FYZIČKA PŘES LÉTO - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

FYZIČKA PŘES LÉTO

Nalezené položky: 94 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

26.03.2011 17:00:31 #1 

HOnza muž

Tak je to tady. Konec sezóny, kdy si skoro všichni uvědomujeme, že bez řádně prováděnýho cvičení = protahování, posilování, specielního cvičení na pohyblivost a zároveň i zpevnění všeho co k lyžování potřebujem není cesta ke zlepšení v jízdě na lyžích. Jsem přesvědčenej, že pro většinu z nás jsou lyžařský limity daný právě nedostatečnou připraveností našeho těla. Takže vyhlašuju nový téma vylepšovacího lyžování = FYZIČKA PŘES LÉTO.

Jako stěžejní body bych viděl:

27.- 30. května – Jizerské hory: a)testy fyzické připravenosti obecné b)nácvik základních cvičení a cvičení pro lyžaře-sjezdaře

21. – 28. srpna – Orlická přehrada: a)testy fyzické připravenosti specielní b)nácvik specielních cvičení pro lyžaře-sjezdaře

27. – 30. října – Kaunertal: a)testy fyzické připravenosti specielní b)rozlyžování s důrazem na základní lyžařské dovednosti

1. testovací obřáček

15. – 18. prosinec – Harrachov a)testy fyzické připravenosti specielní b)rozlyžování s důrazem na základní lyžařské dovednosti

1. testovací obřáček

Vycházím z toho, že málokdo z nás je schopen se přinutit sám za sebe k pravidelnýmu každodennímu (i vícekrát za den) cvičení. Ve skupině vzájemně se hecujících „zdekecálistů“ to jistě bude větší motivace. Čekám na reakce – event doplnění, připomínky – ALE PŘEDEVŠÍM NA VYJÁDŘENÍ ZÁJMU = PŘIHLÁŠKY.

www.vl-snow.cz

26.03.2011 22:18:27 #2 

mski muž

To zni jako skvely program Honzo..

Jen se zeptam co tam budete delat za cviceni? Ja se do Evropy letos jeste nechystam a ty jak vim a ty to o sobe take vis a dokonce to i proklamujes, tak jsi na cviceni motivaci doposud nemel, tudis si necvicil a tak predpokladam ze v tom nemas patricne „skils“. Podotykam ze( psal jsem to prave ve vlaknu :„Dotazy na Mski“.), ze cvicit spravne pro lyzovani je stejne narocne a dulezite jako lyzarska technika samotna..

Kazdopadne snaha je to chvalihodna a mozna i zacatek neceho prinosneho a noveho..

A jak vyplyva z mych naznaku v mych prispevcich tema o radne pruprave a priprave tela a motoriky, je obecne opomijene a pres to stezejni…

Zdar, M.

jen mrtva ryba plave s proudem...

26.03.2011 23:51:07 #3 

ivan

>> #1, HOnza, 26. 03. 2011 17:00:31

„Vycházím z toho, že málokdo z nás je schopen se přinutit sám za sebe k pravidelnýmu každodennímu (i vícekrát za den) cvičení. Ve skupině vzájemně se hecujících „zdekecálistů“ to jistě bude větší motivace.“

Bez jasného programu (jasných cičení), ideálně ušitého na míru silně nehomogenní skupině cvičenců a plněného průběžně, se během těch pár dnů ve skupině moc nenahoní a možná spíš něco přežene.

Kaunertal říjen – první sníh a rozlyžování, nápor jízd a ledovce a k tomu „testy fyzické připravenosti“? Testy jsou nápor na tělo i psychiku a tam bude třeba během těch 4 dnů lyžovat a regenerovat, ne si přidávat nálož.

Program lze samozřejmě připravit na základě dostupné literatury a existujících materiálů, klidně i s využitím toho, jak to dělá třeba Andrle, ale zde by nejspíše šlo o značně různorodou skupinu stylu „každá ves jinej pes“, jíž lze sotva ordinovat cviky podobně jako poměrně homogenní skupině výkonnostních sportovců.

Tím vidím uvažovaný program jako vlastně náročnější na přípravu než trénink s plusminus vyrovnaným mančaftem podle „standardních programů“.

Ode mne to ale jsou takové externí poznámky (o reakce sis řekl), svoje zubožené tělo si potřebuju, chci, hodlám a budu připravovat podle svých specifik sám podle sebe (to je zase reakce na žádost o „vyjádření zájmu“).

27.03.2011 16:13:53 #4 

VlastaR

>> #1, HOnza, 26. 03. 2011 17:00:31 Ahoj Honzo, ta myšlenka se mi moc líbí. Rád bych se zúčastnil v Jizerských horách, ale nevím jak to mají ostatní s volným časem, ale vzhledem k zaměstnání, celozávodní dovolené bych mohl – konec července, začátek srpna. Je mi jasné, že každý to má s dovolenou jinak, ale co jsem tak vypozoroval, že kdo pracuje ve větších firmách, většinou termín dovolených bývá konec července – začátek srpna. Určitě bych si podle toho naplánoval i rodinnou dovolenou, kdyby jsi v tomto termínu jednu z příprav zorganizoval. Mohli bychom využít i krásnou inline trasu u Jablonecké přehrady. Je pravda, že od doby, kdy jsem skončil s profesionálním sportem, bych letní fyzickou přípravu potřeboval jako sůl. Rád bych poznal cvičení právě pro zlepšení se v lyžování, která bych potom mohl provádět i sám.

27.03.2011 18:24:44 #5 

HOnza muž

>> #2, mski, 26. 03. 2011 22:18:27

>> #3, ivan, 26. 03. 2011 23:51:07

>> #4, VlastaR, 27. 03. 2011 16:13:53

No nějak se začít musí :-) !!! Právě, že dobře vím a v podstatě se o tom denně přesvědčuju na sobě a na těch, se kterejma lyžuju, jak moc nám VŠEM (snad jen kromě Daliho) chybí:

• docela základní rozsahy (nejsme se schopni ani zdaleka „poskládat“ jak je třeba)
  • silový předpoklady (v hrůze "uhýbáme potřebnýmu zahranění)
  • odpovídající balanční reakce…
  • … a kdovícoještě

Tudíž sice UŽ víme docela dobře jak lyžovat (především díky mski), ale ani ve statický pozici u židle nebo dokonce ani vleže na podlaze se do toho nedokážeme napasovat. No a tak si uvědomujeme, že nemá smysl se honit po kopcích a utrácet za lanovky, noclehy a za všechno další co s tím souvisí, těžce vydělaný chechtáky, když jsme tuhý jak polena a slabý jak větérek… Mnohá všeobecně rozvíjející základní cvičení jsou jasná (m.j. Tibeťani), některá specielní (v závěsu v sedáku nebo na mém „trenažéru“) známe rovněž, ale je hodně dalších, o jejichž ordinování se pokusíme někde požádat (kde asi?:-) ) – no a jiná cvičení si vzájemně na těch srazech nezištně předáme (jak předpokládám…). Rozhodně téměř cokoli je lepší než HOnzův gaučink… Termíny a upřesnění náplně dohodnem (času je dost). Lektory vyberem a ukecáme (Dali?, Milan47?,Ivan?,ex­ternisti?…). Teď jde o to, abychom se dohodli, zdali zásadně ano nebo ne a kolik nás bude a kde to uděláme (nezapomínat při tom ani na dosažitelnost pro slovenskou sekci!!! :-)).

www.vl-snow.cz

28.03.2011 08:09:15 #6 

˘Ö˘Krab muž

„… o jejichž ordinování se pokusíme někde požádat a jiná cvičení si vzájemně na těch srazech nezištně předáme (jak předpokládám…). … Lektory vyberem a ukecáme (Dali?, Milan47?,Ivan?,ex­ternisti?…).“ (HOnza, 27. 03. 2011 18:24:44)

No, jsem vždy preventivně trochu pesimista, v tomto případě ovšem dost hodně. Myslím, HOnzo, po předchozích zkušenostech v této oblasti, že se pouštíš na velmi tenký led, protože v průpravě si nevystačíš jen s citem, občasným cvičením a okometrickou diagnostikou ze svahu.

Já za sebe se připojuji k následujícím citátům:
„cvicit spravne pro lyzovani je stejne narocne a dulezite jako lyzarska technika samotna“ (mski, 26. 03. 2011 22:18:27)
Osobně si myslím, že ještě důležitější.

"svoje zubožené tělo si potřebuju, chci, hodlám a budu připravovat podle svých specifik sám podle sebe " ( ivan, 26. 03. 2011 23:51:07 )
Tělo sice ještě nemám tak zubožené, ale pokud náhodou budu mít tu potřebu a nebudu si sám vědět rady, raději si zaplatím konzultaci s profesionální kvalifikovanou instruktorkou ve fitness centru, která mi ušije plán na míru. S tím, co už tuším sám, si dokonce myslím, že by to mohlo být i přínosné.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.03.2011 09:08:20 #7 

HOnza muž

>> #6, ˘Ö˘Krab, 28. 03. 2011 08:09:15

Ono z toho co píšu neplyne totéž, co ty tady připomínáš? Vždyť základem tý mojí výzvy přece je:

1. NAPROSTO SI NEVYSTAČÍME S FURTKOLEMDOKOLA LYŽOVÁNÍM, KDYŽ NEMÁME PŘIPRAVENÁ TĚLA
  2. NEDOKÁŽEME SVÁ TĚLA DOSTATEČNĚ PŘIPRAVIT, KDYŽ NEVÍME JAK
  3. POKUSME SE O TO!!! – SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME
  4. KDO JINEJ NEŽ MY A KDY JINDY KDYŽ NE TEĎ :-):-):-).
www.vl-snow.cz

28.03.2011 12:25:04 #8 

pool muž

Toto vidím jako velice chvályhodný počin. Loni zde jako novic jsem se hned několikrát ptal na letní kondiční přípravu, ale nedostalo se mi téměř žádné odpovědí, když tak takové „do ztracena“, až jsem si říkal, jestli nejsem tady mezi lyžaři úplně mimo mísu. A vidím, že snad ani ne a že tak přemýšlíte, možná po několikerých narážkách na různé cviky v příspěvcích mski téměř všichni. Chápu, že jak psal Ivan, jsme každý trochu jiný, každý má jiné problémy (myslím zdravotní ne finanční), jinou fyzickou připravenost a další jiné odlišnosti, kvůli kterým bychom měli cvičit každý trochu jinak. Ale přesto přese všechno přece používáme všichni (většina) při lyžování dvě nohy, dvě ruce a skupiny zhruba stejných svalů, kloubů a kdovíčeho ještě. No a pokud se dá dohromady taková obecná skupina „prospěšných“ cviků, no tak potom si už může každý sám program doladit podle svých odlišností a potřeb…???

Na youtube je sice různých videí s touto tématikou včetně těch z krásnou Lindsey dost, ale to jsou cviky většinou v tělocvičně a na náčiních, která nejsou běžně k dispozici a nevím, jestli jsou i pro nás obyčejné smrtelníky přínosná. V odborných knihách je toho napsáno dost málo, alespoň v těch, které se mi dostaly do ruky, takže pokud se to povede, mohli bychom mít všichni z čeho čerpat.

Ale nevím, jestli to má smysl jako „tábor“, nebo spíš jako společné on line vytvoření skupiny použitelných cviků a tělesných dovedností. No a když už z toho nic nebude, tak alespoň přečkáme ten čas bez sněhu nějak lehčeji.:-)

28.03.2011 18:12:45 #9 

˘Ö˘Krab muž

>> #7, HOnza, 28. 03. 2011 09:08:20
1.NAPROSTO SI NEVYSTAČÍME S FURTKOLEMDOKOLA LYŽOVÁNÍM, KDYŽ NEMÁME PŘIPRAVENÁ TĚLA
A to já mám skoro pocit, že si přes léto vystačím i bez lyžování :-D

2.NEDOKÁŽEME SVÁ TĚLA DOSTATEČNĚ PŘIPRAVIT, KDYŽ NEVÍME JAK
A od koho se to jako máme dozvědět? Když to nevíme jeden každý z nás, proč bychom to měli vědět dohromady?

>> #8, pool, 28. 03. 2011 12:25:04
„No a pokud se dá dohromady taková obecná skupina „prospěšných“ cviků, no tak potom si už může každý sám program doladit podle svých odlišností a potřeb…???“

Kéž by to bylo tak snadné! Bylo by, kdyby existoval dobrý a dostatečně univerzální anatomicko-biomechanický popis lyžaře v oblouku. Sem s ním, pak se dá taková sestava udělat skoro od klávesnice počítače.

8-O NA ČEM BUDU V LÉTĚ PRACOVAT:

1) všeobecná vytrvalostní kondice

• to abych vůbec na svahu vydržel celý den a mohl to několikrát zopakovat
  • bohatě postačuje pravidelná jízda na kole v aerobním pásmu
  • bohužel to zabere obrovské kvantum času

2) pružnost a rozsahy

• na tomto pracuji průběžně
  • stačí cca 15–20 minut udržovacího protahování denně + jednou týdně dvojnásobná porce

3) rovnovážná cvičení a koordinace

• tohle trochu zanedbávám, ale snažím se to propašovat do některých protahovacích cviků

4) cílené posilování

• naprosto vynechávám
  • místo něj zařadím cviky na sílu v mezním rozsahu (až je vynajdu)

5) cviky na dynamiku a výbušnost

• přidám do programu až napodzim
To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.03.2011 18:26:12 #11 

HOnza muž

>> #9, ˘Ö˘Krab, 28. 03. 2011 18:12:45

No vidíš a začíná to pomaličku vylejzat… – do konce května a postupně do srpna to dáme – s Boží pomocí – dohromady :-)… – díky.

Lepší takhle než vůbec… Tak další pán s holením, prosím :-)

www.vl-snow.cz

28.03.2011 18:37:21 #12 

˘Ö˘Krab muž

>> #11, HOnza, 28. 03. 2011 18:26:12

V tom případě tu asistenci shůry budete opravdu potřebovat v míře nepřeberné, protože ty body je potřeba naplnit proveditelným, bezpečným a prospěšným obsahem. A k tomu vám dopomáhej …

28.03.2011 18:42:12 #13 

Thomas muž

Já bych na to šel od hezky od lesa. Na začátku či v půli května vyhlídnout místečko či starou chajdu v blízkém Rakousku ( Dachstein, Totes) a kotel se sněhem.Přijet tam navečer, spácáky hezky pod stromy nebo stan, ohřát na vařiču litry svařáku. Zvýši se nám tak množství červených krvinek pro aerobní práci.:-D Rano pohory a lyže na ruksak. V pohorkách po skalkách vytrénujeme balanc a nožky. Vyšlápnout kotel a sjet ho jak se to dělalo kdysi dávno tomu. Večer pivní či svařákový doping a druhý den nanovo a domů.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

28.03.2011 18:44:17 #14 

pool muž

>> #9, ˘Ö˘Krab, 28. 03. 2011 18:12:45

Já vím že to není tak snadné. Tady je ale jedna velká výhoda, že se tu „schází“ mnoho lidí mnoha profesí a zkušeností. A někteří (třeba lékaři))by jistě k tomuto tématu měli co říci.

Jinak Krabe na rovnovážná cvičení je výborné bosu.

01.04.2011 08:06:45 #15 

kokoska.rokoska muž

>> #1, HOnza, 26. 03. 2011 17:00:31

Ahoj HOnzo, zadal jsi o reakce, tak tady jednu mas:

1. Docela me prekvapuje, s jakou jistotou prohlasujes, ze vsem chybi sila a balanc a uvedomuji si, jak malo cvici.
Asi znas jine lidi, nez ja. Ja cvicim/sportuju velmi pravidelne po cely rok a me okoli taky (venkoncem, Krab jiz naznacoval).

2. Obavam se, ze kdybych necvicil pravidelne, tak by to tyden v lete „nevytrhnul“. Respektive, pri trose smuly, vytrhnul, mozna primo utrhnul ci pretrhnul.
Cviceni ma smysl jen kdyz je pravidelne…

3. I kdyby se sesli sami sportovci se zhruba stejnou vykonosti, bez profesionalniho vedeni (ktere navic bude znat vsechny jednotlive) si takovym soustredenim spise uskodi, nez pomohou.
Stravil jsem mnoho let ve vrcholove atletice, absolvoval desitky soustredeni a vim o cem mluvim. Pokud nekomu chybel jeho obvykly trener a byl odkazan na jinou skupinu, vykonost sla vzdy dolu, nebo aspon stagnovala.
A to uz uplne pomijim, ze smyslem soustredeni nebylo (a IMO stale neni) zlepsovat „fyzicku“, ale ladit formu.

4. Kdyz to tak shrnu, preju Vam vsem at se soustredeni vydari, ale nezucastnim se. Musim ladit fyzicku a na takoveto hura-akce nemam cas.

BTW: Spolecne navsteve Orliku se nebranim, jenom do toho nepletme sport/fyzicku/testy a podobne. Kupme si burty, pivo a pojdme pokecat.
A na jare a na podzim budu na ledovci tak-jako-tak.

Hezky den!

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

01.04.2011 09:23:04 #16 

HOnza muž

>> #15, kokoska.rokoska, 01. 04. 2011 08:06:45

Díky za reakci. Trošku mi přijde, že je aprílová, ale vezmu ji vážně a tedy i podle bodů:

1. Nemyslím si, že by se takové setkání nehodilo i některým, kteří pravidelně, dostatečně a snad i UVĚDOMĚLE cvičí – také jich pár znám :-)Větší část z nás (vím to z VL-Workshopů) ale cvičí nedostatečně, neví dost dobře jak a co a potřebuje jakýsi stimul. Těm je nabídka určena především. Tobě a ostatním opravdovým sportovcům se za svoji urážlivou nabídku omlouvám :-).
  2. Myslím, že jsem dostatečně vyjádřil, že se jedná o setkání, na kterých si každý bude moci:

a)OTESTOVAT svoji momentální úroveň

1. NAUČIT se sestavu několika základních cviků které po návratu domů bude cvičit pravidelně!!!

Rozhodně nejde o setkání, že bych se domníval, že za tři dny někdo se svým nebohým tělem něco udělá – promiň, ale úplnej idiot nejsem!

3. Zřejmě si neuvědomuješ, že se nejedná o pokus zorganizovat soustředění výkonnostních sportovců (natož vrcholových), ale o setkání amatérů, které baví sjíždět s kopce a vědí, že k tomu nemají dostatečně připravená těla… Oni, pokud přijedou, budou očekávat v podstatě základní rady a účelná cvičení pro všeobecnou a pak taky specielní lyžařskou přípravu. Odbornost vedení se pokouším zajistit, kromě vlastních zdrojů (Dali a další z VL příznivců, včetně mojí maličkosti …) tak jsem už zajistil Honzu Štejfu – před A.S. kondiční trenér Š.Z..

4. Nevím jak jsi přišel na to, že se jedná o hurá akci! Je to, jak já to vnímám, z tvé strany ošklivé nařčení, které nemá opodstatnění. Je to z mé strany poctivě míněná a snad i zodpovědná nabídka těm, kteří si myslí, že by jejich pravidelné přípravě takových několik kontrolních setkání prospělo.

Na buřty a pobavení na Orlíku i jinde jistě dojde taky.

www.vl-snow.cz

01.04.2011 12:28:40 #17 

kokoska.rokoska muž

>> #16, HOnza, 01. 04. 2011 09:23:04

Podivej, HOnzo, nechtel jsem Te ani rozezlit, ani urazit, ani narknout (z cehokoliv)… To, predpokladam/dou­fam, vis.

Smyslem meho prispevku bylo jen a pouze:

1. Poukazat na pomerne nestastnou generalizaci, v nasi kotline tak oblibenou. A to plati v podstate pro jakekoliv extrapolace.

2. Upozornit Te/Vas/nas, ze (IMHO) sebelepe zorganizovany a profesionalne vedeny tyden cviceni bez predchozi mnohamesicni pripravy fyzicku nezlepsi. V nejlepsim pripade ji muze nezhorsit. A i to je u nehomogeni skupiny pomerne obtizne.

Zkratka a dobre jsem chtel zchladit marne nadeje tech bloudu (jsou-li mezi nami taci), kteri nabyli dojmu, ze po tydnu letniho cviceni budou v listopadu v lepsi kondici nez vsech prvnich 30 ze „svetaku“ dohromady.
Nic vic, nic min jsem sdelit nechtel. Pokud v mem prispevku hledas cokoliv jineho, bud si jist, ze to tam neni.

Aby bylo jasno, tak explicitne prohlasuji, ze takovy tyden muze byt uzitecny (a nejen pivem a burtama), ale temer vyhradne v rovine teoreticke: vsichni se mohou dozvedet, co a jak maji pravidelne delat. A pak se podle toho zbytek zivota ridit.

A pokud to neni „hura-akce“, tak se Ti velice omlouvam.
Ale tim, zes ve svem puvodnim prispevku neuvedl spoustu podstatnych detailu (co presne bude cilem soustredeni, jake jsou nutne fyzicke predpoklady pro ucast, kdo a jak povede vycvik, jaka klinika bude delat testy atp.), tak to na me tak pusobilo. Jsem rad, ze jsem se mylil.

Jdu balit a odjizdim lyzovat. Hezky den!

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

01.04.2011 12:42:46 #18 

˘Ö˘Krab muž

podle bodů: Nemyslím si, že by se takové setkání nehodilo i některým, kteří pravidelně, dostatečně a snad i UVĚDOMĚLE cvičí – také jich pár znám …

Dělám od každého trochu, ale ještě stále na této akci neshledávám dostatek „pro“.

Myslím, že jsem dostatečně vyjádřil, že se jedná o setkání, na kterých si každý bude moci: a)OTESTOVAT svoji momentální úroveň

Toto má význam pouze vzhledem k dlouhodobému sledování parametrů, nutno specifikovat „kterých“. Pokud je mi známo, neexistuje relevantní test vztažený výlučně k lyžování – spíše naopak: dobré testy jsou téměř výhradně vytrvalecké.

3. Zřejmě si neuvědomuješ, že se nejedná o pokus zorganizovat soustředění výkonnostních sportovců

Pokud přistoupíš na takovou prapodivnost, jako je systematická letní příprava na lyžování, nelze to již považovat za čistě rekreační sportování. Co jiného je jízda (na čas) v branách, než druh výkonnostního sportu.

Oni, pokud přijedou, budou očekávat v podstatě základní rady a účelná cvičení pro všeobecnou a pak taky specielní lyžařskou přípravu. Odbornost vedení se pokouším zajistit

A co od toho očekáváš Ty, když píšeš „oni“.

4. Nevím jak jsi přišel na to, že se jedná o hurá akci! Je to, jak já to vnímám, z tvé strany ošklivé nařčení, které nemá opodstatnění.

Fujfuj, je to taková opravdu zlý ošklivá věc!

P.S. Ale tiskovou zprávu s fotkami si rád přečtu.

01.04.2011 12:43:23 #19 

Martin430

Nazdar cvičenci

původně jsem se nechtěl k tématu vyjadřovat, protože mi to připadá nejen nesmyslné a neproveditelné, ale celkem i nezajímavé.

Ačkoli se tím už leta neřídím (a je to na mě patřičně znát a vidět), taktéž o připravě něco vím a dovoluji si o přínosnosti této akce pochybovat. Ale to není podstatné a do polemiky se nebudu pouštět.

Podívám se na to jinak.

1. Akce by podle mě neměla vzbudit vysoká očekávání od přichozích. Všichni průměrně orientovaní vědí proč – drtivé většině nepřinese vůbec žádný efekt.
  2. Loni jsem tu po podobně nadšené atmosféře zadarmo rozdával kvalitní knížky o cvičení, platil jsem i poštu.Rozdal jsem 4 (!!!!!!!!!!!!­) kusy.
  3. Z toho usuzuju, že přes všechny každojarní kecy NIKDO NIKDY NIKAM nepřijede.
  4. Ve světle návštěvnosti letošních workshopů, testů a doprovodných akci – ? – se to stává dobrým zvykem.
  5. účast HŠ před A.S. kond.t. Š.Z. – je asi zajímavá na besedu, ale nedokážu si představit, co tam bude celý dny s lidma dělat. (snad to to, co A.S. patrně se Š.Z., propánajána !)

Tolik k původnímu příspěvku.

Teď k těm reakcím. Honzo, trochu mě překvapuje tvoje podráždění z nesouhlasných reakcí. ocituju, s dovolením :

Čekám na reakce – event doplnění, připomínky – ALE PŘEDEVŠÍM NA VYJÁDŘENÍ ZÁJMU = PŘIHLÁŠKY.

O tohle jsi žádal. Pokud jsi chtěl jenom souhlasné reakce, ev. nadšeně souhlasné, mohl jsi to napsat. Myslím, že se tu k tématu vyjádřilo dost lidí, co k tomu má co říct (narozdíl od mojí osoby) a to velmi korektně. Potom nerozumím tomu ( a znovu ocituji

Je to, jak já to vnímám, z tvé strany ošklivé nařčení, které nemá opodstatnění.

Martin ( a Ty ho znáš) je mým pravým protikladem. Umí lyžovat, málo pije, cvičí a je MIMOŘÁDNĚ SLUŠNEJ. Co nás naopak s Martinem spojuje je to, že si Tě oba vážíme a respektujeme Tě, byť s Tebou začasté ostře nesouhlasíme. To bylo ostatně i důvodem našeho rozchodu od společných aktivit, jak jistě víš.

Martin Tě rozhodně ošklivě nenařkl, vyjádřil svůj názor. Věřím, že to tak vnímá většina lidí, kteří to tu čtou a nikterak Tě to nepoškodí ve Tvém dalším snažení. Přeji Ti v něm úspěch, jako vždy a ve všem. Přesto, že můj názor je jiný.

Náš Marek chodil do sportovní gymnastiky. Na dveřích tělocvičny byla vyhláška o zavedení nového pozdravu pro členy TJ. (mohu doložit fotem a dveřmi v Moravské Slavii Brno) Jeho použití mi zde připadá vhodné. Rozloučím se tedy s vámi „VLVL“ (VL V Létě") organizátory a HLAVNĚ (!) účastníky pozdravem : BUĎ ZPEVNĚN !

ot.: tak mě napadá, i my necvičící starší muži bychom se tak mohli zdravit furt, zejména pak cestou na schůzku s půvabnou dámou… Je to pěkné, uctivé a přející. Tak kluci …

01.04.2011 13:15:06 #20 

˘Ö˘Krab muž

>> #19, Martin430, 01. 04. 2011 12:43:23
Buď zpevněn, Plesnivče!
Jak Tě znám, Tebe by stejně zjímaly pouze cvičenky v přiléhavých úborech a dodržování pitného režimu. Pokud bude obé zajištěno v dostatečné míře, přihlásíš se?
˘Ö˘

01.04.2011 13:30:38 #21 

HOnza muž

>> #17, kokoska.rokoska, 01. 04. 2011 12:28:40

>> #18, ˘Ö˘Krab, 01. 04. 2011 12:42:46

>> #19, Martin430, 01. 04. 2011 12:43:23

Téměř jediné reakce jsou tady ty vaše nabádavě odmítavé. Zřejmě vyjadřujete převažující názory :-). Díky za ně.

Pokud mne – snad – vážný zájem několika jiných nepřesvědčí o smyslu pokračovat, přestávám se věcí zabývat.

www.vl-snow.cz

01.04.2011 14:57:27 #22 

˘Ö˘Krab muž

>> #21, HOnza, 01. 04. 2011 13:30:38

Odmítám pouze za sebe. Vloni jsem si něco (dost) vyzkoušel sám na sobě, s nějakým výsledkem. Krom toho jsem třeba viděl, jak velmi rychle, cíleně a úspěšně Kokoska zrehabilitoval po operaci kolene.

Což skutečně neznamená, že Tvé kempy nemohou být pro někoho velmi přínosné, ale je třeba si definovat – ve smyslu specifikovat vstupní úroveň – cílovou skupinu.

Navrhuji následující postup:

1. Uveřejni požadavky na kondici – obecnou vytrvalost (jsou relevantní testy s ohledem na věk testovaného – třeba primitivní 12 min. běh). Na tom si musí každý zapracovat sám, aby pak nebrzdil ostatní. A hlavně Ti každý může sdělit, na jaké úrovni se nachází, odkud vyšel a kam míří.
  2. Zveřejni sadu pár základních požadavků na pružnost a rozsahy – stačí pár fotek v krajních polohách. Dostat se tam zabere také nějaký čas. Prostým pohledem lze zjistit individuální dispozice a dosaženou úroveň. Opět porovnání normálního stavu, reality a možných cílů.
  3. Na základě těchto dvou bodů se každý individuálně připraví a bude schopen vstřebat nějaká specifická cvičení na kempu.
  4. Na webu VL založ niku, ve které se budou porovnávat dosažené pokroky a výkony – kolektivní motivace. A sám běž příkladem! Těch pár fotek „před“ a „po“ Tě nezabije, každý zájemce uvidí, z čeho jsi začal a kam to vedlo.

Ale je to všechno jen nesmělý návrh a třeba úplně špatný.

˘Ö˘

01.04.2011 16:32:09 #24 

HOnza muž

>> #22, ˘Ö˘Krab, 01. 04. 2011 14:57:27

Návrh je úplně dobrej a jistě vystihuje optimální uspořádání, Krabe a děkuju ti za něj. Ale.

Můj návrh sleduje přece jenom poněkud jinej cíl:

1. znovu připomíná zájemcům, kteří chtějí svoje lyžování vylepšovat, že je k tomu nutno od určité úrovně mít slušně připravený tělo
  2. nabízí zájemcům možnost zjistit jednoduchým testem aktuální stav těla a získat návod jak pro vylepšení individuálně cvičit …
  3. proto také záměrně nechci specifikovat vstupní úroveň (tak jako ji nespecifikuju u lyžařskejch VL-Workshopů) – a to i s vědomím nevýhod, které to ssebou přináší…
  4. každé takové setkání nebude totiž výkonnostním soustředěním, jehož cílem by bylo zlepšení fyzičky, ale bude to primárně „test a kurz“…

Zájemci tudíž nebudou tvořit nějakou jednolitou tréninkovou skupinu – vždyť víme, že se budou velmi lišit věkově, zdravotně, úrovní pohyblivosti, ohebnosti a síly… Ti všichni budou mít příležitost cvičit v individualních režimech s různou četností opakování a různou intenzitou…

Například já mám o takovej program zájem a při tom třeba tebou zmíněnej 12min.běh (Cooperův test) absolvovat nemohu, podobně jako třeba člunkový běh … To ale na druhou stranu neznamená, že o testy rozsahu pohyblivosti a síly nestojím (hlavně pro vlastní kontrolu) a že mě cvičení, kterými to mohu účinně vylepšovat nezajímají. No a taky je pro mě důležitá „veřejná kontrola“ – vyhecování, abych v období mezi setkáními měl motivaci k individuální přípravě… Někdo na podstatně vyšší úrovni fyzické připravenosti bude mít příležitost si třeba zasoutěžit s ostatními dobrými, případně poradit těm slabším… – známe to z VéLek…

www.vl-snow.cz

01.04.2011 17:04:16 #25 

Martin430

>> #20, ˘Ö˘Krab, 01. 04. 2011 13:15:06

Buď zpevněn, Korýši.

Jsem Ti už jednou odpovídal, ale ztratil se mi ten příspěvek.

Jménem Plesnivec snad narážíš na moje stříbrem interesantně prokvétající skráně ? Budiž, odpouštím Ti.

Na dodržování pitného režimu neshledávám nic závadného, můj nekonečný obdiv si krásné dámy bezpochyby zaslouží.(byť s přibývajícím počtem odlyžovaných sezón můj obdiv nevratně metamorfuje v platonickou formu) Půvab lyžařek je ostatně hlavním smyslem jejich existence. Dělat svět kolem nás hezčím a jedině tak snesitelným místem.

Připouštím, že homosexuální abstinenti mohou být lepší lyžaři, nicméně já zůstanu při starém. Jsem příliš konzervativní na změnu.

Mojí motivací pro letní přípravu je Marek, proto se k ní po dlouhých letech letos opět vrátím. Tělo je náramná svině (i staré a zhuntované, plno věcí si totiž dobře pamatuje, takže se zas tak moc nebojím. To pude :o) Ale bude to bolet.

O některých akcích jsme spolu již hovořili, některé mám v rukávu.

Tím účast v této debatě, kde nemám co pohledávat končím. A vzhledem k Tvému, již také pokročilému, mládí Tě (jen pro jistotu) též přejícně zdravím : Buď zpevněn!

01.04.2011 18:58:57 #26 

Pomagalski cable

to HOnza:

Ahoj,

nakolko tu od diskutujucich padlo uz dost relevantnych dovodov preco sa konkretneho campu nezucastnia,pridam len vyjadrenie k svojej ucasti a par vlastnych dovodov.

Neplanujem ucast.Ale na zaverecnom treningu som sa pytal pre istotu partaka a ani on nepride.

•Hlavny dovod je,ze je to pre mna neprakticky vzdialene nato aby som zo zvedavosti chcel len nakuknut k susedom do hrca:-)

•Nevidim z tejto akcie pre svoje lyzovanie taky velky prinos,aby ma to donutilo vycestovat.

•Letnu pripravu absolvujem s partakom/s celym oddielom/sam,kaz­dopadne bude.

•Ostatne dovody uz odzneli od vyssie diskutujucich.Nema vyznam kopirovat.

Vela zdaru.

02.04.2011 00:56:55 #27 

Dali muž

Bylo by asi dobré,když jsem byl zmíněn, abych se také vyjádřil. Čas mě dost tlačí, takže jen krátce.

S HOnzou jsem o tom již několik málo slov vyměnil a svoji úcast(v rámci omezených časových možností) přislíbil.

Všichni si asi dost dobře uvědomujeme, že žádná takováto akce, byť by jich bylo X, nikomu fyzickou kondici nevybuduje!

Já za sebe bych zamýšlenou akci rád vnímal a pojal spíše jako jakýsi pohybový workshop. Tedy aby úcastníci měli možnost seznámit se s mnoha jednoduchými, zajímavými a bezpečnými způsopy, jak dosáhnout různých pohybových dovedností, důležitých pro lyžování. Tzn. kombinace rehabilitačních, balančních a koordinačních cvicení s nějakou tou sportovní hrou, při které se trochu zpotíme a vyprdíme.

Kondici si každý musí pravidelně budovat sám!

Toť ve zkratce za mně, musím už končit.

Buďte zpevněni,

Dali.

02.04.2011 09:29:10 #28 

PetrN muž

to HOnza:

obdobně jako ostatní mám vlastní „letní přípravu“, nicméně společný pohybový workshop (jak to nazval Dali) bych především jako seznámení s přístupy „znalejších“ přivítal.

Zatím v mém plánování dohlédnu maximálně na akci v Jizerkách. Pokud se uvedené akce budou účastnit slibovaní Honza Štejfa a Dali rád se zúčastním (nebo dle prac. vytížení alespoň části).

02.04.2011 11:13:32 #29 

vašek2

Osobně to vidím jako Dali – fyzičku bych nechal stranou. Seznámení se s cviky na pohyblivost, rovnováhu a koordinaci je ale určitě zajímavý. Je otázkou, jestli se to nevejde do nějakýho jednodenního (max. dvoudenního) setkání (třebas ukončený buřtem s pívem – v kombinaci s podmíněnou účastí zkušeného trenéra možná zajímavý i pro místní bručouny). U většiny z nás je člověk sám sobě trenérem, takže to trenérský ego by si z toho mohlo něco vzít a to druhý se bude bavit. Stádní kombinace několikadenních zájezdů zaměřených na fyzickou kulturu mi takty nevoní…

02.04.2011 14:42:38 #30 

HOnza muž

>> #27, Dali, 02. 04. 2011 00:56:55

>> #28, PetrN, 02. 04. 2011 09:29:10

>> #29, vašek2, 02. 04. 2011 11:13:32

Jo, tak si to představuju – v květnu v podstatě dvoudenní instruktáž s testem (aby byl základ pro porovnávání koncem srpna,v říjnu,pro­sinci)… Bylo by to tady v Jizerkách – buď u mě a nebo u Honzy na baráčku.

www.vl-snow.cz
Nalezené položky: 94 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek