Zatížení lyží v oblouku - strana 6 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Zatížení lyží v oblouku (diskuze strana 6)

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další > | Poslední »

11.01.2012 21:08:00 #151 

Mirek muž

>> #149, -Ender-, 11. 01. 2012 20:35:50

Jen připomínka z praxe. Dnes jsem byl v Rokytnici a mski-ho přešlapování jsem si vyzkoušel. Není to nic jednoduchého, zatím to rozumně nezvládnu. Ty jsi dal link na „odšlapování“ to není problém ani na běžkách. Jet oblouk na zaříznutých lyžích a „jen“ přenášet váhu vnitřní/vnější je daleko náročnější.

11.01.2012 21:26:26 #153 

Mirek muž

>> #152, -Ender-, 11. 01. 2012 21:17:29

Omlouvám se, to video prolinkoval HonzA_, nikoli ty.

11.01.2012 21:34:48 #155 

˘Ö˘Krab muž

>> #152, -Ender-, 11. 01. 2012 21:17:29

„Milana znam. Dokonce i osobne jsme se nekolikrat setkali“

To se potom velmi divím Tvému komentáři #145. Vždyť to je celý on. A všimni si, že nám nechce nic předkládat sám od sebe.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.01.2012 21:35:55 #156 

TNS muž

Nezvyknem sa vyjadrovať k technike,ale objavil som toto vlákno až teraz.

A jedna vec ostala zatiaľ nezodpovedaná­.Milanove prvé vety boli:

„Prociteni je to co by clovek mel trenovat.. vybavit si,ilustrovat si ve svem pocitaci sede kury mozkove spolu co a cemu se rika srdce.. intuitivne by bylo jine slovo popisujici to co mam ted na mysli, co procituji…“

Ja som to pochopil ako vizualizáciu,techni­ku používanú už veľa rokov.Nutné dodať,že veľmi efektívnu.Ako keď tréner povie zverencovi,že zo zlého tréningu sa treba dobre vyspať.Samozrejme len spánok nepomáha,ale dobrý sen so správne prevedenou technikou vždy.

..len odkaz,ak niekto nevie o čom je reč sports visualization

Ako ste to pochopili Vy?

to Harry: "Tak ,toto je sila.

Budem rad,ak niekto napise ze Mski porozumel.

Fakt by ma zaujimalo/a mnoho ludi bude uplne v rit./ci bolo porozumene co Milan chce zdelit.

Milane,dakujem,pre mna velmi dobra odpoved".

Harry,prosím,sem tam by si môhol aj vysvetliť.Keď už si chápavejší,lebo z tvojich viet sa nedá vyčítať skoro nič.Neber to v zlom,ale už to robíš dlhodobo.Si na fóre už dávno starý mazák,podeľ sa.Iste sám uznáš,že výroky typu:

bacha na Milana!/kohokoľvek!

pozor!teraz som zvedavý kto to pochopil.

Nám moc z problematiky nevysvetľujú,do­konca ani neobjasnia tvôj názor.Bolo to dostatočne kamarátske upozornenie?

..inak videl si film Pozor na Harryho?-Woody Allen/1997

..som si spomenul,ma zabi,no:)))

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

11.01.2012 21:41:40 #157 

˘Ö˘Krab muž

>> #156, TNS, 11. 01. 2012 21:35:55
Myslím, že rozhodně nejde jen o samotnou vizualizaci, ale hlavně o VIZI oblouku, tedy to, co si pak vizualizuješ a snažíš se vnímat. Ne program, ale operační systém, pod kterým programy pracují.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.01.2012 21:49:39 #158 

TNS muž

>> #157, ˘Ö˘Krab, 11. 01. 2012 21:41:40

..to je v rozpore so samotnou vizualizáciou?Alebo akú VÍZIU máš na mysli?Nie predstavu uceleného pohybu,ale víziu jednotlivých fragmentov,ako zapájanie svalov,atď.Ne­rozumiem,nekom­plikujeme si to?

11.01.2012 21:54:38 #159 

ivan

>> #149, -Ender-, 11. 01. 2012 20:35:50

Považuju se za člověka poměrně gramotného, schopného chápat prostý obsah i skryté významy (k čemuž mám bohatou praxi let dávných). Tvou nadsázku jsem ale nepochopil. Buďto nejsem chápavý dost, ani coby opičí prst, nebo byla tak rafinovaná, že moje nedokonalá maličkost na takovou fajnovost nestačila, což je opět totéž.

Ale to je jedno, to je jen verbální škádlení. Vystopovat původ určitých myšlenek, tedy i lyžařských, bývá leckdy dost těžké. Nepovažuju se zatím za dost starého, abych řešil raději Zdarskeho než Pinturaulta, ale občas narazím na zdroje a je to zajímavé počtení. Naposledy při nedávném vstupu Milanově, kdy nadhodil cosi jako holistický přístup. A tak jsem si osvěžil něco z roku 2003, kdy jsem s ním konzultoval článek „Máte tělo, nebo jste tělo?“, a zdroje. A pak zjistíš, že bys ve vláknu mohl/měl citovat starého Dahindena 1930, protože píše „věci k věci“, a že někteří „dědci v pumpkách“ už tehdy předjímali to, co teď „objevujeme“.

Takže ano, mski se při studiích na universitě v AUS setkal s řadou kvalitních rakouských odborníků, kteří zase čerpali z bůhvíjakých myšlenek od Zdarskeho přes Hannese Schneidera, Toniho Seelose, Kruckenhausera, Hoppichlera… A udělal si svou syntézu.

Máš pravdu, že ji tady předkládá dost nestandardním způsobem. Knihu, kde by to bylo čtivě prezentované, jsme svého času opravdu nezvládli. Ale mám pocit, že většina zdejšího diskutujícího čtenářstva je ráda, že sem Stevens-Philosophy prosakuje aspoň takto. Jak se do diskuse zapojí, je ostatně každého soudruha/každé soudružky věc. Sme toleratní, súdruhovia, aj taký tuná ma miesto.

11.01.2012 22:04:41 #160 

˘Ö˘Krab muž

>> #158, TNS, 11. 01. 2012 21:49:39
Komplikujeme. Nemůžu a nechci mluvit za Milana, ani by to dost dobře nebylo možné.

Za sebe to vidím tak, že nejdůležitější je opravdu holistická vize, která má rozměr pramálo technický, to spíš jogínský. Vizualizace pracuje s konretizací představy, vize se zhmotněním pocitu.
Vizualizace je zjednodušeně: nahraješ program → provedeš instrukce. Vize je ještě někde nad tím.

P.S. Poruším předsevzetí z prvního řádku. Milan nás nechce učit lyžovat. Milan nás učí něco víc, a to učit se.

11.01.2012 22:18:56 #161 

TNS muž

>> #160, ˘Ö˘Krab, 11. 01. 2012 22:04:41

Dobre,mňa zaujímal Váš názor.Milan to dovysvetlí,ak bude chcieť.

Už,ale chápem ako to myslíš.

..jóga,dlhú dobu som bol obklopený jogínmi,nič proti,ale na mňa duchovno moc nezaberá.Ak by stál vedľa mňa aj osvietený,ani by som si to nevšimol.Budem musieť svoje lyžovanie riešiť starými a nedokonalými metódami,he:)

11.01.2012 22:28:46 #162 

Muchy

>> #139, HonzA_, 11. 01. 2012 10:47:00

Ahoj Honzo, ani já nechci rýt, ale ani APUL nemá ve svých regulích přehranění v paralelních obloucích na spádnici!!!Nic takového tam není, tak tě poprosím o korektnost!

>> #150, ˘Ö˘Krab, 11. 01. 2012 20:47:01

Já Milana osobně neznám, ale přiznám se, že poté,co jsem dostal tip na zdejší diskuzi a prohrabal jsem se zdejším fórem, nemám ani chuť se s takovým člověkem ani potkat. Jeho slova hovoří za vše: tlaky pusobi na nas a to v dusledku zmen trajectory ve smeru jizdy a tim vznikajicich sil kterym pouze muzeme co jejefektivneji celit nebo se jim naopak kratkodobe poddavat. Dusledky tohoto faktu budiz potravou pro vase bystre analyticke mysleni..(cimz zrejme diskvalifikuji z porozumeni zde nakouknuvsi instruktory i pripadne Hanziky ci Helmuty Statliche..) Je vtipné, že je zde obdivován člověk, kterému chybí pokora do takové míry, že ani neví, že právě někteří „instruktori i pripadne Hanzici ci Helmuti Statliche“ již docela dlouho jedí potravu, která není určena pouze pro bystré analytické tlachání od klávesnice, byť její podstata vyžaduje hlubší znalosti z biomechaniky a techniky lyžování, ale je aplikována každý den v praxi s obyčejnými lidmi i profesionály. Opovrhování světovými metodikami a instruktory lyžování je důkaz velkého nepochopení. Moderní metodiky po celém světě totiž pochopipelně vycházejí zejména z konceptů a přístupů zde tolik kýženého a oslavovaného závodního lyžování.

Btw Jsem si jistý, že právě Hanzici, Teove ci Helmuti Statliche apod. to Milanovi v branách kdykoliv OPĚT natřou!;)

11.01.2012 22:30:00 #163 

˘Ö˘Krab muž

>> #161, TNS, 11. 01. 2012 22:18:56

na mňa duchovno moc nezaberá

Lyžování je, pro mě, hodně „uvnitř“. S postupem na vyšší úrovně je ho uvnitř čím dál víc. (Jenom nejmenovaní zoufalci místo hledání „prerábajú techniku“.)

11.01.2012 22:31:13 #164 

ivan-ski

Krab: Milan bol asi zoslany stvoritelom vesmiru, aby po svete siril posolstvo vizie ucenia, a ucenia ako vizie, spravnej lyziarskej techniky. Okrem toho ma dalej komunikovat myslienky pomocou vizualizacie, ilustracie, spadnice, vrstevnice a operacneho systemu, vdaka zhmotnenym indiciam kde len niekolko vyvolenych bude mat ten dar pochopit a precitit.

Sranda bokom. Na jasnu a vecnu otazku kedy a ako zatazovat hrany su odpovede dominantna vonkajsia („domina“ ako spomenul Ivan v inom vlakne), maximalne zatazena vnutorna ako MSKI, obcas obe, vlastne to je jedno, zavisi od podmienok. Tomuto vravim informacne know-how.

„Doktore to ses tak blbe nebo mi to nechces rect?“

11.01.2012 22:36:13 #165 

˘Ö˘Krab muž

>> #162, Muchy, 11. 01. 2012 22:28:46
Milanovo lyžování je funkční, leč nekompatibilní. Pokud nepřistoupíš na chvíli na to, že „všechno je jinak, všechno je naopak“ a budeš se snažit nazírat na něj Staatlich optikou, nutně musíš vždy dospět ke svým závěrům. Nic proti tomu.

11.01.2012 22:54:17 #167 

HonzA_ muž

>> #162, Muchy, 11. 01. 2012 22:28:46

„Ahoj Honzo, ani já nechci rýt, ale ani APUL nemá ve svých regulích přehranění v paralelních obloucích na spádnici!!!Nic takového tam není, tak tě poprosím o korektnost!“

Doporučuji přečíst Krabův příspěvek č. 110 v tomto vlákně a potom, pro jistotu, i příslušnou kapitolu APUL SNOWSPORTS MANUÁLU 2008. Až to provedeš, dej mi vědět jestli jsem napsal něco nekorektního.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

11.01.2012 22:56:32 #168 

Harry

>> #156, TNS, 11. 01. 2012 21:35:55

V skratke.Moj nazor.

Lyzovanie je z velkej casti zalezitostou hlavy/tak ako mnoho inych cinnosti/.

Co nedostanes do hlavy ,a hlava si to nedokaze spravne interpretovat,zby­tocne budes nahanat na kopci.

Vztah vnutorna-vonkajsia,je velmi dolezitym clankom v skladacke zvanej obluk.

A pri race technike,ktora ma zaujima,je to prvok ktory v sucinnosti s predozadnym urychlovanim rozhoduje o vitazoch a uspesnych.

Veci o ktorych sa tu pise,nie su urcene kazdemu,ich spickove zvladnutie urcuju urcite dispozicie na urovni neuronov,a to Milan v predmetnom poste vyjadril.

Niekto proste lyzuje,a niekto vie.Lebo ma dar,a lyzovanie riesi podvedome,na urovni instinktov a citu.

Preto Milan spravne napisal,ze v obluku sa neda pausalizovat zatazenie a pomer vonkajsia -vnutorna.

Tak som si to vysvetlil ja.A preto pisem bacha na Milana,on lyzuje v prvom rade hlavou!

Film nepoznam,Woodyho mam rad,na dochodku sa na jeho tvorbu kompletne chystam.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

11.01.2012 23:05:38 #169 

˘Ö˘Krab muž

>> #166, -Ender-, 11. 01. 2012 22:45:01

Jen se divím, že když ho osobně znáš, tak Ti vůbec stojí za to se pozastavovat nad jeho nejednoznačným vyjadřováním. Za dva dny na sněhu nám řekl jedinou věc, která byla naprosto průzračná a nebyla vybídnutím k diskuzi. Začínala asi takto: „Podívejte se na sebe. Stojíte na tom jak banda …“

Milan hodně často svými výstupy nabádá, někdy záměrně provokuje. Ať již proto, že někoho chce k přivést k něčemu, co on už ví, nebo proto, že potřebuje něco zjistit, udělat si na něco pestřejší náhled.

Milan není vševědoucí, netřeba mu proto stavět svatyni. Ani není potřeba nahánět k němu ovečky nebo přištvávat odpůrce. Prostě je.

11.01.2012 23:29:33 #170 

Muchy

>> #165, ˘Ö˘Krab, 11. 01. 2012 22:36:13

Krabe, v tomto máš pravdu a souhlasím s Tebou!Pocho­pitelně jeho názory se zaujetím pročítám, ale maximálně mě odrazuje forma a omáčka, skrze kterou to ten člověk podává!Vím, to je můj boj..

>> #167, HonzA_, 11. 01. 2012 22:54:17

Honzo, ten materiál velmi důkladně znám, neboj!Nebudu zde rozebírat výšše rozebírané, pouze doufám, že už jsi pochopil, že moment a místo přehranění závisí především na rychlosti jízdy (a také na účelu jízdy – rozdíl mezi školní ukázkovou jízdou či drilem a volnou jízdou – viz. Wartus!) a ne na nějakém grafu či přesně daném místě v trajektorii oblouku!?!?

Nechci rýpat podruhé, ale proč stále odkazovat na čtyři roky staré materiály, když už nejsou aktuální?Kdybys byl zvídavý, určitě bys už věděl, jak vypadá paralelní oblouk u Apul v roce 2012 a že o přehranění ve spádnici tam není ani slovo…

11.01.2012 23:38:07 #171 

HonzA_ muž

>> #170, Muchy, 11. 01. 2012 23:29:33

Nemám v úmyslu se tady dohadovat o metodice APULu a ani ji kritizovat. Ale Wartus podle mne zjevně přesně z toho dokumentu čerpal. A asi i proto ho tu Krab ocitoval, včetně zdroje. To je vše. Pokud to ale někdo z APULu chce uvést na pravou míru, bude asi nejlepší když napřete své úsilí do vysvětlení Wartusovi namísto směrem ke mně. Většina ostatních chápe že se ve spádnici, ani v jejím okolí, moc často nepřehraňuje.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

12.01.2012 00:36:30 #172 

Wartus

Bohuzel nemam cas, takze jsem z toho vypad tady. Nehlede na to ze bych to procital 2 dny ty prispevky od nekterych… Staatlichem jsem se nechtel ohanet, ale nadruhou stranu nepochopim jak to muzes Krabe takhle shodit, staatlich nestatlich. Takze jako ze ty to vis a on ne? Ja tedy neznam chlapi vas vek, prijdete mi ze lyzovani rozumite, ale nektery nazory a vyroky mate strasne zastaraly. Vubec aji predstavu o tom jak ma vypadat oblouk a vubec kam se lyzovani ubira. Prirovnal bych to k tomu, jak mi nekdo rikal v roce 2005 jestli uz jsem slysel o carvingu a ze prej si mam koupit 165 slalomky a ze to je „nejvic“. Nevericne jsem na toho cloveka koukal… No a s tou technikou jizdy ted tady mi to prijde stejny. Proste uz je to jinde a vidim to na spouste lidi co se dal v lyzovani nevzdelavaji, ikdyz to jsou treba vyborni lyzari. A ono prece informace primo z rakouskeho lyzarskeho svazu asi budou mit nejkaou vahu. Takze ja si za tim co jsem rikal stojim: pluh, privrat, zakl. paralel – pres plochy, na spadnici neutralne, a postupne zatezovani vnejsi lyze se soucasnym otacenim kotniku. Tecka. Hotova vec. Pri rychlejsi jizde a tzv. carvingu nebo race carvingu dochazi k odlehceni lyzi, pres plochy(nebo vzduchem) faze neutralizace, naklon a zahraneni pred spadnici, ale dostat na lyzi vahu tela „zatizit“ muzeme nejdrive na spadnici. Lyze zahranene nemusi byt zatizene – drift. A ze nakej funcarver vyjede 360ku. Ano odstrediva nebo dostrediva – nevim, v tom se nevyznam, sila ho tam podrzi. Ale on nelyzuje, on na tom jen stoji. Toto vse plati samozrejme i v zavodnim lyzovani, kde ale na spravnem provedeni nesejde (v zavode) tolik, jako vysledny cas. Takze zahajeni na vnitrni a ruzne jine anomalie si tito borci a borkyne muzou dovolit, protoze na to maji a jde jim o cas. Ale spravne to neni. Omlouvam se, jestli jsem uz s timto prispevkem mimo misu, necetl jsem posledni dve strany, ale jen jsem to chtel za sebe jeste dorict. Vic k tomu uz nemam co. A to ze mi zas nekdo napise naky urazky na muj lyzarskej svet mi je jedno, ale moc to tomuto foru neprospiva..

12.01.2012 06:23:20 #173 

˘Ö˘Krab muž

>> #172, Wartus, 12. 01. 2012 00:36:30
Wartusi, bez urážky, jde přece jenom o lyžování. To, co Ty považuješ za příčiny, vnímám já mnohdy jako důsledek. To, co je pro Tebe cílem, považuji já za pouhou cestu. Co bylo dřív: vejce nebo slepice?
Proto se neshodneme ani na tom, co je moderní a co zastaralé. A také nevím, proč by měl ÖSV a jeho Staatlichové mít nějaký patent na rozum, stejně, jako ho nemá Milan, já nebo Ty.

12.01.2012 08:17:04 #174 

Ičes

…ešte stále málo snehu…

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

12.01.2012 08:17:33 #175 

Martin47 muž

>> #172, Wartus, 12. 01. 2012 00:36:30

Wartusi, hromada vaty a nikde odpověď na mou úplně jednoduchou otázku, kterou jsem ti položil v postu #63.

12.01.2012 11:13:36 #177 

Másin muž

Přátelé, kamarádi,

třeba sem trochu (hodně) natvrdlej, ale jak sem tak nad původní otázkou přemejšlel a včera i na vděčným povrchu pojezdil (ivanův „hero snow“) a pozkoušel různý postavení těla do oblouku. Tak Milan podle mě nechtěl říct nic jinýho, než že nejdůležitější (primární) není na jakou nohu se postavíš (ba co víc, v určitých situacích to je úplně jedno), ale jak se k tomu (lyžování) celkově (tělem a jeho celkovou, troufnu si říct frontální orientací) postavíš.

Zjednodušeně, např. lyžař ve výrazný jakýkoli protirotaci se může stavět na vnější jak chce, ale poskládáním těla z toho žádnej hitparádní race oblouk (ani žádnej jinej pěknej) nekouká, pominu-li fyzicky super vybavený jedince schopný navzdory neideálnímu postavení těla kompenzovat ohebností/atle­tičností/připra­veností těla.

Snaha o stálý pocit rovnováhy na svahu a frontálnost pánve/kyčlí/celého těla (jít za lyžema), což se mi vyloženě rovná. To mi z toho leze jako poměrně jasný výstup.

Jak už Milan uvedl, nemluví jen o VŠ lyžování, ale komplexně o lyžování bez ohledu na úroveň. Proto podle mě tak základní výstup a netřeba zapojovat diplomované rakouské a jakékoli jiné kapacity a rozebírat do podrobna jednotlivé „podružné“, spíše druhotné prvky, odbíhajíce od naprostýho základu správnýho postavení těla.

Toť můj docela jednoduchej (třeba úplně mimoňskej) výklad podpořenej včerejším snad trochu osvícením přímo na kopci.

12.01.2012 13:35:05 #178 

Harry

>> #177, Másin, 12. 01. 2012 11:13:36

A zrazu ake je to jednoduche.A staci na to len vobycejnej selskej rozum.

Ano, to co chce povedat Mski,je ,ze alfou a omegou lyzovania je snaha o staly pocit rovnovaznych stavov pri frontalnosti/alebo aspon snahe o frontalnost/ pan­vy.

A tomuto vsetko obetovat,pricom si mozes vyberat benefity,ktore takto prevadzany obluk poskytne./sily ktore naakumulujes vyuzivat v svoj prospech,nie neprospech/.

A zaklad je-hlava!

Ta lyzuje,dohliada na rovnovazne stavy.Tam sa odohrava 70 percent ski,preto ten Mskiho doraz na sedou kuru mozkovou.

Ako vo vsetkom v zivote,kto to nema spravene v hlave,tak ma problem.

>> #160, ˘Ö˘Krab, 11. 01. 2012 22:04:41

P.S. Poruším předsevzetí z prvního řádku. Milan nás nechce učit lyžovat. Milan nás učí něco víc, a to učit se.

Tlieskam!

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

12.01.2012 19:40:09 #179 

ivan

>> #164, ivan-ski, 11. 01. 2012 22:31:13

Máš pravdu, že se ve víru diskuse poněkud ztratila původní otázka. Tak už to holt někdy na netu je. Je to volná diskuse, tazatel si odpověď nekupuje a nemá na ni žádné právo.

Zdá se, že právě směr, kterým se diskuse po mskiho příspěvku (post 4) vydala, shledává řada jejích účastníků tak zajímavým, že zdánlivě „jasná a věcná otázka“, kterou by bylo možné s použitím některé z oficiálních nauk odbýt v méně než 10 příspěvcích, jich v krátké době vygenerovala přes 170. S přihlédnutím k přemýšlení, ke kterému vyprovokovala, lze snad tento směr ocenit jako velmi užitečný.

>> #162, Muchy, 11. 01. 2012 22:28:46 (post 158)

„Opovrhování světovými metodikami a instruktory lyžování“ je staré skoro jako samo lyžování. Nejspíš jsi v rámci povinné menáže do sebe nasoukal i něco z dějin lyžování, a tak tě jistě napadnou i příklady. Je to celá barvitá historie sporů, ba hádek a podrazů, nesouhlasů, osočování až po ostrakizaci. Mski je tedy jenom jedním z dlouhého zástupu těch, kdo někdy někteým ze „světových instruktorů“ opovrhli.

A vsadím se, že tomu bude podobně i jinde než v lyžování.

Je to „důkaz vekého nepochopení“? Co když velmi dobře chápe, ale prostě nesouhlasí? Je to možná důkaz radikálnosti, malé tolerance, nedostatku pokory, pro tebe třeba pomýlenosti, ale proč myslíš, že by nepochopil to, co snad pochopí tisíce i „nesvětových“ instruktorů (předpokládám, když složí zkoušky a dostanou glejt)?

Aniž bych chtěl komentovat či hodnotit aktuální pojetí techniky lyžování toho či onoho, zcela neadresně: minulost až do současnosti poskytuje plno příkladů, jak oficiální metodiky, zejména velkých organizací, stíhaly aktuální vývoj se zpožděním. To je logické, od okamžiku, kdy se vybraní „světoví instruktoři“ zorientují v tom, co někteří závodníci začali dělat, než se o tom dostatečně pohádají, pak definují jakési závěry pro svou praxi, zase se o ně pohádají, pak je slavně publikují, až po dobu, kdy se toto „nové“ know-how dostane mezi instruktory „nesvětové“ v každém Kaffu, uteče tolik času, že mezitím FIS změní materiálové předpisy, zahustí obřáky a bude se moct přepisovat zahájení. Trochu to zlehčuju a nadsazuju, ale je v tom historická zkušenost, jak to chodívá.

No a pissing contest kdo koho kde zajede, sem prosím nezatahuj. Gips Kostelic by moc lidí nezajel a koukejme, jaké šampiony vychoval. A ti „světoví instruktoři“ už pár let čučí do videí i s jeho děcky, vždyť „vycházejí zejména z konceptů a přístupů zde tolik kýženého a oslavovaného závodního lyžování“. A že se činí, když, jak píšeš, „čtyři roky staré materiály už nejsou aktuální“.

Jo, Trnka je rapl. Že s ním není snadné vyjít, by ti řekla (pro mnohé záviděníhodně dlouhá) řada ženských, například. My s ním ale nechodíme na pivo, nesouložíme, nežijeme ve společné domácnosti. A to, že je rapl, asi většině nebrání nechat se inspirovat tím, co sem píše. Je škoda, že si s tím formulačně nedává víc práce, ale každej jsme holt nějakej. A ti raplové jsou někdy podnětnější než učesaní slušňáci.

>> #172, Wartus, 12. 01. 2012 00:36:30 (post 168)

Můžeš mi prosím nějak osvětlit zmíněné otáčení kotníku? Díky.

12.01.2012 19:46:59 #180 

˘Ö˘Krab muž

>> #179, ivan, 12. 01. 2012 19:40:09 „A vsadím se, že tomu bude podobně i jinde než v lyžování.“

Pochybování o veškerých (i těch nejzákladnějších) pravdách a jejich neustálé napadání a ověřování ze všech možných i nemožných pohledů je základním hnacím motorem pokroku v přírodních vědách.

Nalezené položky: 421 « První | < Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek