Helma Smith Variant/Variant Brm - zkušenosti - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Helma Smith Variant/Variant Brm - zkušenosti

05.03.2011 14:34:51 #1 

Pavlos muž

Před pár dny jsem si koupil novou helmu Smith Variant Brim a chci se podělit o první poznatky.

Jedná se o halfshell helmu, která kombinuje dvě samostatné skořepiny do funkčního celku. Vnitřní lehká vrstva vyrobená technologií In-Mold je kombinována s odolnou vnější skořepinou z materiálu Bombshell ABS. Výsledkem této konstrukce je lehká (530g), padnoucí a přitom prý velmi bezpečná helma. Na hlavě jí doslova necítíte. Díky regulaci HFS na zátylku jde lehce doladit na požadovanou velikost. Zpracování je na výborné úrovni. Nikde na hranách nejsou žádné otřepy a všechny posuvné prvky fungují.

Helmu jsem kobinoval s brýlemi Carrera Pro Optic a Scott Unlimited OTG a s oběmi je kompatibilní. Zajímavé je, že brýle Scott sedí v helmě lépe než v originál Scott přilbách (vyzkoušeno, původně jsem si chtěl koupit Scott Roam). Kupodivu funguje i systém AirEvac 2 Ventilation, který pomocí proudícího vzduchu kolem helmy odsává vzduch z brýlí. U této funkce jsem byl dost skeptický, ale dnešní lyžování při 6°C mě z toho vyvedlo. Dioptrické brýle zůstaly nezamlžené. S mojí starou helmou i bez ní se mi dioptrické brýle v OTG lyžařských vždy při plusových teplotách dokonale zamlžily. Ten, kdo nosí dioptrické brýle ví o čem mluvím.

Ventilace je aktivní pomocí 24 regulovatelných otvorů. Ty jsou uzavíratelné pomocí bočních šoupátek a ani v rukavicích není jejich ovládání problém. Pokud je větší zima, nechají se otvory zavřít a větrání tak probíhá pasivně. Vnitřní vložka je samozřejmě vyjímatelná a pratelná samostatně. Díky celkem nízké hmotnosti je komfort nošení vynikající.

Po prvních pár dnech můžu s klidným svědomím tuto helmu doporučit.

Existuje i varianta bez štítku s označením Variant.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

17.05.2011 16:23:17 #2 

kutill

Mám ji taky a v podstatě souhlasím. Kór co se týče komfortu nošení je pecka. V mé původní Ross.Radical mě bolelo pravé ucho :-) skrz dioptrických brýlí. Nicméně mlžením v plusových teplotách jsem naštěstí netrpěl- nemůžu potvrdit, ani vyvrátit. Crash se zatím nekonal, takže jak ochrání zatím naštěstí nevím. Je ale fakt lehoučká a pohodlná a věřím, že za ty prachy i bezpečná.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

26.04.2017

Tři údolí krok za krokem (9. díl): Zase o pár (k)roků dále - Meribel a Courchevel

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
26.04.2017

Zažijte bikový závod s J. Ježkem a další akce ve Velkých Karlovicích

Víte, že Velké Karlovice žijí nejen v zimě? Jestli ...
26.04.2017

SNOW tour 2016/17: Hannibal – největší soudobá show v Alpách

Každý lichý rok v dubnu se na söldenském ledovci Re...
24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 15:06:59 od teomax

Sports tracker vs. GPS vs. Skiline.cc

28.04.2017 20:37:16 od jirka22222

Rozteč Tyrolia Raceplate

26.04.2017 15:58:18 od opc

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

26.04.2017 12:52:19 od PetrAT

zvedající se pata

26.04.2017 11:07:32 od PetrAT

Vyplnění skeletu