Česká škola lyžování - ČŠL - strana 6 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Česká škola lyžování - ČŠL (diskuze strana 6)

Nalezené položky: 193 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

07.03.2011 22:23:13 #151 

Harry

>> #150, Martin430, 07. 03. 2011 22:03:36

Martine,rad by som,ale mam strach z morskej nemoci,a na cestu mailom uz som tazky.

A okrem toho,tam snad pojdu odbornici.Na to sa ja necitim. Zas to zostane len na CSL.My Slovaci radsej budeme potichu prdet do perin,a drzat palce Vasemu Jarovi. U nas na Slovensku je pravy uhol 90 stupnov,/snad to este nova vlada nezmenila/presne ako v Madarsku,Rumunsku a Bulharsku.Aj ked tym Bulharskom som si nie uplne isty,ked pouzivaju tie ich povestne bulharske metre,mozno maju aj Bulharske prave uhly.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

07.03.2011 22:50:28 #152 

Martin430

>> #151, Harry, 07. 03. 2011 22:23:13

Jo, díky. Ale zase máte prima zkušenosti s pořádáním olympiády pro postižené sportovce.

Když to dáme dohromady s naší ČŠL, tak by Argentina byla bez dechu.....

07.03.2011 23:23:30 #153 

TNS muž

>> #152, Martin430, 07. 03. 2011 22:50:28

Áno,to máme.Ak by si vedel o vhodnom kandidátovi na ošklbanie,daj vedieť.V Argentíne Im usporiadame akékoľvek hry.

Argentína je aj krásna krajina na ďalší život,u nás na Slovensku totiž začali za také prkotiny zatýkať.Niečo nehorázne priateľu:)

..„don't cry for me Argentina“

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

08.03.2011 09:16:03 #154 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #146, kokoska.rokoska, 07. 03. 2011 20:55:24

Ahoj Kokosko.Rokosko.

Proces akreditace veřejný není, alespoň tak usuzuji z toho, žetě ministerstvo nenchá ani nahlédnout do cizích akreditací. A jízdy? Ty si vážně myslíš, že se při akreditaci předvádějí nějaké jízdy? To je jen papírový proces.

O.

www.skiwithme.cz

08.03.2011 09:16:51 #155 

˘Ö˘Krab muž

>> #151, Harry, 07. 03. 2011 22:23:13
Strach z mořské nemoci nemusíš mít. Existuje ještě jedna lepší možnost cesty–pod mořem! Jen se musíš snažit a mít ty správné kamarády.

A rudě nalakované nehty!

Tiranë(jpp) – Česko, ač vnitrozemský stát bez moře, vlastní ponorku , která není vrak, jak by se mohlo z některých fotek zdát, ale zcela funkční kousek.
Jak zjistil v Albánii, kde stroj kotví, agent Krokwitz (viz dříve #114 a #122 ), hlavním trumfem Argentinského kongresu bude bombastická prezentace myšlenek zakladatelů moderní ČŠL – pánů Marníka a Přívratského – podaná osobně samotným Fanfárou Huskalem za laskavého dohledu pánů Komršníka a Jikrnáče. A zlatým hřebem bude předvedení Kročeje nesmrtelného, kterého ale není, z bezpečnostních důvodů, možno přepravit na místo po moři ani letecky. Proto ta náročná operace se zakoupením ponorky.

Pravda, spolufinancování tohoto projektu sice přivedlo rozpočet SLČR na pokraj krachu, ale mediálně se to podařilo zamaskovat díky Katce Ňoumanové a údajným tunelům při budování areálu ve Vesci. Výsledek však bude rozhodně stát za to, prestiž ČŠL bude pozvednuta do nadoblačných výšin.

Jak bude přepraven Kročej do Albánie? Kde se právě nachází? To musí zjistit Krokwitz bezprostředně po návratu do Čech.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.03.2011 09:26:39 #156 

Ondřej Novák - SNOW muž

Jinak jsme objevili docela pěkná videa všech týmů z úvodní zahajovací demoshow v St. Atonu. Apulí team zde: http://www.youtube.com/watch?… a další země už tam najdete sami.

www.skiwithme.cz

08.03.2011 10:30:08 #157 

milan2

Nacvičit nějakou synchronizovanou jízdu je asi obtížné, přesto se mi APUL jízda v porovnání s jinými moc nelíbí. Odjezd po vnitřní nakonec jakoby symbolizoval největší problém českého lyžování.

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.

08.03.2011 10:44:13 #158 

Ondřej Novák - SNOW muž

No Milane, ono udělat tu hvězdu na vnější jde dost blbě :-). Už jsi to zkoušel? Jedná se přece o prvek demojízdy, který má zaujmout, ne o předvedení techniky jízdy po vnitřní, natož snad o to, že by Apul prosazoval jízdu po vnitřní, což z tvého příspěvku krapet cítím a nečtu to tady poprvé.

Jinak jízdu po vnitřní a stálé bádání o podílu váhy na ní cítím v českých vodách velmi podobně.

www.skiwithme.cz

08.03.2011 10:59:54 #159 

iHonza muž

>> #158, Ondřej, 08. 03. 2011 10:44:13

>> #157, milan2, 08. 03. 2011 10:30:08 Trochu mimo tema ČŠL mě se demo jízda APUL velice líbí a rozhodně závěrečný prvek dodává dynamiku celemu vystoupení. Ale kdyz jste jiz nakousli tema vnitrni – vnejsi :) nedavno jsem pri googlovani na internetu narazil na zajimave dokumenty z ranych dob diskuze mezi Jarou P. a Ivanem. Kde JP „vysoce odborně :-D … pouzivam tento termin protoze on sam nedavno chtel prave vysoce odborne dukazy a tento dokument a jeho tvrzeni v nem jinak nazvat nejde :-D“ se zamysli nad vnitrni a vnejsi, prijemne a nicim nerusene pocteni nez to nekdo z webu smaze …" http://new.skiplus.cz/…konzerva.doc":http://new.skiplus.cz/…konzerva.doc

08.03.2011 12:06:04 #160 

MirekP

Trochu,ale ne uplne off topic… Jen pro jistotu rikam – nehajim CSL (I kdyz jak jsem v minulosti rekl v 70 letech to myslim byl progress a i publikace Marsik-Pribramsky mely tou dobou/na tu dobu dle meho slusnou uroven).Dnes je vse jinak (z mnoha duvodu), relevatnich poznamek tu bylo dost a myslim, ze minimalne s valnou vetsinou osobne souhlasim…

1/Jak bylo receno nema smysl pitvat techniku na team demo synchro – jakoliv to nazvat (ten cil je jiny a je mu vse prizpusobeno a myslim, ze to neni fer pristup – tot muj osobni nazor)

2/Existovalo video v dobe “(fun)carvingove horecky” – ukazky tam jezdili Theo Bohinsky, Robert Zaboj, Frantisek Kacer, Jirka Mateju a Ivan Pribyl na snb. Bylo udelane slusne (byvali lyzari, popularni zpracovani…). I kdyz by se dalo neco vytknout (napr ony cilene protirotace v te race casti – pokud se pamatuji). Presto rozhodne zaslusne video, ma me uznani uz jen kvuli tomu, ze myslim, ze slo o prvotinu dotycnych a ono je to sakra tezke neco podobneho udelat…

Nicmene myslim, ze jsem od te doby nezaznamenal od Apulu podobnou cinnost (omlouvam se pokud se pletu, nesleduji to nijak zvlast a tak jsem chtel poprosit asi Ondreje o nejake pripadne upozorneni…) Mate (ma Apul) neco? Napr kde demostrujete peknou race jizdu s popisem atd? Zahledl jsem Apul videa, ktera nekdo umistil, mozna to byl omyl a ony mely slouzit pro zcela jine ucely… Ale zda se mi, mozna jen muj pocit,ten race jety na SL/nebo kratsich RC lyzich s cilem asi GS oblouk a osobne bych cekal neco trochu jineho)? Tj kritika CSL ok, je opravnena, pochopitelna, spravna (i chapu jak vas ty diskuze se zastupci stvou)na druhou stranu proc neprijde s necim zajimavym Apul??? (mozna jste prisli a je to jen ma neznalost a tak se omlouvam). Mozna to neni cilem Apulu (ale mate metodickou komisi, skolite a tak takove materially mohou jen pomoci – mozna jsou jen interni….)

3/Ma zkusennost je spis z tenisu a hokeje (oboji je opravdu dal co se pouzitelnych odbornych materialu tyka a je to logicke). Napr.:kniha “Tenis zdravym rozumem” je neco co je dle meho (navic kdyz uz o tom alespon trochu neco tusite odnasite si jeste vic) publikacni fantazie (navic psana formou pro verejnost). Duvodem jsou ti dva autori a jejich kvalita ve vsech smerech (slusni hraci I kdyz jiz z let dost minulych, velmi inteligentni lide, mnoho trenerske praxe na vsech urovnich, Bohata skolici, metodicka a publikacni zkusennost…).

Z hokeje lze pripomenou hlavne publikace Ludka Bukace (take vi co pise:-D I kdyz sam priznava radu chyb jichz se v minulosti dopustil)

Pamatuji Doc Safarika, Maria Buzka a par dalsich, kteri jsou opravdu schopni neco sdelit – to berte trochu jako obhajobu onech “docentu” jez zde dostali za usi (ackoliv vim,ze jste mysleli spis jine a opet souhlasim). Je to vzdy o konkretnich lidech, kteri mohou byt inspiraci.Ze bude situace horsi a horsi je jasne – a tomu nasvedcuje I Ivanem zminena prace pana Stancla…(opravdu pekna a to je jiz clovek na lecos zvykly)

08.03.2011 13:50:48 #161 

kokoska.rokoska muž

>> #154, Ondřej, 08. 03. 2011 09:16:03

Diky moc, Ondreji, za odpoved!

Ano, blahove jsem si – ve skrytu duse – myslel, ze v „lyzarske skole“ by mohl byt potreba nekdo, kdo umi lyzovat. Ale uznavam, ze vyplnovani lejster je mnohem prinosnejsi…

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

08.03.2011 17:44:56 #162 

ivan

Abysme si zase furt sebemrskačsky nekáleli do vlastního českého hnízda, něco aktuálního z velké Emeriky:

„Today I tried to pay attention to what happened after I established my new stance leg, and it was to „turn the femur“ in the direction of the turn. I suppose that movement could be interpreted as knee angulation, but the movement that brings the knee inside was femoral rotation in the hip socket.“

Napsala 16/2/2011 „president of Epicski“ Joan Rostad aka nolo, mj. PSIA examiner (nejvyšší kvalifikace tamější asiciace učitelů lyžování).

Sakra, to je objev! Štancl by si z toho udělal docenturu. „… Zmíněné pohyby vycházejí výhradně z kyčelních kloubů,“ napsalo už v únoru 1995 tehdy skomírající Lyžařství. Tedy přesně to tam napsal nějakej Trnka-Stevens. A díky tomu to tady víme už minimálně 16 let. Smart girl, nolo, congrats!

„One of the best „tips“ from a coach I can pass along is to turn both femurs in the direction you want the turn to go and turn ‚em as long as you want to keep turning. When you‘re done, turn 'em the other direction,“ přidala stejná nolo v témže vláknu aktuálně 7/3. OMFG!

A souhlasím s MirkemP, že na svou dobu byla publikace Honzy Maršíka a Miloše Příbramského velice dobrá. Nemohli se sice měřit s možnostmi velkého Jouberta, nesrovnatelně lépe na tom byl i Witherell (How the Racers Ski) nebo Cotelli (Sci Domani), ale v tehdejší oficiální nepřízni odvedli slušnou práci.

Je ovšem otázka, proč jsme u nás třeba místo druhého vydání roztomilých, ale zoufale zastaralých Čar na sněhu (Čtvrtečka, Chlouba, Vlk, Pekárek) nepřeložili podobně jako Sověti Cotelliho, který tehdy coby absolutní insider zpracoval italský zázrak v podobě Valangy Azzury s Thoenim v čele. Na tom se pak vyučili Tjagačev a sjezdaři okolo Žirova, který, kdyby nezbbnul ze západních pozlátek, mohl ubrat Stenmarkovi desítky vítězství ve WC.

