Na hrudi obra obláček zlatý - strana 15 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Na hrudi obra obláček zlatý (diskuze strana 15)

Nalezené položky: 941 « První | < Předchozí | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další > | Poslední »

28.01.2014 22:57:33 #421 

Hreben

>> #418, kokoska.rokoska, 28. 01. 2014 22:39:31

Je to prave obracene! Slalomky uz moc nevidis… Krom tech cechu. Mluvim ted konkretne o tom Kaprunu. Bud rano obracky nebo SG – ne moc ciste, ono to ani jinak nejde na tech cervenych.. Mladi jsou vsichni v parku. A kdyz napadne(ale vlastne i kdyz ne) tak hlavne off-piste. To je realita tady. Ve Francii, Svycarsku samozrejme jeste mnohem vic smerem mimo sjezdovky. Ale turisti smrdlaj to svoje, to je pravda.

29.01.2014 00:11:06 #422 

kokoska.rokoska muž

>> #420, ivan, 28. 01. 2014 22:55:03

Myslím, Ivane, že se shodnem. Šlo mi o to explicitně poukázat na významný rozdíl mezi (mě známou) Itálií a CH Jungfrau regionem.

>> #421, Hreben, 28. 01. 2014 22:57:33
Myslím, Hřebene, žes nedával pozor při čtení mého příspěvku. Když píšu o slalomkách, myslím tím, že jsme viděl slalomky. Všude a u všech. Na sjezdovce i mimo. Naopak GS a SG jsem neviděl ani jedny…
A Kaprun mě fakt nezajímá, když píšu o Wengenu.

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

29.01.2014 00:27:28 #423 

HonzA_ muž

>> #414, Hreben, 28. 01. 2014 20:44:25

To jako že rakušáci jsou ty opice? A nám bude trvat ještě 100 let než se dostaneme tam kde jsou oni teď?

Tak nevím jestli z toho mám být smutný a nebo se radovat.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.01.2014 00:30:43 #424 

HonzA_ muž

>> #418, kokoska.rokoska, 28. 01. 2014 22:39:31

Ano, HonzA se slzou v oku (protože to letos do Itošky nevyšlo) vzpomíná.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.01.2014 00:58:14 #425 

ivan

>> #423, HonzA_, 29. 01. 2014 00:27:28

Jak je to všechno relativní s těmi opicemi a kdo kolik za kým.

Kdyby bývali soudruzi Stalin, Churchill a Roosevelt upekli v Jaltě tu čáru mezi sférami zájmu logicky tak, že by hranice mezi Rakouskem a Maďarskem pokračovala na sever mezi Moravou a Slovenským štátem, a my nepřipadli východnímu dubisku (podobně, jako mu 1955 unikli i východní Rakušané), jezdili bychom dnes jako bohatí občané průmyslově a technologicky vyspělého Česka na lyžovačku k domorodcům do Alp. A ti by nás tam úslužně obskakovali, šťastní za naše ojro a vzpomínající na tvrdou korunu – podobně jako kdysi na Balkáně vzpomínali na zámožné předválečné Čechy s jejich měnou.

Záviděli by nám, hudrovali, že jsou sto let za vopicema a doufali „třeba se jednou budeme mít jako ti Češi“. Některé skiareály by patřily českým firmám, podobně i Fischer a Blizzard, možná i Tyrolia a Komperdell.

(Nestálo by to za sepsání jako hříčka alternativní historie?)

Ostatně do nezávislosti 1955 bylo Rakousko bída s nouzí a při uvolnění 60. let se říkalo, že jsme na tom asi stejně. Vídeňské obchody budily sice zdání vysoké úrovně a luxusu, ale chudý venkov byl ještě žalostný. Ten pozvedl až boom zimních sportů a cestovního ruchu.

31.01.2014 19:40:54 #426 

˘Ö˘Krab muž

Soudruzi,
předně se omlouvám všem, kteří dnes trpěli pohledem na mou přítomnost na Neklidu, nemohu bohužel zaručit, že se to v příštích dnech nebude opakovat. To víte, ještě se pořád tak nějak lyžařsky hledám …

Protože minirecenze vyžadují alespoň týden používání, napíšu si to sem. Doposavad jsem žil v obluzení lyží Kessler Spirit. Při testovačce jsem se dnes povozil na malosériové garážovce (oxskis.com) OX model ALT 178 / 130–86–111/ R=17,4. Na sjezdovce byl trochu odměk, převážně technický a nepříliš soudržný sníh, místy trochu plotny, nasmýkané závěje, zkrátka typická všehochuť, akorát tak pro allmountainy.
První jízda byla sžívací, hledal jsem to správné centrování (a šel bych asi s mont. bodem dozadu), druhá už úplně bombastická. Moc pěkná, hladká, hodná, neagresivní, měkčí a tolerantní lyže, hladká ve smyslu výborně doladěné flexe s plynulým záběrem a přiměřeně utlumeným průjezdem nerovnostmi. Zabaleno v minimalisticky exkluzivním designu, topsheet i bočnice z dřevěné dýhy.
Ladění se opravdu povedlo. Takže pokud si chcete vyzkoušet exkluzivní lyži srovnatelnou v klíčových jízdních parametrech s drahou zahraniční špičkou, neváhejte, stojí to za to.

Další zážitky příště.

˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

31.01.2014 22:18:40 #427 

MPS

>> #426, ˘Ö˘Krab, 31. 01. 2014 19:40:54

Sem netušil že zrovna Ty máš máš zálibu v allmountainech. Koukal jsem na jejich stránky – zajímavý… To je fakt v pr… zas něco na čem sem nejel, to snad nikdy neskončí…

03.02.2014 14:19:32 #428 

˘Ö˘Krab muž

>> #427, MPS, 31. 01. 2014 22:18:40

Nijak extrémní zálibu v AM nemám, ale to víš, nemládnu, tak si s předstihem vyhlížím nářadí do budoucna.
Jestli na nich pojedeš, tak si při půjčení dej pozor na nastavení boty vůči mont. bodu lyže. Nedalo mi to a svezl jsem se na nich krátce ještě druhý den, tentokrát na jiném páru (s karbonem nahoře), ale v tom nebyl zásadní rozdíl (snad jen možná ostřejší hrany). Nechal jsem si nastavit pozici vázání víc dozadu (i tak jsem byl podle přezkoumání po jízdě asi 1 cm před naznačeným m.b.), ale bohatě to stačilo. Takhle nemají chybu.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.02.2014 14:59:50 #429 

˘Ö˘Krab muž

Byl jsem lyžovat na Neklidu. Telegraficky několik nezásadních zjištění:

1) Nepořizujte si více párů lyží. Když tak učiníte, ostatní členové rodiny se budou dožadovat téhož. Přepravní a skladová kapacita automobilu pak při více pasažérech nemusí být dostačující. Podobně pro kombinaci lyží a SNB, o servisu nemluvě.
2) Jeden záložní pár lyží v autě navíc se hodí pro případ závady bránící v dalším použití u prvního páru.
3) Na vleku jsem vedl rozhovor s místním lyžařem, část jeho odpovědi: „… já jsem ještě mladík, pětadvacet let jsem závodil, ale když jsem si ve svých 40 letech zlomil při závodech nohu, nechal jsem toho. To bylo v roce 1973 …“
4) Děkuji staviteli tréninkového slalomu ze špágrů (pravděpodobně pan Müller z TJ Jáchymov) za to, že pozval kluky, aby si s nimi šli zajezdit, to se nám ještě nestalo.
5) Jsem bezmozek, srazil jsem se na nepřelidněné sjezdovce s dobrým sportovním lyžařem, vina byla jednoznačně na mé straně, naštěstí se vše obešlo zcela bez fyzických následků na obou stranách. Budu se nad sebou muset vážně zamyslet!
6) Pohledem BFU se technika ve volné jízdě u svěřenců oddílů (až na výjimky, tak do 20%) oproti stavu před pár lety výrazně zlepšila.
7) Sněhu je málo a na běžky to ještě není, skluznice sjezdovek utrpěly drobné šrámy, byla většinou mlha, ale stálo to za to.

(24.507)

03.02.2014 21:48:07 #430 

MPS

>> #428, ˘Ö˘Krab, 03. 02. 2014 14:19:32

Jo dík za info, budu je muset někdy prubnout, taky tedy extrémní zálibu v AM nemám, ale na dobrym AM se v bordelu občas rád svezu když je dobrej vercajch může bejt i blbej povrch a přesto to je zážitek. Skoda že na velkejch testovačkach neni moc času hrát si s kontaktníma bodama. Řekl bych že freeski manofaktury naj na AM velmi dobrý recepty,podobný zážitky jako Ty mívám já třeba na ARMADACH.

03.02.2014 22:17:10 #431 

CzechSkier

>> #429, ˘Ö˘Krab, 03. 02. 2014 14:59:50

Máš pravdu, byl to pan Müller. A ten pán na vleku mohl být jeho otec. A já zase vybírám poplatek za vstup. Tak mám u tebe minimálně svařák :-). Ale třeba mi pomůžeš vybrat vyhřívání do bot, viz jiné vlákno, tak by to pak bylo vyřízené.

I

www.juniorsports.cz

04.02.2014 07:48:58 #432 

˘Ö˘Krab muž

>> #431, CzechSkier, 03. 02. 2014 22:17:10

To vám klidně zaplatím svařák oběma a ještě pozvu Müllera staršího, jen se tam musíme potkat.
S vyhříváním bohužel nepomůžu, manželka má studený odchov a kluci ani já ho nepotřebujeme. Místo vyhřívání i baru nám stačí krátké oblouky, ty také zahřejí.

06.02.2014 00:55:26 #433 

Navvy

>> #429, ˘Ö˘Krab, 03. 02. 2014 14:59:50

To, co jsi napsal, mi připomíná vzpomínky starých sokolských náčelníků – v tom nejlepším slova smyslu. Byli to sportovci také v tom nejlepším slova smyslu.

10.02.2014 08:13:00 #434 

˘Ö˘Krab muž

Letošní zima je všivá – v Hamrech není sníh, na běžky je ho všude v dosahu celkem málo … tak jsme byli zase na Neklidu.

Už minule se tam stala taková zvláštní věc. Když zastavila na chvíli jak lanovka, tak souběžná kotva pod ní (už tento jev je celkem zřídkavý), bylo slyšet, že se lidé spolu baví.

Proč to vůbec zmiňovat? Z několika vzácných důvodů. Že mezi sebou lidé vůbec komunikovali a nikdo při tom nenadával. Bavili se česky. A bylo je vůbec slyšet, protože tam nehrálo z tlampačů bezduché rádio. (Hraje ‚Za Prahou‘ a navíc německé, aby se člověk ujistil, kde že to vlastně je, když už nám zbourali tu hnusnou celnici a nic nebrání výhledu ze sjezdovky přímo k soudruhům do NDR.)

V neděli ráno jsme na parkoviště přijeli o půl deváté, přestože se lyžuje od devíti a nebývají fronty, ani u pokladen. Není nad to se v klidu dosnídat, rozbalit a obout. Celkem rychle se to kolem nás začalo plnit nedočkavci. Pravda, našli se i tací, kteří neocenili reklamu na pravé božídarské počasí a změnili působiště ještě před začátkem provozu, ale líto mi jich nebylo. Trocha mlhy, větru a nějaká ta krupka přece nikoho nemůže rozházet. Zvlášť, když po ani ne 200 metrech se sjelo pod mrak a do bezvětří, ale to se shora těžko odhaduje…

Už čtvrt hodiny před spuštěním stepovala dole před nástupem kotvy (a ne sedačky) skupinka lyžařů. Délky lyží a popisky na nich by udělaly nejednomu zdejšímu radost, a to i u ženské části lyžařstva – podotýkám, že nikdo neměl kombinézu ani bundu Spyder, Iguana nebo Vist, ani nic, co by se jim jen vzdáleně podobalo.
Do desíti stopy na svahu určitě nepřipomínaly v ničem kokoskův Wengen, krátkodobá davová exhumace byla v tomto případě velmi zdařilá – nechť i nadále odpočívá Čistý Carving v pokoji, ještě by se nám tam začali stahovat magneti.

Oproti minulému týdnu se už jezdilo za plné jízdné, přestože stav sněhové pokrývky se nijak zásadně nezlepšil – snad jen, že vybudovali nějaké skoky v parku a přidali sníh na výjezdu z LD. Spuštění vleku E a přilehlé sjezdovky #4 umožnilo nerušenou stavbu tréninkového slalomu bez omezení lyžující veřejnosti na Moseru.
Budiž, za celé dva dny jsem nikde (mimo krátké návštěvy Za Prahou) nestál ani nejmenší frontu, v podstatě vždycky přímý průjezd turniketem k nástupu, a to přesto, že se po svahu pohybovaly davy dětí z tradiční veřejné lyžařské školy místního oddílu.

Tak si říkám, jestli je to všechno dobře nebo špatně. Pro mě momentálně určitě dobře. Do desáté – než se začnou z mrákot probírat rekreanti a sasíci – se dá ulyžovat k smrti, pak už zbytek dne spokojeně dojezdit. A takových nás tam bývá víc, rozhodně jsem neměl pocit, že bychom tam nějakému místnímu Igorovi smrděli, spíš naopak. Mám podezření, že Igoři totiž jezdí zásadně smrdět na Klínovec. Na Neklid se (zatím) jezdí lyžovat, ne postávat ve frontě na lano, bufet nebo dokonce na volný svah.

Ale vkrádá se pochybnost. Nedopadne to s Neklidem jako s TJ Klínovec? Nespolkne je nakonec nenasytný „Nový Klínovec“, se kterým je už roky plánováno propojení lanovkou? Nenacpe na kopec někdo další zbytečné sedačky místo vleků a k nim spoustu bufetů, aby bylo kde postávat? Není spíš případná otázka, kdy že se tak stane?

Jak budou vypadat ceny jízdného v příštím roce, když se letos nevydělá? [Rodinné jízdné Neklid (s dětmi do 15 let) pro 2+2 dvoudenní za 2.620 Kč oproti Klínovci 3.700 Kč (opět 2+2, dvě jednodenní à 1.850,–, děti 7 – 16 let včetně).]

Doufám, že stávající sportovně-skanzenový genius loci Neklidu s převahou vleků a přítulnou cenovou politikou ještě pár let vydrží, že lyžaři prahnoucí po „komfortu“ budou dál jezdit v plné sezóně na Klínovec, který má lepší zasněžování, výhodnější severní orientaci, tři sedačky, delší sjezdovky, větší převýšení a gigantická parkoviště. Nebo na nedaleký letos nově otevřený Plešivec (hodlám zkontrolovat příští víkend, jestli do té doby zase neroztaje, pravda, mají tam sice jen mnou neoblíbené sedačky a plná cena kopíruje Klínovec, ale pro jednou se překonám).

(25.015)

10.02.2014 09:18:56 #435 

Vlastik33095 muž

>> #434, ˘Ö˘Krab, 10. 02. 2014 08:13:00

Díky..ve středu dopoledne se tam chystám s velitelkou. Mám to tam rád a také se bojím většího/bohatšího Klínovce…

better out than in...

10.02.2014 19:45:43 #436 

fischerbl

>> #434, ˘Ö˘Krab, 10. 02. 2014 08:13:00

I na Klínovci jde pořídit 2denní 2+2, vyjde o něco levněji, než tebou uváděných 2×1850. Neobhajuji Klínovec, jen pro pořádek.

A na Plešivci zatím platí speciální ceník.

Sry, že ti lezu do vlákna.

Jinej gang...

10.02.2014 23:29:46 #437 

johnycek muž

Myslím, že Tvoje předpověď, sice nechtěná, se vyplní a Neklidu nezbyde nic jiného než se s Klínovcem spojit. Pár skalních ,závodníci a prkýnkáři to nevytrhnou. BFU chce pohodlí sedaček, čipovky, čistý WC, slušný hospody, vysněžený svahy!… a k tomu navíc to božídarské mikroklima. Jižní poloha taky Neklidu na klidu moc nepřidá, i když jsou sjezdovky jinak pěkné a mám to tam hodně rád stejně jako v NH, ale to je podobný případ. Nějak mi připadá, že genius loci už nikoho nebere. Je to škoda, ale co naděláš. Ale zase na druhou stranu jsou areály podobné Neklidu, kde jsou spokojeni BFU, závodníci i hobíci a nějak výrazně se to netluče. A navíc vydělávají a investují narozdíl od Neklidu. Nechci ti to vlákno nějak zasírat, ale muselo to ven.:-)

