Testy lyží 2011-12: zapojení veřejnosti... - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Testy lyží 2011-12: zapojení veřejnosti... (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 57 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

12.01.2011 22:06:45 #31 

HonzA_ muž

>> #29, Petr Socha – SNOW, 10. 01. 2011 15:37:23

Děkuji za vysvětlení, Petře. Chápu to tedy tak, že si chcete ověřit že stále děláte test tak aby odpovídal potřebám čtenářů a běžné lyžařské veřejnosti, chcete dát veřejnosti šanci aby poznala jak se takový test dělá a zkoušíte i najít nové stabilní testery.

To se mi zdá rozumné a držím palce ať to vyjde podle vašich představ!

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

13.01.2011 13:14:43 #32 

rADEk

tedy pod ty sukne jsem dycky rad koukal, nu coz kazdy asi zna (nebo muze pres net poznat) ceny beznych lyzarskych zajezdu, takze si kazdy muze vyhodnotit sam do jake miry je cena testovaciho zajezdu snow adekvatni(nic spatneho by ani nebylo na tom, kdyby snow priznal, ze financni motivace resp. uhrazeni casti nakladu testu prave platicimi verejnymi testery, hraje taky svoji nemalou roli).co se tyka instruktoru, urcite bych dal prednost se neco naucit, nez se s nejakym pohodovym panem pohodove sklouznout.

Demokracie je pěkná věc, ale jeden osvícený monarcha by byl pro tuto zemi požehnáním.

15.01.2011 02:27:50 #34 

Gravedigger

Neni tu nekdo, kdo by umel prekladat Garfielda do cestiny? Myslim, ze by bylo zajimave a uzitecne vedet, co pise, ale s mojema jazykovyma schopnostma na porozumeni jeho textum nemam.

15.01.2011 05:47:35 #35 

HonzA_ muž

>> #34, Gravedigger, 15. 01. 2011 02:27:50

Zatím jen začínám, ale myslím že si chválí spolupráci s konkurečním SKI magazínem a SNOW přeje trpký konec. To vše patrně ve frustraci z toho, že jako přední odborník není zván za úplatu na skitest SNOW. Možná to není vůbec přesné, třeba je to úplně naopak, ale omlouvá mně že s Garfieldštinou teprve začínám a naprosto chybí jakákoliv literatura :-D

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

15.01.2011 10:07:18 #36 

medvěd muž

>> #35, HonzA_, 15. 01. 2011 05:47:35

Ahoj, jde Ti to, myslím, moc hezky :-D. Jenom se bojím, abys nebyl ze studia Garfieldštiny nakonec zklamanej. Ne že pak budeš fňukat, že to nemělo cenu :-)!

16.01.2011 02:26:52 #37 

Gravedigger

>> #35, HonzA_, 15. 01. 2011 05:47:35

Tak nejak by to mohlo byt. Jen mi k nemu nesedi, ze by byl tak blby, ze preje brzky konec necemu, ceho sam aktivne uziva a vlastne podporuje svymi navstevami na internetovych strankach.

18.02.2011 22:03:40 #38 

Bohdanm

Lidicky hledal jsem nakou dobrou akci na konec sezony a nasel jsem nahodou i tuhle diskusi. Snowtest se zda jako dobra akce, uz jsem o ni slysel. Ale tady se zda, ze to vzal do rukou vazne profik. Uz jsem ho slysel mluvit v radiu a v televizi a ty ostatni lyzare tam ma taky dobry. Ve skolenich pro lyzare se moc nevyznam, ale sem urcite pojedu, nic lepsiho sem nenasel. Odkaz: bezpecnehory.cz/ak­tivity/czech-ski-test/vysledky-testu-2010–2011/ Jestli se mi to povede, zkusim zalozit vlastni diskuzi. Kdyby to jeste nekoho zajimalo. Co si o tomhle testu myslite? Diky za rady.

20.02.2011 16:18:21 #39 

rADEk

koukam , ze si taky budu muset udelat vlastni Ski test. Kamose v cestovce i v pujcovne mam,kontakty na distributory renomovanych znacek pro CZ neni asi problem na netu najit (at koukaj neco vytlacit jestli se se svoji znackou chtej rozumne umistit) jako profi testery vemu par kamosu(tem vytvorim v pdf-ku licence „instruktor carvingu“) a sebe (evt.extra otravne zastupce distributoru). Vemu tam par lyzi domluvim se v mistnim servisu na hromadne udrzbe lyzi a jeto. A uz bude zbyvat jen trosku podojit laickou verejnost (samozrejme to bude treba prezentovat jako v podstate humanitarni akci jejiž vytěžek bude na ucet nejake neziskove organizace), nutnosti bude urcite losovani o neco hodnotneho – treba šišku poličanu.a fertig. bude to velmi hodnotny test s obrovskou vypovedni hodnotou. .............­.............­.............­.............­..tot muj nazor na testy lyzi se zapojenim verejnosti.

Demokracie je pěkná věc, ale jeden osvícený monarcha by byl pro tuto zemi požehnáním.

20.02.2011 17:07:23 #40 

Yrkki

jojo pak bude 10 nebo 20 nezávislých testů a někdo nejvyčuranější bude dělat hodnocení objektivity a toho si budou všichni organizátoři předcházet:-) Btw přečetl jsem si na těch stránkách o loňském testu a kupodivu rekreační lyžaři netestovali obřačky – No co by to bylo za test bez vyjímek:-) A na co se můžeme v budoucnu těšit? Objektivní testy vhodnosti lyží pro seniory,testy dětských lyží aby rodiče věděli na kterých lyžích se jejich dítko zaručeně naučí co nejrychleji lyžovat:-):-):-) role široké veřejnosti je velmi podstatná – zvláště co se týče toku peněz

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

20.02.2011 23:59:10 #41 

ivan

Zapojení veřejnosti má velký vliv na financování akce. Když ji dobře „prodáme“, nadšená veřejnost si za možnost „testovat“ ráda zaplatí a tím nezanedbatelně přispěje ke zdravému rozpočtu. Není to žádný nový vynález, Kuchlerovy Supertesty tak fungovaly od začátku (našel bych ve starých programech SPORTS včetně ceny). „Veřejnost“ na povel odmaká vše potřebné, zalyká se vděčností a platí předem cash.

Otoh, nezaujatá veřejnost je svého druhu kontrolní skupinou v případech, kdy testují „profesionálové“ spojení s byznysem a firmami, jejichž výrobky se testují.

Kdo znal podklady, jimiž se firmy lákaly na letní (ano, ledovec ve Švýcarsku v létě) test lyží ad „bezpecnehory“, dokáže si udělat obrázek dost jasný. Původní představa krachla a asi se přesvědčovací metody zdokonalily, protože podle toho původního bych nechápal, že na to někdo mohl kývnout.

Publikovaný výstup ani nenadchl, ani nezklamal, prostě standard, jaký by dokázalo vyprodukovat více skupin lyžařů.

21.02.2011 09:57:57 #42 

HOnza muž

>> #41, ivan, 20. 02. 2011 23:59:10

No třeba na všech VL-workshopech je v letošním roce k dispozici téměř celá kolekce Sporten. Nikoli jen proto, abychom přesvědčili ty, kteří lyže chtějí vyzkoušet že nic lepšího pod sluncem není. V tomto smyslu spíše dáváme lidem možnost ověřit si fakt, že lyže, sice od různých výrobců, ale odpovídajících kategorií, se svými vlastnostmi příliš neliší. Hlavním smyslem ale je, nechat ty kdo mají zájem, ověřit si v praxi jaké délky a jaké modely by jim mohly vyhovovat – a tohle opravdu výtečně funguje. O docela zajímavých zkušenostech z tohoto „předvádění“ kolekce časké firmy Sporten tu ještě podám zprávu – to základní a pro mě hodně překvapivé ale je:

• značku Sporten naprosto nezná (odhadem) až 30% z lyžující veřejnosti…
  • snad 70% lidí jakékoli lyže Sporten apriori odmítá, neboť jim nevěří

Proč asi? – máte na to nějaký názor?

www.vl-snow.cz

21.02.2011 11:15:39 #43 

Yrkki

HOnzo, povědomost o značce dělá reklama a to jak je daná značka kde vidět. Sporten vyrábí lyže pro kdekoho ale vlastní produkci pod svou značkou najdeš jen málokde. Masy lidí chodí nakupovat do „sportovních hypermarketů“ a tam značka Sporten vidět není. Chvíli byla tahle značka vidět když byl Valenta na vrcholu kariéry ale myslím že ten potenciál fabrika nedokázala plně využít. Valenta se pomalu se vytrácí z podvědomí, kdo dál?? Věhlas značky Elan udělal svými výsledky hlavně Stenmark -do té doby dělali slušný lyže ale nebyly nikde „vidět“. Lidi si spíš koupí v akci pěněnou lyži třeba od Salomonu z Ukrajiny za 5000Kč v kompletu s vázáním, než by dali přednost dražší a méně známé značce. Reklamní masáž dělá svoje. Je taky příjemné vozit se na lyžích které vypadají podobně jako ty se kterýma každou chvíli někdo stojí na bedně ne? Koupit si Sporteny znamená nejdříve si je vyzkoušet, pak zajít do specializovaného obchodu, mít přesnou představu o tom jaké chci lyže a jaké vázání. A počkat si třeba do druhého dne než namontují vázání a podložku které si zákazník vybral. Asi jsem dnes na svahu stejná bílá vrána s obřačkama od Sportenu jako před 28 lety s Rossignolama:-) Btw snad i Lusti jsou na tuzemských kopcích vidět častěji… Jak to říkal Henry Ford? Kdybch měl posledních 5 dolarů tak 3 dám na reklamu. Sporten nepotřebuje moc reklamy pro výrobu lyží pod jinou značkou . Tam fabriku znají a má myslím slušné jméno. Práce s koncovým zákazníkem je něco úplně jiného.

21.02.2011 16:13:28 #44 

fishermaniak

>> #43, Yrkki, 21. 02. 2011 11:15:39

Souhlas…Luštinec taky moc marketing neřeší…letos jsme byl překvapenej z inzerátu ve Snow s Nikolou Sudovou :) Dost lyží dává ven, něco oddílům a zbytek se holt šíří dobrým jménem a referencemi (možná je toho víc, nevím…)Reklamu na Sporteny jsem neviděl a kromě pár lidí jsem je na svahu taky moc neviděl. to ty Lušťovky mnohem více…A je fakt, že jsem si je od pana Luštince nechal poslat na test a příjemné překvapení…Posledně jsem testoval 177SCT ze Snow4Fun a ty se mi líbily moc!!Kde na to má člověk brát?!

21.02.2011 17:07:30 #45 

Yrkki

>> #44, fishermaniak, 21. 02. 2011 16:13:28 Luštinec dělá hlavně pro Gallus Industries hypermarketový lyže pod buhvíjakou značkou nicméně se snaží oslovit zákazníky víc než Sporten a nutno dodat že se mu to i daří. Začínal z nuly a mezi zasvěcenými je to už pojem. Kdo ze starších pamatuje původní značku Sportenu – Artis tak chápu, že tu může přetrvávat jistá averze. A pak co mi u Sportenu hlava nebere je nabídka rentalových Tyrolek pro sety s AHV06 a AHV05. Jasně jezdit se s tím dá ale přijde mi to kvalitativně nevyvážené – na komerční top model docela ostré lyže dát RFD 11 (12) aby dostali cenu setu co nejníž – nevím nevím… Když si pak někdo vybere jiné vázání, dostává se s cenou kompletu ke 20 000 :-(

21.02.2011 17:50:50 #46 

TomáS muž

>> #45, Yrkki, 21. 02. 2011 17:07:30

Zcela souhlasím. Sporten na svoje top lyže strká plastový hračky a to moc nechápu. Cena holý lyže je někde u 12,5k a to už je zase docela rozdíl oproti Lusti. V zásadě si za 12.5k vždy raději koupím starší model od Stöckli nebo jinej sendvič. Prostě za ty prachy, to moc sexy není a s tím vázkem už vůbec ne.

21.02.2011 18:29:46 #47 

Pavlos muž

>> #46, TomáS, 21. 02. 2011 17:50:50

Byl si někdy ve firemní prodejně Sportenv NMnM? Tam mají holé lyže za velice příznivé ceny. AHV 05 nebo 06 z loňské kolekce seženeš do 7 tisíc bez vázka. Mají tam i pěknou nabídku freeride lyží.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

21.02.2011 21:51:26 #48 

ivan

>> #42, HOnza, 21. 02. 2011 09:57:57

>> #43, Yrkki, 21. 02. 2011 11:15:39

Víš, ono dneska jde hlavně o přežití. A když se to Sportenu podaří především výrobou nějakých šmrdlátek pro japonskou značku Yamamoto (úplně hypotetický příklad), tak bude hlavní Yamamoto.

Český trh to nevytrhne. Tam stojí značka Sporten se sjezdovkami proti početné přesile.

Proti značkám, které si udělaly jméno historicky, v dobách, kdy stačilo, aby se majitel firmy dohodl s šikovným závodníkem, který býval kdysi rád, že ty lyže dostane zadarmo. Žádné pooly a poolové poplatky, žádný klub vyvolených. Jednoduchá reklama alpským závoděním s ohromnou sledovaností ve zlatých lyžařských dobách, kdy nic jiného nebylo.

Jméno si budovaly desítky let (Rossi už měl výročí 100 let!), kdežto Sporten je název až z roku 1993.

Proti vlastní historii podřadných Artisek, používaných mnohdy proto, že lepší lyže bývaly nedostatkové.

Proti vlastní historii levných pěněných lyží 90. let.

Proti apriornímu podcenění všeho tuzemského, neboť co bývalo „zvenku“, případně aspoň „z túzu“, bylo lepší.

Vem si, kolik tradičních domácích značek se položilo. Nebýt vlivu, snažení a peněz od VW, šla tam jistě i Škoda. Nebyla by při hokeji, rallye, na Tour de France, možná ani ne chválená v testech.

V cílové skupině „většinový nespecializovaný lyžař“ zkrátka vládne cena, jméno a snad ještě líbivý design. Na cílovku „freeskiing“ nemá takový páprdovský výrobce šanci (takový boreček si radši pořídí něco od no-name cool garážníka kvůli image – hrozná čeština, já vím…).

Jiná věc je, že nabídka dostatečně nerespektuje trendy a potřeby. Od začátku nesmyslná byla FIS-obřačka (pro koho? Ale nedali si ji vymluvit) jako top-lyže, dneska i úzká slalomka. Místo GS měli už dávno udělat něco „skicrossovatého“ na úrovni dnešních běžných komerčních racecarverů. Jedinou lyži moderních parametrů, Raptor, zabíjejí malé délky (nevím, jak je tvrdá teď, první generace byla bláto).

Existují i jiné způsoby, jak se dostat do povědomí, něco i zkoušeli, HOnza i já jsme jim navrhovali už leccos, ale jednak i to má své mouchy, jednak to vyžaduje větší odvahu, již zčásti nemají a zčásti jim to možná brzdí majitelé (o tom víme houby, takže i toto jsou spekulace). Ti jsou rádi, že Sporten není problém, viz první věta zde, a tak se status quo pořád prodlužuje. Přesvědčuje někdo Adamce s Halouskou, aby mohl jít Sporten do větší sebepropagace u nás? Stojí o to Hudák st., pokud zatím vše funguje? Nebojí se toho Hudák ml.? Nevím, nevím, nevím.

Občas je snadné spílat exekutivě, když nevíme, co chtějí a kolik toho dovolí vlastníci (aktuální akcionáře samozřejmě neznáme). ¨ Valentu pořádně nevytěžili (nevím ale, co měl ve smlouvě), samotný fakt, že skočil na Sportenech, měl ale omezený dopad, akrobatické skoky nejsou lyžování a příslušné lyže nářadím na sjíždění. Možná měli pocit, že je všude tak zavalentováno, že Sporten se automaticky sveze s ním. Jenže to by býval musel nosit i do postele na spaní čepici Sporten a mít Sporten na zádech snad i při Stardance. Takhle plno lidí vůbec nezaregistrovalo, na čem skočil, a zbytek to záhy zapomněl. Reklama dost naprd.

Kolik lyžařů asi tak ví, na čem jezdila a na čem nyní jezdí Sudová? Chodili si kupovat lyže proto, že na téže značce vyskákal Janda svěťák?

O Lusti vlákno není, takže nekomentuju.

21.02.2011 23:02:27 #49 

Yrkki

>> #48, ivan, 21. 02. 2011 21:51:26

Máš pravdu Ivane, každý tušíme proč to tak je a na druhou stranu je to takový malý zázrak, že se té fabrice nějak daří a snad úspěšně přežila to nejtěžší období. Držím jim palce. Rozpitvali jsme je dokonale ale jsou to úvahy od stolu – řídit bych tu fabriku nechtěl, kdo ví jaký má vedení manévrovací prostor

22.02.2011 01:33:17 #50 

ivan

>> #49, Yrkki, 21. 02. 2011 23:02:27

Tohle za „dokonalé rozpitvání“ nepovažuju, to bys byl z laciného kraje. Pár jednoduchých poznámek v diskusi, které snad trefují některé problémy, jak se mi coby částečnému a spíš bývalému insiderovi jeví. Mnoho věcí ale neznáme.

22.02.2011 08:48:50 #51 

Martin430

>> #42, HOnza, 21. 02. 2011 09:57:57

Ahoj,

Já si myslím, že je potřeba se na to podívat trošku z odstupu. A že záleží na tom, co vlastně Sporten chce.

Resp. kdo vlastně je Sporten a zda je vůbec jednotný pohled majitelů a managementu. Pokud (zda-li) vůbec mají jasně definované cíle a co do nich patří.

Jestliže do priorit patří i budování image na českém (tuzemském) trhu, odvádějí velmi špatnou práci. Hodně lidí ví, co všechno je chyba, vč. Tebe a Ivana (zejména vy dva). Pár lidí asi i ví, kudy cesta vede, ale zase na druhou stranu – to jsou věci, za které se platí slušné peníze. Nebo by se alespoň měly platit. Kam to vede zadarmo (svépomocně) vidíme na aktuálním stavu brandu.

Pochybuji silně, že se v téhle firmě tímto někdo skutečně na úrovni vážně zaobírá, ale přesto jeden zásadní důvod a tu nejhlavnější nápovědu tady zadarmo napíšu.

Noname lyže s dehonestující historií a produkované ve velké průmyslové fabrice – bez velmi silné marketingové story a její mohutné podpory budou i za deset let tam, kde jsou teď. V podstatě v pldeli. Na samém okraji zájmu, s nulovou prestiží a marně hledající cílovou skupinu.

Ale to Ty Honzo víš, ví to ivan, ví to většina diskutujících v tomto vlákně a dokonce to asi ví i většina lidí, co to tu čte. A myslím, že zadarmo jsme se tu navzájem vytěžili ažažaž a feedback je to víc jak dostatečný.

Tímto považuji vše, čím jsem osobně mohl prospět experimentu se Sporteny v rámci VL, za uskutečněné a vyčerpané.

Jo a jsme teda setsakramentsky OT.

Skol

Martin430

22.02.2011 17:14:27 #52 

Thomas muž

>> #51, Martin430, 22. 02. 2011 08:48:50 Sportenu se už nechce vůbec pracovat s veřejností. Vývojovému oddělení Sportenu jsem pro vývoj speciálních lehkých lyží v BC a skialpu nabízel doslova za pár stovek na vykuchání tehdy nejlehčí lyže na světě Goode skis(limit.serii s vysokomoleku­lárního carbonu s nejrychlejším modulem pružnosti a exotických dřev),které jsou jinak extra drahé. Vývojové oddělení to nezajímalo,asi tam nikdo nepracuje a ani ani neodepsalo. Přitom na sjezdovce u lokálního skidružstva v Rakousku byl o tyto jeté velký zájem. Asi jedou dle předpisů kooperujících velkovýrobců.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

23.02.2011 10:08:18 #53 

Yrkki

>> #52, Thomas, 22. 02. 2011 17:14:27

tomu se říká házení perel sv…m :-) Btw. v katalogu Lusti se v tichosti objevily také skialpové lyže. Myslím že v téhle fabrice se naopak snaží.

23.02.2011 13:02:58 #54 

boso

>> #53, Yrkki, 23. 02. 2011 10:08:18 Píšeš„v katalogu Lusti se v tichosti objevily také skialpové lyže. Myslím že v téhle fabrice se naopak snaží“.Tiež fandím Lušťákom – ale voľba skialpového sortimentu je podľa mnňa šliapnutím vedľa ( zlé vyhodnotenie trendov?)- lyže, ktoré dali do katalógu sú mimo súčasných (väčšinových)po­žiadaviek. Myslím, že oveľa viacej by zabodovali s podstatne širšími – nejakých 80–85 mm pod pätou. V podstate rovnakú ponuku skialpov má aj Sporten -ľahké, úzke „pretekové“ lyže, o ktoré by bol obrovský záujem pre 10 –15 rokmi. Teraz sú okrajovou záležitosťou.

23.02.2011 14:39:24 #55 

Thomas muž

>> #54, boso, 23. 02. 2011 13:02:58

Souhlas,a Ti co měli doma úzké práskačky si mezitím pořídili už tlusťochy na freeride. Trend Back country je, když už investovat a pořídit další lyže,tak univerzální lehké pevnější freeridy na kterých se dá na dovolené všechno v jednom: freeridovat, chodit kopce i sjíždět tvrdou sjezdovku. Zaspali 77–90..mm nový vývoj trhu,který započal už před 3 lety..:-D

23.02.2011 18:24:03 #56 

ivan

>> #52, Thomas, 22. 02. 2011 17:14:27

Takže tys poslal do Sportenu email, jestli by nechtěli odkoupit nějaký starý model lyží Goode k rozřezání. A oni ti neodpověděli. Načež z toho formuluješ razantní závěr, že „Sportenu se už nechce vůbec pracovat s veřejností“ a dokonce, že ve vývojovém oddělení „asi nikdo nepracuje“.

Hmm. S takovouhle logikou bych nevylezl ani na dvorek mezi slepice.

Proč myslíš, že by se měli zajímat o lyži kategorie, kterou nevyrábějí a vzhledem k omezenému rozšíření u nás dost možná ani nemají zájem vyrábět?

Ale i kdyby: co by jim přineslo rozkuchání lyže, jejíž konstrukce je chráněná US patentem 5,759,664 a která v USA stojí přes 1000 dolarů/pár? To jako myslíš, že by ji pirátsky zkopírovali a prodávali? A to myslíš vážně?

Řez lyží Goode i s komentářem vyšel tuším loni ve SNOW a po dvou kliknutích jsou informace na jejich website.

Nějak nechápu smysl tvé nabídky. Dalo se to vůbec brát vážně? V takovém případě bych se nedivil, že to Malina třeba smazal jako spam. Byť třeba, pokud jim to od tebe vůbec došlo, odpovědět, že zájem nemají, i mohli a snad i měli.

Ale vyvozovat z toho, co zde činíš, je buďto zlý úmysl, nebo pěkná (spíš nepěkná) hloupost. Kulantněji to formulovat nedokážu, sorry.

23.02.2011 19:34:31 #57 

Thomas muž

Chtěli prorazit v segmentu s lehkýma lyžema na trhu. A nejlehčí lyže v porovnání na světě je tedy mohla zajímat,když do toho začali fušovat a ví o co go. Jde o to, že mohli jedinečně porovnat reakce těchto lyží s reakcemi svých vyrobených lyží, dolaďovat flexi a zkoumat jak a co by se dalo ještě vylepšit.Mimochodem řez lyží ti o flexi lyží jen napoví, ale neřekne. A pokud se tím nechtěli zabývat,stačilo odpovědět i na opakovaný dotaz děkujeme sorry, jedeme v jiném výrobním programu. Máš pravdu, asi to byla hloupost a zlý úmysl je s tím vůbec otravovat.Bohužel nejsem propojen žádnou reklamou,to co je holé i když blbé konstatování.Anebo chceš na svém webu víc bulvárně pojaté příspěvky typu souběžného vlákna otec-dcera-ČT a masakr pod č.67? Taky se v tom nemohu jako pravidelný čtenář zorientovat jestli to je zlý úmysl nebo hloupost? Ale aspoň se člověk pobavil. Nic ve zlém a taky sorry,sedíme všichni dlouho u compu a člověka to se… Už aby nasněžilo a hurá na ski, to se pak píše radostněji a pohodově.:-)

Nalezené položky: 57 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 10:48:40 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 10:46:17 od ACS

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]