AHV06SL x Lusti RT - strana 5 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

AHV06SL x Lusti RT (diskuze strana 5)

Nalezené položky: 158 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další > | Poslední »

02.12.2011 09:39:33 #121 

Ičes

>> #120, Pavlos, 02. 12. 2011 09:14:31

Paráda, pri takejto lyžbe Ťa vôbec nemusí trápiť štruktúra na sklznici… Či?

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

02.12.2011 10:18:00 #122 

Pavlos muž

>> #121, Ičes, 02. 12. 2011 09:39:33

U této metody si strukturu na skluznici děláš aktivně sám :)

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

02.12.2011 10:52:22 #123 

korsičan muž

>> #117, Mirek, 01. 12. 2011 20:30:48

Mirku, Mirku. Ty jsi taky na matematiku hodně chyběl. Věta USU, SUS a SSU – to je třeba ukázka té matematiky. Co se týče toho srovnání tuhosti a zkrutu jeklu 20×20 a trubky o průměru 20, tak to jsi vedle jak ta jedle. Proto jsou třeba u aut zkrutné tyče kulaté, nikoli hranaté. Pokud by ta zkrutná tyč byla hranatá, tak by praskala. ;-) Jinak výpočet na pevnost v ohybu Rmo = Mo max/Wo a výpočet na pevnost v krutu Rmk = Mk max/Wk ! Při výpočtu zkrutu ti u trubky vyjde skoro dvojnásobná hodnota pevnosti oproti jeklu. A to má trubka skoro o čtvrtinu méně materiálu, jako jekl. Hodnoty si doplň sám a určitě na to přijdeš. :-D A co se týče BETAprofilu, tak průřez BETA je dán už přes 2000 let. A není ani do hranata, ani lichoběžníku. Ale to jsou jen řeči. Dej link na tu lyži s hranatým profilem a není se dál o čem bavit. Je zajímavé, že všichni tvrdíte, že ta lyže existuje, všichni jí znáte, ale ještě pořád jsem nedostal odpověď na otázku co je to za lyži.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

02.12.2011 10:56:51 #124 

korsičan muž

>> #118, HOnza, 01. 12. 2011 22:22:53

Konečně rozum ??? :-D To není rozum, to je na propadnutí !!! :-P

02.12.2011 11:01:29 #125 

Mike8 muž

>> #123, korsičan, 02. 12. 2011 10:52:22 Asi si z nas delas srandu. Tak to jo. Jen mi prosim ukaz nekde definici profilu beta, muze byt stara jen 1000 let, klidne i 500, at neprudim.

Michal

02.12.2011 11:10:36 #126 

korsičan muž

>> #125, Mike8, 02. 12. 2011 11:01:29

Jakou srandu ??? BETA je z Řecké abecedy, která vznikla někdy v 9 století před naším letopočtem. Tvar písmene BETA se od té doby nezměnil, tudíž nemůže být žádný hranatý BETAprofil !!! Chápeš ??? Hranatý profil samozřejmě existuje, ale ne jako BETAprofil. Najdi si průřez BETAprofilu u lyže a porovnej ho s písmenem BETA v řecké abecedě, nebo strojnických tabulkách. A nejen u lyží, ale i u oken je stejný BETAprofil. Hranatou BETU nikde nenajdeš, protože prostě neexistuje, stejně jako hranatá koule. Nic víc, nic míň.

02.12.2011 11:23:22 #127 

Mike8 muž

>> #126, korsičan, 02. 12. 2011 11:10:36 Tak to samozrejme chapu. Ale s fyzikou ani matematikou to nema spolecnyho nic !!!! JE TO JEN MARKETINGOVY NAZEV. Nic vic. To se Ti tady snazi vsichni rict. Kdyby to nazvali Franta profil, nic se nemeni. I kdyz anglicky Boob profile by aspon pripominal tu prdelku :-)

Michal

02.12.2011 11:36:08 #128 

korsičan muž

>> #127, Mike8, 02. 12. 2011 11:23:22

To se pleteš. S matematikou a fyzikou to má společného to, že se tam používá písmeno BETA. To byla pouze moje reakce na poučení, že se mám nejdříve naučit česky. Já neumím česky a vy neumíte matematiku a fyziku, kde se to BETOU jen hemží. A písmeno BETA je kulaté, nikoli hranaté. A nebyl to žádný marketingový tah, ale BETAprofil byl nazván podle tvaru písmene BETA. Stačí se podívat na veb firmy ATOMIC, kde se BETAprofil přímo popisuje nejen funkce, ale i vznik atd. Stejně jako v ostatních oborech, jakým je výroba oken a ručního nářadí. Tím pádem tvrzení, že byl na lyžích ATOMIC použit HRANATÝ BETAPROFIL, není pravdivé, ani reálné. KAPIŠTO ?????

02.12.2011 11:44:38 #129 

Mike8 muž

>> #128, korsičan, 02. 12. 2011 11:36:08

Sakra, kdyby stari Rekove pouzivali klinove pismo, jak by ty lyze dneska vypadaly? :-) Uz toho necham, zaplevelili jsme tohle vlakno dost. A reagovat uz nebudu. Uz aby nasnezilo :-) Vecer sednu ke CADu a zmerim si to pismeno. A beda, jak to nebudou dve pulkruznice :-)))) To ani nemusim zkoumat…

Michal

02.12.2011 11:49:35 #130 

korsičan muž

>> #129, Mike8, 02. 12. 2011 11:44:38

Kde není „vědomostní“ argument, nastupuje ironie. ;-)

02.12.2011 12:17:28 #131 

Mike8 muž

>> #130, korsičan, 02. 12. 2011 11:49:35 Hele, ja se nechci nikoho dotknout. A jestli udelam nejaky preklep, tak se omlouvam, pisu z mobilu. Kdyz se podivam na pismeno Beta recke abecedy, tak je evidentni, ze spodni brisko je vetsi, nez horni. Tak nevim, kde udelali soudruzi z Atomicu chybu. Jedny stary Bety mam ve sklepe. Vecer je pozkoumam…?

Michal

02.12.2011 12:35:01 #132 

Duro

Hranatá Beta napríklad tu

http://panda.unm.edu/…ekIntro.html

Končím.
Česť.

02.12.2011 12:47:01 #133 

korsičan muž

>> #132, Duro, 02. 12. 2011 12:35:01

No vidíš, a když si ještě přečteš ten text pod tím vyšitým „Řeckým“ nápisem, tak se dozvíš, že se jedná o novodobou a moderní Řeckou abecedu, která nemá s tou pravou nic společného. To je nějaký moderní americký tričko. Raději sem napiš tu lyži a nehledej vyšité nápisy na tryčka od nějakých Vietnamců. Jooo, a když budu chtět být vysloveně rejpal, tak trojúhelníkový profil, (co jsi na tom tričku vyhledal) je jedním z nejpevnějších !!! Škoda, že jsi se pořádně nepodíval na tu vrchní tabulku, kde je vyobrazení PŮVODNÍ A PRAVÉ Řecké abecedy. ;-) ČEST.

02.12.2011 12:50:40 #134 

korsičan muž

>> #131, Mike8, 02. 12. 2011 12:17:28

Tak se pokus hledat ještě jednou, třeba majuskulní podobu ohoto písmene. Ale je to zbytečné. Samotná firma ATOMIC přiznává původ a název BETAprofilu, takže nechápu, co řešíš. A JEŠTĚ DODÁM, ŽE JE ŠKODA, ŽE NEJDE DÁT OD JEDNOHO DISKUTUJÍCÍHO VÍC MÍNUSŮ. TO UŽ BYCH BYL NA TISÍCOVCE. ARGUMENT NA MŮJ PŘÍSPĚVEK ŽÁDNÝ, ALE MÍNUS TAM MÁM, JEŠTĚ NEŽ SE TO STAČÍ POŘÁDNĚ ULOŽIT. :-D :-P

02.12.2011 15:18:54 #135 

HonzA_ muž

>> #134, korsičan, 02. 12. 2011 12:50:40

To víš, potřebujeme nového exota do diskuze, potom co to zabalil Martin430 :-D

Začínám mít dojem že moc dobře víš o jakou jde lyži.

A taky se hodně bavím tím, jak tvrdíš že obchodní jméno BETA, inspirované podobností s písmenem řecké abecedy, má přímou vazbu na matematiku a fyziku. Kreativní účetnictví jsem už v praxi viděl, tohle bych nazval pokročilou kreativní logikou.

Jinak ještě k tvým vzorečkům na pevnosti – nejsem si úplně jistý jestli při namáhání celé lyže v krutu jsou i jednotlivé paprsky Atomic Beta konstrukce namáhány torzně. Se svými bídnými znalostmi mechaniky si myslím že tomu tak není. Ale s tím si už určitě poradíš.

A klidně pokračuj, zatím se docela dobře bavím.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

02.12.2011 15:45:08 #136 

korsičan muž

>> #135, HonzA_, 02. 12. 2011 15:18:54

A já něco takového tvrdím ?? 8-O Ty vzorečky jsem tady napsal jako odpověď na příspěvek číslo 117 jistého Mirka, ve kterém tvrdí, že profil 20×20mm má větší pevnost v ohybu a krutu, jak trubka o průměru 20mm. Obojí při tloušťce 2mm. Stačí si vzít do ruky kus papíru, tužku a jednoduše si to spočítat. Píšete tady naprosté bludy, jeden má větší pevnost jeklu než trubky. Stejný odborník Mirek mě ve stejném příspěvku napíše, že Alfa, Beta,Gama… nejsou žádné vzorečky v matematice, ale věta SUS, USU a SSU mu nic neříká. Druhý dodá link na „hranatou“ BETU vyšitou na nějakém oděvu, ale ten doplňující text už si nepřečte. Pokud by to udělal, tak by sem ten link vůbec nemohl dát. Na druhou stranu je chválihodné, že při sobě tak držíte. Ať kterýkoli z vás napíše hloupost jak poleno, všichni do jednoho mu to odkejvete a ještě se poplácáte po ramenou. Sice jsem vám dost jasně napsal včetně vzorečků kde se pletete, ale táhnete tu káru dál. Jako OVCE. :-D Všichni jste do jednoho odborníci, všichni mě píšete nesmyslné argumenty, ale do háje tu lyži sem nenapíšete ani jeden !!!!! Tak co vám brání – ODBORNÍCI ??? NEBUDE TO TÍM, ŽE HRANATÝ BETAPROFIL U LYŽÍ ATOMIC NEEXISTUJE ? :-D SQUARE BETA PROFILE......Tento váš výraz nezná ani strejda GOOGLE. Ani v češtině, ani v němčině, ani v angličtině. Neexistuje jediný odkaz !!! Ale to je jen hloupej GOOGLE. I ten je na vás krátký. :-D A že mě máte za exota, mě opravdu nemůže trápit. Já žádná OVCE nejsem a nebudu tady ijáčkovat každou ptákovinu, co si tady napíšete. Už jen čekám, že někdo napíše, že voda teče samospádem do kopce a vy mu to tady do jednoho odkejvete. A ŽE SE VÁŽENÝ HONZO BAVÍŠ ??? V TOM PŘÍPADĚ JÁ 3× TOLIK !!! A že se nějaký MARTIN 430 z této diskuse vytratil, to se ani moc nedivím. Jestli jste mu tady tlačili stejné bludy jako mě..... :-D Proto znova píšu, už asi po desáté, vykašlete se na odborníky a neodborníky, na profil neprofil a konečně sem napište označení té LYŽE !! ATOMIC SL11 to nebyla. DÍKY. A víc se snažte, mám pouze –108 !!! Do tisícovky daleko !!! Tak páááá v pondělí, jedu na ski, ale nevím, jestli tomu lyžování budu teď dobře rozumět. Když jste mě tak rozsekali...... ! :-D :-P

02.12.2011 16:21:27 #137 

HonzA_ muž

>> #136, korsičan, 02. 12. 2011 15:45:08

„A já něco takového tvrdím ??“

ANO, tvrdíš:

>> #128, korsičan, 02. 12. 2011 11:36:08

„S matematikou a fyzikou to má společného to, že se tam používá písmeno BETA.“

02.12.2011 16:25:02 #138 

korsičan muž

>> #137, HonzA_, 02. 12. 2011 16:21:27

To je správně a pokud stále trváš, že to s tím nemá nic společného, tak si zajdi na ZŠ. Učivo cca 5 třída. Přece nikdo nemůže být tak zabedněný, spíš to děláš naschvál a čekáš co odepíšu. Ale překonám to a ještě jednou se pokusím. Aby to bylo co nejjednodužší, tak si ve wikipedii zadej slovo trojúhelník. Číst umíš, takže to snad najdeš. Moje otázka – A já něco takového tvrdím ??? patřila té tvojí poznámce ..paprskům Atomic BETA konstrukce..... A CO TA LYŽE ?? JMÉNO, MODEL … POŘÁD NIC ??? NAZDAR.

02.12.2011 19:16:26 #139 

Martin430

>> #136, korsičan, 02. 12. 2011 15:45:08

A že se nějaký MARTIN 430 z této diskuse vytratil, to se ani moc nedivím. Jestli jste mu tady tlačili stejné bludy jako mě.....

Poslyš, že ty ho máš malýho a z toho pramení tvoje flustrace?

Martin 430 se odsud vytratil především proto, že ho nebavilo dokolečka odpovídat na stupidní bláboly lamám, jako jsi ty. A nikoli proto, že by mi někdo tlačil do hlavy bludy. Jak tu právě – s genialitou sobě vlastní – dovozuješ.

Pourážel jsi tu řadu lidí, kteří tu trpělivě (narozdíl ode mne), zadarmo (narozdíl od Janka) a dle svého nejlepšího svědomí (narozdíl od bezskrupulózních jedinců) rozdávají svoje vědomosti a zkušenosti, nabyté léty lyžování, vzděláváním se, studiem dostupných pramenů a desetitisíci až statisíci utracenými za lyžařský materiál.

Jsme v cyberprostoru, můžeš dozajista vyjádřit svůj názor a nemusíš brát příliš velký zřetel na důsledky svého jednání. Zkus se ale zamyslet na tím, jakou informační hodnotu mají tvoje příspěvky v tomto vlákně pro běžného uživatele a čím jsi přispěl k (doposud) poměrně vysoké odborné úrovni tohoto fóra. Jestli lyžuješ, jako diskutuješ, vezmi si na ten víkend raději sáňky.

A tady máš dáreček na rozloučenou od „nějakého M430“ – hranatá Beta

(pozn. autora: je pozoruhodné, kolik hňupů si myslí, že s vyhledávači není třeba umět pracovat a že Google v rukou blba je argumentem o neexistenci čehokoli)

Klaním se, panstvo. Zpátky do hrobu!

Skol

Martin430 (from skiers hell)

02.12.2011 20:42:15 #140 

TNS muž

>> #139, Martin430, 02. 12. 2011 19:16:26

Ahoj priateľu,

..pripájam sa tiež už len zo záhrobia:)

..Martin,len aby bola zachovaná odbornosť tohoto fóra musím skonštatovať,že tvôj odkaz asi nie je na lyžu o ktorej sa bavíme.Možno ma Ivan neskôr opraví.Aj keď v nadpise týpeček uvádza „racestock“,príde mi to skôr ako komerčná SL11.Ale dík za snahu.

..SL11-ka o ktorej sa bavíme je tu:SL11-doska SLBeta je to už tá novšia generácia.Za povšimnutie stojí závodná doska SL Beta,ktorú tam montovali a mala rovnú dosadaciu plochu.Tak takú sme mali v klube a ako som už písal o milión príspevkov späť.Nikto ju nezlomil/nepre­rezal.Neviem čo v nej bolo!!!Atomic to uvádzal ako Beta technology.Tvar topsheetu sa snažili vizuálne prispôsobiť komerčnej.Aby poplietli úbohé lamy a korzičanov.

..viem,že som túto patáliu zčasti spôsobil ja.Všetkým sa ospravedlňujem.Ale napríklad Dali,alebo Honzo vedeli okamžite o akú lyžu ide.Myslel som si,že to bude jednoduchšie,ale pán je fakt lopata.

..korzičan,máš svôj link,nezohnal som lepšiu fotku,lebo som si na Teba vyhradil,len 1 minútu celkom,si spokojný?

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

02.12.2011 22:23:53 #141 

MPS

Mám doma opřenou taky jednu hranatou betu a to GS a teď nevim kde se tu vzala když se žadná nedělala.

03.12.2011 11:46:02 #142 

korsičan muž

>> #139, Martin430, 02. 12. 2011 19:16:26

1. Já jsem tě exotem nenazval.

2. Pokud je pro tebe oslovení „exot“ normální, ale slovo „nějaký“, které jsem použil urážlivé, tak to se OMLOUVÁM.

3. Ta lyže, kterou jsi sem dodal je zvenku opravdu hranatá, ale má to jeden háček. Uvnitř je modernizovaný BETAprofil – označení B4, který se od toho původního liší pouze v použitém materiálu výztuhy. Původní verze byla z titamu, kdežto verze B4 je z hořčíku. Navíc byla B4 ve dvou provedeních. POWER CHANELS – tu tvořila dvojice trubek uprostřed obou hrbů. A POWER RODS – tu tvořila dvojice tenkých „drátů“ umístněných v rozích u hrany.

4. Zvenku je opravdu tvar tohoto profilu více či méně hranatý, ale uvnit je pořád kulatý BETAprofil.

Přirovnal bych to asi takto. Když si vlezeš do krabice od standartní 200 litrové ledničky a někdo tě vyfotí, tak přece nezačneš tvrdit, že si sám hranatý. Krabice je hranatá, ale na tobě rozhodně nic hranatého není. ;-)

5. Tímto jsem myslím plně vyčerpal svoje argumenty a jsem z pozdravem. Hňup a Blb :-)

03.12.2011 11:48:59 #143 

korsičan muž

>> #141, MPS, 02. 12. 2011 22:23:53

Patrně verze popsaná v příspěvku 142. Pokud náhodou ne, tak je to druhá možnost, která je popsaná v příspěvku 144.

03.12.2011 11:54:02 #144 

korsičan muž

>> #140, TNS, 02. 12. 2011 20:42:15

1. Také tvůj odkaz je moc pěkný a i čas pro jeho nalezení stojí za uznání.

Bohužel i tento odkaz je špatně, protože tato vyobrazená lyže v sobě nemá žádný BETAprofil, ani modernizovaný B4.

VNITŘEK TÉTO LYŽE VYPLŇUJE KARBONOVÝ PROFIL POWERBRIDGE !!! S laminátovým BETA profilem nemá nic společného.

S přáním krásného dne…

03.12.2011 12:52:06 #145 

ivan

Ach jo. To tady opravdu musí vzniknout několik desítek příspěvků, aby jeden zatvrzelec (snad?) nakonec pochopil, co se mu několik lidí snaží sdělit:

že původně konstrukce s komerční nálepkou Beta na principu nosné skořepiny v onom „betovém“ tvaru tvořeném dvěma půlválci (ať už navenek průběžnými jako v první racestock 9.28, nebo ve středu přerušenými jako v komerční asymetrixké 9.28), postupně prošla vývojem, jehož podstatou u obřaček a nakonec i většiny slalomek byla náhrada skořepiny strukturní, tedy plnohodnotné horní nosné vrstvy, několika podobami „betově“ tvarované skořepiny „kosmetické“, krycí?

Loni nebo předloni jsem napsal článek o historii Bety coby její nekrolog, snad je v rámci starších ročníků ke čtení tady na webu. Dohodí někdo link nebo odkaz na papírové číslo?

O tom, kam dospěla komerční SL:11 s power rods, tedy asi ta B4 (to už byly ty tragické roky bet, započaté „rokem magnesia“, tuším 2003? hledat to nebudu), existuje ve SNOW video, v němž osobně s průběžným komentářem tuhle lyži přeřezávám pilkou. Model je tam specifikovaný.

To, co jsem psal v onom článku, tady nebudu zbytečně znova popisovat. Průser omezené pružnosti a nedostatečné tolerantnosti „klasické“ nosné Bety ve změněných podmínkách carvingových lyží se záhy u závodních lyží vyřešil návratem k sendviči překrytému oním „hranatým“ pláštěm (GS od BR 10.26 nebo 10.22, zčásti SL). Naopak u DH a SG se betové prototypy nikdy neosvědčily (lyže musejí být měkčí, zejména na koncích) a tyto modely byly běžně klasické sendviče s klasickými bočnicemi.

Atomic GS:11.21, rok 2003/4, kód A007024, 190 cm/27 m, flexe 50/40, konstrukce „hranatá beta“ viz výše, stojí u mě v předsíni a bude taktéž před kamerou rozřezána, protože jízdně je to hrozná sračka a nemám svědomí ji někomu prodávat. Pak se uvidí, co v ní je či není (že na topsheetu píšou „power channels titanium“ je hezké, ale Libor Nedomlel, když jeden rozsáplý pár o sklálu opravoval, viděl svoje…)

Tolik slov a úsilí jsem nakonec věnoval tak zbytečné diskusi. Ještě že po týdnu lyžování a noční jízdě domů lehce relaxuju…

Ve skutečnosti je všechno jinak. Model Beta totiž dávno před Atomikem měl Artis (měla je moje žena, když jsme se na horách v Rokytnici seznámili, heč!). Aby se k tomu Rohrmoser dostal, udělal deal se Súlovem a jako mu prodal licenci na lyže. Přímo na Artis nešel, to by bývalo bylo moc okatý. A tak šel oklikou přes bratry Slováky. Ale šlo o tu Betu. A ejhle, nějaké roky poté se najednou na ISPO s velkou slávou (monumentální hudba a kouř jako na koncertu hvězdy popmusic, zažil jsem) objevuje Beta od Atomicu.

A Češi byli zase jednou za pitomce. I když…

Boží mlýny přece jenom melou. Rohrmosera podrazily průšvihové obchody Bawagu, on šel 16/9/1994 do konkursu, ačkoliv nebyl předlužený a „zajímavě“ se k fabrice dostali Finové. Rok nato marketingový šéf Atomicu skočil pod vlak. Rohrmoser se roky soudil a zemřel předčasně, udolaný a zbavený majetku. Ten hlavní padouch Elsner dostal pravomocně 23/12/2010 9,5 roku, ale už je dávno ze zdravotních důvodů venku. A Fina, který tomu od začátku šéfoval (Talermo), nedávno vyhodili. Prostě prokletí Sportenu, pardon, Artisu. A ředitel Hudák na rozdíl od nich žije, je snad dokonce vysmátej, fabriku vyvádí z bouřlivých dob, sice už nemá Betu, ale… (HOnza jistě rád doplní). Takže kdo se směje nakonec?

Můžete mi to věřit, píšu přece ten seriál z historie lyžařského byznysu.

03.12.2011 18:36:17 #146 

Mirek muž

>> #123, korsičan, 02. 12. 2011 10:52:22

Teď jsi mě vážně rozesmál:

Věta SSS zní: Shodují-li se dva trojúhelníky ve všech třech stranách, pak jsou shodné.

Věta SUS zní: Shodují-li se dva trojúhelníky ve dovou stranách a v úhlu jimi sevřeném, pak jsou shodné.

Věta USU zní: Shodují-li se dva trojúhelníky v jené straně a v obou úhlech k ní přilehlých, pak jsou shodné.

Pokud jsou tyto věty pro tebe opravdu to hlavní z matematiky, tak jsi skutečně komik.

Nesmíš si plést pojmy s dojmy. Tuhost není pevnost, počítáním tuhosti a pevnosti se nezabývá matematika ani fyzika, ale obor většinou nazývaný „Pružnost-pevnost“.

Co se týče tuhosti , má ji jekl v ohybu 1,5× vyšší než trubka a v krutu 1,3× vyšší než trubka. V pevnosti v ohybu je na tom jekl 1,5× lépe než trubka. Pevnost v krutu jeklu silně ovlivňuje poloměr rohů ve kterých vzniká koncentrace napětí. Pro daný jekl s poloměrem rohů 4mm je pevnost jeklu 1,13× vyšší než u trubky. Tuhost jeklu o stejných vnějších rozměrech a stejné tloušťky stěny bude VŽDY VYŠŠÍ než tuhost trubky.

U ohybu se stačí podívat do strojnických tabulek na průřezové vlastnosti (Wo – pro pevnost a Jo – pro tuhost) trubky/jeklu, pro krut tam vzorce pro výpočet Jk a Wk nenajdeš a buď musíš zabřednout hlouběji do oboru Pružnost-pevnost, nebo si to můžeš spočítat metodou konečných prvků, tak jak jsem to udělal já. Pro jistotu přikládám ještě obrázek s průběhem napětí v krutu a ohybu stejně zatížené trubky a jeklu. Čím červenější, tím vyšší napětí, čím modřejší, tím nižší. Vzorečky pro výpočet napětí v ohybu a krutu se učí v prváku na průmce, tím mě vážně neohromíš, jsou sice platné, ale pro tuto diskuzi zcela nepotřebné. Pokud by jsi uvedl konkrétní hodnoty Wo a Wk pro danou trubku a jekl, bylo by to jasné, ale to by se zase ukázal jasně tvůj omyl :-)

Ivan ti podrobně a hlavně srozumitelně napsal, jak to bylo s beta profilem u Atomicu, a z mého příspěvku snad alespoň obrázek budeš schopen pochopit…

03.12.2011 18:53:34 #147 

ivan

>> #146, Mirek, 03. 12. 2011 18:36:17

Já ti věřím. Trubek jsem už ohnul řadu (činková EZ osa, různé adaptéry, kdysi i pokus o sjezdové hole z rovných, kombinace zábradlí vinohradského činžáku a poklop kanálu na ulici tamtéž – dneska ho kradou, já ho proaktivně používal), ale jekl ještě žádný.

Mám to zítra zkusit? Jekl 20, 25, 30 steht zur Verfügung, ale radši bych dělal něco konstruktivnějšího.

Ale ono je to jedno. Jediný jekl u lyží používal Honza Schauer na vysokou desku na lyže, byl ale hliníkový (jekl, ne Schauer). Honzo, jukneš sem občas pro zábavu? Jestli jo, nechceš něco připodotknout? Chlape, dneska už jsi skoro klasik, nezahazuj ten imidž!

03.12.2011 22:07:11 #148 

korsičan muž

>> #146, Mirek, 03. 12. 2011 18:36:17

Větu SSS jsem nikde nejmenoval, protože v ní není zadán úhel. Ale to nevadí. Ostatní věty znějí přesně jak jsi popsal, ale nějak jsi zapoměl na tu čtvrtou a na pojmenování a značení úhlů. Určitě to nebylo naschvál, že ano ??? Tyto úhly se značí písmeny Řecké abecedy. Je to tak, nebo ne ??

Fyzika ?? Počítáním pevnosti, tuhosti a ohebnosti se fyzika nezabývá ?? 8-O 8-O :-P

Není náhodou jedním z oborů fyziky mechanika ?? Není náhodou jedním z oborů mechaniky, mechanika pružnosti a pevnosti ??? Deformace ?? A jsi si naprosto jistý a nechceš si ještě jednou ty výpočty přepočítat ???

Zbytek nemá cenu komentovat a nejspíš bude nejlepší, když si počkáme na to slavnostní přeříznutí lyže, co tady nastínil Ivan.

Je to fakt, prostě na to nestačím..........a diskutovat zde nemá smyslu.

03.12.2011 22:15:58 #149 

korsičan muž

>> #147, ivan, 03. 12. 2011 18:53:34

Tak určitě. Proto je třeba většina lešení z trubek. By mě zajímal jediný důvod, proč se nedělá z jeklů. Jekl je několikanásobně výrobně jednodužší. Jekl je výrobně levnější. Jekl je pevnější ......?!?!

Co se týče zábradlí, bran, konstrukcí a vlastně skoro všeho, tak se to vyrábí z jeklů proto, protože je to výrobně jednodužší. Ono svařit jekl třeba do písmene T a trubku do písmene T .......... to je celkem rozdíl. Začíná to už jen tím prvním a základním řezem do pravého úhlu.

Ale to je přece jedno, že ano.

03.12.2011 22:42:51 #150 

HonzA_ muž

>> #148, korsičan, 03. 12. 2011 22:07:11

Tak koukám že až do dneška dělám základní chybu při konstrukci trojúhelníka – a to že úhel beta nekreslím ve tvaru velbloudích hrbů. tedy vlastně pardón, ve tvaru písmene beta řecké abecedy. Jak jsem vlastně mohl tak dlouho žít v takovém bludu, vždyť fyzika a matematika jasně říká že když se něco jmenuje beta, musí to mít 2 hrby.

Nalezené položky: 158 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo