Elan nebo Lusti - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Elan nebo Lusti

01.01.2011 14:11:09 #1 

tonn82

Ahoj. Jsem zacatecnik, uz jsem parkrat na lyzich byl, ale zadna slava. Ted bych se do toho chtel „vic obout“. dosud jsem nemel vlastni lyze, planuju nakup v setu s vazanim. Mam 100 kg (momentalne vic, ale vaha pujde na 100). Vyhlidnul jsem si tyto dve lyze a chtel bych znat nazor nekoho zkusenejsiho. Je pro me nejaka vhodnejsi nebo se to neda rict a mam se rozhodnout podle vzhledu :-)

Elan E/Flex 4 Silver/Green 168cm + EL10 http://www.elanskis.com/pcc.asp#…

Lusti CT Carving 170cm + Marker M1000 http://lusti.cz/…ed/index.php?…

Dekuji.

01.01.2011 15:06:51 #2 

PetrAT muž

Kolik do toho můžeš investovat ?
Máš docela váhu a třeba ty elany jsou ski na chvostu jejich nabídky. Takže je nejspíše prohneš jako nic a třeba na tvrdém, ledovém se nejspíš nebudou moc chytat a s Tvojí váhou se budou nejspíš kroutit do vrtule

01.01.2011 15:33:03 #3 

tonn82

mam predstavu do 10k, max. 15 tisic. za lyze + vazani + boty.

01.01.2011 16:48:55 #4 

rADEk

hmm se 100kg se pod tebou budou ty CT kroutit, jak 15-ti leta blondynka,pokud hodlas lyzovat 1–2× rocne a to jeste jizdy prostridavat svaraky nebo grogy, tak ti CT bohate staci a sluzbu ti udelaji. pokud se tomu chces venovat, tak pri sve vaze zvol lyze s titanalovymi vyztuhami. Treba SCT od lusti (8000,– bez vazani plus 1500–2000,– vazani) nebo Elan GSX WaveFlex (za 15.000,– s vazanim), boty jakekoliv co ti sednou na noze (od 2000,– vyse, predtim si tu precti prehrsle diskuzi jak vybirat boty.

Demokracie je pěkná věc, ale jeden osvícený monarcha by byl pro tuto zemi požehnáním.

01.01.2011 17:13:14 #5 

PetrAT muž

Tak 15t to je už rozumná částka
Elan e flex tím pádem můžeš nejspíše rovnou vyškrtnout
Okolo 10t seženeš lyži loňský, předloňský model, který byl původně kolem 18tkč. Lyže bude vyztužená titanálem, magneziem …
U botů platí totéž, klidně starší model a flexi 90–110
Ještě je otázka, jestli chceš hned ve startu koupit ski
A nebo si půjčit různé ski , zjistit co ti bude sedět a teprve potom kupovat

01.01.2011 17:27:28 #6 

VojtěchV muž

>> rADEk, 01. 01. 2010 16:48:55

Elan GSX nebo Lusti SCT bych teda začátečníkovi nedoporučoval. Obojí takřka „závodní“ lyže. Ano, životnost by byla jistě někde jinde, než pěnový lyže, který sám navrhuje, ale pro začátek mi moc vhodné nepřipadají. Ale samozřejmě by bylo asi nutné nějak lépe poznat tazatelovy schopnosti. Mě by se jako vhodné jevily lyže typu Sporten Tector. Dřevěné jádro obalené lamináty. Mohlo by to mít nějakou životnost a jistě budou při chybách tolerantější… Ale jak koukám, jsem proti titanalu v menšině :-)

01.01.2011 18:40:59 #7 

ivan

>> tonn82, 01. 01. 2010 14:11:09

Jestli se do toho opravdu chceš obout, začal bych napřed a hlavně řešit dobré boty, protože ty jsou hlavním předpokladem úspěchu. To je to hlavní, co potřebuješ a čemu musíš věnovat péči. Splašit lyže na tvou úroveň ježdění už není problém – půjčovna, testcentrum, možná (e-)bazar, výprodeje.

Výzbroj se odvíjí od reality a ambicí. Jsi metrákový tlustý nešika, nebo nabušenej sportovec? Kolik času tomu dáš? Máš kopec blízko a budeš jezdit opravdu často? Nebo 2× za zimu na 4 dny – i to může být pro někoho „dát se do toho“. Povede tě někdo (kamarád, přítelkyně, učitel)? Pakliže ano, jak kvalifikovaně? Nebo se budeš snažit samoucky sám odkoukáním (od koho?) a pokusem-omylem? Mezi extrémy je ohromný rozdíl: šikovný sportovec může po sezoně slušně kroužit po upravených červených, nešikovné pako zápolit s přívraty. Takže sportovec (extrém PLUS) by neměl sahat k low-endu jako ty Elany. A je vůbec otázka, zda si lyže pořizovat a zda si kupovat nové. Chápu, že nové lyže dávají člověku příjemný pocit odhodlání „obout se do toho“, ale to je záležitost hlavy mnohem víc než nových prkýnek. Stejně jako si dneska většina lidí vyzkouší několik vztahů nanečisto, než „do toho praští“, je vhodné zkoušet různé lyže. O to víc, že se budeš lyžařsky vyvíjet.

Podle toho, kolik ti po obstarání bot (a případně vložek do nich) zbyde, bych teprve řešil lyže a vázání. Dají se sehnat nějaké levně a k nim podobně levně vázání (např. já skladuju demo-Salomona do DIN 12, kterého věnuju zadarmo, a demo-Tyrolku, kterou nechám za flašku). Jestli se říká, že lidí je jako sraček, o lyžích to platí ještě mnohem víc. Není důvod něco upospíchat. A ušetřený peníz se dá vložit i do odborného zaškolení, pokud máš k dispozici kvalitní.

(Toho Salomona už asi nemám, tuším, že jsem ho svého času rozřezal a rozkuchal ze studijních důvodů.)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek