Co napověděla předčasná premiéra [článek] - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Co napověděla předčasná premiéra [článek]

11.11.2011 20:37:16 #1 

Karel Hampl - SNOW muž

Mimořádné teplo ve finském Levi odklonilo obvyklé říjnové sněhové srážky ještě severněji, vyřadilo z činnosti i nachystanou baterii sněhových kanónů a značně zkomplikovalo úvod seriálu soutěží o Světový pohár co se týče točivých alpských disciplín. Konkrétně slalomářky se musí vypořádat s nečekanou měsíční přestávkou mezi závody v Söldenu a v Aspen. Pauza, jaká se už nenaskytne až do pohárového finále v polovině března, je příležitostí k vyrovnání případného tréninkového manka i k zevrubnější analýze závodu, který proběhl 22. října na ledovci Rettenbach nad Söldenem.
Odkaz na článek

12.11.2011 02:49:02 #2 

ivan

Za sebe? Karle: určitě ano, komentuj co nejvíc.

A jestli můžu poprosit: co nejvíc subjektivně. Uhlazených shrnutí toho, co se událo, máme dost. K Söldenu, což je atypická věc po dlouhé pauze, kdy se toho jinak ještě moc neděje, a tak se k tomu stihnou vyjádřit mnozí, se nakonec sešla tisková zpráva, komentář Kárníkův, můj a nyní tvůj.

Co zde očekává a oceňuje zdejší čtenář? Podle mne – třeba se pletu, kdyžtak mě opravte apod. – žádný obecný blábol, jaký vyplodí agentura a v menším či větším rozsahu převezmou média. Článek spočívající ve slovním rozepsání výsledků je obecně a tady o to víc NANIC. To, jak závody dopadly, část zdejších diskutérů viděla live v TV, přečetla si na fis-ski.com, případně v obecných médiích. Kdo sleduje, jak zaníceně se tady rozebírají i detaily jízd některých borců, jasně musí vidět, že obvyklé povrchní plky se tady sice objevit můžou – proč ne, prostor je, chleba nežerou a někoho snad i poinformují – ale že články pro web lyžařského časopisu by měly mít nějakou přidanou hodnotu. Tisková zpráva ji nemá – přinese základní informaci, budiž, ale nic víc.

Odbornost, subjektivita – to má smysl. Kárníkovo (předpokládám, že jde o Michalova synátora) cvičení – nevím, proč a pro koho určené – neublíží, neuškodí, ale sem taky nic nepřinese. Já jsem se tam pokusil vnést tu subjektivní notu.

A přesně to bych čekal od tebe. Při tvé dnes se nenosící skromnosti málokdo ví, že jsi v plodných 70. letech roky byl s Honzou Vedralem trenérem mužského nároďáku – to je sakra meta, ke které se nikdo z nás ani nepřiblíží. A tak bych očekával, že vždy na papíře korektní Hampl, čtenářům známý jako popisovač lyžařské historie, se tady přiblíží svým trenérským kořenům a na webu, v ještě poměrně svobodném prostoru, se odváže a napíše to, co by svým známým řekl třeba na vleku nebo u piva.

Na rozdíl od nás ostatních máš k dispozici unikátní kombinaci desítek let zkušeností z vrcholového lyžování/trénování, umíš si to zasadit do souvislostí a dlouhodobých dějů. Tak toto využij a piš tak. Nemáš snad chuť napsat něco od plic tak, jak si to myslíš? Jestli ne, sorry, nikdo tě nemůže nutit. Ale jestli aspoň trochu ano, vlítni na to a piš sem přesně tak. Role „starého zkušeného glosátora“ je pro tebe jak dělaná. Sterilní popisné kecy jsou na webu nanic. Pořádně to osolme! Tím nemyslím bulvár, nýbrž osobní vklad a žádnou zbytečnou korektnost.

12.11.2011 12:33:18 #3 

Martin47 muž

Ivan řekl vše za mě a tím mi ušetřil práci s psaním. Podepisuji jeho příspěvek a budu se těšit na další komentáře (osobně se mi zatím nejvíc líbil loňský z letní přípravy mančaftu, kde jsem dostal zajímavé informace, ke kterým bych se jinak nedostal).

14.11.2011 11:07:45 #4 

Jirka83 muž

Taky nemám co bych dodal.

189cm, ~110kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

26.04.2017

Tři údolí krok za krokem (9. díl): Zase o pár (k)roků dále - Meribel a Courchevel

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
26.04.2017

Zažijte bikový závod s J. Ježkem a další akce ve Velkých Karlovicích

Víte, že Velké Karlovice žijí nejen v zimě? Jestli ...
26.04.2017

SNOW tour 2016/17: Hannibal – největší soudobá show v Alpách

Každý lichý rok v dubnu se na söldenském ledovci Re...
24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 21:04:44 od m3

Rozteč Tyrolia Raceplate

26.04.2017 15:58:18 od opc

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

26.04.2017 12:52:19 od PetrAT

zvedající se pata

26.04.2017 11:07:32 od PetrAT

Vyplnění skeletu

26.04.2017 09:11:45 od PetrAT

Strojove vs. rucni voskovani