panta rhei

11.02.2014 08:39:46 #438 

˘Ö˘Krab muž

>> #436, fischerbl, 10. 02. 2014 19:45:43

Na webu se mi klínoveckou rodinnou vícedenní nepodařilo v rychlosti najít, ale tam nemusí být všechno. O speciálním ceníku Plešivce samozřejmě vím, vůbec jim nezávidím letošní zimu, protože mají nainvestováno (a na dobré adrese), ale příjmy malé.

>> #437, johnycek, 10. 02. 2014 23:29:46

Propojení Klínovce a Neklidu už existovalo/existuje třeba v osobě p. Petra Šolce, předmětná je asi stará sedačka z Jáchymova, tj. bývalý areál Klínovec-jih.

A třeba pan Jurica (mj. spolumajitel Rumburaka) zase stojí za studií a projektem Plešivce nebo také tady.

Je tedy dost možné, že nechají Neklid ještě nějaký čas být, proinvestováno je v oblasti hodně, bude se ještě měnit stará jáchymovská sedačka (3 km), potom snad propojovat s Fichtelbergem. Tím se Klínovec-sever doplní o jižní expozice, nejistý Neklid by je už nemusel tak lákat.

Navíc bude Klínovci naplno konkurovat podobně vybavený, ale už nyní lépe z Karlovarska dopravně dostupný Plešivec (nemusí se přes hřeben) s modernějšími sjezdovkami. Takže peněz na rozhazování nebude moc.

Fotky

20.02.2014 08:09:37 #439 

˘Ö˘Krab muž

>> #437, johnycek, 10. 02. 2014 23:29:46

Marzibella nás vyslyšela, ale tak nějak po svém. V sobotu dopoledne pršelo, což mělo dost fatální účinek na místa s přírodním sněhem (oba přejezdy Za Prahu, stopa pod kotvou, ale vadly i dojezdy sedačky), konečně se však trochu slepila umělina, takže se sjezdovka nerozbíjela. A samozřejmě (pro mě pozitivně) mělo počasí negativní vliv na na návštěvnost.
Jak už psal ivan dříve, lyžování v dešti má rozhodně něco do sebe. Slovenská klika by mohla přimět R. Müllera k předělání písně s původním titulem Milovanie v daždi.
Když se vypršelo, byla pod nízkými mraky zatím nevídaná dohlednost – za vrcholky pohraničních hor se na horizontu rýsoval v dáli ještě úzký proužek dalšího zasněženého hřebene.

V neděli ráno se konečně trochu ukázalo pravé božídarské počasí, což se opět projevilo na návštěvnosti, ale, co hlavně, přimrzlo a povolovalo to odspoda velmi pomalu. Pravda, neběžela od rána – a celý den – sedačka kvůli větru, stopa pod kotvou byla tak na hranici, ale ježdění paráda, za volný svah si rád připlatím. Že byla na kotvě fronta ještě neznamená, že byla i na pomě.
Vylovil jsem slalomky, trnul jsem, že na nohách nic nemám a co že to po mně bude ta podivnost chtít. Nemládnu, ale šlo to. Jen žádné branky.

Pondělí zahájilo polojasnem a tvrdo vydrželo do 11, běžela pro změnu sedačka a ne kotva, stopu intenzivně opravovali, na dojezd k sedačce seškrábli sníh z Karase. Sněhu ubývá, avizovaných 40 cm je možná na dojezdu Mosera a dole na Karasu, jinak bída, sjezdovky ale celkem zodpovědně udržují sjízdné.
Přestože jsem měl prokazatelně nejdelší a dost dobře možná i nejrychlejší a nejostřejší lyže, nebyl jsem ani zdaleka nejrychlejším jezdcem na svahu.

Když jsem právě nelyžoval, poslouchal jsem řeči kolem sebe, vypadá to, že ještě tak dva roky si nechá Klínovec zajít chutě. Nejzajímavější názor byl, že TJ jako majoritní vlastník do areálu nic nevrací, všechny zisky (jsou-li jaké) polykají ‚suchozemské‘ aktivity klubu v Jáchymově, podle toho to nahoře vypadá, skanzenu se už prý posmívají i Sasíci.

Ať se posmívají, my se zase posmíváme jim, protože když suverénně naběhne na odpolední povolený svah šoumensky se chovající tatík, který se sám na lyžích tak-tak drží se dvěma dcerunkami prvolyžařkami, které začne drezírovat … pravda, ke zdolání prvních 50 délkových metrů jim stačily naše pouhé 4 jízdy, na dalších 50 m sice už jen dvě nebo tři, což ale oběma dcerunkám nezabránilo následně na značně dlouhou dobu nedobrovolně zakotvit mezi stromy, naštěstí bez zranění a poškození porostu … těžko na cvičišti … tatík měl na to býti králem Za Prahou, dcerunky by ocenily týden na Novaku.
Dál jsem je neviděl, jeli dolů na sedačku, což jim odhadem zabralo tak další hodinu, pokud tam dojeli. Jestli si koupili jinou jízdenku než pro jednotlivou jízdu, tak na nich areál vydělal balík. Tyhle Igorovi do Špindlu nepustíme.
Známky za umělecký dojem zaručeně vysoké, jen to technické provedení ještě krapet pokulhávalo. Zato ambice (tatínka) velké, nejpozději příští rok je potkáte na Pařezovce, pokud ne už tento víkend. Zaručeně.

Jen by mě zajímalo, jestli se bude plné jízdné platit i tuto sobotu, kdy se má jet dětský obřák, což znamená, že ze zatím sjízdné části reálu ještě ubude. Možná si ho ale postaví u pomy, trénovali ho tam.
K tomu ještě zvětšený roj snowboarďáků na další souběžné akci, nevím, nevím, asi se konečně podívám na Plešivec, jestli tedy nebude zrovna pršet, protože kombinace deště a sedaček mi přijde už příliš drsňácká.

A jestli do soboty všechno neroztaje.

20.02.2014 17:39:06 #440 

johnycek muž

Myslíš Marzebille? Jinak slušný report, úplně to vidím. Letos Neklid úplně vynechávám, Klínovec jakbysmet. Poprvé jsem koupil sezónku na Bublavu(4500,–). Z baráku 29km k sedačce. Jedou nepřetržitě od 20.12. i když s vypětím všech děl. Nadmořská výška max. 802m, nic moc(tady Neklid asi začíná). Je zde 4lavice pomalá, ale každopádně lepší než strýcův(dej mu pánbůh lehkého spočinutí) dar Neklidu v podobě „štikovky“. Sjezdovka u sedačky 900m převýšení 190m. Slušná červená, široká(dle stavu sněhu) s modrým začátkem a koncem. Dále kotva rychlá+sosák pro neumětely. k tomu přilehlá červená 500/130m+modrá 300m/80m. Začátek pěkně červený, dojezd modroučký. Pak je tu ještě pěkná krátká černá 400/130m s plochým širokým dojezdem, ale tu letos ještě nevysněžili. Jinak jede všechno, i když sníh už není 100%. Je zde sice asi více soudruhů z NDR než na Neklidu, ale zase tu mají čipovky, slušný bufety a tak nějak soudružský přístup k nám pošahancům. Se všema se tam brzo seznámíš. Dalším pozitivem je přítomnost LO. Znám tam už skoro všechny kluky a není problém si snima pojezdit obřáček v sobotu od 8.00 na sedačce na zavřené pistě!! SL není též problém. Můj ovšem ano. V sobotu či neděli asi udělám vyjímku a pojedeme testnout Plešouna. Nebude-li to ovšem na holiny. Tak nějak jsme se s kámošem domlouvali, tak se tam třeba uvidíme. .. na každém šprochu pravdy trochu, ale mám jednu vcelku osvědčenou vědmu a ta řekla do pěti let je Neklid pod Klínovcem nebo je kaput. RB léta páně 2010. Tak nevím…zatím mu vše vyšlo. Jedině, že budou zimy plné sněhu, jinak asi nebudou mít ani na to dotlačit vodu z nádrže do děl. A to už se asi budou smát jenom sasíci že nejezdíte a né vy jim jak jezdí. A to bude daleko fatálnější než jejich jízda.

panta rhei

20.02.2014 18:07:01 #441 

˘Ö˘Krab muž

>> #440, johnycek, 20. 02. 2014 17:39:06

Na Bublavu jsme občas zajeli, ještě za starého stavu. Jejich černá/slalomák je opravdu pěkná/ý, problémy s dosněžením si také pamatuji, ale logicky mají lidumilnější sjezdovky přednost. Na obsluhu jsem si také nikdy nemohl stěžovat, a to jsme tam na večerku ‚chrtili kilometry‘.

Jenže to mám hodně z ruky, ani z Varů to není zrovna kousek.

20.02.2014 20:26:41 #442 

Vlastik33095 muž

>> #441, ˘Ö˘Krab, 20. 02. 2014 18:07:01

Z Varů 42 km a cesta nic moc…Chodov, Rotava…

better out than in...

20.02.2014 21:39:55 #443 

johnycek muž

>> #441, ˘Ö˘Krab, 20. 02. 2014 18:07:01

>> #442, Vlastik33095, 20. 02. 2014 20:26:41

Je to tak. Z KV je to z ruky…a ta cesta. Sídlím na strategickém místě, takže to mám všude do 30km(NH, Bub, Neklid, Jáchymov, Plešivec, Potůčky, Náprava…). Ale ze všech lokací kam jsem kdy jezdil je cesta na Bublavu fakt nejhorší. Jednak se to vleče a jednak je v hrozným stavu. Kdyby naši silničáři použily ušetřené peníze z letošní zimy na opravu byl bych jim vděčen a určitě nejen já. pls…

panta rhei

20.02.2014 21:57:15 #444 

Vlastik33095 muž

>> #439, ˘Ö˘Krab, 20. 02. 2014 08:09:37

My dneska vyzkoušeli Fichtelberg, původně na 3 hodiny..ale již po 9:30 hluboká orba.

better out than in...
Fotky

23.02.2014 21:55:05 #445 

˘Ö˘Krab muž

Rodiče, soudruzi!

Kdo z vás nikdy nepronesl o svém potomstvu láskyplnou, nadsazenou a okřídlenou větu „já ho/ji/je zabiju“, ať hodí kamenem. V pro nás kritickém období jejich života se pro některé z nich toto rčení stává až jakýmsi dalším jménem. Přídomek Jáhozabiju (popř. Asihozabiju atp.) je něčím, co kdyby se používalo oficiálně místo příjmení, jednoznačně by ukazovalo na příslušnost takto stigmatizovaného jedince k rozlezlé, revoltující a nesnesitelné rodině puberťáků.
Vím o čem mluvím mám doma tři, sebe nepočítaje.

Teď to hlavní. Skuhrá se všude už dlouho, že prý nám mládež nesportuje, že i když jako děti začnou, tak stejně v pubertě přestanou. Mým hlavním zjištěním tohoto víkendu je, že za to, chudáčci, vůbec nemůžou!
Za to, že mládež nesportuje – i když by tolik chtěla – můžeme totiž my, krkavčí rodiče. Drahoušci totiž přestávají sportovat jenom proto, že jejich nesnesitelnost dosáhne takové míry, že s nimi my, rodiče, nemůžeme vydržet a přestaneme je s sebou brát.
Konkrétně u lyžování je – když uvážím balení, transport, pořizování a údržbu množství výstroje a výzbroje – tato eventualita nabíledni.

Zvláště kritické jsou pak zimy (a léta) od propuknutí pubertózy do nabytí svéprávné potomkovy samostatnosti, tedy období, dokud ještě nemůže holdovat sportu bez asistence rodičovstva jiné, než pouze finanční.
Tehdy je pak, zcela bez jejich viny („já za to nemůžu“, „to samo“), jejich sportování na dosti dlouho násilně přerušeno, většinou až do doby, kdy si pořídí oni sami někoho, o kom mohou s plným nasazením láskyplně prohlašovat „já ho/ji/je zabiju“.

˘Ö˘

23.02.2014 22:58:39 #446 

Navvy

>> #445, ˘Ö˘Krab, 23. 02. 2014 21:55:05

První stupeň je přivedení dětí ke sportu. Pokud rodiče žádný sport nedělají (zpravidla pod záminkou, že je je to drahé nebo nemají čas, což jsou z 99 % jen výmluvy), těžko budou sportovat jejich děti. Doba, kdy sport byl jednou z mála možných zábav dětí, je dávno pryč – zhruba od doby co se stal téměř všeobecně dostupným internet.

Druhý stupeň je udržení dětí u sportu době puberty. Zřejmě pomáhá přístup, že sportování je samozřejmé. Nese to sebou pro rodiče ono předchozí nepohodlí, že se děti za sportem vozí, či aspoň posílají. Ale odpad je v tom věku velký. Zvláště u holek.

Poslední stupeň je dospělost. Tam je druhá vlna odpadu.

Pokud se dobře podchytí první stupeň, je slušná šance, že se pak ke sportu zase vrátí.

24.02.2014 11:44:48 #447 

orim muž

Časť rozhovoru s Timotejom Zuzulom dnes v Pravde.

Je lyžovanie pre rodičov atraktívny šport? Neodrádzajú ich vysoké náklady? Výchova kvalitného lyžiara nie je ani zďaleka len o drahých voskoch a špičkových lyžiach. Je to o správnych návykoch. Keď boli moje deti malé, kupoval som im lyže za pár šilingov z požičovne. Navyše, chybu robia aj lyžiarske strediská. Mali by si uvedomiť, že aspoň deťom do určitého veku by mohli dať lyžiarske lístky zadarmo. Stredisko v dôsledku toho určite neskrachuje. Naopak, vychová si nových potenciálnych zákazníkov. Dieťa totiž získa určitý vzťah k lyžovaniu a časom možno privedie aj svojich kamarátov. Taktiež by mohli mať strediská svoje kluby a medzi sebou súťažiť. Stačilo by len zaplatiť nejakého trénera, čo by žiadne stredisko na kolená nepoložilo. Potom by nám namiesto kvázicelebrít, ktoré v televízii ukazujú svoje nové handry, vyrastali celebrity v športe. Tie by sa starali o skvelú prezentáciu krajiny. Veď aj za socializmu to fungovalo tak, že nikto nepoznal Husáka, ale všetci vo svete vedeli, kto je Ivan Lendl a Martina Navrátilová. Skrátka, dobrý športovec urobí svojej krajine lepšiu reklamu ako akýkoľvek politik.

Na olympiáde v Soči zažiarila maďarská reprezentantka Edit Miklósová, ktorá obsadila v zjazde 7. miesto. Dobiehajú nás v lyžovaní už naši južní susedia? V prípade Miklósovej to nie je náhoda, spolupracuje totiž s Rakúšanmi. Veľa Maďarov chodí lyžovať práve do Rakúska, pritom ešte pred niekoľkými rokmi chodili vo veľkých počtoch na Slovensko. U nás si však ľudia z nich robili srandu. Nadávali im do sprostých Maďarov a tak radšej odišli do Rakúska, kde míňajú peniaze, ktoré by mohli míňať u nás. http://sport.pravda.sk/…-velka-jama/

24.02.2014 12:20:49 #448 

Pavlos muž

>> #447, orim, 24. 02. 2014 11:44:48

Podle článku vypadá Timotej na rozumnýho chlapa.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

24.02.2014 12:59:10 #449 

˘Ö˘Krab muž

>> #448, Pavlos, 24. 02. 2014 12:20:49

Sláva! Už jsme předstihli Slovensko! Teď jsou na řadě Rakušáci.
(Radost by byla ještě větší, kdyby nám to jistý A.Ž. soustavně nekazil slalomem. Neuvažuje o emigraci za lepším do Čech?)

24.02.2014 13:42:50 #450 

TNS muž

>> #449, ˘Ö˘Krab, 24. 02. 2014 12:59:10

Dali sme vám M.Dubovskú.Nestačí? Vám tiež človek dá prst a… a príde o Žampu :-D

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.
Nalezené položky: 941 « První | < Předchozí | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

dnes 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

dnes 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

včera 20:43:35 od BoB

Slalomky

včera 16:54:56 od johnycek