Kouty - aktuální report [článek] - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Kouty - aktuální report [článek]

11.01.2011 08:05:47 #1 

Radek Holub - SNOW muž

Kouty nad Desnou jsou určitě nejviditelnější investicí českomoravských hor sezóny 2010/11 – projekt areálu se dvěma širokými sjezdovkami s 500m převýšením vzbuzuje přirozeně i velká očekávání. Z působivosti areálu i jeho kapacity a celkové úrovně se na první pohled má proč zatajit dech. Velkolepý, až luxusní je už samotný vstup do areálu po prostorném náměstí s veškerým zázemím i pódiem – už odtud je cítit, že areál má ambice být top centrem. Páteřní sedačková lanovka umí z přijíždějících lyžařů ukusovat po šesti a silný dojem zanechá i šíře tratí, byť jejich kapacitu prověří až zkušenosti z návštěvních náporů.

Odkaz na článek

14.01.2011 11:03:13 #2 

michi406

V Koutech jsme byli 20.12., večerní lyžování super, parking + zázemí výborné a tím to v podstatě končí. Neupravené svahy na kterých se člověk potkal s hrstkou nadšenců a nekončeným traverzováním z půl metru sněhu přes plotnu do půl metru sněhu se spouštěl dolů aby místy potrápil skluznici na roztahaných kamínkách :-x. Nesněžilo, ani nefoukalo, nebyl důvod aby svahy byly v tak příšerném stavu. Prostě nebylo zrolbováno, za 560 Kč úděs a nedaleké Filipovice s větším počtem lyžařů (!!) na tom byly nesrovnatelně lépe 8-O. Psali jsme stížnost panu Kestlovi, dodnes bez odpovědi. Pro mě tento rok skončili, větší šanci dávám Dolní Moravě. Do příští sezóny na tom snad zapracují.

15.01.2011 11:34:57 #3 

peko1

Kouty jsem navštívil i se svým 7 letým synem 29.12.příjezd v 8:40,parkování OK.První znechucení nastalo při pohledu na hrozen lidí čekající na skipas,kdy dle informací údajně pro technické problémy nešlo na jedné z pokladen vydávat skipasy/dle mého to bylo na všech pokladnách a zapadala do toho i neschopnost pracovnic/.Tedy hodinové čekáni v –14°C…Proklamované více než 2-kilometrové sjezdovky jsem po prvním sjezdu odhalil,že jsou to v podstatě pouze 600–1000m úseky ,kde je standartní sjezdovka,zbytek jsou přejezdy téměř po rovině,či lesem pro šířku rolby,nebo plytký dojezd. Kvalita svahů byla tragická,spousta ledových ploten,vydřených míst a zejména kamenů!! Dojezd k 6-ti sedačce z pravé strany sjezdovky po souvislé vrstvě ledu v délce asi 30metrů. Opravdu nebezpečné. Průměrní a začínající lyžaři téměř nebyli schopni toto sjet a samozřejmě padali. V tomto termínu hlava na hlavě,sjezdovky tak přeplněné,že o lyžování se nedalo ani mluvit.Po sražení mého syna jedním z horších lyžařů,který nezvládl své lyže na ledové plotně jsem areál znechuceně opustil. Za 630,– Kč naprostá tragédie a opět jsem se utvrdil,že než vyhodit téměř 26Euro+ 14Euro dítě,tak se opravdu vyplatí jezdit do Alp.V přepočtu cena+výkon+služ­by+osobní spokojenost u mě stále vyhrávají Alpy.

15.01.2011 20:57:16 #4 

Radek Holub - SNOW muž

Vlastní zážitek je často více než měřitelnými parametry areálu ovlivněný aktuálním počasím, sněhovými poměry, zalidněností a atmosférou vůbec. Špatná konstelace vlivů pocitově odepíše průměrné i sebelepší středisko. V nejednom domácím i zahraničním středisku včetně nejrenomovanějších jsem takové utrpení zažil – od fronty u pokladen přes oraniště na sjezdovkách až třeba po poruchu přibližovací lanovky.

Silvestrovský týden v našich větších areálech bývá k takovým zážitkům skoro předurčený, podobně jako i jinde víkendy, prázdniny nebo masopusty. I když vznikne ještě 10 Špindlů, stále budou mít české hory (přepravní) kapacitu dvou tří větších alpských center a na vánoční výlet české lyžařské populace, podpořené navíc ideálním počasím na horách, budou bohužel těsné.

Lyžování v tomto týdnu beru za srovnatelné s nákupem dárků o adventním víkendu, odjezdem na prázdniny prvního července nebo návštěvou fotbalového derby. Ale uznávám, že mnoha lidem okolnosti nic moc jiného nedovolí.

Pak se dá vytušit, jakou mají české hory obecně pověst, pokud je velká část našinců zná z exponovaných termínů (a do zlevněných Alp vyrazí mimo sezónu). Nic proti, je to přirozené. Kdo může, nechť se všem sezónním špičkám vyhne – kdekoliv.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

17.01.2011 10:45:36 #5 

Petkan muž

Naprostý souhlas pane Holub;-)

21.01.2011 17:39:56 #7 

Radek Holub - SNOW muž

>> #6, smashingx, 20. 01. 2011 21:20:47

Za report středisko neplatí – ani do prasátka, ani oficiálně (ale existují zahraniční servery, u kterých si střediska recenze objednávají jako placenou službu, asi jako michelinské restaurace).

I kdybych měl stejně špatnou zkušenost jako vy, nemyslel bych si, že je to pravidlo každého dne. Jako platící zákazník si ale přirozeně máte právo hodnotit podle své libovůle, stejně tak lyžovat, kde je vám milé.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

30.01.2011 19:50:03 #8 

skiing_devil žena

Jako hrdý Moravák jsem se i já tento víkend vypravila z Prahy do své domoviny a řekla si, že vyzkouším Kouty. Ihnen po příjezdu a shlídnutí parkoviště jsem byla rozhodnutá vrátit se zpět třeba do Filipovic, když jsem viděla ty mraky aut. Bohužel jsme jeli dvěma auty a kolegové už měli vyskládané lyže, tak jsme se rozhodli zůstat. Nevím, čím začít, zda šílenou frontou u kasy nebo nesmyslným a nekomfortním přesunem na sjezdovku – na ten jsem však byla připravena, protože jsem četla článek ve snow, nebo samotnou kvalitou sjezdovek. Ta byla opravdu špatná. Vím, že byla obleva a led jsem čekala, co tam ale dělaly ty tuny kamení, když tam teď mají minimálně 60–80cm sněhu, to nechápu. Nejhorší bylo však množství lidí. Myslela jsem si, že mne už v životě nepotká nic horšího než Monínec, ale tady byla hustota lyžařů na metr tak 3× větší! Hned při druhé jízdě mne zezadu sejmul nějaký magor. Bylo mi to vážně líto, vytáhla jsem celou rodinu, nechali jsme tam skoro 3tisice za skipasy a ačkoliv to máme 10 minut třeba do Karlova, Malé Morávky či na Praděd, jeli jsme hodinu do Koutů, abychom to po dvou hodinách „lyžování“ zabalili. Kouty – nikdy více.

30.01.2011 20:15:17 #9 

Rarášek466 muž

Tak nevím, ale já jsem dneska byl asi jinde. Kouty ráno v 8:00 -nádhera, která vydržela jako vždy až do oběda. Potom se přihrnula masa lidí a sjezdovky se rozoraly. Ale že by se nedalo jezdit, jsem nějak nepostřehl. Co se týká kamínků, tak jsem poprvé až v Koutech viděl komado v oranžových vestách, které je ze sjezdovky sbíralo do kýblů. U mne Kouty za 1.

Kolo a lyže jsou u mne již diagnóza.

30.01.2011 20:56:46 #10 

skiing_devil žena

Ty kamínky neberu tak tragicky. Mně fakt vadili ti lidi. Byli jsme tam v sobotu od 8.30 a kolem 9.30 už to byl masakr. Sedačka je šestimístná, čili fronta na 5minut je OK, to nic nebylo, ale na sjezdovkách, zvláště nahoře, než se rozdvojí, to byl prostě MAZEC! Slalom mezi lidma! Opravdu nikdy a nikde jsem tolik lidí nezažila a to lyžuju hodně. Možná tobě to nevadí, ale to, co se tam dělo v sobotu, hraničí s bezpečností! O komfortu ani nemluvím.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox