Video Janek VL11 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Video Janek VL11

Nalezené položky: 40 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

08.02.2011 22:30:15 #1 

Janek muž

Jak píšu ve vedlejším vlákně o VL11, nestihl jsem poslední debatu nad videem a chtěl bych si tady ještě ověřit, jestli mám správné postřehy ke své jízdě. Rád uvítám připomínky jak těch, kdo se mnou jezdili (HOnza, Honza, Tomáš, Petros, Karel, Eva), tak i ostatních, kteří k tomu mají co napsat.

Tady jsou videa: volná jízda a slalom. Obě jízdy jeté na univerzálních lyžích slalomového charakteru 165/R15.

.. a moje poznatky

• ve volné jízdě pomalé přehranění a zvedání se mezi oblouky
  • v závěru volné jízdy by postoj měl být trochu víc vepředu
  • ve slalomu se dostávám dozadu o trochu víc a častěji
  • ve slalomu místy zbytečně široká stopa
  • předbíhání vnitřní lyže (ve slalomu víc) a taky její přílišné zatěžování (to tolik ve videu nevidím, ale vím o tom pocitově – musím na vnější hodně myslet, abych po ní jel)

Předem díky za připomínky!

09.02.2011 02:22:16 #2 

Wartus

>> #1, Janek, 08. 02. 2011 22:30:15

Je to krasne videt nekdy jak ti trochu ujizdi spodni… Musis v tom oblouku trochu pockat, abys mohl zatizit plynule spodni… Nezpomen na fazi neutralizace, kdy jsi 50:50 na spadnici(nebo lehce pred). A ten vertikalni pohyb, muze byt klidne vyraznejsi… Jinak pekne…

09.02.2011 10:30:43 #3 

Janek muž

>> #2, Wartus, 09. 02. 2011 02:22:16

Díky za hodnocení, nicméně si z něj beru jen „Je to krasne videt nekdy jak ti trochu ujizdi spodni“.

Ostatní mi přijde s tímto v rozporu, protože:

• na co bych v oblouku čekal? Vnější přeci musí zakrojit oblouk co nejdřív! (viz univerzita v posledním snow)
  • „neutralizace“ 50:50 by mohla být tak na měkkém v otevřených obloucích, rozhodně ale ne např. ve vršku slalomu a kolem spádnice, kde má právě hlavně zabírat ta vnější.
  • vertikální pohyb a odlehčení lyží mi jenom zpozdí nástup do oblouku, doskočím na nové hrany (na obě to půjde snáz), jízda nebude plynulá a zase ne po vnější

09.02.2011 12:06:50 #4 

tim

>> #1, Janek, 08. 02. 2011 22:30:15

Jestli to není tajné zaujali mi ty značky na slalom. To je dělané sprejem?

09.02.2011 12:15:20 #5 

Janek muž

>> #4, Vlasstimil, 09. 02. 2011 12:06:50

Jsou to plastové kloboučky – něco jako tohle.

09.02.2011 14:07:41 #6 

hm1

Janek: Ahoj,

podle mě hezká jízda, chyby sis celkem hezky našel sám a popsal si je :-) Možná bych k tomu přičetl snahu o větší uvolněnost, přijde mi to celé moc v napětí, víc se uvolnit. Líbí se mi provedení volné jízdy, nakrojit a vypustit, myslím, že hezky zajeto.

Musím se už taky dokopat a vyrazit na VL. Tímto zdravím HOnzu. (Loni jsme se potkali v Peci cca den před masters závody, poprosili jsme tě s kamarádem aby jsi nás zkouknul. Mam pocit, že tam byl i v tu dobu Boris. Nelibil se Ti můj postoj, tak doufám, že tolik, že si vzpomeneš :-) ).

Honza.

09.02.2011 17:16:55 #7 

Wartus

>> #3, Janek, 09. 02. 2011 10:30:43

Cau Janku, no prave v kazdem oblouku musi projit lyzar fazi neutralizace! A je jedno, jestli je to kratkej nebo dlouhej, na prudkym nebo mirnym. Pokud si prave nepockas, pri palbe to muze byt treba jen zlomek sekundy, tak budes zahajovat oblouk na vnejsi. Vertikalni pohyb je velmi dulezity, samozrejme to neni jen nahoru, ale jak jiste vis, tak i do predu a do smeru noveho oblouku. Prave diky tomu je jizda plynula. Treba pri racecarvingu uz tento pohyb neni tolik vyrazny, spise dopredu a dovnitr, ale u tech tvych kratsich, by mel byt. Respektive to jinak nejde, lyze by mely jit vzdy pres plochy ze spadnice nez zacnes novej oblouk. To ze zavodnici tam nekdy vlajou jak hadr na kosteti a faze neutralizace probehne castokrat ve vzduchu, je zpusobeno, tim ze to jsou zavodnici a jedou zavod… Castokrat vidis v zavodnim lyzovanim jak zahajuji na vnitrni a jeste v tom sedi. Tam je to „jedno“, oni se snazi jet technicky spravne, ale trat a podklad jim to castokrat neumoznuje… Pro rekreacni lyzare by to ale nemel byt vzor.

09.02.2011 17:48:32 #8 

Janek muž

>> #7, Wartus, 09. 02. 2011 17:16:55

Rozumím tomu správně tak, že podle tebe tam chybí výraznější kippen?

09.02.2011 18:59:45 #9 

Wartus

>> #8, Janek, 09. 02. 2011 17:48:32

Tak jsem se na to dival jeste jednou a je to dobry. Jako do detailu te muze rozebrat Ivan(CzechSkier), ten tomuhle prijde mi rozumi nejvic, ja jsem si jen vsiml te ujizdejici vnejsi lyze. Je to dobry, jen takovy neslany nemastny, prijde mi ze se vezes. Je to takovy preklapeni lyzi ze strany na stranu, ale oblouky jsou vyjety, takze nezrychlujes, coz je dobre. Chtelo by to vice agresivity (neodborny vyraz), coz si myslim ze je ta vertikala. Trochu povolovat vnitrni nohu, aby ti do toho telo vic spadlo. Mozna prudsi kopec, nebo vetsi rychlost. No a ten kippen klidne vice… ale je to pekna jizda. Je to takovy to video, co si clovek pousti vickrat, aby tam neco nasel…

09.02.2011 19:20:38 #10 

Janek muž

>> #9, Wartus, 09. 02. 2011 18:59:45

Jo, díky! Pitvat do detailu to nepotřebuju, šlo mi hlavně o to, abych vystihnul ty nejdůležitější chyby. Volná jízda byla cíleně uvolněná „na pohodu“, takže ani moc nemá smysl diskutovat co by kdyby byl prudší svah apod.

09.02.2011 21:22:31 #11 

HOnza muž

>> #6, hm1, 09. 02. 2011 14:07:41

Jo vzpomínám si na vás dva – přijeďte třeba na Velký Meziříčí – tam by měl bejt prostor pro klacky i pro volný ježdění…

www.vl-snow.cz

09.02.2011 21:52:25 #12 

ivan

>> #7, Wartus, 09. 02. 2011 17:16:55

„Vertikalni pohyb je velmi dulezity, samozrejme to neni jen nahoru… ale u tech tvych kratsich, by mel byt. Respektive to jinak nejde, lyze by mely jit vzdy pres plochy ze spadnice nez zacnes novej oblouk.“

Proč by to nemělo jít jinak? Asi ti nerozumím: proč bych pro přehranění (z 2 jedněch hran přes všechny 4 = přes plochu na 2 opačné) musel dělat vertikální pohyb? Překlopit lyže z hran na hrany dokáže každý pokročilý lyžař i ve sjezďáku, kdy se mu těžiště vůbec nezvedne. Přehraňovat přece nebudu při pohybu vzhůru, nýbrž na lyžích odlehčených = nohy pokrčené. Případně na natažených, když budu dělat crossover, ale to není pro krátké lyže typické. Krátké lyže = malý radius = typicky krátký/kratší oblouk = rychlé provedení = omezeně času, nebudu se tedy pracně zvedat a ztrácet tak drahocenný čas, který na přehranění a další akce mám.

Kromě toho, aniž bych tentokrát pitval jízdu, si všimni, jak je v obloucích cca 0:09 až 1:13 mezi oblouky Janek natažený. Ještě větší vertikální pohyb? Jak? A proč?

Počkat? Neutralizace, 50 : 50 na spádnici? Nerozumím.

Jak to mj. s vertikálním pohybem (já vím, velmi pokročile a navíc v brankách) vypadá na slalomce, viz např. – díky Kubovi a jeho linku ve vedlejším vláknu – http://vimeo.com/18756359

EDIT dodatečně: cit. mski z vedlejšího vlákna:

„vsechny formy vertikalniho pohybu pro ulehceni zacatku oblouku, prehraneni atd)… povazuji za zbytecne a mnohdy skodlive…“

09.02.2011 22:22:21 #13 

Wartus

>> #12, ivan, 09. 02. 2011 21:52:25

Samozrejme! Myslel jsem to jinak. Kdyz se na to clovek podiva z druhe strany, coz je treba zakladni paralelni oblouk, kde naopak vyse uvedene musi probehnout jak jsem psal, jinak clovek nezatoci(spravne). No a ty jsi dal priklad zavodniho lyzovani, kde je to zase jinej extrem. No a Janek je nekde mezi. A prijde mi, ze pri stylu jizdy, ktery on jede, by mel spise vychzet z techniky o ktere jsem mluvil. Kdyby trochu zvysil tempo nebo sklon, hned by ta jizda vypadala jinak a musel by prave pouzit prvky jak treba zavodnici. Kde vertikalni pohyb postupne mizi. Prijde mi ale zbytecne ridit se zde stale zavodnim lyzovanim, ikdyz ho mam v krvi a stale me bavi i na amaterske urovni. Do „lyzovani verejnosti“ nebo jak to mam nazvat, bych ho ale tolik netahal a spise bych sel po instruktorske sko­le…

09.02.2011 22:34:21 #14 

mski muž

koukam a vidim ze Walrus infiltruje svoji „golf buggy“ ideologii kdejaky vlakno.. ale Janek se spravne neda!! Good on you mate!!!

jezismarja!! neutralizace!! go vertical!!

jeste ze je v cechach VL a Honza Verl se svym nadsenim a obetavosti kde jinak ztracena jehnatka muzou najit zachranu!!(byt tam mas jeste prostor na zlepseni Honzo..-))

Janku, nevim jak jsi lyzoval driv ale „not bad“ now!!

sem tam ti odjede ta vnejsi a aby se tak nedelo, zkus se do kazdeho oblouku vice srovnavat, tj. od pocatku jeste vic nez to delas ted, lyzemi drzet volant a zatacet, ten vyraz z VL urcite znas, kdy vnejsi je predsouvana a vnitrni zasouvana zaroven. Moje doplneni je pro vsechny kdo tento prvek jiz znaji a pro ty kdo ho budou zkouset, tak aby ten volant byl ten maly, zavodni o prumeru tak 30cm.. (prosim autobusove ridice o upgrade).. neboli receno jnak, kdyz uz lyzujete snozmo, pak zuzit stopu.. Ostatne cviceni v pluhu, kde je sirka stopy opacne co nejvetsi mozna,(co jen umozni teren), by bylo pro tebe Janku vhodne. Jelikoz ti jeste v obloucich panev, boky, padaji moc dovnitr.. tedy az moc „Kippen“ a malo vykloneni.. ovsem ani ne tak trupem ale vice tento pohyb musi vychazet z boku.. Z opacneho uhlu pohledu.. pri zachovani stabilni pozice panve/boku by ti obe nohy v pripade snozneho obloku meli jit vice stranou do zahraneni lyzi.., v pripade pluhu jen ta vnejsi..-)).. a jen takovy maly detajl na zaver.. protahni, narovnej paze dopredu.. Skol, M.

jen mrtva ryba plave s proudem...

09.02.2011 22:50:34 #15 

ivan

>> #13, Wartus, 09. 02. 2011 22:22:21

Uvědomuju si, že tahat sem závodníka WC není nejvhodnější, ale jednak jsem ho měl po ruce a nechtělo se mi hledat nějakého toho Bergera (ne že by ty jeho nejběžnější „kmitačky“ byly extra vhodné), jednak mi šlo o ukázku, že to jde i jinak než s „nahoru“, jakkoliv je takový důkaz snad zbytečný.

Nemyslím si, že by Janek měl „pumpovat jak dvě panenky“, viz post 14.

09.02.2011 22:55:09 #16 

Janek muž

>> #14, mski, 09. 02. 2011 22:34:21

Milane, díky za postřehy!

Většina těch chyb plyne právě z toho, jak jsem jezdil do doby, než jsem nad tím začal trochu přemýšlet a ve finále navštívil VL. Díky videu je naštěstí vidět, že to, co si myslím, že dělám, ve skutečnosti nedělám tak, jak bych měl (volant apod.). Pluh jsme trénovali, ale jen krátce → zařazuju ho do další průpravy. Ruce se mi taky nelíbily, ale neřešil jsem je. Víc vpředu budou vypadat líp.

Zdravím z Kladna ;-)

09.02.2011 23:15:21 #17 

mski muž

>> #16, Janek, 09. 02. 2011 22:55:09

tak to te asi znam, od Vaska Rataje,,. mile prekvapeni!! M.

09.02.2011 23:16:52 #18 

Janek muž

Ještě dotaz…

" v obloucich panev, boky, padaji moc dovnitr.. tedy az moc „Kippen“ a malo vykloneni.. ovsem ani ne tak trupem ale vice tento pohyb musi vychazet z boku.."

Mělo by to tedy vypadat nějak takto?

pozn.: screenshot z jiné jízdy

09.02.2011 23:32:10 #19 

Wartus

A je to tady zase! Pan „trapnej“ co snedl vsechnu moudrost… Skoda zes tady ted nevidel jezdit jizdy Staatlichu, abys videl jak vypada prechod do noveho oblouku u nejvetsich profesioanlu a lyzaru s velkym L. Nezapomen sem zase nahazet mraky fotek a slohovy prace a sdelit nam jake pocasi je v Australii, protoze nas to hrozne zajima. Mej se Ozzy! :-)

09.02.2011 23:32:40 #20 

mski muž

no, tady na tom obrazku mas zase obe nohy az moc priklonene ke svahu.. nedokazu to z tohoto uhlu fotografie rozpoznat s presnosti ale myslim ze vlastne rotujes panvi do oblouku.. Spravne by mela byt videt primka od holene az ke stehenu.. jak vidis ted na obrazku tam mas v koleni zalomeni, coz neni zalomeni v koleni ale jakysi opticky klam prave te izolovane rotace ..jestli mi rozumis..?

09.02.2011 23:37:29 #21 

mski muž

>> #19, Wartus, 09. 02. 2011 23:32:10

prahnu zvedavosti videt konecne skvely prechody u nejvetsich „L“yzaru.. doufam jen ze to nejsou baby okolo 50 let veku..-))
Sem s nejakymi odkazy na video, please!!!

09.02.2011 23:42:47 #22 

Janek muž

>> #20, mski, 09. 02. 2011 23:32:40

Tzn. moc volantu? Jinak rozumím, reakce od lyže musí jít po přímce až do kyčle. Jenom jsem úplně nepochopil to z postu #14, což cituju v mém #18. Měla by tam tedy být (odkazuji těď na videa) pánev víc do středu oblouku a zároveň zalomení v pase?

09.02.2011 23:50:40 #23 

mski muž

Janku, ten volant by se mel spravne tocit celym telem, ne jen spodkem.. o tom je prave to „neviditelne“, isometricke zapojeni do pohybu.. proto se to spatne odhaluje a pozorovatele, treneri a jini potom nemaji sanci uzitou techniku byt sebelepsich lyzaru spravne pochopit.. tady jsme zavisli jen na slovech.. ale ano snad se to tak da rict.. „pánev víc do středu oblouku a zároveň zalomení v pase“.. ovsem opet zalezi jak presne to provedes.. pokud bys to o cem si piseme chtel obohatit o vizualni vjem, zkontaktuj me na skypu, pokusil bych ti to ukazat.. je tady denni svetlo, teplota vzduchu 27C 95%vlhkost, stridave oblacno(weather update pro Walruse!!)-))

10.02.2011 00:04:06 #24 

Janek muž

>> #23, mski, 09. 02. 2011 23:50:40

Aha, vida, tak už ten volant chápu kompletně. Myslím, že i v tom zbytku už si rozumíme, ale uvidím to rád, díky za nabídku! Teď jdu ale spát, zkusím tě chytit jindy.

Btw, tady je tma a mráz, ale mroži zatím ve Vltavě neplavou.

10.02.2011 01:24:29 #25 

ivan

>> #21, mski, 09. 02. 2011 23:37:29

Co třeba Olga Ch. (* 1962)? Urska Hrovat ještě v přechodu není (* 1974), ale to, co jede třeba zde, je imho dost děsný: http://www.youtube.com/watch?…

A Mayer s tím nahoru – dolů se mi taky značně nelíbí.

Btw, když jsme tu nedávno koukali na ten Interski-valčík (http://www.youtube.com/watch?… ), psal jsem : „Mému „rejsovému oku i srdci“ poměrně značné zvedání taky nelahodí…“ a „bych se na důvody toho celkem výrazného zvedání taky rád zeptal“. Odpověď na to mi ale nikdo nedal, přestože jsem výslovně prosil přímo jednoho z aktérů „Hansi, komentář?“

Neboli: jenom proto, že někdo někde něco dělá, byť by to byl ex-WC star, neznamená, že to pokaždé bezmyšlenkovitě a bez znalosti důvodu, proč to je, akceptuju a převezmu.

Pro mski: vlákno k tomu bylo: http://snow.cz/…t-anton-2011

Jo a jestli ne ta Olga, co třeba tohle:

http://www.facebook.com/MariaWalliser?…

Btw, první MS v super-G vůbec.

„Maria also became a cover-girl in all the newspapers and magazines, and was even approached by film-producers. She was that beautiful.“ (Biorama)

10.02.2011 03:49:06 #26 

mski muž

>> #25, ivan, 10. 02. 2011 01:24:29

Ivanku, zatimco vy si pekne chrapete, tak ja tady zanedbavam povinnosti a üzivam"si retro navstevy do lyzarskych let..-)) Skoda ze Maria W. na Facebooku nema vic fotek, treba je to jeste kocka i dnes?!

Olgu sem netahej, spare me please!! ta u me vyhrala trojkombinaci v kombinacnim sjezdu totalni a tupe lidske hlouposti, anti sex apeal a lyzarske low-life existence!! V muzskem podani by ji mohl konkurovat (soude pokud bych byl zena, buzik nejsem), akorat tak Holicky mladsi, i kdyz ten rozhodne hloupej neni, jen vycur… jak mraky nad Queenslandem za posledni mesic..

Rakouska skola viz valcik stale dokazuje svoji strnulost a ne-progresivnost kdyz tam vsichni(zajiste i nekteri z nich dobri jezdci), pokazdem ukonceni oblouku zbytecne a nesmyslne nadskakuji jako by je sedlaky trkala nejaka jejich tyrolska koza do zadku.. Inu Interski, zabava?(jak pro koho), business, vcetne udrzovani si prestize na podlozi z ktereho hrabou mnohe lyzarske skoly po celem lyzarskem globu?

: http://snow.cz/…t-anton-2011 tento link jsem opustil ihned po shlednuti komicke figurky (avatar)vedle jmena Jara Pluskal..jako zucastneny disku-placamnesmysly­dokoleckadoko­la-ter… to mi nedelej Ivane!!

http://www.youtube.com/watch… no toto?! taky pekny skvost.. to jsem netusil ze Ch. Mayer neco takoveho pacha!! No hruza!! Des!! a ta zahalena blondynka se salou pres pusu, to je nejaka jeta kobyla z ex rakouskeho mancaftu, zajiste.. vsiml jsi se jak pri oblouku doleva pri volne jizde (z jejiho pohledu), ma zablokovany pohyb a vyrazny A-fame (jako dusledek)? V tycich to pak dela porad.. No nevim zda by tehle pomohl hormonalni doplnek pro zmirneni symptomu prechodu, to spis pravidelne navstevy u fyzioterapeuta.. zrejme ma nejakou svalovou a kloubni dysfunkci(nesy­metricnost)..

No konkurence sragor na internetu je obrovska!!

Kdo se pak v tom ma vyznat!? prase.. ano snezne prase aby se v tom vyznalo!! nabarvene na fialovo s cernymi skvrnami!! Novy sponzor ze svycarska prichazi na scenu. Prase Milka!!

Tak diky ale z tech voditek na lyzarky v prechodu snad stalka pouze zminka o M.W.

a ja tady takhle plkam misto abych spise vyvesoval na obdiv fotky a videa pluhu, vysledku jinak nezverejnenych a zapomenutych ex-zavodniku a osvetlovani spravne lyzarske techniky zalozene na skutecnych biomechanickych zakladech a obhajoby tvrzeni ze jakakoli rotace je v normalnim pohybovem stereotypu efektivne provedeneho oblouku ne-nezbytna a uz vubec ne uzitecna,,..

Skol, M.

10.02.2011 03:54:46 #27 

mski muž

aha, tak to byla Urska.. rakusanka neboi slovinka,, maji to tam pres Dreiecke k sobe blizko, ze?

10.02.2011 05:04:26 #28 

Gravedigger

„Mému „rejsovému oku i srdci“ poměrně značné zvedání taky nelahodí…“ a „bych se na důvody toho celkem výrazného zvedání taky rád zeptal“.

Neni proste vyrazny up-unweighting snazsi pro prechod z oblouku do oblouku nez down-unweighting? (nejen podle vypoctu Rona LeMastera) jsou lyze odlehcene po delsi dobu, takze je vic casu, aby si je lyzar napivotoval/nas­teeroval jak potrebuje. proto tolik vertikalniho pohybu u lyzarskych instruktoru. tito navic casto jezdi pomalu, na mirnych svazich (kvuli klientum, jinak by to samozrejme palili ostosest, cista hrana :-), takze potrebuji vyrazne odlehceni, aby vubec mohli lyze do dalsiho oblouku soupnout. o potrebe vsechno prehanet kvuli klientum ani nemluve. V zavodnim lyzovani se tolik nepivotuje, rebound ze stareho oblouku je vyraznejsi a nikdo nema cas na zbytecny pohyb po vertikale. nicmene, je hodne lyzaru, jako treba ja, kteri pri jizde v brankach maji tendenci zamknout se v prikrcene pozici a pro takove jsou pak cviceni s vyraznym pohybem po vertikale potrebna.

jsou americke (LeMasterovy) vyrazy up-unweighting a down-unweighting ekvivalenty evropskych cross-over a cross-under? asi jo. V Kanade se pouziva je cross-over, mysleno jako prechod obecne bez ohledu na zpusob. Vyraz cross-under objevili mistni chlapci az ted pri vylete do St.Antonu.

10.02.2011 06:37:32 #29 

Martin47 muž

>> #20, mski, 09. 02. 2011 23:32:40

Líp koukej, z té fotky je totiž zjevné, že Janek

1. blokuje pánev kolmo na směr jízdy (dogma VL), ale při tom mu protirotuje rameno.
  2. důsledně se snaží o paralelní držení holení, kdy vnitřní koleno silou tlačí ke svahu. Zkus si představit výsledek osy: násilím tlačené vnitřní koleno ke svahu – zablokovaná pánev kolmo na směr jízdy – protirotace ramenem. Místo aby svalové skupiny spolupracovaly, jdou proti sobě. Proto působí jeho jízda ztuhle.

10.02.2011 07:32:49 #30 

Janek muž

>> #29, Martin47, 10. 02. 2011 06:37:32

K tomu bych jenom doplnil, že jakkoliv mám vnitřní koleno ke svahu a bérce paralelní, tak je to to poslední, na co bych při jízdě myslel. Tedy to nedělám úmyslně, ale přirozeně.

Nalezené položky: 40 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Co v lyžárně přebývá

dnes 12:00:48 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo