Helma Smith Variant/Variant Brm - zkušenosti - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Helma Smith Variant/Variant Brm - zkušenosti

05.03.2011 14:34:51 #1 

Pavlos muž

Před pár dny jsem si koupil novou helmu Smith Variant Brim a chci se podělit o první poznatky.

Jedná se o halfshell helmu, která kombinuje dvě samostatné skořepiny do funkčního celku. Vnitřní lehká vrstva vyrobená technologií In-Mold je kombinována s odolnou vnější skořepinou z materiálu Bombshell ABS. Výsledkem této konstrukce je lehká (530g), padnoucí a přitom prý velmi bezpečná helma. Na hlavě jí doslova necítíte. Díky regulaci HFS na zátylku jde lehce doladit na požadovanou velikost. Zpracování je na výborné úrovni. Nikde na hranách nejsou žádné otřepy a všechny posuvné prvky fungují.

Helmu jsem kobinoval s brýlemi Carrera Pro Optic a Scott Unlimited OTG a s oběmi je kompatibilní. Zajímavé je, že brýle Scott sedí v helmě lépe než v originál Scott přilbách (vyzkoušeno, původně jsem si chtěl koupit Scott Roam). Kupodivu funguje i systém AirEvac 2 Ventilation, který pomocí proudícího vzduchu kolem helmy odsává vzduch z brýlí. U této funkce jsem byl dost skeptický, ale dnešní lyžování při 6°C mě z toho vyvedlo. Dioptrické brýle zůstaly nezamlžené. S mojí starou helmou i bez ní se mi dioptrické brýle v OTG lyžařských vždy při plusových teplotách dokonale zamlžily. Ten, kdo nosí dioptrické brýle ví o čem mluvím.

Ventilace je aktivní pomocí 24 regulovatelných otvorů. Ty jsou uzavíratelné pomocí bočních šoupátek a ani v rukavicích není jejich ovládání problém. Pokud je větší zima, nechají se otvory zavřít a větrání tak probíhá pasivně. Vnitřní vložka je samozřejmě vyjímatelná a pratelná samostatně. Díky celkem nízké hmotnosti je komfort nošení vynikající.

Po prvních pár dnech můžu s klidným svědomím tuto helmu doporučit.

Existuje i varianta bez štítku s označením Variant.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

17.05.2011 16:23:17 #2 

kutill

Mám ji taky a v podstatě souhlasím. Kór co se týče komfortu nošení je pecka. V mé původní Ross.Radical mě bolelo pravé ucho :-) skrz dioptrických brýlí. Nicméně mlžením v plusových teplotách jsem naštěstí netrpěl- nemůžu potvrdit, ani vyvrátit. Crash se zatím nekonal, takže jak ochrání zatím naštěstí nevím. Je ale fakt lehoučká a pohodlná a věřím, že za ty prachy i bezpečná.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

včera 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

včera 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

09.12.2016 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo