Technika a metodika "Alpine" v etapě základního lyžování - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 2) - SNOW.CZ

Technika a metodika "Alpine" v etapě základního lyžování (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 64 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

28.01.2011 08:14:21 #31 

iHonza muž

>> JáraP, 27. 01. 2011 18:58:27 Ahoj Jaro, nějak jsem si nevšiml tvé poznámky z příspěvku #7 „z Tvé (jiné) sekvence“ Rád bych tě ubezpečil že je to přesně ta sekvence z které jsi vybral 1 obrazek. Viz kompletní vrstvy na sobě zde: all
a z toho vynikla separovani ostatnich jezdců a naslednou úpravou jasu a kontrastu tato sekvence: a Dále bych chtěl říci že jsem vycházel z videa v HQ kvalitě nikoliv jako ty z nízké kvality a bylo zajímavé jak po úpravě jasu a kontrastu vylezlo napovrh kde jezdec má ruku. Bohužel jsem to celé zpracovával velmi amatersky, dal jsem jednotlivé vrstvy na sebe a pak manualně mazal ostatni jezdce. To mě vede k otazce znáte někdo automatizovanější postup?
Ale zpět k tématu během dne připravím i ostatní jezdce které zde kritizuješ aby bylo jasno a věci byly dány do souvislostí a nebylo to pouhé podsouvání nepravd.
D8le je mi naprosto jasné proč jsi toto vlákno založil takže se i vrátím na téma o Interski international.

28.01.2011 08:28:03 #32 

˘Ö˘Krab muž

>> #30, JáraP, 27. 01. 2011 23:26:34
Járo,
ZATÍM na Tebe nikdo opravdu nezaútočil, tak nemáš proč se bránit a cítit ohrožený.

AD Tvůj biomechanický pohled v etapě základního lyžování:

Biomechanika Biomechanika je aplikace zákonů mechaniky na živou hmotu, v užším smyslu na lidské tělo. Biomechanika popisuje pohyb a rovnováhu lidského těla a jeho vzájemně pohyblivých součástí. Při tom působí síla jednotlivých svalů, gravitační síla, setrvačnost, pevnost a pružnost tělesných tkání. (kráceno, dle Všeobecné encyklopedie Diderot, 1996)

Jako taková tedy tato vědní disciplína pouze a výhradně popisuje konkrétní probíhající děj. Na jejím základě není možno rozhodnout, jestli je něco možné nebo ne, jestli existuje, či nikoliv, i jiné (optimální) řešení. Nelze tedy ani soudit nic o čemkoliv jiném, co nebylo zkoumáno. Pokud soudit lze, tak výhradně uvnitř konkrétní definované vztažné soustavy.

Maximálně lze určit či odhadnout, nakolik je konkrétní způsob provádění činnosti přínosný a účelný pro dosažení stanoveného cíle v porovnání s dalšími již známými a prozkoumanými způsoby.
Na základě biomechanických tvrzení tedy nelze vyloučit, že jsou i další a efektivnější, leč doposud neobjevené a nezkoumané způsoby, vycházející z jiných (a třeba i opačných) premis.
Jediné kategorické soudy z biomechanického rozboru plynoucí se mohou týkat limitů fyzikálního poškození organismu v konkrétním případě.

ANEB: Pokud chceš kritizovat kolegy z jiného státu, pro které není ČŠL závazná (naštěstí ani pro mě není), čiň tak v intencích jejich výukového plánu.
Pokud chceš provést srovnání, pak srovnávej srovnatelné, ale včetně uvedení oné vztažné soustavy, tedy porovnání jejich plánu a cílů s ČŠL.

ĶRAB

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.01.2011 08:33:44 #33 

HonzA_ muž

>> #32, Krab, 28. 01. 2011 08:28:03

Otázkou je, proč „kolegové z jiných států“ či APULu nereagují a nevyvracejí body, které Jára zdůraznil za pomoci biomechanických popisů odpovídajících jejich technice.

To je to, co mi vrtá hlavou. Vedoucí vzdělávání a Staatlich by to měli zvládnout s přehledem.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.01.2011 08:47:51 #34 

iHonza muž

>> #33, HonzA_, 28. 01. 2011 08:33:44 Co když je to protože že jde o záměrnou mystifikaci 1 fotografii viz. mé příspěvky na které zde. Nekvalitní fotografie, vytržení z kontextu atd.

28.01.2011 08:53:21 #35 

˘Ö˘Krab muž

>> #33, HonzA_, 28. 01. 2011 08:33:44
Nejsem přesvědčen, že odpovídají. Minimálně nezohlednil (strmý) svah a účel jízdy.
Pokud hodnotí, ať ukáže komparativní rozbor nějakého jezdce ČŠL na tomtéž svahu, nejlépe v závěsu tak, aby oba jeli tytéž oblouky. Jinak to opravdu nemá cenu. Pak to totiž lze vše považovat za situační řešení, což to opravdu jsou. A tak by se měla i hodnotit.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.01.2011 08:55:21 #36 

HonzA_ muž

>> #34, iHonza, 28. 01. 2011 08:47:51

A co když ne? Kdo to posoudí. Mně to jen překvapuje, to je vše. Krab tu vyzývá Járu aby posuzoval techniku na fotkách v rámci biomechanických popisů rakouské techniky. A kdo jiný by na to měl tady být expert, když ne Hansi, rakouský staatlich + Ondřej, vedoucí vzdělávání APULu, který se ke stejné technice zjevně hlásí.

28.01.2011 08:58:29 #37 

HonzA_ muž

>> #35, Krab, 28. 01. 2011 08:53:21

Ha, co udělá jedna chybějí čárka ve větě! Mělo být:

„Otázkou je, proč „kolegové z jiných států“ či APULu nereagují a nevyvracejí body, které Jára zdůraznil, (tady je teď čárka) za pomoci biomechanických popisů odpovídajících jejich technice.“

Teď to odpovídá tomu, co jsem chtěl říci.

28.01.2011 09:02:44 #38 

˘Ö˘Krab muž

>> #36, HonzA_, 28. 01. 2011 08:55:21
Jde o to, že oni k tomu řekli, že to je jízda za účelem show a choreografie. A nepovažují (oprávněně) za nutné, hodnotit individuální techniku. Možná, kdyby je někdo požádal, tak by sem dali video ze svého wshopu a celé ho rozebrali, věřím, že kriticky a bez příkras obvyklých v našich kruzích.
Jakkoliv o ČŠL pouze něco tuším (jako ostatně většina zde přítomných), rád bych viděl její demonstrátory na tomto svahu – třeba při nácviku. Pak budu kritizovat jinozemce. Já bych to nezajel.

28.01.2011 09:12:20 #39 

HonzA_ muž

>> #38, Krab, 28. 01. 2011 09:02:44

Krabe, vycházím z toho že Jára v tomto vlákně použil fotky z videa z Antonu jako příklad a ptá se jak by byly hodnoceny (= pokud odmyslíme kontext – t.j. jízda na efekt).

Ano, není to úplně nejšťastnější, protože zjevně některým emoce rozpoutané ve vedlejším vlákně brání věcně se vyjádřit k téhle záležitosti.

28.01.2011 09:25:41 #41 

˘Ö˘Krab muž

>> HonzA_, 28. 01. 2011 09:12:20 Tyto jízdy NEBYLY URČENY K HODNOCENÍ! ale k pobavení. Nechť požádá kolegy o nějaká videa z WShopů, která byla opravdu demonstrativní a jsou určena k hodnocení. Jinak to nemá cenu.
Podobně by totiž neprošel nikdo z jezdců WC v Kitzbűhlu – někteří si dokonce připlužovali! … asi ještě neslyšeli o závazných dogmatech etapy ZL v ČŠL …

28.01.2011 09:35:59 #42 

sarfik

to Krab i HonzA

Ja si myslim,ze je to cele posunute do konfrontace. Jara nemel pouzit fotku z Antonu(z duvodu nasrani zucastnenych) a zavdani priciny k urazkam. K vecne strance: souhlas s Krabem: nepovažují (oprávněně) za nutné, hodnotit individuální techniku. Je to show skupiny, jizda za sebou, takze naprosto logicky, kdyz se tam mam vejit tak musim prizpusobit „rychlost jizdy stavu a povaze…sjezdovky“ a nekoukam na cistotu ZPO.

...≈≈≈8≈≈≈...

28.01.2011 09:38:14 #43 

HonzA_ muž

>> #41, Krab, 28. 01. 2011 09:25:41

Krabe, já toto vlákno chápu tak, že jízda na náročném svahu, ve formaci a (pravděpodobně) jen na efekt dostala jezdce do určitých situací, které určitým způsobem řešili. Jára se teď ptá, jak by takovéto situace byly posuzované při zkouškách.

Doplnění: při zkouškách v optimálních podmínkách.

Nevšiml jsem si toho že by chtěl v tomto vlákně jakkoliv hodnotit jezdce toho dema v St. Antonu. Spíš naopak.

A znovu opakuji že to podle mně není, vzhledem k rozpoutaným emocím ve vedlejším vláknu, nejšťastnější způsob jak se věcně a nezaujatě bavit o technice, biomechanice a kritériích správného provedení.

Ale současně bych určitě ocenil, pokud by se Hansi a Ondřej k tomu věcně vyjádřili z pohledu techniky, kterou oni prosazují.

28.01.2011 10:01:51 #45 

JáraP

Především dík za názory. Co mě mrzí je, že se nikdo nevyjádřil k otázce (2.) ani bodu (3.). Rád bych tedy vrátil debatu k Tématu vlákna a CÍLI úvodního příspěvku a požádal o odpovědi/názory skutečně k bodům 2.-3.

8-) 1. – CÍL úvodního příspěvku

(!)Nejde o hodnocení červenobílého demostrátora (!), ale o !obecný princip! hodnocení při zkouškách např. základní kvalifikace „instruktor“… !

8-O 2. – otázka

ERGO: myslíte, že by při praktické zkoušce lyžař s

• opakovanými problémy (viz příspěvek #6)
  • na svahu odpovídajícímu 1.části etapy základního lyžování,

měl uspět u praktických zkoušek na základní kvalifikaci „instruktor“?

8-) 3. – výzva k oponentuře

Pozice 2a-4d nejsou z biomechanického pohledu v etapě základního lyžování podstatou moderní techniky-naopak..

• a tak od oponentů čekám věcné odborné argumenty.
Pošli to dál :-D..čas,pomoc,přátelství.. (osobní urážky cíleněně IGnoruji)

28.01.2011 10:04:40 #47 

˘Ö˘Krab muž

>> #43, HonzA_, 28. 01. 2011 09:38:14
… právě, že jsme to všichni pochopili, jako že je chce hodnotit prospěl/neprospěl. A pokud jsou Hansi a Ondřej soudní a rozumní, tak se do této debaty s Járou nenechají zavléct.
Otázka nezní, jestli by u Járy prošli, ale „jaká řešení pro udržení se ve formaci použili konkrétní jezdci v konkrétních obloucích.“ (K tomu je třeba znát parametry jezdců, svahu a lyží.)

28.01.2011 10:16:07 #48 

JáraP

Opět především dík za názory.

Ne Ondro a Krabe – naprosto mi nejde o hodnocení demostrátorů (prospěl-neprospěl či jinak), pro mě jsou to jen vhodné „fotky/postoje“. V tom kontextu mě mrzí, že se nikdo dosud nevyjádřil k prioritní otázce (2.) ani bodu (3.). Rád bych tedy znovu vrátil debatu k Tématu vlákna a CÍLI úvodního příspěvku a znovu požádal o odpovědi/názory k skutečné dikci bodů 2.-3. ( s respektováním dikce bodu 1.)

8-) 1. – CÍL úvodního příspěvku

(!)Nejde o hodnocení červenobílého demostrátora (!), ale o !obecný princip! hodnocení při zkouškách např. základní kvalifikace „instruktor“… !

8-O 2. – Otázka

ERGO: myslíte, že by při praktické zkoušce lyžař s

• opakovanými problémy (viz příspěvek #6)
  • na svahu odpovídajícímu 1.části etapy základního lyžování,

8-) 3. – výzva k oponentuře

Pozice 2a-4d nejsou z biomechanického pohledu v etapě základního lyžování podstatou moderní techniky-naopak..

• a tak od oponentů čekám věcné odborné argumenty.

28.01.2011 11:27:36 #49 

Ondřej Novák - SNOW muž

Pánové Tetoure a Pluskale.

Myslím, že z hlediska techniky jsem tu s Hansem řekli své a rozpitvávat jízdy, které k tomu nejsou určené je pitomost.

Každá jízda má svůj CÍL.

Věřím, že kdyby zde visela fotka nějakého závodníka v obřáku, nestačili by jste se rozplývat nad tím, jaký že to chytrý pohyb mladík zrobil, aby se do brány dostal rychleji. A bylo by vám úplně jedno, že to udělal „zeshoradolůa­ještěvýš“, „zpravadoleva­nahoruadopros­třed“, nebo „zezadudopředu­adolu“. A jemu taky, protože jeho CÍLEM bylo dostat se co nejrychleji dolů.

A ejhle, 10 špičkových lyžařů jinozemců (kteří jezdili Evropský pohár) jede po strmém a ledovatém kopci, rychlostí, kterou jel Pluskal naposled před 50 lety na saních a najednou je všechno špatně. A co bylo přitom jejich CÍLEM? Jet rychle, v závislosti na podmínkách, po hraně, udělat show a hlavně udržet se v hadu! To se jim povedlo báječně a dokonce za použití prvků moderní techniky jako je inklinace, anticipace a orientace, které se v metodice z roku 1972 holt neobjevují, takže je Jára logicky považuje za chyby. Odpusťme mu neználkovi.

Naopak pro hodnocení a hledání chyb jsou určeny nejnovější publikace a související dvd národního rakouského výukového plánu. Objednat si je pánové můžete ZDE , ale stojí to peníze Járo. Nicméně se tam doučíš prvky moderní techniky, základy biomechaniky a každý oblouk od pluhu až po boule tam je perfektně popsán kousek po kousku.Tam si pak hnidopišsky rýpej jak se ti zalíbí.

Naopak bych přivítal, kdybych mohl na oplátku obdržet informaci, kde lze zakoupit stejné dvd (případně i publikaci) se špičkovými ukázkami nejlepších a nejkomplexnějších demonstrátorů ČŠL, kteří to „umí i jinak“. Jistě takový materiál musí existovat a ve specializovaných prodejnách bude bez problémů k dostání, národní výukový plán přece musí mít takové dvd ne?

Použít fotografie z rakouského dema jako obecný princip k hodnocení zkouškových požadavků může s odpuštěním jen vůl. Nehledě na to, že to je do očí bijící účelovost, která se ve zlé obrátí. Obecný princip bude za chvíli zapomenut aby mohl Pluskal někde napsat, že rakouští lektoři jezdí v záklonu, dělají chyby a ještě to sami potvrdili.

ERGO: myslíte, že by při praktické zkoušce tento lyžař s

* opakovanými problémy (viz příspěvek #6)
* na svahu odpovídajícímu 1.části etapy základního lyžování,

www.skiwithme.cz

28.01.2011 11:40:36 #50 

Martin430

>> #49, Ondřej, 28. 01. 2011 11:27:36

ERGO: myslíte, že by při praktické zkoušce tento lyžař s
- opakovanými problémy (viz příspěvek #6)
- na svahu odpovídajícímu 1.části etapy základního lyžování, měl uspět u praktických zkoušek na základní kvalifikaci „instruktor“?

… no jak kde, jak kde, Ondřeji. Je Ti jistě známo, že nároky AZ v ČR na instruktory jsou různorodé …

… někdě by třeba uspěl, jinde by letěl obloukem – z Vysokého až do Harrachova – abych použil takový obecný příměr, kterým NIC nemyslím. S šněrovací sjezdařskou botou hlavního metodika hluboko biomechanicky zaraženou v pldeli …

Což by bylo nepochyně správně, protože se minulý týden ledva dostal na Straifu z kopce dolů … (na bednu)

:o)

Škoda, že tu nejde nic mazat :o)))))))

28.01.2011 11:42:00 #51 

˘Ö˘Krab muž

>> #48, JáraP, 28. 01. 2011 10:16:07 „•opakovanými problémy“
Nejde o opakované problémy, pouze o opakovaná/pre­ferovaná situační řešení – problém by byl, kdyby vypadl z formace nebo ji jinak narušil, což se nikomu nestalo.

„Pozice 2a-4d nejsou z biomechanického pohledu v etapě základního lyžování podstatou moderní techniky“
Obávám se, Járo, že rozhodně nejsi ten, kdo by měl rozhodovat o modernosti techniky a už vůbec ne z biomechanického pohledu.

28.01.2011 11:53:02 #52 

ivan

Následující jsem si napsal už brzy ráno, a tak místy jako by používám Ondřejovy argumenty, ale ve skutečnosti jsem to tak viděl zcela nezávisle.

Problém této diskuse včetně tohoto vlákna vidím v původní účelovosti Járovy kritiky. Pokusil se zkritizovat technické provedení demo-show, což bylo dost mimo právě kvůli charakteru posuzované „discipliny“. Když jsme na to mnozí upozornili – my „outsideři“ a potom i insideři, uznal to sám: „…uznávám, pitvat demojízdy v St.Antonu není asi nejlepší nápad…“ Všechna čest, že uznal, nestává se často.

Jenže pak tytéž izolované bezkontextové momentky přesunul do jiného vlákna a pracuje s nimi dál. A málo platné, i když už jakoby abstrahuje od akce, týmu i jmen, pořád v tom budou původně (neoprávněně) kritizovaní cítit tu účelovost: „já vám dokážu, že i vy stojíte na lyžích blbě“. Což samozřejmě není žádný problém a s trochu práce lze z jízd borců WC sestříhat video stylu Neváhej a toč plné srandovních i nesrandovních pádů a krizovek, a ptát se: „patří takový závodník na MS (WC, EC, MSJ, fisový závod? Má vůbec zabírat kvótu?“

Podobně, pokud budu mít ve zkouškových požadavcích „paralelní bérce“, neprošli by mi se svými „áčky“ ani Lindsey, ani Bode, přičemž Millera nejspíš nachytám ještě na řadu dalších věcí, jak ukázalo jeho známé video s Philem McNicholsem… Neumí lyžovat?

Pokud by se opravdu čistě věcně mělo probírat, co je v hodnocení „dobře“ a co „neprospěl“, bylo by vhodné sáhnout po jiných než předmětných záběrech. Vždyť i FTVS má v tom svém materiálu ukázky jízd, odpovídajících určité známce.

Jenže myslí si snad někdo, že zde OPRAVDU jde o věcné analýzy, jaké patří spíš na odborné semináře Interski?

Málo platné, komunikace má jak svou vrstvu zjevnou, explicitní (co se výslovně říká/píše), tak i skrytou, implicitní (jak to vyznívá, co také se tím chce sdělit, „mezi řádky“). A bez odstranění tohoto implicitního sdělení („i ten jejich slavnej demotým na tom stojí blbě“) se asi další zaseknutá komunikace nerozjede. Zejména když má všechno ještě svou složitou delší historii v rovině osobní, lyžařské i Interski.

Ale časem by se měla objevit další videa a snad se pak bude možno bavit o věcech srovnatelných.

28.01.2011 13:43:35 #53 

JáraP

K hodnocení prvků společných a předepsaných „minimálních zkouškových požadavků“, byl pro AZ speciálně zaměřen seminář IS ČR v roce 2007. Ke shodě mezi členskými AZ na hodnocení „prospěl“

• jsme dospěli využitím ukázek demonstrátorů APUL z tohoto etalonu oblouků dostupného na webu (nic z obr.2a-4d tam nenajdete)
  • tato shoda jistě stále platí

a já věřím, že jí každé AZ minimálně takto dodržuje.

:-) Základní kvalifikace instruktor, je především interní kvalifikací mnoha různých subjektů a tak společné minimální požadavky mohou být jen doporučené.

:-) Na to, zda na úrovni různých „interních základních kvalifikací“ jsou principy z obr. 2a-4d v rozsahu prospěl či neprospěl, jsem se ptal ZDE na ŠIRŠÍM fóru jak AZ, tak ostatních skupin

• a nemá to nic společného s hodnocením techniky toho kdo na fotce je, ani s tím co ho limitovalo – je to taky prostě jen etalon.

:-) Nic víc, nic míň… Diskuze je vaše

28.01.2011 13:52:23 #54 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #53, JáraP, 28. 01. 2011 13:43:35

Tvá otázka prospěl/neprospěl je naprosto účelová jak jsem uvedl výše. Navíc na zkouškách nehodnotíme pozice, ale celou jízdu.

Na semináři 2007 jsme se shodli na tom, co je prospěl, ale už vůbec ne na tom, co je neprospěl. V tom je dost zásadní rozdíl.

www.skiwithme.cz

28.01.2011 15:48:39 #55 

˘Ö˘Krab muž

>> #53, JáraP, 28. 01. 2011 13:43:35
To rozhodně není etalon, jak jsi na to vůbec přišel? Etalon je zpravidla to, co za etalon vydá jeho tvůrce nebo objednatel jako vyhotovení nejlépe vystihující záměr. Případně se k něčemu jako k etalonu vystihujícímu nejlépe Tvé záměry můžeš sám přihlásit.
Pokud se tady ale pokoušíš sekvence z teamové choreografie na ledovatém slalomáku vydávat za etalon ŠPATNĚ zajetých oblouků základního lyžování – o které se v tomto případě kvůli účelu a podmínkám nejedná ani náznakem – napovídá to ledacos nepěkného o Tvé povaze.

Kdyby ti lidé nebyli schopni zajet nic lepšího, prosím, ale podle toho, co ukázali v choreografii skromně soudím, že by nás (včetně Tebe) při cílené demonstraci jakéhokoliv myslitelného oblouku každý z nich lehce strčil do kapsy.
Nahlédni, laskavě, do vlákna „rozbor videa“ na doporučení a rady pro pořízení hodnotitelného a relevantního videa případně v tomtéž vlákně rozebírej a diskutuj nad jízdami k tomu určenými, klidně z pozic virtuální digitalizované ČŠL.

29.01.2011 00:08:08 #56 

hansi

>> #36, HonzA_, 28. 01. 2011 08:55:21

Ahoj HonzO …několikrát si vyzýval, aby jsem se k dané technice vyjádřil .....odpověděl jsem ve vláknu Interski kongres… Popsal jsem daný oblouk z hlediska rakouské metodiky a rovněž se vyjádřil k jednotlivým, z kontextu vytrženým obrázkům…Honzo já nepraktikuji ctrlC ctrlV…pro mně je to uzavřené;). Honza

29.01.2011 07:56:36 #57 

Gravedigger

Mam takovy pocit, ze Jarovi se nikam nevedouci diskuzi o cervenobilych dari uspesne odvadet pozornost od pozadavku na video s demonstrace­mi CSL.

29.01.2011 08:30:23 #58 

Ondřej Novák - SNOW muž

No jejda, abychom na to nezapoměli. Járo, kde jsou prosím tě ta videa? Když už se nám po měsíci nepodařilo najít tu učebnici, tak alespoň nějaké video ukázky ČŠL.. Prosíííííím :-(

www.skiwithme.cz

30.01.2011 09:44:20 #59 

Ondřej Novák - SNOW muž

Takže vlákno, které založil sám Jára můžeme v klidu ukončit. Nedostalo se zde nikomu odpovědí, takže suma sumárum můžeme říct, že:

• ČŠL neexistuje, neb k ní chybí aktualizovaná publikace, dvd s ukázkami, a co nejhůř i lidé, kteří by ji demonstrovali. Jestli ovšem nejeli na Interski do Antonu za Jamajku a já blbec jejich komplexní workshop prošvih.
  • a pokud existuje, prosím o link pro nákup učebnice a ukázkového dvd, kterými disponují všechny moderní a komplexní národní učební plány po světě. Pokud nic takového ČŠL nemá a informace o ní jsou tedy nedostupné a různorodé, NENÍ žádným národním učebním plánem. (pouze na papíře na MŠMT).
www.skiwithme.cz

30.01.2011 09:52:02 #60 

Martin430

>> #59, Ondřej, 30. 01. 2011 09:44:20

Nabízí se závěrečná otázka – existuje vůbec Jára ? Nebo byl již také digitalizován ?

Nalezené položky: 64 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

17.09.2017

Aktuálně: ledovcová sezóna začíná vlažně, ale na novém sněhu

Letošní léto bylo k alpským ledovcům kruté, hned za...
15.09.2017

KROM WARS 2017 Return

Nad koupalištěm se smráká, organizátoři balí stany,...
14.09.2017

Novinka ve Ski amadé: „den plný vzrušení“

Ve Ski amadé, jedné z největších lyžařských oblastí...
11.09.2017

Čeští travní lyžaři se stali na MS nejúspěšnějším národem

Perfektní zakončení mistrovství světa travních lyža...
10.09.2017

Bike SNOW tour: Špindlerův Mlýn – nově s e-buginami a Fly Agaricem

Špindlerův Mlýn je v létě krkonošským průkopníkem n...
09.09.2017

Pauláthová se těší na první sníh s novými vazy v koleni

Bude to skoro na den přesně pět měsíců. Tak dlouho,...

Diskuze o lyžování

Fischer Progressor F19 Ti 177cm

včera 21:13:52 od chlebik.marian

Lusti SCT nebo CCT?

včera 20:47:33 od fischerbl

Předsunutí vnitřní lyže v oblouku

včera 11:08:36 od Denka333

Lyže Lusti

20.09.2017 18:21:52 od Katy_S

přeskáče x brusle (letní i lední)

20.09.2017 11:10:37 od honzaj.

Alpine Ski World Cup 17/18