vysieť na pútku a nie 10m za mnou:) Ale dobrých značiek je dosť,vyberie si každý.

>> #6, CzechSkier, 08. 12. 2010 22:12:36 Chrániče na ochranu,alebo na obranu?..tie kevlarové totiž vyzerajú ako zbraň:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

09.12.2010 00:36:32 #9 

ivan

>> #3, johny_r, 08. 12. 2010 19:38:36

Délky nad 135 cm jsou zjevně tak málo požadované, že se v běžné nabídce skoro nevyskytují. Některé firmy dělají až 140 cm, jak už tady padlo, nejčastěji myslím hole sjezdové (= závodní na sjezd, mám takové). Požadavek 192cm chlapa na 140 cm (může taky mít hodně dlouhé nohy a naopak krátké paže) celkem odpovídá, i když jiný by jistě dokázal být spokojený i se 135 cm.

Maličko (cca 3 cm?) lze získat obřákovými holemi s kuželkami, které svým tvarem nedovolí holi tolik se zabořit jako s klasickým kroužkem. Ale o to hůř taková hůl drží zapíchnutá ve sněhu.

Možná ještě víc jdou natáhnout (některé) hole teleskopické, ale zkušenost s nimi nemám.

09.12.2010 13:24:05 #10 

hm1

Taky se přidávám, zajimálo by mne, kde se tahle novátorská poučka, dá vyčíst :-)

Chápu to tak, že Riesch by měla mít podstatně kratší hole, než slalomářka Zuzulová? Čím se ono zkracování liší, je nějak přímo uměrné FIS bodům?

Díky za vysvětlení :-)

Ze své zkušenosti, bych na velmi prudkém ocenil delší než obyčejně, ale asi je něco jinak …

Honza

09.12.2010 13:56:05 #11 

ivan

Hele, vy začínáte bejt ironický a za chvíli budete zlý. Já byl politkorektní.

Protože se ale „cenek.svatos“ k vysvětlení nemá, přisadím si taky. Nestává se to často, ale situace, kdy sem „vkráčí“ neznámý nick a suverénně předhodí svou „pravdu“ pomocí výrazů jako „nesmysl“ či „obecně platí“, vidím jako docela příjemné zpestření.

A když ještě dodá, že hole jsou na svahu „luxus“ (já tedy hole používám na lyžařskou „práci“, ne jako luxusní nástroj) a že jejich pořízení je „investice“ (ano, já vím, trapně chytám za slovo), je to obveselení přímo luxusní.

Takže ještě to zdůvodnění pls.

Když koukám na hole vítězů WC, přemýšlím, jak dlouhé bych si měl pořídit, abych byl v relaci. Stačily by staré běžecké 150 cm – při troše námahy bych na ně dokázal nasadit nové rukojeti? Ale nefandil bych si s nimi příliš a nebyl za náfuku? Mám i dva snad dvoumetrové kusy tonkinu (stejný materiál jako ty zmíněné běžecké, kdysi snad podepíraly nějaké bujné rostliny), ty by mohly stačit, ať se nevytahuju.

Zkusil by někdo zkonstruovat nějaký koeficient, vycházející dejme tomu ze 130 cm u Vonn či Riesch a 135 cm u Janky? Doporučuju rozumnou horní hranici, aby začátečník nevypadal jako akrobat na laně nebo skokan o tyči. Majitelé aut menších než Transporter (příklad, no product placement) asi budou muset mít dvoudílné. Ale lyžování holt není pro chudý a líný…

09.12.2010 14:33:40 #12 

Tom_

>> #11, ivan, 09. 12. 2010 13:56:05

No, jestli je Čeněk šahač, pardon, chtěl jsem říct funcarver, tak na té jeho teorii možná něco je. Ale pak nerozumím, proč si pořizoval ty Triggery.

IMHO se tu Čeněk už stejně neobjeví.

It's only skiing

09.12.2010 15:00:31 #13 

hm1

No doba zkracování lyží je asi ta tam, tak se tak trochu pozapomnělo na hole :-) Mám pocit, že zkracování holí, nohou u stolu, či sukní mi něco připomíná … :-))

09.12.2010 16:19:22 #14 

Harry

*>> #11, ivan, 09. 12. 2010 13:56:05 ci bol cenek.svatos Vami spravne pochopeny co sa tyka palic ako luxusu na svahu,ja som to pochopil ako luxusni/vo zmysle vynimocne dobrem/pojezde­ni.Vsak za ty prachy!

>> #4, cenek.svatos, 08. 12. 2010 21:33:10 Ledva si nastupil a uz aura –1.Slubny zaciatok.Nesuhlasim s Tvojim nazorom,pripada mi to akoby palice ludia nosili len preto,ze s nimi lepsie vyzeraju.Podla Tvojej logiky,cim lepsi lyziar,tym kratsie palice,cize logicky najlepsi lyziar je mrs.Pila z isteho vlakna,lebo jazdi bez palic.A som zvedavy,kto sa Ti pokusi vysvetlit,preco su palice aj u borcov typu WC nezastupitelnou zlozkou ich jazdy.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.12.2010 17:06:44 #15 

˘Ö˘Krab muž

>> cenek.svatos, 08. 12. 2010 21:33:10 Obecně platí, že čím lepší lyžař, tím kratší hole potřebuje. Navíc na strmější svahy jsou kratší potřeba.

Nebylo to tak vždy, ale dnes si myslím pravý opak. Mám k tomu tyto důvody:

• čím lepší lyžař, tím spíše inklinuje k rychlé jízdě na dlouhých lyžích (ať už to znamená cokoliv)
  • při použití krátké hole se ti snadno stane, že ji vychýlíš před sebe, zapíchneš… a ve vysoké rychlosti se Ti hůl vzpříčí, zasekne, vypadne, vyrazí zuby :-)
  • holí si „ohmatávám“ svah, na prudkém pak potřebuji dosáhnout dál pod sebe
  • krátké hole nutí jezdce jezdit hodně skrčeně nebo předkloněně. Aby vůbec dosáhnul na sníh, aby pak zapíchnul/ťuknul, musí pracovat i rameny a ne jen zápěstím
  • skrčená jízda vede zpravidla k dalšímu upozadění zadnice a zbytečnému zatížení stehen
To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

07.01.2011 05:02:16 #16 

thomson

>> #15, Krab, 09. 12. 2010 17:06:44 samej odborník koukám :D … tak se pokusím tedy být chytrý :) čím lepší lyžař, tím jezdí rychleji a má dlouhé lyže? :D … takže klasickej ,,šusař? :) ... většinou ti lepší lyžaři se pokládají do pořádných carvingových oblouků, takže ,,zalehává k terénu a opravdu nemá pak lyžař problémy s tím, že by hůlkami nedosáhl na svah :D (osobně mám 196 cm a jezdím se 125 bo 130 cm hůlkami..delší mi nevyhovují)

obecně: u carvingu hůlky slouží pouze jako stabilizační pomůcka! a nezapichují se

základní carvingové heslo: ,,Nohy od sebe a nepíchat!'' :)

PS: ohmatávání terénu před sebou bych asi potřeboval doučit, protože si neumim představit, jak to funguje? :D něco na styl slepce s hůlkou? :))

07.01.2011 05:06:53 #17 

thomson

co se týče systému Trigger S…taky jsem o hůlkách a rukavicích uvažoval, které mají tento systém… ale co jsem nedávno měl možnost vidět situaci, kdy lyžař nemohl odcvaknout rukavici od hůlky – zamrzlo to nějak :D (-7°C +vítr).. tak jsem od toho radši upustil, abych pak někde nemusel ve větším mrazu mydlit rukou o betonový panel a nadávat :D

07.01.2011 08:46:23 #18 

ivan

>> #16, thomson, 07. 01. 2011 05:02:16

Na flame tvoje názory dost dobré nejsou a jestlis to myslel vážně, tak bys místo pokusu o invektivu („samej odborník“) měl zatím šoupat nohama a naslouchat těm, kdo k věci mají co říct.

(Kdybys býval nezvolil tento tón, nenapsal bych ani já předchozí řádky. Si tacuisses philosophus mansises.)

@ + ostatní:

V komentáři k prosincovému „ošklivému“ obřáku mužů ve VdI (připomínám, nikdo kromě Ligetyho tam nebyl schopný udržet jízdu jakžtakž plynule po hraně) jeden donedávna WCtrenér zdůraznil důležitou roli píchání holemi v tomto dost specifickém závodě a prohlásil též:

„Je nezbytné naučit se píchání holemi předtím, než si budete moci dovolit nepoužít je, když to není nutné. Správná práce holemi vycházející ze zápěstí je nejdůležitější dovedností v lyžování. Když ji zvládnete, můžete ji pak vynechat na plochém. Jestli chcete mít šanci stát se skvělým závodníkem, naučte se správně píchat holemi!“

15.02.2011 20:49:29 #19 

PavelKo

>> vašek2, 08. 12. 2010 22:23:59 Doporučuju zkusit jednoduchý vložky do rukavic nebo tenké rukavice (obojí z funkčního vlákna – Moira atd.)

Kde se dají sehnat takové co nejtenčí rukavice z funkčního vlákna? Na netu jsem zatím moc nenašel.

08.03.2011 09:01:14 #20 

cenek.svatos muž

******>> ivan, 09. 12. 2010 13:56:05* *

Tak podívej se, ty chytráku. Nejdřív připomenu, že jsem chtěl normálním způsobem poradit člověku, který má evidentně potíž při výběru vybavení. Tady ty vaše trapný sebemrskačský reakce, který měli za důvod pouze komentování mýho příspěvku, vážně pomohly uživateli johnymu. Příště se víc soustřeď na téma a ne na svojí nadutost a tupost. Takže komu čest, tomu čest!
A abych teda taky okomentoval pár větiček… To, že jsem označil nákup kvalitních holí jako investici a někdo se tomu dovede smát, svědčí jenom o tom, že měl asi duševní pohnutí v šestinedělí, protože, světe div se, pokud si někdo koupí kvalitní výrobek za poměrně vysokou částku (investice), evidentně od výrobku člověk čeká nějakou návratnost (součást investice), ikdyž se jedná o návratnost pocitovou nebo požitkovou. A jestli chceš rozporovat můj dojem v tom, že mi mé hole, které stojí čtvrtinu průměrného platu, připadají jako luxusní sportovní nástroj, tak máš asi vážný problém centrálním nervovým ústrojím. Naopak mě přijde bizarně směšný, že se tady pořád někdo ohání a argumentuje příkladem na vítězích WC! Co to má společného s rekreačně-sportovním užitím lyžařského vybavení a sjezdovým lyžováním??? Jezdí někdo z vás všech komentujících na sjezdovkách určených pro rekreaci superobří slalom ve stokilometrových rychlostech??? Všiml si někdo, že závodníci WC používají hole zejména pro odpich při rozjezdu (proto větší délka) a při jízdě naprosto minimálně a používají je pouze jako technický doplněk pro zvýšení rovnováhy?!!
A ještě poslední věc k té mé teorii s kratší délkou pro velmi dobré lyžaře (při rekreačně-sportovních příležitostech – pro blbečky a šťouraly). Při carvingovém oblouku se na příkladu mé výšky 180cm sníží osa výšky rukou v místě úchopu holí v krajním případě až o 70 cm. Tím pádem při přechodu do dalšího oblouku je osa rukou v čase, kdy je případně vhodné hůl zapíchnout do terénu před sebou, snížena o 10 a více centimetrů a v téhle fázi se dlouhá hole stává nežádoucí.
Sice jsem nechtěl jsem reagovat na takovou záplavu křiváren, ale protože je tady taková drastická převaha imbecilů (vyjma thomsona) nemohl jsem jinak.

Takže se chlapci mějte a tohle je můj poslední příspěvek na tomhle blbečkůplným fóru.

08.03.2011 13:11:32 #21 

Tichy muž

>> #20, cenek.svatos, 08. 03. 2011 09:01:14

Tady nema cenu komentare. Snad jen diky za to, ze je to tvuj posledni prispevek!

Ski Now Work Later

08.03.2011 19:35:07 #22 

˘Ö˘Krab muž

>> #21, Tichy, 08. 03. 2011 13:11:32

Myslím, že má cenu odpovídat. Pokud si to dotyčný přečte …

>> #20, cenek.svatos, 08. 03. 2011 09:01:14

Jezdí někdo z vás všech komentujících na sjezdovkách určených pro rekreaci superobří slalom ve stokilometrových rychlostech???

Možná by ses divil, ale naopak někteří tady jezdí rekreačně právě na těch SG lyžích. Osobně doufám, že se k tomu ještě letos dostanu.

Všiml si někdo, že závodníci WC používají hole zejména pro odpich při rozjezdu (proto větší délka) a při jízdě naprosto minimálně a používají je pouze jako technický doplněk pro zvýšení rovnováhy?!!

Je vidět, že jsi na takových lyžích nikdy nejel. Bez holí jsi skoro ztracený a dají to jen největší borci jako Bode.

Při carvingovém oblouku se na příkladu mé výšky 180cm sníží osa výšky rukou v místě úchopu holí v krajním případě až o 70 cm. Tím pádem při přechodu do dalšího oblouku je osa rukou v čase, kdy je případně vhodné hůl zapíchnout do terénu před sebou, snížena o 10 a více centimetrů a v téhle fázi se dlouhá hole stává nežádoucí.

Pouze za předpokladu, že si nevážíš svých kloubů v pletenci ramením a ruce a snažíš se hůl zapíchnout a ještě k tomu kolmo.

PS: Mám cca 183, na SL 125cm (Trigger S), na GS 130 (prohnuté, ale snesl bych i delší)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.03.2011 22:04:10 #24 

cenek.svatos muž

>> #22, ˘Ö˘Krab, 08. 03. 2011 19:35:07

To jsme na tom stejně, já na svých 177 cm mám SL hole 120 cm a GL hole 125 cm. Takže jakýpak pročpak, že?

09.03.2011 01:51:13 #25 

Harry

>> #24, cenek.svatos, 08. 03. 2011 22:04:10

Najprv Ta poprosim,mohol by si aj mne zohnat GL hole?

Bol by som Ti velmi vdacny.

Strasne ma mrzi,ze sa to na tomto fore len tak hemzi imbecilmi a chytrakami.Tiez mam taky pocit,ale bojim sa ho vyslovit,a preto ho pisem len Tebe.

Rad by som IM/to jako tym chytrakom/naz­nacil,ze o lyzovani hovno vedia,a ze Ty si slusny a dobry clovek/a urcite bohovy lyziar/.Ale neviem ako nato.

Ako TO mam spravit?

Prosim daj mi par rad,ja sa s nimi srat nebudem, a podla Tvojich rad zareagujem.Ten clanok co si napisal,sa mi zda len ako trikrat vyvarena kava.A je velmi inteliteligegen­tny.Neboj ,ja sa ich nebojim,ja IM este trikrat tolko prisolim,len mi porad ako na TO?

Velmi Ta obdivujem,a snad sa nikdy nestretneme.

/Jezisi co to trepem,myslim tym ze snad sa nikdy stretneme!/

Tak sa drz,a nech Ti to pekne jazdi.

Tvoj obdivovatel Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox