Čtete metodické dopisy SLČR? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Čtete metodické dopisy SLČR?

01.03.2011 15:18:12 #1 

˘Ö˘Krab muž

Toto je poslední výtvor metodické komise.

Ten předešlý byl mnohem lepší, zvláště jeho konec. Zdá se, že pánové K+K buď ztrácejí invenci nebo jsou u konce s dechem.

Na mém soukromém seznamu tragikomických postav si ale i přes to drží stále skvělé čelní postavení. Musíte uznat, že proti nim jsou Jára a Holický pouze neškodní tlachalové.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.03.2011 15:37:55 #2 

kokoska.rokoska muž

>> #1, ˘Ö˘Krab, 01. 03. 2011 15:18:12

Jiz nekolik dni se ho chystam docist, ale zatim mi vzdy po par radcich dosla zivotni radost a sila pokracovat.

A tak si zatim aspon rikam: Jsem to ale clenem prima organizace, co?

Hezky den!

kokoska.rokoska

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

01.03.2011 16:07:24 #3 

Yrkki

Oči mi padají z důlků – sním či bdím?… Ale zas tak moc se nedivím. Každé uskupení lidí má mezi sebou nejen mistry oboru, teoretiky ale i ty co nejsou ani jedno ani druhé a tak mlží a maskují své neumětelství. A když takových lidí je zbytečně moc a zastávají vedoucí místa, mají pravomoci – je v té společnosti něco nezdravého. Být to v soukromé firmě tak se nabízí otázka, jak je možné, že je za to někdo platí… (to je obecný princip, stává se to i v lepších rodinách)

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

01.03.2011 17:45:27 #4 

HOnza muž

VÍ TU NĚKDO KAM A KE KOMU KONKRÉTNĚ JE MOŽNO SI JÍT STĚŽOVAT ? Co kdybychom se na to nějak dohodli? – tohle vlákno by mohlo bejt, nakonec, možná i docela užitečný…

www.vl-snow.cz

01.03.2011 19:47:16 #5 

HonzA_ muž

>> #4, HOnza, 01. 03. 2011 17:45:27

HOnzo, jestli se nepletu tak jsi členem SLČR. Tím pádem bys měl vědět kam jít – úsek základního lyžování. SLČR určitě má i nějaké členské schůze atd…

Zkus to a potom můžeš poreferovat jak jsi dopadl…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

01.03.2011 20:01:07 #6 

hansi

>> #4, HOnza, 01. 03. 2011 17:45:27

HOnzo a na koho jsi tam chceš stěžovat?;) Na ty „papaláše“ a struktury, kde si jedna ruka podáva ruku s druhou a jeden kryje druhého?

TO ALL: podle mně tohle vlákno ani nemá smysl rozebírat veřejně. Tak tragický a bohužel až směšně nekvalitní materiál snad ani neměl vzniknout. Když ho tady rozebereme a správně popíšeme tak pánové si to vemou za své příště ho vydají za svůj a řeknou …no však se tak moc nestalo a koukejte teď už to máme správně.

Pánové Komeštíku a Krnáči provedli jste skutečně kvalitní analýzu! Jenom by mně zajímalo, jestli jste to dělali někde u piva nebo jste to skutečně mysleli vážně?

ČŠL má neskutečné odborníky, až se to dozví ve světě to se zase bude u nás lanařit:))))

Doufám že teď už je všem naprosto jasné proč byl seminář ČŠL na kongresu Interski v St. Antonu zrušený.

…to je pro mně fakt silné kafe!!!

01.03.2011 20:16:36 #7 

Yrkki

Dám sem teď jeden link – část diplomky z roku 2000 na téma zatížení lyží při carvingu. Je to sice offtopic ale někdo by měl vidět jak může vypadat seriozní analýza a práce dvou studentů jinde. http://members.fortunecity.com/…ch/index.htm To jak vypadá výše citovaný výsledek práce jednoho docenta je docela tristní

01.03.2011 21:25:40 #8 

HOnza muž

>> #6, hansi, 01. 03. 2011 20:01:07

Samozřejmě vím docela přesně s kým o tom mluvit… – jen se mi nechce věřit, že to mohlo dojít až k takovýhle „práci“ docentů a pokouším se tu vydolovat další názory na to, co s tím…

www.vl-snow.cz

01.03.2011 22:09:00 #9 

vašek2

No řečeno slovy klasika: „Laik žasne, odborník se diví…“ Tomu se říkávalo pavěda, ne? Ani se autoři nestyděli přiznat, že si ten elaborátek hodili přímo od televizky… Vivat academia.

02.03.2011 00:26:33 #11 

TNS muž

>> #1, ˘Ö˘Krab, 01. 03. 2011 15:18:12

Ahoj,

prečítal som oba dopisy.Fajn rozprávka.Bude to mať aj pokračovanie?

Zaujímajú ma totiž ďalšie dobrodružstvá Komeštíka,Krná­ča,Šoupálka,Ci­buláčka a Twistíka.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

02.03.2011 14:17:40 #12 

HOnza muž

Pánům Komeštíkovi a Krnáčovi jsem poslal odkaz na toto vlákno s žádostí, aby se nám k našim pitomým připomínkám vyjádřili. Přece jenom jsou to šéfové českého základního lyžování (v podstatě profíci) a to co dělají, dělají pro nás…

www.vl-snow.cz

03.03.2011 11:21:37 #13 

HOnza muž

>> #12, HOnza, 02. 03. 2011 14:17:40

Pan Krnáč mi soukromě odpověděl a má zájem se sejít. Nelíbí se mu forma našich rekcí (sarkasmus, výsměch atd…). Vysvětluji tuto nedůstojnou formu kritiky tím, že je to docela přirozená rekce sice amatérů, ale většinou dobrých a znalých lyžařů na opravdu tristní stav prezentace tzv. České školy lyžování doma i v zahraničí. Dohaduji termín setkání – dám zde vědět a uvítal bych, kdybychom se byli schopni (my, nezávazný diskusní kroužek) s ním a pokud možno i s p.Komeštíkem (představiteli nejvyššího metodického vedení ČŠL) sejít na lyžích (asi Harrachov). Dohodnu termín a dám zde vědět…

www.vl-snow.cz

03.03.2011 11:47:04 #14 

˘Ö˘Krab muž

>> #13, HOnza, 03. 03. 2011 11:21:37
„Nelíbí se mu forma našich rekcí (sarkasmus, výsměch atd…).“ Nic jiného si ty materiály ani nezaslouží, ať je uveřejnil a vytvořil kdokoliv, tím méně činovníci SLČR!
„Vysvětluji tuto nedůstojnou formu kritiky tím, že je to docela přirozená rekce sice amatérů, ale většinou dobrých a znalých lyžařů na opravdu tristní stav prezentace tzv. České školy lyžování doma i v zahraničí.“ My jsme amatéři, oni profesionálové SLČR. Tak by podle toho měl ten rozdíl vypadat. Nebo se někdo postarejte, ať vypadnou oni.

To jim není stydno? Raději nic, než toto!

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.03.2011 11:56:06 #15 

HOnza muž

>> #14, ˘Ö˘Krab, 03. 03. 2011 11:47:04

No a proč myslíš, že jsem si začal s nimi dopisovat s odvoláním na příslušných několik vláken diskuse zde na Snow.cz? Ten „metodickej dopis“ byla (po reprezentaci ve Sv.Antonu a šíleném srovnání našich mladých se soupeři na „Liberecké olympiádě“) ta poslední kapka.

www.vl-snow.cz

03.03.2011 12:24:37 #16 

Yrkki

Protože jsem nejednu sakrkastickou poznámku sám přidal a stojím si za ní, tak myslím že by se z mé strany slušelo napsat proč. I když jsem amatérský lyžař, který není nijak svázán s SLČR – tohle je server kde má právo přihlásit se každý a v rámci pravidel slušnosti zde diskutovat. Zde zveřejněné dokumenty SLČR nejsou nikde označeny jako dokumenty výhradně pro vnitřní potřebu nebo jako důvěrné. A pokud materiály SLČR používá pro účely akreditace MŠMT – tak to už začíná být věcí každého daňového poplatníka v této zemi. Sarkazmus nepřerostl v urážky či v nactiutrhání a je nepřímo uměrná kvalitě předložených materiálů. Nedůstojná kritika? no možná kdby někdo na tohle téma nareslil další dil Zeleného Raula, mohlo by to být i tak:-) Myslím že takhle veřejně se ozvat patří k tomu co lze chápat pod pojmem „občanská společnost“

03.03.2011 19:23:27 #17 

garfield muž

>> #15, HOnza, 03. 03. 2011 11:56:06 nech je ,až zkolabuje, zbankrotuje zdroj fin .. ,byť omezenejch příjmů od sazky,nebudou mít z čeho dejchat,a po tom se- snad začne konstituovat první/s 20ti letým zpožděním/post bolševickej :-) .. orgán sjezdovýho lyžování…třeba se pletu,bohužel asi ano,… přesto bych nám to přál,a třeba i daňovým odpočtem přispěl…

03.03.2011 20:50:05 #18 

Harry

Ahojte chlapi.Znovu pripominam ze je ma do tejto debaty ho…,ale mohli by ste mi niekto napisat vek tychto panov?

A na storoci nesetrite!

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

03.03.2011 21:02:20 #19 

hansi

Ahoj HOnzo, ;)))

Až si budeš zase psát s P.Krnáčem tak že ho taky pozdravuji. ´;))). A že vzkazuji, že místo aby se zastavoval nad reakcemi na to co pánové sepsali, by se měl spíše zamyslet jak špatnou analýzu udělali. Analýza race- carvingového oblouky je plná elementárních chyb (popisy fází, iniciace oblouku, vykrojení přes vnitřní, nerozlišování race carvingového oblouku SL, GS atd…) a to je bohužel ten fakt, který by si pánové měli připustit!!! Já měl měl možnost Pavla Krnáče potkat v St. Antonu, je to milý člověk a já proti němu nic osobně nemám. Nicméně jeho lyžařské znalosti a odbornost odpovída danému metodickému dopisu. Bohužel Pavle a p.Komeštíku vy odsuzujete reakce ostatních, ale Vámi vytvořený metodický dopis je bohužel pro Vás jenom obrazem toho jak amatérsky je u nás děláno lyžování. Tohle kdyby jednou v rakousku napsal někdo zodpovědný za metodiku lyžování tak už by si musel dávno hledat jiný job. V Rakousku si na profíky nehrajou!!! Bohužel u nás tomu tak není. Nicméně já jsem optimista a myslím si že daný systém už není dlouho udržitelný a spoustě lidí u nás už pomyslný moderní „lyžařský“ vlak ujel tak daleko, že sami pochopí že už jej nikdy nedohoní.

Honza

04.03.2011 00:10:10 #20 

Martin430

No dobrý, tak co teda uděláme ???

Zajdem na sekretariát SLČR ?

Pošlem Sobotkovi děkovnej dopis a flašku rumu ?

HOnzo, že jsem tak smělej, co si od toho setkání s pánama slibuješ ? Že zkoukneš ještě jednou tu demo jízdu naživo ? Že Ti na holej pupek (ale na můj ne-e, kulwa) odpřisáhnou, že už níkdy nic nikam nenapíšou ? Nebo, že si navzájem roztrhají svazový průkazy a narvou si je do … špic ? Nedělám si pldel z Tebe, ale nerozumím tomu, co to může přinést ve vztahu k předmětným metodickým dopisům …

Krabe, profíci ze SLČR to asi jsou, ale tímpádem my jsme jejich (spolu)zaměstna­vatelé. A já sice vím, že to je tajný, ale přece musí existovat aspoň teoretická možnost, jak se jich oficiální cestou na jejich činnost (a potažmo její ovoce) optat, ne ?

V tom spisku (páně Batisty) chybí už jen doporučení o omývání přirození vlažnou vodou … Já bych se dokonce odvážil pochybovat o autorství podepsaných (ne)čin(n)ovníků – možná jsou to pouzí plagiátoři, jejich MD svojí úrovní i zpracováním nápadně připomínají MD jisté dámy z nejmenovaného digitalizovaného AZ. Před časem zde k obveselení publika koloval a týkal se broušení lyží (90/0), mnozí si jistě vzpomenou.

Takže to třeba ani nevymysleli a my je tu nestoudně pranýřujem jenom proto, že se podepsali pod úplnou slágolu.

No letos je to fakt plodný … demohang v St.Antonu, MD, Jára na SNOW … pecka

Nakonec se pro jistotu ještě přeptám : Co teda, kulwa, uděláme ?

EDIT : eště bysme teda mohli emigrovat – Harry, je na Slovensku už plno ???

04.03.2011 14:58:25 #21 

˘Ö˘Krab muž

>> #20, Martin430, 04. 03. 2011 00:10:10

Navrhuji zaslat překlad těchto velevýtvorů na metodickou komisi Interski (jestli jakou má) a taktéž na metodické komise některých Evropských svazů (Německo, Rakousko, Itálie, Francie, Švýcarsko …) spolu s odkazem na původní materiály a s osvětlením postavení jejich tvůrců. Ještě mě napadá Stams.
Třeba nám pak v rámci pomoci rozvojovým zemím třetího světa pošlou své hlavní metodiky vybavené vzorovými metodickými materiály.

A možná, že to, co pánové v rámci ČR jako ostudu nevnímají, budou konečně takto vnímat v návalu udivených dotazů ze spřátelené kapitalistické ciziny.

04.03.2011 17:51:19 #22 

Harry

>> #20, Martin430, 04. 03. 2011 00:10:10

Este prijimame.Ale ci by si si pomohol,neviem,ne­viem.

Ja osobne po tom co som prezil v armade na vojne,mna uz v hre na funkcnost nic nemoze prekvapit.

Obcas sa mi jezia chlpy na chrbte ked pocujem nazory ze vsetko by malo byt v sukromnych rukach,aby to bolo lacne a funkcne,ale urcite v tomto pripade nieco tento nazor do seba ma.

Za sukromne prostriedky by sa taketo pi..... asi nepisali.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

04.03.2011 22:11:56 #23 

Ondřej Novák - SNOW muž

Bože můj! Bože můj! Je toto vůbec možné?!!?

Pavle (Krnáči), proboha, proč jsme probírali nespočetněkrát kdeco kolem lyžování, proč jsi rušil workshop na Interski? Vzpomeň si! Nechápu, jak se pak můžeš podepsat pod takový nesmysl jakým je metodický dopis 2011 a navíc do něj vložit workshop, který jsi sám pro jeho velkou diskutabilnost zrušil?

Pavle, tomu už vůbec nerozumím.

Jak proboha můžete pitvat techniku racecarvingového oblouku na jednom oblouku z padesáti, když každý z těch padesáti vypadá jinak?? Z jízdy v brankách lze vyčíst mnoho, ale úkolem závodníka je dostat se co nejrychleji dolů a jak to udělá a že k tomu použije škálu technik od 50 let po současnost je jen jeho problém. Ale právě proto, že v každé bráně ten závodník tvoří, aplikuje na terén, na rychlost, atd atd, nelze přece vypustit taková obecná tvrzení, že nakrojení oblouku začíná na vnitřní!! (a další a další..)

Pusť si toho samého Kosteliče ve volné jízdě, když se rozjíždí, vsadím se, že nezahájí a nenakrojí přes vnitřní ani oblouk. Nemůžete přece popsat jeden oblouk v SG (a ještě blbě) a říct: toto je technika race carvingu.

Ach jo, Pavle, odpusť takovou otevřenou kritiku, ale probuď se, takhle to fakt s českým lyžováním nikam nepovede. To je opravdu cesta mezi rozvojové lyžařské státy jak trefně zaznamenal Krab.

Ahoj, Ondra.

www.skiwithme.cz

05.03.2011 14:34:48 #24 

Harry

>> #23, Ondřej, 04. 03. 2011 22:11:56

Velmi pekne napisane,ja osobne beriem Tvoj nazor vsemi deseti ako sa u Vas hovori.

Ak toto co si napisal bude niekto chapat ako kritiku,alebo nebodaj ako osobny utok,tak Ondreji od takych lidi ruce pryc.

05.03.2011 20:56:12 #25 

ivan

Dokážu pochopit, že pro účely ÚZL, tedy svazové a nehonorované, hodí do placu i třeba docent věc poněkud odbytou, jakou by na svém pracovišti neodevzdal. Já si taky dám větší práci s článkem do časopisu než s příspěvkem zde do diskuse. Ale co je moc, je příliš.

Už vůbec to puzení lidí z úseku ZÁKLADNÍHO LYŽOVÁNÍ zabývat se jízdou a oblouky předních jezdců WC, navíc v disciplině super-G. Kdyby si o tom plkali večer na horách u flašky, budiž. Ale odvážit se z toho vytvořit metodický dopis? Proč? Pro koho?

Ale 3× budiž. Ovšem výsledné závěry formulované na základě takových východisek? Být to v diskusi, řeknu si, že byli vožralý, to člověku ujede leccos.

Až dosud jsem si myslel, že vrcholným blábolem byl text jednoho docenta ze ZČU (nekecám, opravdu odtamtud), který popisoval vznik carvingu jako důsledek plastových tyčí v 80. letech, které, vyražené jezdcem, ujížděly a tím kazily TV přenosy. Načež se proto vymyslely tyče kloubové se závitem, začalo se jezdit „do nich“ frontálně a pak už to šlo. A výsledkem vývoje prý asi bude jízda ve SL s nakláněním bez odklonu trupu.

Tohle je asi na podobné úrovni, i když méně epické. Vážně síla. A tohle vychovává lyžařské studenty?

Otoh, co se divím. Stačí si tady dohledat blog o tom, jakou ubohost poskládal Štancl jako svou doktorskou práci. Za mých dob by nám něco takového omlátili o hlavu snad už na střední. A jako seminárku na VŠ by si to nikdo vůbec nedokázal představit.

Vlastně to do sebe všechno (ne)hezky zapadá :-(

07.03.2011 11:08:42 #26 

˘Ö˘Krab muž

>> #23, Ondřej, 04. 03. 2011 22:11:56
Ahoj, nemohl bys pánům také rozbít jejich křišťálové koule? Třeba by pak od kročného přešli k ob-kročnému oblouku a konečně by měli podíl na nějaké inovaci.

07.03.2011 12:14:42 #27 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #26, ˘Ö˘Krab, 07. 03. 2011 11:08:42

Oni je mají právě rozbité už dlouho. Psal jsem to přece hned v úvodu :-) Jen místo snahy o spojení si vybírají ty nejmenší střípky, ze kterých pak tvoří taková obecná tvrzení jako je metodický dopis 1950 – 2011.

www.skiwithme.cz

07.03.2011 12:45:40 #28 

vašek2

>> #25, ivan, 05. 03. 2011 20:56:12

Nutno podotknout, že podobnost s kauzou na plzeňských právech je čistě náhodná. Teď už jenom zjistit, komu se v lyžařským systému říká „Mýval“. :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

včera 22:38:42 od HonzA_

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]