Zatížení lyží v oblouku - strana 13 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Zatížení lyží v oblouku (diskuze strana 13)

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další > | Poslední »

29.01.2012 03:38:41 #361 

Harry

Milane,si tazka povaha.Dobre to ten Ivan hovori.

Prisambohu,nechcel by som byt Helena.Tej nezavidim.

Znovu sa s Tebou pohadam.Tvoj pohlad na lyzovanie,je pohlad cloveka ktory straca prehlad o realite.

Uvedom si,ze tu na Snow pises pre normalnych ludi.

Ja viem,zas mi budes oponovat,ze Tvoj nahlad na Ski musi pochopit kazdy.A ze Tvoja teoria nie je vysoka skola lyzovania./Z mojho pohladu lyzovanie cez bedrove klby takym je/.

Ja za seba tvrdim,/velmi sa vopred omluvam/, ze je, dodam slovenske porekadlo, nehadzte perly sviniam.Je to skoda.

Tvoj pohlad na Ski je niekde inde.

Tvoj pohlad pochopi mozno Vasek,Dali,Krab atd.Ale tazko je vysvetlovat Tvoj pohlad na ski normalnemu cloveku.

Ako sa to hovori?

Zabudol vol .ze telatom bol.

Moja rada,snaz sa rozmyslat rozumom svojho syna,nie so vsetkymi sa mozes bavit formou race,ale to si Ty uz neuvedomujes,ze tak to robis.

Prosimta,dovol aj opozicii prejavit svoj nazor bez invektiv.

Vies co pre Teba musi byt vyznamenanie?/Teda aspon tu na Snow/.Urcite Martin ,ktory pochopil o com sijes,a sam si to v hlave snazi zrovnat.Tak ako ja.A to nechcem hovorit o ostatnych.

Snad ma pochopis,a budes sa snazit potlacit svoje Ego.

Bude to na prospech nas vsetkych.

Este raz dakujem za vsetko know how co si Tu poskytol.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.01.2012 06:34:52 #362 

mski muž

>> #361, Harry, 29. 01. 2012 03:38:41

Harry, prisel cas pravdy!

vse byla z me strany od zacatku jen konspirace!

vse je jinak, a to tak jak jste od pocatku byli zvykli..

I Czech skier uz se muze v klidu vratit do debaty.

Jeho teorie o protirotaci, hlavne v zahajeni oblouku je spravna.

Chtel jsem si jen vyzkouset mou schopnost mystifikovat a vodit za nos!

Kdyby nebylo tebe Harry, tak se mi to skoro povedlo. Vsechny zmast, osalit, nahnat do postrani ulicky odkud neni vychodisko. Motivace? takovy uz jsem ja, proste zly charakter a samolibost!

Samozrejme ze krom protinatoceni je hlavnim impulzem pro hraneni koleno skrcit dopredu a dovnitr oblouku, vaha 100 procentne na vnejsi, jak jinak!

A zahajovat oblouk z reboundu vyraznym odlehcenim naakumulovanych sil ktere jsem pred tim ziskal duslednym tlacenim do vnejsi tak jak jsem prave shora popsal..

A jeste si k tomu po vzoru nasich tenisovych Australia Open poradne hekat.. Hop, hop!!

tak a je po show! Zpet ke starym dobrym osvedcenym pravdam!!

Omlouvam se vsem zde i jinde spriznenym fanouskum Snow Diskuze, obvzlate pak Ivanu Sosnovi ktery si z vas vsech se mnou vytrpel nejvice a nejdele!

Do smrti me to bude mrzet a pri nejblizsi prilezitosti, jen az nam tady zaplavy trochu polevi vyrazim na surf boardu, chytnu tu nejvetsi vlnu co bude jen mozne a po vzoru velkeho Z se necham vrhnout na ostre skaly!

A nebo se necham sezrat zralokem bilym, touto dobou by meli plout kolem nas na sever..

Arivederci baby, MTS

jen mrtva ryba plave s proudem...

29.01.2012 07:23:41 #363 

˘Ö˘Krab muž

>> #361, Harry, 29. 01. 2012 03:38:41
I pohyb pánve jsme s Dalim řešili… Nemáš pravdu, Harrymane, že je to vysoká škola. Možná na provedení ano, ale vysvětlit se mi to povedlo snad padesáti lidem nejrůznější lyžařské úrovně. Včetně Krabice :-D .

>> #362, mski, 29. 01. 2012 06:34:52

Mám možnost jistým způsobem testovat účinky (mskiho) techniky na vzorku nezávodníků. Nečiním si nárok na reprezentativnost, některé dílčí výsledky pokusu:

Ne všichni , samozřejmě, jsou tento způsob ochotni vzít za vlastní. Spíše to přijímají cílevědomí lidé s vyšším vzděláním a ženy, ty ovšem následně snáze podléhají vlivu „takyinstruktorů“ na svahu – začnou tím, že mít vnější nohu vepředu je nesmysl, pokračují protirotací pánve … U mužů je obvyklým problémem to, že mají malé rozsahy (jsou zatuhlí) a vzhledem k muskulatuře to do jisté meze nějak „dají“ silou, což je nenutí snažit se o pokrok. Ženy, nedisponujíce takovou silou, zato však jinak posazenými klouby s vyšší pružností vazů, si naopak rády pomohou účelnou technikou. Největší přínos to má pro muže po 50 a méně pohybově nadané (méně svalů, méně motorických stereotypů), ženy v podstatě všeho věku rovnoměrně.

Druhým nejčastějším problémem je sfázování pohybu horní a dolní části těla – z konvenčního lyžování mívají lidé tendenci být trupem cca o 1/4 fáze pozadu. Ramena jim dobíhají do oblouku pozdě a setrvávají v náklonu i chvíli po přehranění. Při malé frekvenci oblouků je to v pohodě, při rychlejším střídání dochází ke kompenzaci „vlnivým pohybem“, po krátké době se chyba kumuluje a vede nevyhnutelně k pádu do oblouku.

Jinak je (mskiho) technika naprosto obecně velmi dobře použitelná pro jakkoliv pokročilé jedince v celém svém rozsahu – od pluhu po jízdu po hranách.

(Toť můj názor, jiné názory a pohledy na věc nevylučuji.)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

29.01.2012 08:38:47 #364 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #359, mski, 28. 01. 2012 22:10:54 Copak já, já nejsem žádný velký závodník, se mnou bys to měl moc lehké, ale brousí si tu zuby jiní ;-), nevím nevím Milane, zda bys neměl přivézt několik kámošů z Klokanova, abys nemusel těch 50 litrů platit sám :-).

Ale začíná mě to vážně zajímat, pustím se do organizace. Který termín ti vyhovuje? Je duben pozdě?

www.skiwithme.cz

29.01.2012 08:57:10 #365 

mski muž

a jeste jedno prani mam.. to posledni..

jeste nez se nenavratne vrhnu na ty skaly ci do chrtanu zralocich zubu..

zadam vas skoro na kolenou, vy, vsechny ty impotenty co zde krom smirovani jeste hraji svou ulohu jako onen plebs za rise rimske, a tim projevuji snad jedinou jejich svobodnou vuli, oznacenim palce nahoru ci dolu, rozhodujic tak kolektivne o osudu vyvrhele ve sparech protivnika ktery nenasytne ceka bodnout dyku do zatylku..

prosim, prosim o jeste vicetrestnych bodu…

muj posledni cil, moje posledni prani..

rad bych jeste docilil alespon rovnych –100..

Tibi homines!!

jen mrtva ryba plave s proudem...

29.01.2012 08:58:25 #366 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #358, Heimmi, 28. 01. 2012 21:35:26 To me prekvapuje a musim dat tedy apulu palec dolu, myslel jsem si, ze blbuvzdorne, krecovite, pasivni lyzovani neni to, kam smerujete. Progresivita asi ztroskotava nekde neznamo kde..........­......

Ne, to opravdu není. Směřujeme k modernímu efektivnímu lyžování bez strnulých postojů, s dávkou individuality postavenou na dobrém a vyváženém základním postoji. Krabova jízda se mi nezdá nijak zvlášť pasivní – nevím co bys chtěl na gs lyžích na modré sjezdovce dělat aktivního, ani křečovitá ani blbuvzdorná. Jsi zvyklý zbytečně vše hodnotit podle postoje a dojmu líbí nelíbí, jako většina instruktorů. Podívej se na lyžaře, v tomto případě na Kraba jen od kolen dolů, soustřeď se na vedení lyží. Ano, Krab má možná velmi brzo v oblouku pánev, ale který z béčkařů ji tam nemá? Který přijde na kurz a má delší lyže než blbuvzdorné slalomky, na kterých zatáčí přehazováním zadku ze strany na stranu? Napočítal bych to na každém B na prstech. Úroveň B je dobrá, dynamická, kontrolovaná, univerzální sportovní jízda na červených a černých sjezdovkách. Kraba tu sice vidím na modré, ale ve vedení lyží je bohužel/bohudík dál než většina našich béčkařů když přijdou na kurz.

Ale vlastně když ti je Apul šumák, je zbytečné plýtvat slovy.

Ad Wartus: kdyby jsi se tu tajemný Heimmi (další zajímavá přezdívka z Rakouska :-) ) pohyboval déle, znal bys souvislosti, které neznáš, a nenapadal bys věty, které napadat netřeba.

www.skiwithme.cz

29.01.2012 09:24:56 #367 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #365, mski, 29. 01. 2012 08:57:10

Na body ti kašlu, připrav si 50 klacků a dalších 30 na letenku ;-)

www.skiwithme.cz

29.01.2012 12:15:18 #368 

Harry

Nemáš pravdu, Harrymane, že je to vysoká škola. Možná na provedení ano, ale vysvětlit se mi to povedlo snad padesáti lidem nejrůznější lyžařské úrovně. Včetně Krabice .>> #363, ˘Ö˘Krab, 29. 01. 2012 07:23:41

Vysvetlit to mozes kazdemu rozmyslavejsiemu cloveku.To ide rychlo.

Ale dosiahni rychlo aby ti rozmyslavy dokazali aj takto lyzovat.

To bez tvrdej pripravy/vid Milan a jeho priprava na ski aj cez formu jogy/ nedokazes.

Velmi sa tesim na obrak snov,tam si uzijem klboveho lyzovania do sytosti.A potom sa Milanovi /aj Tebe/ zhlboka omluvim.

>> #367, O.N., 29. 01. 2012 09:24:56

Milane vidis to? Uz sa supi zlietaju.Mas co robit abys to ustal.Pocitam ,ze Ondra vytiahne na Teba silne kalibre aby Ti zrazil hrebienok.

Ondro N,kto a kedy Ti zakazal pristup na diskusiu Snow?To by ma fakt zaujimalo.

>> #365, mski, 29. 01. 2012 08:57:10

Vies co je moje posledni prani?

Aby vyspelejsi lyziari co najrychlejsie pochopili co im chces zdelit.Bude im to len na uzitok.

>> #366, O.N., 29. 01. 2012 08:58:25

Na modrej,uzkej a na tvrdych obrackach to je problem inak zajazdit.Jedine co mi vadi u Kraba,je praca vonkajsej.Tam je z mojho pohladu na ski problem.

Uz sa tesim,ako ma da dole za moje videa co dodam.

caute ,zdravi Vas Harryman.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.01.2012 12:33:53 #369 

Heimmi

>> #366, O.N., 29. 01. 2012 08:58:25

ja o koze ty o voze!Ja o instruktrech lyzovani kteri jiz licenci B a ty o lidech kteri jsou prvni den na kurzu a jsou tedy zatim jenom instruktori C…v tom pripade s tebou souhlasim a umim si tu uroven lepe predstavit a jsem rad, ze z lidi jako je Krab chcete vytrenovat jezdce, kteri na lyzich jezdi moderne, efektivne s dobrym vyvazenym postojem! Nepamatuji si, ze by zde nekdo rekl, ze krab jezdi spatne!Pouze se zde rozebiraly nektere aspekty jeho jizdy, ktere stoji za uvazeni!!Nehodnotim kraba podle postoje, ale prvni dojem je NELIBI!Koukam od pasu dolu a co vidim?NIC zvlastniho az na dobre vypusteni nohou, coz tady uz rozebiral muchy a mski a pak cekani v prisednutem zvlastnim nicnerikajicim postoji az lyze zatoci. Vozeni se po radiusu lyzi neni nic, co bych chtel obdivovat a kam smerovat ve vlastnim lyzovani, na obrackach lze jezdit mnohem aktivneji, jen vedet jak na to a nesroubovat se do takovych postoju mimo dane moznosti!!;)Jeste jednou, nejsem zadnej instruktor a s rakouskem krom sveho lyzarskeho oblibence Hermana nemam nic spolecneho. Identita neni nejak tajna ale ani dulezita..

29.01.2012 12:44:40 #370 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #369, Heimmi, 29. 01. 2012 12:33:53

Ano Heimmi, máš pravdu. Já o koze, ty o voze. Úplně.

Ať se daří. Zdraví O.

www.skiwithme.cz

29.01.2012 14:03:21 #371 

Harry

>> #369, Heimmi, 29. 01. 2012 12:33:53

Prosimta ,neposudzuj podla tejto jazdy Kraba.V tejto jazde su sledovane urcite prvky jazdy.

Neboj,Krab to dokaze dat aj inak.

caute Harry

29.01.2012 15:58:47 #372 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #368, Harry, 29. 01. 2012 12:15:18

Harry, nikdo mi nic nezakázal, to je jen nějaký technický problém, nejde se mi přihlásit přes můj minulý nick, tak jsem musel založit nový, ten se po čase taky zablokoval, tak mám teď třetí. Ale už se to řeší.

Zdraví O.

www.skiwithme.cz

29.01.2012 19:18:51 #373 

ivan

>> #349, mski, 28. 01. 2012 11:13:56 (post 342)

Ad „sociologická úvaha“:

Realistický náhled: Tak to ale přece má být a je to i cílem vzdělávání. To přece není umělecká tvorba, kde může být ctností hledat ba bořit. Absolvent určitého kursu by měl souznít s tím, co se dozvěděl, co ho naučili. Takový bude spolehlivě předávat dál získané know-how, což od něj většina zaměstnavatelů očekává a vyžaduje, neboť on je pouze reprodukční řemeslník, který neřeší žádnou rocket science. Těch, kdo budou nedůvěřovat, pochybovat a snad dokonce hledat alternativní „pravdy“, tedy „produkčních mozků“, je třeba velmi málo a někde jsou dokonce nežádoucí.

Vůbec tím netvrdím, že se něco nadřít, převzít a poslušně důsledně aplikovat je ideál. Ale pro praxi a fungování byznysu (učit někoho lyžovat není, bez ohledu na to, zda a nakolik jsou učitelé srdcaři, nic jiného než byznys) je to žádoucí. Učitel má „učit lege artis“ a žák v různých konsekutivních kursech dostat tentýž přístup, a ne že pokaždé narazí na nějakého alternativce, který ho bude učit věci jinak.

Zaměstnanec přesvědčený o skvělosti své firmy, jejího know-how a svých kolegů a hrdý na svou „uniformu“ je loajální, možná až nadšený. Co si jako lyžařský byznysman (majitel LŠ) můžu přát víc? Jako maskota a pro image si můžu nasmlouvat mistra světa, „virtuosa“, ale vždycky budu potřebovat 90% obyčejných dělníků lyží, kteří „tupě“= předpisově odprezentují a naučí ideově schválený a vyučovaný pluh atd. Budou-li spokojení, nadšení a pyšní, budou šířit dobrou náladu, usmívat se na klienty, dělat náladu i jim, a to byznys potřebuje. Stál bych jako majitel LŠ (ale i nějaké firmy) o pochybující hloubavce, kteří by odmítali učit podle osnov (či jak to nazvu) nebo vyrábět podle specifikací?

29.01.2012 19:35:01 #374 

ivan

>> #354, O.N., 28. 01. 2012 17:11:42 (post 346)

„Ať bude nejvyšší vzdělávací kurz lektorovat Trnka, Berger, nebo já, každý z účastníků si bohužel zapamatuje jen něco a to pak nějakými vlastními slovy papouškuje jako obecnou pravdu.“

??? Nechci chytat za slovo, ale čekával bych, že na úrovni „nejvyššího kursu“ (co to je? Landes? Staatlich? Apul A?) si už účastníci zapamatují víc než „jen něco“, co pak jen zjevně nepřesně „papouškují“. Nebo jsem naivní?

No ale jestliže jeden člověk (O.N.) zažil „tolik stattlichů, kteří papouškovali úplné nesmysly“, tak osoba staatlich geprüfter Skilehrera právě teď tady dostává osudový direkt. Dosud tady totiž takto otitulovaný učitel platil za lyžařského boha a Zaručeného Nositele Pravdy (pamatujete, jak tuším Martin47 psal, že tu vytahujou staatlichy jako králíky z klobouku?), jehož si dovolil pourážet jenom hulvát Trnka. A nyní zaznívá z vlastních řad, že vedle bezpochyby kvalitních je i dost opačných. Celý institut staatlichů se tak aspoň pro mě velmi polidštil.

>> #358, Heimmi, 28. 01. 2012 21:35:26 (post 350)

„ne vzdy je vsechno takovy taj ale pouhy selsky rozum“

???

Je zajímavé ba skoro až úsměvné, jak se tady podle osoby připěvatele mísí různé představy toho, jak by měla vypadat „správná“ jízda.

Nedávno tady kdosi blahosklonně vyzýval moc nepřemýšlet a jezdit uvolněně lehce. Naopak jinému se zase zdá „sterilni, uniformni, pasivni jizdu od lesa k lesu“ (Krabovo video). Neboli se nezavděčíš a vždycky lze každého sprdnout: „moc to zalamuješ!“ versus „příliš pasivní“ atd. atp.

K tomuhle druhému názoru: trochu nerozumím.

Co je na té jízdě „uniformního“? A co vlastně „uniformní jízda“ podle tebe je? A podobně, co je „blbuvzdorné lyžování“?

Ne všechny oblouky jsou „od lesa k lesu“, zejména na konci.

Taková jízda podle mě docela odpovídá trati (modrá, někdy mezi lidmi), rychlosti a podle vylíčení i sněhu. Má být „aktivnější“ v situaci, kdy hrozí utržení lyží při silnějším záběru? Všichni přece známe tu jarní situaci, kdy se nám z nedávného „hero snow“ ještě nechce, i když už kvůli pokračujícímu odměku tak úplně „hero“ není. A tak si kopec ještě párkrát dáme i za cenu pasivně opatrného hranění, tedy zakroužíme si (cruising, viz i ten Palander) a třeba si přitom ještě něco vhodného vyzkoušíme (např. maximální zalomení, jak píše Krab).

Předmětná jízda mi přijde celkem přiměřená okolnostem. Na dílčí nedostatky už tady bylo poukázáno.

Kromě toho si dovedu představit, že instruktoři béčkaři bez závodní praxe by z lyže 190/27, na níž v životě ani nestáli, dokázali být docela vyplesklí a nedělám si iluze, kolik z nich by takové opravdu nehonilo „od lesa k lesu“. A nemyslím, že by se to absolvováním béčka nějak zásadně změnilo, ta takových tam určitě nejezdí. Ani to není náplní toho béčkového kursu.

(Psáno už v sobotu večer, bez znalosti postu O.N. 358. Přidané dodatečně je kurzívou.)

29.01.2012 20:14:40 #375 

Heimmi

>> #374, ivan, 29. 01. 2012 19:35:01

jezdit uvolnene po spodni lyzi neznamena jezdit od lesa k lesu a zatacet principem jakym tam ten Krab zataci!Jezdit uvolnene neznamena podsunout nohy pod pasivnim telem v zahajeni oblouku, prisednout a cekat co bude dal..presne jak zde bylo diskutovano. kdyz kouknu na nektera znama GS freeskiing tak vidim uplne jine principy, postaveni..U Kraba ovsem ani naznak toho, ze by se krom lyzi chtel priblizit takovym jizdam..dokonce nevidim v Krabove lyzovani ani naznak toho, o cem tady v minulosti hovoril mski!!!Zvlastni­.....

Cituji starsi Krabova slova: „Mohl bych se třeba zeptat: a kdo je to ten R. Berger? Kupodivu Tvůj obdiv k jeho úhlednému sterilně uniformnímu jednodruhovému oblouku nesdílím.“ Oki, chápu, já ale nesdílím obdiv k jeho jednodruhovému oblouku.

„Od R. Bergera se vždycky budu lišit zásadně“ Tak to mas Krabe sakra pravdu!;)

Krab sjede kopec na GS lyzich, bavi ho to, super!Neni to pouze muj salek kavy to je cely.....

29.01.2012 22:11:10 #376 

Krabice žena

>> #375, Heimmi, 29. 01. 2012 20:14:40

„Krab sjede kopec na GS lyzich, bavi ho to, super!Neni to pouze muj salek kavy to je cely…“ Krabova jízda už byla rozebrána na prvočinitele. Co takhle poslat vlastní video, uvolněné aktivní jízdy (pod rádius lyže) na obřačkách.

Vezmi si příklad z Muchyho, ten se také nebál jít s kůží na trh a veřejně se prezentovat.

V každém případě je zajímavé, kam jsme se dostali od původního tématu, t.j. zatížení vnější/vnitřní ly­že.

Fotka, kterou Krab posílal, měla návaznost na předchozí polemiku o zahranění a zatížení lyže před/na/za spádnicí. Komentovaná videa jsou natočené na mírné modré sjezdovce. Určitě by se v okolí našla sjezdovka pro jízdu na obřačkách a natočení efektního videa daleko vhodnější… ale Krab je ochoten plácat se s rodinu (díky Krabe) i na mírném kopci.

29.01.2012 22:39:42 #377 

Krabice žena

>> #368, Harry, 29. 01. 2012 12:15:18

„Vysvetlit to mozes kazdemu rozmyslavejsiemu cloveku.To ide rychlo. Ale dosiahni rychlo aby ti rozmyslavy dokazali aj takto lyzovat.“

Přesné! Samozřejmě, že princip chápu, jenže praxe pokulhává.

Asi bych musela zhubnout, cvičit, posilovat… a kdo a kdy se pak postará o děti a domácnost? Otázka zní: který z pohybů pánve je pro manželský život důležitější? Předozadní nebo boční? Nebo je nejdůležitější ten batůžek se svačinou? :-)

29.01.2012 22:45:55 #378 

ivan

>> #375, Heimmi, 29. 01. 2012 20:14:40

CIT.(362): „Ano Heimmi, máš pravdu. Já o koze, ty o voze. Úplně.“

„Osobo, neviděla jste tudy jít děti?“ „Pleju len.“

Opakuju otázky (366):

Co je na té jízdě „uniformního“? A co vlastně „uniformní jízda“ podle tebe je? A podobně, co je „blbuvzdorné lyžování“?

29.01.2012 23:23:38 #379 

Heimmi

>> #378, ivan, 29. 01. 2012 22:45:55

osobo, psat umis, domyslet si souvislosti uz mene..proc jsem asi citoval jeho slova?pouze jsem pouzil jeho vlastni slova pri popisu Bergra, kde byl pochopitelne Krab mimo misu. V jeho pripade to ovsem sedi paradne. Uniformni, blbuvzdornou jizdu si vykladam jako jednotvarnou nemenici pasivni jizdu, kde se nic nedeje a lyzar ceka v nejakem postoji na to, az se neco stane. To neni nic proti Krabovi, jde jenom o hodnoceni dane jizdy z videa…Je jedno jaky mela zamer, protoze je to tak typicka jizda vystihujici to jak lyzuje velka cast sportovnich lyzaru na sjezdovkach i na videich zde na foru…vim ti vetsinou nemaji obracky, ale princip zataceni je stejny, tak proc se z toho neponaucit?Dale uz to resit nehodlam.

29.01.2012 23:30:06 #380 

ivan

>> #379, Heimmi, 29. 01. 2012 23:23:38

Děkuju za vysvětlení. Mou schopnost domýšlet si řešit nemusíš. Dal jsem si práci, abych zformulovat dotazy, a tak jsem očekával, že bys mohl učinit podobně a zformulovat odpovědi. Stalo se, rozumím, vyjasněno, osobo.

30.01.2012 09:33:09 #381 

milan2

Krabovo video odpovídá profilu a podmínkám na svahu. Je možné vytknout širší stopu, ale zúžit stopu není taková sranda jak by se na první pohled zdálo. Jinak bych toho moc nevytýkal. Pokud se Vám zdá jízda moc pasivní na rádiusu, což si nemyslím, tak nejspíš by musel Krab se zalomit dříve a víc a to mu přitom vytýkáte. Tak nevím jak by jste to chtěli udělat. Co se týká Muchyho videa tak nevím co chtěl ukázat, na těch pokrčených nohou a přikrčeném trupu pasivně uvniř mezi lyžemi nevidím žádný jiný impuls k zatáčení než sílu vůle.

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.

30.01.2012 16:46:50 #382 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #374, ivan, 29. 01. 2012 19:35:01

Ivane, bohužel, v tomto jsi naivní. Byť děláme co můžeme, vždy se setkávám nějakou dobu po kurzu s lidmi, kteří mi pokládají takové zásadní dotazy, až mě z toho občas mrazí a říkám si, zda jsem svoji práci neodvedl špatně a nevysvětlil něco tak blbě, že to nikdo nepochopil.

A co se týče stattlichů? To je známá stará pravda, jsou dobří, jsou horší, jsou takoví co o lyžování dál přemýšlí, jsou takoví co uspěli jen díky své kondici, rychlosti a „bezmozkovitosti“ a jsou tací, a těch je nejméně, kteří v průběhu tohoto vzdělání kladli poťouchlé a záludné otázky, proč je něco tak a něco jinak. Zákulisí vzdělání stattlichů je velice zajímavé, ale napsal jsi to již v odpovědi na Milanův post: Absolvent určitého kursu by měl souznít s tím, co se dozvěděl, co ho naučili.

www.skiwithme.cz

30.01.2012 16:51:44 #383 

Wartus

>> #381, milan2, 30. 01. 2012 09:33:09

Pokud se Vám zdá jízda moc pasivní na rádiusu, což si nemyslím, tak nejspíš by musel Krab se zalomit dříve a víc a to mu přitom vytýkáte

Je to presne obracene – cim driv se zalomis, tim vice ses pasivni.

U Muchyho videa je oblouk v pluhu(sice to jede moc na prudkym), a je videt zatizeni spodni lyze, povolenim vnitrni a hlavne! u pluhu se zataci ze 70% otacenim chodidla! Takze to tam nevidis, ale mel bys to vedet…

30.01.2012 16:52:25 #384 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #381, milan2, 30. 01. 2012 09:33:09

Ahoj Milane,

myslím, že jsi alespoń pro mne nastolil mnoho zajímavých otázek. Pokud se tedy mohu ptát:

1. Co je špatné na pokrčených nohách? Měl by je mít Muchy při jízdě pluhovými oblouky natažené?
  2. Kde by měl mít správně Muchy trup?

Díky za odpověď.

Zdraví Ondra

www.skiwithme.cz

30.01.2012 20:57:49 #385 

Harry

Chlapi caute.Neviem ci mozem vstupit do tejto debaty,ale pokusim sa.Tej mojej nevymachanej drzke to neda.

Co je špatné na pokrčených nohách? Měl by je mít Muchy při jízdě pluhovými oblouky natažené?

Ano.A hlavne tu vonkajsiu.A nes­nazit sa zatacat vklonenim kolena do obluku.

u pluhu se zataci ze 70% otacenim chodidla! >> #383, Wartus, 30. 01. 2012 16:51:44

Tato veta vystihuje nase nepochopenie v nahlade na lyzovanie.Mozno keby sme si mohli nase dojmy a pojmy vysvetlit na snehu,tak by nam to ulahcilo vela nedorozumeni. Vsetky tieto debaty su o nazerani na lyzovanie.Kedze mna zaujima race,tak jednoznacne inklinujem k Mski nahladu na ski.

caute Harry

30.01.2012 21:01:47 #386 

Harry

Otázka zní: který z pohybů pánve je pro manželský život důležitější? Předozadní nebo boční? Nebo je nejdůležitější ten batůžek se svačinou?

Krabice.

Bojim sa odpovedat.Tak tazku otazku si nastolila.

Tesim sa na obrak snow.Tam ju snad zodpovieme.

caute Harry

30.01.2012 21:17:23 #387 

ivan

>> #382, O.N., 30. 01. 2012 16:46:50

„Byť děláme co můžeme, vždy se setkávám nějakou dobu po kurzu s lidmi, kteří mi pokládají takové zásadní dotazy, až mě z toho občas mrazí a říkám si, zda jsem svoji práci neodvedl špatně a nevysvětlil něco tak blbě, že to nikdo nepochopil.“

To je úděl vzdělavatelův. Nižší levels klovacího pořadí, tedy elementární kvalifikační stupně, nejsou předvýběrem, který by dostatečně dokázal eliminovat omezeně schopné až neschopné. Vždycky propustíš takové, kteří/které by podle tvých ideálních interních latěk projít neměli/y. Potřebuje je systém a ty jako jeho součást je coby nutné zlo (se skřípěním zubů, když to bereš vážně) propustíš. V nejhorším případě ve stylu Bilakova „nepouštět na saka“.

Kdyby měli ve světě fungovat jen ti opravdu schopní, svět tvořený hlavně schopnými méně by nefungoval.

31.01.2012 00:29:28 #388 

Wartus

>> #385, Harry, 30. 01. 2012 20:57:49

…tato veta vystihuje nase nepochopenie v nahlade na lyzovanie“ Nevim koho myslis tim mnoznym cislem, ale u „nas“ to vsichni chapem… Nebo snad nezatacis u pluhu chodidlem??? Dyt prace kotniku je prece zaklad…

31.01.2012 08:45:52 #389 

milan2

Možná jsem příliš ovlivněn mski a jeho lyžováním, ale odpovím jak chápu pluh který něco demonstruje. Začíná se v širokém pluhovém postavení na hranách, natažených obou nohách. Zatáčí se pouze úklonem trupu přes hranu vnější lyže. Při správném provedení zůstává za jezdcem pravidelná carvingová stopa. Při dosažení určité dovednosti pak stačí jen v oblouku přiložit vnitřní a najednou je z toho obřákový oblouk. Práci kotníků v mých botách RC4WC 130 si nějak nedovedu představit, fixace je 100%.

Lyžovat jsem nikdy neuměl a nikdy nebudu.
Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:41 od CzechSkier

Úplně nový typ lyží

dnes 17:41:24 od TNS

Obertauern: [Středisko]

dnes 16:49:11 od hovadocb

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?