Video s mými pokusy - konstruktivní připomínky uvítám - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Video s mými pokusy - konstruktivní připomínky uvítám

Nalezené položky: 32 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

07.03.2011 08:50:08 #1 

Mark14

http://www.youtube.com/watch?…

Letos jsem si koupil po devíti letech nové lyže (kratší a vykrojenější) a tak se pokouším nejen v hlavě přepnout a přeprogramovat na jiný styl. Je to těžké, potřeboval bych sníh na svahu ještě tak půl roku a zadarmo skipas. Na utržené vazy v koleně pomalu zapomínám.

Uvítám jakékoli dobře míněné rady. Marek

07.03.2011 08:55:55 #2 

Mark14

JO ty videa jsou tam celkem čtyři, tedy pět i s mou čtyřletou dcerou. http://www.youtube.com/watch?…

Omluvte kvalitu je to točené foťákem.

07.03.2011 10:12:19 #3 

ivan

>> #2, Mark14, 07. 03. 2011 08:55:55

Ne že bys jel špatně, ale (pro začátek komentování) mně se nejvíc líbí Nelinka, 4, poosmé na lyžích.

Úžasné, jak to děcko spontánně dělá tolik věcí nádherně správně: váhu na vnější (dobře je třeba na 0:24 vidět, jak ji tam v přesnou chvíli přenese), přirozené natočení tam, kam jede. Je hezky vidět, jak zatížená lyže vykrajuje, aniž by bylo třeba něco vysvětlovat o hraně a krájení.

Lepší demonstraci výchovného působení „spontánního“ dětského pluhu abys pohledal.

Akorát si nejsem jistý zjevným pokynem dát obě dlaně na vnitřní koleno, i když jízda tak funguje.

Vyřiď jí, zejména pokud se k mé chvále přidají další, že se pánům lyžařům na netu moc líbila. Škoda, že si to ještě nemůže přečíst.

Domluv se s HOnzou, že mu to prodáš jako instruktážní video :-)

07.03.2011 10:57:57 #4 

HOnza muž

>> #3, ivan, 07. 03. 2011 10:12:19

Ani jsem si nevšiml dlaní na vnitřní koleno, takže tenhle škodlivej pokyn (pokud snad byl vydán), nemá na přirozenost projevu tohoto dítěte žádnej negativní vliv (jako bývá nadměrný ohnutí v pase, přisednutí a event rotace vnějšího ramene do oblouku). Holčička krouží líp než my když se snažíme o instruktážní pluh s izometrickým přenášením váhy :-)… Za kolik to prodáš Mark14? :-).

www.vl-snow.cz

07.03.2011 14:05:02 #5 

Mark14

Ano – přesně to jsem si mysel, že to takle dopadne! Nela je prostě úžasná a tatínek dřevečko. I přesto z toho mám radost. Bohužel jak Krab (v jiném vlákně) tipuje můj oblouk na GS s R-21, tak se stydím přiznat, že je to na Elán VaweFlex 10 s R-13,1. Dnes bylo přimrzlo a nahoře občas ledík a to je můj konec. Lyžoval tam takový strejda, který to krájel led-neled a mi to v každém třetím oblouku ustřelilo. Ostuda.

Ivane, nádával jsme Nele žáden pokyn, bylo by to slyšet. Měl jsem dost práce sám se sebou držet foťák, čučet na displej a nešvihnout sebou.

07.03.2011 14:48:49 #6 

˘Ö˘Krab muž

>> #5, Mark14, 07. 03. 2011 14:05:02
Tam, kde jsem jezdil včera nebyl až do cca 13:30 nikde led, přesto jsem vystřídal troje lyže s nově nabroušenými hranami, aby to na tvrdém drželo jak se patří (výhoda auta hned pod vlekem). Za tím ustřelováním mohly být klidně nedokonalé hrany :-)
Jedeš pěkně, celkem uspořádaně, nekřečovitě, za občasným vláním a padáním do oblouku vidím spíš nevyježděnost. Asi celkem víš, co chceš a tušíš, jak toho dosáhnout. I kdyby to zůstalo na současné úrovni, není to ostuda. To je točeno na Tvém domovském svahu, kde to je?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

07.03.2011 14:58:20 #7 

HOnza muž

Mark14, 07. 03. 2011 14:05:02*

Nejsi dřevéčko – jsi šikovnej. Pro začátek by ses mohl trošku soustředit na oddělení práce nohou, k čemuž by ti pomohlo trošku širší rozkročení. Proč? – to by bylo trošku delší povídání, ale ve zkratce:

• vnější noha a bok dopředu
  • vnitřní bok přizvednout a nohu pod sebe složit a zatahovat dozadu

Říkáme tomu na VL „volant“ – ono ti to hodně pomůže v jistotě vedení oblouku… (na tom ledíku :-) ). Jo a měli byste jezdit na mírnějším kopečku…

Jo a mrkni na VL-tahák. vl-snow.cz/vl-tahak-/*>> ..

www.vl-snow.cz

07.03.2011 15:18:07 #8 

ivan

>> #5, Mark14, 07. 03. 2011 14:05:02

Jako první pokusy o osahání procítění toho, že dnešní lyže zatáčejí po pouhém naklopení na hranu, je to OK.

Pochvala za vhodný mírný svah bez lidí, přiměřený sníh.

Co dál: vesměs to, co se tady opakuje do zblbnutí.

Zahranění ne pouhým štajfovým náklonem dovnitř, nýbrž kombinací náklonu a odklonu trupu. Takže hned poté, co se začneš naklánět, nenecháš trup od pasu nahoru naklánět se taky, nýbrž ho odkloníš opačně, aby vyvažoval náklon nohou + boků.

Ve vedení oblouku bych pro procítění toho, že obě nohy provádějí sice koordinovaně, ale přece jenom každá zčásti něco trochu jiného (natahování – pokrčování), nechal lyže trošku víc od sebe.

Cvičné pluhy (bez zavěšování do opěrek bot, Nela na to ještě má nárok a je to od ní typické, logické a jízdně ekonomické řešení), jak se zde na několika místech doporučují, určitě ano.

Náklony s odklonem ti umožní zkrátit dobu mezi oblouky, zejména když se mezi nimi nebudeš postaru dostávat skoro až do natažených nohou v přechodu. Takhle to trvá dlouho: napřed se napřímíš a teprve potom začneš jakoby „od ramena“ naklánění do dalšího oblouku. A než se celá dlouhá páka těla dostane do takového úhlu, aby pořádně hranily i lyže, trvá to.

Ad držení na ledě: jednak musejí být ostré hrany. Díky odklonu se ti podaří pořádně zahranit i bez toho, aby sis lehal do oblouku. A rychleji, viz též výše zde. Na tvrdu, podobně jako při zkracování oblouku, se pořádně na hranu potřebujeme dostat rychle.

Ale žádný dřevo rozhodně nejsi, je to dobré a pracuj dál.

Ad Nela: při dalším přehrání jsem si všiml, že obě ruce na kolenu zřejmě nemá, záběr klamal, má je hezky před sebou „v klíně“. Což je fajn, je vidět, že jimi nepotřebuje máchat kvůli rovnováze.

07.03.2011 19:38:42 #9 

korsičan muž

Vážení, to dítě je úžasný. Moc pěkně natočeno a je to dobrý nápad. Většinou jsou děti natáčeny zespodu.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

07.03.2011 21:11:44 #10 

Mark14

Pochvalu Nelince jsem vyřídil a byla tak natěšená, že chtěla dnes ještě na večerní lyžování. Kubíka jsem dnes musel točit také ale myslím (po krabových a nejen jeho slovech, že má už nevhodné lyže). Jinak svah není ani prodký ani mírný. I já miluji spíše loučky. Nové středisko v Koutech nad Desnou mě velice zklamalo.

Jinak tohle je u nás v Ostravě (dokonce tam je i bílý sníh co?) areál Skalka. Neumím si to vysvětlit, když je to 3km za Ostravou, dojezd téměř MHD, restaurace, stojí to pár korun (oproti jiným) a je tam pořád prázdno. Jezdí se od 09– 21h. a svah je upravený. Teď tady dva okresy Opava a Ostrava střídaly prázdniny a v pátek jsme tam byli my čtyři Já+manželka+naše dvě děti a v sobotu nás doplnil tchán a bylo nás tam pět. Na výuku, i mou ideální. Děti nakládám do auta už v lyžácích, máme to 5km.

Děkuji všem za komentáře, které mi otevírají oči. (poleno)

07.03.2011 21:30:57 #11 

Mark14

HOnzo -
* vnější noha a bok dopředu
* vnitřní bok přizvednout a nohu pod sebe složit a
zatahovat dozadu

Sakra mám to v hlavě spíše naopak. Vnitřní lyži se spíše snažím předsouvat. Bojím se, žo tohle už nepřekopu.

Díky všem – jste úžasní!

07.03.2011 21:43:08 #12 

Martin430

>> #11, Mark14, 07. 03. 2011 21:30:57

To ale buďto překopej, nebo se na to vykašli. Tudy cesta FAKT nevede. Vede tudy, co ti říká HOnza.

Chodit zaráz stejnou nohou a rukou je sice taky možný, ale k pěkné chůzi to nepovede.

07.03.2011 22:10:49 #13 

Harry

>> #11, Mark14, 07. 03. 2011 21:30:57

Chalani Ta pekne rozobrali,ak citas Snow a rady,mal by si pochopit o co chalanom ide.Urcite tu boli prezentovane lepsie jazdy,ale poleno nie si.Ak mas take podmienky ako prezentujes,je ich hriech nevyuzivat pravidelne,co celej Tvojej rodine pojde len a len k duhu.

Ak sa das na techniku,ktoru Ti chalani doporucuju,zacni na niecom menej prudkom,kde budes mat cas mysliet na to,co chces urobit,a ako.Caka Ta tazky boj s prerobenim hlavy,ale daj sa na to,stoji to za to.

Po case znovu posli video,ci si nakrocil na dobru cestu. A ak si nebudes vediet dat rady,skus VL.Je lepsie raz vidiet,ako stokrat pocut.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

08.03.2011 08:28:05 #14 

Mark14

No vždyť jím za to také děkuji.

Nicméně jsem měl bezesnou noc. Přemýšlel jsem nad tím co jste mi tady psali a došel jsem k závěru, že jsem se asi učil ze špatného videjka a nebo jsem spíše míchal dohromady dvě věci. Jak jsem psal výše koukáme doma na videjka:
funcarving http://www.carving-sport.cz/…nihy/c-1157/

a zde lyžaři padají do oblouku celí, vnější lyže je napřed, rukou se dotýkají sněhu atd. atd. No a já jsem se to trochu snažil přenést do mé jízdy, proto asi ten náklon. No a v kombinaci se starým smýkavým stylem a nohama u sebe… Asi bych potřeboval jiné videjko. Pořád jsem se nutil přenášet váhu hlavně na vnitřní lyži a nutím do toho i kluka (u manželky jsem to vzdal). Když byl měkčí sníh, tak jsem to zkoušel bez hůlek a docela se mi dařilo tzv. hladit sníh a pokládat se do toho a to vlastně částečně dělám i s holema, ale asi to je prostě paskvil. dřevo zůstane dřevem!

Příští sezónu asi zaplatím HOnzovi nějaký paušál a poprosím jej o instruktáž. Zjistili jsme tady, že bydlíme vedle sebe.

08.03.2011 09:38:34 #15 

HOnza muž

>> #14, Mark14, 08. 03. 2011 08:28:05

Jsem z Jablonce nad Nisou, ty z Ostarvy, ne? – ale přijet můžete klidně :-). Jinak doporučuju z tvého téměř bezprostředního sousedství několik výtečnejch od nichž získáš všechny porady co potřebuješ :-) – PavelK, Katka…

www.vl-snow.cz

08.03.2011 09:40:58 #16 

VojtěchV muž

Je to tak jak pises. Michas vic veci dohromady. Pristup carv.cz je cesta k funcarvingu a tim smerem patrne nechces. Ale i pres tento fakt mam jeden mozna kontroverzni nazor (cekam nesouhlas :-) ), ze prenaucit smykace na citeni oblouku po hrane muze byt rychlejsi pri zatizeni vnitrni lyze. Ale jen pro pochopeni hrany! Ty uz ses urcite po teto fazi, takze bys mel primarne zatezovat vnejsi. HOnza ti pomuze velice rychle, protoze ma presne cileny rady jako feedback.

08.03.2011 12:23:24 #17 

Mark14

Jsem to ještě zmotal myslel jsem PaveloKo, kdo bydlí kousek. Vojto, když ten funcarving mě fascinuje, tak jsem to zkoušel, ale máš pravdu, že bych se měl naučit asi nějaký slušný univerzální carv a v 50 si koupit třeba nějaké kraťasy pro legraci.

08.03.2011 12:30:21 #18 

PavelKo

>> #15, HOnza, 08. 03. 2011 09:38:34

My už se s Markem domlouváme na nějakém seznamovacím kafi pro začátek :-)

08.03.2011 17:06:11 #19 

ivan

Člověče, ty i s famílijí vypadáš jako vykonstruovaný podvrh nepřátel funcarvingu! Napřed vložíš skvělou Nelinku, na níž lze krásně demonstrovat, co je při jízdě a zatáčení na lyžích spontánní a přirozené, a pak přiznáš, že sám čerpáš z „nelyžování“ podle carvu cz. A logicky musí následovat něco jako následující reakce.

O celé problematice funcarving versus lyžování tu jsou stohy příspěvků v řadě vláken, ve vztahu k dětem nedávné vlákno Chudák děcko.

V zásadě si musíš rozhodnout, zda chceš lyžovat – tím se zabýváme my -, nebo jestli chceš provozovat specifický marginální způsob zatáčení, většinou označovaný jako funcarving, našimi protagonisty ale záměrně jako „carving“ kladený jimi samými do kontrastu s „lyžováním“. Tato alternativní metoda je v globálním měřítku na hranici rozlišitelnosti a ve většině světa na úrovni kuriozity, u nás nicméně politkorektně platí za skilegální součást věrouky a z historických a skispecifických důvodů se zde těší poněkud nepřiměřené medializaci.

Když se naučíš správně jezdit, v 50 nebudeš potřebovat šidítko v podobě kraťásku, ale budeš si konečně užívat na pořádné lyži.

>> #16, VojtěchV, 08. 03. 2011 09:40:58

„mam jeden mozna kontroverzni nazor (cekam nesouhlas ), ze prenaucit smykace na citeni oblouku po hrane muze byt rychlejsi pri zatizeni vnitrni lyze. Ale jen pro pochopeni hrany!“

Zkusil bys nějaké zdůvodnění?

08.03.2011 17:43:11 #20 

adam 1

>> #16, VojtěchV, 08. 03. 2011 09:40:58 Nesouhlas určitě zazní?! ,ale já s tebou souhlasím -pro pochopení jízdy po hranách"carving"je lepší zatěžovat vnitřní,nejlíp začít bez holí(super na koordinaci)a nejlíp oběma rukama(tlačit do kolena) přenášet váhu na vnitřní-pro děti 100%vyzkoušeno dokonce i u řady dospělých smýkačů. 99% škol to učí pluhem po vnější aspoň tak to vždy pozoruji. Někdy není špatné vyzkoušet i něco jiného.(autor popisuje jen svůj pohled na věc -nic nevnucuje) carvu zdar adam

08.03.2011 17:56:34 #21 

ivan

>> #20, adam 1, 08. 03. 2011 17:43:11

Ptal jsem se po zůvodnění, tedy PROČ. Neboli chtěl bych slyšet relevantní argumenty. Samotný názor bez zdůvodnění mě nebere, řečeno s klasikem (Clint Eastwood, Dirty Harry)

„Well, opinions are like assholes… everybody has one.“

08.03.2011 18:47:12 #22 

Wartus

>> #21, ivan, 08. 03. 2011 17:56:34

:-) Super citat !

Ja myslim ze neni potreba rozlisovat lyzovani a carving/funcarving. Lyzovani je jen jedno a vzdycky bylo. Porad se jezdi v podstate stejne. Teziste vetsinou dopredu nebo centralne, vyjimecne dozadu. Vzdy hlavne po spodni lyzi, po hrane ciste nebo smykane/drift. Taky rovne :-) Taky pozpatku, ale te je vlastne podobny :-) Jeste se skace… To je tak myslim vse. Mluvim o sjezdovem lyzovani! No a pak jsou ruzna cviceni a dovednosti na lyzich kterych jsou tisice a mezi ne bych zaradil treba i funcarving. Univerzalni lyzar umi na piste od pluhu po racecarving(zase hloupe komercni oznaceni), laicky receno „poradny kule“, nake ty skoky, off-pist, boule, poradny freeride, jizdu v branach(aspon obrak a slalom), telemark, sjezdak/vajicko, demo-jizdy(kratkej oblouk, charleston, hopkirk, atd.), jizdu po jedne lyzi na vsechny zpusoby, pozpatku, otocky… je toho fura. No a mimo jine i jizdu po vnitrni s vklanenim tela do oblouku-funcarving. Proste cviceni a dovednost. Ale lyzovani jako takove to samozrejme byt nemuze, a pokud clovek umi jen tohle tak neni opravdovy lyzar, ale jen nekdo co dela jen tuhle cinnost na lyzich. Lyzovat ale treba vubec nemusi umet… A myslim ze cil kazdeho lyzare by mela byt prave zminovana vsestranost. Aspon z pohledu cloveka, ktery se lyzovanim zivi. Taky je to samozrejme o zabave a pohode na horach…

08.03.2011 18:48:27 #23 

VojtěchV muž

>> #19, ivan, 08. 03. 2011 17:06:11

A já hned zdůvodnění dodám. Ale je to opravdu jen taková moje teorie. První důvod je dosti prozaický. Carvingový oblouk vyjetý po vnitřní lyži je natolik jiný než smýkaná technika, že je „ztížen“ přenos nežádoucích návyků ze staré techniky. Nežádoucích ve smyslu pracujících v oblouku proti čistému vyjetí po hraně. Zpravidla příliš pohybů, když víme, že carvingová lyže je autokinetická a chceme, aby dotyčný tuto vlastnost pochopil a použil. Druhý důvod se zrovna shodou okolností objevil na carv.cz. Zjednodušeně řečeno, vnitřní lyži je těžší z hrany utrhnout a tedy přismýknout, než vnější. To je jeden z důvodů, proč není funcarving moc univerzální, neboť započatý oblouk je těžké regulovat, zejména pak tedy smykem. A to se mi při přeučování opět hodí. Pak je samozřejmě asi plejáda nevýhod. Ale pro někoho, kdo při přeučování stále bojuje se starými návyky může být takto radikální změna pomocí. Ale jak už jsem zdůraznil výše, toto „funové“ cvičení použít jen pro pochopení hrany, jinak dále postupovat s váhou cca 50:50 a tak dále. Ale nejsem pedagog, dost možná je to zbytečná odbočka ve výuce, která může škodit.

08.03.2011 18:48:29 #24 

Mark14

Ivane – nečerti se!

Prostě jsem ani netušil, že existuje tolik a tak moc odlišných stylů, které jsou všechny spojeny slovem carving. Vy tady tím žijete a asi už pár let. Já jsem si sem přišel pro radu jaké koupit lyže sobě a manželce a koupil jsem víceméně na Vaše doporučení +/-. Bohužel se mi pak dostalo do ruky DVD s funcarvingem aniž bych tušil. Fascinovalo mě to to přiznávám a hloupě jsem si myslel, že je to prostě jen nejvyšší meta carvingu, jezdit s extrémním náklonem ke svahu a hladit kopec rukama. Otevřeli jste mi oči. Stydím se, ale co už mám dělat. Uznávám, že jsem si o tom měl zjistit více. Holt každý nemůže umět vše a tak příští sezónu začnu znova.

Existuje nějaké výukové či jiné DVD, z něhož bych mohl čerpat přes léto? Musím uznat, že až na toho týpka co tam pořád řve a je mu asi 60 to mají na těch DVD od carv.cz docela dobře nahrané a i pro laika pochopitelné.

PS: už se na mě nezlobte – děcka jsem snad ještě nezkazil ( i když Jakub už občas šmátrá rukou po sněhu, protože to vidí doma v TV)

08.03.2011 18:54:41 #25 

Mark14

>> #22, Wartus, 08. 03. 2011 18:47:12

Pěkný citát – fakt pěkný.

08.03.2011 19:00:32 #26 

Pavlos muž

>> #24, Mark14, 08. 03. 2011 18:48:29

Pěkné DVD je třeba od Sofa Skischool, ale ani tenhle borec nejezdí úplně podle „učebnice“. Nicméně je toto DVD méně škodlivé než to od šahačů. Upoutávka Sofa Skischool je třeba tady.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

08.03.2011 20:02:47 #27 

adam 1

>> #21, ivan, 08. 03. 2011 17:56:34 Ahoj Ivane ,zase jsem to nechtěl brát až do detajlů ,myslel jsem žes to pochopil?S tím zatěžováním vnitřní dle mého dostaneš lyže více a lépe na hrany „lyžování na carving.lyžích“ to vše jsem myslel pro začátečníky ,kteří chcou jezdit/lyžovat NÉ smýkat a dřít sjezdovku se strac hem v očích(každý není závodní jezdec).Po pochopení jízdy po hranách potom klidně 50/50 nebo klidně na vnitřní -to co komu vyhovuje. K „tvému“citátu -dobrý ,ale trošku to hrotíš(proč?) měj se adam

08.03.2011 23:51:08 #28 

Wartus

>> #27, adam 1, 08. 03. 2011 20:02:47

Ach jo Adame, zase vsecko spatne…

08.03.2011 23:52:34 #29 

Harry

Pekna odpoved.FUNcar­ving,je len jednou z moznosti ako zatacat lyzami.A ten,kto ho chce prevadzkovat bez toho aby ohrozoval inych,musi zvladnut Tebou vymenovane dovednosti a styly jazdenia.NESMIE sa naucit len tento jeden sposob tocenia lyzami!

>> #23, VojtěchV, 08. 03. 2011 18:48:27

Nieco na tom co hovoris bude.

Uz ucim tretiho totalneho smykaca carving,a prve co pri prerabani vidim je moc vnutornej.Neri­esim,cakam aspon dva dni,a potom tvrdo nasadzujem vonkajsiu.Nesmies nechat zazit do hlavy vnutornu!To je potom pruser.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.03.2011 00:21:50 #30 

ivan

>> #24, Mark14, 08. 03. 2011 18:48:29

Čertit se? Proboha, proč? Tohle je stokrát omletej folklór a normálně už dávno tyhle věci nezmiňuju. Ale tys mi přišel jako sympatická oběť oné zavádějící terminologie a prezentace, a tak jsem se přemohl.

>> #23, VojtěchV, 08. 03. 2011 18:48:27

Díky za odpověď. Chápu, ale:

Ad důvod 1. Osobně se mi nezdá, že by naklopení lyže na hranu a jízda po ní byla tak obtížná, že by snadnější bylo člověka, který tohle nezvládne, nechat naklánět se přes vnitřní dovnitř oblouku bez rezervy v rovnováze a bez „pojistky“ s tím, že když nezvládne, nezadržitelně padá na bok. Kromě toho potřebuju, aby pochopil, že má jet hlavně po vnější, ne naopak. Argument chápu, ale nepřepadá mi to jako vhodné řešení.

Ad důvod 2. To, že lyži jde hůře utrhnout z hrany a přismýknout má být výhoda? Pro fun snad, ale my snad ze sebe neděláme fanatiky čisté brázdy, kteří si radši hodí mašli, než by smýkli. A to, že je započatý oblouk těžké regulovat, taky nevidím jako výhodu.

>> #27, adam 1, 08. 03. 2011 20:02:47

Ahoj. „Dostaneš lyže více a lépe na hrany?“ Proč myslíš? To mi pořád připadá jako pouhé tvrzení (chceš-li, opinion), kterému chybí zůvodnění. Potom to nemám podle čeho „pochopit“.

Starej Joubert asi před 10 lety nějaké anatomické důvody nanést dokázal, souvisí to třeba s eversí/inversí v hleznu, ale tyto argumenty zde nevidím. Zato vidím celou kupu nevýhod.

Nejde mi ale o souboj vnější x vnitřní, pořád se jenom snažím dozvědět, proč by ta vnitřní měla být výhodnější, abych se poté mohl informovaně rozhodnout, co mi připadá lepší.

Pokud se zde odvoláváme na „lyžování, ne (fun)carving“, činíme tak proto, že přesně toto rozlišení provedl jednoznačně a explicitně Dan Krajčír na carvu.cz (citaci hledat nebudu), když napsal a tím deklaroval, že je nezajímá lyžování, nýbrž carving.

Nalezené položky: 32 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

19.02.2017

Nedělníček: Pij holka, budeš povolnější

Krásná dívka obklopená stádem mužů, to je takový tr...
18.02.2017

SNOW tour 2016/17: Klínovec – tříkilometrová dálnice v Krušných horách

Klínovec, jedno z největších středisek v Česku, pod...
17.02.2017

SNOW tour 2016/17: Plešivec – prostorný krušnohorský nováček

Lyžování na Plešivci je „na trhu“ čtvrtým rokem a z...
17.02.2017

FIS Masters Cup 2017

Po loňském mimořádném březnovém týdnu, kdy se Česku...
17.02.2017

Aktuálně: stále se lyžuje nejen na horách

I na horách sice teploty vyrůstají do kladných hodn...
16.02.2017

SNOW tour 2016/17: Tatry - pro výkon i zážitek

V minulých tipech z Tater jsme se věnovali hlavně

Diskuze o lyžování

Jaké lyže?Žena 175 cm,70 kg.

dnes 12:09:00 od Harry

Lyže pro tlusťocha

dnes 09:36:06 od sportback

nastavení vázání

včera 22:46:30 od m3

MS 2017 St.Moritz

včera 21:22:02 od m3