Testy lyží 2011-12: zapojení veřejnosti... - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Testy lyží 2011-12: zapojení veřejnosti...

Nalezené položky: 57 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

07.01.2011 17:37:34 #1 

HonzA_ muž

tak jsem právě dostal od SNOW informační email s nabídkou účasti na testování lyží sezóny 2011–12. Docela by mně zajímalo, jaký přínos si redakce slibuje od zapojení cca 30 lidí s naprosto náhodnou lyžařskou úrovní a stejně tak náhodnými zkušenostmi s jízdou na různých lyžích. Jak očekáváte že se hodnocení od této skupiny testérů může pozitivně projevit na vypovídací schopnosti testu pro veřejnost?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

07.01.2011 17:44:27 #2 

ivan

>> #1, HonzA_, 07. 01. 2011 17:37:34

Visí to i tady jako článek.

Za pořadatele neodpovídám, ale za sebe bych řekl, že podobný až stejný jako účast dosavadní bez těchto 30 lidí.

07.01.2011 21:16:19 #3 

Martin430

>> #1, HonzA_, 07. 01. 2011 17:37:34

Docela by mně zajímalo, jaký přínos si redakce slibuje od zapojení cca 30 lidí s naprosto náhodnou lyžařskou úrovní a stejně tak náhodnými zkušenostmi s jízdou na různých lyžích.

Snížení nákladů na test ? Zlepšení image Snow ? Kouzelná možnost dát laikům pocit, že byli " při tom" ?

Napadá mě jich celá řada … Divím, se že Tebe ne.

S ivanem jsem naprosto zajedno. Ale totálně.

07.01.2011 22:07:56 #4 

garfield muž

>> #1, HonzA_, 07. 01. 2011 17:37:34 no VL to má povinný – metodické doškolení od čslš… :-) >> #2, ivan, 07. 01. 2011 17:44:27

je to Váš bussines… :-) chcete-li.- pak po zaplacení a po bezpodmínečném souhlasu ,–se účastníte výuky případně testování… s jedním „cvičitelem a jedním učitelem“lyžo­vání…,/panáka nesmíte ! / co prohlašujou ,že maj certifikát čslš na výuku carvingovýho lyžování… a znaj se s půlkou lyžařský známý carving evropy -Járu /Cimrmana samozřejmě/za tím ani netušíme…/

Snow…,
tak asi opouští system a podporu metodicky a kvalifikací pochybné VL- nejen ,protože je to u VL zadarmo…ale není to kompatibilní s jízdou na jiných ,než „obřích "lyžích.. :-) , není to komerčně využitelné…,nemá to tedy přínos pro vydavatele,jen zůstává ostuda po nepromyšleném medialním VL Taháku a ostatním ..a obrací se ke,,spolkové-komerční,,kvalitní … :-) a široké základně čslš
:-) …,kde má ve vedoucím Radomilu Seimlovi sakra letitou jistotu vedení s vysokou kvalitou výuky… paní Colombové se to fakt musí líbit- radši ,šla na kafe,a přes kouř z doutníku brejlema radši nevidí,neslyší­........ chci,a je nás deset … oficiální certifikát carvinového lyžování čslš- od samotného předsedajícího Radomila…,smí mě-nás i na Severáku vyzkoušet :-) …,když to sjede a najede nám stopu..... ,,najedu mu případně na oplátku stopu“ na hangu v Petru,nebo na Stohu !!! a tam si natočte video k tristnímu stavu,jak jízdně vypadá vedení čslš AZ ,a komu rozdávají instruktoráky…

SNOW spoluprací na testech lyží s čslš opět pozvedlo prapor kvality v informacích pro čtenáře -předplatitele a ve výuce sjezdového lyžování, gratulace jistě přínos… rezervuji si 2 místa v Lenzerheide … ale jindy… i když ti dva skicamp… můžou být třeba dobří a vcelku nevinní… :-) :-) :-)

07.01.2011 23:08:40 #5 

iHonza muž

>> #4, garfield, 07. 01. 2011 22:07:56 Asi mam malo upito tak to nechapu, ale co jsi tim chtel rici ? Ale samozřejme i ja tento projekt „testování lyží“ chápu jako čistě komerční projekt , něco podobného se snaží dělat NLP se Zagem či s Boheme.

07.01.2011 23:37:40 #6 

Harry

>> #4, garfield, 07. 01. 2011 22:07:56

Fuu,to si dnes musel mat perny vecer!Ale vsak je piatok.

Len neviem ci si si vsimol o akeho HonzU sa jedna.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

07.01.2011 23:47:31 #7 

garfield muž

>> #5, iHonza, 07. 01. 2011 23:08:40

Tak přídavek: citace :

Robert je držitelem licence cvičitele lyžování a certifikátu Instruktor carvingu vydaného ČSLŠ. V současné době lektor race sekce projektu Skicamp.

Bc. Petr Wagner dlouholetý vedoucí lyžařské školy Ski-max, poté zakladatel lyžařské a snowboardové školy Sherpa Ski School. Zkušenosti s pořádáním akreditovaných kurzů pro širokou veřejnost, nové instruktory lyžování a snowboardingu, pořádáním testování a kurzů carvingu, telemarku a snb nejenom na rakouských ledovcích . Je držitelem licence učitele lyžování, taktéž certifikátu Instruktor carvingu vydaného ČSLŠ. Šéf projektu skicamp.cz.

ten certifikát …instruktora carvingu vydaného čslš,v prvním případě a certifikát Instruktora carvingu vydaného čslš v druhém případě ,je to samé ,co paní Colombová nic takového nikdy asi nikdo neviděl, hlavně to není AZ čslš udělovaná licence,… asi neexistuje… stejně jako blábol akreditované kursy pro širokou veřejnost … akreditace je…AZ a licence jsou dány… :-) a kontrolou na www.csls.cz – v čslš také nejsou… takže marketingový bláboly …

07.01.2011 23:56:11 #8 

iHonza muž

Nevim jak to je, ale jednotliva AZ maji moznost vydavat dle Interski a MSMT ruzne – doplnujici kvalifikace viz . : „Amatérské kvalifikace jsou různé, se stejným názvem "instruktor“ a s případným dalším upřesněním. Jde o interní kvalifikace různých spolků a skupin s různým zaměřením i cílením ( doplňované různými přívlastky jako např. „školního lyžování“, „C-B-A“, „sjiždění“, „běhu“, „snowboardu“… podle jejich zaměření a pojem „amatérský“ je termín znamenající, že na základě této kvalifkace nelze získat živnostenský list. V oblasti školství je používána kvalifikace instruktor školního lyžování, která má přesně kodifikovaný rozsah a školí ji též pouze zařízení akreditovaná MŠMT ČR."

08.01.2011 00:53:41 #9 

HonzA_ muž

>> #3, Martin430, 07. 01. 2011 21:16:19

Martine, napadají mne různé věci. Ale většinou nic, co by zvýšilo užitnou hodnotu testu pro běžného čtenáře. Proto se ptám jak to vidí redakce, určitě má nějakou představu…

>> #7, garfield, 07. 01. 2011 23:47:31

Garfielde, udělas mi radost! Je milé vidět souvislý text který dává smysl.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

08.01.2011 10:30:37 #10 

Pavlos muž

Předpokládám, že email s informací o možnosti účastnit se testu lyží přišel všem předplatitelům. Já mám 3 maily na 3 adresách (nechápu).

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

08.01.2011 11:20:24 #11 

ivan

Mně to, co garfield psal, přišlo srozumitelné (a nepožil jsem). Když tak uvažuju, jaké informace o technice (technique) časopis zprostředkovává, partnerství se Strobl & Štancl-boys (Štancl je zase mým miláčkem) se zřejmou inklinací k funu mi nepřipadá jako úplně ideální.

Ale neznám je a nechci jim křivdit, třeba, či spíš v to doufejme, jsou rozumně všestranní a nebudou se tam s tou vnitřní vnucovat.

Jde to ale všechno zcela mimo mě a neznám pozadí.

08.01.2011 18:40:56 #12 

garfield muž

1.Lenzerheide – 2500mnm až 2800mnm v půlce března.,sněhu dost ,ale v 11 šlechťák na kajak..... , na to,že není volný režim lyžování a ,je povinnost poslušnosti-je to hoodně drahé..,/vylosovaný předplatitel snow -by to měl mít zdarma…! /jinak za takovouhle účast – za testování se profíkům platí-… fakt je ,že asi z peněz debilů co to platí a… ,co se derou jako první otestovat něco na příští sezonu…to je bussines… 2.povinnosti účastníka neodpovídají vloženým nákladům… nedej bože je porušit...... lyžařský výcvik mají v ceně -oni už je poučí ,jak a o kterých lyžích ,,kvalifikova­ně,,informovat…cvi­čitel s učitelem lyžování s neexistujícími certifikáty instruktora carvingovýho lyžování vydaným čslš… 3. podle smlouvy-Občanské sdružení snow… pořádá zájezd dle zákona a nesplňuje při tom podmínky pojištění cestovních kanceláří…,a přitom je to dle zákona zájezd s e vším všudy…polopen­zí,ubytováním,per­manentkami ,+ výcvikem lyžování a v neposlední řadě tím testováním.. pořádaný snow…o těch ,co tam budou ,nebo nebudou provádět výuku to není…smlouva mooc poučná…to nepodepíše dítě školou povinné,když to není cestovka s pojištěním… 4.výcvik pomocí instruktorů s neexistující kvalifikací -čslš carvingový instruktor lyžování …viz výšše, jen zpochybňuje -nejen výuku, ale hlavně i výsledky následného testu… 5. v případě ,že 5 párů naprosto stejných lyží- jednoho výrobce naformátuje servisák různě -hrana,úhel ,odklon ,no v neposlední řadě i struktura …nepozná nikdo z pozvaných…, co ,je co…-max na čem se mu dobře ,nebo líp jelo...... ,co si to draze zaplatěj…, a že je to stejná lyže,…na jedný s odklonem se svezou a na druhý na tvrdo závodně připravený daj ,tak mrkev … je pak překvapí při vyhodnocení … objektivní testy nade vše… profík Vám špatnou lyži hodí na hlavu,ale spíš řeší to-co ,kdo, jak s tou lyží na servisu dělal…

,Má-li časopis SNOW skutečnou snahu a přehled nad věcí ,tak to musí pořádat,technicky pohlídat…dát lyžím stejné servisní ošetření -a to sdělit…/jenomže to něco stojí/ né 2 joudové.. ,co přivezou transportérem 16 párů lyží… a pak možná nemáme problém utratit za legraci 20–30tis a jet se účastnit ,s kolegy -si zaplatit,a odpovědně -seriozně odjezdit !!! a účatnit se třeba z jedné 30/10tiny(tři­cetiny) i třeba se všema HOnzamA Krabama,Sosna­ma,Járama,ama­térama,lyžaře­ma,joudama,la­mama… hlavně když mě v průběhu nebude chtít někdo něco učit a ovlivňovat,…

To je zas jeden SNOW úlet :-)

08.01.2011 19:26:40 #13 

Pavlos muž

>> #12, garfield, 08. 01. 2011 18:40:56

Ty jo, proč si vždycky na dešifrování příspěvku od garfielda musím vzít enigmu?

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

08.01.2011 19:44:03 #14 

rADEk

taky me neco podobneho prislo do emailu a pri podrobnejsim zkoumani jsem celkem kulil oci, hlavne na cenu. 16.000 za 6 dni lyzovani( z toho 3 dny testovani) s polopenzi je fakt masakr. To je videt, ze snow se dohodla s cestovkou a rozhodli se, ze laickou verejnost poradne podoji, tzn. proc platit profikum za testovani, kdyz laikove za to radi zaplati a z pohledu nemyslici verejnosti bude test vice objektivni,ackoliv rozumne myslici clovek musi uznat,ze pouze zkuseny rozlyzovany profik pozna jemne ninance odlisujici lyze stejneho typu od ruznych vyrobcu.nehlede na to ze by vsichni vyrobci museli testovane lyze naprosto stejne technicky pripravit.hehe pojem „instruktor carvingoveho lyzovani“ jsem jeste neslysel,ale uz pri jeho vysloveni se mi jezi chlupy v nose. rozhodne se testovani lyzi od snow.cz nezucastnim, za to se moc tesim na kazdorocni tydenni zapoctovy cvicitelak pajdy pod vedenim nekolika ucitelu lyzovani za cenu kolem 7k(v cene 7 noci,7 denni skipas a 7 snidani), je fajn jednou za rok znovu projit vsechna cviceni vsech stylu. za podobnou cenu bych se klidne testovani zucastnil,ale dvojnasobek me pripada jako prilis velka zlodejina.

Demokracie je pěkná věc, ale jeden osvícený monarcha by byl pro tuto zemi požehnáním.

08.01.2011 21:15:09 #16 

Pavlos muž

>> #15, garfield, 08. 01. 2011 20:36:24

No vidíš. Stačí oddělovat věty tečkami a odstavce mezerami a hned ti je rozumět. Škoda, že opět nadáváš. Tvoje příspěvky vedle zajímavých postřehů a informací obsahují i velkou spoustu invektiv a osobních narážek. Nebýt těchto zbytečných pokusů o „setření“ diskutujících, rád bych si tvoje příspěvky četl.

Jen pro tvoje info. Jsem nezaujatý nadšený lyžař amatér bez závodních ambicí. Se Snow nemám, kromě předplatného, nic společného. Nemám ambice stát se lektorem, nikdy mě nikdo z akreditovaných učitelů lyžování neučil a je mi ukradený, jestli někdo absolvoval kurz v Itálii, USA nebo na Slovensku.

08.01.2011 22:27:04 #17 

adam 1

>> #13, Pavlos, 08. 01. 2011 19:26:40 Ivana už jsem začal chápat ,ale máš pravdu že u garfilda to je ježek v kleci jak vyšitý .

08.01.2011 23:01:51 #18 

medvěd muž

>> #12, garfield, 08. 01. 2011 18:40:56

Jedna třicetina je 1/30. 30/10 jsou tři. Dovolil bych si upozornit. Jinak souhlasím (a nejsem sám, viz výše). Jen je škoda zbytečných invektiv. Máš co říct a i bez urážek ostatních by to (tím spíš, řekl bych) nezapadlo. Jenže urážet anonymně je velké lákadlo, že?

09.01.2011 12:59:56 #19 

fishermaniak

Myslim, ze zahrnuti amateru do testu je do urcite miry pozitivni…Neznam vsak presne slozeni tymu, ale „bezni“ uzivatele jsou zajimavou hodnotitelskou skupinou (napr. vice smykaji, atd.). To, ze je cely tento test komercni zalezitosti je snad uplne jasne…Cestovka zde nemuze mit zadne misto i presto (jak zde nekdo spravne napsal) toto splnuje kategorii zajezdu.Vse jede na prime lince mezi Snow a svycary, termin pozdni (drivejsi datum by bylo dost drahe).Predpo­kladam, ze to co se plati v realnych penezich je opravdove minimum. Vymenny obchod frci a svycarska centrala ma dost prostredku na propagaci :o) Nicmene zazitek to pro ucastnika muze byt velky, tolik lyzi (a snad i dobre udelanych) hned tak vedle sebe neotestuje, hlavne, kdyz je OK s cenou :)

09.01.2011 17:19:23 #20 

ivan

K tématu testů a testování jsem toho za dlouhé roky napsal už mnoho, takže tady si odpustím reakci i na některé komické představy.

Vyberu si jenom jednu věc. Názor, že je snad nehorázné, aby si „amatéři“ za možnost testování ještě platili, je značně úsměvný. Za účast na Supertestech si těch snad skoro 10 let, co se dělal pod Kuchlerem, amatéři platili vždycky. Akce byla vždy spolu s mnohými dalšími v běžné nabídce členského programu svazu SPORTS a platilo se stejně jako za akce jiné.

„Profíci“ byli většinou zaměstnanci firem, tedy vyslaní na pracovní cestu, případně smluvní osoby, které si práci vyfakturovaly firmám (takto jsem třeba jednou v roli servisácké fungoval i já).

Občasná krátká účast, spíš návštěva pro média, aktivního závodníka byla takřka jistě v rámci jeho propagačních povinností daných smlouvou.

Vesměs platí, že možnost účasti na dobře udělaném velkém testu lyží je natolik atraktivní, že zájemci rádi zaplatí, přičemž se na mnohé nedostane.

V posledních letech se to možná trochu mění s tím, jak se rozšiřují možnosti zkoušet lyže i jinak (předváděčky, testcentra) a levněji až zadarmo.

09.01.2011 20:15:06 #21 

iHonza muž

>> #19, fishermaniak, 09. 01. 2011 12:59:56 Myslim si ze zapojeni verejnosti do testovani je z hlediska odbornosti a vystupu na prd. Pri testovani lyzi je zapotrebi byt univerzalni a rychle se dokazat preorientovat na jinou kategorii lyzi a hlavne je pochopit. To si myslim ze hodne lidem chybi.
>> #15, garfield, 08. 01. 2011 20:36:24 Ano, souhlasim systém vzdělávání instruktorů u nas v nekterych AZ je tristni. Nektera AZ supluji lyzarske skoly a neuci jak ucit co ucit, ale uci pouze lyzovat. Zaroven i ČŠL ktera dle vseho je pouze virtualni metodika je udajne narodnim vyukovym programem pro vetsinu AZ, coz je ponekud komicke viz. jina diskuze zde.

09.01.2011 22:10:22 #23 

Pavlos muž

>> #22, garfield, 09. 01. 2011 21:35:11

Koukal jsem na to a myslel jsem si, že těch amatérských „testérů“ tam bylo víc. Pak jsem si přečetl seznam účastníků a popsal bych to spíš jako soukromou dovolenou s možností projetí se na různých lyžích. Cenu za tento výlet bych ani radši znát nechtěl.

Výsledky bych bral z hodně velkou rezervou.

09.01.2011 23:22:23 #26 

garfield muž

>> #23, Pavlos, 09. 01. 2011 22:10:22 obecně tam testérů bylo málo,že… nejlepší testerka je mladá Paulathová…dyž jí daj twintipy ublíží si… beru účast amatérů,ale potom musí být oddělen i učící instruktor -od trenéra závodního lyžování,každý jsou snad profesionál, ale s rozhodně rozlišnými výchozími pohledy, fázemi-klienty a rozdílnými cíli…tzn i lyže ,které budou preferovat ,jsou naprosto odlišné,stejně ,jako jimi preferovaný terén…to není o značce.. jo to byl a je hoodně poučný test ,a proto podobné pokusy …ale nic…

09.01.2011 23:50:21 #27 

garfield muž

>> #17, adam 1, 08. 01. 2011 22:27:04 adame.. už máš hůlky ??? jo Adame , právě tobě, by bylo třeba naordinovat VL a 207cm SG lyže na testování .. a pustit dolu,ale na černý.. ,a nepodbrušoval bych… … od Vás skutečně tenhle ježek v kleci neni… :-)

10.01.2011 08:15:53 #28 

adam 1

>> #27, garfield, 09. 01. 2011 23:50:21 Zdarec,hůlky mám ,ale na půdě a už budou pěkně zaprášený,chtělo by to servis.:-D,někdy si ale při jízdě představuji ,že je mám.Z těch GS bych měl asi strach -už nejsem nejmladší a černé u nás to je samý led . měj se jo carvu zdar adam:-D

10.01.2011 15:37:23 #29 

Petr Socha - SNOW muž

Přátelé, zde oficiální stanovisko za redakci:

Účast na našich testech je pouze nabídka, kterou nemusí nikdo akceptovat (cenu nepovažuji za nutné obhajovat, její tvorbu považuji za intimní a její veřejné pitvání podobně slušné jako koukání pod sukni). Náš názor je, že vzhledem k obsahu služby je cena, potažmo konkurenceschopnost nabídky velmi příznivá, ale každý má právo udělat si názor vlastní.

Proč omezenou účast veřejnosti nabízíme?

1. abychom našim čtenářům nabídli i něco víc než jen čtení;
  2. abychom trochu provětrali vlastní obzory novými pohledy a názory, jelikož je možné, že nevědomky zamrzáme;
  3. možná abychom našli další relevantní zapálené testéry a spřízněné duše obecně.
  4. a hlavně, abychom podpořili důvěru v test tím, že do něj necháme nakouknout prakticky kohokoli.

Testy děláme již x let a cítíme, že je třeba je malinko inovovat. Věřte, že není jednoduché postavit testovací program tak, aby vygeneroval relevantní výsledky, zároveň byl ekonomicky přijatelný a organizačně zvladatelný.

Kdo čte SNOW, ví, že už asi 5 let nám na testech servisuje lyže Montana na tamních zařízeních (domluví se s místním servisem díky spřízněnosti české Montany a švýcarské centrály), takže příprava lyží je maximální (vzhledem k jejich počtu).

Testu se účastní tradičně i lyžaři rekreační a teoreticky nevybavení (pokud na ně zbudou lyže k testování) – jejich výsledky ale bereme s patřičnou váhou (každý testér dostává svůj osobní koeficient od 1 do 5), takže se ve výsledcích moc neprojeví – nicméně i tak jsou pro nás jejich poznatky svým způsobem zajímavé. Ostatně, nikdy jsme neaspirovali koncipovat test pouze pro ty nejlepší, učitele a závodníky. Osobně považuji za mnohem rozumnější vytvářet výstupy namířené pro co nejširší skupinu našich čtenářů, tedy pro sportovní a rekreační lyžaře. Tomu odpovídá i filozofie výběru testérů.

Instruktoři ze Sherpa School s námi jezdí proto, že s nimi máme velmi dobré zkušenosti. Pohoda je někdy více, než dlouhý seznam licencí – ostatně, lyžujeme v první řadě pro radost. Svou kvalifikaci si (snad zde v diskuzi) obhájí oni sami. Kluci od Sherpy jsou jakási nadstavba pro ty, kdo se chtějí zlepšovat či konzultovat styl a s testem nijak přímo nesouvisí – ten je v režii SNOW.

V každém úvodním článku k testům píšeme, že neexistuje objektivní metoda, jak otestovat lyže. Je to podobné, jako převést poezii do matematického vzorce. A právě proto, aby naše snahy byly důvěryhodné, otevíráme testy i pro omezený počet zájemců z řad čtenářů.

Díky za pochopení. Petr Socha

10.01.2011 17:59:33 #30 

Paco muž

>> #29, Petr Socha – SNOW, 10. 01. 2011 15:37:23

Pitvání ceny považuji za právo každého spotřebitele a patří k racionálním úvahám o nákupu.

Je na každém, aby zvážil, jestli mu to za tu cenu stojí.

Jinak jsem pro účast amatérů na ski testech – většina lyží (nebo vlastně všechny) stejně kupují oni. Je však nutné, aby měli lyžařské kvality. Jak to zařídit nechávám na organizátorech ski testů.:)

Držím palce, ať jsou výsledky co nejvíce objektivní!

Nalezené položky: 57 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]