Zlobovali to tehdy naši experti? Nebo to nějakej soudruh nedoporučil, i když Bella Italia se silnou komunistickou stranou tou pravou „říší zla“ nebyla?

08.03.2011 19:57:23 #163 

˘Ö˘Krab muž

>> #161, kokoska.rokoska, 08. 03. 2011 13:50:48
Aha, tak to jsem prozřel i já, protože jsem trpěl stejným bludem.
Existuje tedy v ČR vůbec někdo, kdo umí lyžovat a ještě k tomu i učit lyžovat a má na to dokonce příslušnou licenci? Nebo jsou to navzájem vylučující se požadavky? Nebo je celá tato trojkombinace smrtící a tím neslučitelná se životem?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

08.03.2011 20:57:19 #164 

Martin430

Krabe,

došlo k průvalu.

Agent Krokwitz udělal osudovou chybu. Pracoval pečlivě a výkonně, ovšem ten závěr … Nechal se začátečnicky zmást NATO kódovým označením třídy předmětné ponorky – WHISKEY – a poslal zprávu tímpádem na MOJI adresu, a ne na tvou.

Ale popořádku. Krokwitz zjistil několik faktů. Za prvé, že předmětná ponorka je sice sovětské provenience, ale je přímým následníkem říšské podmořské lodi typu XXI. Zaslal i plány :

plany

Následně se mu podařilo zajistit z jednoho diskuzního serveru ČSL náhodně uniklé schéma, které se pokoušeli bagatelizovat s tím, že se jedná o řez novou lyží pro kročný oblouk

kročka

Ovšem to je jenom začátek …

08.03.2011 21:29:33 #165 

Martin430

Ponorka se nečekaně ztratila z albánského kotviště a Krokwitz nebyl schopen zjistit, kde se nachází. Zavřela se nad ní voda, doslova.

Pátrání se rozjelo na plné pecky a až rakouská tajná služba (zhrzená jasnou převahou ČŠL na jejich domácí uprděné půdě/sněhu) pomohla Krokwitzovi vrátit se do děje.

Anonymním holubem z Vídně mu zaslali fotografii právě se vynořivší ponorky bez imatrikulačních zna­ků.

holesovice

Ten bleskurychle odhalil šokující fakt. Ponorka je v holešovickém přístavu. Odcizil tedy krumpáčem v Tiraně první vhodnou Zastavu a řítil se do Prahy. Když dorazil za ranního rozbřesku, z oparu mlhy nad smrdutou vodou přístavu se vynořil obrys podmořské obludy, ale nejen to ! Do obludy nastupoval pomalu se sunoucí dav lidí, polohlasně mumlající mantru : mrum-mrum-vysoké-mrum-mrum-čéešél…

mantra

Bryskným úsudkem odhalil stoupence a členy TJ ROZMACH Praha SKIjár a zachytil je na svou věrnou Flexaret. Co bude dál ?

08.03.2011 21:44:13 #166 

Martin430

Zatím mnoho nevíme …

Něco málo naznačují další šetření neohroženého Krokwitze. Nezalekl se ani nebezpečí, že by při odhalení mohl být fanatickými přisluhovači nucen ke kročnému oblouku a pátral dále. Jsou to je střípky, snad nám složí mozaiku.

rozmach

TJ ROZMACH Praha SKIJár organizuje hromadné čerpání brigádnických hodin při repasi ponorky. Pracují dnem i nocí.

Podařilo se zjistit název projektu – Tango. (argentinské ? – pozn.Krokwitz)

motor

Druhý snímek ukazuje usazování agregátu lodi. Naše zdroje říkají, je se jedna o sovětský agregát, schopný utáhnout v případě nutnosti všechny servery digitalizované ČŠL napořád. Dokud nedojde nafta (15–20 min. – dle počasí)

08.03.2011 21:52:35 #167 

Martin430

Poslední hlášení Krokwitze ukazuje na jeho skutečné mistrovství. V přestrojení za uchazeče o dobrodiní AZ se vloudil mezi frekventanty instruktoráku. Po oznámení vrchního metodika, že nemohou uspět ti, kteří se neúčastní dobrovolně prací v přístavu, se agent dostal dokonce do jámy lvové – na palubu Tanga…

torpeda

Zde se mu podařil skutečně husarský kousek. Zachytil na citlivý film torpédovou komoru s uzávěry torpédových výmetnic.

08.03.2011 22:02:40 #168 

Martin430

odjezd

poslední snímek lodě, než zmizela opět z povrchu světa. Již po repasi, natřená a přejmenovaná na Adolf Pitler. Patrně míří do Argentiny, kde je prý ještě dostatek vyškolených mechaniků – prozatím v ilegalitě.

Jára

Nejcennější úlovek Krokwitze – snímek postavy, o které všichni hovoří s posvátnou hrůzou jako o NĚM. Je to prý nadpřirozená digitální bytost. Náš agent ji zachytil při nalodění těsně před odplutím.

08.03.2011 22:06:55 #169 

Pavlos muž

už to nehul

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

08.03.2011 22:15:57 #170 

Martin430

V záverečné zprávě agent Krokwitz naznačuje tušení souvislostí.

ČŠL již ppod. vyrazila na Interski International do Argentiny. Všechno dění v ČR bude řídit z ponorky Adolf Pitler prostřednictvím zde umístěných serverů s digitalizovanou esencí lyžařského života – ryzí ČSL.

Ponorka je použita ze dvou důvodů – jedním je její olbřímí falická symbolika – přímo odkazující na samého DJ. (DJ – čti dýdžej – Digitalizovaný Já­ra)

Dúvod druhý : Kompletní rekonstrukce výmetnic a přítomnost DJ na palubě ukazuje na možné provedení v Argentině. Nic již nebude ponecháno náhodě. Na interski bude Jára vymeten z torpédové šachty ponorky přímo na demohang, kde svou jízdou jednou provždy rozdrtí své soupeře. Za letu bude rozhazovat – jako Večerníček – skripta ČŠL ve včech jazycích světa + esperantu a latině, převedené z digitální podoby opět do materiální. Pro případ, že by byl za letu na demohang sestřelen argentinskou pobřežní stráží, jsou připraveni nejméně tři další činovníci, z toho jedna žena.

Zde prozatím Krokwitzova zpráva končí.

Doufám, Krabe, že tu příští pošle už zase Tobě, jako obvykle. Jsem z toho nesvůj… co můj parník ?

08.03.2011 22:19:52 #171 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #160, MirekP, 08. 03. 2011 12:06:04

Ahoj Mirku.

Apul samozřejmě tvoří, co mu síly, ale spíše peníze stačí, neboť narozdíl od jiných institucí nedostane od státu ani kačku a vše musí sám si sám.

Video, které zmiňuješ se jmenuje „Carving, zdravá závislost“, vyšlo v roce 2000 na VHS a musím upřímně říct, že je dodnes mé nejoblíbenější z dílny APul, byť je to z dnešního pohledu už old school.

Dále Apul vytvořil „Metodika výuky lyžování“, obsahuje dospělý a dětský program, vyšlo 2005 na CD (zmiňovaná ukázka rc carvingu právě tam) a pak „Apul jezdí na všem“, vyšlo 2007 na DVD a obsahuje 6 krátkých filmů – ski, snb, telemark, děti, freestyle a průřez. Vše k objednání na www.apul.cz, případně mailem na info@apul.cz

Ahoj, Ondra

www.skiwithme.cz

08.03.2011 23:34:56 #173 

Harry

>> #170, Martin430, 08. 03. 2011 22:15:57

Jezisi,tak uz je to TU!Uz sa to prevalilo.

Agent Krokwitz odviedol vybornu pracu.Dostat sa do kuchyne CSL,je sice nemozny ukol,ale tento nemenovany agent ho zvladol.

Kedze niektori z nas sa po inej linke dostali k nezarucenym informaciam,ze v Tirane bola predmetna ponorka osamostatnenymi Albancami rozrezana,rozpalena a predana do srotu,teraz nevieme co si mame mysliet.

Komu verit?

Martine,zahravas sa so svojim osudom.Davaj pozor na kazde svoje slovo,CSL nespi,a moze ta za trest principialne potrestat,a to trestom najvyssim,zaradenim do DEMO teamu CSL.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.03.2011 00:54:19 #174 

Ice-Kowalski

>> #164, Martin430, 08. 03. 2011 20:57:19

>> #165, Martin430, 08. 03. 2011 21:29:33

>> #166, Martin430, 08. 03. 2011 21:44:13

>> #167, Martin430, 08. 03. 2011 21:52:35

>> #168, Martin430, 08. 03. 2011 22:02:40

>> #170, Martin430, 08. 03. 2011 22:15:57

To cumim. Teda vlastne ani ne. Tyhle dnesni perly + tvoje napadani v tematu o rukavicich me donutili se zaregistrovat a neco napsat. Jsi opravdu exot tohohle fora – vsechno znas, vsechno vis, vsudes byl nejmin 2× a kazdej je v porovnani s tebou uplnej blbec.

Letos jsem mel prilezitost te potkat a videt na kopci, pod kopcem, v hospode a potom i druhy den. A jestli neco umis, tak je to chlastat (ale bacha, kdybys to umel tak ti druhej den neni tak blbe) a zvanit. Lyzovat neumis a ani tomu nerozumis, jen u toho dulezite kecas. A uz vubec nemuzes rozumet tomu jak ucit lyzovat a vecem kolem toho. Takze si tu jen honis ego a lecis nejaky komplex.

Ale neboj, asi te na tvem piskovisti uz dal otravovat nebudu, jenom sem si rek svoje, aby i ostatni meli trochu predstavu co jsi zac, a nejspis uz ti sem dal nepolezu at mas volne pole pro sve exhibice.

09.03.2011 12:41:18 #175 

simirKobra11 žena

>> #174, Ice-Kowalski, 09. 03. 2011 00:54:19

Teda ja nechci bejt nejak rejpava, ale schvalne jsem si nasla to tebou vzpominane tema o rukavicich a prispival tam kdekdo, ale Martin 430 ne, tak nevim nevim, jak ten tvuj prispevek chapat, nemas trochu hokej v tech prispevatelich? :)

Simona

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

09.03.2011 13:13:29 #176 

˘Ö˘Krab muž

>> #173, Harry, 08. 03. 2011 23:34:56
„Zaradenie do DEMO teamu CSL“ rozhodně nehrozí, bo sme už zahájili synchronizovaný nácvik wedeln.

09.03.2011 13:28:56 #177 

˘Ö˘Krab muž

>> #175, simirKobra11, 09. 03. 2011 12:41:18
Možná, že Ice-Kowalski měl na mysli toto vlákno s rukavicemi. Jestli potkal na kopci M430, tak nejspíš i mě, tak jsem zvědav, co si o sobě příště přečtu.

09.03.2011 13:40:49 #178 

simirKobra11 žena

>> #177, ˘Ö˘Krab, 09. 03. 2011 13:28:56

Aha, tak to uz jsem v obraze ;), ale stejne mi to prijde od Ice-Kowalski trochu hystericka reakce, trosku nadhledu by mozna neskodilo, vzdyt je to " jen" lyzovani ;)

Krabe, o tobe jen v dobrem!

Simona

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

09.03.2011 22:43:55 #179 

Gravedigger

>> #162, ivan, 08. 03. 2011 17:44:56

Ta Nola asi fakt nebude nejbystrejsi. U kanadske CSIA je femural rotation in the hip socket hlavni mantrou uz hodne dlouho. Pochybuju, ze PSIA to ma jinak.

10.03.2011 09:43:25 #180 

MirekP

>to Ondrej dik za reakci

>to Ivan (no vim,ze nerikam nic co bys nevedel:-D)

…protoze lidska populace (jiste ne cela, ale bohuzel vetsina) je strasne hloupa, zla, zavistiva, namyslena, prehnane sebevedoma…

• pak je tezke udelat neco dobreho i pro toho kdo by to umel (at uz by se treba jednalo jen o to najit nejlepsi zdroje a „jen“ zajistit preklad a sireni toho spravneho do eteru…)
  • cas od casu je svetlo a pak se neco podari…

Tak nam preji hodne svetla, tech schopnych a ochotnych neco sdelit… :-D

Nalezené položky: 193 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

dnes 08:57:50 od fischerbl

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B