Sporten Iridium. - strana 6 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Sporten Iridium. (diskuze strana 6)

Nalezené položky: 230 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

13.12.2011 17:31:49 #151 

Jožka

Nemohl, protože 1) toto je vlákno s jasným a výstižným názvem a to co Tomovi chci napsat nemá co dělat s lyžema zde diskutovanýma, 2) Nikomu z vás není nic do chodu S-Teamu, jeho záměrů a aktivit, 3)Nechci dávat podnět k další drbárně, protože cítím, jak je určitá skupina lidí nadržená na další házení špíny ať už na HOnzu nebo další členy S-teamu 4) jsem názoru, že „špinavé prádlo“ je už vyprané i s aviváží, bylo pověšené, uschlo a nyní je čas ho UKLIDIT!!!

13.12.2011 17:49:13 #152 

TomáS muž

>> #151, Jožka, 13. 12. 2011 17:31:49

Klikneš na mě a pošleš zprávu. V zájmu zachování Fair Play by tady prádlo mělo schnout několik měsíců… Tak dlouho jsme tady četli o nejlepší lyži na světě, lidi dostávali pozvánky na testovačky a mediální masáž.....

S tím úklidem bych to neviděl tak jednoduše…

13.12.2011 18:00:08 #153 

Martin47 muž

>> #151, Jožka, 13. 12. 2011 17:31:49

Jožko, nehroť to. Zkus objektivně (důležité slovo) posoudit HOnzovu činnost tady v čase zpátky a možná najdeš odpověď proč ke všemu došlo. S-team je normální chválihodná lyžařská byznys aktivita a nikoho by ani nenapadlo se jí negativně zabývat, kdyby nebyla tak něšťastně propojena na VL, v němž se řada lidí zklamala. Trochu jste se na tom svezli. Byla by ale velká chyba pro vás samotné hledat důvod veškerých problémů outside. Zkuste to nejdřív inside.

13.12.2011 18:14:39 #154 

HOnza muž

>> #149, Harry, 13. 12. 2011 16:39:52

Všichni zde diskutující vědí jak lyžuju. Vědí také, že jsem do loňska jezdil výhradně na závodních slalomkách a obřačkách 186(193)/27 z RD Head, Fischer, Nordica a od loňska na Sporten AHV07 a že jejich ovládání mi rozhodně nedělalo žádné zásadní potíže. Mám ty lyže rád a potřebuju na nich jezdit, protože i nadále chci závodit. Všichni také vědí, že lyžařsky na tom asi nejsem hůř než oni a řekl bych, že o nic méně sportovně než oni nejezdím.

Od loňského jara jsem začal co nejčastěji využívat Iridia – těch několik desítek lyžařů, kteří se mnou od té doby jezdili (včetně těch dnes v Rejdicích) to dobře ví a většina z nich se na nich také spokojeně povozila. Samozřejmě to není lyže pod 85kg jezdce, kterej se rozhodne jí naložit násobně víc než je schopen kdokoli z nás tady diskutujících!!! Já na nich jezdím rád – jezdím na nich jako na optimální pohodové a i na tvrdu nebo ve srágorách spolehlivé univerzální variantě = něco mezi obřačkou a slalomkou.

Neumím si představit, že bych kritizoval lyži, kterou jsem sotva viděl v katalogu. Opakuju už po několikáté – všichni jste měli a i nadále máte možnost si jí vyzkoušet.

www.vl-snow.cz

13.12.2011 19:04:53 #155 

ivan

>> #154, HOnza, 13. 12. 2011 18:14:39

Ach jo, Hansi, si tacuisses philosophus mansisses, kdybys byl mlčel, byl bys zůstal filosofem.

Proč tady rozjíždíš další rundu? Abychom to dotáhli na 200 příspěvků? Máš snad pětku za každej (just kiddin´, jen fór)?

Mě naprosto oslovil Jožka svou charakteristikou. Když jsem o tom ještě přemýšlel a vyvolával si svoje pocity z těch dvou jarních jízd na N I, jeho formulace o „žvýkání“ a nestabilitě (přidal bych pocit „nevedení“) mi naprosto sedí.

Jožka odvedl kvalitní práci: představil se jako rozumný znalec, který netvrdí, že něco je tím, čím není. Řekl bych, že svým vstupem autority, jíž jako závodník vysoce nad našimi kvalitami nutně je (také proto jsem ho uvedl oním „Tak pravil Zarathustra“), pomohl poskládat protiřečící si názory do nějakého smysluplného celku, v němž se asi debatéři začali konečně orientovat.

Všechno začalo směřovat k tomu, že Iridium 2011 je prostě lyže v současné fázi na nějaké limitované úrovni. To neznamená špatná, stejně jako není hafo různých výrobků nižší cenové kategorie a hobby-kategorie „špatných“ pro své vhodné uživatele včetně každého z nás tam, kde nám stačí low end nebo průměr. A já tady opakovaně upozorňuju na možnosti upgradingu, jaké jsou potenciální výhodou každého sendviče.

Chápu, že máš potřebu se nějak jako lyžař revalvovat poté, co ses sám degradoval na ubohého „důchodce“. Ale proč ksakru, místo abys byl rád, že za tebe schopně hovoří dosud neprofláklý Jožka, zase vytáhneš „kvality“ těch lyží jako „něco mezi obřačkou a slalomkou“ a navíc shodíš všechny formulací „Samozřejmě to není lyže pod 85kg jezdce, kterej se rozhodne jí naložit násobně víc než je schopen kdokoli z nás tady diskutujících!!!“

Četl jsi vůbec, co tvůj hlavní expert konstatoval?: „trochu přitlačit“ a už se „žvýká“ a začne být nestabilní. Žádné „násobně víc než vy všichni nazdárci“, nýbrž „trochu přitlačit“ – což mimochodem dobře koresponduje s tím, co tady za sebe píšu od začátku.

Hele, mně je celkem jedno, jestli o Iridiu napíšeš třeba román, drama ve verších nebo muzikál s Michalem Davidem, ale copak nevidíš, že sobě i těm lyžím ze Sportenu jenom škodíš? Na tvým místě bych to hovno už nerozmazával a spíš koukal tlačit na to, aby se Iridium další generace, ať už ho nazveš jakkoli, třeba Iridium Black Supersport, přiblížilo tomu, co ve Sportenu už pár let v sendviči udělat umějí.

To by byl ten nejlepší marketing. Když si tady proti sobě poštveš zdejší opinion leaders (mysli si o nich, co chceš, ale sebekriticky si přiznej, že poslední dobou právě neboduješ), pomůže to tobě, tvému mančaftu a byznysu?

Proč já tady zase zadarmo analyzuju situaci, navíc někomu, kdo to podle mých zkušeností nemá zapotřebí?

13.12.2011 19:27:04 #156 

Martin47 muž

Ty lyžičky z Penny na sobě měly takový roztomilý medvídky. Byly fakt hezký a navíc je vkusně zatavili i s hůlkama do igelitu, což ještě umocňovalo dojem setu. Kdyby si k nim člověk přibral pánev a sadu kleští, možná by dostal nějakou slevu.

13.12.2011 21:31:06 #158 

Pavlos muž

>> #156, Martin47, 13. 12. 2011 19:27:04

Líbí se mi a jsou taky od české firmy – BOTAS!!!

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

13.12.2011 21:34:53 #159 

TomáS muž

>> #158, Pavlos, 13. 12. 2011 21:31:06

Sou pěkný, nevíš jakej DIN má to vázko?

13.12.2011 22:15:04 #160 

Pavlos muž

>> #159, TomáS, 13. 12. 2011 21:34:53

Parametry vázání nemá bohužel výrobce ani na webu. Ale mě by spíš zajímalo úhlování hran.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

13.12.2011 22:21:39 #161 

Martin47 muž

Nádhera. Ty v Penny byly trochu jiné, tyhle jsou ještě hezčí. Kočička a pejsek v kulichu. Sen každého lyžaře. Jen kdyby harant zahodil ty bílé hůlky, hůř by se na sněhu hledaly.

13.12.2011 22:22:18 #162 

ivan

>> #160, Pavlos, 13. 12. 2011 22:15:04

Ale houby. Zásadní jsou délka, šířkové rozměry a radius. A tvrdost: 55/45?

Úhly budiž, ale ještě předtím bych rád věděl, jestli mají rocker, a když ano, jaký. Nejspíše oboustranný: Cat Rocker vepředu, Dog Rocker vzadu.

Last but not least, je to konstrukčně beta, nebo jekl?

Ad hole: no problem, opatříš barevnou mašličkou.

13.12.2011 22:25:15 #163 

Martin47 muž

>> #162, ivan, 13. 12. 2011 22:22:18

plocháč. A vpředu cat´s party rocker.

13.12.2011 22:32:19 #164 

ivan

Vypadají tak málo krojené, že by se mohly vejít do nového předpisu FIS pro GS, přinejhorším pro holky.

13.12.2011 22:33:38 #165 

Harry

Tak terazky trosku nerozumiem.

Chcete naznacit ze tieto ski nie su vhodne na kvalitny obrakovo slalomovy obluk?

Alebo mi nieco uslo?

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

13.12.2011 22:37:57 #166 

Pavlos muž

Tvrdost je závislá na teplotě sněhu/vzduchu. Jak geniální. Když je přemrzlej sníh, ztvrdnou i kluzky.

Rocker se upíná do vázání. Při bližším zkoumání jsem objevil pod vázáním desku s omega profilem. Jinak tady je krásně vidět kam směřuje lyžařský byznys. Integrace všeho do jednoho pytlíčku. Lyže + vázání + hůlky v jednom balení.

Kočička je naprosto úžasná a názorně ukazuje dítěti, jak má správně držet hůlky z recyklovaného hlíníku. Dále si prosím povšimněte, že kočička i pejsek zatáčí novým geniálním způsobem a to obloukem z odvratu.

13.12.2011 22:41:08 #167 

Pavlos muž

>> #165, Harry, 13. 12. 2011 22:33:38

Vzhledem k integrovaným chráničům na hůlkách bych to viděl na slalomky. I když krojením jsou to zase spíš obřáčky.

Takže asi nějaká nová univerzální lyže. Něco jako Salomon BBR.

13.12.2011 22:49:25 #168 

j0hn muž

Prosím redakci o smazání tohoto příspěvku:

Bod č. 4 pravidel fóra: Reklama do diskusního fóra nepatří. V případě zájmu o reklamu prosím kontaktujte inzerce@snow.cz. Výjimku tvoří nabídka či poptávka bazarového zboží (pro tyto účely doporučujeme využít modul Bazar).

A teď koukám, že redakce vyjednala recipročně svoje logo na propagovaném výrobku. Dokonce lukrativní umístění na špičkách;-)

Nejdůležitějším bodem každý akce je naplánovat další.

13.12.2011 23:09:47 #169 

MPS

Vzhledem k velkému nedostatku sněhu jsem se rozhodl odejít do lyžařského důchodu a nechci již do dalších lyží investovat a proto bych rád učinil tuto nabídku:vyměním svoje CORY,LUSTI,VIS­TY,RTC,STOCKLI,SNOW­RIDERY a ostatní lyže za jedny IRIDIA, jsem si ale zcela vědom že to nemusí stačit a tak jsem ochoten jako bonus přidat mírně ocumlaného nicméně stále funkčního medvídka Pú a kdyby ani to nestačilo spokojím se i s mírně jetými,samozřejmě upřednostním toho kdo je dokáže dodat nejrychleji.

14.12.2011 03:52:08 #170 

mski muž

tak se mi podarilo vzkrisit mskiho a rad bych vstoupil do teto zajimave a obsazne diskuze o meterialech a konkretneji o lyzi Iridium od Sportenu.

cinim tak bez jakehokoli natlaku ci ovlivneni, svevolne, svepravne a bez naroku na odmenu at uz od Sportenu primo ci v roli soubezne jdouci se zajmy ci motivy spolku, organizaci ani jednotlivcu.

Sice bych momentalne potreboval prkno na surf ale ten zatim a to ani vyhledove do vyrobniho repertoaru firmy Sporten nepatri..

Zminenou lyzi jsem netestoval a nemam ani ambice soudit ci primo kecat do vyroku a hodnoceni zdejsich diskutujicich jaka ze to lyze vlastne je, k cemu, pro koho a bez nekoho a s kym.. Je mi to uplne a v podstate jedno!

Pouze si skrome myslim ze je to docela strata casu se tim vsim zabyvat a jediny kdo na tom tady vydela je skutecne jen image znacky Sporten a typ lyze jako takove, protoze jak si mnozi vsimli, toliko zminovani byt i negativniho vede k ucinne reklame!

a tak jsem si v hlave pripravil srovnani s necim z jineho sportovniho vybaveni a dokonce pred chvili proti zdi (je bila a neutralni), predmet vyfotil a ted se ho tu pokusim zverejnit a zdelit muj pribeh..

jen mrtva ryba plave s proudem...

14.12.2011 04:07:17 #171 

mski muž

spise jsem mel ale za zamer vstoupit na tema diskuze o treninku a nove italsky znejici divky ktera sem „nejak“ zbloudila, mezi vyhladovele vlky lyzarsky i patricne nabite testosteronem ..

pokud to ovsem neni velmi dobry a nenapadny tah z rad nekoho, organizace ci jedince kdo by mohl mit zajem na me opetne ucasti zde na diskuzi a nenastrazili na me lecku v podobe identity neoveritelne zde zapocavsi sve entre..

Zmineni abstraktni hraci mozna mou osobu dobre znaji a spravne odhadli ze takova ctyriadvacitka s radnym sprinterskym vychovanim muze byt pro me zajimavym dusevnim potencialem, ktery se pri trose snaze a umerne stimulaci muze odrazit na mem apetitu zaangazovat se prozatim alespon na dalku na zdejsim jiz malinko zapachajicim deni..

jo a taky se mi svevolne napinaji slachy u svalu lyzarskych, pri procitani nabidky Martina 47 na trenink za velmi rozumny peniz na jeho domacim kopci!!-))

14.12.2011 04:15:08 #173 

mski muž

… pred rokem a pul me praskla struna na me podarovane rakete. Novy vyplet $30.. (bezna cena). Pri navsteve K martu v mistnim velkomeste Ballina jsem v regalu sport mezi rybarskymi pruty nasel dva pulty raket a mezi velmi na prvni pohled podradnymi shitovymi Dunlopkami a Williamsonky za $40 objevil do te doby me neznamou znacku cinske vyroby i s vypletem „Aeral“.. Za $20, nekup to! V ruce se to drzelo pekne, lehka, pevna, vyvazena akorat tak do hlavy jak to mam rad a jak jsem byl zvykly doma ze „zavodnich“ Head raket..

Za $2 jsem investoval jeste do nove omotavky a ve ctvrtek s ni nastoupil v nasi Evans Headske lize mistru..

Hned na poprve jsem s ni „vyklep“ mistniho prezidenta klubu, ktery to hraval uz za juniory docela slusne a do meho prichodu sem nemel konkurenci.

Tim rozhodne nezvelicuju moji tenisovou genialitu, to rozhodne ne.. v mimolyzarskych aktivitach se ze sasady drzim pri zemi a nevystrcuji ruzky, ve vlnach mezi mistni surfarskou smeckou dokonce kazdeho zdravim hned na dalku a ujistuju kazdeho, i deti nad 8 let, ze jsem pouhy patlal ze zeme ktera je obklopena zeminou a ze se to ucim a ze se urcite nikomu nebudu plect do cesty ani nikomu nehodlam lezt na vlnu kterou si kdo chce chytit..

ale to odbocuji..

jako spravny tenisovy fanda a „hobik“ jsem uz i na Kladne vlastnil 2 rakety, pokud mozno stejne abych v zapalu setu mohl pri pretrzene strune bez prodleni vytahnout tu druhou a netrpet zvykanim si na jiny pocit.

tedy ihned pri me dalsi pravidelne jednotydnove navsteve Balliny namiril nadrzene do Kmartu s pozitivni predstavivosti ze tyto skvele rakety jeste nevyprodali..

Mistnim tenistum jsem radeji pomlcel o mem nahodnem objevu, ne proto ze bych se snad bal zesmesneni, nybrz jsem je jednoduse nechtel na.rat.

Jake moje prekvapeni kdyz „moje“ rakety po tydnu zlevnili na pouhych $12. Neodolal jsem a za cenu mensi jednoho vypletu prikoupil dve dalsi.. Deti mam tri tak se u nas nestrati..

Ovsem ukvapovat se nema a tak i v tomto pripade jsem dostal nalezite zavyucenou kdyz jsem po dalsich 2 tydnech opet zavital do Kmartu pro hacky a oluvka ktere tady porad rvu na skalnich vybezcich porostlych ustricema..

" Moje " rakety zlevnili o dalsi tri dollary na konecnych $9, kde se cena zasekla na cely dalsi rok nez tech zbylych vybehlych par kousku konecne vyprodali.

Ty rakety me drzi pri tenisovem zivote a nepocituji zadny nedostatek ci potrebu tak jak ostatni spekulovat, kupovat a testovat tak jak ostatni nadrzenci zde kolem me, kteri investuji stovky dolaru do raket ktere nejsou schopni (pokud vubec lepsi jsou), vyuzit..

Osobne se radeji zabyvam tim co je pro me prioritnim, cvicenim Jogy a umeni Shotokan, ktere me telo i mysl pripravuji pro budouci tenisove i lyzarske vykony jelikoz verim ze muj den jeste nekdy jednou prijde!!!

14.12.2011 07:52:18 #174 

˘Ö˘Krab muž

… zásadní je, jestli do nich zapnu plugy, podešev 320mm (do menších se mi nechce). Než vyřknu svůj soud, rád bych „Botasy SNOW party“ porovnal s etalonovými Iridii.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.12.2011 09:29:40 #175 

Martin47 muž

Jestli voni ty lyže podle vázání nebudou spíš na skialp nebo telemark. To by ale v setu asi byly i plyšové pásy. A to progresivní FIS krojení jak píše Ivan…tak nevím.

14.12.2011 11:31:34 #176 

ivan

SNOW PARTY

Univerzální plastové lyže pro nejmenší začínající lyžaře

Lyže jsou vyrobeny z ABS materiálu, který je certifikován, jsou dodávány s namontovaným vázáním ze speciálního pružného a mrazuvzdorného plastu, které se upíná na běžnou zimní dětskou obuv, s lyžařskými hůlkami z hliníku s povrchovou úpravou, sněhovými talířky a rukojetí z mrazuvzdorného plastu.

Kód: LY87901–0–070

Velikosti: 70–80

Barvy: bílá

MC zásilkového prodeje: 649 Kč

Kód: LY87901–0–080

Velikosti: 70–80

Barvy: bílá

MC zásilkového prodeje: 679 Kč

http://www.botas.cz/…rty-s3397063

14.12.2011 11:34:24 #177 

˘Ö˘Krab muž

>> #176, ivan, 14. 12. 2011 11:31:34

A fabrické úhlování hran si asi budu muset zjistit přímo u výrobce, že?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.12.2011 11:43:46 #178 

ivan

>> #177, ˘Ö˘Krab, 14. 12. 2011 11:34:24

Přemýšlím, jestli je tam pořád ještě Roman Kopřiva a jak moc blbej fór by byl zaúkolovat ho zjištěním těchto chybějících informací.

EDIT: stalo se, žádost odeslána, uvidí se, jaký má na stará kolena smysl pro srandu :-)

Ohledně úhlů sázím na trapně překonaných 0/90. I když s přihlédnutím k vysoké úrazovosti, na niž FIS reaguje „deagresifikací“ lyží, by přehnaná agresivita úhlování, zejména s ohledem na věk typického uživatele, nebyla žádoucí.

Uvědomujete si ale, že nyní možná už druhá nejdiskutovanější lyže historie fóra na snow.cz přichází nevhodným zařazením do konkurenčního vlákna o zaslouženou publicitu i počty příspěvků?

14.12.2011 11:52:55 #179 

˘Ö˘Krab muž

>> #178, ivan, 14. 12. 2011 11:43:46

Zase to ber tak, že jsme ji uvedli do vytříbené společnosti těch nejlepších low-endů. A krom toho vytáhli na svět další pověstnou domácí značku. První lyžáky jsem měl Botas, kožené, červeno-černé, šněrovací.

14.12.2011 21:30:19 #180 

Thomas muž

>> #173, mski, 14. 12. 2011 04:15:08 Buď zdráv Milane.Dal sis nějak pauzu.:-D Sežeň si vlasec s teflonem nebo výbornou pletenku,ty nepřecviknou -působíš na ně jako dingo, jak Tě ty ústřice spatří už se zatahují a nereagují,dokud jim nepřejedeš vlascem po hřbetě.:-D Zkus lehké olovo na slabším návazci, dá se tak zachránit spoustu háčků.Co dáváš na háček?, zkoušels přímo ty ústřice? Koukám,že se dáváš i na dynamické sporty. Nakajama by měl radost.Tak hezký relax. Co zima u protinožců,na­padlo něco?

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi
Nalezené položky: 230 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 09:27:13 od VojtěchV

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox