Zatížení lyží v oblouku - strana 11 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Zatížení lyží v oblouku (diskuze strana 11)

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další > | Poslední »

22.01.2012 17:33:10 #301 

Muchy

>> #295, Martinaa, 22. 01. 2012 15:22:55 >> #293, Vojta21, 22. 01. 2012 12:16:32

Na toto fórum jsem se přišel bavit o lyžování a díky Krabovi se tak opravdu dělo!Krabe, díky za tvou fotku a následnou minidiskuzi. Pan Trnka ovšem přišel a byl to on, kdo sem zatáhl kecy o šmudlech, inteligentech, blbcích, vyšších pravdách apod. – nic o lyžování, pouze o sobě!Jestli toto je pro vás člověk, kterého stojí za to obdivovat a tolerovat, tak vám držím palce a je mi vás velice líto!!!

Já jsem pouze nastavil Trnkovi zrcadlo tím, že jsem parafrázoval jeho výrazy, milá Martino!Proč si svůj příspěvek o tolerantnosti, slušnosti či zdrženlivosti nepověsila pod Trnkův příspěvek,co?To ti ani trochu nevadí člověk, který tvrdí, že kvůli „nedostatku respektu k vyšší pravdě“, chce toto fórum opustit a veřejně žádá o to, aby ho zde lidé přemlouvali, aby zůstal!???!???!

Buďte v klidu, já zde končím, nemám důvod ani chuť někomu něco dokazovat a nechat se zatáhnout do zbytečné slovní války. Rád se zapojím do diskuze o technice či biomechanice lyžování, ostatně o to by nám přeci mělo jít především,ne?

Lidi, proberte se!

22.01.2012 17:51:21 #302 

Krabice žena

>> #301, Muchy, 22. 01. 2012 17:33:10

Posuzuješ mskiho pouze podle toho, jak vystupuje v diskuzi. Uznávám, že působí silně nesympaticky, sebestředně a arogantně. ivan už to píše poněkolikáté – nejde o formu, ale o obsah.

Já na sobě vidím, že mskiho postupy fungují, a i když zdaleka nedosahuji lyžařské zdatnosti zbytku rodiny, tak se mé lyžování stále posunuje k lepšímu. A stále víc mě baví.

22.01.2012 18:03:47 #303 

Muchy

>> #302, Krabice, 22. 01. 2012 17:51:21

Jsem moc rád, že tvé lyžování stále posunuje dopředu a že tě stále více baví!!!Tak to má být!

Mskiho postupy fungují, proč ne!Také jsem nad jeho názory hodně přemýšlel a jsem za tyto věcné impulzy rád!Ale rozhodně si nemyslím, že jde o „vyšší pravdu“, před kterou bychom se všichni měli sednout na zadek, navíc zabalenou do formy, kterou mohou obdivovat pouze sadomasochisté!

Měj se hezky a ať to sviští..

22.01.2012 19:09:15 #304 

ivan-ski

Som asi arogantne hovado, na tomto fore mozno jednooky medzi slepymi, ale v poslednej dobe mi to tu pripada uz ako sekta.

**Vesmirni lide vam pomuzu najit spravnou lyzarskou techniku. Voknajsi bok vpred, nepredsouvat vnitrni, zadna protirotace a konstantni frontalnost. Co to presne je nikto nevi, to vladce vesmiru jeste nedefinoval. A kdyz to nahodou definuje, muze tuto definici kdykoli zmenit ve svem kodovanem jazyce. Vy to bez nej nebudete schopni dekodovat, pridejte se k proto nam.

Nebudte ovplyvneni bulvarem a debilnymi ceskymi medii. My vas ochranime od kamerovych systemu a ocipovanim cele zemnekoule.

Nebudte debilni stado pridejte se k nam. My neznasime bulvar my pisem odborne „27-ti leta sexy profesorka“ a „erotika v testu lyzi + 4× skipas zdarma“. My sme tady sami geniove poradime Lindsey Vonn upravit boty a ona najednou zacne slalom vyhravat. Lindsey neni zatim nasi clenkou proto nevi jak boty spravne nastavit. Ivici Kostelicovi zas dame odbornou, vysoko sofistikovanou radu vypustit sezonu 2011–12 a soustredit se pouze na sjezd v Soci. Ante Kostelic asi nema mozek natolko vyvinuti jako my, proto na tohle reseni zatim neprisel. Take on potrebuje probudit, osvitit a procitit.

My vyvoleny zijeme na vysoke urovni, a to az take ze si muzem delat z jinych povolani prdel. Lyzarsti instruktori jsou spodina, sme radi ze k nim nepatrime. Pridejte se k nam nas vladce je ochoten prijmout vas pod sva kridla. Tak co chcete aby vam vladce prozradil tajomstva zivota a vesmiru?**

22.01.2012 20:20:57 #305 

HonzA_ muž

Drazí spolulyžníci,

vrátil jsem se s výbornou náladou z týdne úžasného lyžování se skvělým počasím, v báječném prostředí a s výborným parťákem.

A teď jsem si přečetl kam až se dostala, zpočátku zcela nevinná, diskuze o zatížení lyží. A začíná mi to kazit náladu.

Milanovy (Mski) příspěvky mám opravdu rád a jeho pohledy na lyžování jsou pro mně zajímavé a i inspirující. Ano, někdy by mohl vše servírovat na stříbrném podnose, aby se naše mozkové závity nezapotily, ale nebyla by to škoda? Nezlenivěli a nezakrněli bychom – co na to říkáš ivane-ski?

O to víc mne ale mrzí že se svým posledním příspěvkem (vyšší pravdy apod.) dostal argumentačně na podobně tenký led jako ti, které v něm kritizuje.

JENŽE – na rozdíl od nich každý zde ví kdo je Mski. Každý ví do koho se svým příspěvkem trefuje, komu naslouchá, případně koho kritizuje a nebo zesměšňuje.

Ale kdo ví, kdo je Wartus, kdo je Muchy, atd? Možná i v tom je příčina toho, že diskutující spíše straní Mski a pochvalné příspěvky od anonymů o úrovni českých instruktorů berou s velkou rezervou.

Prostě Milan jde otevřeně s kůží na trh a proto je snadným terčem, ale současně určitě snáze obhájí svůj pohled na lyžování.

Já osobně mám rád pestrost a proto bych nerad přišel jak o příspěvky Mskiho, tak i od Wartuse a mnoha ostatních. Ale Wartusi, prosím, pokud možno k věci a srozumitelně. Mskiho už beru takového jaký je. Ty si ale, alespoň v mých očích, svou pozici ještě musíš vybudovat.

Takže Milane – prosím zůstaň, rád tě čtu.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

22.01.2012 20:59:53 #306 

Martin-K muž

Jakožto člověk, který si sem přišel pro rady, čtu nerad takové příspěvky ve vlákně, které je založeno pro úplně jinou věc. Nechci do toho nijak zasahovat, jenom bych znesvářené strany poprosil, aby si založili vlákno pro tento účel, určitě vám admin může udělit přístup podle nicků a můžete tam debatit do alelůja a ostatní to nemusí ani číst, nebo prostě založit jiné vlákno a tam to probírejte. Ovšem jestli to tu tak chodí běžně je mi to líto. Děkuji za pochopení.

22.01.2012 21:22:00 #307 

Harry

>> #306, Martin-K, 22. 01. 2012 20:59:53

Martine neboj,na probleme uz sa pracuje,vlakno sa premenuje na

Zatížení lidí v oblouku,

a tym bude vec vyriesena.

>> #304, ivan-ski, 22. 01. 2012 19:09:15

Na to ze si asi jednooke arogantne hovedo,si dost bystry.

Este dva dni a uz by sme spracovali aj Teba.Skoda.Moz­no casom.

Ozaj nerozmyslas nad obrakom Snov,mozno by sa tam mnohe vysvetlilo?

To Guru.

Mski mohol som mu nieco napisat?Nebudes sa hnevat?

Caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

22.01.2012 22:42:42 #308 

Jirka83 muž

>> #291, mski, 22. 01. 2012 08:13:04

Logicky nebudu objektivní, nicméně se veřejně přidávám k vesmírným lidem. Rád čtu tvoje vstupy, ať už jsou zabalené jak jsou zabalené.

Ostatně je mě líto, co se v tomhle vlákně psalo nedávno; přijde mi zbytečné nadávat druhému za jeho odlišný názor.

Právě jsem se vrátil po týdnu z Alp; za celý pobyt se mi (náhodnou souhrou) povedlo odjet asi 2× 3sec jízdy na modré, která se mi líbila. Ale jsem za ten záblesk vděčný, člověk má naději, cíl a motivaci nad tím přemýšlet.. Když nebude nad čím přemýšlet, bude to pro nás (věčné) nováčky o to horší.

186cm, ~100kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

22.01.2012 23:14:15 #309 

vašek2

Jak psal TNS, tak mski žádá publikum opravdu jak děcko o palec nahoru. Vzhledem k tomu, co mi komunikace s ním lyžařsky dala, se však připojuju do zástupů patolízalů, kteří svému guru olizují chodila a vzývám ho, aby zde bezpodmínečně zůstal.

to Muchy: Mski od začátku vystupuje neanonymně a vždycky se snaží nadšeným poradit. Osobně můžu potvrdit, že žádná z jeho rad se neminula účinkem. Jeho schopnost vyčíst pouze z videa a hlavně naprosto polopaticky předat co, jak a proč(!) dělat ke zlepšení je neuvěřitelná. Možná do Říma vede více cest, já tam ale přes Palermo jezdit nehodlám. Zkouším Trnkovu cestu a vidím, jak je pěkně rovná a s kvalitním asfaltem. Byl bych idiot z ní sjíždět.

Jeho náhled na lyžování je pro místní (sportovní/am. závodníky) lyžaře (jistě hlavní část diskutujících) natolik přínosný, že se zbožštění nelze divit. Tvůj příspěvek do diskuze je anonymní a ve srovnání s jeho zcela bezpředmětný – vůbec (či téměř??) nic si ze svý kuchyně nepředved. Přinést vlastní kůži na trh se fakt cení. Pak se nemůžeš divit, že se neměří každýmu stejným metrem!! Balast invektiv mi je úplně buřt, ty podstatný informace z jeho příspěvků lze lehce vyrýžovat. Akorát člověk musí chtít. Když ale někdo primárně vytváří jen zlatuprostý balast „na truc“, tak se nelze divit, že naráží…

Takovou radost bys mi udělal, kdybys rozved ten komentář k mskiho pochvale Kraba: "EDES DOPRAVA DO SPADNICE. TAM SE OCITNES BEHEM PAR SETINEK VTERINY.. ZAHRANENO SAMOZREJME MAS A TLAK NA OBOU.. KOLIK, TO JE NEPODSTATNE. . ZALOMENI PEKNE A ZE MAS NOHY VICE OD SEBE V TETO SITUACI NEVADI. HEZKE DEMO…

Myslel jsem si o tobě, že o lyžování něco víš a pouze zde hraješ debílka schválně!On asi opak bude pravdou, šmudlo!"

Proč si myslíš, že mski o lyžování dle tohoto mikropopisu nic neví? Můžeš to vysvětlit? A popsat jak teda na to?

22.01.2012 23:27:57 #310 

PavelKo

>> mski, 22. 01. 2012 08:13:04 Tak co vy na to..? Já na to, že někdy mám pocit, že toto fórum plní hned dvě role – první jako hodnotný zdroj informací pro lyžaře, druhou jako studijní materiál pro sociology a psychology. Tvým odchodem z fóra by se pravděpodobně o něco snížil význam obojího.

22.01.2012 23:46:47 #311 

mski muž

…vzdy mi slo v prve rade o obsah a o podstatu veci.

a byla a je to vzdy arogance a nepochopeni ktere ve me provokuji nejprv ironii a posleze i mou vlastni aroganci, urazky a zsmesnovani.(tot ono zrcadlo).. a dekuji vsem za objektivni kritiku. budu na sobe pracovat a pokusim se o argumentaci bez invekci.

Co treba misto nazvat blbce blbcem.. napsat.. ale bratre, nesouhlasim s tebou na zaklade pecliveho zvazeni tveho uhlu pohledu na konkretni vec a shedani ze tve poznatky neodpovidaji zakladnim pilirum anatomie a fyziologie cloveka, a to i prez mnou uznany fakt ze se tak udava ve vasich APULovych skriptech. Nabizim timto moznost objednani konzultacich za uplatu aby jste mohli lyzarsky a pedagogicky evolvovat..

JE TO LEPSI??

Jak zde zaznelo, nejsem diplomaticky genius a k pristupu decka se klidne rad prihlasim a identifikuju se s nim.

Zboznovani a idolizace me nebere, staci pouhe uprimne dekuju a az teprve v obchodnich tranzakcich je mile a ba dokonce nutne kdyz druha strana zaplati.

Joga pro me osobne a me narazky na ni predstavuji vyhradne zalezitost tela, benefit protahovani a posilovani. V tomto si ma TNS nepochopil..

A TAK DEKUJI VSEM ZA PALEC NAHORU A I TEM KTERI SE PROJEVUJI NESTRANE, BA I TEM S PALCEM OTOCENYM DOLU..

Pestrost zivota..

Zij a nech zit!

Diky! M.

jen mrtva ryba plave s proudem...

22.01.2012 23:46:57 #312 

Muchy

>> #309, vašek2, 22. 01. 2012 23:14:15

Tu fotku jsem se snažil analyzovat v tomto vlákně dříve, takže se zde nebudu opakovat a odkážu tě na příspěvek, který je někde pod Krabovou fotografií!

Především si nemyslím, že to je nějak „hezké demo“!Nesouhlasím s tím, že tam má Krab pěkné zalomení a vůbec pěkné postavení!Pokud je Krab opravdu ještě před spádnicí, tak si myslím, že by tam takové zalomení být ještě nemělo..to by se mělo v závislosti na rychlosti a potřebě udržet tlak do lyží vytvářet až za spádnicí. Možné důsledky jsem také už popsal..

Celá pozice mi přijde velice umělá a nepřirozená!Na druhou stranu již vím, jaký byl účel jízdy, takže mi je jasný, o co Krabovi šlo!Jsem rád, že sem tu fotku dal a už dříve jsem napsal, že bychom se o této záležitosti (fáze najetí do spádnice) mohli bavit více, takže děkuji i tobě, že jsi to opět oživil, Vašku..

23.01.2012 00:02:19 #313 

Muchy

>> #311, mski, 22. 01. 2012 23:46:47

Mně vůbec nevadí, když mi napíšeš, že nesouhlasíš s mým úhlem pohledu, Milane!Pokud dáš argument, kterým takové tvrzení potvrdíš, je to přesně to, jak by taková diskuze měla vypadat!Nevím ovšem, proč ses bez takového argumentu hned pustil do urážení mě či dalších instruktorů lyžování. Mrzí mě to od tebe!!!Proto odpovídám na tvůj poslední dotaz..ANO, TAK JE TO LEPŠÍ!

Proč to nezkusit znova a lépe!?Co třeba na základě Krabovy fotky?

Po této diskuzi jsem mj. dospěl k závěru, že bych si u tebe rád objednal tebou nabízenou konzultaci!Bylo by to možné ještě letos v Evropě či v létě v Austrálii?

23.01.2012 00:03:08 #314 

ivan

Kdo zaváhá, nežere.

Hned dopoledne jsem chtěl Milanovu výzvu k vyjádřením ad jeho odchod/setrvání přeměnit v anketu v samostatném vláknu s otázkou a la referendum:

Jste pro to, aby mski z fóra odešel, nebo aby tady zůstal?

Jednoduché a pochopitelné i pro Deža na dávkách.

Ale nestihl jsem to, svoje si vyžádala kamna a dřevo a pak přišly přenosy z obou WC.

A tím jsem nezabránil situaci, kdy „vesmírní lidé“ soutěží v literárním útvaru „chvalozpěv na guru“.

Ne, blbost, já vím, že oni tak píšou proto, že jim mski něco dává. Možná i proto, že někteří zdejší subgurus našeho veleguru vzývají, a ti přece, byvše přímo jím osobně (setkali se s ním, halelujá!) osvíceni, vědí.

Ale nebudu si hrát se slovy. Vašek2 to vyjádřil takřka nepřekonatelně: „se připojuju do zástupů patolízalů, kteří svému guru olizují chodila a vzývám ho, aby zde bezpodmínečně zůstal“. (Vašku, kdybych náhodou vyhrál hodně peněz a už se nemusel živit psaním o lyžích a lyžování, předám ti svoje pero, bereš? Když ne, Krab by to špičkově zvládl taky, a kdyby nešlo sklo, Másin by taky nebyl marnej, tak neváhej.)

Mám z toho trochu blbej pocit, ale jenom trochu. Protože Milana in action a jeho lyžařské charisma znám. Do soutěže O cenu Marušky Kudeříkové se tentokrát už nezapojím.

Chlapci a chlapi, ba i holky, skončeme to tady. Nenuťte se do vyznání lásky Václavu Havlovi, pardon, Milanu Trnkovi.

Ty vole v Austrálii, nechtěj už další ohlasy. Vždycky jsi určitou část lidí nasral a, upřímně řečeno, nasral jsi je programově, cíleně a s chutí. Na tom se nic nemění. Budeš se ozývat a budeš nasírat. Jinej už ve svým věku nebudeš a dokud si to můžeš dovolit, zůstaň u toho.

Vždycky budeš pro některé hovado a pro některé vizionář. Co chceš víc?

23.01.2012 00:03:48 #315 

TNS muž

>> #311, mski, 22. 01. 2012 23:46:47

OK,dík za objasnenie.Beriem na vedomie ako holý fakt.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

23.01.2012 06:52:14 #316 

mski muž

>> #313, Muchy, 23. 01. 2012 00:02:19

no to zni zajimave, prekvapeni neberou konce..-))

na tom rozboru Kraba zapracuji, zajiste se na to bude tesit i on..8-O

v kterych obdobich se budeme bavit, leto nebo zima tady nebo u vas?

a zapremyslej jestli by preci jen nebylo vhodne vyjit z anonymity..

mam dnes napilno, jen na skok a zas odchazim..

skol M.

23.01.2012 07:17:00 #317 

˘Ö˘Krab muž

Pánové, ta fotka byla jen pro demonstraci, že nic neplatí absolutně – ať vznikla jak vznikla. Pokud bychom chtěli na jejím základě paušalizovat, dojdeme na scestí. Nebyla to typická jízda a navíc při konkrétní rychlosti je toto místo sjezdovky trochu záludné svým profilem (přejezd „korýtka“ mírně do protisvahu) i tím, že se zde směr jízdy láme skoro o 90° doprava.
Buď se to dá říznout – ale pak není vidět za roh před sebe, tj. riskantní řešení, nebo se nadjede a udělá cca 120° oblouk – to je situace na té fotce.

Pokud už musíme kvůli nájezdu do oblouku něco ode mě rozebírat, dám si tu práci a časem vystříhám z nějaké pravidelné jízdy jen sekvence nájezdů doprava i doleva, aby to bylo aspoň trochu zobecnitelné. Rozebírat konkrétní uveřejněnou fotku v daném kontextu je asi tak, jako bychom na fotkách funcarvera dokazovali nemožnost a škodlivost jízdy po vnější lyži. Ztráta času.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

23.01.2012 15:46:31 #318 

mski muž

ale Krabe, nekaz nam radost, alespon ne me,mluve za sebe.. doprej mi to…

takova krasna fotka v tak krasne nestandartni situace a nestandartni jezdec.. to srdce zaplesa!!

Sice je ode me zadano zitra vstavat uz o seste a razit na sever do Byron Bay A s detma absolvovat naplanovany program hrani si na kosmonauty v tamnim zabavnem akrobatickem parku a pulnoc je jiz passe, pocity a potreby spanku jdou stranou.. jsem hnan vasni..

a tak si holt tu slibenou analyzu udelat musim!

a jak jinak nez ve srovnani s tim co mi tady a nam vsem jiz predestrel Muchy.

fotku dolicnou musite replikovat kliknutim zpetne na #151 – Krab v oblouku…

a kousek pod ni je bratr Muchy se svym pojetim predstavy co ze to tam bratr Krab vlastne vyvadi.

Nicmene, poznamka Muchy :„ale jen mě napadlo, že bychom se zde mohli začít bavit o lyžování,což?“, v dobe sveho vzniku a napsani jeste netusila , ze se jeji pismenka naplni..,

Muchy analyza zacina: „myslím si, že jsi na spádnici čí mírně za ní, jinak řečeno, jsi ve výjezdu v oblouku doprava a máš tedy pochopitelně přehraněno“

a pokracuje: " Jestli tohle všechno sedí a jsi opravdu na spádnici, přijde mi, že jsi brzo hodně zalomený. Příčinou může být záhájení oblouku pouhým vypuštěním tlaku podsunutím a nedostatečnou extenzí (současně s podsunutím) celého těla ve směru dovnitř nového oblouku – přes lyže. Důsledkem (obecně!!) tmůže být třeba pasivní jízda, bez gradace, ve smyslu vození se od lesa k lesu..chtělo by to video!Ale chápu, že pokud je to úplná placka, tam to chce opravdu kule, aby platilo nezalomení a vytvoření nějakého rozsahu."

tady, bez ohledu na prvni dilema o spadnici a jeji presne alokace vuci zatacejicimu Krabovi, je realitou ci nikoli, (jen Krab to s urcitosti vi, byl tam), jsem zbystril a mozna jsem v tom nebyl sam nad slovy o pricine hodne brzskeho zalomeni v dusledku mozneho zahajeni oblouku pouhym vypustenim tlaku podsunutim a nedostatečnou extenzí (současně s podsunutím) celého těla ve směru dovnitř nového oblouku – přes lyže..

" NEMUZU SI POMOCI!! KOCHAM SE TOU PREDSTAVOU JAK BY TO MILY KRAB, TAKTO POPSANE, PROVADEL, POKUD SI SLOVA VUBEC DOKAZU PRETRANSFEROVAT DO REALNE SITUACE.. JE TO BOJ A DAVAM SI TO ZA VINU SAM SOBE.. , ASI NEMAM DOSTATECNE ROZVINUTOU PREDSTAVIVOST.. A POSUDTE.. POKRACUJE TO..: „Důsledkem (obecně!!) tmůže být třeba pasivní jízda, bez gradace, ve smyslu vození se od lesa k lesu..chtělo by to video!Ale chápu, že pokud je to úplná placka, tam to chce opravdu kule, aby platilo nezalomení a vytvoření nějakého rozsahu.“ NO NENI TO UZASNY POPIS NECEHO CO SE TREBA MOHLO STAT A NEBO TAKY NEMUSELO."?.

A PRO TRPELIVE, KONECNE NASTAVA ROZZUZLENI V PODOBE NAVRHU, VSE V DOBREM UMYSLU, JAK KRAB ONU SITUACI MOHL BYVAL ZVLADNOUT URCITE LEPE A PODLE PREDSTAV BRATRA MUCHY :" Uměl bych si v této pozici představit (pokud platí spádnice?), že ještě v této fázi budeš v náklonu celým tělem do oblouku a začneš se případně zalamovat (pokud to je potřeba a také ne už v bocích, ale výše!) až po této pozici, mohl by jsi mít užší stopu (tím pádem těžiště ještě trochu dál od lyží ve větším rozsahu – blíže k podložce)!?Co myslíš?.

JIHNU A ROZTOUZENY SE CHVEJU NAD PREDSTAVOU POTENCIONALU ROZJIMANI NAD TEMITO MOUDRYMI SLOVY. A NAD OBJEVOVANIM PODSTATY VECI. CO SE ASI TAK ODEHRAVALO V MYSLY BRATRA MUCHY V OKAMZIKU FORMULACE TECHTO JEHO MYSLENEK..? A NAD MOZNOSTMI VNIKANI DO HLOUBEK TECHTO SKVOSTNYCH SLOV, S KTERYMI BY SE JISTE DALI ZAPLNIT CELE STRANKY.

TOT SI ALE JAKO LAHUDKU A DESERT MUZEME PONECHAT NA NEKDY JINDY, CAS TLACI..

Ted se spise vyjadrim ke Krabove snimku ja. Vim a uznavam, je to jak bratr Mucha zcela objektivne namitl, ze prichazim " po boji", ale ja tvrdim ze niloliv ne po bitve.

Ale jedna vec mi preci jen zmatla… to kdyz Krab upresnoval otazky ano ci ne, a ta jedna formulace byla tato: „jsi ve výjezdu v oblouku doprava … ANO“

Pro me je „ve vyjezdu“ ukonceni oblouku, a to s mou vizi po shlednuti snimku nehralo.. asi to tak Krab ANI nemyslel,, to ANO bylo mozna spise jen na oblouk doprava.. a ja to videl spis na fazi pocatecniho vedeni oblouku, jeste pred vjezdem do spadnice… a stale to tak vidim a chapu-li to tak spravne podle Kraboveho upresneni z #311 : „se nadjede a udělá cca 120° oblouk – to je situace na té fotce.“
TAK 120.. TO JE SKORO VRACECKA.. A V MOMENTE ZACHYCENEM NA FOTCE SE SOTVA ZACAL ODCHYLOVAT OD SMERU JIZDY PODEL LESA.. A TAK DO UPLNEHO VYJETI OBLOUKU ZBYVA JESTE DOBRYCH 90 STUPNU, TO JESTE PEKNE DALEKO..

NO A V TETO FAZI ZAHAJENI OBLOUKU PRED SPADNICI, NA PLACCE A NAVIC TO TAM KRAB ANI BUHVIJAK „NEKULIL“ JE JASNE, ZE ODSTREDIVE SILY NEMOHLI BYT DRASTICKE. A ANI GRAVITACE MU V TOMTO MISTE JESTE MOC NEPOMAHALA.. MUSEL VYJIT JEN S TIM, CO SI VLASNIM PRICINENIM VYTVORIL PREKLOPENIM HRAN A NASLEDNOU ZMENOU SMERU.
A TAK SE CELA SITUACE STALA VELMI NESTABILNI A NACHYLNA K PREPADENI DOVNITR DO OBLOUKU. A PROTO SIRSI STOPA V TETO SITUACI NENI NIKTERAK NA ZAVADU, BA NAOPAK.

A ZALOMENI JAKE VIDITE NA OBRAZKU AT UZ SE ZDA BYT SEBEVETSI, UMOZNUJE DOBRE STRANOVE NASKLADANI V OBLOUKU S DOSTATECNYM VYVAZOVANIM BEZ RIZIKA PREPADENI NA VNITRNI A MOZNE ZTRATY ROVNOVAHY A PADU.

ASI TAK BYCH TO VIDEL VE STRUCNOSTI JA. VSE JE TAM VERIM OBSAZENO .. JE SICE MOZNE TO PROBIRAT DALE A DO VICE DETAJLU ALE JA BYCH TO TAK NECHAL.

A JDU UZ KONECNE SPAT…

SKOL M.

23.01.2012 17:50:23 #319 

MirekP

>> #318, mski, 23. 01. 2012 15:46:31

• zatim nelyzarska poznamka (lyzarkou az nebudu mit teplotu 39C at nejsem pod vlivem halucinace – nejak se nam doma nedari, ale snad bude lip, u more by se to nestalo)
  • si/jim nedas pokoj, TNS, Vasek, Ivan tu nelyzarskou cast hodnoti moc hezky :-)
  • jakoliv jsem tu jogu ocekaval, sam to mam podobne, vzdyt cely strecing/zdravotni TV z ni vychazi a hlavne me prestala bolet zada (aspon to malo co pro sebe mohu udelat, kdyz uz nesportuji a sedim v kanclu)
  • ale i ta relaxacni cast ma neco do sebe (pokud delas vse s mirou), ja na ni vsak nejsem pripravenej, asi zatim jeste moc velkej bourlivak, ale lepsi se to:-), clovek je nucen nebyt radikal (jinak by asi nemohl byt zamestnany)
  • nevim/nerozumim co vidi ti kluci instruktori (no i jini) na tvych nazorech tak netradicni (formulace na papire je vzdy problem, ale obecne)
  • Nejen ty, ale i Honza Marsik mi rikal v roce 2001 o frontalnosti a jak jezdi nekteri trochu jinak vic po obou a spolecne obema (myslim, ze mel pocit ze Matt a Raich – nebudu to zpetne zkoumat)
  • S tebou jsem si hodne veci ujasnil (to souviselo i s tim, ze jsem se tez o lyzovani zacal zajimat pozdeji a vic teoreticky nez prakticky (nejdrive prachy ted cas)a myslim, ze je to spis forma vyjadreni v cem se lisim, nez vnimani lyzovani, jiste za ty roky jsi mnohem dal (leta to byl tvuj zivot)
  • takze detatko davam ti taky hlas:-), navic ta hamaka od Heleny je super (takze mas body i za ni:-))
  • treba se nam jeste vynori IvanV s tou obhajobou protirotace a vysvetli co je skodlive predcasne zalomeni)

23.01.2012 23:51:52 #320 

Muchy

>> #318, mski, 23. 01. 2012 15:46:31

Celý rozbor jedné fotografie je přeci vždy jedná velká hra na to, co by – kdyby!

Koncept oblouku, který jsem se snažil popsat, je určitým obecným konceptem zatáčení na carvingových lyžích, který jsem si do této chvíle z určitých zdrojů a impulsů vytvořil. Pochopitelně se mohu mýlit jako už ostatně mnohokrát a rád svůj pohled kdykoliv aktualizuji, pokud poznám lepší (proto mám ostatně zájem s tebou lyžovat!!!).

Když to shrnu, tak Krabovi v příspěvku doporučuji inklinaci/pře­klopení bez předčasného zalomení (extenze celého těla do směru nového oblouku, přizpůsobena dané rychlosti a podmínkám). Podmínkou je kvalitní vypuštění tlaku, využití působících sil a tedy následná inklinace jako kombinace podtažení a překlopení se. Vše s jasným cílem, proč něco takového dělat – dostat těžiště přes lyže a dovnitř vznikajícího oblouku a vybudovat tak rozsah, který posléze ve výjezdu využiji k vytvoření tlaku do lyží. Zřejmě je to nošení dříví do lesa, ale pochopitelně svým popisem směřuji k vám dobře známému: http://www.youtube.com/watch?…

Krabova fotka nekoresponduje s mou vizí oblouku, ale na druhou stranu jsem si již vědom podmínek (koryto či prohlubeň, placka, sníh) a záměru (trénink předčasného zalomení), proč vlastně Krab onu jízdu jel.

Pochopitelně přejdu tvůj zbytečný sarkasmus, ale udivuje mě, že jsi jednu ze základních součástí moderní techniky lyžování z mého popisu nepoznal. Nebo nechtěl?

„NO A V TETO FAZI ZAHAJENI OBLOUKU PRED SPADNICI, NA PLACCE A NAVIC TO TAM KRAB ANI BUHVIJAK „NEKULIL“ JE JASNE, ZE ODSTREDIVE SILY NEMOHLI BYT DRASTICKE. A ANI GRAVITACE MU V TOMTO MISTE JESTE MOC NEPOMAHALA.. MUSEL VYJIT JEN S TIM, CO SI VLASNIM PRICINENIM VYTVORIL PREKLOPENIM HRAN A NASLEDNOU ZMENOU SMERU.“

S tímto souhlasím!Ale to, že to Krab nekulil (aby se musel takto šroubovat do zvláštní pozice před spádnicí) mi trochu nesedí, protože jede na tuhé GS, není to zřejmě první oblouk celé jízdy a jeho rozsah pohybu naznačuje dostatečnou rychlost proto, aby tam nevzniklo takové postavení, jako vzniklo (v tomto případě lépe řečeno – bylo vytvořeno!)Pouze samozřejmě domněnka z jedné fotky.

„A TAK SE CELA SITUACE STALA VELMI NESTABILNI A NACHYLNA K PREPADENI DOVNITR DO OBLOUKU. A PROTO SIRSI STOPA V TETO SITUACI NENI NIKTERAK NA ZAVADU, BA NAOPAK.A ZALOMENI JAKE VIDITE NA OBRAZKU AT UZ SE ZDA BYT SEBEVETSI, UMOZNUJE DOBRE STRANOVE NASKLADANI V OBLOUKU S DOSTATECNYM VYVAZOVANIM BEZ RIZIKA PREPADENI NA VNITRNI A MOZNE ZTRATY ROVNOVAHY A PADU.“

S tímto si dovolím nesouhlasit!Za­lomení není adekvátní a nemyslím si, že to je jediná cesta, jak vyvážit celou pozici, nepřepadávat na vnitřní či neztratit rovnováhu. Důsledkem je spíše pasivní jízda po hranách a vyjetí po či nad rádius lyží.

24.01.2012 06:46:58 #321 

˘Ö˘Krab muž

… Když vás to tak baví, tady jsou vida z toho dne. Už jsem je sem někam vkládal vloni, s minimální odezvou. Také to, že sníh tehdy na sluníčku hodně povolil a přestával držet ve střihu jsem sem už psal.

Domnívám se, že komentovaná fotka v postu #191 je vystřižena z cca 4 s první odkazované jízdy.

http://www.youtube.com/watch?…

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

24.01.2012 10:04:07 #322 

vašek2

>> #320, Muchy, 23. 01. 2012 23:51:52

No já si myslím, že „inclitation“ v Tvým pojetí znamená jakýsi aktivní a základní prvek lepšího zatáčení. Jak to chápu já, tak „inclination“ je spíše součást přechodu mezi oblouky – velice prkenně řečeno. Přesně jak to píšeš: „Podmínkou je kvalitní vypuštění tlaku, využití působících sil a tedy následná inklinace jako kombinace podtažení a překlopení se.“ – je to padnutí na zcela (často ve vzduchu) odlehčených lyžích „vzniklé“ reboundem a uvolněním (s následným bezodporovým natažením) našeho těla. Zkus docílit inklinace při čistém!! crossoveru a pak podej report. Takto od klávesnice si troufám tvrdit, že to nejde, resp. že zalamování od samotného prvopočátku bude stěžejní pro bezpečnou jízdu…

24.01.2012 11:00:08 #323 

milan2

Krabe mohl by jsi přihodit obrázkovou studii ala Ron Le Master z toho oblouku na té fotce?

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.

24.01.2012 12:43:57 #324 

MirekP

Ale to jsme u nekolika bodu

inclination = naklon (asi mineno toporny)

1. philippe chevalier a jeho pasivni vedeni a aktivni
  • osobne si myslim, ze je to pasivni jen obecny opticky kratkodoby vysledek pohybu kolem a ne cilena pohybova aktivita s umoznujici lepe zatacet, na rozdil od te aktivni (navic rekl bych idealne je mozna cilem neopostet podlozku, jakoliv to proste v urcitych situacich nejde a co to znamaena na casech atd je ???),pokud spravne rozumim Vaskovi ma podobny pohled?
  • jak to vlastne myslel Chevalier by me zajimalo??
  • proste jak prehranim/dorovnam „zalamuji/vlamuji“, ale ne cilene chvili toporne a pak cilene aktivne (ackoliv mira zalomeni zavisi na mnoha okolnostech a meni se v prubehu, mozna proto ten opticky pocit- kopec, lyze, polomery, snih atd)
  • bod 2 a jeho benifit je asi take pro tuto teorii = mit kontrolu co nejdrive je to mozne (cehoz dosahnu potrebnym hranenim spravne v case)
  1. zalomeni versus nezalomeni a jejich vyznam
  • radeji pouzivam pojem vlomeni vnejsiho boku a uvolneni/„prid­zvednuti“ vnitrniho, duvodem je, ze (a to mi prislo, ze jsem zahledl na prvnich VL), pod instrukci zalomit dochazelo k ruznym prekroucenym poloham a pritom to nemenilo nic zasadniho na uhlu hraneni (proste ten odklon + predklon je kompenzacni sekundarni projev vlomeni a ne opacne, ackoli pravdepodobne provaden spolecne s vlomenim)
  • vyznam, nenapada me nic zakladnejsiho nez ten uhel hraneni (s cim souvisi dost zasadni benefit polomer, stabilita oporu ⇒ kontrola)
  • v bodu 2 vidim i uskali debaty o predcsnem zalomeni (ja mysli, ze spravne je spatne zalomeni muzed byt skodlive, casto viditelne u deti predcasne v tycich nebo s vyukovym durazem na to zalomeni, jako ten VL priklad muze rozhodit spravny postoj, pohyby, navic kolik talentovanych deti je opravdu v lyzovani/sport penez, ale rekl bych, ze to mizi a mozna to byl vic pozustatek te zprotirotovane zalomenosti v hlavach mnoha treneru??????Po­zoruji jen nahodne, letos 0 dni tak jen uvaha nad tematem)

3)Nema cenu rozebirat sily, jasne, ze je spolu se spravny pohyby, timingem, citem atd mohu a mel bych vyuzivat spravne)

• jakoliv se mi to osobne z duvodu napr strachu atd nedari

4)a samozrejme mi prijde logiocke a prirozene to provadet maximalne frontalne (vzhleme k stabilite, kdyz do me nekdo strci z boku)

• s nohou vpredu
  • s nohami ve stejne urovni
  • kdy jsem stabilnejsi
  1. Ad Krab
  • myslim, zes tam neco tou jizdou trenoval a tak bez te znalosti je to hodnoceni nefer
  • ale obecne mi to prijde jizda na krev (jako,ze snaha o rozsahy jak v Beaver Creaku) na modre placce a pak to pusobi mozna trochu neprirozene (zajimalo by me jak by cit radil na tech GS27 jet Bankovi ve stejnem miste – polomery, otevreni oblouku atd)
  • to pak asi neprida na te harmonii sil a vyvazeni
  • me by spis vadila ta vnejsi trochu vzadu a ta protirotace v zacatku oblouku
  • navic to zalomeni mi prijde takove nepstupne s prubehem oblouku (je to v jednu chvili z jedne extremni switch do tehoz na druhou stranu)
  • ze sis trochu stoupnul na vnitrni nesvedci o idealnim rozlozeni (ale jinak bys upad, co je lepsi)
  • prehraneni mi prijde pekne

6)EDIT: cokoliv o VL vyse nema rikat nic proti VL (proste to byl muj pocit jedne veci)

24.01.2012 15:49:49 #325 

ivan

Dobří holubi se vracejí, témata taky. Náklon, odklon, kdy a kolik druhého.

>> #322, vašek2, 24. 01. 2012 10:04:07

Vašku, náklon bez zalomení přechodem přes lyže (crossover, překlopení) samozřejmě udělat můžeš, jsou-li pro to podmínky. Tedy buďto dostatečná rychlost, ve které se takové nekompenzované umístění těžiště daleko uvnitř oblouku unese, nebo lyže s dostatečně malým radiusem, které tě tak i při malém poloměru zatáčení bez nutnosti velkého úhlu zahranění unesou.

Oblouk bez potřebného odklonu trupu byl dokonce jednou z důležitých charakteristik carvingu v jeho počátcích. Vedle jízdy po hranách byla právě tato možnost novum. A záhy Kuchler zformuloval „snowboardcarving“ s celkovým náklonem a la snowboardisté (bez jízdy dominantně po vnitřní). A jezdily se prvky jako „svíčka“, kdy se s připaženýma rukama, aby se jezdec nezalamoval, jen naklánělo.

Jaké to má výhody a nevýhody zde nekomentuju, to se probralo mockrát.

>> #324, MirekP, 24. 01. 2012 12:43:57

Mirku, původní «passive Steuerphase» und «aktive Steuerphase», česky pasivní a aktivní vedení (Petr Jireš), už Švýcaři přinejmenším od vydání současného KLM J+S (2008) nepoužívají. V současné terminologii včetně aktuální verze Lehrplanu mají Steuerphase 1, Steuerphase 2. Důvodem odchodu od původních termínů byla jejich příznakovost a nežádoucí konotace, kdy implikovaly „pasivitu“ versus „aktivitu“, to na rozdíl od současných ryze neutrálních nálepek, cit: „der negativ behaftete Begriff «passiv» eine Steuerphase beschreibt, die für das Gelingen eines Schwungs ausserordentlich wichtig ist.“

Mám pocit, že v souladu s moderním pojetím splývání-překrývání fází oblouku (Phasenverschmel­zung) už také poněkud ustoupili od ještě chevalierovského dost striktního oddělování „štajfově padnout do oblouku = inklinace“ („pasivní“ vedení) od zalomení (knicken = angulace, „aktivní“ vedení). Přinejmenší u krátkého oblouku už aktuálně definují:

Steuerphase 1: Während die Beine unter dem ruhigen, falllinienori­entierten Oberkörper beugen und drehen, kippt und knickt der Körper dosiert Richtung Schwungzentrum. Eine zentrale, stabile Körperposition, bezüglich Standbreite und Skilängsachse, ist Voraussetzung für einen optimalen Druckaufbau.

Tedy tělo se dávkovaně naklápí a zalamuje do směru (tvořeného) oblouku.

Steuerphase 2: Kurzes und präzises Aufkanten und Bestimmen der Schwungrichtung durch verstärktes Knicken in Hüften und Knien.

Zesílené zalamování v bocích a kolenou (?)

Když v tomto okamžiku zde pominu ta kolena (muselo by se zkoumat, jak přesně to myslí), dává to takhle už lepší obrázek než dřív.

Když se pojede dlouhý rychlý oblouk (SG apod.), který nyní třeba utahovat kvůli další bráně nebo z nějakého jiného důvodu (terén, překážka), nic nebrání jen minimálnímu „naznačenému“ zalomení, zejména pokud lyžař umí pracovat s pánví tak, že s přizvednutím vnitřního boku nepadá na vnitřní. Ukazuje to nakonec i praxe části oblouků v rychlostních disciplinách.

A podobně se tak dá jet na moderních samotočkách, i když v praxi rekreantů z toho vesměs vznikne to nalehnutí na vnitřní, které tady komentujeme 8× z 10 videí.

Naopak jsem tady kdysi prolinkoval volnou jízdu Palanderovu („P. skiing Ruka slopes“ na YT) a na ní je vidět, že pohodičku piánko jede s hodně malým zalomením.

Jakmile ale poměry oblouku jsou méně idylické, tedy zkracuju ho pod rádius lyže – musím se vejít do branek, úzkého koridoru aj. – tak už na luxus počáteční inklinace postupně přecházející do angulace je tak málo času, že to v duchu zmíněného splývání fází půjde od počátku kombinovaně.

Jestliže přiznám oblasti pánve a kyčelních kloubů zásadní roli v technice zatáčení (mski to vždycky zdůrazňoval, jiní méně, zejména zastánci „counteru“ a také ti, kdo zdůrazňovali oddělení inclination – angulation), musím také zdůrazňovat včasné a patřičné zalomení (coby součást celého komplexního „aranžmá“ segmentů těla).

Ještě bych upozornil, že pomocí fotek lze doložit cokoliv, viz např. Guršmanovu „inclination/an­gulation philosophy“ na youcanski.

S oblibou se operuje fotkami z WC. Mám ale pocit, že při současném stavění GS na 25 m a místy i méně (snížení rychlostí, „proticarvingový“ trend), je hlavně u kluků vesměs takový boj stíhat a udržet linii, že těmito příklady snad pro nezávodní diskusi ani neoperovat.

Taky SL se tlačí dost „dohusta“ a je to kupa zároháků, jaké „civil“ sotva někdy pojede.

My 2 cents. Můžu se mýlit…

P.S. „tučně já“ znamená, že ztučnění částí textu, Fettschrift, jsem provedl já.

24.01.2012 16:24:03 #326 

vašek2

>> #325, ivan, 24. 01. 2012 15:49:49 Ano, ano. Pravda, nějak to jde, ale : „Jaké to má výhody a nevýhody zde nekomentuju, to se probralo mockrát.“…

Podstatou „problému“ ale je, zda je ke kvalitnímu zatáčení ten náklon podstatnej :-) . Nějak ho při tom crossoveru docílit můžem, ale předpokladem je nutnost několika polehčujících faktorů (viz. tvůj post) – rychlost, točivý lyže, neled. V rámci našeho pídění se po (Renn)Idealschwungu je to trochu moc nutnejch podmínek pro optimální techniku, že.

24.01.2012 16:52:08 #327 

MirekP

>>> ivan, 24. 01. 2012 15:49:49*

Dekuji za info, jakoliv nemecky zrovna moc nevladnu a nesleduji zadne vyukove programy, rika to asi, ze od roku 2008 to tedy poopravili a ted rikaji neco v duchu (tedy pominuli ta kolena):

• je to aktivni pristup (tj snaha o zalomeni od pocatku, asi dle potreby a okolnosti – to jejich davkovane)
  • zalomeni je ruzne s prubehem oblouku (faze 1 a 2)
  • faze 1 je klopeni a zalamovani
  • faze 2 (ktera je intenzivnejsi v kyclich (coz souvisi s temi polomery, uhly hraneni, optimalni polohou tela se vzeprit bocne – jako na surfu:-)atd)

Jakoliv je to pro vyuku asi jedno, nebot sikovni si ten pohyb najdou a ani netusi nic o teorii. Staci jim dat spravne podminky.

Tj ve finale rikaji v podstate (ne-li uplne) co my nahore

24.01.2012 16:59:07 #328 

ivan

>> #326, vašek2, 24. 01. 2012 16:24:03

Tady je ten Kale:

Viz nahoře oblouky = minimum zalomení 0:26, 27

Dole na prudkém: už musí, cca 0:36

Úplně dole zase na plošším: zase málo zalomený 0:39, 43

>> #327, MirekP, 24. 01. 2012 16:52:08

Snad ano. Pro věcnou správnost prosím odlišovat citace resp. moje kousky překladu od mých interpretací a vývodů. Leccos se dá najít na webu, ale bez němčiny to nevyužiješ. Tohle mám schované svoje příspěvky z bývalé diskuse na fóru Interski.cz, poté kvůli hádavosti interskijáků zrušeném.

24.01.2012 17:07:25 #329 

Muchy

>> #322, vašek2, 24. 01. 2012 10:04:07

Ahoj Vašku, „Jak to chápu já, tak „inclination“ je spíše součást přechodu mezi oblouky“ přesně tak to také chápu!Pro mě je zahájení oblouku právě tím přechodem – transition!Je to tedy fáze, kdy uvolňuji tlak lyží nějakým pohybem xy, který odpovídá daným podmínkám xy, a vracím tak těžiště zpět nad lyže a plynule dále přes lyže do směru tvořeného oblouku.

Tento pohyb si můžeme nazvat jak chceme!Třeba aktuální rakouský manuál (2010) tento pohyb nazývá Vor-Einwärtsbewegung či Einwärtskippen. Já mu říkám hezky česky „předovnitřní“ a mám na mysli zmiňovanou inklinaci, přizpůsobenou podmínkám.

„No já si myslím, že „inclitation“ v Tvým pojetí znamená jakýsi aktivní a základní prvek lepšího zatáčení.“

V mém pojetí „moderního lyžování“ (tak jak ho zatím chápu, což ovšem, doufám, není definitivní) je tento pohyb naprosto fundamentální a snažím se ho učit už od pluhu!:)

Pochopitelně na další diskuzi by bylo, jak to vlastně celé udělat a čeho tím dosáhnout!Jak píšeš: „Podstatou „problému“ ale je, zda je ke kvalitnímu zatáčení ten náklon podstatnej“!?Do­volím si tvrdit, že rozhodně podstatný je, protože pak může za spádnicí vzniknout to, co vzniknout má a vše do sebe začne zapadat a navzájem se využívat… Omlouvám se za přílišné zobecnění, nechci do sebe motat všechno dohromady, když se teprve bavíme o přechodu a najetí z kopce dolu!;)

24.01.2012 17:37:51 #330 

MirekP

>> #329, Muchy, 24. 01. 2012 17:07:25

• rekl bych, ze jsme o tom hodne s Ivanem pohovorili, jak se na to tvaris?Zda se to akceptovatelna teorie?
  • chapu, ze se nemusime pochopit v mnoha vecech, jinak je nazyvat atd, ale co ma tak duleziteho vzniknout za spadnici, ze to berete jako podstatnejsi nez mit vcas prehraneno a nasaseno pred ni a stale se upinate k te spadnici (rekl bych ty a Wartus)
  • jak se toporne naklapite v pluhu

taky jeden Palle http://www.youtube.com/watch?…

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo