Dark SNOW Monínec... - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Dark SNOW Monínec...

21.03.2011 23:28:26 #1 

Petr Havelka - SNOW muž

Ahoj všem,zveme vás na závod, ale vlastně hlavně na pohodové setkání všech, kdo máme rádi zimu, sníh, lyžování.
Více o akci se dozvíte na http://snow.cz/darksnow

Doufám, že se u piva po závodu potkáme ve velkém počtu :-)

Mějte se, Petr H.

05.04.2011 17:39:45 #2 

Petr Havelka - SNOW muž

Mám bohužel pro všechny, kdo se chystali na Dark SNOW Monínec 2011 špatnou zprávu. Byli jsme vzhledem k vysokým teplotám a úbytku sněhu v horní části monínecké sjezdovky nuceni veřejný závod ve sjezdu pro tento rok zrušit.

Všichny registrované účastníky budeme individuálně informovat e-mailem a zaplacené startovné bude v plné výši vráceno na jejich účty. Peníze budeme odesílat zpět na začátku příštího týdne (11.-15.4.2011).

Pro příští rok vybereme pro závod dřívější termín, který bude garantovat sněhovou jistotu. Budeme vás včas informovat!

Registrovaným závodníkům se omlouváme za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení!

Mějte se pěkně, ze SNOW zdraví
Petr H.

27.02.2012 08:55:29 #3 

mr_tom muž

Jak to vypada letos a kdo se chystate?

Možná nejezdím úplně podle norem, ale zato jezdím s radostí a úsměvem!!!

27.02.2012 11:44:08 #4 

tomas27

Ja se tam chystam. Muj dvorni dovatel lyzarskeho HW, TomaS, uz sehnal potrebny material :).

Doufam, ze to vyjde, ale to pocasi, no snad …

27.02.2012 11:53:01 #5 

Harry

>> #4, tomas27, 27. 02. 2012 11:44:08

Tome,Teba to tusim chytilo.

Ja za seba Ti poviem,bol si pre mna prijemnym prekvapenim.Bo­juj,mozno raz toho Bodieho natries.

Na Tvoj pocet prispevkov si predviedol velmi slusnu jazdu.

Fakt si ma prekvapil.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

27.02.2012 12:48:51 #6 

JIRKAHO

AHOJ, kdo jedete na Dark Snow, jede někdo z VL? Berete si kombinézy nebo to berete jako sranda Race? Zůstáváte na party? Skol!!!

27.02.2012 13:13:04 #7 

tomas27

>> #5, Harry, 27. 02. 2012 11:53:01

Diky, aby jsi me neprechvalil :). V druhym kole jsem jel jak jelito a kdybys nevyletel, tak me v pohode zajedes.

Tesim se na priste, az znova pomerime sily.

03.03.2012 12:13:06 #8 

JIRKAHO

…parádní akce, díky:))!!!!!!!!!!! budeme se těšit na příště!!!

03.03.2012 13:25:44 #9 

tomas27

Hned v uvodu bych chtel podekovat organizatorum za tento zavod, opravdu se mi libil a uzil jsem si to. Jak se u nasich sousedu rika „Übung macht den Meister.“, tak pridam sve hodnoceni, dokud jsou zazitky cerstve.

Velmi mile me prekvapil hostujici skiareal. Predtim jsem na Moninci nelyzoval a po odpolednich jizdach jsem byl trochu v rozpacich. Nicmene vecer uz to byla parada. Jakozto prazak ocenuju i blizskost.

Chapu, ze to byl prvni rocnik, a ze priste uz budete vic zabehnuti, ale organizaci zavodu hodnotim jako slabou. Nepripravene xls-ko na zapisovani vysledku, ktere se vytvarelo na miste, a tudiz prvni dve tretiny zavodniku vubec, nebo jen velmi mlhave, tusily svuj cas a prubezne umisteni. Marketa je sice holka sikovna, tak to tam zvladla nabouchat, ale kdyz vidite jak se postupne objevuji nove sloupce, vzorce a formatovani, zatimco zavod davno bezi, nevypada to zrovna profesionalne. Urcite by se daly omezit vsemozne prostoje na startu, pri zahajovani finale atp. Proste je potreba lidi tim mikrofonem trosku honit, jinak kazdej nekde cumi a vubec netusi vo co zrovna go.

Dale zapracovat na casomire. Nezmerit/spatne zmerit jizdu se sice stat muze, ale opravdu by se stavat nemelo.

Jeste bych si rypnul do komentatora. Kdo byl pred tydnem na uberzavodu v Kamenci a vychutnal si komentar dua kokoska-M430, tak na Moninci snad ani zadneho komentatora neregistroval. Vim, ze komentator videl vicemene jen k posledni brance a ze o zavodnicich toho moc nevedel, tudiz to nemel vubec jednoduche, ale na tom by se urcite dalo zapracovat.

Jeste bych mel pripominku k avizovanym benefitum. Pokud napisete – „Startovne obsahuje skipas na jeden den (možno využít kdykoli v sezoně 2011/12)“ – muze si to nekdo (treba ja) vylozit tak, ze prijede driv, prokaze se jako zavodnik, a jde si jeste pred zavodem zalyzovat. Nicmene hnedle jsem byl na mistni kase vyveden z omylu. Nakonec jsem se s cleny Snow domluvil a jezdil jsem za ono zminene zadarmo, ale prislo mi to spis jako individualni domluva nez jako systemove reseni. Pro priste prosim vice upresnit.

Abych jen nekritizoval organizacni zadrhely, tak se jeste vyjadrim k jedne systemove zalezitosti – k (.....) opravnym jizdam. Napad urcite (i financne) zajimavy, ale jeho realizace mi prisla trosku nestastna. Pokud si muze kazdy zajet jednu opravnou jizdu s tim, ze lepsi cas rozhoduje (tzn. zavodnik nema, co ztratit), tak krome one symbolicke stokoruny neni zadna motivace onu jizdu si nedat. To se i nakonec projevilo, kdyz cca polovina zavodniku teto moznosti vyuzila, coz melo vyrazny dopad na trvani zavodu. Navrhoval bych zavest scitani nebo prumerovani dosazenych casu a tim motivat jezdce k maximalni vykonu jiz v prvnim kole a nespolehat se na vsespasnou opravu.

Na zaver bych pridal jeste navrh na jedno zlepseni. Bylo by fajn, kdyby byl obraz a zvuk prenasen (napr. pomoci streamovani pres mistni wifi) do hospody a zde na dalsim projektoru a repro prezentovan. Nyni musel kazdy, kdo chtel byt v obraze, byt celou dobu venku. Sice nebyla zadna velka kosa, ale ono dve hodiny venku sedet na lavicce (treba jeste v kombosce, pokud jste podezrely z postupu do finale) neni zadna zabava. Nakonec by se to urcite projevilo i na zvyseni trzeb v one hospode, coz by jiste nekdo ocenil.

Tak to je ode me vse. Jeste jednou diky za skvely zazitek a tesim se na pristi, urcite lepsi, rocnik.

Diky

03.03.2012 21:21:55 #10 

Mejla

Ahoj,také bych rád poděkoval organizátorům za príma večer.Ani jsem nevěděl co ve mě dříme:-D.

03.03.2012 23:02:09 #11 

Mejla

A ještě pár osobních postřehů
Na takovém závodě jsem byl poprvé. A vlastně do svých 40+ :-) jsem nic podobného neabsolvoval ani jako divák-gaučing nepočítám:-) .Nebral jsem to vlastně ani jako závod,pouze na popud místního vlekaře několik dnů před tím ( vždyť to prubni,to sjedeš) jsem se přihlásil. Mělo mi být už podezřelé, že koukl na lyže a prý-ty máš slalomky? se se mnou rozloučil. Ale červík začal vrtat. Nechal jsem naladit lyže u mého servismana, zeptal se zda mohu nahlásit jeho firmu za moji stáj, na což s úsměvem odpověděl že napoprvé to raději necháme otevřené, ale v případě úspěchu bude rád když se zmíním :-) jsem naházel vše do autíka, sebral svůj závodní tým(manželku) a vyrazil. Po příjezdu a okouknutí ostatních závodníků mi bylo jasné že cenu za nejpomalejšího lyžaře mi nikdo nevezme. Vyzvedl jsem si startovní číslo, lehce roztrénoval-záviděl jsem všem, co mohou udělat dřep a v klidu se zvednout, tento cvik dělám a samotné lyžování provádím pouze za pomocí koňské masti. Páteřák jsem ani nenasazoval, je již několik let součástí mého těla(ale zepředu):-). Vyndal lyže, samozřejmě SL, GS nějak nemám (po včerejšku mám o čem přemýšlet), zhrozil se -jejej oni maj i kombinézy, asi to nebude jen sranda, vyrazil na vlek. Večer trošku hůř vidím, sakra, po nasazení brýlý se viditelnost vůbec nezlepšila, ba naopak a pomalu se rozjel po sjezdovce. A ono to šlo, jenom ty brány byly hůř vidět. Absolvoval několik tréningových sjezdů, jasně mimo trať :-) . Asi můj největší nepřítel udělal na trati můstek. Naposledy jsem skákal na něčem podobném v 6 letech a úspěšně zlomil obě špičky lyží. Samotný závod začal. Nahoře na startu se mé sebevědomí nijak nezvedlo. Pán přede mnou vyndal z vaku snad závodní lyže, kombinézu v národních barvách, udělal pár cviků co znám od manželky ze zumby a vyrazil na trať. Během minuty čekání na moji jízdu jsem všechno hodil za hlavu. Pojedu jak nejlépe umím a uvidíme. Byla to prostě paráda. Po projetí cílem mi bylo úplně jedno že páni fotografové fotí na můstku snad nejhorší možný styl, nezajímal mě můj čas, dojel jsem a byl maximálně šťastný a spokojený, že jsem tomu dal všechno co jsem se kdy naučil. Vychutnal si pusu a komentování mého jednočleného kotle že to nebylo špatný. Škoda že nemohla natočit alespoň kousek jízdy na trati. Odevzdal startovní číslo(jel jsem naplno tak proč do opravného kola?),poděkoval za dárek, došel na večeři ,sledoval ostatní závodníky, pozoroval výsledkovou tabuli (které jsem ani trochu nerozuměl). Zahrnul manželku a doma dcery zážitky o které jsem se musel podělit. A jé, konečné výsledky. A obrovský šok- VEŠEL jsem se do první patnáctky. Určitě to znáte,najednou moře pod kolena, paráda.Takový príma pocit bych přál každému po jakémkoli lyžování,vlastně po jakékoli příjemné činnosti:-D

01.02.2013 11:04:42 #12 

Petr Havelka - SNOW muž

Lyžařky, lyžaři. Včera se spustila registrace na letošní Dark SNOW Monínec 2013. Za SNOW a SNOW.CZ vás všechny zvu a doufám, že se potkáme v hojném počtu.

Mrkněte se na http://snow.cz/darksnow

Těším se na viděnou!
Petr H.

01.02.2013 16:47:18 #13 

Petr Havelka - SNOW muž

Za první den zatím 20 přihlášených. Někteří i z Moravy, ale zatím vede blízké okolí.

05.02.2013 20:21:56 #14 

tomas27

>> #13, Petr Havelka – SNOW, 01. 02. 2013 16:47:18

Ahoj Petre,

tak uz jsem taky prihlasenej a zaplacenej. Mel bych na realizacni tym otazku – dal by se ten skipas zdarma vyzvednout a pouzit jeste tyz den pred zavodem?

14.02.2013 17:57:13 #15 

Petr Havelka - SNOW muž

>> #14, tomas27, 05. 02. 2013 20:21:56

Ahoj Tome, tak to jsou dobré zprávy!

Čerpání skipasu ten stejný den budeme muset probrat s provozovatelem Monínce. Pokud nám poskytnou „speciální“ řešení, tak by to jít mohlo. Standardní cestou to bohužel nepůjde, protože registrace vč. zodpovědných lidí a všech seznamů tam bude až odpoledne.

Budu informovat.

A taky hlásím, že je registrováno takřka 80 závodníků, takže účast bude fajn.

A taky zkouším níže novou funkcionalitu, a to vložení videa přímo sem do diskuze.

Petr H.

Video

15.02.2013 22:08:11 #16 

19.02.2013 11:36:33 #17 

Petr Havelka - SNOW muž

>> #16, tomas27, 15. 02. 2013 22:08:11

Ahoj Tome, nepotěším Tě. Z Monínce nás prosili, abychom vše udělali standardní cestou bez výjimek. Registrovaných už je skoro 100 závodníků, speciality by mohly udělat komunikační paseku.

Skipas všichni dostanou při registraci v podvečer.

Budu se těšit na viděnou!
Měj se fajn, Petr

19.02.2013 11:39:45 #18 

tomas27

Ok, diky za snahu.

19.02.2013 12:09:46 #19 

Petr Havelka - SNOW muž

Zde jedna důležitá informaci pro všechny. Dnes večer (19.2.2013) ve 23:00 skončí registrace přes formulář umístěný na http://snow.cz/darksnow, abychom stihli zaevidovat všechny platby za startovné, přiřadit startovní listiny, čísla ap.

Další registrace budou samozřejmě možné na místě u prezentace. Cena 700 Kč. Limit startujících je stanoven na 150 účastníků (kvůli tomu, aby závod byl technicky a časově realizovatelný), v tuto chvílí máme 102 přihlášených.

Přihlaste se včas!

Ze SNOW zdraví Petr H.

14.01.2015 10:15:51 #20 

Petr Havelka - SNOW muž

Konečně jsem dokončil přihlašovací formulář na další ročník závodu Völkl Dark SNOW Monínec 2015. Nově info o závodu, propozice a přihlášku najdete na http://dark.snow.cz/.

Každopádně hlavní novinky jsou dle mého:

• cena je nižší než v minulých letech
  • můžete jet i v týmu (snad to vude větší zábava) a soutěžit o další ceny
  • z Prahy pojede i bus od Cityski.cz

Kdo se dřív přihlásí (a zaplatí), má nižší startovní číslo.

Tak třeba se tam uvidíme :-)
P.

Video

14.01.2015 14:07:31 #21 

kubaNGC muž

Dnes registrován,za­placeno.Kombi­nézaři třeste se :-D

19.02.2015 11:39:57 #22 

Petr Havelka - SNOW muž

Dnes (19.2.2015) do 17:00 je ještě možno se přihlásit přes formulář na http://dark.snow.cz/prihlaska/ se startovným za 500 Kč, zítra na místě za 600 Kč.

Dle stávajících registrací to vypadá na velmi dobrou, rekordní účast.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo