Zatížení lyží v oblouku - strana 10 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Zatížení lyží v oblouku (diskuze strana 10)

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další > | Poslední »

21.01.2012 08:46:15 #271 

mski muž

Dobry den vespolek, po tydnu na Gold Coast a zjisteni ze u nas doma hned za barakem mame srovnatelny surfarsky podminky a o dost mene lidi jsem dal prednost realnemu zivotu pred virtualnim u pocitace. Prekvapila me lavina prispevku sem a uz jsem si rikal ze mi uz ani nestoji za to sem znovu vstupovat, kdyz me to mnoho nedava a jen v uzasu procitam cetne blaboly, vykriky do tmy a netolerance!!(jsem si vedom ze sam netoleranci a aroganci take casto primo srsim, jen rozdil je ten jak s oblibou rikavam, jsem zrcadlo a jen odrazim ty stejne paprsky svetla..)

Ale nakonec se debata i zde zastoupivsich profi -instruktoru preci jen stocila do zajimaveho uhlu. A tak jsem opet zde a pokusim se nejak, byt nesystematicky, obohatit zdejsi diskuzi a take odpovedet na mnohe otazky a podnety.. fakt nevim kde zacnu. Je to jako rozjet se dolu z kopce a nevedet jeste kam zatocim prvne a jak pojedu dal…

#130(Ivan) #131(MirekP)** OMLOUVAM SE ALE SNAD Z NASLEDUJICICH POZNAMEK VYPLYNE I PODSTATNE K VASIM POSTUM, POKUD NE, PROSIM O STRUCNY VYTAZEK Z TOHOTO..

#148 (Ender) „Milana znam. Dokonce i osobne jsme se nekolikrat setkali …“ PROSIM, PRIBLIZ SE MI BLIZE ENDERE.. RAD BYCH SI UPRESNIL S KYM MAM TU CEST. MIMO JINE, ANONYM NEPRIDAVA PRILIZ NA DUVERYHODNOSTI .. JA A MNOZI OSTATNI ALESPON VYPLNILI PATRICNE INICIALE U SVYCH NIKU..

** #153 A #156(Krab) „Myslím, že rozhodně nejde jen o samotnou vizualizaci, ale hlavně o VIZI oblouku, tedy to, co si pak vizualizuješ a snažíš se vnímat. Ne program, ale operační systém, pod kterým programy pracují.“ A ..„Vizualizace je zjednodušeně: nahraješ program → provedeš instrukce. Vize je ještě někde nad tím.“ PEKNE VYSTIZENE !!

#158 (Muchy) „Já Milana osobně neznám, ale přiznám se, že poté,co jsem dostal tip na zdejší diskuzi a prohrabal jsem se zdejším fórem, nemám ani chuť se s takovým člověkem ani potkat.“ a dale… „Btw Jsem si jistý, že právě Hanzici, Teove ci Helmuti Statliche apod. to Milanovi v branách kdykoliv OPĚT natřou!;)“…
NADHERNE VYKRIKY DO TMY !! asi mas problem s udrzenim emoci a racionalniho usudku.. muze byt hure, ze? (stolice a moc).. nad c hacek prosim.

#173 (Masin) a #174(Harry) „Snaha o stálý pocit rovnováhy na svahu a frontálnost pánve/kyčlí/celého těla (jít za lyžema), což se mi vyloženě rovná. To mi z toho leze jako poměrně jasný výstup.“ a : " Ano, to co chce povedat Mski,je ,ze alfou a omegou lyzovania je snaha o staly pocit rovnovaznych stavov pri frontalnosti/alebo aspon snahe o frontalnost/ panvy." a # (Ivan) „Zdá se, že právě směr, kterým se diskuse po mskiho příspěvku (post 4) vydala, shledává řada jejích účastníků tak zajímavým, že …“ ANO, PAUSALIZACE A PRILISNA DULEZITOST PRIZNAVANA ROZDELENI TLAKU NA VNITRNI A VNEJSI JE TO CO ME ZAUJALO A K CEMUZ JSEM DODAL NAMET NA ZAMYSLENI A NASLEDNOU DISKUZI! NEJDE OVSEM JEN O FRONTALNOST, NAPRIKLAD MECHANISMUS KTERYM OVLADAM UHEL HRANENI JE VSEOBECNE OPOMIJENYM PRVKEM, A CASTO MYLNE POJATYM.

#175 (Ivan) „Jo, Trnka je rapl. Že s ním není snadné vyjít…“ CETL JSEM TO HELENE KDYZ VEDLE ME NECO SILA NA STROJI. PRY S VAMI NAPROSTO SOUHLASI A ZADA VASE KONTAKTY! A ZE PRY S VAMI RADA NEKDY ZAJDE NA PIVO A POKEC AZ BUDE V CECHACH…

Wartus, 12. 01. 2012 00:36:30 (post 168) Můžeš mi prosím nějak osvětlit zmíněné otáčení kotníku? Díky. WARTUS JE ROZTOMILYM ZPESTRENIM SNOW DISKUZE A CASTO (MYSLIM), ZBYTECNE UBIRA NA DUVERYHODNOSTI PROFI -LYZARSKYCH INSTRUKTORU, (KLUCI SI VEDOU DOBRE I BEZ NEJ, ZE?)

#181(Muchy) „co hýbe aktuálním, troufnu si tvrdit, již světovým instruktorským světem!O tom pan Trnka ale vědět nemůže, protože on ví jenom sám o sobě…“ TAK BUD KONKRETNI! CO TEDY AKTUALNE HYBE SVETOVYM INSTRUKTORSKYM SVETEM? RAD SE POUCIM…-)) BTW JAK JE NA TOM TEN JAPONSKY ZAZRAK?

#191 K FOTCE KRABA: JEDES DOPRAVA DO SPADNICE. TAM SE OCITNES BEHEM PAR SETINEK VTERINY.. ZAHRANENO SAMOZREJME MAS A TLAK NA OBOU.. KOLIK, TO JE NEPODSTATNE. . ZALOMENI PEKNE A ZE MAS NOHY VICE OD SEBE V TETO SITUACI NEVADI. HEZKE DEMO…

#199 (HEIIMMI).. CELY POST KDE SE TADY VZAL TENTO INTEIGENT? LYZARSTI PROFI INSTRUKTORI VYLEZAJI Z DER V CIM DAL TIM VETSIM POCTU !!! ??

#211(Martinaa) „Ovšem co se týče odpovědi na původní otázku, tj poměr rozložení síly vnitřní/vnější, jsem ideální variantu našla v celkové poloze těla a nohy zatížit tak, aby měl člověk pocit, že jednak dobře drží, hezky kloužou a může se o ně pohodlně a spolehlivě opřít. Poměr rozložení váhy je tím pádem samozřejmě různý podle aktuálních podmínek, pokud je správný postoj, pak „to samo“ přirozeně člověka srovná k většímu zatížení vnější.“ PEKNY SOUHRN POZNATKU NA POKROCILOU ZACATECNICI. GRATULUJI!! DEMO SCHOPNOSTI KTERE "NASI PROFI INSTRUKTORI " ZROVNA NEOPLYVAJI!!

# 220 (Martin-K) „Můj problém je v tom, že do levého oblouku dokážu zatížit obě nohy“ PRAVDEPODOVNE NEJDE JEN O PROBLEM HLAVY JAK PISES MARTINE. MUZES MIT SVALOVOU DISBALANCI VE STABILIZATORECH KYCLI. TO SE V BEZNYCH POHYBECH PRAVE NEPROJEVI. NAPIS MI NA MUJ MAIL POKUD BUDES MIT ZAJEM TOTO DALE PROBRAT.

A PRO DNESEK NA ZAVER?

POSLEDNI VKLADY DO DEBATY O ROZDILECH INSTRUKTORU A TRENERU, WARTUS OPET PERLI!! ALE TED VAZNE.. TOTO ME OPRAVDU ZAJIMA: #261(Muchy) „Jsem přesvědčený, že jsou u nás špičkoví instruktoři, kteří nemají staatlich a přesto jsou na stejné teoretické i praktické úrovni jako kdejaký jiný staatlich v Rakousku, kterého by směle strčili do kapsy (mohu srovnávat). I když je pravda, že zrovna ti čeští staatlichové jsou jedni z nejlepších ze všech..“ TAK NAJEDNOU RAKOUSTI STATLICHE NEMAJI AZ TAKOVY KREDIT, ZE JE NASI CESTI NESTATLICHOVE SMELE STRKAJI DO KAPSY? NO TOTO?? A KAM SE RADIS TY, TY NAS ANONYMNI SMUDLO? ZATIM JSI ZDE NEPOZNAL PODLE FOTKY ANI PRIMITIVNI ZAHRANENI TESNE PRED SPADNICI!!

A VUBEC, MAM POCIT ZE KROM SMIROVANI ZDE NA SNOW DISKUZI A OBHAJOBY REMESLA PROFI INSTRUKTORU SEM JINAK NEPRISPIVATE! JEN KDYZ SE VAM TO HODI DO KRAMU… NA DRUHE STRANE JE ZDEJSI POPULARNI A USPESNA DISKUZE VYBUDOVANA NA SNAZE A DOBRE VULI „HOBIKU“, KTERI (NE VSICHNI), VENUJI SVOU ENERGII, VEDOMOSTI A CAS NA SEBEVZDELAVANI SE A NEZISTNE POMOCI DRUHYM. TATO ZAKLADNI VLASTOST VAM PROFI INSTRUKTORUM, (NE VSEM), OCIVIDNE CHYBI!!

A TED SI JDU JESTE CHYTIT NA SKLONKU DNE PAR VLN! ** SKOL!**

jen mrtva ryba plave s proudem...

21.01.2012 14:58:54 #272 

Harry

NAPRIKLAD MECHANISMUS KTERYM OVLADAM UHEL HRANENI JE VSEOBECNE OPOMIJENYM PRVKEM, A CASTO MYLNE POJATYM. >> #271, mski, 21. 01. 2012 08:46:15

Tak toto ma zaujalo.Narazas na pracu panvou a kycelnimi klouby pri vpadnuti do obluka?

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

21.01.2012 15:11:39 #273 

mski muž

>> #272, Harry, 21. 01. 2012 14:58:54

vedel jsem ze se chytis na spek Harry.. uz uz jsem chtel PC zavrit, u nas je uz jedna rano..

tak tedy az zitra..

ale i tak ti teraz poviem ze ano.. v podstate ano.. presne tak.. to nejpodstatniesie sa odehrava v kycelnich kloubech a ty jsou ulozene v jamkach v panvi… -))

idu spat! M.

21.01.2012 15:32:18 #274 

Wartus

>> #271, mski, 21. 01. 2012 08:46:15

Boze zabte toho vola uz nekdo! Milane mas ty naky kamarady? Ne vazne, ses vtipnej, ale co je moc to je moc. Je sranda, jakej ses „profik“ a pritom nemas vubec paru vo co go… Jen to tu prosimte nezapleveluj kdyz uz pises takovy hovadiny. Kratce a strucne. Diky :-) A drz se fakt nas bavis…

21.01.2012 15:49:08 #275 

Wartus

>> #269, Martin47, 21. 01. 2012 07:56:53

Martine??? Tomu neveris cos napsal ze?! Instruktor nema odpovednost?????? Naopak snad vic nez jakekoliv jine povolani. A jakou obzivu? Dyt za to sou mizerny penize… No nebudu to dal rozepisovat, precti si po sobe cos napsal sam…

21.01.2012 15:50:32 #276 

Martin47 muž

>> #274, Wartus, 21. 01. 2012 15:32:18

Kdo je prosím v množině „nás“, jejímž jsi mluvčím?

21.01.2012 17:31:43 #277 

ivan

>> #268, Wartus, 21. 01. 2012 00:43:40

„cesti instruktori patri k tomu nejlepsimu na svete“

Tohle ti Jára Pluskal určitě rád podepíše s tím, že to platí už dávno, už od dob Čepelákových. Jak moc s tím budou souhlasit někteří lidé z Apulu, je jiná otázka.

„Kterej jinej stat ma tolik nadsenych lyzaru jako cesi? Nevim o zadnym.“

Vím o řadě takových, odhadnutý milion cekem (kolik z nich je „nadšených“, netuším) není žádné velké číslo. Nechce se mi hledat aktuální data, ale dneska už možná i Čína má víc lyžařů než ČR.

„instruktorsky a vubec celkove jsme fakt dobri“

No dyť ten Pluskal to první tvrdí už dávno, viz výše.

A „vůbec celkově“? Zajímavé tvrzení zejména komplexností záběru. Ale třeba v konzumaci piva nebo v rozsáhlosti korupce na tom dobře jistě jsme.

Dovolím si také v této souvislosti nadhodit cosi o sebechvále, co prý smrdí (Eigenlob stinkt), self-praise, самохва́льство, abychom se taky dostali na ty tři světové jazyky. (Ne že bys byl jediný, kdo se tady umí vychválit. Nakonec přece motivace ukázat, že něčemu rozumím, něco vím, a tedy i snaha o zaujetí a obhajování určité role v komunitě k internetové diskusi patří.)

Zajímavé je, že jsem třeba od Honzy Brzeziny, kterého bys jistě měl uznávat, nikdy nečetl, že on je opravdu dobrý a patří k nejlepším. Jemu – konkrétní živé osobě – ovšem stačilo poukázat na dosažené postavení, na to, co dělá, a případně na synchro-závody.

Ale jestli ti našinci, které máš na mysli, jsou opravdu tak kvalitní, jedině dobře. Aspoň dělají Česku dobrou reklamu. Proč by nakonec nemohli být. Staatlich přece není profesura na Harvardu.

Je to tvůj boj, ale ty máš tak vyvinutou schopnost plodit formulace, jež jsou náběhem na vidle, že se buďto polepši, nebo se nediv, když se tvých výroků někdo chytí. To s tím Pluskalem byla jen taková hříčka na ukázku.

Last but not least, k formulaci „Boze zabte toho vola uz někdo!“ si ti dovolím ocitovat ze zásad fóra:

„Vulgární příspěvky budou mazány.“

„Vzájemné napadání osob nebo skupiny osob však tolerováno nebude.“

>> #267, Muchy, 21. 01. 2012 00:13:55 + *>> ivan, 21. 01. 2012 00:39:53

„Ale to už si připadám vážně jako někde ve škole, to jsou snad zcela zřejmý věci, ne?“

Ještě mě napadlo, když jsem žasl nad tím, že tu argumentuju jako ve škole: Muchy, kolik je ti prosím let?

21.01.2012 18:14:13 #278 

Muchy

>> #267, ivan, 21. 01. 2012 00:39:53

Ivane, klid. Vím, že vám to může být šumák!Vy se tady pak pouze divíte, co je na interski možné a nemožné, povyšujete se nad ty papíky a tváříte se, jako kdybyste sežrali všechnu lyžařskou moudrost světa!Promiň, tak to např. z tebe nezřídka cítím…

EDIT: 35 let, Ivane.

TAK NAJEDNOU RAKOUSTI STATLICHE NEMAJI AZ TAKOVY KREDIT, ZE JE NASI CESTI NESTATLICHOVE SMELE STRKAJI DO KAPSY? NO TOTO?? A KAM SE RADIS TY, TY NAS ANONYMNI SMUDLO?!!

NADHERNE VYKRIKY DO TMY !! asi mas problem s udrzenim emoci a racionalniho usudku.. muze byt hure, ze? (stolice a moc)..a že se blížíš do stavu, kdy už tě nic jiného nečeká, viď!Jak říkáš, Milane..POUZE ZRCADLO, KTERÉ UKAZUJE, JAKÝ DĚLÁŠ NA LIDI DOJEM!Já se mimochodem řadím mezi ty, kteří by tobě v branách určitě nenandali a kteří vědí, že stále vědí hodně málo!

Btw, ve slově „STATLICH“ se píší dvě A!Mohl by ses alespoň trochu naučit číst a aspoň dobře opisovat, když už neumíš ani trochu německy!

ZATIM JSI ZDE NEPOZNAL PODLE FOTKY ANI PRIMITIVNI ZAHRANENI TESNE PRED SPADNICI

Krásná ukázka tvé naprosté ubohosti!Generálem po bitvě umí být každý, hrdino!

JEDES DOPRAVA DO SPADNICE. TAM SE OCITNES BEHEM PAR SETINEK VTERINY.. ZAHRANENO SAMOZREJME MAS A TLAK NA OBOU.. KOLIK, TO JE NEPODSTATNE. . ZALOMENI PEKNE A ZE MAS NOHY VICE OD SEBE V TETO SITUACI NEVADI. HEZKE DEMO…

Myslel jsem si o tobě, že o lyžování něco víš a pouze zde hraješ debílka schválně!On asi opak bude pravdou, šmudlo!

Narozdíl od tebe staatlichové nějaký kredit stále mají! Ty už jsi ten svůj dávno ztratil!A jenom kvůli tomu, že se neumíš chovat, ubožáku!

21.01.2012 18:33:11 #279 

Gravedigger

Citace: „Myslel jsem si o tobě, že o lyžování něco víš a pouze zde hraješ debílka schválně!On asi opak bude pravdou, šmudlo!“

Ivanovi prispevky zde na foru (jinak ho neznam), jeden vedle druheho dokazuji, ze za prve Ivan vi nejen o lyzovani, za druhe vsechno co vi, ma v hlave pekne srovnane a za treti sve vedomosti a nazory umi kvalitne prevest do textu. Vzacne sjednoceni techto kvalit v jedne osobe. i kdyby mel Ivan jakkoliv spatny charakter (cemuz ale podle me nic nenasvedcuje), tak za svoje prispevky do Snow ma moje uznani.

21.01.2012 18:36:54 #280 

Muchy

>> #279, Gravedigger, 21. 01. 2012 18:33:11

Já taky o Ivanovi v tomto nepochybuji a souhlasím s tebou!Já jsem totiž psal někomu úplně jinému, někomu, kdo Ivanovi chováním nešahá ani po kotníky!

21.01.2012 18:38:08 #281 

Martin47 muž

>> #278, Muchy, 21. 01. 2012 18:14:13

Jen čistě za sebe, jako jednoho z těch, kterým je to šumák: Do vláken Interski St. Anton a Česká škola lyžování jsem nenapsal ani čárku. Doufám, že to bude považováno jako dostatečný důkaz toho, že je mi to opravdu šumák. A když ne jako důkaz, tak alespoň jako polehčující okolnost.

21.01.2012 18:39:01 #282 

Martin47 muž

21.01.2012 18:45:00 #283 

Muchy

>> #281, Martin47, 21. 01. 2012 18:38:08

Buď rád, že ti to může být šumák, protože v opačném případě bys z této situace také nebyl moc nadšený!;)

21.01.2012 19:50:10 #284 

Gravedigger

>> #282, Martin47, 21. 01. 2012 18:39:01

kdyby se Muchy umel vyjadrovat presne jako Ivan…

pokud ten druhy clovek je ten, ktery si myslim, tak jedina vec, ktera me brzdi v totalne negativnim pohledu na onu osobu je Ivanuv pozitivni vztah k nemu. docela me to mate.

21.01.2012 20:49:13 #286 

Harry

>> #284, Gravedigger, 21. 01. 2012 19:50:10

Grave,co Ta na tom metie?

Ved sam pises ze povazujes Ivana za vnimaveho,inte­ligentneho a schopneho si urobit o veciach vlastny usudok.

Tak je jasne,ze Milana pocuvat bude,lebo vie akym je prenho prinosom,nech je Mski akykolvek.

Ja tiez ked som presvedceny o nejakej veci,mam ju v hlave premyslenu a v reali odskusanu,tiez viem byt neprijemny,ked ma niekto presviedca ze nebo je zelene a voda zlta.

Mozno to je aj Milanov pripad,neviem.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

21.01.2012 21:48:27 #287 

ivan

>> #284, Gravedigger, 21. 01. 2012 19:50:10

No a vidíš. Sice mám v hlavě spoustu informací a nějak si leccos dokážu i propojit, dokážu to dejme tomu přijatelně zformulovat, relativně slušně ještě pořád z toho kopce sjedu, a přesto nikdy nebudu o určitých zásadních věcech v lyžování vědět ani půlku toho, co ví a zná Milan. A to je taky část odpovědi na tvůj podiv.

Ale i bez toho. V mezilidských vztazích přece panuje plno zdánlivé nelogičnosti a dohromady se dávají, přátelí či aspoň snášejí i lidé, do nichž bys to neřekl. Už jsem tady nedávno psal, že my tady na fóru s Milanem nešukáme ani nežijeme, takže to máme jednodušší. A Milan to teď nakonec s odvoláním na Helenu i okomentoval.

Mám jednoho letitého lyžařského kamaráda, známe se 40 let. Dost svérázný člověk, podle mnohých včetně mé geniální ženy, jež má, jak se i tady na fóru už dávno ví, vždycky pravdu (no irony, ona je neskutečná) blbec. No a přesto nám to funguje. Tak proč ne třeba Trnka?

Ale aby bylo jasno, i kdybychom oba byli 4%, do registrovaného partnerství bych s ním nikdy nešel! (Máme za sebou i to, že jsme spolu ve zlém přes rok nemluvili, protože jsem tehdy cosi vyhodnotil jako nepřijatelné.)

Kromě toho, když se za 17 let (dobře minus ten rok ve zlém, tedy 16) od něj dozvíš o lyžování tolik věcí a zjistíš, že zatím žádná rada nebyla špatně, tak posloucháš a bereš i to, co je silně nestandardně naservírované. Tedy aspoň já, nikdo jiný nemusí.

Za hezká slova uznání děkuju.

21.01.2012 23:55:49 #288 

ivan

Ty chlape, nakonec jsi mě vyprovokoval k tolika řádkům, které pro mě věcně ani odborně nejsou vůbec žádným přínosem. Stupid me!

Ivane, klid. Vím, že vám to může být šumák!

Jsem v klidu, neboj. Proč bych neměl být, když je mi to šumák?

Vy se tady pak pouze divíte, co je na interski možné a nemožné

No ano, divíme se, když vidíme, že kvalifikovaní, někteří i študovaní a podle argumentace v diskusi ne blbí lidé nedokážou věcně ani vést webovou diskusi. Ty se vážně divíš, že se divíme?

povyšujete se nad ty papíky a tváříte se, jako kdybyste sežrali všechnu lyžařskou moudrost světa!Promiň, tak to např. z tebe nezřídka cítím…

No jo, s tvým pocitem nic nenadělám. C´esta la vie. Neboli ještě jinak a s parafrází filmového skoroklasika, feelings are like assholes, everybody has one.

Povyšovat se nad „papriky“? A kdo ti „paprikové“ mají být? Snad ne protagonisté ČŠL, Jára Pluskal and his friends, boys & girls?

Máš opravdu pocit, že my tady se povyšujeme? Jestli někdo českou účast na Interski a ČŠL kritizuje, tak to byli, jak si především z vlákna o Interski pamatuji, právě účastníci Interski mimo ČŠL.

Pro tvou informaci – netuším, cos dělal v první polovině minulé dekády – na webu carver/skiplus jsme tam vedli velmi podrobné diskuse, jejichž benefitem bylo mj. průběžné modernizování, modifikování a upravování obsahu i formy materiálů ČŠL. Nevím, jestli je to dohledatelné v tamějším archivu, ale mnohé z těch let mám uložené v počítači. Ano, byla to diskuse s Pluskalem občas na zabití, arogantním a využívajícím své role webmastera, ale byla to diskuse, bylo to dobrovolné, ve volném čase a zadarmo. A takhle já – abych mluvil jen za sebe, zdejší Mirek coby zasvěcený pamětník by mohl potvrdit, ale také třeba tvůj kolega, poté v USA, který mj. trochu pomáhal při vzniku Mairova Sofa Ski School videa – se s těmi, nad které se „povyšuju“, rozhodně nebavím.

Taky by sis mohl možná najít konce diskusí u Pluskala, kdy jsme s Ivanem Vrzalem probírali téma „Schwungauslösung“ – profíci se vytratili a zbylo to na nás, kteří s učitelským lyžováním nemáme nic společného.

Neboli tím chci říct, že jsem za ty dlouhé roky od 1995 těm, nad které se podle tebe „povyšuju“, nejenom ve výstupech v podobě publikovaných článků, tedy za peníze, ale i zcela dobrovolně a zadarmo, předal spoustu know-how.

Udělal jsi také něco podobného, ty, profík snad působící někde v zahraničí? Možná ano, ale co já vím, jsi tu jen jako nick, za nímž může být kdokoliv. Já jsem pod 10 let pořád stejným nickem „ivan“, o němž vždy bylo jasné, kdo za ním je, pro ty, nad něž se prý „povyšuju“, udělal IMHO dost. A připadá mi, že mi to dává i jakési „morální právo“ pozastavovat se nad tím, jak se lidé, kteří i profesně čerpali z mých výstupů, v záležitostech lyžování chovají.

A co víc, na rozdíl od mnohých jsem při posledních Járových vstupech sem na diskusi nebyl tím, kdo do něho kopal ze všech sil.

K tomu, jestli působím jako ten, kdo „sežral všechnu lyžařskou moudrost světa“, by se asi měli nejlépe vyjádřit jiní. Nebo že by už někde vedle začali?

Chlapče (sorry, jsi 35letý dospělý, ale tohle sis vykoledoval), pocit, že jsem v něčem „sežral všechnu moudrost světa“, jsem nikdy neměl ani náznakem. A jestli něco takového někoho vůbec napadne, čeká ho ke zralosti ještě dlouhá cesta. Možná bez konce.

Btw, ve slově „STATLICH“ se píší dvě A!Mohl by ses alespoň trochu naučit číst a aspoň dobře opisovat, když už neumíš ani trochu německy!

Teď ti dobře poradím. Na tento hodně tenký led se nepouštěj.

Zaprvé, tady se NIKDY neprovozoval gramatický ani ortografický teror. Diskutujeme o lyžování, ne o zvládání jazyků. A nemyslím, že by někdo stál o to, aby sem tyto věci někdo zatahoval.

Dále. Proč myslíš, že Milan „neumí ani trochu německy“? Pokud jsi ročník 1977, pak věz, že v době, kdy ty jsi byl školáček, němčinou možná nepoznamenaný, Milan měl na universitě v Austrálii rakouské učitele, a o pár let později s některými váženými německojazyčnými borci závodil. A když se tady v 90. letech potřeboval zdokonalit tak, aby s německým výrobcem lyží dohadoval vše okolo vlastní výroby i byznysu okolo, učinil tak způsobem a tempem, jaké zaslouží uznání. Kdybych něvěděl, že po 14 letech v Austrálii sem přišel s angličtinou, jakou dodneška nemá kupa emigrantů z roku 1968, asi by mě to překvapilo. Takhle ne. Fakt ti radím, tuhle lajnu pusť a zapomeň na ni. A vážně vím, o čem mluvím.

Ale abychom z toho nedělali válku. Myslím si totiž, že lyžaři-srdcaři, mezi něž ty, kdo se takhle živí, počítám, by si většinou na sněhu a u piva rozuměli. Blbý písmenka staví umělý bariéry. Nenechme si je přerůst do výšky, kterou nepřeskočíme.

21.01.2012 23:56:40 #289 

Heimmi

„Jen mrtvá ryba plave s proudem“…na australských plážích minimálně jedna taková plave a surfuje často!

Zdraví INTELIGENT, ty inteigente!

22.01.2012 00:36:06 #290 

Muchy

>> #288, ivan, 21. 01. 2012 23:55:49

„Taky by sis mohl možná najít konce diskusí u Pluskala, kdy jsme s Ivanem Vrzalem probírali téma „Schwungauslösung“ – profíci se vytratili a zbylo to na nás, kteří s učitelským lyžováním nemáme nic společného.“

Jseš si jistý, že Ivan Vrzal nemá nic společného s učitelským lyžováním, Ivane? Já si myslím, že člověk, který prošel celým vzděláním APUL má určitě něco společného s lyžováním!:)

Diskuzi o Ligetyho zahájení oblouku jsem sledoval, Ivane!Profíci se tenkrát vytratili, ale jestli si dobře pamatuji, tak právě oni popisovali zahájení oblouku stejně tak, jak jsi nakonec ty sám argumentoval Ivanovi V. Pod palbou vašich jazykových rozborů švýcarských aj. manuálů z různých let se tenkrát nakonec opět „předvedl“ pouze Jára Pluskal, který opět nepochopil!

Nikdy by mě nenapadlo, někoho zde napomínat za gramatiku či vypuštěné písmenko! Ano, bylo to zbytečné gesto, souhlasím!Pouze jsem nastavil Trnkovi zrcadlo.Jak se do lesa volá, tak.....

Ivane, to že ty nemáš pocit, neznamená, že ostatní ho také nemají!Je mi to šumák, mysli si, co chceš!Já proti tobě nic nemám, ba naopak!Velice si tě vážím pro tvou zapálenost a osvětu do lyžování a věz, že s radostí pročítám tvé články a přemýšlím nad nimi. Také proto bych se rád podepsal pod toto: „Ale abychom z toho nedělali válku. Myslím si totiž, že lyžaři-srdcaři, mezi něž ty, kdo se takhle živí, počítám, by si většinou na sněhu a u piva rozuměli. Blbý písmenka staví umělý bariéry. Nenechme si je přerůst do výšky, kterou nepřeskočíme.“

Howgh

22.01.2012 08:13:04 #291 

mski muž

neuveritelne!!!

mira cise se naplnuje..

Dekuji ti Ivane za zastani a priblizeni reality minulosti, opravdu, vazim si toho jak objektivne stavis historii do soucasne reality.

Jak uz jsem tady nekde drive psal, problem je v nedostatku respektu vuci vyssi pravde. A vidis, kdybys byval Ivane uz drive zpracoval nejake to povidani se mnou a o me, mozna pak by ani tady takove spory „o hovne“, a lide kteri je z druhe strany vedou nevstupovali. Ale to jsem napsal spatne, at vstupuji, od toho je zde diskuze.. ale s respektem.

Citim ovsem,ze realita soucasne situace je jeste horsi nez na prvni pohed vypada. Jde o starou znamou alegorii o srazce s blbcem, tedy blbci. Tam uz se rozume niceho docilit neda, a hlavne, nebavi mi to. Nepredstavuje to pro me zadnou vyzvu ani uspokojeni, ba naopak. Nudi me to a otravuje. Pokladam to za zbytecne.

Stal jsem se v zivote snobem. Snobem vyberu, selekce. Jsem velmi vybiravy clovek kdyz prijde na ruzne veci ale uplne tou nejvyssi potrebou pro me je nachazet harmonii. V lyzovani i v lidskych vztazich. To nejvetsi zlo je pro me diskuze s hloupym, nedostatrecne inteligentnimi a navic arogantnim lidmi. Z tohoto duvodu jsem uz jako 19. lety emigroval a to je jeden z hlavnich duvodu proc jsem ted tady a delam to co delam. Je tady vyrazne mensi koncentrace blbu.. jednoduse receno.

Vite, mili zdejsi diskutujici.. mam rad zivot, rad se ucim a objevuju nove a rad pronikam do taju nepoznaneho.Ly­zovani bylo a zustava mou nejvetsi laskou a vasni.. hlavne proto jsem sem na diskuzi zacal vstupovat.

Hodne jsem v lyzovani poznal a rad se o poznatky podelim s temi kdo si to zaslouzi a umi podekovat. Nerad ze sebe necham delat vola, ci jim byt nazyvan. Podobne jak pise Ivan, jsem i ja byl neustale vykradan, moje know how, zjednodusene. A to lidmi kteri to nasledne pouziji pro svuj prospech, nepodekuji a dale se pripadne tesi z ovoce ktere to nese a jeste si vse prisvojuji. Ta rada lidi je dlouha, hodne dluha, a zacina z vrchu, napriklad Zahrobsti.. Sem tam se nekdo probudi z omylu a podekuje, casto ovsem neverejne.. Slova uznani a diku jsou pak o to cenejsi.. Patri mezi ne i Petr Zahrobsky junior, Stanley Hayer a Tomas Kraus.

Uz prez rok se zde ucim nove veci kterymi momentalne ziju a ktere jsou velmi uzce propojeny s lyzovanim. Joga a bojove umeni Shotokan. Pracuju na sobe a prichazim na stale nove objevy, zdokonaleni. Prebiram minulost a upravuji, premenuji na jeste lepsi a efektivnejsi metody zdokonalovani se v lyzovani.

Diskuze me vyprovokovala k mnohym zamyslenim, za to VSEM dekuji!

V kompu mam spoustu nahravek z poslednich 3 let v cechach kdy jsem trenoval nektere kluby a jedince. Nekolik malo jsem jich uz zverejnil na Utube. Premyslim o tom jich zverejnit vic. Jsou originalni a podnetne a mnohym dalsim by napovedeli tu „spravnou“ cestu..(ne vsem)..

Ale nejak me v tom brani tento soucasny stav zde navodeny..

Mnozi si vsimli jak jsem byl v diskuzich trpelivy z kraje roku 2011, kdyz jsem sem vstoupil poprve a musel si nejprv vytvaret verohodnost, coz se nakonec, soude dle uznani mnohych zde, podarilo. Dokonce jsem nehodil flintu do zita ani s takovym Martinem 47, ktery velmi zaryte bojoval a nechtel pustit. Nevzdal jsem to a nakonec jsem byl odmenen dobrym pocitem kdyz zmineny elegantne celou aferu zahral do autu byt neuveritelnou ale presto vtipnou koncovkou.

A tak me ceka muj dalsi vnitrni boj, kde ovsem neocekavam pozitivni koncovku.

Blbce totiz poznam na 20 000 km..

Muj vnitrni boj je ted udelat rozhodnuti zdejsi diskuzi opustit nebo se alespon opet na dobu neurcitou vzdalit..

A nebo tyto individua s kterymi jsem nekompatibilni z jiz uvedenych duvodu totalne ignorovat. Trochu nestastna varianta, vim..

Ale abych v tom nebyl ted uplne sam, preci jen je zdejsi forum zalezitosti spolecnou, zadam timto i ostatni co si pripadne mysli o me zadanosti zde .. Nekteri jste uz svuj postoj jednoznacne projevili. V prvni rade Ivanovi, ktery vystoupil naprosto rezolutne a toho si moc vazim. Take Krabovi, Harrymu a jeste tak asi 10 dalsim, za uznani a podporu.

Tak co vy na to..?

MTS

22.01.2012 10:04:23 #292 

Martin-K muž

Děkuji, poslal jsem ti mail.

22.01.2012 12:16:32 #293 

Vojta21 muž

Za sebe musím říct, že jsem panu Trnkovi za účinkování zde na fóru velmi vděčný. Díky němu se mi velmi změnil pohled na lyžování. Osobně ho neznám, bohužel jeho vystupování může v některých vyvolat značně negativní pocity, také mi to chvíli trvalo, než jsem si na jeho příspěvky zvykl. Takový lidé, jako je pan Trnka, stojí za pokrokem (neprůbojní a nevýrazní to nejsou, rozhodně neříkám, že je to nějak špatně, každý má hold jinou povahu). Nemusí se Vám to líbit, ale je to tak. Já také ve všem s panem Trnkou nesouhlasím, ale to, že s někým nesouhlasím, rozhodně neznamená, že ho musím zatracovat a že se nemohu od něj něco naučit. Já tomu říkám černobílé vidění světa a tuto vlastnost nemám rád. Myslím, že pan Trnka si může dovolit být tak trochu „arogantní“, něco již v životě dokázal i pokud to zúžíme jen na toto fórum.

Muchy nechci se tě dotknout, ale co jsi ty pro toto fórum dokázal, že tady „kopeš“ do někoho, koho snad ani neznáš. Pokud se nedokážeš přenést přes to, co obaluje myšlenky pana Trnky, tak pak mám pro tebe návrh: Pokud se ti to nelíbí, tak na Snow nechoď nebo sem nepřispívej. Pokud odejdeš ty, tak mi to bude naprosto jedno, ale kdyby odešel mski, byla by to podle mě škoda (a ani se mu nedivím, taky by mě to nebavilo).

Never Stop Exploring

22.01.2012 14:56:01 #294 

TNS muž

>> #291, mski, 22. 01. 2012 08:13:04

Ahoj,

Už som sa zaprísahal,že do nezmyselných debát nenapíšem ani čiarku.Slovo držím,ale keď tak pekne žiadaš.Ale hlavne kvôli Ivanovi,Harrym…inak sa pýtaš jak decko.

„Jak uz jsem tady nekde drive psal, problem je v nedostatku respektu vuci vyssi pravde.“

Ak chceš písať o vyššej pravde,nevkladaj tam „Ja“,vyznie to nanajvýš Cimrmanovsky.Ako dôkaz hneď ďalšia veta:

"A vidis, kdybys byval Ivane uz drive zpracoval nejake to povidani se mnou a o me, mozna pak by ani tady takove spory „o hovne“

Tak chceš tu prezentovať vyššiu pravdu,alebo seba?Si vyber.

„Stal jsem se v zivote snobem.Snobem vyberu, selekce. Jsem velmi vybiravy clovek kdyz prijde na ruzne veci ale uplne tou nejvyssi potrebou pro me je nachazet harmonii. V lyzovani i v lidskych vztazich.“

Milan treba si priznať,že vo vytváraní harmónie v medziľudských vzťahoch si fakt len začiatočník.Poctivo trénuj,môžeš aj v tomto fóre.Nemá zmysel odchádzať.Ako jógin by si mal vedieť,že kamkoľvek odídeš,odísť bez seba sa Ti nepodarí.Nečakaj,že sa Ti prostredie prispôsobí,na to je moc rozmanité a Ty moc malý pán.

„Uz prez rok se zde ucim nove veci kterymi momentalne ziju a ktere jsou velmi uzce propojeny s lyzovanim. Joga a bojove umeni Shotokan.

Milan,jóginov poznám dlho a veľa.A môžem kľudne vyhlásiť,že jóga tak ako budhizmus,kabala a iné priťahujú obrovský počet psychicky nevyrovnaných osobností(má to svoj dôvod) z Európy,USA a Austrálie.A teda sa tam koncentruje aj značný počet idiotov.Nič osobné.

„Diskuze me vyprovokovala k mnohym zamyslenim, za to VSEM dekuji!“

Nápodobne ďakujem ja Tebe,za iný pohľad na lyžovanie.

A či tu ostaneš,je tvoja voľba.A po tvojom minuloročnom vstupe do fóra a urážkach a kopancoch,ktoré si odvtedy rozdával Ty je to aj tvôj boj.

Asi nám ešte máš čo povedať.Ja za seba hovorím ostaň,je to pestré a odolné fórum,strávi aj Teba:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

22.01.2012 15:22:55 #295 

Martinaa

Tak teď ses předvedl, ostatní jsou schopni alespoň držet jakousi úroveň debaty, ze které lze čerpat spoustu informací. Co jste ale předvedli s kolegou instruktorem vy dva, to stojí za pendrek. Jednak absence jasné formulace myšlenky (což mne u instruktora obzvlášť zaráží a zbytečně zapleveluje diskuzi) a pak – jak myslíte, že „rekreační lyžař“ v ČR vnímá pojem instruktor? Naprostá většina toho co je vidět jsou právě rychlokvašky pro děti, o existenci kvalitních učitelů je tady povědomí v podstatě nulové – ještě aby bylo, pokud ti lepší učí mimo. Takže můžete si tu stěžovat jak to v ČR vypadá, ale pokudy VY (dle sebeprezentace předpokládám o něco kvalitnější instruktoři) o sobě nedáte vědět a VY se nepostaráte o širší povědomí, pak se nedivte. Ona by poptávka byla, kdyby se více vědělo, že tu nkdo takový je. Sama jsem dělala pár let učitele a průvodce horolezení v USA a na prvním místě byla vždy tolerance a respekt mezi kýmkoliv, kdo se snažil byť malou měrou přispět k celkovým znalostem „v oboru“. Proč je to v Tvém příspěvku tak moc naopak?

Plivat na foru umí každý a výrazy jako šmudla nebo debílek jsou celkem slušný příklad, jak „obohatit“ a ostatním slušně otrávit diskuzní vlákno. To se fakt nad některé věci neumíte povznést? I kdyby pro vás byl Milan senilní dědula co si nevidí na špičku nosu, opravdu je mimo vaše schopnosti trocha zdrženlivosti, tolerance a hlavně slušnosti? Jde přece o rozšíření možných pohledů na věc, ne kategorické prosazování jediného možného úhlu pohledu. Tfuj, to jste mi nadzvedli mandle.

>> #291, mski, 22. 01. 2012 08:13:04 Pro Milana – Tvoje příspěvky mi mnohé daly, po pravdě víc, než mnohý rádoby-instruktor (ano, opět kvalita v Česku většinou dostupných instruktorů). Byla by věčná škoda kvůli dvěma osobám kopajících tak trochu na vlastním hřišti ochudit ty osatní, kteří Tvoje nové příspěvky vítají. A troufám si říct, že podobných jako jsem já, tedy většinou jen z povzdálí sledujících cvrkot, je většina. Nad Tvými příspěvky lze přemýšlet a přehodnocovat je, aby si z nich bylo možné v podstatě pokaždé něco podnětného odnést, je tu spousta konkrétních tipů a návodů, ne jen obecné výkřiky o posledních trendech. Takže alespoň jednou nahlas a veřejně: Děkuji. A doufám, že svůj názor na opuštění diskuze přehodnotíš, vždyť stačí sem tam něco ignorovat…

22.01.2012 15:47:16 #296 

TNS muž

>> #295, Martinaa, 22. 01. 2012 15:22:55

Martinka,

Pekný príspevok a myslíš to určite dobre,ale ak chceš niekoho hájiť a druhého obviňovať musíš poznať aspoň trochu z minulosti.Skús si prečítať aj staršie Milanove príspevky a reakcie na ne.Možno prekvapene zistíš kde sa tu vzalo napríklad také „šmudla“ a podobné výrazy:)

..nikoho sa nezastávam,je to ich vlastný boj,ale ak chceš byť spravodlivá a kázať toleranciu,rob to prosím dôsledne:)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

22.01.2012 15:49:05 #297 

MPS

>> #291, mski, 22. 01. 2012 08:13:04 Zkus hádat kdo je asi pro tohle forum větší přínos? Ty nebo Wartus a spol?

22.01.2012 15:57:59 #298 

Harry

Soudruzi a soudruzky,sklidnit hormon.

Urazkami nikam neprideme a rozhadat sa dokaze barsjaka rodina,nielen snowacka.

Za seba, som rad kazdemu novemu nazoru,ktory je tu prezentovany.K tym co mi nerezonuju sa nevyjadrujem,aj ked nad nimi pouvazujem.

Je mi velmi luto,ze ma oslovil prave Mski svojim nahladom na ski,vie zatracene dobre o com pise.A kedze mi logika toho co chce niekedy aj trosku zmetenejsie zdelit, sedi a do seba zapada,tak co uz mam robit.Bodaj by som aj ja aspon takto dokazal formulovat svoje myslienky ako on.

Ale vo svojej podstate,nie je krasne nieco objavovat v Mskiho prispevkoch?Mna to bavi,tak ako Ivan,HOnza Czechsk.....atd,ma nutia rozmyslat.

Ivanove heslo je zi a nechaj zit.-VYTESAT DO SKALY TENTO CITAT.

Kazdy sme nejaky,nedajme si znicit tuto peknu/na pomery inych diskusii,ktore su nemoderovane/dis­kusiu.

ESte raz zopakujem svoj nazor,Mski nahlad na ski nie je pre kazdeho.A budte pri nom velmi obozretny,stoji za to.

Moc ma zaujima,ako sa vyjadri Martin47.

caute Harry

22.01.2012 17:29:57 #299 

Wartus

>> #277, ivan, 21. 01. 2012 17:31:43

Ivane, zase na me jdes z cislama a statistikama. Ja jen tlumocim to, co se o ceskych instruktorech povida ve svete. A to se po nem pohybuju dost. Ne nemam to nikde v tabulce, ale pochvalna gesta od sefu lyzarskych skol, spokojenosti klientu a uznani ostatnich instruktoru je fakt ktery mi nevezmes. Co se tyce nejake sebechavaly, tak mi neni jasne kde jsi na ni prisel. Ja se nijak nechvalim a nemluvil jsem o sobe. Naopak, ja jsem mala ryba, ale beru zminovane ceske lyzarske profiky jako svuj vzor… „Celkove jsme fakt dobri“ bylo mysleno samozrejme lyzarsky, co sem tahas piti piva. Ivane ja te beru, ale zbytecna ironie a snaha me dat najevo, ze bych se mel zklidnit mi na tebe nesedi. Ano co jsem napsal o mski se na forum nehodi, ale proboha, dyt je z toho snad jasne, ze to nemyslim vazne. Prijde mi ze si tu „nekdo“ muze delat co chce a „jiny“ je bran jak bazant na vojne… Dyt mski urazi porad nekoho a kdo mu dal to pravo? Ono hodne lidi toto forum cte prave i po svete ale vetsinou nic neprispivaji, ale mistr mski je k smichu temer vsem s kteryma se o tom bavim. Naopak mi rikaji, proc tam neco vubec pises Wartusi. Proste mi prijde skoda to vzdat a nesnazit si prosadit svou. Dozvidam se zde i spoustu novych veci a padaji zde zajimave nazory, tak proc se nechat vykousat nakym mski a jinyma vyhorelyma chytrakama… Proste tohle by melo byt fer a melo by se vic resit lyzovani nez nejake osobni problemy.

22.01.2012 17:30:47 #300 

Krabice žena

>> #291, mski, 22. 01. 2012 08:13:04

Rozhodně bych nerada přišla o čtení Tvých příspěvků ;-)

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek