Výběr lyžáků - strana 4 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Výběr lyžáků (diskuze strana 4)

Nalezené položky: 794 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

23.11.2011 12:36:23 #91 

TomáS muž

>> #90, Radim1968, 23. 11. 2011 10:47:41

Vydržíš-li v botách 50min. Seš na dobrý cestě.

24.11.2011 23:28:04 #92 

eel

Obešel jsem zatím sice jenom tři obchody (Harfa, Helia, Sportissimo) ale zjišťuju, že najít aspoň trochu padnoucí botu bude težký. Věděl jsem, že budu mít s šířkou chodidla 105 problémy, ale netušil jsem, že boty pro délku 260 jsou tak okrajovou záležitostí (normálně nosím nejběžnější velikosti, třeba teď mám merrely ve 45). Z těch pár lyžáků mi zatím nejlíp sedly Sportmachiny 100 (260,102) a Head Vector 120 (270,103) (nebudou moc měkké, resp. tvrdé?). Oboje bych asi snesl v menší velikosti (otázkou je, jestli bych se do nich dostal přes nárt), na krámě ale bohužel nebyly. U obou jsem také v nízkých tenkých ponožkách zapnul horní přezku na max, je to problém?

Ohledně velikosti mě napadla taková věc (pravděpodobně blbost :) – Můj problém při výběru způsobuje hlavně krátkej palec a „ukazovák“. Než se snažit o přesně padnoucí botu v předozadním směru (a tím pádem pak asi upravovat skoro celou vnější stranu), není jednodušší vzít tolik proklínané 10–15mm nad optimum a do oblasti palce „něco“ vložit? Je to hodně mimo? :) Díky

25.11.2011 08:51:36 #93 

Radim1968

>> #91, TomáS, 23. 11. 2011 12:36:23

Je to ale očistec! Netlači to bodově, svírá to patu nepříjemně silně a po vyndání obě paty šíleně brni. Na délku je bota super. Existuje nějaká tenká stelka? Nartove přezky zapnu totiž jen na první zub, na silnou vložku místo není. Pokud se to nezlepší, kdy mám vzít frézu a patam trochu ulevit? Nerad bych brousil příliš brzy.

25.11.2011 08:57:43 #94 

ivan

>> #92, eel, 24. 11. 2011 23:28:04

To víš, dneska se vyrábí velmi striktně podle objednávek a těch na okrajové velikosti (spodek pánských řad je 25) je málo. A u nás, v zemi nohou spíš velkých (nejsme třeba Itálie nebo Japonsko), o to míň.

Možná by stálo za to kontaktovat přímo dovozce – přinejmenším má přehled, kdo si nějaké okrajové velikosti objednal a odebral. U Headů by to mohlo být slibnější tím, že skelety se vyrábějí u nás.

Horní přezka nadoraz by nemusela být zlá, obvykle lze její hřeben posunout. Podívej se, jestli je tam už předrtaný otvor na posun. Když ne, není problém udělat. Taky by se ev. dalo vyměnit oko přezky za kratší (viz 1. nebo 2.přezka), ale obvykle to znamená výměnu celé přezky, protože samotné oko jde otáčet jen nadoraz, ne vyšroubovat úplně ven.

Poslední úvaha: ať už to hodnotit jako „krátké prsty“, nebo celkově krátké a přitom široké chodidlo, podstatné je držení nohy v patě a její celkové usazení tak, aby se pata nezvedala, chodidlo necestovalo, nebylo nikde znásilněné, mělo pokud možno rovnoměrný kontakt s botou, bota šla dobře utáhnout. Pokud by tohle všechno splňoval o něco delší skelet, dovedl bych si představit, že by se vložila kratší botička (kde ji ale seženeš? třeba z jiné boty) a špička se příslušně vycpala nějakou vhodnou hmotou. Nemám sice s něčím podobným žádnou zkušenost, ale fungovat by to bez záruky mohlo. Je nakonec možné, že botu slušně odpovídající tvaru tvé nohy neseženeš. A pak budeš řešit, jestli hodně vytahovat skelet, či něco jiného.

K úvaze bych ještě dal vakuovou novinku od Fischera. Zkus to kdyžtak zkonzultovat přes sfcb.cz. Můžeš pak třeba obkreslit nohy a odfaxovat, aby posoudili, jestli mají k dispozici model/velikost, který by takový tvar “dal”.

25.11.2011 09:30:47 #95 

TomáS muž

>> #93, Radim1968, 25. 11. 2011 08:51:36

Zapneš-li na prcní zub si úplně v pohodě. Já třeba nezap ani náhodou, potom musel brousit zeppu i skelet a jazyk, pak dát o jeden zub delší hřebínek a teď zapnu:-))))

Nejtenčí jsou asi určitě Formthotics, nebo Superfeet Kork. K těm prvním mám jisté výhrady, které jsem tu popsal, ale používám je. Stojí taky málo a uděláš si je sám. Vše tady najdeš. Superfeety stojí 2–3k:(.

Brnící pata není žádný problém. 1/ s vložkou se ti zmenší noha a vše bude o dost jiné. 2/noha se po pár dnech ježdění zmenší sama. Proto bych s tím zatím nic nedělal, jestliže jenom brní. Když talčí na výrustky po stranách nebo ze zadu, je lepší to vyfrézovat. Ale pata je docela zásadní, tak bych ti radil počkat, až co to udělá. Navíc je to snadno přístupné místo. Můžu ti s tím pomoct, jestli chceš.

Takže žádnej problém nemáš:-)))) T

25.11.2011 09:42:34 #96 

Duro

>> #94, ivan, 25. 11. 2011 08:57:43

Ako píše Ivan, dôležité je aby pevne sedela päta, nehýbala sa, nedvíhala sa. Ďalej musí byť noha pevne obopnutá z boku a z hora na nárte. V takomto prípade trochu miesta pred špičkami nemusí vobec vadiť. Nie je dôvod ani zhánať menšiu botičku ani vypĺnať miesto pred prstami. Ak je noha pevne usadená, miesto v predu nevadí.
Pri väčšine populáciie ide ale šírka s dĺžkou ruka v ruke, a preto sa odporúčania odvíjajú od miesta v skelete na dĺžku. Ty si zjavne mimo šablónu, tak to máš s výberom ťažšie.

25.11.2011 10:00:38 #97 

TomáS muž

Tihlenti hendikepovaní spoluobčané......je to s nima docela složitý. Co s nima?

Vetší botu bych nebral. To bych raději vzal menší a obětoval třeba 200 EUR za úpravy na Stubaji. Bota pak bude sloužit několik let. Několik let se trápit s něčím, co nefunguje dobře je voser. Navíc bota je nejdůležitější část lyžařovi výstroje!

Rady pro hendikepované:

1/ vzal bych botu, která se bude dát upravit. Sundavací komín, je dost podstatný.

2/Rozhodně bych si pořídil vložky, protože i ty o 1–2mm do šířky zmenší!!! Nutnost. Pro vysoký nárt, viz můj příspěvek.

3/zkus ty Lange Wide. Říkám proto, že jejich skelet se bude dobře upravovat. Speedmachiny si nejsem jistej. Heady asi pudou dobře. Jde o to, aby plast byl dost širokej. Taky potřebuješ úzkou botičku a to ty Lange mají.

4/Na FI se vy.er! Teď řešíš zásadní problém. Skelet. Bude-li FI mezi 100 a 130, je to OK a moc tvrdý se dá změkčit jednoduše.

5/Vybrousit 2mm na každé straně se dá jednoduše, takže to není zase takový problém. Pro tvůj klid do svých posledních bot, jsem ani nedokázal strčit nohu do rozehřátýho skeletu. Teď sedí.

6/ horní přezka dopnutá, může být blbá! Dá se určitě posunout hřebínek, ale používáním boty se tyhle partie stlačí tak o 3 zářezy. TJ. budeš na konci i s posunutým hřebenem, což nevadí, za PŘEDPOKLADU, že nebudeš mít obdobný problém se třetí přezkou. Toho se obávám více, Většinou tyhle dvě přezky, tak nějak chodí spolu a ta 3tí má svůj limit, když se skelet dotáhne k sobě a pak už neni kam dotahovat. Pak je to dost problém.

Podívej ted nepracuju a mám ho.no co dělat:-) Skoro. Asi bych s tebou dokázal někam zajít, když o to budeš stát. Obvolej všechny sporty v Praze (AZ Lidická, Radotín, Harfa, Helia, .......) zjisti jaký tam mají boty ve velikostech 260 a 250 a můžem vyrazit. Minimálně ti na místě řeknu, jestli to půjde upravit (ano/ne), levně nebo draze. Napíšu si pak do životopisu, že pomáhám hendikepovaným spoluobčanům:-)))))) Jestli chceš, napiš mi teda zprávu. T

25.11.2011 12:10:31 #98 

martin kolář muž

Přicházím s otázkou – mám několik let Lange L10, na příští rok ale počítám s obnovou – je mezi vámi někdo, kdo má zkušenosti s Lange RS 110 a zároveň s Tecnicou Diablo Inferno 110 – zajímá mě funkčnost power chassis pod botou k lepšímu tlaku do lyže. Děkuju. Martin Kolář.

25.11.2011 12:33:24 #99 

TomáS muž

>> #98, martin kolář, 25. 11. 2011 12:10:31

Máš-li L10, asi bych raději kupoval RS 130 nebo 140. Obávám se, že 110 jsou příliš velkým krokem dolů k turistické botě. Máš-li k tomu důvody, ok.

Power Chassis nemají 110, takže to řešit nemusíš. Mají až 130 tuším. Jejich plast je tak měkký a tenký, že se žádná výhoda určitě neprojeví, protože energie se ztratí v botě. U plugů R130 a R150, to bude trochu jiná písnička, nicméně si dovoluji tvrdit, že podobně jako šroubovaná zeppa u Dobie, která údajně o 20% zlepšuje výkon boty, jsou to věci spíše marketingové, než skutečně funkční! Tím myslím na úrovni takové, abys je dokázal v reálném provozu poznat a vyhodnotit.

Řeknu ti všechny věci, které jsou 100× důležitější s reálným výsledkem na sněhu, před tímhle marketingem.

1/ plug bota

2/ udělaná přesně na míru bez žádných mezer

3/ stélka

4/ utaženější vázání (na vlastní nebezpečí)

5/ dobrá deska

6/ dobrý vázání, který se nekroutí, ne plastovou hračku

7/ KAŽDÝ den broušené hrany

8/ 100 dní za sezónu na sněhu

Až po splnění těchto základních podmínek, má cenu se zabývat takovýma okrajovýma fíčurama. Důležitejší je spíš, že ta Tecnica má dost vysoký nárt a jestli ti sedne na nohu.....

25.11.2011 15:25:58 #100 

Radim1968

>> #95, TomáS, 25. 11. 2011 09:30:47 Děkuji za nabídku, s úpravou ale ještě chvíli počkám. Dám tomu dva, tři dny na sněhu a potom uvidím. Dnes jsem koupil Sidas Volcano, večer to testnu. Snad se to alespoň trochu zlepší. Zatím dík.

25.11.2011 19:27:32 #101 

eva žena

Mám nutkání nechat si udělat vložky do nových lyžáků, mám vysoký nárt a dost vystouplou podélnou klenbu, takže by to bylo asi ideální, jenže zásadní problém pro mě je konstrukce paty. Obhlídla jsem znovu Sidas(a všichni výrobci to mají podobné)-vysoká zpevněná pata tvarovaná do misky-proč? Nedává mi v lyžácích smysl, o tom, že by pata v botě lépe sedla pochybuji. Cvičně jsem si to otestovala na podobné sportovní zpevněné vložce a dobrý pocit jsem v botě neměla. Dosud jsem používala tyto: http://www.ortopedicke-pomucky.eu/…en-tvarovane Asi ne ideální, co by v lyžácích mělo být, ale vyhovuje tvarování pro příčnou klenbu(srdíčko) a jsou lepší než ty originál původní. Tak nevím, risknout tolik peněz za něco, co mi nebude vyhovovat, nebo zůstat u těchto obyčejných? Jiné tvrdší předtvarované se slabou patou jsem nikde neobjevila.

25.11.2011 20:13:22 #102 

TomáS muž

>> #101, eva, 25. 11. 2011 19:27:32

Úplněpřesně jsem nepochopil, co ti na tý patě vadí? V čem to nevyhovuje? Co je problém? S pevnou vložkou už není místo? Kde není?

25.11.2011 20:14:26 #103 

˘Ö˘Krab muž

>> #101, eva, 25. 11. 2011 19:27:32 Pokud Ti Tebou uvedené sportovní vložky vyhovují, používej je dál i v nových botách. Jestli je to opravdu tak, jak píšeš, totiž že máš vysoký nárt a klenbu, řeš nejdříve tyto věci, patu až potom. Ale nepochybuj o tom, že usazení paty je rovněž zásadní otázkou. Navíc se každé vložky dají upravit ve smyslu ořezat, vytlačit, obrousit … ale to už jsme zase zpátky u TomáSe (ten by nejspíš ještě dodal, že máš stejně příliš velké boty, takže je to jedno). <zase mě předběhnul, bídák>

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

25.11.2011 21:40:39 #104 

ivan

>> #98, martin kolář, 25. 11. 2011 12:10:31

Ad power chassis v podešvi: tahle věcička, tehdy nejspíš ještě beze jména, byla nejcennější v 60. letech, kdy se začaly dělat vyšší a tužší přezkáče a silám, které vznikaly, už kůže nestačila. A tak se tak nějak podobně zesilovaly.

Lepší tlak do lyže? Ten přece vzniká jako výsledek hmotnosti jezdce, zahranění, rychlosti a rozložení váhy.

Jak píše TomáS, nejvíc energie a krouticího momentu se ztratí v botičce, další v komínu a vůbec plastu boty. Podešev je sevřená čelistmi vázání, takže tam se zase nejvíc ztratí ve vůlích v torzi vázání. Nejenom proto, že obvyklé plasty nejsou ocel, ale také proto, že mezi normovanou špičkou boty a držáky její podešve na špičce vázání je už z principu předepsaná malá vůle, aby bota nebyla chycená moc nafest a mohla z vázání v případě potřeby vyklouznout, resp. aby mohla fungovat elastničnost pružin a vychýlenou botu mohly vrátit. A tohle neovlivníš, dneska už tuším žádné vázání nemá manuální aretaci výšky čelistí – poslední, afaik, bylo staré dobré Atomic Race, nejsem si úplně jistý s nejvyššími Salomony a novými X 20, resp. 18. Vedle toho také díl pod špičkou boty s AFD má vůle – i Race 1018 a mám pocit, že na můj vkus dost také X 20RS. (Head 20X, jak právě koukám, zato sedí pěkně fest!)

Ale to už se bavíme o závodních 20vých vázáních. U každého běžného prostě ty vůle jsou a v nich se ztratí ikskrát víc, než co by nějaká perforovaná planžeta v podešvi boty mohla odchytat. Myslím si tedy já.

Otoh, když někdo věří, že mu to dá +20%, dá mu to přinejmenším placebově dobrý pocit – a kvůli tomu přece většina lidí lyžuje, ne?

Btw, na jaře jsem měl u vleku sedátko vedle Viki Rebensburg. Měla Nordicy se šrouby od EDT odstraněnými. Ale třeba také testovali různé bootboardy, co já vím, na tohle jsem se neptal.

25.11.2011 21:49:17 #105 

ivan

>> #101, eva, 25. 11. 2011 19:27:32

Usazení paty je stěžejní. Ta musí sedět. Na patě nemáš svaly, které provádějí drobné, ale důležité pohyby nohy, potřebné při jízdě pro udržování rovnováhy, ale i pro iniciaci oblouku (everze v hleznu), takže na ni nepatří určitá pohyblivost, nýbrž fixace.

Dále se musíš vyrovnat s často různým postavením paty a plosky vůči frontální rovině (subtalární = pata a metatarsální = ploska varus či valgus). S tím pak dál zase souvisí častá tibiální pronace, která v oblouku vede k vnitřní rotaci tibie a to nedělá dobře kolenu. Neboli jednodušeji, noha-chodidlo by v botě měla sedět příslušně “srovnaná” a k tomu nám dopomáhej kvalitní stélka včetně té “misky”. Už jenom to, že to tak mají všichni, přece o něčem svědčí.

To ale imho neznamená, že bys zrovna ty nemohla spokojeně sjezdovat s něčím jednodušším pod nohou, zejména když s usazením paty problém nemáš. Dřív to nebylo, a i když se jezdilo trochu jinak, byli jsme šťastní a přežili i bez orthotics za 2k.

Jinak jsem koukal, že ti maníci z Tyláku, co tady před rokem lovili zájemce o práci, ale na dotaz o svých credentials se už neozvali, to mají hezky zpracované na webu, ale taky si za ty custom-stélky účtujou nemalé peníze.

25.11.2011 22:07:05 #106 

eva žena

Nevyhovuje mi to, že v botě se tak zvýší pata, což já vnímám jako mínus. Těžko to vysvětlit, jen blbý pocit. Navíc mi přijde nesmyslné vyztužovat patu, výztuha má smysl pod klenbou, ne? S tou vložkou na míru jsem právě měla v úmyslu řešit podporu klenby, usazení paty se mi zdá dobré a nemyslím, že by se tímto ještě zlepšilo. Přes nárt boty zapnu na první zub(doma, ještě nebyly na svahu) a počítám s tím, že se ještě vymáčknou, ale i by se tam místo našlo, v tom by problém nebyl. Velké nejsou, jsou o 1,5 cm(neboli o 1cm, neberu-li v úvahu půlčísla) menší, než mám délku nohy.

25.11.2011 22:11:39 #107 

TomáS muž

>> #106, eva, 25. 11. 2011 22:07:05

Fromthotic (RED) ti patu nezvednou....­.o podpoře klenby těchto vložek jsem tu podrobně referoval. Stojí litr, upečeš je v troubě:-)

25.11.2011 22:25:27 #108 

ivan

Už trochu rozumím. Nejsem si jistý, ale mám pocit, že patu trochu zvedají předtvarované stélky (znám Conformable z Atomiců a několikery Superfeet), jsou univerzálně pro všechny a musí zajistit univerzální stranovou oporu. Jak píše TomáS, červené Formthotics jsou na výšku tenké. Podobně moje současné korkové Superfeet, oboje dělané na nohu.

Možná záleží na tom, na jaké stélky přesně ses dívala. Některé předtvarované Superfeet jsou opravdu v patě dost vysoké, takže už imo znatelně mění předozadní úhel, a to ti schvaluju, že nechceš, taky bych na lyžování nebral. Ale třeba černé, z nich nejtenčí, moc vysoké nejsou, i když víc než zmíněné custom-vytvarované. Kdyžtak se piď po co nejtenčích.

26.11.2011 01:56:53 #109 

martin kolář muž

Díky TomáSovi i Ivanovi za odpověď. Uniklo mi, že 110 power chassis nemá, máš pravdu je to tak, jsou až ve 130. Bohužel 100 dní na lyžích za rok nejsem, ale jinak bych ty Tvoje body splňoval(kromě 4). Vnímám to taky tak, ale rád jsem zjistil i názory povolaných. Nejspíš zůstanu u Lange, mám s jejich botami jen ty nejlepší zkušenosti a tak asi není důvod je měnit a příští rok vyberu kolem RS 130.

26.11.2011 13:49:59 #110 

PetrAT muž

Já si pořídil tu nejlevnější z řady ski od Sidasu
Vložku jsem si nechal tvarovat na ortopedii. Tam mi vložku i prodali a měli ji za nižší cenu než v prodejnách lyží
Co se týká paty, tak k žádnému zvednutí nedošlo
Vložka je tenká
Hodně jsem nad tím nákupem přemýšlel a můžu říct, že to rozhodně nebyly vyhozené peníze
Nicméně kolega si koupil tu nejvyšší třídu , tvarovali mu to borci přímo na prodejně kde koupil lyžáky a prostě udělali to špatně. Nakonec ji vyhodil a koupil si verzi Vulcano a je spokojený s ní.
Hodně záleží, jak ten člověk rozumí ortopedii.
Doma jsem si vložku ještě doladil podle vlastních pocitů

26.11.2011 22:00:15 #111 

havran007 muž

zdravím vespolek,měl bych dotaz ohledně vložky vnitřní botičky Conformable.Při jaké teplotě a na jak dlouho potřebují vypéct aby se dobře natvarovaly?Jo a je možné toto udělat i vícekrát,např. z důvodu lepšího natvarování?děkuji

26.11.2011 22:47:42 #112 

Navvy

>> #107, TomáS, 25. 11. 2011 22:11:39

TomáSi, když je tady ta diskuse o vložkách (mimochodem, manželka si Sidas pořídila v Rakousku, kde jí je i vytvarovali a byť je začátečnice, tak si změnu okamžitě hlasitě chválila), docela by mě zajímalo, jak mám brát vážně to, co píše Atomic o tom svém „enduro chasis“. Tvrdí zhruba tolik, že je celá noha v botě o 5 mm výš a tím je lyže ovladatelnější.

27.11.2011 09:33:36 #113 

TomáS muž

>> #112, Navvy, 26. 11. 2011 22:47:42

Buď v klidu, je to zase „honosný název“ pro nic. Když budeš mít na lyži desku 14mm nebo 19mm, tak jsem přesvědčen, že žádný rozdíl nepoznáš. Když budeš mít na freeriderový lyži 5mm desku, tak taky ne.

Na široký lyže se většinou desky nedávají, tak soudruzi v Atomicu vymysleli tohle.

Taky tvrdí, že je noha trochu vyosená, podobně jako to dělá Fisher.

27.11.2011 14:52:03 #114 

Navvy

Dík za názor. Dál zkouším různé boty a musím potvrdit, že to, co tady píší zkušení lyžaři je i pro mě stále více rozpoznatelné. Např. když jsem si znovu zkusil Salomon X-3 120, tak přestože mají udávanou šířku 98, měl jsem pocit, že pro prsty je tam víc (zbytečného) místa než třeba u Nordica Speedmachine 130 (mít těch 98, tak si je asi koupím), které udávají šířku 100. Mám lyže Atomic Race 12ST, 120×95×104 v délce 165 R 12(ještě stará magnéziová BETA) s deskou powerbridge a vázáním Neox 412, takže freeride se mě moc netýká. No, ale sněhu pomaličku přibývá, tak asi brzy napíši co jsem nakonec vybral. PS: když si čtu diskuse i na zahraničních serverech, tak tady je to pro mě nejpřínosnější.

27.11.2011 15:30:41 #115 

HonzA_ muž

>> #114, Navvy, 27. 11. 2011 14:52:03

No vidíš, jak pomalu získáváš vlastní zkušeonosti! To je to nejlepší.

Jen bych chtěl říct že místo na PRSTY není vůbec špatná věc. Spíš naopak – s prsty potřebuješ mít možnost alespoň trochu hýbat. A to jak pro jemné pohyby chodidla a udržování rovnováhy, tak i pro boj proti zimě. V případě prstů „zabetonovaných“ v botě tě začne hodně brzy zábst do nohou a pak už v podstatě nic nepomůže. Samozřejmě to předpokládá že v oblasti metatarsů bude noha pevně držet a pohyb je možný opravdu jen v oblasti prstů samotných.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

27.11.2011 19:03:10 #116 

PetrAT muž

>> #114, Navvy, 27. 11. 2011 14:52:03
Pokud máš ve Speedmachine volnou nohu, pak zbývá Dobermann.
Ta má 98mm
A podobný stříh mají i Raptory od Headu a Dalbello Scorpion

27.11.2011 19:38:15 #117 

Navvy

Zkoušel jsem Dobermann Spitfire 120, ale nártová přezka tlačí, i když mám nárt spíše nižší. Je vůbec zajímavé jaké jsou u bot i od jednoho výrobce a stejné kategorie rozdíly. Raptory jsem zatím nezkoušel – u nás je letos vůbec docela omezený výběr v prodejnách. Ale dík za doporučení. Budu zvažovat i Lange, ale tam se stále trochu bojím, že budou uvnitř nepříjemně tvrdé. Nicméně, zatím jsem je nevyřadil a poslední fáze bude hodinka v botách v prodejně.

27.11.2011 19:45:02 #118 

racetiger

Urcite si neprijdu fundovan k teto otazce jak nekteri ze zde diskutujicich,nic­mene se domnivam,ze hlavne je potreba zkouset a zkouset…A to hovorim nejen o znacce,flexi ale hlavne i „sednuti na nohu“, z vlastni zkusenosti mohu rict,ze loni kupovane me boty bylo zkouseni asi 15ti paru stejne znacky,stejneho typu a velikosti a ve finale jsem stejne koupil uzsi,ktere mi sedi lip nez sirsi(netlaci), coz dodnes nechapu(ale je mi to vcelku fuk,bo fakt sedi)

27.11.2011 19:59:31 #119 

Kaa

Tak já mám výběr za sebou. Nakonec padla volba na LANGE RS 110, dal jsem jim přednost před HEAD RAPTOR 115 RS, který taky perfektně sedí!!! Snad nebudu litovat. Třetí místo ze zkoušených patřilo TECNICA DEMON 130. Jestli sháníte dámský lyžáky, zařaďte do výběru Tecnica Viva Demon 110, vzala je žena, trochu vyšší nárt, dostatečná tuhost boty, stejně tak jí sedla Atomic HAWX 100 W nebo Nordica Speedmachine 100 W. Díky radám na fóru jsem věděl, co při koupi hledám :-) Jinak musím říct, že ve všech obchodech jsem měl štěstí na ochotnýho prodavače.

30.11.2011 08:02:07 #120 

eel

Lange RS wide mají prý tenčí plast v přední části (http://www.youtube.com/watch?…). Můžete to někdo potvrdit/vyvrá­tit? Dík

Nalezené položky: 794 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:33:04 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo