Sporten Iridium. - strana 4 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Sporten Iridium. (diskuze strana 4)

Nalezené položky: 230 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

04.12.2011 23:31:06 #91 

Brkoň

>> #32, HOnza, 08. 08. 2011 14:10:51

Proc ta paranoia? Tuhle sezonu chci kupovat novy lyze misto mych crossovych Elanek, vydel jsem tu samou chvalu na Sporteny a tak jsem se na ne poptal u znamych. A dozvedel jsem se to o tech rozlepenych. A proto jsme se tady ptal. Tak ted uz vim ci jsou a ze ti to ve fabrice rychle vyresili. Snad se tedy zachovaji stejne i u normalniho smrtelnika.

Ja ted premyslim o Iridiich, hodne je chvalis, takze bych je rad zkusil. Vypada to jako dobra nahrada crossky. Krab tu nekde psal ze si „otapkal“ ty nejnovejsi – jsou uz nekde na kramech a nebo kde se na ne da podivat v realu? Jinak samozrejme pockam az k nam na Sumavu zase dorazi sportenacka karavana a hodim je na nohy a uvidim jak fungujou pro me.

Ale zarazi me u nich jedna vec – pises ze jsou vyvyjeny pro Decathlon. Decathlon znam z Francie – je to takovej Hervis/Sportis­simo/Gigaspor­t, proste klasickej retezcovej sport. To ale nejsou experti na spickove vybaveni. To jsou spickovi experti na prodej drahych lestenych prdu, ktere sami nakupujiu za co nejmin penez. Jak je tedy mozny ze lyze delana pro ne je tak skvela? Cekam ze ani Sporten jim je neprodava se ztratou. Kde je tedy ten chytak? Vi to nekdo? Fakt bych se nerad napalil, to uz se mi u lyzi bohuzel povedlo nekolikrat. Vetsinou jako novy jezdi krasne, pak je z nich ale rychle jenom takova sragora.

05.12.2011 07:35:12 #92 

ivan

Nějakým nedopatřením jsem se k tomuto vláknu dostal až nyní. Oživovat letní „špinavé prádlo“ asi teď nemá cenu, ale pár maličkostí podotknu.

Začnu odzadu: lyže pro řetězec jako Decathlon sice skoro určitě nebudou prémiovka (ale výjimka viz dále), už kvůli převládající cílové skupině takových obchodů, ale vůbec nemusejí být špatné.

V roce 2006 jsem měl půjčený prototyp vyvíjený Sportenem pro Decathlon, 188 cm, 109–80–98, vypočtený radius 30 metrů. Sendvič se dřevem, bez plechů. Cituju ze svého lyžařského deníku z jara 2006, kam si samozřejmě nelžu, nýbrž zaznamenávám pro sebe co nejpřesněji bezprostřední reakci:

„Senzační lyže! … Super! … Drží, pohoda na hraně, jen vnitřní lyže je na hranu trochu náročnější. Hodně měkká špička, ale pěkný průhyb, lyže je rychlá a v šusu nádherně klidná … výborná harmonická lyže … Paradoxně nejsou schopni udělat pořádnou obřačku a tady mají lyži jako víno!!! … Určitě by se měla využít jako základ dalších modelů: a) freestyle, b) 74mm allmountain (více krojený), c) ev. 70 mm.“ (navrhované parametry jsou poplatné době před 5 lety).

Fakt to byla dobrá lyže! Ne že by mě snadno něco nadchlo, na to jsem toho ojezdil už příliš mnoho od lowendů po prémiovky a racestock. Nakonec čtete, že jsem pořád nebyl spokojený s GS (průhyb přední části lyže a skluznice, iirc), takže pochvala měla svou hodnotu.

Jak se zdá, konstrukce byla stejná/velmi podobná (řez jsem neviděl, popis nebyl, ale montoval jsem do ní vázání) jako zde probírané Iridium. Takže dobře trefené parametry, zejména flexe a torze (u takové lopaty obtížnější než u užší zmiňované výše), můžou vytvořit dobrou lyži.

Plech nakonec není conditio sine qua non, tedy bezpodmínečnou nutností dobré lyže. První slalomka Rossignol s plechem, FP Competition, přišla na trh až 1980, do té doby byly 15 let všechny od Strata po ST Competition jen dřevo nebo PU + lamináty, a jak ty lyže jezdily, a neřekl bych, že nevydržely, dokonce i v našich boulovatých podmínkách, na něž nebyly coby závodní lyže stavěné.

Osobně pro mě ale ta verze Iridia, kterou HOnza na jaře 2011 měl a půjčoval, byla velkým zklamáním, to musím objektivně uvést (Norderjoch I s odměklým dobře vodivým firnem). Beru to ale především jako hledání co nejvhodnějšího vyladění, neboť kdyby se chovala jako ten popisovaný prototyp, byla by to opravdu dobrá lyžička. Třeba už po nějakých změnách je, nevím.

Výjimkou v lyžích Decathlonu bylo období značky Quechua. Protože tehdy zásobovali tým ve skicrossu, nechali si v Itálii (nejspíš u Panatty v Blossomu) udělat „ostrou“ obřačku Quechua XRS 900 (193 cm/100–65–88, R 25,5–26 m) a také slalomku SL Race 900 (běžné SL míry).

Zase citace. SL: „brutálně agresivní drživá bestie, full-blown SL race, fakt paráda“.

XRS, 8/5/2006: „SENZACE! Úžasný grif pod botou (snad ještě větší než značkové závodní lyže z víkendu), harmonický oblouk, snadno z obl. do obl. Nádhera!“

Lyže byly Milana Trnky, měl je parádně udělané, i na nich jel nějaké závody, měl je od kamaráda Australana, tuším nějakého hlavního manažera přes zimní sporty v Decathlonu.

Bohužel sjezdové lyže Q. už nejsou a nejspíš si už nic takového dělat nenechávají. Mají teď značku Wed´ze. Mám teď jedny Wed´ze Linebreaker 120–70–104, ještě nenamontované, časem poreferuju.

Tohle druhé tedy jen pro pořádek, že i Decathlon měl určitý krátký čas špičkové lyže. Ale nevím, jestli je normálně prodával, nedivil bych se, kdyby ne.

05.12.2011 19:52:22 #93 

HOnza muž

>> #92, ivan, 05. 12. 2011 07:35:12

Ty MilanovY Quechua pamatuju jako skvělý obřačky – on závody nejezdil na ničem jiným. A k těm Iridiím co o nich píšeš – to je pro mě největší záhada lyžařskýho života (a svým způsobem možná i pro tebe :-) ). Vím, jak ses na nich trápil, odhodil je a ještě jednou je po mým nátlakem se stejným „úspěchem“ znovu zkusil. Pak jsem si je obul já a tys zíral, jak mi to na nich jde. Nechápu co se to dělo… Já je mám dodnes a když si chci pohovět tak na nich jezdím a cítím, a ostatní kolem to potvrzujou, jak se mi najednou zvětšej rozsahy… Stejně si je chválil LáďaP a celá řada lidí, nejvlažnější ale vcelku pozitivní reakci měl OndraN. Záhada.

www.vl-snow.cz

05.12.2011 20:43:04 #94 

HonzA_ muž

>> #93, HOnza, 05. 12. 2011 19:52:22

„Záhada“

Že by lyže, která, kvůli určité specifické vlastnosti, sedne jen některým lyžařům? Nebyla by první ani poslední. Zkusím se na ní svézt až budou testovačky Sportenu.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

05.12.2011 21:02:24 #95 

Navvy

Výrobky pro řetězce (tzv. „privátní značky“). Nemám konkrétní zkušenost se sjezdovými lyžemi pro řetězce, ale pokud to vezmu dle zkušeností s jinými výrobky, jsou v zásadě dva směry. První, ten zaměřený na kvalitní zboží za dobrou cenu, funguje takto – vezme se třeba druhý nejvyšší model (někdy i úplně nejvyšší) od solidního značkového výrobce a vymyslí se (třeba i přes externího odborníka) vylepšení. Zaručí se nějaký velký odběr, takže fabrika vychrlí kvanta výrobku řetězcové značky. Takový výrobek pak může být (nestává se to často) dokonce lepší než prémiovka od toho značkového výrobce. Druhý směr je zaměřen na cenu – vymyslí se co nejlevnější, co nejlépe vypadající, výrobek, nebo se použije něco z dolní kvalitativní skupiny, sjedná se výroba velkého množství u značkového výrobce (nebo někde v džungli, kde dělníci ani neví na co ten výrobek vlastně je) a už to sviští. Nízká cena, lákavý design … a kvalita odpovídá ceně. Takže pokud určité kategorii rozumíte natolik, že dokážete poznat kvalitní zboží pod neznámým jménem, není se prakticky čeho bát. Leč, druhý směr je nesrovnatelně častější…

07.12.2011 10:43:53 #96 

Brkoň

>> #92, ivan, 05. 12. 2011 07:35:12

Ivane dekuju za dlouhy prispevek. O tak skvele obracce a slalomce Quechua jsem nevedel. A diky i za poznamky s tveho testovani.

>> #95, Navvy, 05. 12. 2011 21:02:24

Veci z toho prvniho smeru v prodejnach retezcu moc videt neni. Skoda. Nejsilnejsi je prave ten druhy smer (libivy shit z velkou marzi). A to i pod silnyma znackama. Staci zajit do Intersportu a najednou vypadne plno neoficialnich modelu, ktery ani nejsou v katalogu. A buhvi co je vevnitr jen aby byly levnejsi a byl na nich zisk.

A pak si clovek pocte treba o Elankach, ktery se jmenujou a vypadaj skoro stejne jako ostra lyze, ale clovek pak zjisti ze je to jenom zdani.

To si asi spis pockam na zkusenosti lidi aspon po jedne sezone a do ty doby to doklepu na starych. Nebo koupim neco jineho. Image a risk „Hervisovky“ mne moc nelaka.

07.12.2011 12:42:57 #97 

TomáS muž

No to mi jsou teda novinky. Nejdříve je to podle HOnzi zcela senzační a unikátní lyže. Člověk má pocit, že jí musí mít. Aspoň tak o ní HOnza referoval v loňské končící sezóně. A mohli jsem tady o ní číst skoro denně. Pak nám jí ukazoval na Kaunertálu, kde se o stejném kusu vyjadřoval v superlativech. Pak na ní jede ivan (na tom stejném kusu, který podle HOnzi je fantastický) a píše tohle:

Osobně pro mě ale ta verze Iridia, kterou HOnza na jaře 2011 měl a půjčoval, byla velkým zklamáním, to musím objektivně uvést (Norderjoch I s odměklým dobře vodivým firnem).

Nechci znova šťourat do bolavé rány, ale oba velmi zkušení lyžaři s mnohaletou závodní historií o stejném kusu hovoří zcela opačně. Pro ivana velké zklamání, pro HOnzu zcela fantastická lyže (myslím, že někde napsal nejlepší, na které kdy jel!), která si tu zasloužila několik příspěvků.

Já jsem lyži jen držel v ruce a mačkal a bylo mi jasné, že se nemůže jednat o nějakou drživku na tvrdším povrchu, ale protože jsem na ní nejel, byl jsem z ticha v rámci zachování korektního přístupu.

No a nakonec se ze SUPER projektu vyvíjeného Sportenem stane lyže pro objednaná supermarkety. Už chápu, proč je jen jedna délka. Objednali asi jenom jednu velikost, že:-)

I tahle část skládanky mi bohužel zapadá, do toho nepěkného vlákna, které jsem založil.

T.

07.12.2011 16:52:38 #98 

ivan

>> #94, HonzA_, 05. 12. 2011 20:43:04

>> #97, TomáS, 07. 12. 2011 12:42:57

Musím pro dokreslení uvést, že rozhodně nejsem nepříznivcem Sportenů. Spíše naopak, je to naše, je to český, dokázali přežít hospodářskopo­litické nepřízně uplynulých 20 let, umějí udělat dobré lyže, které lze sehnat za dobrou cenu.

Odedávna zastávám názor, že jejich rekreační modely patří jak jízdně, tak ještě víc poměrem cena/výkon ke špičce tohoto segmentu. (Kdyby to neznělo až jako legrační protimluv, napsal bych, že už dlouho jsou TOP v LOW-segmentu, ale snad rozumíte.)

Když vylezla první generace slalomky AHV 06, prezentoval jsem ji tehdy na carv.cz tak pochvalně, až mi to bylo blbý, protože to mohlo vypadat jako objednaná chvála. Výhrady jsem neskrýval vůči IMO nedoladěné flexi přední části obřačky (zcela jsme se shodli třeba se Zambem), jinak taky velmi dobré lyže – dneska už je možná jinak, nevím.

Na testech (SuperTesty, Sciare) jsem neváhal lyži podle mého nepodařenou osolit přiměřeně špatnou známkou i komentářem (i 4– z 5 jsem dal v době, kdy SuperTest testéry varoval, že známky výrazně odlišné bude mít za následek až vyloučení jejich hodnocení…) A tak nebudu na starý kolena psát o materiálu něco jiného, než co zjistím. S tím, že to je názor můj, bez generalizace.

Je škoda, že se navzdory Honzově výzvě „Mojí zkušenost, kdy jsem tady, podle mínění mnohých až nekriticky tyhle lyže chválil, potvrdí jistě i ti, kteří se se mnou dnes v noci vrátili z Kaunertalu:-), kde jsme je ssebou měli.“ (post 88, 12.11.2011 20:09:57), nikdo z nich, ani z těch „jarních“, neozývá. Chvála z osamoceného zdroje obvykle k věrohodnosti nijak zvlášť nepřispívá.

Škoda, že jste se tehdy ty (TomáS) a Másin taky nesvezli, už ani nevím proč (neřekli jste si?).

Mám zkušenost, že přibližně srovnatelní fundovaní lyžaři, a leckdy i v něčem nesrovnatelní, se obvykle slušně shodnou. Za roky na testech se mi to velmi často potvrzovalo jak u lyží dobrých, tak špatných. Ne bezvýhradně, to je pravda, jak připomíná v postu 94 HonzA.

Jedno čistě teoretické vysvětlení bych uměl, jenže spočívá v aplikaci jakési „sagitální techniky vnitřní lyže“, blízkou funcarvingu, kterou ale ani HOnza, ani já nepoužíváme, takže zde neplatí.

Být tehdy větší měkko, uvážím, že třeba hodně měkká lyže se nepravidelně prohnula a s přetíženým ryjícím středem nefungovala tak, jak má. Jenže tak měkko nebylo a přelézal jsem na ni ze „subracestocku“ Snowrider 185 cm, který na tom userfriendly snow zatáčel, držel i vedl suverénně. Taky TomáS a Másinem se mi zdáli jezdit na svých lyžích přiměřeně „obvykle“.

U soudu by se řeklo „tvrzení proti tvrzení“. Ale nakonec se z toho nestřílí, jestli jezdí Iridia s HOnzou po horách, hup na ně (na lyže, na HOnzu nee!) a zkoušejte. A i když jsem se tehdy zařekl, já si nakonec (cosi se zde píše už o několikáté generaci) asi taky ještě dám říct.

07.12.2011 18:33:56 #99 

HOnza muž

>> #97, TomáS, 07. 12. 2011 12:42:57 >> #98, ivan, 07. 12. 2011 16:52:38

Tomáši a Ivane – viděli jste mě na těch lyžích jezdit ty, Másin i Ivan na Kaunertalu na Norderjoch a i Ivan viděl, že po jeho trápení jsem já na nich jezdil s velkou chutí a relativně s pěknými rozsahy – ano, na příjemným povrchu. Myslím, že se tam na nich svezl i Másin… – proč ne ty a při tom o nich tak blbě píšeš? Já nevím čím jsou dány ty rozdílné pocity mezi mnou a Ivanem (lyže jsme si s Ivanem vyměňovali ihned po sobě) – pro mě je to asi největší lyžařská záhada…

No a letos jsem na nich jezdil na Kaunertalu na podzim http://www.youtube.com/watch?… (řekl bych, že na nikoli nepevném povrchu je, myslím, vidět, že lyže ten 65letý nemocný a zesláblý stařík ovládá až příliš snadno…). No a teď už u nás třikrát ve Špindlu jen na nich – viděli mě m.j. Másin, Vašek, Jožka… Teprve dnes jsem si poprvé vzal obřačky 192(27 , protože jsem si chtěl užít trošku práce a ne jen gaučing. Byl bych hroznej pitomec, kdybych hodnotil lyže podle toho co by se komu hodilo – já je tak prostě cítím. Navíc je stále nabízím a všude je vozím ssebou – tedy i v pátek, sobotu a neděli je vezmu na Mísečky!!! Howgh.

>> #98, ivan, 07. 12. 2011 16:52:38

NJak

www.vl-snow.cz

07.12.2011 18:48:36 #100 

ivan

>> #99, HOnza, 07. 12. 2011 18:33:56

Lyže, které by nejely slušně na podložce, která tam skoro celý podzim byla, by vůbec neměly nárok na existenci. Byla to taková zimní verze hero snow. A takové plácačky na takovém sněhu by tam musel vodit do hezkého oblouku i stařík Čip.

Beru to jako záhadu k vyřešení. Nejenom Bermuda Triangle a kdo zabil Kennedyho…

07.12.2011 18:58:29 #101 

˘Ö˘Krab muž

>> #100, ivan, 07. 12. 2011 18:48:36

Podíval jsem se na to video. Nemám originální soubor, takže nejsem schopen z toho poznat až tak moc a vypitvat obrázky. Ale něco je snad vidět:
A) lyže moc nedrží, vnější se špatně chytá (min. ve 3 obloucích nahoře je trochu ustřelení)
B) za lyží nezůstává vyrytá kolej v povrchu, pokud ano, tak mělká a trochu rozmytá. Po někom jiném jsou na téže pistě mnohem zřetelnější rýhy. Ještě se mi trochu zdá, že min. vnitřní lyže na konci oblouku jde patou do smyku.

Je velmi těžké odlišit, co je jezdcem a co lyží. Myslím ale, že HOnza je opravdu borec, protože všechno je nejen schopen korigovat, ale i si toho užít. Ivane, nauč se lyžovat :-)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

07.12.2011 19:00:37 #102 

HOnza muž

>> #100, ivan, 07. 12. 2011 18:48:36

No právě, Ivane :-). Proto ta záhada z jara – to v podstatě nebylo jiný :-)… Je to ZÁHADA – zas je ssebou budu vozit, jak už jsem napsal – tento víkend má kdokoli na Mísečkách šanci.

www.vl-snow.cz

07.12.2011 19:08:57 #103 

HOnza muž

>> #101, ˘Ö˘Krab, 07. 12. 2011 18:58:29

Jo, Krabe, to může bejt obojí – slaboučkej opatrnej jezdec a hodně přívětivá lyže, na něj jak ušitá, která ve chvíli, kdy by jiná kopla (a on se z toho po.ral) povolí – třeba. No a stařík je spokojen a jede dál… :-).

www.vl-snow.cz

07.12.2011 19:30:05 #104 

˘Ö˘Krab muž

>> #103, HOnza, 07. 12. 2011 19:08:57 I třeba na videu z Meziříčí, jako si Tě pamatuji na SL vždycky, používáš určitou míru „mrsknutí“ patkami ke konci oblouku. Zkrátka jsi schopen a ochoten plynule lavírovat na uzounkém rozmezí technik.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

07.12.2011 19:30:19 #105 

ivan

>> #101, ˘Ö˘Krab, 07. 12. 2011 18:58:29

Ty se :-), ale HOnza tam na mě skutečně zkusil verzi, že ty lyže nezatěžuju dostatečně od špičky. Což jsem se zasmál, protože taková lopata bude zatáčet, i když by si jezdec dokázal lehnout na patky. Kromě toho, a to nenávidím sebepochvalné formulace, takže jen konstatuju, Snowridery 185/22 mi tam chodily do skoro slalomové frekvence a na té ploché části tohoto „svého“ kopce umím na takovém sněhu i hodně utažené na 190/27. A to si piš, že jsem zkusil ohledání sweetspotu, tedy váhu předozadně víc dopředu i dozadu. Podobně jsem zkusil i důchodcovsky zlehoučka, i driftovaně.

Pocit z oblouku by odpovídal tomu, co jsi vykoukal z videa (musím se ještě pořádně podívat, brejle na to), „rozmytá kolej“, nedařilo se, aby lyže prostě jela v rýze, pořád jako by z ní utíkala. A na to já nejsem zvyklej.

Kdybych neměl zkušenosti s různými nezávodními lyžemi, které se na hraně držet dokázaly, mohl bych si myslet, že „tak je to správně a tak to má být“.

No, už to přestanu pitvat, necháme to na sníh. O víkendových Mísečkách určitě ne, jsem z těch Kaunertalů příliš zhýčkanej. Možná pak v týdnu, budou-li příznivé zprávy.

08.12.2011 07:29:38 #106 

ivan

Tak jsem se na to HOnzovo video ještě trochu líp podíval.

Předně jsem zjistil, že je to jeté na placce Falginu, ne na N I (homologovaná prudší trať, ale všichni nakonec známe), jak jsem si myslel a kde jsem tu lyži zkoušel na jaře.

Je to opravdu hodně pohodová („gaučová“, jak říká HOnza?) jízda, celkovým projevem, viz i body language, paže, úhly hranění, zčásti snad vyprovokovaná svahem.

Pokud se ale HOnzo sám dobrovolně shazuješ formulací slaboučkej opatrnej jezdec a hodně přívětivá lyže, na něj jak ušitá, která ve chvíli, kdy by jiná kopla, a on se z toho posral, povolí, tak sorry, ale „hodně přívětivá lyže, která“ … (ve chvíli, kdy se „pořádná“ zakousne, drží, vyveze po hraně, interpretuju) … „povolí“, je trochu něco jiného, než co bych si pro tebe (jako „slaboučkého opatrného jezdce“ –„staříka“ tě ovšem neznám) a potažmo i sebe představoval jako nejlepší lyži, na který jsi kdy jel (tvoje jarní vyjádření, není možná do písmene přesně).

Pokud tedy, jak si lze vyložit tyto formulace, uctíváš „přívětivost“ a „povolení“ místo záběru, a bereš je jako ideál, jsme možná přece jenom doma. Sice mi k tomu nepasuje ten Pokluda, v Česku úspěšný masters racer, ale jeho vyjádření ani video nemáme, takže si dovolím pracovat jen s konkrétnem.

Ergo, bez vytahování a machrování, dokud jezdím cca 80% na GS 27 a 15% na SG 39,5, nemůžu hodně přívětivou lyži, která místo záběru povoluje, hodnotit tak jako ty.

Jenže jsem zažil lyže i méně „ušlechtilé“ než Iridium, dokonce od Sportenu, které se chovaly „sportovněji“ než tato. Například ta velmi levná Phase. Už před 10 lety!, když ještě Sporten žádné sjezdovky se dřevem nedělal, jsem si nabrousil a vyladil nějakou tehdejší pěnovku a tehdy čerstvě skončivší závodník a začínající trenér Luďa Strejček po svezení na Machytce = mnohem prudším kopci o ní překvapen prohlásil, že by na ní zfleku mohli závodit méně ambiciozní („further raced“) starší žáci.

Nabízí se ještě otázka broušení, ale zase, ten sníh na jaře byl tak skier- and ski-friendly, že dobrá lyže na něm musí jet i při ne zrovna ostrých hranách i na 1/88, což jsi tam předpokládám asi tak mohl minimálně mít.

Takže zčásti možná objasněno, zčásti pořád ne.

08.12.2011 07:39:19 #107 

ivan

A když už v kauze Iridium figuruje Decathlon, našel jsem „vrcholový“ model Decathlonu pod jeho privátní značkou Wed´ze, set Linebreaker se Salomonem Z 11, 380 euro, produkce Sporten. Jsou tam různé charakteristiky, podrobný řez.

http://www.wedze.com/…s/product/64

Ukazuju proto, abyste si udělali představu o tom, co a jak Decathlon „ze svého vývoje“ nabízí.

Když si proklikáte všechny lyže, dospějete až k setu Atomic Race TI SL za 700 euro. Všechny modely v nabídce cenově nad Linebreakerem už jsou pod jmény svých značek. Zda jsou shodné s originály, nebo SMU, jsem nezkoumal, o ně nejde.

Referenci o Linebreakerech časem dodám.

A dokonce mají svoje video (lze srovnávat s HOnzou :-):

http://www.wedze.com/…-linebreaker

(Nejpříšerněji se načítající stránky, na něž jsem za poslední roky narazil.)

08.12.2011 09:40:00 #108 

Martin47 muž

Kluci, kluci. Je sranda, jak tady a ve VL prádle hledáte něco co neexistuje. Nejdřím co neexituje tady. Je to HOnzova objektivita. Vždyť je to úplně jasné. HOnza prostě přišel do Sportenu a tam na ně vybalil. Mám takovou zajímavou lyžařskou školu plnou nadšených pošuků, co se do lyžování úplně zbláznili. Když mně dáte lyže a nějaký prachy, budu je propagovat až se ze mě bude kouřit. Oni na to kývli a HOnzova objektivita odešla na věčnost (nepotkal ses s ní tam M430?). Od té doby se HOnzovi dá věřit informace ohledně Sportenů asi jako prodejci mobilních tarifů, který vám nabízí úplně nejvýhodnější tarif pro mrtvou prababičku. Teď to horší. VL. Sporten, to je normální business. Tak to chodí. S VL je to horší. On to je taky od počátku od HOnzy normální business, který je určen k pokrytí jeho nemalých osobních nákladů spojených s lyžováním. HOnza je mistr v několika věcech. 1/ umí dělat marketing, 2/ umí vytěžit celé okolí a na něm si vybudovat image, 3/ umí ze sebe udělat hodného. Honza postavil svůj marketingový plán od počátku na principu businessu, který ale představil jako kamarádský projekt a díky tomu mohl jako reklamní platformu využít Snow diskusi. Udělal to fakt mistrně, jen se to nedalo udržet navěky a Honza neodhadl správně kdy to utnout a začít vybudovanou image využívat komerčně. No a tak se mu to vrátilo i s úroky.

08.12.2011 10:52:26 #109 

TomáS muž

>> #108, Martin47, 08. 12. 2011 09:40:00

Tomu se říká, pojmenovat věci správným jménem. Ani si nepotřeboval 3 A4ky.

>> #106, ivan, 08. 12. 2011 07:29:38

Tenkrát jsme je nezkoušeli. HOnza je nabízel. Ale bylo pěkně a my měly spoustu svejch novejch lyží a tyhle byly měkký, jak dámská lyže. Takže mi jejich chování na tvrdu bylo jasný. Akorát si mi to podvrdil.

08.12.2011 11:01:51 #110 

ivan

>> #109, TomáS, 08. 12. 2011 10:52:26

a tyhle byly měkký, jak dámská

Když jsem takhle dočetl tu druhou řádku, byl jsem strašně zvědavej, dámská co.

Trochu jsi mě zklamal :-)

08.12.2011 13:01:31 #111 

˘Ö˘Krab muž

>> #107, ivan, 08. 12. 2011 07:39:19
(Ty stránky se mi načítají normálně.) Myslím, že ladiče Sportenů nedovedeme jen správně pochopit. Třeba na tom videu Linebreakerů je to ukázka všemožných klasických oblouků, ale nic po hraně od začátku do konce. Pamatuji si, jak jsem byl zklamán z AHV03 (profilovaný prepreg, tm. modré), protože oproti mnohem levnějším Daemonům i Spiderům mi přišly nijaké a nesportovní, broušení-nebroušení. Musím si vyzkoušet zase něco nového mezi Daemon – AHV06, abych si aktualizoval informace o masové produkci.

08.12.2011 17:15:17 #112 

Tom_

Jak to tak sleduju, určitým řešením by mohla být úprava jména lyže na IriTium. :-)

It's only skiing

08.12.2011 17:23:12 #113 

˘Ö˘Krab muž

>> #112, Tom_, 08. 12. 2011 17:15:17

Pohledem do tabulek jsem se ujistil v tom, že iridium je kov tvrdý, křehký, málo reaktivní a hlavně HUSTÝ !!!! To chtěl autor názvu vyzdvihnout.

09.12.2011 07:33:57 #114 

ivan

>> #111, ˘Ö˘Krab, 08. 12. 2011 13:01:31

Ano, vzpomínka na (první generaci) AHV 03 přesně sedí. Po vydařených 06 SL to najednou bylo nijaké, jak píšeš. Beru to jako zákonitou vývojovou fázi, kdy se výrobce učil, jak má vypadat tolerantní „lidovka“ se dřevem. Kdežto PU modely jako Daemon suverénně uměl, jak jsem psal výše, a dovedl kamsi blízko maxima dosažitelného v onom cenovém segmentu.

Promo video Linebreakerů nelze samozřejmě použít k analýze jízdy, asi jako se Ceny Thálie nebo Oscary nebudou udílet podle reklamy, v níž herec mluví nebo dokonce hraje.

>> #112, Tom_, 08. 12. 2011 17:15:17

Pánové, teď už jste přehnaně zlí. Myslíte si, že je legrace pořád vymýšlet přijatelně znějící názvy modelů lyží, pokud tedy nechcete technokraticky vsadit na styl „erendéercées­cézčévéútévpra­ze dvě, cosi koupil ercété, šilhá trochu po dédvě, radši by měl escété, nebo možná géesiks, či snad přímo bébéer nebo ertéem. Chtěl by ercé4vakuum, má ertécées130, váhá, jestli efkáes, nebo axium.“

Zkuste si představit, že vám Sporten nebo Milan Luštinec zadali báječnej kšeft na pojmenování kolekce 2013/14 (realisticky spíš 14/15, ale to je jedno) a úplně atypicky nelpí na návaznosti na dosavadních modelech. Nebo že oživujete značku Artis a musíte pojmenovat základní portfolio modelů (nemáte tébécé a nemusíte na ertégé, ékágé a éégé, ani nejste háívé pozitivní, hurááá!).

Tak se předveďte, mešůrs // jak vám to půjde od ruky // už se na to těšíme // bude legrace. // Čéestévé krachuje // pépéef se raduje // espéelvé už není // áeldéer lobuje // eselčéer počítá //na vécé nejde há2ó // prostě normálka.

(Pokud by někdo mladší nebyl v obraze, viz např.

http://www.bomba.cz/video/zkratky/)

12.12.2011 17:45:35 #115 

sarfik

Tak i ja jsem se svezl o vikendu na Iridiich. (Plus jeste par lidi na svahu a zadna negativni reakce.) Musim rict, ze z nich mam vyborny pocit. Ten pocit mozna prameni z toho, ze nemam moc nalyzovano a je to mozna i cilova skupina lyzaru, kterym je urcena. Lyze drzi na ledu v kratkem I dlouhem oblouku, krasne zarezava a je snadno ovladatelna. Testoval jsem jeste ten den RC a 07 SL/GS, cili zavodni material a do toho jsem jeste,si myslim, nedospel. Chybi mi do nich sila, kterou prave na Iridiich vubec nepotrebujete. Je srovnatelna s RC na kratky oblouk, ale dlouhy oblouk dela snad jeste lip. Ta lyze je hodna, poslusna a vyborne zataci. Podle mne je to univerzalka hodna sveho jmena. Mozna, kdybych si tipnul cilovou skupinu?? Pracujici a nepracujici duchodci :-D, lyzari, kteri nemaji moc nalyzovano a nechteji, zadne extremy, mozna jako lyze do cele rodiny, na ktere se sveze, tata, mama a deti(vlastni zkusenost). Dobry, spokojenost.

...≈≈≈8≈≈≈...

12.12.2011 17:59:03 #116 

TomáS muž

>> #115, sarfik, 12. 12. 2011 17:45:35

Jinými slovy rozhodně NE pro dobrého, nebo dokonce sportovního lyžaře! Jen nerozumím, proč se z takové lyže tady dělá takový humbuk..... Teda rozumím, ale nerozumím…

12.12.2011 18:10:37 #117 

ivan

>> #115, sarfik, 12. 12. 2011 17:45:35

No vidíš, Sarfíku, možná se nakonec tvým přičiněním dopracujeme k tomu, co je vlastně Iridium zač a pro koho je určené.

Žádné emoce by asi nevybudilo, kdyby se od začátku prezentovaly jako „lyže pro důchodce a lyžaře, kteří nemají moc nalyžovano a nechtějí žádné extrémy“. Takových je trhu hafo a nikomu tlak nezvedají. Takové jsou v udávané konstrukci a cenové hladině naprosto OK.

Když je ale místní (kvazi)guru prezentuje jako „nejlepší, na jakých jsem kdy jel,“ je to bomba jak do diskuse, tak do vyzkoušení na sněhu. A šetřit superlativy by se měl každý naučit už nedlouho po odeznění puberty, kdy si postupně srovná osobní slovník a současně přidává osobní zkušenosti, jež mu kategorii „nej“ postupně silně zužují.

12.12.2011 18:13:24 #118 

Martin47 muž

>> #117, ivan, 12. 12. 2011 18:10:37

Jestli mi ještě neposunou hranici odchodu do důchodu, za nějakých 17 let si je koupím. Dozraju na ně.

12.12.2011 18:17:18 #120 

TomáS muž

>> #117, ivan, 12. 12. 2011 18:10:37

Co budou teď ty borci dělat!!! Koupili si super mega lyži a teď se tady dočtou tohle:

„lyže pro důchodce a lyžaře, kteří nemají moc nalyžovano a nechtějí žádné extrémy“

Já bych se šel z toho bodnout…

Je ale uklidňující, že podle testéra z S-Teamu je lyže jak pro pracující tak i nepracující důchodce.

Nalezené položky: 230 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 15:42:25 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

06.12.2016 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

06.12.2016 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

06.12.2016 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá