S-Team / VL = špinavé prádlo - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

S-Team / VL = špinavé prádlo (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 137 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

05.12.2011 21:57:34 #31 

HOnza muž

>> #26, TomáS, 05. 12. 2011 20:43:19

Připouštím, že jsem prezentaci akcí VL-Workshop využil k prezentaci toho, že se mnou budou spolupracovat výborní lyžaři – a ty bys to neudělal?, to tam přece patří. Podobně jsem, docela logicky prezentoval, že na akcích VL-Workshop je možné vyzkoušet různé druhy lyží a to z kolekce Sporten – to není dobrá služba pro účastníky?

Kdyby ta násobilka byla jak píšeš, pak by to bylo skvělý, ale nebyla nikdy… Nikdy jsem na účastníky nebyl sám (kromě případů, kdy se nás sešlo jen třeba 5) a pokud mi někdo pomáhal, tak jsem mu většinou z poplatků platil alespoň část nákladů (například zrovna Krabovi letos na Dvoračkách). Mohu tě ujistit, že po odečtení přímých nákladů byl příjem výjimečně na úrovni průměrného denního příjmu vlekaře. Koneckonců může si to každý zkusit :-). Dělal jsem to vždycky proto, že mě to bavilo – teď už ale velmi váhám… – fakt to za to nestojí, stojímě to strašně času, úsilí, nervů a ještě teď návalu trapnosti. Koneckonců v tom svém dlouhatánském příspěvku jsem už psal, že bych uvítal konkurenci – konkurence je zdravá.

Komerce od nekomerce se oddělí snadno – cenou :-). Oddělovat to, že jezdíme na lyžích Sporten je nesmysl – prostě budeme jezdit na tom, co nám vyhovuje a tím, že na tom jezdíme a ví se o tom a dáváme do firmy zpětnou vazbu té firmě holt pomáháme. A že to děláme jako S-Team.cz nebo v rémci nekomerčního VLka je jedno. Myslíš, že má cenu se v tom takhle vrtat? Ty lyže jsou dobrý, jsou Český a my jsme Češi. Pusťte se takto do těch, co tu v Česku propagujou a prodávaj výrobky cizích firem (tím v žádném případě nemyslím lyžařskejch, ty jsou OK) – tím chudneme všichni! Do pytle!

www.vl-snow.cz

05.12.2011 22:10:53 #33 

˘Ö˘Krab muž

>> #31, HOnza, 05. 12. 2011 21:57:34
„stojímě to strašně času, úsilí, nervů a ještě teď návalu trapnosti“ Tebe teď, mě v Rokytnici, na Mísečkách, Dvoračkách a v Meziříčí. Za zpackanou organizaci a nedodržené sliby účastníkům. Přeji Ti hodně úspěchů s S-teamem.

ˇÖˇ Krab Kazilyž

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

05.12.2011 22:45:52 #34 

snowfreak

Teda to je zas jednou fraška :-( Typický projev české mentality… sračky jeden na druhého, že se nestydíte… Tváříte se všichni jako mistři světa s patentem na rozum a sáhněte si všichni do vlastního svědomí co jste v lyžování dokázali!!! Když jsou ty VL tak hrozný, tak proč jste tam jezdili? Na jednu stranu se HOnzovi divím, že ty VL vůbec za takový směšný peníze dělá, na druhou stranu cítím snahu právě mezery v kvalitě zacelit. Když mu v tom pomůže S-Team systém nebo cokoliv jiného, co ty lidi dokáže nadchnout, tak jedině dobře. Sám na to nestačí… Žabo-myší války si nechte do soukromí, ty sem prostě nepatří!!!

P.S.: Shodneme se asi všichni na tom, že je třeba nabízet odpovídající produkt za odpovídající peníze. 300 kč = cca 12 € Jakou službu byste za ty prachy dostali kdekoliv jinde v Čechách i na světě? Např. v jedné nejmenované lyžařské škole ve Špindlu dáte za 3,5 hodiny lyžování s nějakým šmoulou 690 Kč ve skupině…

05.12.2011 22:51:27 #35 

Martin430

05.12.2011 22:54:10 #36 

˘Ö˘Krab muž

>> #34, snowfreak, 05. 12. 2011 22:45:52 Ha – další prvopřispěvatel s mravoličnými sklony! Hrrr na něj! Buď se tak tváříš, nebo o pozadí celého podniku víš ještě méně, než my. Ale třeba by to nově mohli zkusit právě v tom Špindlu …

Navíc TomáS takticky založil pro toto hnojiště nové vlákno, aby netrpěla kvalita fóra jako takového.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

05.12.2011 23:09:46 #37 

TomáS muž

>> #34, snowfreak, 05. 12. 2011 22:45:52

A to je to oč tu běží.....

Např. v jedné nejmenované lyžařské škole ve Špindlu dáte za 3,5 hodiny lyžování s nějakým šmoulou 690 Kč ve skupině…

05.12.2011 23:14:09 #38 

HonzA_ muž

>> #34, snowfreak, 05. 12. 2011 22:45:52

Drahý Snowfreaku, VL se v zrodilo zde – na diskuzi Snow. Zde se i rozvíjelo a je jen logické že zde prožívá i své konflikty a problémy. Relativně velká část opravdu aktivně přispívajících (hodnotným obsahem) se s ním nějak potkala, ať už jen zběžně a nebo i poměrně detailně. Dokážu představit jak to vnímají nezainteresovaní čtenáři diskuze, a musí je to prudit. Což je vidět na tobě. Mrzí mně to, ale to je asi všechno co s tím můžu dělat. Zkus to prostě nečíst. Ber to jako daň za to, že se tu dozvíš i spoustu zajímavých věcí a že ti různí lidé, většinou bez požadavku na odměnu ;-), poradí podle svého nejlepšího svědomí a bohatých zkušeností.

A teď k těm penězům, o kterých píšeš – kupodivu jádro pudla (alespoň v mém případě) není vůbec o penězích a velice nerad bych aby to tak působilo. Jestli si chceš něco přečíst o hlavních myšlenkách VL, zkus to zde . Pokud nechceš, nech to být a naše debilní příspěvky na toto téma ignoruj.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

06.12.2011 00:31:21 #39 

HOnza muž

>> #30, Martin430, 05. 12. 2011 21:23:09

Nebudu tu na tebe reagovat – ne že bych neměl spolehlivý argumenty proti tomu co píšeš, měl bych dokonce i o tobě dost nepříjemná a rozhodně prokazatelná sdělení, ale to se prostě nedělá – lidí tady se takové věci netýkají. Věřím, že se ozvou alespoň někteří účastníci Workshopů a na tvoje a Krabovy výpady zareagují tím, jak průběh Workshopů vnímali oni a zda se od svých, zde v příslušných VL vláknech dohledatelných pozitivních referencích budou distancovat. Když nezareagují, tak se jim nedivím… – mohli by se ušpinit…- někteří mají s tebou nejen zde v diskusi, ale i osobní zkušenost. Je jich dost těch, co se na VLka vracejí každoročně, nebo případně za mnou přijedou si společně zalyžovat.

Pokud si někdo pročte útoky tebe a také Kraba na mne, nechutný a sem se nehodící obsah a koneckonců i formu a porovná s nimi moje reakce, tak si snad udělá dostatečný obrázek – koneckonců jsem už od několika lidí dostal v tomto smyslu reakce a děkuju jim.

www.vl-snow.cz

06.12.2011 00:34:50 #40 

HOnza muž

>> Speedskier, 06. 12. 2011 00:28:04

Aktivita VL-Workshop není neziskovka (jen nevytváří zisk, je to koníček důchodce), rozhodně spíš více než mírně ztrátový. Je to OSVČ-fyzická osoba – příjem – výdaj. Stačí – nevím, kdo by se komu takto zpovídal, ale nemám důvod to neudělat. Jo a je na čase jít spát – dobrou noc.

www.vl-snow.cz

06.12.2011 00:42:05 #41 

snowfreak

Tak to měl rovnou nazvat „hnojiště“ a bylo by to všem jasné a ne dělat v nadpisu Sportenu a S-Teamu „reklamu“… Rozhodně nemám s K2 nic společného, ale není to reklama na lyže? :-), jestli ještě ta firma pod názvem K2 dneska funguje… HonzA sice nechce, aby to tak vypadalo, ale bohužel na první pohled to působí, že o ty peníze jde především. Další věcí je VL vs. S-team a Sporten, což si myslím, že by mělo být jasně oddělené. Nemám problém s tím, když se akcí VL zúčastní kdokoli, kdo ty akce je schopen zpestřit a oživit. Je to můj názor, ale nemyslím si, že je něco špatně na tom, když sem někdo napíše, že je někde možnost si lyže vyzkoušet a musím říct, že bych uvítal informace o tom, kde si můžu vyzkoušet i lyže jiných značek… Bych dokonce rovnou očekával v odpovědi na dotaz: „jaké lyže?“, ať si to někde zkusí a pošlu ho tam, kde si to může vyzkoušet. Možná to člověk může brát jako formu reklamy, ale když dostanu info, kde si na lyže můžu udělat svůj názor, tak mi to přijde pro váhajícího lyžaře skvělé. Teď nejde o nějaký sporten, head, atomic nebo fischer, ale o lyžaře samotného.

06.12.2011 01:03:39 #42 

TomáS muž

>> #40, HOnza, 06. 12. 2011 00:34:50

Ale při tom ho dělají stejní lidé. vl-snow.cz/s-team-cz/ na Sportenech, jako v S-Teamu, což je aktivita zcela komerční.

„Hele bacha kluci v sobotu tu máme 10 kořenů ze snow, takže žádná komerce. Sporteny netlačit!“

Tomu říkám pohádky pro dospělé…

Musím uznat, že míra „nevole“ kterou jsem vyvolal tím, že jsem nechtěl číst každý den tvé promo články, mě překvapuje a nětěší.....ale nic s tím už neudělám.

HOnzo a až jednou VLko začne vydělávat 9tis denně, řekneš nám to tady? „Hele hoši, už mi to vydělává dost, tak toho verbování tady nechávám…“

T

06.12.2011 01:44:49 #43 

MTS

Dobry den vespolek,

Naposledy jsem zde byl nekdy v kvetnu tusim..

Vitr z plachet od ledna 2011 do te doby mi z teto zajimave jizdy virtualnim lyzovanim vzala az hloupoucka poznamka Ondreje Novaka kde zpochybnoval moji zavodni vykonnost mezi veterany ci jinymi zavodniky treba o 20 let ode mne mladsich jako treba Petr Dvorak z Rokytnice, ktereho jsem ve finalovych jizdach Voelkl Cupu zatlacil tak ze udelal chybu a upadl.. bohuzel pak skoncil v nemocnici. Naslednou jizdou jsem vyradil Honzu Samohela v obou jizdach a ve finale s Teo Bohinskim po vyhrane prvni rozjizdce jsem udelal chybu po dopadu 2. skoku a skoncil tak celkove druhy..(rok 2007 – 8?)

Ucast? Nejlepsi veteransti zavodnici z Cech a Slovenska, a ti kterym skoncila FIS licence pred vice jak 5 lety..

Argumentovat s Ondrou a obhajovat sam sebe s nim nebo s kymkoli jinym rozhodne nehodlam.. Ti s kterymi jsme se osobne potkali na lyzich maji respekt a tim padem i vime sve.. Pisalci, pseudotreneri a vetsina profesionalnich lyzarskych instruktoru hojici si sve vlastni nedokonalosti a honici si sva ega jakym je napriklad nas pritel Ondra respekt nemaji,..

A to je ten problem!!!!

A jak vidno tento problem prerusta a buji i zde jak rakovina v jinak docela zajimave Diskuzi na Snow ktera je (byla?)svym pojetim originalni a velmi zajimava i v tvrde konkurenci jinych sportu a zajmovych cinnosti doma i jinde!

Co takhle slozit zbrane panove a vytahnout lyze, nebo se jinak zajimat o to co by vam mohlo byt prospesne a uzili si pak chvilky na snehu o to lepe?

Co takhle trochu velkorysosti a tolerance!!

Zij a nech zit!!

Zasra..na chamtivost, zloba, zavist!! to je to co je citit na sto honu az sem ke me za ocean 20 000km vzdalenych od toxickych prdu lidi kteri kritizuji a vselijak napadaji vse ty, kteri se nejakym byt i „komercnium“ zpusobem snazi prijit s necim co i muze potencionalne obohatit mnohe..

A i kdyz necitite potrebu nebo neverite podavane ruce, proc odmitat verejne a napadat a utocit, pomlouvat a odsuzovat !! ???

Vzdyt je to tak trapne a zle navazet se do mladyho kluka jako je Janek, ktery se rozhodne zprostredkovavat poradenstvi v oblasti materialu.

A do starecka v duchodu ktery sem vstoupil v prvni rade jako lyzarsky fanda, otec dvou kluku kteri v detsvi zavodne lyzovali, s kterym jsem se poprve setkal nekdy v roce 1994 pri mych prvnich vstupech na scenu ceskeho lyzovani a pozorne poslouchal na seminarich ktere jsem poradal kdyz ostatni machri jako treba Bobas Zeman a Blanka Sochorova, kteri vyslechli cast a konstatovali ze se mnou nesouhlasi a odesli predcasne, ti kteri nasledne ani jako treneri ci rodice svych deti lyzarsky demonstrovali ze to byli prave oni kdo byl mimo misu!

Kdyby nebylo Honzy Verla tak by zrejme Krab a dalsi zde vystupujici jako experti na lyzoivani od A az do Z dnes plnili moudra diskuzi v oblastech zahradniceni ci kolik piv jsou schopni vypit mezi jizdami..

Prave HoNZA me predstavil lidem na prvnim Vlku..pamatujes jiste moc dobre Krabe?

I sem na Snow bych pravdepodobne bez jeho inspirace zrejme nevstoupil v lednu a ted nepsal tuto zpravu!

Nepotrebuju pro svou vlastni spokojenost a realizaci delit se o sve poznatky nabyte celozivotnimi unikatnimi situacemi at uz za penize nebo zadarmo..

Vuci tem, kteri jsou mi sympaticti tak rad cinim.. par jsem vas zde na diskuzi mel tu cets poznat, a moc vas opet zdravim..

a pokud vas to zajima, paradne jsem si v cervenci zalyzoval, oducil par stovek lidi a deti od 4 let az po duchodce ruznych dovednosti a vykonnosti.. Nekolika zavodnikum jsem pomohl zvysit motivaci i vykonnost, jako treba Nick Karlowatz, mistni junior ktery po mych 3 konzultacich zajel nejlepsi vysledky v jeho kariere.., seniori v Masters kteri unisolo prohlasovali ze po pouhe jedne hodine se mnou na snehu meli daleko vetsi benefit nez za cele jejich lyzarske zivoty s instruktory a trenery ktere kdy kde potkali..

Meli jsme zde nejlepsi snih za poslednich 30 let..

Prasanek, lyzovani mezi stromy a po otevrenych nafoukanych planich.. Nadherne snezne australske alpy..

Boty jsem si na volne jezdeni zakoupil v subtropickem mestecku Ballina kousek od nas na plazi v jednom sekaci s vsemoznym harampadim za $10 a vse ostatni pujcil od Jono Brauera, ktereho jsem pred 20 lety ucil par zakladu, historicky nejlepsiho australskeho zavodnika ktery to ve triceti loni zabalil..a ted trenuje..

Na zavody jsem pak pouzil boty od Petra Zahrobskeho a kombosku, kterou mi poslal po Helene ktera byla tesne pred sezonou v cechach na navsteve.. a ty jsem si tady pak vlastnorucne upravil na mou nohu..

Mel jsem tady paradni prilezitost si po skoro 3 letech opet zalyzovat a vyzkouset mnohe niance nad kterymi zde malatne badate, mnozi zcestne .. V srpnu jsem si pak mezi rybarenim a bez treninku zajel prestizni Thredbo masters zavody a pri predavani prvni ceny si pak vecer potrasl rukou s mnohymi lidmi ktere jsem treba 20 let nevidel..

Take mezi nimi byli jeste zijici dnes jiz devadesatnici sourozenci Frantisek Prihoda a Sasa Nekvapilova, z party od Tonyho Sponara, kteri jeste koncem valky stacili naucit partu Rakusanu v St Antonu jak udelat prvni vlek na motor z venovaneho Jeepu SS komanda s kterym byl tehdy Tonda oklikou sprazen skrze jednu SS komtesu ktera ho jako mladeho junaka obdivovala!! nejak tak to mozna bylo ze Ivane S.?? to je historie lyzovani panove.. jiste o neco malinko zajimavejsi nez sem tahat spinu trivialnich povrchnich vztahu soucasne doby mezi vami zde!!

V zari jeste jedny zavody a setkani a polyzovat se svymi vlastnimi detmi.. Muj 7 lety synek po trech letech nelyzovani a na fotkach zachycenych po prvni hodine na lyzich by mohl byt mnohym nadhernym prikladem jak „na tom“ stat!! foto nekde najdu a muzu priste vyvesit, pokud to " nektere" bude zajimat a nechate tohoto uboheho malicherneho hastereni ktere je dost horsi nez na co by se zmohli i ti nejchrupanstejsi deti tady v Evans Head..

Skol, MTS

06.12.2011 08:05:58 #44 

˘Ö˘Krab muž

>> #43, MTS, 06. 12. 2011 01:44:49

„Kdyby nebylo Honzy Verla tak by zrejme Krab a dalsi zde vystupujici jako experti na lyzovani od A az do Z dnes plnili moudra diskuzi v oblastech zahradniceni ci kolik piv jsou schopni vypit mezi jizdami..“

HOnza nás seznámil, to by asi nikoho jiného nenapadlo, všechny, jak jsme tady: Ivany, Harryho, Katku, M430, Kokosku, Oldu, HonzU_ … (nejmenovaní se, prosím, neurazí)
V jednom se ale trochu mýlíš, Milane. Hlavně kdyby nebylo Tebe, tak bychom postávali u těch bufetů.

06.12.2011 08:45:45 #45 

kokoska.rokoska muž

>> #39, HOnza, 06. 12. 2011 00:31:21

HOnzo, buď tak laskav a zanech své dezinformační manipulace. Styl „Já na něj něco vím, ale neřeknu a vy ostatní se bojte, taky na vás dojede!“ snad odezněl 18. listopadu léta páně 1989.
Buď měj dost odvahy, a napiš to rovnou (a pak počítej, že dotčený se bude bránit), nebo mlč.
A přestaň prosím překrucovat fakta a tvrdit, že na tebe někdo útočí. Nepředpokládám, že máš tak zásadní problém porozumnět psanému textu, takže mi nezbývá, než to považovat za záměr.

Hezký den vespolek!

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

06.12.2011 09:09:45 #46 

ivan

Když už se zdálky rozhodl vstoupit do diskuse i sám velký MTS alias mski, pokusím se s využitím trochy historie a amatérského psychologizování o určitý komentář.

Domnívám se, že nevole či jak to nazvat, jež se tady vůči Honzovi a jeho aktivitám zvedla, existuje a je pro některé tak překvapivě silná kvůli

1. emocím, jež k lyžování „neodbytných zanícenců“ (© Másin) nerozlučně patří
  2. zklamaným očekáváním.

To, že poptávka po nějaké formě lyžařského (sebe)vzdělávání či „vylepšování“ zmíněných zanícenců objektivně existuje, bylo zjevné už v dobách před internetovými fóry. Kupříkladu jsem s „klubem čtenářů-lyžařů“ a nabídkou lyžařských slezin či přímo i společných zájezdů počítal už od začátků Skimagazínu (1995). Akorát to nikdy v tamějších podmínkách nedotáhl dál než do stádia takových úvah.

Teoreticky sice lyžařské školy výuku pokročilých až po někdy trénink v tyčích nabízely, ale v našich podmínkách šlo opravdu o nabídku formální, nevyužívanou.

Okolo přelomu letopočtu, když ještě SNOW neexistoval a já už nebyl ve Skimagazínu (Honza se tehdy, IIRC, znovu víc rozkoukával v lyžování po období námořního jachtingu se synátory), jsem se nakonec dokopal k založení o.s. SKI SPORTS 2000 s podobnými cíli (stanovy s datem 9/7/99, v nich mj. figurují i „příjmy vyplývající z vlastních aktivit sdružení (přednášková, školicí, osvětová a propagační činnost, pořádání klubových akcí)“ a v mých úvahách dokonce s ambicemi „nový sportovní svaz pro moderní formy lyžování“ coby přímá inspirace Kuchlerovým SPORTS. Mezi povinným počtem podepsaných žadatelů-zakladatelů byl mimochodem i Milan Trnka.

Podanou žádost MV vrátilo s drobnou připomínkou k jedné věci ve stanovách, snadno odstranitelnou, jenže z důvodů, jež si už nepamatuju, jsem nedokázal věc dotáhnout a podat upravené. Tím aktivita skončila a vyhnila, část sympatizantů a kamarádů s podobným uvažováním si poté založila ve Špindlu EFA s.r.o., asi správně směřující od začátku komerční cestou.

Brzy poté se rozjely stránky carv.cz, původně otevřená protestní platforma proti jejich náhledu na „Anticarving“ kročné techniky, z níž se stalo první diskusní lyžařské fórum u nás. Jára Pluskal záhy kontroval stránkami carver.cz, kde se zvláštně selektivním způsobem zejména zpočátku také hodně diskutovalo. A když pak vznikl SNOW a poté i jeho stránky, rozvinula se, na rozdíl od hodně specifických carv a carver/skiplus, volná diskuse koncentrující ony zanícence zde.

Ten potenciál tedy doslova visel ve vzduchu a zdánlivě nebylo složité jej uchopit.

Píšu „zdánlivě“, protože, jak popisuju, třeba já jsem to za celé ty roky nedokázal. Moc mě to nešlechtí, je to moje chyba a blbost, ale nikdo holt není dokonalý. HOnza tohle dokázal a myslím, že za tohle ho všichni včetně současných kritiků uznávají.

Lyžování odjakživa bylo pro zanícence srdcovou záležitostí a je jí i pro nás. O to větší bylo očekávání, vyšponované navíc obratnou prezentací aktivity VL způsobem, jaký HOnza prostě umí, s využitím zajímavě a neotřele znějících nástrojů jako třeba Intensive Feedback. Finálním trumfem pak byla osoba MTS, jehož charismatická one-man show při prvním VL zafungovala způsobem skoro až připomínajícím ovečky jdoucí za svým náboženským guru do sekt. (Není se za co stydět, Milan kdysi dokázal o svých kvalitách přesvědčit i mocného Zdeňka Burdu, šéfa Skansky.)

VL tím získalo ohromný nehmotný startovací kapitál. MTS už bohužel na žádném dalším nebyl, sice se jím stále operovalo, dokonce slibovala jeho účast v době, kdy pár dnů před vystěhováním do Austrálie horečně házeli necestující věci do krabic a sápali na půdu.

Nicméně i bez MTS („jeho duch však kráčí dál“) se nová a jinde nedostupná možnost konzultativního poježdění s videem tak líbila, že pár zanícenců začalo spolupracovat víc a dali aktivitě nakonec i formální posvěcení ve formě o.s. (snad to píšu dobře, moc o tom nevím). Věnovali práci pro VL – de facto soukromému projektu fyzické osoby J.V., jak sám HOnza o pár příspěvků dříve píše, nějaký čas, úsilí a měli s tím nějaké náklady. Zdá se ale, že tato spolupráce neprobíhala ke všeobecné spokojenosti a že získali pocit, že jsou neúměrně využíváni. Tohle ovšem nevíme, jako interní „špinavé prádlo“ prosakuje navenek jen něco a těžko si z toho udělat plně objektivní obrázek. Nakonec to není ani věc nás ostatních. Posoudit asi lze organizační kvalitu akcí s tím, že může platit i „za málo peněz omezeně muziky“.

Troufám si říct, že tolik nespokojených bývalých společníků asi o něčem svědčí. Nakonec i my s MTS máme svoje zkušenosti z minulosti. Ty Milanovy možná vybledly roky odstupu, vzdáleností a „novým životem“, ty zdejší jsou holt pořád živé.

Posledním zdrojem zklamání a nevole zřejmě bude následný vstup komerční složky, jak se ukazuje, nejasně oddělené od nekomerčně deklarovaného VL. Ať už záměrně kvůli výhodné synergii, nebo neobratnou prezentací všech aktivit, tak ke zklamání bývalých společníků přistupuje jakýsi pocit zneužití celého báječného nekomerčného projektu „vylepšování za hubičku“.

Což je nešťastná konstelace. Je přece jasné, že používáme nějaký materiál a že se od vztahů s jeho poskytovateli od určité úrovně zakotvenosti v lyžování nelze vyhnout. APUL má v Brettonu svého dlouholetého partnera, Skiplus ve Scottu, carv v Lusti, SNOW má svoje partnery. To, že byznysman HOnza má svého/svoje, je jenom logické.

Poněkud nejasné se (mi) jeví partnerství mezi HOnzou (resp. VL a S-teamem) a SNOW a z toho vyplývající právo či možnost sytit reklamou Honzovy běžné příspěvky v diskusi, což jaksi koliduje s jejími formálními zásadami. (Přičemž se nevyhneme občasné nejasné zóně, viz doporučení vyzkoušet lyže, kdy jsme se obořili třeba na Vosáhla, protože zde není „kamarád“ a etablovaný diskutér, nýbrž „cizí“ a „heaďák“.)

Skoro se bojím, že jsem přehnanou množinou slov přehlušil to, co jsem v začátku slíbil vyložit:

že se emoce, samy o sobě koření našeho vztahu k lyžování, spojily se zklamáním několika zde ceněných osob a možná i účastníků nespokojených s organizačními nedokonalostmi, přidala se kontroverzní forma propagace nejasně formulovaných aktivit. To dohromady podle mne vedlo až k tomuto vláknu.

Přičemž autor vlákna TomáS nikdy s VL neměl nic společného, takže jeho motivaci považuju za čistě idealistickou, bez peněz či vzájemné minulosti v pozadí.

Ale možná to všechno vidím nepřesně až naivně, nebyl jsem u toho.

Jak rád, tedy nerad, říkávám, lyžaři se hádali odjakživa, Bilgeri chtěl se Zdarskym dokonce souboj, Švýcaři vyštvali na několik desítek let ze svého svazu Testu kvůli tomu, jak učil zatáčení, mele se to ve svazech i FIS, tak přece nečekejme, že zde všem rostou andělská křídla a v dojemné jednotě si tady furt jenom mažeme med kolem úst.

C´est la vie. Dokud se nebije a nestřílí, je to pořád dobré.

Lyž si řiď! Buďte zpevnění i uvolnění!

06.12.2011 09:30:45 #47 

HonzA_ muž

>> #43, MTS, 06. 12. 2011 01:44:49

Milane, opravdu si tě moc vážím a moc mne mrzí že jsem se s tebou tenkrát v Rokytnici nepotkal. Měl jsem to v plánu, ale nakonec jsem musel kvůli pracovním věcem cestu zrušit. A bohužel k tvé avizované účasti na druhé akci nedošlo zase kvůli tvým pracovním povinnostem.

Chápu že často je dobré vidět věci z odstupu, a ten tvůj je opravdu velký. To ale také přináší nevýhody dané nedostatkem informací. A s tím je třeba žít.

A ty detailní záležitosti (mnoho jich vůbec nezaznělo) tady veřejně rozhodně, alespoň já, pitvat nechci.

Celému VL a i tomu, co pro něj HOnza dělal, jsem velmi fandil (s určitými výhradami, ale co je bez nich). A z čistého nadšení pro věc pomáhal, kdy jsem mohl a bylo třeba. Z mnoha věcí jsem ale vystřízlivěl a dobrý pocit je fuč. A to mne mrzí.

Jak už jsem psal výš, to že celá aktivita vznikla kolem diskuze Snow (to jí velmi usnadnilo začátky) je samozřejmě také nevýhoda ve chvíli, kdy dojde k problémům – je to prostě druh „komunitního“ projektu a tak se i špinavé prádlo holt pere uvnitř komunity. Jak je vidět, tak se vším všudy. A vzhledem k principu VL není ani překvapením, že se s ním více lidí identifikuje a bere ho jako své „dítě“. Rozhodně neplatí že VL = (jen) HOnza Verl.

A proto si myslím, že si teď holt budeme muset prožít určité období praní prádla. Výhoda pro ty, kteří to nechtějí číst, je ale v tom, že se teď přestěhovala diskuze do jediného vlákna. Nevýhoda je, že se nikdo nevěnuje lyžařsky zajímavějším tématům.

P.S.: Teď na jiné téma, o kterém také píšeš – v nejnovějším tištěném Snow se objevila taková malá informace. A to že Ondra Novák se stal oficiálně redaktorem časopisu. Takže teď je v podobném postavení jako třeba Ivan Sosna. A ve svém (pravděpodobně) prvním počinu v této roli v článku vysvětluje jak poznat tu správnou lyžařskou školu od té nesprávné. Kritérium č. 1 je, že Instruktoři mají mít vzdělání od APUL (případně APLŠ). Kritérium č. 2 že dobrá škola má kancelář, půjčovnu a servis. Kritérium č. 3 je jednotné lyžařské oblečení, doslova se píše „Tam, kde každý pobíhá v jiné bundě, ani nechoďte“. Dobrá zkušenost známých a přátel je kupodivu až na posledním místě. To ti píši hlavně proto, abys věděl jakou si máš doplnit kvalifikaci v případě že by ses chtěl (na čas?) vrátit do ČR a třeba se věnovat tomu co umíš výborně. Jsem zvědavý, jak se v této roli Ondřejovi bude dlouhodobě dařit sladit roli (objektivního) redaktora časopisu, majitele lyžařské školy a jedné z klíčových postav v APULu. Zatím mne moc nepřesvědčil, ale uvidíme časem, třeba to zvládne lépe.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

06.12.2011 09:38:42 #48 

vašek2

>> #46, ivan, 06. 12. 2011 09:09:45

Krásná rešerše historie hledání lyžařské pravdy neodbytných zanícenců.

cit.: „Píšu „zdánlivě“, protože, jak popisuju, třeba já jsem to za celé ty roky nedokázal. Moc mě to nešlechtí, je to moje chyba a blbost, ale nikdo holt není dokonalý. HOnza tohle dokázal a myslím, že za tohle ho všichni včetně současných kritiků uznávají.“

Když už tady HOnza dostává takovýho čouda, tak minimálně za tohle by to chtělo nějakou frčku přidat. Taky jsem jeden z těch, kterým se očekávání na 100% rozhodně nevyplnila (z pozice spíše konzumenta VL aktivit). Jenže dost možná právě díky němu nejeden místní zanícenec procitl z bludů kázaných jinými servery. Sice mě dokázal taky trochu poplést (např. pánev dopředu), ale i jím nastartovaná neodbytnost se s tím oklikou dokázala vypořádat. A asi díky HOnzovi jsem se nějak dostal do spojení s MTS (mski), kterej je pro mě na samým konci lyžařského potravního řetězce a kterej v tom udělá jasno i ploštěnce. Píšu to proto, že to tak cítím a taky proto, že chci zejtra svést do Špindlu…

06.12.2011 09:54:03 #49 

ivan

>> #48, vašek2, 06. 12. 2011 09:38:42

On jede zejtra Milan do Špindlu? Bacha, má tři děti, nebude mít místo!

„Na samým konci lyžařského potravního řetězce“: krásný termín!

Zkusím s touto inspirací nadhodit vlákno, ať se zase víc bavíme o lyžování a jiných lyžařích než HOnza…

06.12.2011 10:01:16 #50 

vašek2

>> #49, ivan, 06. 12. 2011 09:54:03 No, Milan se nejdřív staví v Singapuru, pak Mnichově a nabere mě po cestě. Snad stihnem první lanovku…

06.12.2011 10:54:49 #51 

TomáS muž

Jako autor jsem si dovolil změnit název vlákna, protože nemám zájem nikterak poškozovat značku Sporten a protože se celé vlákno z původního tématu změnilo na „praní špinavýhp prádla“.

Děje se to i doma, takže co…

>> #46, ivan, 06. 12. 2011 09:09:45

Skutečně nemám žádnou spojitost s VL a ani jsem se v něm nikterak neangažoval. Měl jsem na něj vždy svůj názor, který se mi myslím potvrdil. Přijel jsem jednou do Rokytnice, kam si měl přijet i ty ivane a právě i Milan. Oba jste byli HOnzou potvrzení ještě den před účastí a to i přes to, že podle mých zpráv byl Milan už v Austrálii.

Myslím, že tohle bylo pro VL v dalších opakováních „klasické“. "Přijede nějaká hvězda, bude video, rozbor, brány, ale nakonec nikdy moc nebylo, kromě HOnzy a Čipa…Je to můj pocit a včera tady seděl jeden vděčný účastník kurzů, který mi to potvrdil. Takže mým prvním důvodem k neangažování byla nedůvěra ve sliby provozovatele:-)

K tomu vznikla partička přiznivců, kteří tady dnes do HOnzi do jednoho šijí. Takže asi vše nebylo v pořádku, což mě utvrzuje v mém správném rozhodnutí se neangažovat…nemusím teď tady ždímat, nebo tak…něco, domácí práce nemám rád.

Na snow jsem poslední dobu psal dost a vždy to bylo: „Jaký lyže si mám koupit?“ Přijeď na VL vyzkoušej Sporteny, sou boží.....

Mám taky kamarády a mám taky rád nějaký značky. Když tady budu lidem valit do hlavy jak sou boží, kde si je můžete koupit a vyzkoušet a že zařídím slevu … pošlete mě do…víte kam…a to bych to mohl dělat bez provize nebo pouze za symbolický poplatek, protože by mě to bavilo.

Nezapomeňte na aviváž…

06.12.2011 11:20:34 #52 

snowfreak

>> #51, TomáS, 06. 12. 2011 10:54:49

Si myslím, že už to můžeš pomalu přejmenovat na vyprané prádlo, protože HOnza dostal tady za uši celkem dost, nemyslíš? :-)Slibovat něco, co nejsi schopen splnit je průser. To je ale mezi vámi všemi a HOnzou, což je záležitost VL a rozhodně to nepatří na snow diskuzi (můj názor). Ale jak k tomu přijdou všichni ty spolupracovníci S-Teamu, který pořád špiníte jako celek? Ten s tím nemá přece nic společného. Např. Milana Trnky, ale i ostatních si velice vážím…Podle mých informací rozhodně mezi S-Teamem a HOnzou nelze napsat =

06.12.2011 11:55:13 #53 

TomáS muž

>> #52, snowfreak, 06. 12. 2011 11:20:34

„Slibovat něco, co nejsi schopen splnit je průser. To je ale mezi vámi všemi a HOnzou, což je záležitost VL a rozhodně to nepatří na snow diskuzi (můj názor). “

Jestli že sem můžou patřit pozvánky na akce, tak sem může patřit i tohle prádlo. Kdyby tady nebyly pozvánky, nebylo by i prádlo. Ale souhlasím s tebou. Oboje sem moc nepatří.

Jak k tomu přijdou spolupracovníci to nevím. Jsou to stejní spolupracovníci jako ve VL. Takže sem patří. Bohužel pro ně.

06.12.2011 12:05:39 #54 

˘Ö˘Krab muž

S-team jako celek nikdo nešpiní, naopak jsem vyjádřil naději, že to Jožka s Lukášem zvládnou lépe. Pouze mám(e) podezření, že se jedná o podobný model, jako VL.
Pokud máš nějaké zveřejnitelné informace, které první tezi podpoří a druhou vyvrátí, sem s nimi.

06.12.2011 12:08:36 #55 

exTNT

Coby občasný návštěvník koukám s očima navrch hlavy!

Mám pro to, co se tu děje, jediné vysvětlení:

FATÁLNÍ NEDOSTATEK SNĚHU!!!

Neblbněte, chlapi…:-(

06.12.2011 12:26:58 #56 

j0hn muž

„To je ale mezi vámi všemi a HOnzou, což je záležitost VL a rozhodně to nepatří na snow diskuzi (můj názor).“

Měl bys pravdu, pokud by tady H0nza nehonil ovečky na další VLka.

Byl jsem na čtyřech nebo pěti VLkách, takže sem taky nějaký zklamání zažil.

Například zázračný cvičení Borise Tichanovského v Rokytnici, kvůli kterýmu jsem zaplatil tři měsíce předem členskej příspěvek 2.000 Ká. Borisova přítomnost se bez jedinýho H0nzova slova otočila na vylepšování Borisova lyžování a nás platící na nějakou dobu H0nza vynechal.

Když sem se při odjezdu ozval, že co je s tim Borisovo cvičením, tak se na mě H0nza obořil, že Boris v Rokytnici přece je a že mi domluví sezení. O cvičení ani slovo.

Pro členy VL-klubu bylo slíbeno půjčení Sportenovejch vzorků zadarmo. Na místě se ale H0nza pokusil o poloviční poplatek proti nečlenům. A taky se nás snažil vmanipulovat do půjčování lyží veřejnosti. Zaplatim si výuku, permici a mám se u vleku snažit lidem nacpat na půjčení lyže? Supr představa.

V půjčování lyží byl zmatek. Martin430 se snažil do toho vnýst řád tím, že se lyže budou rezervovat den předem. To neprošlo. H0nza trval na naprostym dodržování dohodnutejch časů předání. A to tak, že na minutu. Když někdo přijel na výměnu lyží pozdě, tak byl H0nza nervózní. Když si ale měl sám vybrat, jestli si dát ještě jeden vlek a přijet o dvě minuty dýl, než aby pět minut počkal, tak se rád opozdil. To platí obecně pro všechny srazy na svahu.

H0nza si stěžuje, jak moc je náročný zajišťovat pro nespolehlivý ovečky ubytování. Že z toho má provizi už neřekne. Ve VM a na Dvoračkách sme odjížděli dřív, takže sme platili sami. Byly nějaký nejasnosti s vyúčtováním, protože H0nza měl jiný ceny. Nic proti, ale nemusel bejt pak na mě nepříjemnej, že sme to platili na svoje triko.

Další důležitá věc, kterou by měli vědět případní klienti bez sportovních ambicí. Vybírejte akce, který nejsou vedle závodů. Pak je riziko, že budete na druhý koleji.

VLka mi daly do lyžování dost. Ale rozhodně to nebylo jenom H0nzou. A vypadá to, že těch lidí, který maj na mym pokroku lví podíl tam bude o dost míň.

Ještě sem prolít letošní kalendář VL. Akcí je ca 30. Z toho třetina zajištěná jedním člověkem, třetina dvěma a na třetině by měli bejt všichni tři.

Píšu to, aby neposkvrněný věděli, co je může čekat.

Nejdůležitějším bodem každý akce je naplánovat další.

06.12.2011 12:27:28 #57 

HOnza muž

>> #45, kokoska.rokoska, 06. 12. 2011 08:45:45

Já jsem sem témata, která by se měla, pokud je potřeba, řešit na platformě účastníků VL-Workshopů (máme web a máme adresář) nezatáhl. A ani je tu nechci dále rozvíjet. Prostě prádlo se pere doma. Neodpustím si ale v podstatě popis start „rozkolu“ – ten sem v tuto chvíli už asi patří.

Poslední příspěvek z vesměs kladných poslal Martin430 do tohoto fóra 10.2.2011 a vyzývá v něm diskutující ať přijedou na VL do Velkého Meziříčí, že se HOnza stará… -atd – dá se nalézt. Tam jste mi v lyžárně sdělili – on, Krab a ty – že nechcete dál být členy o.s. a uváděli jste podivný asi jediný důvod – špionství HonzY a Janzy pro JáruP a že nechcete být spojováni s VL, protože se říká, že VL je skupina přátelská JároviP. Já jsem toto moc nechápal. Poprvé mi Martin430 sdělil svoje podezření po Dvoračkách, kde prý jste s Krabem „šikovně zastavili lyžařský výcvik dětí abyste znemožnili špiónům ukrást know-how“ :-). To mě přišlo jako paranoia, nesmysl, politikaření a blábol a taky jsem to tak sdělil vám třem a posléze i Janzovi a HonzovI. Samozřejmě toto můžete účelově popřít – na to jsem připraven.

Asi ale nepopřete, že v tu dobu si Martin430 prostřednictvím mski zajišťoval kontakt a spolupráci se Snowrider. Zřejmě jste dobře informováni o tom, že poté, co jej získal a ještě než to zde v diskusi začal prezentovat, spustil u mski špínu na mě a pak postupně, i s vaší vydatnou pomocí, na této diskusi. Asi to právě v tu dobu nebylo náhodné „náhlé prozření“, že. Tuto značku, mimochodem dobrých lyží pro majetnější, vůbec nepovažuji za konkurenci jakékoli jiné – je to svébytný produkt kterým se majitel zařadí do skupiny znalců. Jeho testování (a evetuelní prodej zájemcům) mohl klidně probíhat ve vaší režii v rámci VL, ale já a ani nikdo další z o.s. o takovém záměru v tu dobu nevěděl. Pokud vím, bylo to poprvé, co jsme si něco důležitého zamlčeli. Ostatní věci sem opravdu nepatří.

www.vl-snow.cz

06.12.2011 12:38:37 #58 

HOnza muž

>> #51, TomáS, 06. 12. 2011 10:54:49

„Přijel jsem jednou do Rokytnice, kam si měl přijet i ty ivane a právě i Milan. Oba jste byli HOnzou potvrzení ještě den před účastí a to i přes to, že podle mých zpráv byl Milan už v Austrálii.“ – bylo to ale na Mísečkách. Myslím, že si oba vzpomenou a potvrdí jak to bylo – s Milanem to mělo být VL-rozlůčka před odletem, na kterou se těšil a v poslední chvíli se omluvil, že to nestíhá. Ivana jsem volal co se děje ještě ten úvodní večer – lidi co spali na Jilemnický to vědí.

www.vl-snow.cz

06.12.2011 12:54:00 #59 

HOnza muž

>> #56, j0hn, 06. 12. 2011 12:26:58

Ano – všechno co píšeš tak nějak bylo. Jednotlivě vysvětlovat nemá smysl – už to proběhlo. S Borisem jste se viděli a bylo možné a bylo to řečeno, že kdo bude mít zájem, je Boris k dispozici. To s těma lyžema bylo taky jinak, ale přít se o detailech nemá smysl- Lyže byly k dispozici a já jsem požádal aby si každej oservisoval při odjezdu svoje lyže. Po každém VL jsem těch 16pá dělal já. Že bych nepočkal 5 min. se asi říct nedá – ale jak je to s dodržováním časů na akcích asi víme všichni. Nikdy nic dokonale neklapne. Bydleli jsme v různě cenových pokojích, což bylo tím, že jsem rezervaci 3týdny předem musel pro nezájem zrušit a před zahájením (na poslední chvíli se mi přihlásilo dost lidí) zase „zajišťovat“ každou volnou postel kdekoli v objektu – a každý si platil sám, nikdo mě. U každé akce lze najít hromady nedostatků a ty pak kritizovat. Všechno je z různých pohledů vždy trošku jinak. Nechci se furt hájit – je to únavný a hlavně zbytečný…

www.vl-snow.cz

06.12.2011 13:03:20 #60 

j0hn muž

>> #59, HOnza, 06. 12. 2011 12:54:00

Psal jsem to jako reakci na:

>> #39, HOnza, 06. 12. 2011 00:31:21

Kde si o komentáře VL akcí říkáš. Jestlis chtěl jenom kladný reakce, taks to měl napsat;-)

Nejdůležitějším bodem každý akce je naplánovat další.
Nalezené položky: 137 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Služba Identbox

dnes 12:57:33 od Daniel73

Testování Sporten Stupava

dnes 12:21:49 od BoB

Ester Ledecká

dnes 08:57:50 od fischerbl

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža