článek od pana Moudrého - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

článek od pana Moudrého (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 103 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

14.11.2011 20:27:03 #31 

HonzA_ muž

>> #21, korsičan, 14. 11. 2011 19:16:10

„Bod 1 – to je stejné, jako porovnávat prosinec a únor. Bod 4 – proč areál s více jak 150Km sjezdovek ??? Protože lyžovat v areálu s 60Km 1500Km od baráku mě přijde totální krávovina. To by ten pobyt musel být zadarmo, aby se ta cesta vyplatila.“

Tohle fakt nemá cenu. Z toho co píšeš mi vyplývají 2 závěry:

• chceš naprosto přesně a objektivně porovnat ceny v období, které vychází nejlépe pro Špindl. A trváš na tom aby příklady z Alp nebyly z jiných termínů
  • současně ke Špindlu s pár km sjezdovek chceš areál, který má alespoň 150 km, aby ti případná cesta stála za to.

Tomu říkám opravdu objektivní srovnání.

Pokud jde o cestu – radši se povezu 14hodin lehátkovým busem, kde se o nic nemusím starat a ještě se pohodově vyspím a pokecám s kamarády, než abych řídil skoro 300km a ještě se staral o auto.

Takže, všechno je relativní.

Svůj názor jsem napsal, dál to nebudu rozvádět.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

14.11.2011 20:40:19 #32 

korsičan muž

>> #31, HonzA_, 14. 11. 2011 20:27:03 Honzo, nic ve zlém, ale písemně je to nanic. Tak se nedomluvíme, protože ty o voze a já o koze. Nevím zda to bude opět srozumitelné, ale pokusím se. Snažím se naznačit, že porovnávat naše hory a Alpy nejde z hlediska velikosti. Porovnáváme vlak a moped. To jednoduše porovnávat nelze. Jde porovnat cenu, ale cenu v prosinci na prosinec. Březen na březen. Nejde porovnat prosinec v Alpách a únor ve Špindlu. Na týden také jezdím do Alp, ale na rychlovku (1,2,3 dny)v lednu, březnu a dubnu je lepší Špindl. Díky rozloze Alpských středisek se podle mě s našima horama srovnávat vůbec nedá – to je celé. A pokud ano, tak aspoň podle modelu co jsem psal výše. Čus.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

14.11.2011 20:44:21 #33 

korsičan muž

>> #30, kapycnik, 14. 11. 2011 20:25:46

Tak to je hodně dobrý. Na to není co odpovědět. Taková nabídka v našich horách jednoduše schází. To je další věc po těch diskutovaných dětech.

14.11.2011 20:50:57 #34 

HonzA_ muž

>> #32, korsičan, 14. 11. 2011 20:40:19

Napsal jsem sice že už to nebudu rozvádět, ale ještě stručně. Porovnávám týden lyžování někdy v zimní sezóně, s dostatkem sněhu a mimo ledovec. Prostě týdenní lyžařská dovolená. Mám k dispozici nějaké peníze a hledám jak dostat nejlepší poměr cena výkon. Nejsem limitovaný termínem – protože když je ještě běžná mimosezóna v Alpách, tak v ČR je už často lyžování velmi omezené. Tedy něco ve smyslu toho, co napsal přede mnou Martin47. Neřeším velikost hor (proto můj údiv nad tvými 150km).

Samozřejmě že písemně je to horší než osobně. A samozřejmě že když začneme přidávat různá omezení, tak najdeme termíny, které jsou v ČR výhodnější než v té Francii, kde např. raketově roste cena v období frantíkovských jarních prázdnin.

Vítám každou snahu o to, aby lyžaři a jejich peníze zůstávali v ČR. Nicméně je nutné srovnávat tak, jak srovnává zákazník a ne tak, jak je to fér k areálům. Jinak si budeme lhát do kapsy a házet vinu na někoho jiného.

A za mně říkám že se taky areály v ČR musí zlepšit v jejich přístupu k zákazníkům, který je u nás často hrozný (čest výjimkám). Díky tomu totiž část lyžařů jede do zahraničí (ani ne do Alp, ale třeba jen na druhou stranu Šumavy) i přesto, že zaplatí o něco více.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

14.11.2011 21:01:17 #35 

kapycnik muž

>> #33, korsičan, 14. 11. 2011 20:44:21

Jasný, v zahraničí je to dost provázaný, ubytko, vlekaři a cestovky a pak z toho jsou pekné ceny. Prostě když je ve Francii před jarníma prázdninama tak se všichní domluví a prodají zájezd pod cenou aby zaplnili kapacitu střediska… To tu prostě chybí a tratí na tom všichni…

Jinak na 1,2,3 dny, to je bez diskuze, to nema smysl jezdit nekam 1000km…

14.11.2011 21:29:35 #36 

Tesna muž

>> #32, korsičan, 14. 11. 2011 20:40:19

Podstatné je, že porovnává zákazník. Nespravedlivě, neobjektivně … prostě podle toho, kde se mu líbí nebo ho přesvědčí, že se mu líbit bude, kde chce svoji dovolenou strávit a ve finále utratí svoje peníze. A to, že nějaké středisko je super a v daných ohledech lepší než to, které si podle nějakých kritérií vybral? OK, pro tentokrát sorry, jeho peníze jsou v trapu a jinde, prostě ho dotyční nepřesvědčili.

Stejně tak porovnání různých sezon. Pokud je přesvědčený, že si v prosinci nebo začátkem dubna zalyžuje v pravděpodobně x-krát větším alpském středisku lépe než kdykoliv ve Špindlu, tak je to opět a jen jeho subjektivní názor, ale rozhodující. Dovolená a lyže totiž nejsou jen o termínu a ceně, ale o spoustě jiných faktorů, kterým každý dává různou váhu a mají pro něj různou cenu. Pro mne třeba může být cena jakkoliv nízká, ale pokud z baráku nevlezu přímo na sjezdovku a z auta nebo busu nevysednu přím před vchodemubytování, tak mne nabídka prostě nezajímá. A to je jen pár kritérií z mnoha, které má při výběru dovolné každý… a bohužel, představy českých lyžařů obecně i díky rostoucím platům a průběžně posilující koruně prostě lépe plní alpská střediska. Lyžaře nezajímá, proč (dotace, objektivní příčiny a problémy), on jen chce svůj subjektivně nejlepší známý poměr cena / výkon.

14.11.2011 23:11:24 #37 

Navvy

>> #34, HonzA_, 14. 11. 2011 20:50:57

Honzo, ono je to ještě složitější. Víkendové lyžování je myslím jasné – raději blízká sjezdovka, tedy obvykle u nás. Na prázdninové lyžování může být lepší i česká destinace. Dám příklad – měli jsme malé děti. Začínaly lyžovat. Vybrali jsme si chatu s restaurací zhruba v 1/3 sjezdovky. Děti lyžovaly na modré dolní části a my je pozorovali od chaty, nebo rovnou z chaty. Pravda, věci nám chatař musel vyvézt z parkoviště na skůtru, ale to nebyl problém. Já vylezl z chaty, sjel dolů na běžkách na závodní trať a trochu se proběhl dopoledne i odpoledne. Zpět na chatu jsem vyběhl. Když se mi chtělo na sjezdovky, tak jsem prostě vyrazil rovnou od chaty a přistál při návratu u vchodu do restaurace. Nahoře sice bývají muldy a rolba jezdí jen ráno a večer, ale takovou pohodu za stejné peníze v Alpách neznám. Teď už jezdíme na prázdniny do Alp, protože jezdit pořád dokola ne jednom kopci to časem opravdu omrzí. V Alpách to s turisty navíc fakt umí. Už jenom ta bezplatná parkoviště když máš skipass. Ono nejde ani tolik o ty peníze, jako o ten pocit. V jednom se ale asi shodneme – o tom, aby člověk někam jel a vracel se tam, ho musí přesvědčit hostitel. Hodně se to u nás zlepšilo, ale pořád jsou velké rezervy. Když už tu nemáme ty alpské sjezdovky, tak se to musí kompenzovat něčím jiným a ono se bohužel moc nekompenzuje. A naše patriotství to jaksi nevytrhne.

14.11.2011 23:36:49 #38 

Radek Holub - SNOW muž

>> #25, Martin47, 14. 11. 2011 19:44:29

Miláčku, pojedeme do Alp nebo do Krkonoš? Tak to porovnáme broučku. Vyber prosím tě nějaká střediska na úrovni lesa, abychom si udělali pravdivý obrázek. Ne, ne. Tohle středisko mi sem necpi. To je už moc vysoko. Sice má dobré ceny a 200 kiláků sjezdovek, srovnání by ale čumáčku nebylo objektivní.

Trefně a vtipně vystižené to, co loni obsáhle řešila polemika Chová se český lyžař racionálně?

Platící zákazník porovná klidně nevěstinec se St. Antonem, zatímco provozovatel chce být v žebříčku konkurentů stejné kategorie. Je to jednoduchá, ale reálná logika.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

15.11.2011 00:15:52 #39 

Navvy

>> #38, Radek Holub – SNOW, 14. 11. 2011 23:36:49

Zákazník se nechová moc racionálně a právě proto je šance přilákat zákazníky i sem :-)

15.11.2011 06:27:34 #40 

Martin47 muž

Trumfy v této hře drží v rukou bohudík zákazník a pokud je natolik dobrým a zkušeným hráčem, aby proti němu bylo těžké blufovat, bude s tím muset provozovatel udělat i jiné věci než brečet.

15.11.2011 08:46:34 #41 

Navvy

>> #40, Martin47, 15. 11. 2011 06:27:34

Brečením se zákazníci lákají dost špatně. Zákazníka je třeba přesvědčit, že tady to má lepší, dobře se k němu chovat, nabízet mu slevy (nebo aspoň pseudoslevy) a lákat ho na cokoli co mu lze nabídnout. Když ho jednou roztrpčíte, nejméně třikrát pak pojede jinam – třeba do Rakouska.

15.11.2011 09:18:01 #42 

Martin47 muž

>> #41, Navvy, 15. 11. 2011 08:46:34

Použiji jako příklad nehezkého zacházení se zákazníkem zdejší komunitu a článek od Ivana o přeprodávání jízdenek. Tady je spousta lidí, pro které je vrchol lyžování mydlit dvě hodiny ranní pistu hlava nehlava. Sme svébytná lyžařsá skupina. Jaké k tomu máme podmínky? Jsme často nuceni si na ty dvě hodiny koupit jízdenku na celé dopoledne, jejíž cena je navíc předražená i kdybychom celé dopoledne lyžovali. No tak překračujeme pravidla. Co udělají provozovatelé, místo aby nám za požadovanou službu nabídli adekvátní cenu, zpoplatní parkoviště, aby z nás ty prachy vyrazili jinak. Výsledek je ten, že mě, jako zákazníka, ztratili. Budu jezdit doma. Já budu žít bez jejich služeb, oni bez mých peněz. Vtip je v tom, že oni budou muset bez mého, byť skromného finančního přispění, prohánět elektroměry tak jako tak. Tak budou muset najít jiné ovečky na ostříhání a zdražit těm, kteří tam zatím jezdí. Ti se časem naštvou a kdo bude mít nakonec černého petra v ruce?

15.11.2011 09:28:20 #43 

korsičan muž

Tak pokud to berete takto, tak v tom případě nikdo z vás neumí vůbec lyžovat, protože Didier Cuche lyžuje lépe. ;-)

15.11.2011 09:40:13 #44 

mr_tom muž

Proc jezdim radsi do Rakouska a Italie, nez na Sumavu?

• uroven sjezdovek (kapacita, prehlednost, upravenost)
  • zazemi kolem sjezdovek (prehledne parkoviste-vetsinou zadarmo, max 2eur), ciste moderni toalety(neni nutnost navstevovat hospodu), kvalitni jidlo(ne vyber z fritaku)
  • ano cesta je asi je o neco delsi, ale zato po siroke silnici a ne po nejake rozbite okresce
  • v neposledni rade je to i mentalita lyzaru, blbeho lyzare(cecha), ktery zastavi z niceho nic uprostred sjezdovky pod hranou aby nebyl videt, clovek ale potka vsude. Bohuzel na Sumave a v mensich stredoceskych strediccich je koncentrace mnohem vetsi…
  • rad podporuji sikovne podnikatele, ale bohuzel kolem Lipna nachazim jenom typ podnikatelu:„Nech nam tady svoje prachy a vypadni“ :-(((
Možná nejezdím úplně podle norem, ale zato jezdím s radostí a úsměvem!!!

15.11.2011 10:08:54 #45 

Yrkki

Z pohledu zkušeného zákazníka a lyžaře, který už má srovnání s alpskými středisky vypadá volba celkem jednoznačně – otom asi moc pochyb nebude. Jenže ne všichni zákazníci jsou takoví – někdo nechce cestova daleko, někdo neche do ciziny protože se nedomluví atd,atd. Důvodů by se našlo asi dost, více či méně racionálních. Ceny se netvoří jen srovnáním s konkurencí za hranicema ale především nabídkou a poptávkou. Jistě v každém období existuje cena, která zajistí maximální zisk a každý provozovatel se o ní bude snažit. (tedy zkouší se co všecko zákazník snese.)Letitý problém českých hor a kopečků je koordinace tohoto snažení pro vícero subjektů: dohoda je nemožná, každý si chce hrabat na svém písečku obec za parkování, majitel penzionu, provozovatel vleku. Někde provozovatelé vleků na jednom kopci si hrají na tvrdý konkurenční boj a každý si prodává své jízdenky a permanentky. Až mám takový dojem, že čím je kopeček menší, tím větších absurdit se zde můžeme dočkat. Jak dlouho to takhle bude? Dokud bude dost zákazníků kteří tohle zkousnou, nedá se čekat žádná změna. Nářky vlekařů a majitelů penzionů tomu dodávají jistý domácí, český kolorit.

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

15.11.2011 10:20:40 #46 

Martin47 muž

>> #45, Yrkki, 15. 11. 2011 10:08:54

Ten, kdo má důvod nejet lyžovat do zahraničí, bude jediný „objektivní“ a bude srovnávat střediska do hranice lesa. Vlastně pro provozovatele ideální případ. Pokud tady někdo takový je, docela rád bych se seznámil s jeho závěry.

15.11.2011 10:37:26 #47 

Yrkki

>> #46, Martin47, 15. 11. 2011 10:20:40 Myslím, že bys měl tuhle otázku položit jinde :-)navrhuju Blesk, AHA, ptát se někde na nádraží.

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

15.11.2011 10:50:04 #48 

Navvy

>> #44, mr_tom, 15. 11. 2011 09:40:13

Trochu se musím zastat těch co zastavují nečekaně a pod hranou. My rychlejší na ně prostě musíme dávat pozor. Když pod sebou vidím někoho méně šikovného, o to větším obloukem se mu vyhnu. A na hraně jsem obzvlášť opatrný a raději tam přibrzdím. On pod tou hranou totiž může někdo i ležet, a to teprve není vidět. A může tam ležet i skutečně dobrý lyžař. Padají všichni. Hlavně na lehčích sjezdovkách je to spíše pravidlem, že tam lyžaři postávají a polehávají (a Češi nejsou o nic horší než jiní, jen u nás sjezdovky připomínají mraveniště a v porovnání s alpskými národy jsme méně zkušení).

15.11.2011 11:03:00 #49 

Radek Holub - SNOW muž

>> #43, korsičan, 15. 11. 2011 09:28:20

Proč ne, i tak se to dá vidět.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

15.11.2011 11:24:42 #50 

HOnza muž

>> #46, Martin47, 15. 11. 2011 10:20:40

Mám několik důvodů, pro které upřednostňuju česká střediska, ale ten hlavní je – jsou česká=„moje“. Pak ještě:

• lyžuju děsně rád a tudíž „to“ potřebuju často (i víckrát týdně :-))
  • ráno na kopec, před polednem doma nebo v rachotě
  • maxim. dvě hodiny nahoru-dolů zaručuje kvalitu „výkonu“
  • setkávám se tu s lidma (i vlekařema), které mám rád
  • je to mnohem levnější
  • už 4.sezónu dělám VL-ka a občas si chci sjet nějakej závod starců a tudíž na „výjezdy“ není v sezóně čas
  • a ještě by se našly další pádné – MOJE – důvody proč lyžovat v Česku.

Je ale fakt, že si neumím představit, že bych do Česka mohl vyrazit se čtyřčlennou rodinou na víkend nebo na týden, jako to bylo v podstatě běžný za socíku… Vybavenost lyžařských center je o mnoho vyšší, ale právě to mě v případě mnoha z nich (zejména těch nejnovějších na Moravě, vzdálených od větších aglomerací) děsí. Jak jen je bude možno udržet v provozu při té návštěvnosti, kterou bych ve své skepsi očekával?

www.vl-snow.cz

15.11.2011 12:03:56 #51 

Navvy

>> #50, HOnza, 15. 11. 2011 11:24:42

Myslím, že pro několika hodinové lyžování a víkendové lyžování jsou česká střediska prakticky bezkonkureční. Tam se není moc o čem bavit. Ty osobní vztahy, to je případ nás, co tam ty osobní vztahy máme. Na ty ostatní případy se musí každé středisko náležitě připravit. Ostatně, nemyslím si, že jsou u nás sjezdovky málo obsazené. Jenže turistický ruch se u nás stále moc neumí.

15.11.2011 12:15:00 #52 

Martin47 muž

>> #50, HOnza, 15. 11. 2011 11:24:42

Měl jsem na mysli závěry ze srovnání středisek. Ne osobní motivaci proč lyžovat doma. To je asi jasné že na tříhodinové ježdění se nebudeme hrkat do Schladmingu.

Mně jde v téhle debatě o jedno, pro mě zásadní. Pan ing. Moudrý se ve svých článcích docela neomaleně snaží manipulovat s lidmi a vnutit jim „správný“ pohled na to, jak si udělat „vlastní“ názor. Ty jsi pamětník jako já, tak asi víš kam mířím.

15.11.2011 14:33:24 #53 

HOnza muž

>> #52, Martin47, 15. 11. 2011 12:15:00

Leitmotivem článku pana Moudrého je „ceny jízdného lanovek a vleků v Česku jsou tak nízké, že není na investice do obnovy a rozvoje“. Zároveň svoje články končí sdělením šéfů lyžařských areálů, že se u nich kromě vánočních prázdnin a nekolika dní o jarních prázdninách netvořily fronty. Tato dvě sdělení, pokud jsou obě pravdivá, však potvrzují oprávněnost mojí obavy vyjádřené větou „Jak jen je bude možno (tato střediska) udržet v provozu při té (nízké) návštěvnosti, kterou bych ve své skepsi očekával?“.

Pan Moudrý ve svých článcích zmiňuje dotační politiku – nejen podle mne – vřed ekonomické politiky EU. Toto je to pravé pokřivení!!!

V honbě za možností dotace (penězi zadara:-)) se řada podnikatelských subjektů pustila do budování krásných (i vyhřívaných) lanovek, vleků, sjezdovek a infrastruktury v místech, kde by je bez příslibu dotace ani nenapadlo cokoli podobného budovat. Nejsem optimista v tom, co se bude v příštích letech, při snižování kupní síly, dít s tradičními, už leta zaběhlými areály a jsem opravdu hodně skeptický k možnosti ekonomické životaschoppnosti většiny nových „exkluzivních“ investic.

JSEM SI TÉMĚŘ JIST, že zvyšování ani snižování cen za přepravu nebude řešením. Jedinou cestu alespoň k udržení návštěvnosti vidím:

1. V TRPĚLIVÉ VÝCHOVĚ DĚTÍ+MLÁDEŽE K LÁSCE K LYŽOVÁNÍ
  2. VE ZVÝŠENÍ ATRAKTIVNOSTI POBYTU NA LYŽÍCH
  3. V PŘÍVĚTIVOSTI K RODINÁM S DĚTMI A MLADÝM LIDEM!!!

…a to vše i za cenu „dílčích obětí“ (neplacené parkoviště jako samozřejmost, podstatné zvýhodnění rodin s dětmi, rozvinutí dalších služeb ve střediscích, jako je nabídka a organizace lyžařské zábavy na sněhu (umožnění soutěží, rozvinutí výuky lyžování atd…).

www.vl-snow.cz

15.11.2011 15:06:30 #54 

Martin47 muž

>> #53, HOnza, 15. 11. 2011 14:33:24

Já jsem se ve svých příspěvcích vrátil do minulosti. Co se týče cen, ty jsou obrazem našich mezd. Jinak to být nemůže. Mám obavu, že střediskům v současné situaci nepomůže vůbec nic. Jsou v pasti. Lidi nemaj prachy. Osobně si myslím, že na tohle lyžování dojede. Koneckonců, když mohlo v mém regionu zaniknout dvacet textilek, které zaměstnávaly tisíce lidí, proč by nemohla zkrachovat lyžařská střediska. Jejich krach v podstatě začal krachem těch textilek. Navíc si naše hory zvykly na nápor Němců a Holanďanů a na ně se nastavily ceny. Teď jim na to začínají cizinci házet bobek a oni si se situací neví rady.

15.11.2011 15:44:09 #55 

Navvy

>> #53, HOnza, 15. 11. 2011 14:33:24

To je Honzo velmi výstižně napsáno. Jen bych dodal, že velkou hrozbou pro jakékoli solidní podnikatele ve službách jsou různé slevové portály. Ne pro ty slevy samotné, ale proto, že některé slevy jsou poskytovány doslova bezhlavě, nezřídka za cenu ošizení služby. Hlupáci pak sice zkrachují, ale než se tak stane, napáchají spoustu škody.

15.11.2011 19:27:58 #56 

Thomas muž

>> #53, HOnza, 15. 11. 2011 14:33:24 České areály nemá cenu řešit. Povšimněme si jaké dotační možnosti hlavně pro rodiny nabízí rakouská spolková země Oberoesterreich(Hor­ní Rakousy). Ceny ubytování vychází stejně jak u nás. Děcka do 6 let jezdí zadarmo (i ty starší,v menších střediscích)při zakoupení vícedenní s ubytováním nebo roční permice rodiči. Školáci bydlící ve spolk. zemi mají školní sezonku zdarma. Dojezd z Česka je rychlý,do 2 až 5 hod.Sněhová přírodní nadílka je díky dobrým frontálním systémům větší než jinde v Alpách a i v malých nadmořských výškách.Fronty tam neznají. Jediným mínusem je, že většina sjezdovek končí v hranici pásmu lesa.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

11.12.2011 16:23:10 #57 

Kuba Turek muž

No my jsme jezdili se školními dětmi (2 rodiče + 2 děti) do nejvyhlášenějších středisek v Itálii za 20–30 tisíc Kč (největší regionální permice 6–8 dní plus ubytování plus doprava z Česka plus místní doprava), poté se středoškoláky do největších francouzských středisek za 35 tisíc Kč (regionální permice 6 dní plus ubytování plus místní doprava, k tomu je potřeba připočítat peníze na dopravu z Čech).

V tomto srovnání by měla stát týdenní lyžařská dovolená v Krkonoších pro čtyři lidi cca 10 tisíc Kč, aby vůbec obstála na trhu.

Hodnota lyžařského zážitku v Alpách je určitě někaolikanásobně větší než v našich kopečcích.

11.12.2011 17:47:08 #58 

Martin47 muž

>> #57, Kuba Turek, 11. 12. 2011 16:23:10

Co všechno by za těch 2500/os/týden mělo podle tvých představ být (ubytování vleky…)?

11.12.2011 18:46:32 #59 

Kuba Turek muž

Jasně že ubytování (s možností vaření) a vleky na týden. Tak jak je to obvyklé v Alpách. Nejde o nějaké moje představy, ale obyčejnou konkurenceschop­nost.

Zdejší kopečky a vlíčky, i když jsou v představách pana Moudrého pomalu vrchol lyžařských zážitků, jsou ve skutečnosti malinkatým hřišťátkem.

Když za třicet tisíc korun může jet rodina do Chamonix, Dolomiti Superski, Ski Amadé, Korutanské arény, Skirama Brenta atd…, tak by byla hloupost jet za stejné nebo větší peníze do Krkonoš, nebo dokonce Orliček či Krušných hor.

11.12.2011 19:09:02 #60 

Martin47 muž

>> #59, Kuba Turek, 11. 12. 2011 18:46:32

Vychází to za jednu osobu, když spravedlivě podělím vlekaře a ubytovače, na 178/den za vlek a 178/den za ubytování. Umíš si představit, že by ti někdo prodal celodenní jízdenku na vlek (lanovku), kde má technické zasněžování a rolbuje ji, za 178 kaček aniž by do týdne zkrachoval? Než takovou hovadinu příště napíšeš, zkus nejdřív počty z národky.

Nalezené položky: 103 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]