lyžáky-začátečník - strana 6 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

lyžáky-začátečník (diskuze strana 6)

Nalezené položky: 158 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další > | Poslední »

11.01.2012 21:06:52 #151 

martin mb muž

Ještě jednou děkuji. Asi jsem ten příspěvek s žádostí o rady napsal dost nešťastně, vůbec to nebylo myšleno arogantně, jen jsem tu nový a nevím, jak to tu chodí. Jelikož pouze dvě odpovědi směřovaly k mému příspěvku a pak se diskuze vrátila k zakladateli vlákna, nevěděl jsem, jestli by nebylo lepší opravdu se zeptat ve vlastním vlákně. Pokud to vyznělo jinak, než jsem myslel, omlouvám se, opravdu to nebylo myšleno nijak zle… To je možná problém této internetové komunikace, kdy druhá strana nevidí tazatele jak se tváří a jak to myslí a může to být vyloženo úplně jinak, než to bylo myšleno…

11.01.2012 21:11:46 #152 

martin mb muž

>> #149, HonzA_, 11. 01. 2012 20:58:44

Děkuji, to mne také napadlo a tak jsem dnes celý den pročítal starší čísla Snow, speciálně téma bot a vytipovával vhodné kandidáty na základě šířek a flexí, bohužel problém je, že nic z toho tady u nás v obchodech nemají… :-(

11.01.2012 21:17:37 #153 

martin mb muž

Aha, už možná vím, co mohlo zapříčinit to nedorozumění… Nejspíše asi byla špatně pochopena ta koncovka v otázce, tzn. to „že“? To je bohužel zlozvyk, moje matka se v roce 89 přestěhovala do jedné vesničky v jizerkách a tam se takto mluví, na konci každé otázky se vkládá že… Za těch 23 let jsem se tím trochu nakazil… Takže se ještě jednou omlouvám, pokud to někdo pochopil jinak… ;-)

11.01.2012 21:23:50 #154 

˘Ö˘Krab muž

>> #153, martin mb, 11. 01. 2012 21:17:37
Konec omluvám, jinak získáš cenu Mirka Dušína. Krabice Ti vzkazuje, abys příště nechal dítě doma. To se jí to mluví, že?

Lyže nech zatím plavat, boty jsou daleko přednější. K jejich výběru: jaký máš pocit v tretrách na kolo? Podobně přesné a ještě přesnější musí být přezkáče. Naštěstí se dají upravit. Začni zkoušet od nejvyšších řad a nejvyšších modelů. Až najdeš něco přibližně padnoucí, doladíme zbytek.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.01.2012 21:35:08 #155 

martin mb muž

>> #154, ˘Ö˘Krab, 11. 01. 2012 21:23:50

Díky ;-) Bohužel dítě doma nechat momentálně nemůžu, žena nastoupila po mateřské do práce a do školky nám prcka nikde nevzali, takže se doma u něj střídáme… S lyžema máš asi pravdu, stejně už je mám, takže to asi nemá cenu řešit, pokud zjistím, že se mi na nich špatně jezdí, tak je v budoucnu třeba vyměním (tedy nevím jestli to bude ale lyžema):-) Fakt je, že boty bych chtěl mít na delší dobu a jsou důležitější. Musím tedy zajet do Prahy a navštívit nějaké specializované prodejny. Chtěl jsem již tento víkend začít s učením se na horách, ale junior má stejně od rána pořád přes 39°C, takže budu mít asi na hledání bot i celý příští týden. Děkuji za rady, zkusím zacílit i na vyšší modely např. ze starších ročníků… Ještě jednou díky.

11.01.2012 21:37:16 #156 

˘Ö˘Krab muž

>> #155, martin mb, 11. 01. 2012 21:35:08
Zkoušej určitě i nové ročníky, kopyta výrobci nemění tak často. Hlavně si zapisuj, co, v jaké velikosti a s jakým pocitem už jsi zkusil. Musíš nejdřív najít, ostatní se poddá.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.01.2012 17:59:03 #157 

martin mb muž

Tak jsem se dnes chystal objet nějaké obchody v Praze a vyzkoušet nějaké ty lyžáky. Než jsem vyrazil, ještě jsem se si řekl, že se jednou stavím tady u nás ve sportu. Při prohlížení a dotazu od prodavače jsem mu řekl zhruba na jakou nohu hledám boty a on mi přinesl Dalbello Viper 10 ve vel.275. Zkusil jsem je a hurá, sedí. Vnitřní botička není tak polstrovaná jako u těch bot co jsem doposud zkoušel, ale nepohodlná není, spíš se v ní cítím lépe než v těch tlustších bačkorách co jsem dosud měl možnost zkusit. Možná bych při troše masochismu snesl i 270, ale nechtěl jsem to už riskovat, abych pak netrpěl. A i tak mám problém se do bot dostat, narvat do nich nohy je fakt docela posilovna :-) Snad budu spokojenej, boty si snad ještě „sednou“ a bude to naprosto super, už teď padnou dobře… Díky všem za rady.. ;-)

15.01.2012 18:54:22 #158 

martin mb muž

Takže dnes lyžáky otestovány! Kamarád mne vzal do Harrachova na Rýžoviště, kde jsem provětral svoji novou výbavu. Lyže jedou dobře (teda já nepoznám rozdíl ať mám na nohách cokoliv, protože nemám zkušenosti), snad i ta délka 170 bude ok. Boty sedí taky dobře, vydržel jsem v nich celý den, jen občas jsem je dole při čekání na vlek povolil, abych ulevil chodidlu ze stran, ale nic co by se nedalo vydržet a třeba si to dalšími jízdami ještě sedne. Akorát sotva lezu jak mne bolí stehna, asi jsem napoprvé neměl jet 11×… :-) Teď bych ale potřeboval sehnat nějakou dobrou školu, kde mne naučí lyžovat. Smýkavou techniku jsem snad za těch 15 let úplně nezapomněl (i když hezký pohled na mne to asi nebyl), ale jezdit carvingovou technikou se mi nedařilo. Zkoušel jsem zatěžovat obě nohy a jet po hranách, ale prostě to nějak moc nejde, pořád dávám váhu na vnější lyži a odlehčuji vnitřní a smýkám patky… :-( Pokud by jste mohli doporučit nějakou dobrou školu kde by mne to naučili byl bych rád, nejlépe Jizerky nebo Krkonoše, prosím klidně do SZ, děkuji moc. Ať vám jedou dobře lyže… ;-) Martin

Nalezené položky: 158 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]