Pomoc s výběrem, 182cm, 72Kg. - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Pomoc s výběrem, 182cm, 72Kg.

18.01.2012 17:03:55 #1 

mate2s

Výběr universálních lyží:

Mám asi 182cm a 72Kg. Docela suchar. Jsem celkem začátečník, ale hodlám pokročit! :D

Chtěl bych lyže, které se budou dát solidně ovládat na sjezdovce, ale strašně mě baví jízda mimo – lesem, v hlubokém sněhu, muldy, menší skoky. Nestačí mi lyže, se kterou prostě sjedu sjezdovku.

Nechci začátečnickou lyži. Chci je třeba na 4 roky.

Cenový limit by měl být 10 000 s vázáním, když to bude do 15ti a bude to stát za to, unesu to…

Díky moc za rady a doporučení.

19.01.2012 01:01:01 #2 

panKnedl

lurk this epicski.com/f/

19.01.2012 09:56:10 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, mate2s, 19. 01. 2012 09:08:00
Je. Chceš totiž něco jako kříženec Hummer s Ferrari. A to je velký problém.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

19.01.2012 09:57:51 #5 

Myval muž

Asi tady neni tolik frirajderu ;-)
Navic chces univerzalku na vsechno, coz se tezko da splnit. Pokud to myslis s jizdou v terenu vazne, tak stejne skoncis u dvou paru lyzi.
Rad bych te vyvedl z toho strachu z delky. Moderni twintipove lyze s rockerem na spicce (popr i na patce) se totiz chovaji jako by byly vyrazne kratsi. Ja si ted koupil LINE Sir Francis Bacon 184cm, merim 175cm, vazim 77kg. Takhle obratnou lyzi (v terenu) jsem jeste nejezdil. Na sjezdovce je uz trochu linejsi, coz je dano hlavne sirkou 108mm, ale pekny stredne dlouhy oblouk se na ni vyjet da.
Spatna by nebyla ani Line Blend, je o neco uzsi a mekci, bude dobra na triky a na sjezdovce obratnejsi. A navic je levnejsi, da se koupit nova tesne pod 10tis (bez vazani).
Nebo mozna „nova“ ceska znacka Ymli, konkretne model Adelle, ale s temi nemam prakticke zkusenosti. Jen ze ceny jsou priznive.
Uplne nejlepsi je si konkretni lyze vyzkouset, pujcit na vikend nebo zajet na nejakou testovacku. To ti rekne 100× vic nez tlachani na diskuzi. ;-)

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

19.01.2012 10:17:39 #6 

SNOWRIDER GIRL žena

ja myslim, ze nedostanes vubec zadnou odpoved. Neni nici povinost ti radit a tvuj arogantnni pristup ti rozhodne moc velke sympatie neprinese, vsichni tu radi zadarmo ve svem volnem case…

zajimalo by me, co bys mi asi tak poradil za kolo:

prevazne na silnici, ale aby s nim slo jezdit downhill a taky trochu do parku na triky, minule jsem mela pujceneho nejakeho modreho Authora, zatacel, ale nevim jestli je to tak dobre,mel by byt tak do deseti tisic, ale kdyz bude do patnacti, tak se taky neposeru

A member of the SNOWRIDER-TEAM CZECH™.

19.01.2012 20:00:20 #8 

˘Ö˘Krab muž

>> #7, mate2s, 19. 01. 2012 16:29:42
S Dalim jsme nedávno řešili trochu podobný problém, a to n-té lyže k sestavě slalomek a obřaček, určené pro pohyb v „bordelu“, kde už se nám na úzkých lyžích nechce. Ve finále zbyly Lusti SCT176WIDE jako jakási konvenční varianta, ta je mimo Tvůj zájem, a k tomu naprosto odlišné FST 178/R=18, 86 mm po pohyb na svahu i případně lehce mimo svah.

Ty vybrané Atomic Access (181/R=20, 100 mm)vůbec nevypadají špatně, je potřeba se na nich povozit a vyzkoušet si agilitu lyže a rychlost přehranění.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

20.01.2012 09:00:17 #10 

Myval muž

>> #9, mate2s, 20. 01. 2012 08:39:23

Accesy mely hodne dobre hodnoceni v testech… ale to jsou „jen testy“.
Jestli vydrzis jeste 10 dni, tak snad budu mit cerstve zazitky z testovani 10 modelu lyzi Line a LibTech v Tignes. Jsou to sice o neco drazsi kousky, ale lonske modely nebo jete testovacky se daji sehnat za prijatelnou cenu.
Lusti jako domaci znacka taky super, nekolik znamejch na nich jezdi (slalomky, RCTcka a myslim ze i jedny FST) a jsou spokojeni. Hlavne dobrej pomer cena/vykon a moznost konzultovat vyber typu primo s vyrobcem.

Nejlepší je TLUSTÁ :-)

22.01.2012 22:04:11 #11 

HonzA_ muž

„SNOWRIDER GIRL: Jestli máš krámy.. – mě to nezajímá.“

Jsi tu novej a už takhle drsně? Tím si sympatie nezískáš.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

22.01.2012 22:47:36 #12 

ivan

„SNOWRIDER GIRL: Jestli máš krámy.. – mě to nezajímá. Asi nevíš, co je arogantní chování.“

Tak hochu, máš štěstí, že mi tohle uniklo. Tohle sem netahej, frajírku, je ti to jasný? S tímhle si zůstaň někde, kde se takhle píše. Tady ne. Zapiš si to za uši a chovej se podle toho!

Z pravidel fóra:

„Vulgární příspěvky budou mazány.“

„Vzájemné napadání osob nebo skupiny osob však tolerováno nebude.“

Koukej se omluvit!

24.01.2012 08:57:26 #14 

kokoska.rokoska muž

>> #13, mate2s, 24. 01. 2012 08:55:03

Ano, chlapečku, rozluč se a už sem, prosím, nechoď. O hulváty Tvého ražení tu opravdu nestojíme, tím si buď jist.

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

24.01.2012 09:57:10 #15 

Harry

Musim sa normalne nahlas rehotat.Presne som vedel aka bude tohto majstra reakcia.

Nuz co,nova generacia.

Ivane ,mas stastie,ze na Tvoj dochodok takito freeride Redbul rampage agressive inline nearogantny majstri robit nebudu.No a my ostatni mladasi si pockame,a velmi sa tesme.

Vitajme v buducnosti.

Chlapce ,velmi zavidim Tvojim rodicom.Dobre si nasrali na hlavu.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.01.2012 11:08:45 #16 

Másin muž

>> #15, Harry, 24. 01. 2012 09:57:10

To je málo platný, nejen Red Bull ve „skutečném životě“, ale i anonymita na virtuálním poli, dávají křídla.

Škoda každýho slova pro takovýhle „hustý“ týpky.

24.01.2012 12:24:43 #18 

PetrAT muž

>> #13, mate2s, 24. 01. 2012 08:55:03
Mě tady nebavíš.
Zkus dodržet co jsi napsal v #13 : … dobrovolně se loučím!
To by bylo moc fajn

24.01.2012 12:43:17 #19 

PavelKo

Jak jsem napsal o pár dní dřív v jiném vláknu, tohle fórum by byl fakt dobrý matroš pro psychology…

mate2s, SNOWRIDER_GIRL, ivane, kokosko.rokosko, Harry, Másine , nechcete se vydýchat na studeném vzduchu, svoje podivné příspěvky pomazat a dát tomu vláknu možnost rozjet se znovu normálně? Přečtěte si vlákno pořádně od začátku, co kdo tam vlastně napsal a nenapsal a jak na to kdo reagoval.

#1 mate2s položil dotaz, který se sice asi dost těžko zodpovídá, ale jinak na něm nic závadného nebylo

#2 panKnedl odpovídá odpovědí bez jakékoliv praktické informační hodnoty

#3 mate2sova reakce „Čekám na normální odpověď.“ se dá interpretovat jako normální oznamovací věta, ale také jako lehce nedočkavý dotaz „proč mi tady ještě nikdo neporadil?“

#6 SNOWRIDER_GIRL jako první použila v tomto vláknu jednoznačně agresivní formulaci „… tvuj arogantnni pristup ti rozhodne moc velke sympatie neprinese…“

A pak už se nabaluje další agresivní reakce mate2se, ivan s kokoskou.ro­koskou, Harrym a Másinem si jako místní štamgasti začínají hrát na strážce morálky a (opět agresivně) se navážejí do mate2se, ten vrací úder, agrese roste… Vždyť je to jako když nahluchlý sedlák si ráno pozdrav souseda „Jak se vede?“ vyloží jako „Jděte do prdele“ a skončí to mezinárodní sedláckou válkou.

To vám všem ekonomická krize leze už i na mozky? Jediní lidi, kteří si v tomto vláknu zachovali zdravý rozum, jsou Krab a Myval, díky bohu za to.

A teď celkem čekám, až se všichni zmínění začnou navážet do mě, na co že si to jako hraju já…

24.01.2012 13:59:30 #20 

mate2s

PavelKo – velký dík Tobě. Po tom, cos napsal a popsal situace tak, jako přišly i my, tak, jako jsem si je vyložil i já, se stydím za poslední afektové sprostosti. Mažu tedy své hádavé kecy a doufám, že dá za pravdu PevelKo-vi i někdo jiný, než-li já. Ještě jednou díky, Matěj.

24.01.2012 14:03:45 #21 

kokoska.rokoska muž

>> #19, PavelKo, 24. 01. 2012 12:43:17

Podívej, Pavle, to že Tobě vulgarity nevadí neznamená, že nesmí vadit nikomu jinému.

Držme se pravidel fóra a slušného chování vůbec. V intencích slušného vychování má snad každý právo presentovat svůj názor, jakkoliv ho ty shledáváš podivným.
Mě zase třeba připadá podivné, že urážíš Ivana, Harryho, Másína a Simonu a zatímco se vysmíváš našemu mravokárcovství, sám se do obdobné role stavíš.

A s mazáním příspěvků u mě neuspěješ. Cenzura mi totiž vadí skoro stejně jako hulvátství.

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

24.01.2012 15:06:04 #22 

Harry

Pavle,keby som nemal moznost Ta osobne poznat ako velmi,velmi slusneho a prijemneho cloveka,tak si myslim ze si z nas robis srandu.

Pozdravujem Ta Harry.

>> #20, mate2s, 24. 01. 2012 13:59:30

Mateji,si ty riadne cislo.Toto mazanie a prepisovanie by nezvladol ani mr.Copperfield.

A davam PavloviKo za pravdu.

Si cisty andel!

EDIT. Myslim si ze tymto pristupom pod mojim postom si tu na Snow ziskas milionkrat viac sympatii,ako tym co si predviedol doteraz.

Houhouhou Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.01.2012 15:30:47 #23 

mate2s

kokoska.rokoska: Vadí ti cenzura a vadí ti, když napíšu, že se „neposeru“, když bude lyže dražší… Měl by sis vybrat alespoň jednu z věci, které ti teda nevadí… Nic, je to začarovaná kruh. Změnil jsem i dotaz na více univerzálnější, kdyby náhodou někdo řešil problém jako já, a kdyby mu náhodou někdo chtěl poradit.

Já jsem se po přečtení spousty recenzí, shlédnutí spoustu recenzí a po konzultaci v kamenném krámu rozhodl pro již zmíněné

Atomic Access.

Důvody: Cena s vázáním FFG 12 – 9 596,– Kč za letošní model. K této ceně získá zákazník na levnelyze.cz (to nevím, jestli není proti pravidlům) zdarma poštovné, hůlky v požadované velikosti a snad 7 skipasů jako bonus.

Dále mi dle mého budou snad vyhovovat rozměry: (181cm): 129,5–100–121,5mm – R 20m. Nechtěl jsem lyži širší, než těch 100mm právě kvůli jízdy na sjezdovce ale ani užší, kvůli freeridu. Myslím, že délka lyže téměř shodná s délkou mou bude také ideál.

Za zmíňku stojí také pěkný design. Opět však otázka vkusu.

Dále mě přemluvil rocker „POWDER ROCKER 10“, na což jsem velice zvědav a lyže ohlá z obou stran (twin tip nebo jak se tomu nadává), abych mohl dělat blbůstky, jezdit pozadu atd…

Lyže je ve většině recenzí nazývaná opravdu universální, s pokročilostí jezdce někde mezi (i dle webu atomic – http://www.atomic.com/…0014120.aspx?… ), s dobrými vlastnostmi na freeridu ale měla by to být lyže, co podrží do středních rychlostí i na sjezdovce. Problém údajně nastává na tvrdém a zmrzlém sněhu – bohužel, jak řekl Krab, něco mezi Hummerem a Ferrari není. Nějaké mínusy to mít musí. Čekám, že lyže bude dobrá ve všem a výborná v ničem… Nenašel jsem recenzi, kde by měla třeba hodnocení pod 79%, nebo méně než 4* z 5ti.

Rozhodoval jsem se ještě mezi:

Salamon Shogun ( http://snow.cz/…-shogun-2010 ).

Upřímě, kdyby byl letošní model levnější (pod necelých 14 000,– se bez vázání sehnat nedají), asi bych je volil radši než Accessy. Je ale rozdíl dát za lyže s vázáním 10k a 20k.

SCOTT MISSION – tyto jsou o 11mm užší ve středu ale hlavně jsem o nich našel celkem prd. O letošních modelech ani nemluvě. V podstatě proto jsem je zavrhnul.

Dále jsem koukal po Lusti LST ale z důvodu nesympatií jsem je také zavrhnul.

Upozorňuji, že mé slova nejsou z vlastní hlavy, ale pouze jsem dal dokupy mnou načtené informace. Na žádných ze zmíněných lyžích jsem nestál, nejel.

Každopádně třeba někmu má slova pomohou. Myslím, že je to celkem aktuální věc pro mladší generace. Sešla se nás banda třeba 6ti lidí a co jsme byli naposledy o víkendu jezdit, sjezdovku jsme sjeli za celý den jen jednou, zbytek lesíky, menší skočky, prašan, zábava…

Houhouhou

24.01.2012 15:45:31 #24 

mate2s

Harry: Pomazal jsem hádky z důvodu toho, že měly nulovou hodnotu (jako příspěvky tvé, od SNOWRIDER GIRL, od kokosky a ostatních…) a také proto, že vše, co jsem jimi chtěl říct shrnul PavelKo do jednoho příspěvku. A příspěvek první, původní, jsem zjednodušil schválně pro ostatní návštěvníky se stejným dotazem, viz. můj příspěvek výše. Já již radu určitě nečekám a asi ani nepotřebuji.

Sami jste (v Ostravě bych řekl chuji) hloupí, že místo toho, abyste jako Krab nebo Mýval napsali, že toto nejde nebo se musí udělat takový a takový kompromis, tak jste mě začali kamenovat že co jsem vůbec za debila, že jak si můžu dovolit chtít nějakou odpověď…

24.01.2012 20:01:21 #25 

HonzA_ muž

Pavle, mate2s pro mně překročil určitou hranici. Pokud by podobné způsoby měly být zde pravidlem, přestal bych sem chodit. A tak jsem se ozval.

Nic mazat nebudu a chtěl bych požádat všechny, kdo k něčemu podobnému vyzývají, aby to nedělali. Ve fóru je pak zmatek, ztrácí se konzístence a diskuze nenavazuje. Působí to potom divně.

Každý by si měl před stiskem tlačítka „odeslat“ rozmyslet jestli opravdu něco takového chce pustit do světa.

>> #24, mate2s, 24. 01. 2012 15:45:31

Děkuji ti za označení za „chuje“. Asi si to zasloužím a budu se muset nad sebou zamyslet. Bohužel jsou věci, nad které se, jako např. Krab a Mýval, nedokáži povznést a ignorovat je. A to, cos napsal SnowriderGirl mezi ně rozhodně patří. Takže se koukej zklidnit. Alespoň malá omluva Simoně by neškodila.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

26.01.2012 20:59:28 #26 

PavelKo

>> #21, kokoska.rokoska, 24. 01. 2012 14:03:45

>> #22, Harry, 24. 01. 2012 15:06:04

>> #25, HonzA_, 24. 01. 2012 20:01:21

Ahoj lidi, vysvětlení mého postoje je nad slunce jasné – tak špatnej lyžař, jako jsem já, snad ani nemůže bejt slušnej člověk! Sorry kokosko.rokosko za použití/zneužití Tvého motta. :-) Podívejte, v tomto vlákně už téma vulgarit a chování dál rozebírat nechci, protože by to šlo proti mému původnímu záměru, kterým bylo zastavit tu řadu nesmyslně eskalujících příspěvků, které nesouvisely s lyžařským tématem vlákna. Pokud někdo z vás chce, pošlete mi SZ a můžeme pokračovat v mailech.

27.01.2012 10:22:01 #27 

Martin430

Pavle,keby som nemal moznost Ta osobne poznat ako velmi,velmi slusneho a prijemneho cloveka,tak si myslim ze si z nas robis srandu. cit.: Harry

Cau Pavle, i mne to ponekud prekvapilo [tvoje reakce], stejne, jak to pise nahore citovany Harry. Ale rikam si, ze jsi to mozna cetl az pote, co mate2s smazat svuj megaarogantni a megapridrzlej prispevek, na ktery reagovala Simona.

Smazani sprostaren ve vlakne tak, aby naslednemu ctenari davalo jiny smysl, je sice mozne, ale v zasade nic neresi. Ad1 – puvodni vlakno lze dohledat [pokud nekdo chce], ad2 – hnup zustane hnupem i po smazani.

to mate2s : zajimavy je, kolik energie a casu dokazes venovat uprave vlakna, ktery sis tu jako lama zalozil a ktere diky tobe ma nulovou informacni hodnotu pro kohokoliv. Misto jednoducheho „sorry Simono“ napises dalekosahla zduvodneni, jak to teda vlastne bylo a nebylo, pak tu nablabolis neco o lyzich, o kterych nic nevis, nikdy jsi na nich nejel, a marketingova a ostatni moudra z internetu neumis ani spravne opsat [viz. Lusti LST]. S tim, za tva slova mozna nekomu pomohou. Mozna ano, ale leda tobe podobnym. U vas v Ostrave o nas ostatnich rikate, ze jsme chuji, my o Ostravacich nerikame nic.

Skol lyzarici

M430

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo