Jak fungují boty Fischer Vacuum [článek] - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Jak fungují boty Fischer Vacuum [článek]

02.12.2011 09:54:44 #1 

ivan

Zcela nová technologie, která přináší revoluci do sekce lyžařských bot, jelikož umožňuje individuálně formovat skelet boty. Za celým zázrakem stojí speciální patentovaný plast a nová technologie formování stlačeným vzduchem: skelet se zahřeje na 80 stupňů, poté se do boty vstoupí (s obutou vnitřní botičkou) a skelet se dotáhne. Posléze se obuje speciální kompresní vak, do kterého se začne vhánět stlačený vzduch. Ten by měl vytvořit odpovídající tlak oproti obsahu skeletu (vnitřní botě s nohou), čímž se kolem nohy skelet rovnovážně obepne. Operaci lze opakovat až pětkrát. Tak praví slova výrobce.
Odkaz na článek

02.12.2011 11:05:47 #2 

Pavlos muž

Je to asi fakt jen demonstrace, protože bych chtěl vidět, jak borec vezme botu rozpálenou na 80 stupňů bez rukavic do ruky a rozepíná na ní přezky…

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

09.12.2011 17:04:52 #3 

Paco muž

→ Pavlos: taky jsem si říkal

Moje skepse říká, že jsou to zákazníky nahánějící fíčury, ale moje zoufalost z výběru bot je veliká, takže nemám na výběr a musím věřit.

Koukat na to je hezký, ale KDE můžu zažít podobný servis, aby se mi věnovali tak, abych byl spokojený a ne jen utratil peníze? A v neposlední řadě KDE mají od každého typu bot širokou škálu velikostí? Zatím jsem se setkal jen s tvrzením „tyto velikosti nemáme i když jsme je objednávali“ a podobné plky, které mě nezajímají. Vykašlete se na to, že by to byla reklama a poraďte, kde se o mě v ČR (nejlépe okolí Prahy) postarají:)

Díky!

29.01.2012 13:30:09 #4 

2130

super hracka staci se podivat kolik lidi jezdi carving a jak maji nastaveny osy…

fakt jim uz jen chybi specialne tvarovana bota kterou si stejne z pohodlnosti nedotahnou na fest…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

16.02.2016

Herlíkovice Bubákov - ideální kombinace pro rodiny i sportovní lyžaře

Jeden z nejoblíbenějších krkonošských skiareálů ned...
14.02.2016

SNOWtour 2015/16: Špindlerův Mlýn – zadek v teple

Jak vypadá Špindl uprostřed sezóny? Sjezdovky jsou ...
14.02.2016

SNOWtour 2015/16: Paseky nad Jizerou – pohoda jako vždy

Paseky nad Jizerou patří mezi menší krkonošská stře...
10.02.2016

Zpestřete si zimní dovolenou ve Špindlerově Mlýně netradičními zážitky

Skiareál ve Špindlerově Mlýně nenabízí jen 25 kilom...
29.12.2015

Videotour: Rokytnice – na délce záleží

Téměř každé lyžařské středisko má nějaké to „nej“ -...
20.11.2015

Skiareál ve Špindlu má vyhřívanou šestisedačkovou lanovku a rekordně rychlé zasněžování

Špindlerův Mlýn přivítá letošní lyžaře a snowboardi...