vázání na Lusti RT SL - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

vázání na Lusti RT SL

13.12.2011 12:19:50 #1 

aldaf

Dobrý den, chtěl bych se tady zeptat na radu ohledně vázání na nové Lusti RT SL.Mám doma vázání Marker M48 ze starých obřaček a přemýšlel jsem,že bych ho použil a dokoupil k němu nějakou vhodnou desku.Můžete mi poradit,jestli je toto vázání vhodné a jakou pod něj dát desku?Slalomky jsem dokoupil jako třetí lyže k mojim vesměs delším prkýnkům,začínám letos učit naše malá dvojčata a tak je budu mít na noze teď asi častěji než oblíbené obřačky.V pří­padě,že bude všeobecná shoda,že je to vázko k ničemu,nevíte někdo o nějakém starším na prodej?Měřím 187 a vážím 85.Děkuji

13.12.2011 14:46:37 #2 

ivan

Nakolik je ten Marker ještě „fahrtauglich“ by ti musel říct servis po přeměření na trhačce. Na Combined Indemnified Bindings List (NSSRA) už tahle generace není, anžto nebyla ani loni, kdy byl naposledy seznam veřejně dostupný. Poslední modely schválené pro 10/11 byly tuším M 9.1 a příbuzné. Oficiálně tedy už vhodné není.

Chceš-li slušnou desku, nezbyde ti než něco jetého, nebo z nových Vist nebo Marker. Neuvědomuju si, že by jiné firmy měly běžně v prodeji takovou.

Vázání použitelných by se mělo dát sehnat dost, chce to koukat po prodejích, třeba i juniorských závodních lyží za pár korun, kde by bylo vázání do DIN 14.

Pozor ale na „výhodnou“ koupi lyží se systémem, kdy vázko musíš nasouvat jenom do příslušné integrované základny.

14.12.2011 16:33:59 #3 

aldaf

Ivane,děkuji za odpověď.Vzhledem k tomu,že na těch lyžích budu nejenom učit naše twins,ale rád si na nich zajezdím i u nás na kopci,tak se asi porozhlídnu po něčem novějším.Ale znáš to,rodinný rozpočet na letošek jsem podle manželky „vyčerpal“ těmi lušťovkami a tak jsem se snažil o klasické z prdu kuličku.Dík. Koukal jsem na nějaké vázání na bazaru na czech-ski.cz,ale nic vhodného jsem tam zatím nenašel. Je možno oslovit zdejší komunitu a poptat zde nějaké to vázání s din 14 s deskou?Jestli máte něco takového na půdě nebo na už nepoužívaných ski,dejte prosím vědět. >> #2, ivan, 13. 12. 2011 14:46:37

22.12.2011 16:33:17 #4 

widle

Nebudu zakládat nové téme: dnes mi došly Lusti lyžénky, model SCT, design KTM…a teď babo, nebo chlape, raď…vázání mám, akorát nevím typ, lyže jsou u kámoše, jeté max. 10 dnů, tudíž nové, akorát s vyrvanou hranou…skála, tudíž šrot. Typ vázání zjistím, lyže jsou atomic metron… pokud mu chybí, pro radu důležitý, nějaký údaj, rád doplním

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

dnes 19:29:11 od Boryš

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:06 od TomáS

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava

včera 20:43:35 od BoB

Slalomky