Lyžovaní versus snowboarding [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 2) - SNOW.CZ

Lyžovaní versus snowboarding [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 33 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

26.01.2012 21:12:41 #31 

Ajsinka žena

Já jsem začínala na snowboardu, vůbec mi nešlo jezdit na vleku a pořád jsem padala. Nakonec už jsem na snowboard nešla a rozhodla jsem se po dvou letech, že se naučím lyžovat. Bylo to pro jednodušší a prostě lepší, lyže bych už nevyměnila a pro mě snowboard prostě není.

03.02.2012 06:02:50 #32 

TomTomason

Kdysi v sedmé třídě na základní škole jsme jely lyžovat. To jsem na nich stál poprvé a na dlouhou dobu naposled. Poté jsem měl lyže půjčeny na víkend v 17 letech. A o dva roky později sem si konečně pořídil svoje lyže. Kvůli mynulým zkušenostem byly lyže jasná volba. Krom toho mě v mé rozhodnutí utrvrdily fakta že lyže sou rychlejší, ovladatelnější, a díky hůlkám i komfortnější v pohybu. Člověk se na lyžích cítí bezpečněji protože nemá svázané nohy. A v případě potřeby dá nohy do pluhu nebo bokem může vyšlapat kopeček. Hůlkama si lyžař může různě pomoci. Snowbordisté na svazích furt jen poskakují a posedávají. To jsem ještě opomenul jízdu na vleku která je taky velmi důležitá. Neustále si odepínat dotu a čelit bolesti při bočním náporu kyčle, no fuj. Na obhajobu snowbordu bych řekl že se na něm nejspíše dají lépe spalovat kalorie, než při lyžování. Protože snowbordista musí mnohem více držet při jízdě rovnováhu. A také na videích a na svahu jsou simpatičtější k pokukání snowbordisté. Super sou taky ty jejich boty. Oproti lyžákům se v tom dá líp pohybovat. Bohužel pouze při chůzy, ale na svahu se jezdí a nechodí se po něm.

09.02.2012 22:43:22 #33 

TomTomason

Na svahu jsem přišel na další + pro lyže. A tou je močení. Na lyžích můžete odjet opodál roztahnout nohy a tam vykonat potřebu. Na snowboardu to jde určitě také, ale nejspíše si i trochu poščijete prkno.

Nalezené položky: 33 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

22.02.2017

MS Svatý Mořic 2017: ohlasy českých hvězdiček

Na šampionátu ve Svatém Mořici se v českém týmu pře...
21.02.2017

SNOW tour 2016/17: Herlíkovice – sportovní svezení se sladkou tečkou

Krkonošské Herlíkovice jsme navštívili v naprosto a...
21.02.2017

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní špindlerovské ledárium

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošs...
21.02.2017

Rodina Krejčových vyšlapala Areál Monínec doslova ze země

Monínec už dávno není místem, kde se pouze lyžuje. ...
20.02.2017

Funline Tour 2017 - Pec pod Sněžkou

V neděli 26. 02. 2017 proběhne ve SkiResortu ČERNÁ ...
20.02.2017

Sporten Dark SNOW Monínec již v pátek!

Jediný sjezdový večerní závod v Česku se blíží. Pro...