lyžáky-začátečník - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

lyžáky-začátečník (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 158 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další > | Poslední »

06.01.2012 17:54:26 #61 

˘Ö˘Krab muž

>> #60, Navvy, 06. 01. 2012 14:47:06

… a co víc, každý se tady dozvíme i odpovědi na otázky, které jsme vůbec nedokázali položit, protože jsme nevěděli, že bychom se vůbec měli ptát …

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

06.01.2012 19:39:50 #62 

Navvy

06.01.2012 21:16:55 #63 

Miloš ski

Myslím si, že pro tazatele bude flex 70 úplně v pohodě. Nepodceňoval bych obchody typu Hervis, Sportissimo apod. Tazatel je začátečník a tady se mu dostalo rady, že pro začátečníka vlastně takové obchody nemají co nabídnout, což je hloupost. Sortiment těchto obchodů pokryje požadavky 99 procent lyžujících. Miloš

06.01.2012 21:45:07 #64 

HonzA_ muž

>> #63, Miloš ski, 06. 01. 2012 21:16:55

Miloši, mohl bys trochu rozvést svou úvahu o tom, že pro rozhodčího budou lyžáky s flexí 70 úplně v pohodě? Ideálně třeba říci proč si to myslíš?

Nemám v úmyslu řešit jestli Hervis, Sportissimo a jim podobné ano a nebo ne. Jen vhodnost určitého typu bot pro dané použití.

Díky za vysvětlení.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

06.01.2012 22:11:55 #65 

Miloš ski

>> #64, HonzA_, 06. 01. 2012 21:45:07

Vždyť už mu to radil ten prodavač v obchodě. Předpokládám, že mu rozhodčí řekl stejné požadavky, co nám ve fóru, a navíc ho, na rozdíl od nás, ten prodavač viděl na vlastní oči. Není divné, že mu doporučujete botu, která je nejvyšší model v obchodě? Začátečníkovi?

06.01.2012 22:23:04 #66 

HonzA_ muž

>> #65, Miloš ski, 06. 01. 2012 22:11:55

Dobře, většina (dosud všichni kromě tebe) se tu shodli na tom, že bota doporučená prodavačem je nevhodná. Někteří i uvedli důvody proč si to myslí a doporučili alternativy.

Můžeš ty uvést nějaký důvod proč si myslíš že je taková bota „úplně v pohodě“ pro potřeby Rozhodčího? Samozřejmě že mně argument „vždyť mu to prodavač v obchodě říkal“ neuspokojil.

06.01.2012 22:41:14 #67 

Miloš ski

>> #66, HonzA_, 06. 01. 2012 22:23:04

Důvod? Vím na čem lidí jezdí, vím na čem jsem já jezdil, a na základě toho jsem doporučoval. Zeptám se tě. Je tady vlákno „rozbor videa“. Dá se vše, co tam vidíme, zajet v botách s flexí cca 70?

06.01.2012 22:48:00 #68 

HonzA_ muž

>> #67, Miloš ski, 06. 01. 2012 22:41:14

„Dá se vše, co tam vidíme, zajet v botách s flexí cca 70?“

Nedá.

„Vím na čem lidí jezdí, vím na čem jsem já jezdil, a na základě toho jsem doporučoval.“

Takže flexe cca 70 pro 90 kg člověka. A zdůvodnění stroze „na základě mých zkušeností a postřehů“. Taky odpověď.

06.01.2012 23:18:43 #69 

marTinac

Mužu se jen zeptat v jakých lyžácích jezdíš ty? flexe…? A hlavně, vyzkoušel jsi už někdy vyměnit během jednoho dne lyžáky měkké za tvrdší? Já jo a rozdíl je to obrovský..řeknu to ještě jinak..radši se projedu v padnoucích (pro tebe možná v malých) botách a lyže budu mít nějaké universálky, než na dobré sendvičové lyži s měkkou botou.

06.01.2012 23:36:23 #70 

MPS

>> #67, Miloš ski, 06. 01. 2012 22:41:14 Ty jsi asi nějakej provokater ne??? Jestli to co píšeš myslíš vážně tak je to fakt hustý!!!

07.01.2012 22:02:06 #71 

˘Ö˘Krab muž

„Důvod? Vím na čem lidí jezdí, vím na čem jsem já jezdil, a na základě toho jsem doporučoval.“

Tento výrok, možná bezděčně, obsahuje prvky přinejmenším tří různých manipulativních technik. Nedá se svítit. Jdu shánět závodní šuplíky, třeba mi Jára nějaké přenechá za drobnou úplatu.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

07.01.2012 22:41:23 #72 

referee

Jen neverte, ze sem Miloše ski poslal jako provokatera ja :DDDD

08.01.2012 00:15:31 #73 

Navvy

>> #65, Miloš ski, 06. 01. 2012 22:11:55

Dovolím si k úrovni sortimentu i kvalifikovanosti personálu ve sportovních speciálkách přidat vlastní čerstvé zkušenosti. Kupoval jsem totiž za poslední měsíc (vybíral však několik měsíců) boty pro svého 13 letého syna i pro sebe. Naprosto ve všech velkých speciálkách jsem narazil na stejný problém – šířka mé nohy je 96 mm, mého syna 95 mm. V jednom řetězci měli botu o šířce 98 mm a flexí 120 (jediný model). V ostatních řetězcích měli boty jen od 100 mm nahoru. V jednom jediném řetězci měli poměrně slušný výběr bot od jedné značky v různých šířkách a tvrdostech. Krom tohoto posledního řetězce personál v drtivé většině vůbec netušil, že boty se liší šířkou! Jediné co je zajímalo, byla velikost mé nohy (délka). Několik osvícených prodavačů vědělo víc, jednotlivci (čestné vyjímky) i docela dost. Pro mého syna nabízeli boty podle délky chodidla a flexe. Přitom nabízeli i boty šířkou naprosto nevhodné a co se týká flexe, nikdo, opakuji nikdo, nebyl schopen vysvětlit v čem by měla vyšší flexe vadit. Případně tvrdili, že by si v nich mohl otlačit nohy. Obvykle rozhovor probíhal zhruba takto. Já: „Máte nějaké boty v šířce menší než 100 mm?“ P: „Jakou velikost?“ Já: „Mám nohu širokou jen 96 mm, měřili mi to. Ptám nejdříve na šířku, protože skoro nikde nemají boty užšší než 100 mm.“ P: „A jakou tedy chcete velikost?“ Já: „V šířce menší než 100 mm.“ P: „Ale nejdříve mi musíte říct jakou velikost“ Já: „Už jsem Vám říkal, že nejdříve potřebuji vědět jestli máte boty v šířce menší než 100 mm. Nebo vy když si jdete kupovat kahoty, tak se nejdříve ptáte po délce?“ P: „Aha, já myslela, že chcete boty. Kalhoty jsou v jiném regále.“ Já: „Ne, chci boty, ale marně se Vám snažím vysvětlit, že potřebuji boty, které mi nebudou široké. Které mají šířku 97 nebo 98 mm. Máte takové boty?“ P: „To se na botách nepíše.“ Přichází další prodavač. P2: „Potřebujete s něčím poradit?“ Já: „Potřebuji boty, které jsou užší než 100 mm.“ P2: „Takové nemáme.“ Já: „Proč?“ P2: „To se málo prodává.“ A tak dále… Závěrem podotýkám, že ten 13 letý, 50 kg syn teď absolvoval školní lyžařský kurs a s botami s flexí 110 se vrátil naprosto nadšený. Předtím měl dva roky juniorské „závodní“ boty s flexí 70.

08.01.2012 01:04:00 #74 

ivan

>> #73, Navvy, 08. 01. 2012 00:15:31

Člověče, tohle jako scénář pošli to televize.

"P: „Aha, já myslela, že chcete boty. Kalhoty jsou v jiném regále.“ . Tomuhle nikdo neodolá. Jestli je šéfdramaturgem pořád Jirka Hubač, kterého jsem kdysi hříšně dávno učil, mám se přimluvit?

A rovněž jako ve vedlejším vláknu bych si i tady kousíčky rád vypůjčil. Nebo nejlépe celý boží dialog do rámečku vedle článku?

Akorát by možná bylo dobře, aby bylo jasné, kde to „ve všech velkých speciálkách“ vlastně bylo. Resp. aby oprávněný posměch nepadl na speciálky všechny včetně těch, kde se opravdu snaží, s botami už se i leccos naučili dělat a něco takového se tam nestane.

Ono je totiž pikantní, že podle ISO 9407:1991 má mondo obsahovat jak délku, tak šířku. Jenže na šířku se dlouhé roky kašlalo (žádný zákon ale nenařizuje povinnost mondopoint používat, a tedy ho aplikovat v úplné podobě, vyvozuju si) a teprve v posledních pár letech nám ji servírují jako nějakou vstřícnost. Ale informace o šířce boty zjevně k části prodavačů obuvi (nebyla to nějaká brigádnice-studentka džendrstadyz?) dosud nepronikla – norma, viz název, je „pouze“ 21 let stará…

08.01.2012 01:18:14 #75 

referee

Tak to mame stejny problem, ja si meril sirku nohy a levou mam 97 a pravou 93, je to vubec mozne? A prave narazim na to, ze vsude sou tak 102–104, 100 jen vyjimecne a to nemluvim o 98 a mensich. Uz sem si dal od vas rict a divam se teda po flexi 90. Dnes sem narazil na Nordica 90, ktere jdou v pripade potreby prepout na 80. Tak ok. ale ty sem zkoušel ve velikosti 27 a byly v poho. Prava uplne leva trosku tlacila, ale to pry ma :) Ale tyto boty v pulkach nedelaji, navic velikost 27 je nejmensi. Takze i kdyz budu chtit poslechnout rady a mit pri delce nohy 26,2 velikost 26,5 nebo 26 je to fakt problem neco vybrat. Takze nejen ze nejsou vubec uzssi boty, ale ani mensi cisla. a ted co delat. Ale zase je pokrok, ze jsem se z 28,5 dostal už na 27 ne? :D Jinak dnes sem si precetl cely casopis SNOW special (market) 2010/2011 a jen potvrdil slova vas vsech co se tyce vyberu bot. Takze dnes sem opet po navsteve sportisima se uz prodavacum vybiral a i boticky sem si vyndaval sam :D Tak tezky to neni :)

08.01.2012 01:21:41 #76 

Navvy

>> #74, ivan, 08. 01. 2012 01:04:00

Myslím, že uvádět konkrétní řetězec by nebylo fér. V jedné prodejně stejného řetězce narazíš na zcela nepoužitelný personál, v jiné prodejně stejného řetězce na šikovného kluka, zjevně sportovce, který je dost v obraze. V jedné prodejně se starší pán alespoň rozvzpomněl na to, že na školení „jim to říkali“. Mimochodem, když jsme se pak trochu bavili, tak jim na školení říkali naprosto rozumné věci.

Je to prostě v lidech. V těch mezi regály i v těch z kanclů.

Ta dáma na brigádnici rozhodně nevypadala. Spíš bych ji odhadoval na takovou tu prodavačku, která se o své znalosti moc nestará a chce si jen odkroutit směnu.

08.01.2012 01:36:39 #77 

ivan

>> #76, Navvy, 08. 01. 2012 01:21:41

Jak myslíš, je to tvoje zkušenost a tvůj report. Mně šlo víc o formulaci „Ve všech velkých speciálkách“. Ale zapomeň na to, z tvého textu vyplývá, že „všech, které jsem navštívil“, takže beru zpět.

Je to asi jako se spoustou jiných povinných školení. Určití lidé to odtrpí, účast mají, jedním uchem dovnitř, druhým ven.

Změnu by si asi museli vynutit sami zákazníci, kdyby šéfům napsali „tehdy a tehdy tam a tam, naprosto nekompetentní prodavač, protože…“ Ale udělá to někdo? Chce se mu? Má na to čas a nervy?

08.01.2012 01:46:30 #78 

Navvy

>> #77, ivan, 08. 01. 2012 01:36:39

Když budu mít chvilku, tak napíši sám. Stejně mi nejspíše ani neodpoví. Možná to souvisí i s úrovní manažerů těchto řetězců u nás a třeba v Rakousku. Stačí se podívat na jejich a naše katalogy.

08.01.2012 09:46:20 #79 

Ross muž

>> #75, referee, 08. 01. 2012 01:18:14 napsal Dnes sem narazil na Nordica 90, ktere jdou v pripade potreby prepout na 80. Tak ok. ale ty sem zkoušel ve velikosti 27 a byly v poho. Prava uplne leva trosku tlacila, ale to pry ma :) Ale tyto boty v pulkach nedelaji, navic velikost 27 je nejmensi.

Boty Nordica Sportmachine se dělají i po půl číslech, pro dvě sousední velikosti např. 27 a 27,5 a používá stejný skelet a rozdílná stélka vnitřní boty a 27 rozhodně není nejmenší velikosti boty se dělají od velikosti 25.5 (ty se moc sehnat nedají) ale velikosti 26 a 26,5 se už sehnat dá např u dovozce… http://eshop.heliasport.cz/…machine-90-1

08.01.2012 09:59:31 #80 

˘Ö˘Krab muž

>> #75, referee, 08. 01. 2012 01:18:14

„Jinak dnes sem si precetl cely casopis SNOW special (market) 2010/2011 a jen potvrdil slova vas vsech co se tyce vyberu bot.“

Dobré ráno! Zkus hádat, jaká je spojitost mezi autorem zmíněného čísla a nickem „ivan“ – jsi tady nový, tak můžeš dvakrát.

08.01.2012 10:50:36 #81 

Martin-K muž

Dobré dopoledne, taky přidám trochu do mlýna. Hledám lyžáky pro sebe prošel jsem snad všechny pražský shopy a nikde jsem nenašel boty, které by mi padly. Pak jsem objevil sport kousek od Prahy kam se chystám teď v týdnu. Už podle jejich eshopu si tam snad vyberu jak podle Fl., tak podle ceny, sháním boty do cca 7tis. Na výběr mají Dalbelo, Rossignol a Head. Tak mi držte palce.

08.01.2012 10:55:41 #82 

Jirka83 muž

>> #73, Navvy, 08. 01. 2012 00:15:31

A výrobci to kolikrát taky neulehčují. Když jsem vybíral já, u Nordicy byla šířka udávaná jako (M)Wide apod., někde jinde byla zase dohledatelná šířka pouze pro jedno číslo (samozřejmě jiné než moje:).. O kolik to naroste na moji velikost jsem tehdá nebyl schopen vůbec zjistit.

186cm, ~100kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

08.01.2012 13:00:04 #83 

referee

>> #80, ˘Ö˘Krab, 08. 01. 2012 09:59:31

No je pravda, ze než sem vas tady zacal obtezovat svymy hloupymi dotazy, tak sem si to mohl najit nekde v jine casti tohoto webu. Ale zase na druhou stranu, jak vedet, kde bych mel hledat. Opravdu sem tu byl poprve a hlavne proto ze me to vygooglil internet, jako primej odkaz na vyber bot a lyzaku.

Pokud je Ivan autorem nebo spoluautorem, tak všechna čest. U flexi to je problem v tom, ze v obchode to ani nepoznam, jestli to bude na svahu tvrde nebo ne. Proto uz ted vim, ze to resit nebudu a proste budu hledat v rozpeti 80/90–90/100

Horší je to s tou delkou a sirkou. Kdyz jsem si zkosuel nohu do skeletu, tak u velikosti 27 Nordica Sportmachine jsem mel vzadu cca 3 cm, coz je uz asi dost ze? a u sirky 102 jsem mel cca 1,3 cm mista, to je taky dost?

U Dalbella Axion 9 jsem zkoušel velikost 26, prava noha po mirnych potizich na zacatku byla ok. U leve nohy na zacatku des, pak to trochu zvolnovalo, ale na nartu me to po urcite chvili zacalo dost tahnout. To me delalo i u velikosti 28 den predtim, ale zase jen na te leve noze. Pak sem vyndal boticku a pak to zkusil znovu a uz to bylo podstatne lepsi. Vzadu sem mel cca 1cm ve skeletu. a na sirku moc nevim, i kdyz tam je sirka udavana dokonce 103. Ale pripadlo mi, ze je to uzsi. Mozna tvar boty, mozna mensi velikost? I kdyz ty Dalbella maji asi obecne netypickej tvar.

08.01.2012 13:35:03 #84 

Myval muž

Napisu svuj pribeh –
Nekolik let jsem jezdil v Salomon Xwave, vel.27, flexe myslim 80. (jsem nesilovy jezdec, 77kg). Minulou sezonu me zacaly neprijemne tlacit na malikove hrane, mam siroke chodidlo a zvetseny posledni kloub na malicku. Navic boty byly uz znacne ojezdene, boticka vyslapana, velcro pasek moc nedrzel a zacalo do nich zatekat.
Zacal jsem shanet Salomon Impact 9 CS, ale byl problem s velikostma, 27ka mi byla trochu velka a mensi cisla jsem nikde k vyzkouseni nesehnal. Nakonec jsem objevil Atomic M-90 ve velikosti 26.5 a po pulhodine zkouseni je koupil. Vypada to, ze je to dobra volba, v samotnem skeletu mam asi 1.5cm za patou, bota je dost siroka pro moje chodidlo. Po 5ti dnech na sneho jsem zacal pozorovat, ze by to chtelo trochu tesnejsi kolem kotniku, takze jsem dnes nalepil „cecka“ a sedim v botach u pocitace :-) Zatim to vypada dobre, kotnik a pata drzi jak pribity. Na snehu to bohuzel zkusim az za 14 dni.

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

08.01.2012 16:23:33 #85 

˘Ö˘Krab muž

Vážená redakce, milí kamarádi, soudružky a soudruzi.

V rámci boje proti oportunistům, revanšistům a jiným cizáckým záškodníkům navrhuji, aby byly níže uvedené provokativní příspěvky identity Miloš ski (U nás v obchodě…) z tohoto vlákna prohlášeny za ideologicky závadné a zcela zcestné.

Republiku si rozvracet nedáme!

1. „Myslím si, že pro tazatele bude flex 70 úplně v pohodě. Nepodceňoval bych obchody typu Hervis, Sportissimo apod. Tazatel je začátečník a tady se mu dostalo rady, že pro začátečníka vlastně takové obchody nemají co nabídnout, což je hloupost. Sortiment těchto obchodů pokryje požadavky 99 procent lyžujících.“

Miloši, takovou radu tady nikdo nedal. Pouze jsme naznačili, že většinou nedokážou dobře poradit a proč tomu tak je. Jak tvrdé používáš boty Ty? Jak lyžuješ? Na čem? Opravdu je to, o co se pokoušíš, lyžování?

2. „Vždyť už mu to radil ten prodavač v obchodě. Předpokládám, že mu rozhodčí řekl stejné požadavky, co nám ve fóru, a navíc ho, na rozdíl od nás, ten prodavač viděl na vlastní oči. Není divné, že mu doporučujete botu, která je nejvyšší model v obchodě? Začátečníkovi?“

Miloš nenapsal, jak a na čem lyžuje sám, natož pak to, jak a na čem lyžují prodavači – a zda vůbec.

(Zkusmo jsem jednou prvolyžařku obul do bot FI120. Protože nevěděla, že by jí měly připadat divné, bez problémů v nich s úsměvem prožila den na sněhu (pravda, součástí byly služby obovače/zouva­če/seřizovače). Na lyžování to mělo výhradně pozitivní vliv.)

3. „Důvod? Vím na čem lidí jezdí, vím na čem jsem já jezdil, a na základě toho jsem doporučoval. Zeptám se tě. Je tady vlákno „rozbor videa“. Dá se vše, co tam vidíme, zajet v botách s flexí cca 70?“

Já také vím, na čem lidé jezdí. Ale mí/naši přátelé lyžují povětšinou v botách 70–80 (děti od 7 let), 90–110 (ty odrostlejší, ženy, senioři, hubení pánové) 120–130 (všichni ostatní) a 140–150 (těžké váhy, jarní lyžování). Indikaci bot o dost měkčích je třeba zdůvodnit zdravotní indispozicí jezdce nebo psychiatrickou diagnózou doporučujícího.

Miloši ski, zamysli se, prosím, nad tím, co píšeš. Pokud si za tím chceš stát, podlož to nějakými fakty.
Volně se můžeš inspirovat třeba nedávným vstupem Navvyho do diskuze a jeho vynikajícím příspěvkem , hlavně ucelenou a logickou argumentací. Od něj si klidně kolem bot poradit nechám, od Tebe, zatím, ne.

Děkuji

˘Ö˘ KRAB
(pro Miloše ski: jsem nezávodník, boty HEAD RD (FI=140/150?), slalomky LustiRT/165cm, Snowrider/165cm, AHV06GS a AHV07GS/186cm, ElanGSX/191cm, KneisslSG/203cm jsou snad na cestě)

08.01.2012 17:00:34 #86 

Martin47 muž

Já bych tomu všemu dodal ještě jednu doplňující informaci, která možná vrhne trochu světlo do otázky poradců v obchodech. Do místního Sportisima teď nastoupil jeden místní, co skončil u policie, nikdy nestál na lyžích a zajímá se hlavně o psy. Po jeho boku tam může být bývalý kuchař, co se v životě zajímá hlavně o RC modely a třetím do party zootechnik ze zkrachovalého JZD, který se z toho všeho pomalu uchlastává každý večer v putyce. Kapišto, co tím chci říct?

08.01.2012 17:17:19 #87 

HonzA_ muž

>> #77, ivan, 08. 01. 2012 01:36:39

„Změnu by si asi museli vynutit sami zákazníci, kdyby šéfům napsali „tehdy a tehdy tam a tam, naprosto nekompetentní prodavač, protože…“ Ale udělá to někdo? Chce se mu? Má na to čas a nervy?“

Nevím, já jsem několik let bojoval s plzeňským Gigasportem – měli tam jednoho experta, který měl na starost lyžáky, a ten všechny naučil zapínat boty v regálech úplně nafest. Výsledkem po několika měsících v teple byly zdeformované skelety, které musely logicky vést k tomu že si jejich zákazníci kupovali ještě větší boty než obvykle. Jak museli být překvapení, když se k vyšlápnutí botičky po několika týdnech povolil i skelet…

Mluvil jsem tam s kdekým, s dotyčným expertem, jeho kolegy, vedoucím a nakonec jsem i psal do Gigasportu. Vysvětloval jsem, názorně ukazoval. Nezměnilo se vůbec nic. Jak to tam vypadá teď, nevím. Už jsem se tam na lyžáky více než 2 roky nedíval.

08.01.2012 17:29:20 #88 

ivan

>> #85, ˘Ö˘Krab, 08. 01. 2012 16:23:33

Označení Miloše ski za ztroskotance a samozvance nedocílíš, neboť by bylo chápáno jako nežádoucí regulace, porušující svobodu slova, kdy každý má stejné právo prezentovat a hájit svůj názor.

Buď rád, že Miloš nepřichází s plamennou propagací bigfootů pro závody ve sjezdu, případně raxski coby lyží slalomových (proč ne, legitimní názor, ne?).

Nepovažuju za nutné reagovat na kdejakou ptákovinu, kterou sem nějaký anonym, ať už s jakýmkoliv úmyslem, nastolí. A má-li fórum spíš společenskou než informační funkci (viz příslušné specializované vlákno), není nakonec dobře, když se tu zjevují exotické názory, pohánějící „kecárnu“?

Těžko říct, co/kdo se za nickem Miloš-ski skrývá. Takže tuto entitu nelze srovnávat s Navvym, který je podle dostupných (neověřených, ale podle řady indicií věrohodných) informací jednak sportovec (původně zaměřený mj. na běžky), jednak vzdělanec, který ve své práci musí hodně pracovat s informacemi a vyvozovat z nich závěry. Tím jsou dané významné předpoklady pro to, aby myslel a komunikoval „rozumným“ způsobem. Pro jiného může být něco takového nedosažitelným. V tohle žádná demokracie není, Gaussova křivka je neúprosná.

08.01.2012 17:32:22 #89 

eel

>> #87, HonzA_, 08. 01. 2012 17:17:19 …měli tam jednoho experta, který měl na starost lyžáky, a ten všechny naučil zapínat boty v regálech úplně nafest

Jak vlastně skladovat lyžáky? Otevřené, zavřené na první zářez, zavřené stejně jako při lyžování? Díky

08.01.2012 17:46:22 #90 

ivan

>> #86, Martin47, 08. 01. 2012 17:00:34

Také pro vietnamské majitele obchodů Sportissimo jsou lyžování a vůbec zimní sporty jistě španělskou vesnicí. Možná i tohle hraje roli. Možná to chce ještě čas, než se nedávní prodejci ovoce, zeleniny a levných hadrů na tržištích a v průjezdech (myšleno obecně) naučí dělat kvalitně i prodej jiného charakteru?

>> #87, HonzA_, 08. 01. 2012 17:17:19

Anebo o čas vůbec nejde, protože Velkého Šéfa Herrn Gigasporta adresou kdesi takové píčovinky vůbec nezajímají, neboť musí akcionářům vykázat taková uspokojivá čísla, aby si svůj velmi příjemný flek udržel.

A jak se na to dívají Ing. Do Hong Son, Giang Phamová a Ing. Thai Ngoc Nguyen? Co je jejich prioritou? Netuším.

Nalezené položky: 158 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]