Výběr lyžařských brýlí - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Výběr lyžařských brýlí

Nalezené položky: 75 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

14.12.2010 12:27:39 #1 

unking

Potřeboval bych poradit s výběrem lyžařských brýlí. Co se skel týče, v našich podmínkách jsem zvyklý převážně na horší počasí a noční lyžování, takže by byla výhodnější skla oranžová. Cenu bych si představoval okolo 1000–2000. Vím, že to je málo, ale mám omezený rozpočet a byl bych rád, kdyby alespoň jakž takž bránily proti zamlžení. Bylo by perfektní, kdyby jste mě nasměrovali na nějaký určitý model, značku, řadu atd. Díky, Tomáš.

14.12.2010 13:05:27 #2 

Luboš - FREESKI muž

Ahoj, mě se 1–2 tisíce za brýle nezdá málo, za tu cenu pořídíš slušné brýle, dokonce i značkové. My v redakci používáme Scott a já jsem je vozil i předtím a vypadá to, že u nich už zůstanu, prostě mi vyhovují a i jejich levnější modely fungují tak, jak očekávám. Ceny u nich začínají někde kolem 1000 a do 2000 se vejdeš s většinou modelů. A pokud bys chtěl jinou značku, tak určitě najdeš zajímavé kousky jak zahraničních i českých značek (3F, Vagus). Brýle dnes vyrábí mnoho značek, já osobně bych asi vybíral u značky, která se na brýle specializuje – Scott, Smith, Uvex, Swans, Oakley… nebo už zmiňované české.

Co bys určitě měl vyzkoušet jak brýle padnou do přilby (aby v kombinaci s ní neškrtily, nefoukalo škvírami, aby se přezka na pásku brýlí nekryla s „držákem“ brýlí na přilbě a podobně. Vzhledem k tomu, že každý má jiný tvar hlavy, nemusí platit, že přilby a brýle jednoho výrobce budou kompatibilní právě na tvé hlavě. Takže do obchodu s přilbou…

Víc o výběru brýlí najdeš třeba tady: http://snow.cz/…zarske-bryle

a něco o zornících: http://snow.cz/…stvi-zorniku

14.12.2010 13:41:17 #3 

HOnza muž

>> #1, unking, 14. 12. 2010 12:27:39

Tomáši, když někam vstoupíš poprvé(?) a s žádostí o radu, tak si nejdřív obdobné dotazy a diskuse pročti. Získáš jistě hromadu informací, které se ti hodí a které se ti budou zde opakovat… Například já bych ti konkrétní značku nebo model doporučit neuměl. Hledej takové brýle, které ti „sednou“ do přilby (aby ti mezerou nemrzlo čelo) a nevěř tomu, že dvojitá skla a nebo drahé modely nutně musí zajistit lepší službu. Víceméně vybírej v podstatě jen podle kompatibility s přílbou, „pocitu jak mohou brýle odvětrávat zamlžení“ a podle ceny.

www.vl-snow.cz

14.12.2010 13:59:46 #4 

unking

>> #3, HOnza, 14. 12. 2010 13:41:17

Diskuzi jsem pročítal několik stran dozadu, článek o výběru brýli také, ale nikde tam nebylo větší množství tipů na určité modely/značky, o což mi jde především. Ale omlouvám se nové téma a díky za rady.

14.12.2010 14:51:31 #5 

Luboš - FREESKI muž

>> #4, unking, 14. 12. 2010 13:59:46

Problém je, že ptát se/doporučit někomu konkrétní značku nebo dokonce model (čehokoliv) je ptát se „uvezu to pane Lorenc? Ne. A teď? Teď už jo…“ Každý uveze něco jiného a opravdu nejde říct, že tato značka je nejlepší, lepší horší…

Nejlepší postup je udělat si předvýběr na internetu v rámci zvoleného cenového rozpětí a pak jít a předvybrané modely/značky vyzkoušet. To platí nejen u lyží a bot.

14.12.2010 15:26:20 #6 

ivan

Nenech se zblbnout cenami některých modelů drahých nebo módních značek. V praxi ti velmi drahé brýle neposkytnou o moc víc (pokud vůbec) než ty tebou považované za „horší“ pod 2000,–

Např. Scott dává zorník amplifier, na němž se nás tady několik nezávisle shodlo jako na velmi vyhovujícím, už do brýlí těsně pod 1000 Kč. A se 2k se vejdeš do řady dalších výborných modelů včetně závodních. Mám pocit, že i závodní Uvexy jdou pod tuto hranici, možná dokonce i Brika. A závodní brýle lze snad považovat za dost dobré, ne?

Antifog má všechno, i když určité rozdíly v odolnosti proti zamlžování budou – dané ale také či možná spíš větráním a objemem vzduchu v brýlích, když pominu Swans a Smith s bateriovým ventilátorem.

Rozdílná cena se obvykle zdůvodňuje optickou korektností zorníku s tím, že drahý má menší zkreslení, ale ještě jsem na to neviděl průkazný test. Obvykle se dávají do kontrastu ty nejlevnější modely, ale 1–2k už opravdu není málo.

15.12.2010 11:54:39 #7 

Giskaard muž

První dvouvrstvé jsem měl z německého diskontu,(vše za 400 :-D ) a mám je doteď – drželi, kromě jedné vlhké příležitosti cca +1 bez ztráty bodu, Pak u příležitosti koupě první helmy jsem zvolil stejnou značku brýlí Alpina – Haha k mému překvapení design, zorníky prostě vše kromě mírně odlišného pásku a materiálu obruby a samo chybělo logo uprostřed čela (ploška na logo ne ;-) Alpiny jsou skvělé jak říká kamoška které jsme je zapůjčil, protože jsem nakonec podlehl designu a kovové krabičce a sáhnul ve slevě 30% po Scott Alibi Caballo … Nehledě na vzhled pocitově ty brýle co se týče optiky nemají chybu , žádné mlžení ,( bohužel namražené perličky jsem muse seškrabovat zvenku stejně :-()Jediné negativum je nervozita že je někde rozsednu rozmáčknu nebo škrábnu :-DDDDD

Nejlepší je nízký průlet

02.01.2011 19:04:32 #8 

jajo

Ahoj, máte niekto praktické skúsenosti s okuliarmi Bolle so sklami modulator – zaujímalo by ma ako sa správajú v rôznych svetelných podmienkach a rozsah podmienok v ktorých sú použitelné (silné slnko, umelé osvetlenie..) Vďaka

10.03.2011 21:36:27 #9 

Anndy

Když máte zkušenosti se Scottama, tak mi třeba poradíte. Měl jsem na lavičce odloženou helmu a v ní brýle Scott. Děcka se koulovali a tak skončil sníh i v brýlích. Než jsem měl možnost zareagovat, snaživě mi vytřeli brýle kapesníkem(špi­navým:-))). Na zorníku vznikly škrábance. Nejsou však v zorníku, ale připadá mi, že nějak rozmatlali Antifog vrstvu. Snažil jsem se to pak doma vyleštit suchým flanelovým hadříkem, ale je to ještě horší, přibyly další čmouhy. Tak jsem to zkusil na mokro, a taky neúspěch. Nemáte někdo podobnou zkušenost a nepřišli jste na to, co s tím? Nechce se mi vyhodit skoro nové brýle za bezmála 1500,–.

10.03.2011 21:50:24 #10 

PetrAT muž

>> #9, Anndy, 10. 03. 2011 21:36:27
Asi tě nepotěším, ale s tou antifog vrstvičkou je problém
Nejlépe je se jí skoro nedotýkat a když tak jen oplachnout vodou a po uschnutí velice lehce oleštit měkkým hadříkem
Na Scotty by mělo jít koupit náhradní sklo
Který model brýlí máš?

10.03.2011 22:04:05 #11 

Anndy

Hm, teď už to vím:-( Mám typ „PROXY“.

10.03.2011 22:23:16 #12 

PetrAT muž

Můžeš na to stříknout antifog ve spreji, ale to je na chvíli
Nové sklo asi bude drahé
A nebo mrkni po brýlích ve slevě
Já mám tyto: http://www.ski-sport.cz/detail.asp?…

11.03.2011 07:40:40 #13 

Anndy

Díky za radu. Už jsem to vyzkoušel antifogem na plavecké a potápěčské brýle a lehce se to zlepšilo. Vyzkouším, jestli se s tím dá jezdit. No, co se dá dělat, nejradši bych se kopl do pr… :-x . Jdu balit, Val Thorens čeká:-D.

11.04.2012 16:39:28 #14 

johny_r

Zdravím, rád bych taky poprosil o radu ohledně brýlí. Je mi jasné, že rozhodující je jak pasují do helmy, ale alespoň obecně. Dosud jsem měl asi 12 let staré UVEXy s oranžovými nebo snad oranžovo-hnědými zorníky. Chtěl bych si nechat poradit hlavně co se týče barvy zorníků. Jezdím téměř za všech podmínek kromě hustého sněžení/deště. Nejezdím v noci. Minulé brýle celkem vyhovovaly za přímého slunce, ve stínu se mi ale často stávalo, že jsem vůbec nebyl schopen rozlišit terén. Přede mnou prostě jen bílá plocha. Nebyly vidět boule, terénní vlny apod. V tomto směru bych si chtěl polepšit. Jakou barvu bych tedy měl volit? Nebo jaké brýle s výměnnými skly byste doporučili (aspoň značku). S cenou bych se rád vešel do 2000 Kč.

Díky moc.

11.04.2012 17:03:35 #15 

Myval muž

>> #14, johny_r, 11. 04. 2012 16:39:28

Mam uz asi treti nebo ctvrty model Scottu, puvodne jsem mel taky oranzovy zornik, ted mam uz podruhe „lehce fialovy“, oznacuji to jako „Amplifier“. Vyhoda je prave ve stinu a pri slabsim osvetleni s malo kontrasty (pod mrakem). Tam mi prijde, ze funguje lepe nez oranzovy nebo neutralne sedivy.

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

12.04.2012 23:00:27 #16 

PetrAT muž

>> #14, johny_r, 11. 04. 2012 16:39:28
Ono to je hrozně individuální. Sklo které jednomu vyhovuje, může druhému vadit
Já osobně třeba nemusím ta žlutá skla od uvexu, ale manželka s tím spokojeně jezdí
Já jsem si koupil Scott Ampflier, sklo kategorie S1. A jezdí s tím i na večerní
A ještě jedna zkušenost. Minulou zimu na naší známé pistě rolbaři vyrobili bouli. Jeli jsme tři, každý měl jiné brýle a prostě jsme ji neviděli ani jeden. Takže tak nějak to funguje v praxi :-)

13.04.2012 01:05:00 #17 

Brunisimo

>> #6, ivan, 14. 12. 2010 15:26:20

A závodní brýle lze snad považovat za dost dobré, ne? No ale pozor, a navic to tu nikdo nezminil, ze zavodnich bryli casto neni periferni videni!(napr. bryle Vagus) To je pro me nejdulezitejsi vec u bryli! Jako instruktor nebo i normalni pouzivatel kopce, musim videt kolem sebe! Zavodnikovi staci videt dalsich par bran…

13.04.2012 09:26:16 #18 

johny_r

Brunisimo: To je dobrá poznámka. Na to se zaměřím při zkoušení.

Docela mě (zatím jen dle obrázku a popisu) zaujaly právě závodní Brika. Jsou k nim dva zorníky. Jeden S1 (procenty ale blízko S2) a jeden S3 na sluníčko. Technologie thramalens je zřejmě podobná jako Amplifier od Scottu. Vypravím se asi do Radotína, zdá se, že by tam mohli mít víc kousků na vyzkoušení. Díky

14.04.2012 15:13:27 #19 

Navvy

Dlouho jsem měl k vlastní velké spokojenosti freeride brýle Cébé se žlutými zorníky (průsvitnost S1) a nastavitelnými větracími klapkami (překvapivě dobrá věc). Jezdil jsem s nimi i na nočním lyžování, v prudkém slunci (což nebývá příliš často) jsem míval oči trochu unavené (ale nevadilo mi to). Letos mi na nich v silném mrazu praskla plastová sponka držící popruh u zorníku. Ve spěchu jsem zkusil několik brýlí a nakonec koupil UVEX se skly Polavision (S2). Přiznám se, s nimi nejsem spokojený. Při silném slunci to ještě jde, ale je-li trochu zataženo, utlumují barvy (takže pokud s někým jedu, často se mi stává, že ho ztratím z dohledu). Navíc v nich mám horší periferní vidění. Starší syn má také Cébé a je s nimi velmi spokojen (zkusil jsem je a příjemně zvyšují barevný kontrast). Mladší syn má Scott a tvrdí, že by neměnil. Mají dobrý kontrast na sníh, ale ty Cébé se mi subjektivně líbily víc. Uvažuji o závodních brýlích, protože mají více vyměnitelných zorníků. Jde vlastně o poměrně levné řešení, protože zorníky jsou jednoduché, takže se budou asi trochu víc mlžit, ale v jednom balení jsou třeba i 4 různé zorníky (včetně čirých). Cena je vyšší (přes 3.000 Kč) právě kvůli 3 – 4 zorníkům, které jsou na brýlích zdaleka nejdražší. Pro výběr brýlí doporučuji:

1. Musí perfektně sedět k přílbě (mezera na čele, zadní spona apod.) i k obličeji (nesmí odstávat ani tlačit).
  2. Skla musí subjektivně (!) vyhovovat schopností zajistit kontrastní vidění na sněhu i schopností podávat barvy podle subjektivních potřeb (třeba, aby člověk dobře rozeznal barvu kombinézy toho s kým lyžuje),
  3. Průsvitnost skla volit podle vlastní subjektivní citlivosti na světlo i podle předpokládaných podmínek (osobně si myslím, že S1 bude v drtivém počtu sní lyžování stačit, ale každý má samozřejmě jiné oči
  4. Zvážit jak vyhovuje tvar kvůli perifernímu vidění.
  5. Pásek by měl být z takového materiálu, aby neklouzal po přílbě (např. silikonová vrstvička, proužek apod.)
  6. Pokud máš nějakou alergii, zkontroluj si materiál.
  7. Pokud se stejný nebo podobný model dělá ve více barevných provedeních, vyber si vhodnou (či aspoň nejméně nevhodnou barvu).

14.04.2012 15:18:00 #20 

Navvy

PS: na běžky používám závodní brýle Briko, nejčastěji s modrými zorníky do horší viditelnosti a s ohledem na to, že jsem byl vždy s jejich zorníky mimořádně spokojený i z hlediska odolnosti, odhaduji, že na alpské lyžování budou mít také hodně dobré modely.

15.04.2012 09:33:45 #21 

TomáS muž

Drahe modni obrovske bryle mi prisly vzdy uplne na ho.no. Protoze jak jsou velike, tak jsou tAky tezke. A pri jizde na tvrdu se klepou, protoze guma je poradne neudrzi. Proto jsou zavodni bryle spis light nez veliky drahy. Me se vyplatilo mit dvoje, jedny do slunce a druhy pro horsi svetlo. Oboje ale pomerne levny cca litr nebo mene. Nevidim rozdil mezi super drahymi a levnymi. T

20.04.2012 09:49:41 #22 

Martin47 muž

Nekoupil bych brýle, které nemají výměnné zorníky. Já používám čtyři barvy, začínající na čirém pro umělé osvětlení. Zorníky měním podle podmínek za zimu tak 20×.

20.04.2012 19:17:51 #23 

TNS muž

Dá sa odjazdiť aj s jediným zorníkom(vhodne zvoleným)celá sezóna,ale nie je to ono.Hlavne večerné slalomy boli celkom adrenalín.

Mám 2 identické rámy v ktorých rotujem 3 zorníky,ale ako ideál pre seba vidím 3 rámy+ 4 zorníky.Aby som nemusel furt meniť sklá.

..ma to nebaví,radšej som viackrát išiel na večerko s ružovým sklom,než aby som tam vložil číre:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

22.04.2012 20:47:42 #24 

PetrAT muž

Je fakt, že Scott Ampflier (světlounce růžový)je až neuvěřitelně univerzální
Převážně jezdím na večerní a není s ním závažnější problém a během dnes zvládá od slunka po zataženo
Ale chtěl jsem vypadat jako ti echt závoďáci, tak jsem si dokoupil bleďounce modrý zorník a ten je na večerní lepší
Nato, že to není dvousklo, tak zatím žádné mlžení se nekonalo. Pravda měl jsem ho jen 2×

25.04.2012 06:57:00 #25 

Kvasa muž

Zdravím všechny,taky plánuju nové brýle,vybral jsem něco takovýho co na to říkáte???

http://eshop.lyze-radotin.cz/…range-white/ http://eshop.lyze-radotin.cz/…ellow-white/

Díky za názor. PS: asi se dám na plavání,vyjde to levněji:-)

Kdo nepadá jezdí pod své možnostti!!!

25.04.2012 08:22:44 #26 

PetrAT muž

>> #25, Kvasa, 25. 04. 2012 06:57:00
Podezřele levné :-D

25.04.2012 12:35:39 #27 

tigal muž

>> #25, Kvasa, 25. 04. 2012 06:57:00

Nechci dělat reklamu O.B., ale s brýlemi Vagus jsem už jezdil a jsou dobrý. A za stejné peníze máš dvoje a 6 zorníků navíc. Zkus se podívat na: http://www.bevagus.com/…ryle/lunaris

09.11.2012 17:58:57 #29 

escape muž

zdravim, len taky maly prieskum, aky mate nazor na bezramove bryle? je v tom nejaky iny zmysel ako moda? (napada ma akurat odlahcenie konstrukcie) planujem nejake nove kupit Oakley alebo Smith s vymenitelnymi zornikmi a viacmenej sa neviem rozhodnut :-) diky za nazor

Chcel by som raz vedieť lyžovať ako Ted.

15.11.2012 23:08:26 #30 

berta364

>> #1, unking, 14. 12. 2010 12:27:39

Mně se teda ta tvoje částka taky nezdá nijak malá :-) Já jsem teď kupovala lyžařské brýle Relax na netu a do tisícovky jsem se v pohodě vešla. Sice jsem měla trochu strach, jak si sednou s helmou. Tuto značku jsem měla i předtím, ale přece jen nový model, inovace..... Měla jsem štěstí, sedly úplně bezvadně. A teď už jenom ten sníh :-) A vytoužená dovolená :-P

Nalezené položky: 75 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek