S-Team / VL = špinavé prádlo - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

S-Team / VL = špinavé prádlo (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 137 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

06.12.2011 13:12:38 #61 

kokoska.rokoska muž

>> #57, HOnza, 06. 12. 2011 12:27:28

Hele, Honzo, já to tu pitvat nechtěl. Ve svém příspěvku jsem ti nabízel smysluplnou smířlivou variantu „Kdybys býval mlčel…“, leč marně.

A blábol to samozřejmě je, ale tvůj. A, prosím, neber si mě do úst, nejsem k tomu určen. Byť schopnost zastavovat vlek v Rokytnici z druhého konce světa by se mi hodila a lichotí mi, že mi ji přisuzuješ.
Nenám čas ani chuť rešit tu nesmysly, ale až se koncem příštího týdne vrátím do ČR, rád sem připíšu svůj pohled na věc. Bude-li to vůbec potřeba…

Buďte zpevněni!

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

06.12.2011 13:20:57 #62 

˘Ö˘Krab muž

>> #57, HOnza, 06. 12. 2011 12:27:28
Tak za A) Na Dvoračkách jsem řekl, že nemám zájem o to, aby kdokoliv viděl, co děláme. Výcvik jsme rozhodně nemuseli zastavovat, protože v okamžiku jejich výlezu z chaty už bylo po něm. Za celé Dvoračky jsem Tě viděl při příjezdu,jednou večer a pak když jsem zjišťoval, komu budu platit ubytování (majitelům).
Za B) Konkrétně třeba v Meziříčí jsi ke mně někdy v odpoledních hodinách přijel se skupinou lyžařů, řekl jsi jim: „Tohle je Krab a odteď se Vám bude věnovat.“ – a odjel jsi do chaty. Nikde na rozpisce jsem nebyl, vůbec jsem tam původně jet nehodlal, nakonec jsem si jel zalyžovat a něco pořešit. Platil jsem si cestu, permanentku i večeři zcela sám. O průběhu tohoto VL z hlediska výuky zatím pomlčím.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

06.12.2011 13:47:57 #63 

HOnza muž

>> #62, ˘Ö˘Krab, 06. 12. 2011 13:20:57

1. – OK, mohlo to tak být, ale Martin430 mi to s Janzou+Honzo­U+Lenkou interpretoval přesně jak jsem popsal

Ano, viděli jsme se za ty 2nebo3 dny málo – skupinky byly rozdělené…

1. – Já jsem s tebou chvilku sám a pak s pár lidma chvilku konzultoval pluh. Pak jsem se tě zeptal-požádal, aby sis na ten pluh a na co nejdřívější zahájení před spádnicí vzal skupinku lepších, abych mohl být jen s horšími… – jinak jsi tam byl necelý jeden den…
www.vl-snow.cz

06.12.2011 14:20:44 #65 

TomáS muž

>> #64, ivan, 06. 12. 2011 14:02:08

Já myslel jiné VL. Rok před tím. Pozdní jaro. Rokytnice. Údajně na termínu před tím byl Milan Trnka. Tys měl dorazit také. S Másinem jsme se na Vás těšili (já tě ještě v u dobu ani neznal). Pak se ukázalo, že Milan je už několik dní mimo ČR.

06.12.2011 14:35:02 #67 

HonzA_ muž

>> #66, ivan, 06. 12. 2011 14:30:13

>> #65, TomáS, 06. 12. 2011 14:20:44

Ivane, Tomáši, myslím že píšete o dvou VL:

• první bylo VL2 2.-5.4.2009 v Ro­kytnici (pracovně čekání na Godoty – avizovaný Milan ani ty, Ivane, jste nedorazili). Bydleli jsme u mladýho Málka.
  • to druhé na Mísečkách, kam se Ivan už dostavil, bylo VL5 8.-11.4.2010 (bydlení na Mísečkách, opuštěný Ivan s materiálem na sjezdovce)

Alespoň tohle říkají mé skromné a chaotické zápisky.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

06.12.2011 14:39:25 #68 

TomáS muž

>> #66, ivan, 06. 12. 2011 14:30:13

>> #67, HonzA_, 06. 12. 2011 14:35:02

No o tom píšu VL2! Tam jsme se s Másinem zamilovali a doufali, že přijedete :-)

06.12.2011 14:47:50 #69 

MTS

zdravim jeste jednou..

dnes mi to zabralo dost casu procitat vse, premyslet o tom, napsat, znovu procitat zpravy, orientovat se v tom, vzpominat co bylo a jak.. co mohlo byt a tak..

omlouvam se.. jsem jiz moc dlouho pryc, na Vlko jsem jel opravdu jen jednou a na to druhe me Honza od pocatku premlouval abych prijel. Letenku jsem mel uz zajistenou a v podstate koupenou. Moje rozhodnuti odjet se tvorilo dlouhodobe. V podstate ja se do cech nikdy „nevratil“. V 94 jsem tam prijel za pevne stanovenym cilem a snem a ten jsem zil.. a ono se to nejak vse protahlo a natahlo a kdyz jsem pak potkal Helenu a narodila se Bibi. Za dva roky kluk a za tri roky dalsi. Do toho moje patenty, vyvoj a vyroba, Smrt obou rodicu a vyrizovani dedictvi. Konecne bilancovani a konzolidace kseftu a nemovitosti.. Roky ubihaji jak voda a planovane odjeti se neustale odsouva.. tak datum odletu byl 7, nebo 8 dubna 2009, Bobik mel pri priletu akorat dva roky.. narodil se 9.4.

Vedel jsem ze uspech prvniho Vlka bylo velke a ja hral klicovou roli. Navic me to opravdu bavilo a vetsina lidi tam mi prislo velice sympatickych a inspirativnich.

Ze se tech par nadsencu nadchlo a zapojili se do dalsich VLek a zalozili dokonce OS, bylo a je urcite skvele. Nakonec i tak se podnitil zajem i o me uceni, jaka si resurekce takne kabalisticke skoly lyzovani na principech hermeticko-trigonometrismu Bernharda Schweigera prolnute s osobou mou…

Dekuji za to!

Nebudu se dale do veci michat.. Nabidka spoluprace padla drive od skupiny Martin,Kokoska, Krab a spol ale od pocatku jsem byl v tomto ohledu strizlivy. Nespolehlivost byt jen jednoducheho informacniho toku a neodpovidani na Emaily mnohe mesice me znovupresvedcilo o blahovosti spoluprace na dalku. A nebo jsme si proste jen nebyli navzajem souzeni.. nebo jine duvody, to je samozrejme jedno.. Pak zpravy od Honzy a se zakladanim S-Teamu..

Dobre, nejsem tam, jsem tady. Co tedy mohu pro S team ci kohokoli jineho delat? Ja si myslim ze mnohe.. Ale muselo by tro mit uz od zacatku hlavu a patu.. jako napriklad muj servis analyzy videozaznamu.. a nasledne komunikace a navod jak se zlepsit..tak jak jsem to tady s mnohymi od unora do dubna ci kvetna vyzkousel. Nekteri z vas mi pisete na muj osobni email dodnes.. Pristup k mym u tube videum a fotek na picasu..

Parta okolo Kraba me chteli v tomto smyslu komerce zapojit a vyuzit. a pak to vyhnie.. samozrejme.. kazdy ma svych starosti dost, jak prezit, vydelat.. rodina je nakonbec vzdy na 1. miste, pak prace , business.. a v tomto moc velka vynosnots nebude.. spis hodne prace, casu s tim straveneho..

Nakonec kdo na to vse ma dost casu a zbyleho zivotniho nadseni.. deti odrostle.. Honza!

Tak perte to pradlo perte, pridejte pak i tu avivaz.. a az bude pekne ususene a roztridene v polickach, a trolove honici si sva ega a pozice nebudou otravovat muj spirit,i kdyz se bohuzel derou jak zmineny Ondra stale vpred a vzuru, dejte mi prosim nejake znameni a muzeme se zas nekdy pobavit o necem zajimavem v lyzovani..

Je to preci jen porad krasny sport!

06.12.2011 15:30:34 #71 

HOnza muž

>> #69, MTS, 06. 12. 2011 14:47:50

Byl bych rád, kdyby ty tahanice tady skončily. Samozřejmě, kdo nic nedělá, nic nezkazí – a já jsem všechna VLka dělal co nejlíp pro lidi, aby za danných podmínek dostali lyžařsky co nejvíc. S-Team.cz jsem koncipoval jako personální a organizační vylepšení VLka a s vědomím, že je třeba ho postavit jako komerční výukovou, tréninkovou a marketingovou skupinu. Ta myšlenka není, podle mne, nijak proti duchu VL – naopak. Zcela jistě jsem udělal chyby v komunikaci, v organizaci atd. – kdo je neudělá. Myslím, že jsme je tu dost podrobně probrali.

www.vl-snow.cz

06.12.2011 15:42:00 #72 

HonzA_ muž

>> #70, ivan, 06. 12. 2011 14:56:29

Já se orientuji podle seznamu dole na stránce s videi z akcí – http://www. vl-snow.cz/video/ a tam datumy až do VL11 podle mně sedí.

To, když tě HOnza sháněl a pak nás všechny informoval že nepřijedeš, bylo v Rokytnici rozhodně na VL2. Bylo to dopoledne, hned poté co jsme se večer předtím dozvěděli že nepřijede Milan, protože si musí kdesi po Evropě vyřídit pár věcí ohledně jeho desek. A tam byli i nerozlučné duo ližců (vlastně lyžců ;-) ) Másin s TomáSem, Ivan Vrzal s dcerou a mnoho dalších. IMHO jedna z největších účastí v historii VL. Ještě spolu s akcemi na Dolní Moravě a těmi Mísečkami, kde se natáčelo a kdes udělal tu nemilou zkušenost.

06.12.2011 15:46:02 #73 

HOnza muž

www.vl-snow.cz

06.12.2011 15:53:03 #74 

ivan

Heleďte, je v tom takovej bordel – hodně mou zásluhou, že bysme asi měli vyházet posts 65 – 69, 70, 71, 73 a HOnzo první dva odstavce 72. Co vy autoři na to? Teď se to zvrhlo do chaotického vzpomínání na termíny akcí, zatímco bez tohoto diskuse alespoň plní jakousi hygienickou funkci, kdy si pár lidí vyříká, co je zjevně tíží, třeba se tím pročistí vzduch, alepoň některým se uleví a půjdeme drbat třeba analýzy Pavla Zelenky (viz SNOW 65, který tu byly včera, najednou zmizely?) nebo to, kam by se dalo jet lyžovat, jestli napadne podle dnešních slibů médií.

Jo a taky bych samozřejmě vyhodil post tento. Uděláme to tak? Ale musíme všichni, jinak to bude ještě horší.

Ještě pro ujasnění, než to snad smažeme: u VL 8–11/10 mám v diáři psáno Rokytnice (nebyla to původní lokace?), „ev. čt + pá“ a „zajet – nebydlet!“ Neboli jsem s tím nijak závazně nepočítal, bral jako „ev.“, mj. proto, že 10–11/4 jsem byl zván na Toni Monz Rennskitest tuším do Schöneben.

06.12.2011 16:02:12 #75 

vašek2

>> #74, ivan, 06. 12. 2011 15:53:03

Je to tak, jak píše HonzA v postu 73. Osobně mohu potvrdit. Zápis ze špitálu ve Vrchlabí hovoří jasně :-) .

06.12.2011 18:31:52 #76 

HOnza muž

>> #74, ivan, 06. 12. 2011 15:53:03

Už jsem to udělal – díky :-).

www.vl-snow.cz

06.12.2011 20:00:43 #77 

ivan

Kluci, dovyházíme ještě ty posty ohledně termínů, viz můj návrh #72?

06.12.2011 22:22:09 #78 

HonzA_ muž

>> #77, ivan, 06. 12. 2011 20:00:43

Ivane, byl bych raději, kdyby to zůstalo jak je. Běžný čtenář se v tom určitě zorientuje, neboť se to během několika příspěvků vysvětlilo.

Můj názor. Obecně totiž nejsem vůbec zastánce nějakého mazání a nebo podstatných změn již napsaného.

06.12.2011 22:30:00 #79 

ivan

>> #78, HonzA_, 06. 12. 2011 22:22:09

Nikoho nenutím, jen mi to přišlo zasraný kupou příspěvků řešících jenom to, kdy bylo či nebylo které VL, protože jsme to měli zmatený (já především). HOnza a já jsme to svoje už vyházeli, takže to stejně nezůstalo.

Ale je mi to celkem jedno, tyhle zbylé krátké „technické“ příspěvky stejně nikdo ex post studovat nebude.

06.12.2011 22:54:10 #80 

MTS

proc Ivane vyhazovat casti jeste nedopraneho pradla v prubehu cyklu prani? jsou snad nektere spodky natolik priposrane ze je lepsi je vyhodit rovnou do kontejneru?

nebo uz snad funguje cenzura z vedeni Snow? zeby snad novy spolupracovnik spoluredaktor Snow – Ondra uz vydava ridici pokyny??

jeste k te me naposledni chvili odvolanou ucasti na te kontraverzni akci VL tenkrat v Rokytnici..

Od pocatku jsem Honzovi rikal ze tam s nekvetsi pravdepodobnosti nezvladnu prijet, ze par dnu na to odlitam. A proto ze Honza umi byt neoblomny a nevzdava se, tak nikdy neprijal NEjako stoprocentni odpoved.. a tak jsem slibil ze uvidim a pokud mi to preci jen situace alespon trochu umozni, prijedu, byt jen treba na pul dne..

Neprijel jsem.. Ani jsem ty tri dny pred odletem skoro nespal. Balil jsem a organizoval exit muj a cele me rodiny z Cech, Evropy, z lyzovani a to na dobu neurcitou..

Do toho jeste dohadovani patentu a prevzeti vyroby desek firmou F2.. Sam velky sef firmy za mnou prijel az ke me na Kladno.. Ja nejezdil nikde po Evrope jak zde zaznelo. A jeste jsem nebyl v zahranici.

Telefonat pak vecer od Honzy uz z Rokytnice se vsemi tenkrat zucastnenymi okolo nej,kdy Honza definitivne prijmul jako fakt ze tam za vami neprijedu.

A taky pak jeste za mnou prijel na Kladno Ivan S… v prubehu toho vseho baleni a priprav,.. mluvili jsme dlouho do noci/rana..re­kapitulace celych mych 15 let v ceskem lyzovani.. pekne ze siroka.. nekolik nahravek na diktafon. Slib shrnuti a publikace.. Dodnes je Ivan hleda a najit nemuze.. nebo proste nechce at uz z jakychkoli duvodu..

Diskuze a kontakty znovu ozivle z kraje roku a dalsi sliby zverejneni, alespon casti toho vseho okolo me a uverejneni segmentu ci celku meho uceni.. nic.. jen sliby and no action.. ale to je ok Ivane, jen pisu co mam na srdci..

ostatne v tom mame zrejme s H. Verlem neco spolecneho.. takova ta nestravitelna, nediplomaticka primocarost, naivita a pak nekdy i zklamani..

ale taci jsme jak se zda vsichni, dost toho naslibujeme a malo plnime…

a taky se nehodim do kramu, je treba budovat nove modly, jak jinak nez komercne vyuzitelne a zapadajici do systemu.. Neni zvykem oslavovat nekoho velmi kontraverzniho, mimo az proti-proudoveho jeste za jeho zivota. Obvzlast kdyz uz neni kontraverzne na mistnim dvorku ceskeho lyzovani produktivni.. je „uklizen“ s nalepkou „legenda“ " a „zahranicni spolupracovnik“ a neotravuje.. moc.. jen obcas nekde vystrci ruzky a zase nasere par lidi.. to se da vydrzet, je to jen na chvili a pak zas da pokoj.. uci se surfovat, jogu, bojova umeni, foti a nasira pro zmenu lidi z dvorku lyzovani australskych struktur..

nejak tak jsem k tomu vsemu mel potrebu dodat.

07.12.2011 13:59:58 #82 

˘Ö˘Krab muž

>> #63, HOnza, 06. 12. 2011 13:47:57 Já Ti, HOnzo, nevím, já jsem snad v tom Meziříčí ani nebyl. A v Rokytnici, na Dvoračkách a Mísečkách už tuplem ne.

>> #81, -Ender-, 06. 12. 2011 23:59:16 Bať, kam se na to bulváři hrabou. A to ještě nevíš o mailech, kterými se tajnosnubně obšťastňujeme mimo fórum.
A kdybys navíc tušil, jak to všechno bylo, prodal bys to scénáristům kolubijských telenovel za pořádný balík. Jenom obsazení herců by bylo obtížné, málokdo z nás by to asi chtěl zažít znovu.

Ale konec dobrý, všechno dobré.

Všichni jsme živí a veselé mysli, s různě věkem rozvinutými gravitačními jádry v hlavě, která nám zakřivují horizont událostí. Konkrétně ta má se už nejspíš spojila a vytvořila černou díru. A jsou (mezi námi) i tací, kteří, pěkně kousíček po kousíčku, zakřivují svět kolem sebe a jsou tím živi.
.

EDIT: Vloženo z vlákna „Sporten Iridium“ #108

>> #108, Martin47, 08. 12. 2011 09:40:00

„S VL je to horší. On to je taky od počátku od HOnzy normální business, který je určen k pokrytí jeho nemalých osobních nákladů spojených s lyžováním. HOnza je mistr v několika věcech.
1/ umí dělat marketing,
2/ umí vytěžit celé okolí a na něm si vybudovat image,
3/ umí ze sebe udělat hodného.

Honza postavil svůj marketingový plán od počátku na principu businessu, který ale představil jako kamarádský projekt a díky tomu mohl jako reklamní platformu využít Snow diskusi. Udělal to fakt mistrně, jen se to nedalo udržet navěky a Honza neodhadl správně kdy to utnout a začít vybudovanou image využívat komerčně. No a tak se mu to vrátilo i s úroky.“

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.12.2011 23:45:06 #83 

Harry

Mam pocit ,ze uz je vyvetrane.

Nezostal smrad,ale ani jeho akteri.A z toho nemam dobry pocit.

Ake velke su nase ega?

Ako sa dokazeme z chyb poucit?

Dokazeme odpustat?

Mne osobne je za myslienkou VL luto.Skoda ,ze bola takymto sposobom pochovana.

Nuz,co uz.Ale zasa na druhej strane sa velmi tesim na ine alternativy toho co nevyslo.

Velmi rad pridem podporit dalsiu snahu o podobny projekt.

Verim,ze uz sa na nom pracuje.

Lebo nieco verejne rozje…,dokaze nielen cech,ale aj akykolvek slovak.To sa nebojte ,ze ste v tom sami.

Normalne som rad,ze som bol stvrtstorocie mimo lyzovania. Lebo mam pocit,ze nic sa nezmenilo.A hlavne nie ludia.

Lyzovanie je velmi drahy sport.Ale nadherny.

HOnzo,normalne je mi Ta luto.

Ale ako som uz spomenul,cakam alternativy,a budem im drzat palce.

A prisambohu pridem podporit dalsieho zbohatlika z lyzovania,ked uz HOnza je odstreleny.A ve­rim,ze z chyb ktore boli urobene sa vsetci poucili,takze teraz to bude slapat ako hodinky.

Tak sem s tym!

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

12.12.2011 09:03:09 #84 

Martin47 muž

>> #83, Harry, 11. 12. 2011 23:45:06

Harry, nikdo VL nepochoval. Jen se o něm napsalo trochu otevřeněji. Kdo ale brání HOnzovi ve VL pokračovat – s odkrytýma kartama. Jestli tě to ale uklidní, trochu tě uvedu do světa obchodu a marketingu. HOnza by musel po téhle sezóně pohřbít VL sám. Ono by totiž odebíralo klienty S-teamu a to už v tomhle stádiu není žádoucí. Letošní sezóna měla sloužit k přesunu klientů. Tady jsme ale znova zpátky u základního problému. Marketing, kde je klíčovým prostředkem diskusní fórum je riziková záležitost, neboť v té diskusi nejsou jen ovečky k ostříhání ale i kluci a holky, co mají nějaké vlastní zkušenosti. A jelikož diskusní fórum je určeno primárně k diskusi, tak o tom zkrátka diskutují. HOnza si byl příliš jistý, že jeho image už je tak silné, aby dokázal v diskusi odstřelit každého. Tvůj problém je, že se na celý problém díváš příliš přes emoce. Business ale emocemi hodnotit nemůžeš. Business je má dáti-dal.

12.12.2011 12:38:02 #85 

ivan

Když už tedy pereme, tak ještě něco málo, ať je ta hygiena pořádná.

Bohužel se dodatečně dozvídám, jaké děje také prý probíhaly/-jí v zákulisí v podobě nějakých mailů a telefonátů. Je mi celkem jedno, jaké prádlo se propírá v rámci (ex)protagonistů VL a můžu si jenom libovat, že jsem se od všeho včas distancoval. Když uvážím, jaké kauzy hýbou současnou společností a o jaké peníze v pár posledních „velkých byznysech“ a la penze a pojištění jde, musí se člověk nad žabomyšími strkačkami velikosti VL usmívat asi jako nad věčným dramatem dětí na pískovišti s rozšláplou bábovičkou a nepůjčenou lopatkou.

Jestli je ale pravda, že se kdesi zdůrazňuje a přetřásá, jak si hlídám, abych neradil zadarmo apod., je to velká ubohost. Nemám sice pocit, že bych se někomu měl zpovídat a na něco přetřásaného v nějakém zákulisí reagovat, ale když už to prý někde cirkuluje a když už se špinavé prádlo vytáhlo, využiju tuto platformu, abych upozornil, že:

na rozdíl od všech zdejších hobíků se od 01/04/1995 poskytováním lyžařských informací a souvisejím jako hlavní činností živím. (Nijak dobře, ale to už je moje volba.) To je zásadní rozdíl, který si jistě všichni soudní a inteligentní čtenáři a diskutéři uvědomují a respektují jej.

Vedle této honorované činnosti jsem ale asi tak od roku 1999 poskytl tisíce (a hodně tisíc!) informací a rad naprosto nadšenecky zdarma v čase, který mi nehonoroval žádný zaměstnavatel. Ať už to byl celý projekt website www.skisports.cz (uvolněnou doménu pak někdo koupil a to další se mnou nijak nesouvisí), do něhož jsem kdysi investoval skoro dva roky života bez finanční návratnosti (a na to taky dojel), svého času všechny možné příspěvky na carv.cz a carver.cz, nyní na snow.cz, nemálo ze skoro 3000 příspěvků na carving-ski.de a z více jak 1400 na epicski.com.

Zahrnout bych do toho mohl i všechno to, co z mých produktů komerčně využili mnozí, od docentů vycucavších jim neznámé know-how do svých prací, po všechny podnikavce, kteří se kdy ani nesnažili moje duševní vlastnictví ctít citací a nehorázně je využili.

Ano, je pravda, že určitá témata a informace si „schovávám“ do printu SNOW a čas od času na to upozorňuju i v diskusi, ale i já, stejně jako všichni zde, se nějak musím živit a prodávat svou osobu a její schopnosti. Nejsem starobní důchodce nebo třeba rentiér, který by si s lyžováním mohl jen tak hrát, případně si jím přilepšovat. Myslel jsem si, že tohle je ve zdejší inteligentní komunitě tak jasné, že to není třeba komentovat. Možná není, a tak činím jen tuto – pořád si myslím, že pro každého soudného zbytečnou – připomínku.

V příštím životě, nebudu-li třeba potkan, bych chtěl vlastnit hezký kopec k lyžování, jezdit si na něm sám a s pár těmi, jež si tam pozvu, a lyžováním se jen bavit a mít tohle všechno pinožení na háku. Pokud tedy klimatické změny lyžování vůbec umožní. Ale i na to mám záložní plán, vlastní jezero s krásnou vodou od května do září a jiný kraj světa od října do jara.

12.12.2011 13:48:54 #86 

milan2

No jo ivane vybral jsi si těžké živobytí. Na jednu stranu velká základna lyžařů, na druhou stranu málo těch co by chtěli něco vědět nebo naučit a dokonce za to něco zaplatit. Připadá mi, že lyžování to na rozdíl od jiných sportů má těžké v tom, že není jednoznačná metodika a proto také nedůvěra jestli to co mi někdo poradil k něčenu je. To potvrzuje i toto fórum kde se kromě pokročilých lyžařů dokáží pohádat o elementární základy carvingového oblouku i instruktoři a trenéři různých kvalifikací. Před 10 lety jsem na skisports také diskutoval a slibně se to rozjíždělo až do chvíle kdy jsi to zpoplatnil. VL mělo velkou sílu že to nebyly jen rady po netu, ale workshop přímo na svahu za relativně malé peníze v kamarádském duchu. Bohužel tomu odpovídala i kvalita plnění slibů a očekávání. Po prvním VL jsme jeli na Trnku a místo toho byl jedinou „celebritou“ co jsem na VL kách zažil starý soudruh Málek. Doufám že se HOnzovi nebo někomu jinnému ještě podaří v myšlenku VL v nějaké akceptovatelné formě podržet, protože jinou alternativu tady pro hobíky nevidím.

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.

12.12.2011 14:25:00 #87 

ivan

>> #86, milan2, 12. 12. 2011 13:48:54

Milane, každý svého štěstí strůjcem, aneb Schmied seines Glücks, jak kdysi dávno napsal jeden z mých oblíbených spisovatelů Gottfried Keller.

Pokud jde o mé dávné stránky skisports, bohužel uvádíš věci, které se tam neděly. Žádnou diskusi jsem tam tehdy nespustil (byla to doba cca 2000, kdy to ještě nebylo běžné), diskutovat jsi tam tedy nemohl. A k žádnému zpoplatnění tam nikdy nedošlo. Začal jsem sondovat, zda by dostatečný počet čtenářů byl ochotný platit, ale odezva nebyla taková, abych to udělal. Naopak potřeba mít peníze na zaplacení složenek byla příliš urgentní, a tak jsem projekt, který mě v dobách vytáčeného připojení stál jenom čas a dost peněz, zlikvidoval.

Snad se shodneme na tom, že já vím nejlíp, co tehdy bylo. Takže prosím tě nevymýšlej, co nebylo a klamně nestahuj onen projekt do scénáře „jakmile za to chtěl prachy, šlo to do kytek“. Očekávám tvou omluvu za nepravdivé informace z postu 84.

12.12.2011 15:22:43 #88 

milan2

ivane nemám problém se Ti omluvit, ale nějak nechápu za co, nic špatného jsem o skisports nenapsal. Že se už si přesně nevybavuju jak to tenkrát fungovalo přiznávám. Nebylo to fórum, ale Ty jsi tam myslím psal články hlavně o testech lyží a my jsme se mohli ptát. Odpovědi a dotazy myslím nějak byli vidět, protože jsem si na tvoji radu kupoval Atomic 9.20. Pak jsi napsal že dál za peníze a přestalo se to aktualizovat, tak nějak to skončilo.

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.

12.12.2011 15:47:01 #89 

ivan

>> #88, milan2, 12. 12. 2011 15:22:43

Ano, radil jsem, vše zadarmo. Potom jsem zkusil část informací přesunout do „členské části“, kam by směli jenom registrovaní. Jako to dneska mají mnozí, Respekt, Motejlek a kdovíkdo ještě.

Jenže jsem nikdy od nikoho žádný peníz nevybral. Jak píšu, zájem byl vlažný (ostatně se zpoplatněním webového obsahu mají všude ve světě problém dodneška) a web záhy na to skončil, byť neaktualizovaný v e-space ještě nějaký čas „visel“, dokud ho kryla platba za doménu.

Takže jsme si to snad dostatečně vyjasnili, protože já si to samozřejmě vybavuju naprosto přesně.

12.12.2011 17:40:56 #90 

sarfik

>> #83, Harry, 11. 12. 2011 23:45:06 Taky ja jsem si myslel, ze vlakno je vyvetrane, ale jak je videt jeste neni, takze pridavam svuj nazor. Nejsem tu dlouho a neumel jsem lyzovat. Kdyz jsem se rozhodoval, jak se zlepsit nasel jsem HOnzu. Od te doby jsem s nim a verim, ze budu i nadale. Naucil me lyzovat, rozumet pohybu na lyzich, technice a seznamil mne se spoustou zajimavych lidi(mj. s Krabem,MTS). Diky HOnzovi myslim, ze jsem se naucil lyzovat..trochu. Nechapu utoky, ktere tady jsou proti nemu vedeny. Nechci tady pitvat historii, to uz je pryc a nic se s tim neda delat.

Kdo nic nedela, nic nezkazi. Rozumim utoku proti SPORTENu, jako reklamni a obchodni aktivite. Myslim, ze jsme se domluvili a ze zde problem do budoucna nebude.

Nerozumim, proc se do nej vsichni navazite ve vztahu vuci VL. HOnza pro osvetu lyzovani udelal hodne. A to mu zustane. Jestli to delal dobre nebo spatne, za penize nebo zadarmo je mi nejak jedno, rozhodne vsak vim, ze na tom nemohl zbohatnout.

To: Harry, nemyslim si, ze je HOnza odstreleny, to ho fakt neznas dobre. S HOnzou se proste chca nechca, lidi na svazich a zavodech proste setkavat budou, s jeho kamarady, zavodniky, trenery apod. joooo a na lyzich ceskych znacek, to mu taky zustane!!!
To: Martin 47, VL samozrejme pokracovat bude, tou formou jakou to bylo na zacatku a S-teamu to zadne klienty neodvede, ale nejspis ani neprivede, jsou to ruzne kategorie aktivit. O vikendu jsme se domluvili a radikalne upravili kalendar a rozdelili aktivity na komercni a zavodni a activity VL. Delici hranice je jasna, je to CENA. Soucasti kazdeho VL bude i nadale moznost otestovat lyze, v ruznych kategoriich zavodni, komercni, damske, universalni, freeride ap. Odkryte karty si myslim, ze jsou dany i timto vlaknem a vsichni zdejsi vlcaci by to HOnzovi stejne spocitali.

Ještě k nazvu vlakna: Proc do těchto tahanic a spiny tahate mne?? Ja jsem (stejne jako Jozka) hrdym clenem S-teamu. :-)

...≈≈≈8≈≈≈...
Nalezené položky: 137 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.11.2016

SNOWtour 2016/17: Planai – jak v listopadu lyžovat na prázdných sjezdovkách

Naše první letošní zahraniční lyžování se neodehrál...
18.11.2016

SNOW tour 2016/17: Monínec – sametové lyžování

Když jsme v září oznamovali, že monínecký areál se ...
09.11.2016

SNOW tour: hledáme promotérky a promotéry 2016/17!

Aktivní zimní brigáda na horách
08.11.2016

Monínec: nahlédněte do továrny na sníh (+ video)

O monínecké „továrně na sníh“ už jste si mohli přeč...
28.09.2016

Bike SNOW tour: Sölden - jeden z nejzábavnějších singltrailů v Rakousku

Sölden je věhlasným zimním střediskem, ale pozadu n...
27.09.2016

Bike SNOW tour: Kranjska Gora - průzračné jezero

Slovinská Kranjska Gora na úpatí Julských Alp je mí...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

včera 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

08.12.2016 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo