Šárka Záhrobská: zloduchem jsou boty, deska a vázání [článek] - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Šárka Záhrobská: zloduchem jsou boty, deska a vázání [článek]

18.01.2011 11:33:14 #1 

Příspěvků: 3866

ivan

Spousta lyžařů sleduje neradostný vývoj výkonnosti a vlastně už i kariéry Šárky Záhrobské. Fakta jsou známá, o příčinách lze dlouze diskutovat. Do mozaiky důvodů, jež se od Šárčina týmu dostávají do médií, přibylo po žalostné jízdě ve Flachau zdůvodnění opravdu netradiční. Natolik, že je nedokážu neokomentovat.
Odkaz na článek

18.01.2011 12:20:46 #2 

Příspěvků: 881

Martin430

Skvělý čtení, ivane.

Nemohli bysme se domluvit tak, že bys ten slamák sežral i tak ? Bych Ti ho zatím maceroval v něčem dobrým.

Je vidět, že se Šárka nebojí – nám prostým konzumentům ukázat, jak jsou na tom špatně výrobci bot, desek a vázání a to i na úrovni WC a závodních oddělení. Jen je škoda, že výrobci jsou děsně mstivý svině a tím je vysoce pravděpodobné, že napřesrok bude jezdit bosa, s nohama přilepenýma Locktitem rovnou na topsheet lyže.

Pokud ovšem nenazná, že je problém i v lyžích samotných, pak nebude mít ani lyže a bude muset zkusit jedině revoluční RAXski a konečně jim dá 5–10 vteřin ona. To ale bude muset jezdit vedle trati, protože ji ti nepřející komisaři nepustí mezi brány.

Nemá to lehký, ale přečte si ještě tak 30krát 4 dohody a s Toníkem neco vymyslí.

Nechtěl bych vidět jejího tátu, jak se tvářil, když to četl.

ufuf

19.01.2011 11:41:26 #3 

Příspěvků: 12

Tanguero

Přidávám se k Martinovi. Navrhuju ten slamák macerovat v lahvi Pražského výběru. Při konzumaci ho potom můžeš zapíjet „slámovým“ vínem, které tím vznikne. Kdo rozumí vínu, pochopí můj názor na Šárčiny technické problémy. Víc nemám co dodat :-)

19.01.2011 16:27:42 #4 

Příspěvků: 180

garfield muž

Jak jsem od včera ,– zdvořile nahozením tema …zjišťoval,tak skutečná většina lyž instrů ,i lyž. veřejnosti-na sedačce je času …
/mimo novinářů co, za každou cenu něco musej napsat ..-vyblejt :-) / ,tak masivní většina je Šárce Záhrobské nakloněna i s pochopením­..ok.. sezona ,–nedaří se…,díky za ty předchozí sezony…,díky za to ,že vůbec jsi..!!! ,že na české poměry dokázala do teď neuvěřitelné,, netušené, !!! ,a to, že si hold musí zkousnout i negativa popularity a supů,když se nedaří,když to nejde ,no jo ať těch klobouků sežerou víc,ale i kdyby .. dík PRVNí a jediná Dámo současného českého lyžování…,když to dál půjde, budeme rádi a přejem… ,když ne,jsou i jiné životní cíle a priority, dokázala jste to, co u nás nikdo před Vámi,Hut ab- klobouk dolů…,ti rejpalové aŤ ho sežerou…- a to by se mi líbilo… :-)

přes to,–jísti slamák ,byť dlouhou dobu máčený…,a tak ku stravitelnosti připravovaný,nelze považovati za stravu vhodnou šedesátníka..,byť vláknina je zdravá, ale čehože-je příliš,to by mohlo neprůchodnost střev způsobiti…,a též velké břišní boolení- při tom míti… buenos aires…

p.s.
i přes chybějící bachor,čepec, kniha, slez /i když to má každej vůl…/,vratné přežvýkávání,chy­bějící bacterie … věřím v přežití,ale až to poleze,nebudu na sjezdovce :-)

19.01.2011 18:49:45 #5 

Příspěvků: 157

RadKov

Jestliže autor blogu zmiňuje lyžaře, kteří sledují aktuální nepříliš povedené účinkování naší lyžařské naděje a vlastně už i hvězdy Šárky Záhrobské, jsem jedním z nich. A jako takový cítím potřebu k věci doplnit pár slov. Důvod je nad slunce prostý – rád vidím Šárku vítězící.

Přestože se Ivan Sosna ve své úctě k lidem z lyžařské branže (a současně lidem, které jistě osobně zná) jal soudu Šárčiných současných výkonů víceméně po stránce materiálově-technické, z jeho slov lze bez velké námahy odtušit spíše polemiky a pochyby nad okolnostmi personálními. Myšleno tak v rámci realizačního týmu naší soudobě i historicky nejúspěšnější sjezdařky. Lze předpokládat, že mu asi bude známo mnohem více odpovědí na otázky, proč vlastně v minulé sezoně došlo k přerušení dlouholeté spolupráce otco-dceřiného tandemu Záhrobských. Tandemu, který svými dosaženými výsledky, skoro by se dalo napsat sportovními výrobky, opakovaně dokazoval, že pracuje dobře.

O zákulisí vzniku i dlouholetém fungování této rodinné spolupráce bylo již plytce naspekulováno i objektivněji reportováno mnohé. Včetně nemála slov o obětování se a dennodenní řeholi, ať na jedné či druhé straně, na straně trenérské či závodnické. Je jisté, že uvedené stavy s sebou spolu s přibývající délkou svého trvání nesou i napětí, které nemusí pramenit a souviset s pouhou samotnou podstatou vrcholového sportu jako takového. Nabízí se tedy úvaha (bezesporu notně spekulativní), zda právě jevy podobné popsaným mohly vyvrcholit tím, že se cesty zaběhnuté dvojice trenéra Petra Záhrobského st. a mj. mistryně světa Šárky Záhrobské rozešly.

Jistě by nebylo správné chtít na všechny otázky znát odpovědi. Jako v každé jiné oblasti i v takovéto top-sportovní kromě striktně asketických pravidel, nezbytných pro samotnou možnost existence v nejvyšších patrech té které sportovní disciplíny, existují i běžné a všudypřítomné sociální vztahy. Ty nejen že nelze opomenout, ale mnohdy je právě jim nutné neupírat na jejich úrazokamenném významu. A pokud se právě v tomhle kolečku stroj zadrhne, pomyslné hodiny zkrátka správně jít nemohou. Někdy je třeba polámané kolečko celé vyměnit, jindy postačí jinak kvalitní „značkový“ strojek jen řádně promazat.

Pokud bych měl v navozeném metaforickém duchu svou úvahu i zakončit, musím zde na misku vah položit jednu otázku já. Která z nabízených variant nápravy potíží s hodinovým strojkem je obecně schůdnější, tedy i rozumnější? Pokoušet se nahradit původní kolečko novým, leč v praxi neprověřeným a tudíž i rizika nesprávného chodu přinášejícím? A nebo s vědomím úspěšného postupu hraničícím až s jistotou kápnout do strojku trocha maziva, aby ten mohl i nadále plnit svou zaběhnutou funkci? Funkci, kterou vykonává léta, po která fatálně nezklamal…

19.01.2011 19:38:04 #6 

Příspěvků: 180

garfield muž

>> #5, RadKov, 19. 01. 2011 18:49:45 ano........ .....všichni to tušíme…,jen jak z toho?ven… stejně jako Martina Hingis po rozchodu se svou trenérkou a matkou Melanií… Molitorovou.Hingis… šla dolů …,ale začala žít normálním životem dospělé ženy,///dětská leta,dospívání,a to, co s tím souvisí -vše potlačeno-podřízeno treningu , výkonu-od 13ti let…//, je to zde asi stejné…, ale, je to jejich věc !!! ,omlouvám se,– Její věc… pro nás ,co bychom rádi výsledky,– je to pseudo jasné,ale náš dril,život,od­říkání, to není,můžu-můžeme si jen přát,jak jsem psal… cesta zpět k trenéru-otci+ odříkání a drilu,až teroru, pod jeho vedením není… Na druhou stranu -vždy po průměrných výsledcích uměla- umí zajet na důležitých závodech… …třeba na klobouk dojde…

P.S.můj osobní zážitek z před mistrovství sv . v Bormiu + St.Catarina. je ,že v teamu dnes chybí persona ,co zavelí ,řekne fis -ne- případně postaví 2 kolo,a to ostatním týmům obrovsky pomáhá,byť je to maličkost,…Petra ,Šárky,teamu se báli,dnes jim můžou skutečně podšoupnout i druhořadý material,nebyli by první-zažil si to i Herminator …

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

17.08.2017

Bike SNOW tour: Malinô Brdo – na kole, na vodě i ve vzduchu

Slovenský letní areál Malinô Brdo navštěvujeme každ...
15.08.2017

Bike SNOW tour: Klínovec – na flowtrail i s koloběžkou

Krušnohorský Klínovec začíná patřit mezi česká top ...
15.08.2017

Za dva měsíce dobyli Evropu! Čeští žáci kralují mezinárodnímu poháru FIS v travním lyžování

Ujeli téměř 2500 km, zúčastnili se 5 mezinárodních ...
15.08.2017

Bike SNOW tour: Špičák na Šumavě – rodinná pohoda s bikeparkem

Na šumavském Špičáku se lanovka točí i v létě a tur...
14.08.2017

Hledejte a očesejte Craftovník!

Švédská značka Craft připravila pro všechny sportov...
07.08.2017

Italské Alpy – luxusní dovolená plná wellness

Sníh pod nohama, lyžování, výhled na krásné hory se...

Diskuze o lyžování

[Analyzátor]: Marek76 - č. 1

dnes 19:52:20 od AbbaKrakus

[Fotogalerie]: Fall Line

18.08.2017 23:06:56 od Lukáš Vavrda - SNOW

Alpine Ski World Cup 17/18

18.08.2017 21:42:03 od orim

Passo Stelvio

17.08.2017 15:23:58 od mikels

Livigno: [Středisko]

16.08.2017 21:01:19 od mikels

[Fotogalerie]: Never nikomu

16.08.2017 12:54:24 od LauraPiekna

Breuil-Cervinia-Valtournenche: [Středisko]

16.08.2017 12:13:55 od JI-FR

LIDL

14.08.2017 10:04:44 od valerius

PETRA VLHOVÁ

13.08.2017 20:01:41 od oblouk

Poděkování Teamu Snow

12.08.2017 17:48:19 od valerius