Dotazy na mski - strana 4 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Dotazy na mski (diskuze strana 4)

Nalezené položky: 218 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

14.03.2011 17:01:58 #91 

vašek2

>> #74, Martin47, 12. 03. 2011 08:06:12

Jestli myslíš nevyježděné jezdce v bránách, tak zcela jistě je na tom to zlepšení nezávislý. Spíš si ale měl na mysli technicky horšího lyžaře. Efekt pocítí určitě hlavně ten, který již úspěšné dokážet jezdit po hraně. Nějaká „vyježděnost“ je předpokladem pro soustředění se na nový izolovaný prvek, navíc změnu k lepšímu si člověk uvědomí právě v čistě projetým oblouku. Takovejch lyžařů je na svahu celkem dost – dokážou krájet na slalomkách, ale dál prostě nic nevidí, tápou. Netuší, co maj dělat a přitom je to pár jednoduchejch rad a začne to zatáčet i na delších ski. Najednou se otevře téměř neomezený prostor pro zdokonalování…

14.03.2011 17:20:47 #92 

vašek2

>> #90, Pomagalski cable, 14. 03. 2011 15:57:13

Někde jsem se dočet, že kdysi se zatáčelo zadkem, potom kolenama a dneska ploskou nohy. Myšleno to bylo tak, že na samotným začátku oblouku člověk nohy v botě jakoby naklopí na hranu. Jednoduše to lze vyzkoušet na boso ve stoji. Vzhledem k pevnýmu skeletu se jedná o zanedbatelný pohyb, osobně mi ale funguje a na paralelitu holení má rozhodně blahodárný vliv.

Jinak ta Gravediggerova poznámka jako joke asi myšlena nebyla. Bez videa člověka napadne téměř vše…

14.03.2011 17:31:14 #93 

ivan

>> #90, Pomagalski cable, 14. 03. 2011 15:57:13

Nejde o podléhání ikonické kultuře obrázků ani o neschopnost pracovat s problematikou v textové podobě. Ale podobně jako nechceš od lékaře diagnozu podle mailu s vylíčením obtíží, je třeba určité věci vidět, i kdyby někdy jenom pro odstranění šumu a pro zjednodušení komunikace. Místo klování může být hned jasno.

Hmm. Problém s naúhlováním by být neměl, když jedeš po jedné rovně. A Somy s jejich offsetem používá plno lidí, takže v tom by (snad) problém být taky neměl.

Příliš široká stopa (vnitřní zůstává „pod tělem“)? Nedostatečný náklon do oblouku a/nebo odklon trupu? Samé dohady, video nebo aspoň fotka by ukázaly.

Cowboy turns: to měl být jeden z prostředků ověření, jestli vůbec dokážeš tu vnitřní hodně zahranit. Jsou to TURNS čili oblouky, ne jízda po spádnici s „buřty“ po hranách, ale oblouky s přehnaným položením vnitřní lyže na malíkovou hranu.

Třeba někdo vymyslí něco dalšího – lepšího…

14.03.2011 18:16:24 #94 

Pomagalski cable

>> #93, ivan, 14. 03. 2011 17:31:14

•Pokusim sa o to video.Len treba cas a ochotneho cloveka.

•Tvrdia mi,ze mam na GS priuzku stopu,to uz by bol o dovod navyse pre video.Aspon by som si vypocul dalsi nazor aj na toto.Nedostatocny naklon tam asi bude.

•Tak ten cowboy turn som teda fakt nepochopil a robil som to blbo.Ako ma byt pri nom vonkajsia noha/lyza?

14.03.2011 19:49:27 #95 

Mirek muž

>> #88, Martin47, 14. 03. 2011 14:56:50

Ahoj Martine, jak to dnes vypadalo v Deštném? Bylo alespoň ráno tvrdo? Uvažuju o středě 9–11hod., když bude rozumná předpověď.

14.03.2011 21:47:34 #96 

Martin47 muž

>> #95, Mirek, 14. 03. 2011 19:49:27

Čau, červená necelou hodinu přehradní beton, černá celou dobu ale vůbec jsem na ní neviděl. Pak červená rychle povolila. Modrá v lese kousek tvrdší, dole po hodině měkká. Lidí přiměřeně, naštěstí byl puštěný vlek, tak jsem se nemusel bimbat na lanovce a celou dobu jsem jezdil jak na kolotoči. Při první jízdě se mi stala zajímavá věc. Úplně dole, jak je nástup na vlek, je přechod ze slunce do stínu a po 20m ve stínu mají ty kokoti, na rozhraní stín-slunce, nataženou na kraji sjezdovky kolmo na ní tenkou síťku, vysokou asi metr, na jedné slabé tyčce, která má odklánět lidi od vjezdu na vlek. Viděl jsem to geniální zařízení asi 5 metrů před lyžema a měl jsem dost co dělat abych se tomu vyhnul. Silnice do Deštného import z Japonska po zemětřesení.

14.03.2011 23:26:41 #97 

Mirek muž

>> #96, Martin47, 14. 03. 2011 21:47:34

Dík za info, pokud počasí a práce dovolí, ve středu vyrazím. Tu síťku znám, tak mě nepřekvapí, ale mladej málem sebral transparent „POMALU“ umístěnej šikovně na modrý těsně za hranou :-) Taky potřebuju kroužit po modrý, tak doufám, že se mi to podaří, syn mě pořád táhne na Závodní :-)

15.03.2011 02:39:40 #98 

Gravedigger

joke to nebyl. prvni obraz, ktery se mi vybavil po precteni tvojich syndromu byl, popsano ivanovymi slovy, „vnitřní zůstává „pod tělem““, coz vetsinou vede k prilisne vaze na vnitrni. bez videoukazky se opravdu neobejdes.

15.03.2011 11:07:31 #99 

˘Ö˘Krab muž

*>> Pomagalski cable
„…snazim sa hranit naklopenim lyzi a „rvat“ to tam z panvy.“
Bez videa těžko soudit, ale to bude podle mě ten hlavní problém: snaha RVÁT TO TAM pánví. Při tom dojde nutně k zapojení velkého množství svalů napojených na pánev od nohou i trupu a pohyb pak ztratí uvolněnost a jezdec schopnost jemné diferenciace tlaku a správnou polohu pánve vůči povrchu. To následně vede k problémům se zatížením lyží a vyústí třeba i do „A“ postavení bérců.
Stručně řečeno: odklon trupu a vklonění bérců do oblouku nesmí předběhnout záběr lyží od špičky. A protože je na GS ten záběr o trochu pomalejší, je i projev chyby větší. Další možnou chybou, která mě napadá, je přetahování oblouku, otálení se zahájením následujícího.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.03.2011 11:38:59 #100 

TomáS muž

Tak už ani nevím, kde se tady mluví o tý pánvy. Tiše to pročítám a trénuju:-) Má zkušenost za poslední dvoje lyžování je zvláštní v tom, že vždy jsem oblouk na pravou nohu (i přesto, že je chromá) dělal pocitově výrazně líp. S protirotací, ale líp. Tady je již rozebírané rok staré video. Po dvou dnech zkoušení (pánev kolmo, zasouvat vnitřní)na GS a SL se ale moje pocity začínají přesouvat ve prospěch levé výrazně silnější nohy, kam se mi pánev daří dostat lépe. Obzvlášť na dolní mírné části Machytky, je tenhle „nový“ pocit zcela zřejmý. Budeme muset příští rok výrazně víc s Másinem točit a rozebírat videa. Teď jenom jezdíme a nic. Asi si i na to koupíme kameru…aby to mělo nějakou úroveň.

15.03.2011 13:00:48 #101 

Ičes

>> #84, Pomagalski cable, 13. 03. 2011 22:51:56

Zdravím všetkých fanatických skiometákov a najmä Pomagalski cable. Keďže som Ten, s ktorým zostal po GS tréningu ešte brúsiť kopec a nejapné poznámky k jazde rozdávať, cítim nutkanie a povinnosť doilustrovať PC problém pri jazde vo veľkých oblúkoch. PC naznačil, že je „obeťou vonkajšej nohy“. Ja to nevidím až tak dramaticky. Keďže som s PC trénoval počas celej sezóny, viem, že s paralelným vedením a zaťažením vnútornej i vonkajšej nohy v krátkom oblúku a pri krátkom zábere zásadný problém nemal, aj keď postavenie nôh koleno – koleno naznačovalo postavenie predkolení do už spomínaného nevýrazného „áčka“. To, čo zneistilo PC, bol nie najlepší pocit z jazdy v GS bránach, keďže na záver sezóny sa predsa len odhodlal tréningovo ich pojazdiť. Jazdy odkryli chyby v postavení nôh a následne celého tela pri väčších polomeroch oblúkov. Vnútorná lyža bola oproti vonkajšej výraznejšie v neparalelnom postavení, dochádzalo k občasnému nasadaniu na vnútornú lyžu s výraznejšou protirotáciou trupu. Ale ako podotkli viacerí z Vás, lepšie raz vidieť, ako stokrát prečítať. Preto spojíme sily s Pomagalski cables a pokúsime sa niečo videózne vyprodukovať (ak bude ešte na čom). Zdar borcom z tohto vlákna.

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

15.03.2011 13:39:57 #102 

mski muž

>> #100, TomáS, 15. 03. 2011 11:38:59

v tvem jiz rozebiranem, rok starem videu zas tak velky rozdil mezi P a L obloukem nevidim.

Nemohu ovsem nahlednout /pocitit tve subjektivni vnimani (pocit), a nakonec dava to i logiku v tom, ze jsi se na tve silnejsi leve noze(oblouk doprava), osvojujes „nove prvky techniky“ lepe a rychleji, coz do doby nez poridite s Masinem kameru a natocite klip, nedozvim.

Tedy verim prozatim tvym propriocepcnim obzervacim..-))

Tady se totiz zacnou velmi rychle projevovat limity(nedoko­nalosti) te slabsi, prave nohy, ktera najednou ve sve nove roli v primem srovnanim se svou konkurentkou, pravou , zacne projevovat sve, do te doby maskovane a uspesne kompenzovane, nedostatky.

Apropo, s tou kamerou jsi mi pripomenul nedavno me poslanou nahravku naseho pritele Jirky zacatecnika, dnes jiz pokrocileho ale bohuzel ted malinko zraneneho (z basketu).. , ktereho skvela nahravka je zarnym prikladem toho jak skvele se da s minimalnimi pozadavky na kvalitu kamery, nahrat jizda na lyzich..

Zalovim na hard disku a poslu.. take je teba se pokochat nad tim jak nas Jirka jeste tesne pred spatnym doskocenim v telocvicne, „sjizdi“ kopec..

Skol, M.

jen mrtva ryba plave s proudem...

15.03.2011 14:11:34 #103 

mski muž

jak se tady zaklada nove vlakno????

S Jirkovym svolenim..(Jirka 83), bych vas rad seznamil s jeho lyzarskou karierou ktera se datuje od 12. 12. 2010. Tedy necele 4 mesice a navic, Jirka zda se byt tezce pracujici clovek, takze ty 4 mesice se daji smrsknout do (tusim), Jirko upresni nepresnosti, do asi 12 lyzujicich dni.. zde je zacatek.. http://www.youtube.com/watch?…

28. 1. 2011, koucovan svym kamaradem kameramanem v jedne osobe, a prilezitosnym nakouknuti zde na forum,(zatim kvalita nahravek nic moc), zvetsen zde: http://www.youtube.com/watch?…

pak jsem mu poradil jezdit „muj“pluh..i kdyz toto je priserne oznaceni.., navrhuji trnkuv pluh nahradit treba nazvem: „power plow“(silovy pluh) ale to uz v prekladu nezni tak dobre, a tady se nasledne patricne zesmesnen nasimi forovymi prispivajicimi profesionaly instrukrory, pochybujic tak v provedeni i vyznam tohoto cviceni..

zde pluzici Jirka,.. http://www.youtube.com/watch?…

no a po naslednych nekolika skype konzultacich pri me snidani tady v Evans Head a ucasti na poslednim VL kde zachytil v realu nektere intrakce s Honzou VL, Krabem a ostatnimi ucastniky teto akce.. je tady uz ta slibena skvela nahravka jednoduchou kamerkou bez moznosti zoomovat(pribli­zovat), dumyslne pojata zaberem za jizdy v zavesu.. Chce to ten odstup pri nahravani kamerou na celovce co nejmensi, Jirka pak uz v zaveru zaberu ujizdi..

zde: http://www.youtube.com/watch?…

Dekuji za pozornost,

M.

15.03.2011 14:12:59 #104 

mski muž

>> #101, Ičes, 15. 03. 2011 13:00:48

dejte do placu nahravku, jinak nema smysl spekulovat nad barvou motyla jeste zakuklenem..

15.03.2011 15:06:04 #105 

ivan

>> #103, mski, 15. 03. 2011 14:11:34

„zde: http://www.youtube.com/watch…“

TOHLE je ten Jirka?

Čumím.

„jak se tady zaklada nove vlakno????“

Klikni na horní liště na „diskuze“.

Roluj dolů, v oranžových tématech najdi „Trénink, technika jízdy“ (předpokládám, že to má patřit sem), klikni

Napravo nahoře se objeví oranžové „Založit nové téma“

Klikni – vyplň předmět a piš.

15.03.2011 15:44:37 #106 

Pomagalski cable

Dobry den vospolok,

dnes dalsie treningove doobedie.Vzal som si slalomky podla Ivanovho doporucenia.

Svah po nocnom dazdi a rannom slnku ponukal aj tak iba moznost drillu.Bez moznosti vidiet sa a byt videny som vyskusal:

•Cowboy turn.Asi som ho stale nepochopil,takze dalej.

•Jazdu po jednej lyzi.Nic moc vysledky,mozno rozbity povrch.

•Carvingovu vlnovku v uzkej stope.No a tu som narazil.Myslim obycajnu primitivnu vlnovku,ktoru SL lyze maju uz v cene a kazdy zaciatocnik ju vie.No tak tu som nevedel.Mozno mi robil problem urobit tie jemne pohyby chodidlom nohy.Kazdopadne je smiesne na nieco taketo prist az po sezone stravenej v SL tyciach a elementarne znalosti chybaju.„Počuj Ičes,ako som to ja vlastne tie slalomove brany mohol jazdit?“8-O Ja som ti mal casto pri jazde pocit,ze nieco niekam strhavam,silovo tlacim/taham,robim zbytocne pohyby a nevyuzivam tvar lyze.

No nic,po dnesku uz viem asi vlnovku.A roz­myslam,ci ma video takeho babraka vobec zmysel.Alebo ako mi povedala moja zena:„Ty uz zajtra nechod na kopec,lebo zistis,ze nevies ani pluh“

>> #99, ˘Ö˘Krab, 15. 03. 2011 11:07:31

Ahoj,

dobrá rada.Co ti na to poviem?Vid chybajuca vlnovka :-D

Pretahovanie obluku v GS mam,jak prasa.O tom sme s Ičesom minule kecali cestou na lanovke.Uplne mi chyba aktivna prechodova faza medzi oblukmi,mam len pasivnu.Prilepi sa mi vonkajsia lyza v starom obluku,nejde prehranit,rvem to tam a aj tak casom nestiham.

>> #100, TomáS, 15. 03. 2011 11:38:59

Ahoj,

pekne jazdis a s tou kamerou mas samozrejme pravdu.Lenze,ako to urobit,ked jazdis ty aj partak,mate obmedzeny cas,atd.

>> #101, Ičes, 15. 03. 2011 13:00:48

Slava,slava

treningovy partak ma prisiel podporit na forum,na ktore ma poslal.Hlavne ze ma neposlal do prd.le.

Mozno by to bolo dopadlo lepsie,keby som sa ta viac pytal v priebehu sezony.Lenze,tvoj treningovy cas je rovnako kratky,ako ten moj a po vikendoch spolu nejazdime.Okrem toho si prisny kritik.Napriklad teraz si mi s tym slavnym A-ckom zlomyselne pokazil cely zvysok tejto sezony a ako hovori nas spolocny kamos:mohol si mi aj inak znechutit lyzovanie,ak si chcel aby som uz nelyzoval

Inak som samozrejme rad,ze si nesetril radu,ani kritiku a hlavne si ma nenechal zit v nejakej lyziarskej iluzii.Vies ako sa vravi:„ak nieco robis v dobrom,dvakrat sa ti to vrati“.Rozmyslam ako sa vyrovname,chi,chi.:-)

S videom uvidime,podla toho aky bude buduci tyzden.

15.03.2011 15:53:46 #107 

TomáS muž

>> #106, Pomagalski cable, 15. 03. 2011 15:44:37

To to je přesně ono. Omezený čas. Točit je nejlepší za ideálních podmínek a ze těch chceme lyžovat. Pak si ale zase říkáme, že potřebujeme ty videa a furt dokola. Teď už naštěstí oba víme, že bez videa je další vylepšování dost složitý.....takže budem holt muset nějakou tu jízdu oželit.

15.03.2011 16:23:58 #108 

MirekP

>> #106, Pomagalski cable, 15. 03. 2011 15:44:37

To video posli, to me (a ostani jiste tez zajima), navic bez nej se nedoberes niceho…

Jen mi neni jasne (a tak mi to pripada jako vtip), ze nekdo kdo ma moznost treninku v tycich (coz zni minimalne celkem organizovane, nebot ne kazdy je ma doma a muze napichat na kopci dle sve vule :-D, navic to je neco po cem nemala cast tady prahne a nedari se to realizovat, dost dobre se k nekomu pripojit) na neco podobneho prijde: 1/ted… 2/jak rikas neudela vlnovku (navic na SL lyzich)…

A tak se to zda byt zajimave…a nebo joke????

15.03.2011 18:06:24 #109 

Pomagalski cable

>> #108, MirekP, 15. 03. 2011 16:23:58

Ahoj,

Bol by som rad,keby to bol vtip,bohuzial nebol.Skor by som to nazval pekny trapas.

•Ako som to mal zistit,ked som to neskusal uz x rokov?

•Ale myslim samozrejme peknu sumernu a dlhu vlnovku.A to ti vlasenka na slalome ako error nevyhodi.

Kto vie,co zistim nabuduce?

15.03.2011 18:31:40 #110 

Jirka83 muž

>> #103, mski, 15. 03. 2011 14:11:34

No, ted se tak trochu .. cervenam. Musim par veci upresnit. Nejsem nejak zvlast „tezce“ pracujici, jen je to nekdy casove narocne; v kombinaci s letosnimi podminkami a mymi moznostmi jsem „lyzoval“ odhadem neco malinko pod 20 dni vcetne skveleho VLka, kde to byly opravdu lyzarske dny se VSIM. A to jsem vyuzil temer kazdou prilezitost. Spatne jsem doskocil -blbec- na volejbalku, a zkazil si tak moznost dalsiho jezdeni.

Dale se vubec necitim jako pokrocily. Stale objevuju zaklady a snazim se je zkouset interpretovat dobre. Neni to ale na hned, a jak mi bylo receno z vice ust lidmi, kterym verim, je potreba jezdit, jezdit, jezdit a casem by to myslim s dobrym vedenim mohlo prijit. Verim take, ze pomuze vhodna priprava mimo lyze az snih nebude (cviky/brusle..), o ktere se taky verim v budoucnu pobavime.. jak sleze snih bude mi smutno :)

K aktualni debate muzu rict ze sve zkusenosti asi tolik, ze videa se URCITE vyplati. Je potreba kameramana revansovat :), ale stoji to za to. Jednak se clovek vidi sam, a jednak jsou tu dobri lide, kteri jsou ochotni nezistne prispet radou (cest jim!) – ne kazdy mame to stesti mit na svahu zkuseneho lyzare, ktery je schopen zhodnotit, zkritizovat a poradit. I kdyz ho to samozrejme nenahradi.

186cm, ~100kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

15.03.2011 22:08:27 #111 

mski muž

>> #105, ivan, 15. 03. 2011 15:06:04

co melo byt to video? po kliknuti na link se otevre jen obecna stranka U tube…

16.03.2011 01:36:17 #112 

ivan

>> #111, mski, 15. 03. 2011 22:08:27

To je jenom citát (viz uvozovky) z tvého postu 101, odkaz na poslední Jirkovo video.

22.03.2011 17:20:29 #113 

Pomagalski cable

Ahoj,zatial ziadne pozitivne spravy.

Slubili sme vyprodukovat video.Slub sme dodrzali.Vcera sme tocili GS navolno.Dnes nam trener natocil SL trening.A mam jeden kratucky zaber Ičesa SL navolno.

•Slalolomovy trening je na miniDV,treba nabrat do PC.Osobne by som svoje jazdy asi nezverejnil.Nemal som dnes pocas treningu pocit,ze by moje zabery mohli ist do sveta,bez toho aby som sa hanbil:)Este som ich ani nevidel.

•Vcerajsie jazdy na obrackach.Tie dolezite na posudenie mojho A-cka su zatial neznamym technickym problemom uveznene na partakovom hard disku.Ale dufame,ze ich odtial dostaneme von.

•Zostala teda Ičesova SL volna.Pridam,len s jeho suhlasom samozrejme.

Inak som zistil,ze jazdit „na kameru“ nie je bohvieco.Robim aj chyby,ktore inokedy nie.Chcelo by to asi paparazziho s teleobjektivom:)

aby som vam skratil cakanie pridam ako to moze dopadnut „když nemáte cit pro skluz a lyže necháte jet“

Po „kulaté jízdě“ ostali len stopy vedľa,video sa stratilo.

enjoy Mr.Holický

nechat lyze jet

..ospravedlnte hajzl posed,na 30,7 cm aktivnej hrane v makkom snehu,mi to „vpredu“ nechcelo ist.

23.03.2011 17:05:52 #114 

Martin430

>> #113, Pomagalski cable, 22. 03. 2011 17:20:29

Hustá jízda, super ! Tak hrana 30,7 cm…to budeme brát za slalomku. Já mám hranu 31,4 cm, čili to mám obřačku. Dám to zejtra. Možná sebou vezmu ještě jednu starý boty 34,6 – DH-čka :o))))

Super video !

23.03.2011 17:51:26 #115 

Harry

>> #114, Martin430, 23. 03. 2011 17:05:52

Jo Martine,takto ked dokazeme aj my nechat lyze jet,tak OB bude mat silnu konkurenciu.

>> #113, Pomagalski cable, 22. 03. 2011 17:20:29

Makaj na tych videach,som prevelice zvedavy,ci si z nas len nerobis p…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.03.2011 15:41:48 #117 

Pomagalski cable

Ahoj vsetci.

•Videa su vyslobodene z HDD.

•Ičes si svoje videa prida sam,alebo aj nie:)

•Ospravedlnte kvalitu zaberov,celkovo nie sme nachystani na videorozbory.La­novku pustili v ten den az na obed,tak je to navyse na obrak kratucke.

Dufam,ze to tu objavi Ivan,Krab,Milan(mski),a­le zaujima ma nazor aj ostatnych.Vazim si kazdu radu.Ale hlavne ma zaujima pricina a rada na napravu,nasledky totiz vidim aj sam.Bohuzial:-D

Inak trat bola v case jazdy vynikajuca.Lepsia bola len o hodinu skor,po dazdoch a mraze akoby nainjektovana k uplnej dokonalosti.

enjoy

enjoy

Dik za trpezlivost,ocho­tu.Cau

24.03.2011 17:25:13 #118 

Harry

>> #117, Pomagalski cable, 24. 03. 2011 15:41:48

Tak si naozaj neklamal.A Ices Ta pekne popisal v jazde,tam mi uz bolo jasne o co asi pojde.Preto som Ta odkazal na fotky Mski na zaciatku,skoda ze si nepochopil,co som Ti chcel nimi naznacit.

Je dobre ze si to video poslal,lebo treba urychlene zapracovat na naprave chyb.

Kedze ja som po 23 rokoch zacal minuly rok znovu lyzovat,a presne s podobnymi chybami ako Ty,tak viem o co ide.Presne akoby som videl seba na prvych videach z minuleho roku.

Zakladna chyba-podsuvas vnutornu nohu pod seba,stavias ju cielene do A postoja voci vonkajsej nohe.Tym ze ju takto postavis,stracas schopnost pracovat s vonkajsou nohou,lebo svoj postoj zablokujes.

Tym padom stracas schopnost utahovat obluky,a musis ich vyvazat cez radius.Preto do obluku aj pchas bok,lebo inak by si naklon a obluk nevybudoval.

Preto,absolutna priorita je zapracovat na zakladnom postoji.Vnutorna noha nesmie byt kolenom pritlacana pod vonkajsiu/ale to vies a citis sam/,ale musi paralelne kopirovat vonkajsiu nohu.

Na toto sa musis absolutne sustredit,musis mat pocit,ze vnutornu nohu mas absolutne neprirodzene vopchatu dovnutra obluku.

Snazit sa jazdit len cez vonkajsiu nohu,vnutornu len vozit bez tlaku na nu.A stale si opakovat,nohu dovnutra obluka.

Kedze z tejto zakladnej chyby mozu vyplyvat aj dalsie,preto Ti radim sustred sa zatial len na vnutornu a pracu s nou.

Studuj,co sa tu na Snow v minulosti popisalo,pozeraj videa inych a ako su komentovane,to by Ti malo vela povedat.

Moja rada,modra a dosledne kreslit obluky v postoji s paralelnymi holenami,snazit sa o tocenie volantom v obluku.Nikam sa neponahlat,trpez­livo drilovat.Kludne aj tyzden,ak Ti to nepojde.

Neverim,ze podobny problem v SL obluku nemas,tam asi nie je len tak vypukly.

Caka Ta riadna sichta,ale stoji to zato.

Urcite aj chalani napisu svoje nazory,a odporucia cviky ktore Ti pomozu.

A pozri si obrakovy postoj Kraba.Ten je velmi slusny.

Cau Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.03.2011 21:08:16 #119 

Dali muž

No já tam především vidím, že zahajuješ oblouk s přílišnou váhou na vnitřní lyži. Součesně se snažíš přiklonit pánev co nejvíc ke svahu, vlastně tam strčíš zadek, čímž si otevřeš pánev, přisedneš patu vnitřní lyže a vnější ti odjíždí ven z oblouku, takže klasickej „klamršvunk“.

Takže jak píše Harry, potřebuješ nacvičit základní postoj v oblouku. Přesuň se na modrej kopec, soustřeď se na důsledné zatěžování vnější lyže a současně se snaž už v zahájení oblouku dostat špičku vnější lyže až před úroveň špičky té vnitřní(princip točení volantu nohama, zde již mnohokrát popisovaný), a udržet to tak v co nejdelší části oblouku. Hlídej si aby osa pánve byla neustále kolmo na směr jízdy(k lyžím).

Na ostatní se momentálně vykašli, na jízdu v bránách taky, nemá to cenu. Potom sem hoď cvičný video z tý placky.

Toť za mně, ale mohu se mýlit, jako ivan v životě už nejednou;-) .

Hodně zdaru.

24.03.2011 21:26:22 #120 

Dali muž

>> #118, Harry, 24. 03. 2011 17:25:13

Ahoj Harry,

napsals: „Vnutorna noha nesmie byt kolenom pritlacana pod vonkajsiu“

Jsem poněkud pomalejší, a tak jsem úplně nepochopil, co tím máš na mysli. Zkus mi to, prosím trochu vysvětlit.

Díky, Dali.

Nalezené položky: 218 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Ester Ledecká

včera 18:44:23 od m3

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B